ONZE VROUWENRUBRIEK >Spïorme&es 1 1 :r: J I. J VOOR ONZE DAMES HUISHOUDING EN INKOMEN PLOOIROKJE VOOR MEISJES VAN 3 JAAR EEN TE VETTE HUID RECEPTEN. ~rW\ li jt ZIEKENVERPLEGING IN HUIS, IMITATIE-DIAMANT VRIJDAG 24 FEBRUARI 1928 DERDE BLAD I 8® X: a; AAN i iJ! r> \s i i 4- I I I mi Overname uil deze rubriek zonder achriftelykc toestemming verbaden -Rii d'aifl Spionnetjes, die batten prijken Die zien va» alles zonder vitten Wie meer doen dau verduldig kijken? Spionnetjes, die binnen zitten. Precies als hun collega's bulten. Houden ze wacht zoo kwiek-paraat. Zoo onafsclieidlijk van de ruiten Hun wiss'lend spiegel!jes~gela»i De oogen branden va*/ 't staren. Het voorhoofd plooit in scherpe vouwen 't fs lastig voor een ziel op jaren. Aües nauwkeurig te onthouden En toch, memorie is noodzaak lijk. Want strakjes komen haar vriendinnen. En is hei nieuws nog niet var- rnaak'iijk. Moet ze'r nog gauw waf bü verzinnen •Bij d'avoiid-thcc «weerkaatsen" allen Wat zij dien dag belangrijks sagen Zoo vaak een schemering komt vallen. Klikken ze sit hun erkcj -daEen. Spionnetjes daarbuiten schouwen Stilzwijgend uit naar Zuid en Noord Maar die daarbinnen. Kosijuffrouwen. Ole zitten, zien. en zeggen 't voort1 VETERAAN. legt ge er overheen, waarna ee het met een hee'te bout perst, zoodat de plooien er keurig inkomen. De rijdraden haalt men er uit, waarna -ge het nog even overperst, om de indruksels van de rijdraden weg te nemen. Een passend blousje op dit aardige rokje hoop ik u in een. volgend artikeltje te geven. DINY. II. Voor we nader op dit onderwerp in gaan, moeten we eens even stilstaan by een groot kwaad, ten opzichte van onze beurs. Vooral vóór den oorlog was het in zeer veel kringen de gewoonte om op rekening te koopen, of om een huishoudelijker term te gebruiken: „op een boekje". Er werd dan eens per week. door anderen eens per maand, door weer een andere categorie van mensehen eens in het jaar, ja, door de zoogenaamde „upper ten" zelfs dikwijls in de drie of vijf jaar be taald. Wat dat te beteekenen heeft voor Winkeliers, voor apothekers, kleermakers, doktoren, leeraren, in het kort voor iede- ren schiüdeischer, laat zich licht denken. In de eerste plaats veel werk, veel erger nis ais dezelfde rekening bij herhaling ingediend moet worden, maar vooral ook een voortdurend gebrek aan contant geld en daardoor als logisch gevolg hetzelfde kwaad weer aandoen aan een volgende groep menschen. Als de baron zijn kleer maker niet betaalde, kon die kleermaker zijn leverancier in stoffen niet betalen en zijn brandstoffenhandelaar en zijn bak ker ten slotte ook niet. Toen dorst een leverancier eenvoudig niet met een kwi tantie bij iemand aan te komen uit angst hem als klant te verliezen. Dat is tegenwoordig gelukkig' anders geworden. Contante betaling is een nor maal verschijnsel geworden en niemand neemt, het zijn apotheker kwalijk, als hij mèt de pilien of poeders de kwitantie meebrengt. En dat is een gelukkig verschijnsel voor onze beurs. Want niets is zoo moeilijk als het oog te houden op de uitgaven, die op rekening gaan, vooral ln een huisgezin van meerdere personen. En 't is een buitengewoon rustig gevoel, te weten, dat er nergens meer iets op be taling wacht of dat er zich geen onver wachte verrassing kan voordoen in den vorm van een rekening, die men al lang weer vergeten was. Gelukkig helpen b.v. dokters en boek handelaars tegenwoordig ook mee om de verschuldigde bedragen niet te laten op- loopen, doordat ze geen jaar-rekeningen meer zenden, maar halfjaarlijksche of driemaandelyksehe. klaar nu is er weer een nieuw kwaad, dat vooral de kleine beurzen belaagt; het koopen op afbetaling'. Wat is er tegenwoordig al niet op af betaling te krijgen? Een naaimachine, een huis, een stofzuiger, een radio, een waschmachine en een gramofoon, om van kïeeren, meubileering en boeken maar niet eens te spreken! Auto's? Fietsen? Mis schien een kunstgebit, een gemeentelijk gasfornuis en een electrische installatie? Eigenlijk is het mogelijk je een heele omgeving te scheppen met niets dan ar tikelen op afbetaling! En dan die arme beursIedere week, iedere maand zoo veel gulden hiervoor, zooveel gulden daarvoor en zooveel voor belasting en zooveel voor huishuur, voor verzekering en wat niet al! En waar blijven dan de contanten voor de dagelijks weerkeerende kleinigheden, die o zoo noodzakelijk zijn? Eerlijk gezegd, ik zou het benauwd krijgen in zoo 'n omgeving op afbetalingl Altijd die gedachte: als je 't nu eens een keer niet zelf ontvangen hebt of toevallig minder inkomsten hebt dan gewoonlijk? Neen, dan maar liever geen radio en geen naaimachine en geen stofzuiger en geen nieuwe kleeren vóór het geld er in zijn geheel voor Waar ligt. Ik weet wel, zelf sparen is moeilijk, als de beurs klein is, maar t is veel ge ruster dan al die onrustige afbetalings artikelen. Werkelijk, het zal onze huishouding en 5 ons Inkomen ten goede komen, als we jdeze twee regels in ons hoofd hameren. Koop steeds contant, ook de dagelijk- |3Che dingen. Neem niets op afbetaling, behalve 'be- ilasting en verzekeringen! J .G. JACOBS-ARRIëNS. 3704. Mantel van Kasha. Be ceintuur aan den voorkant is aan het rugpand geknipt. De kleine teekening toont u de rugzijde. De mantel is gegarneerd met fijne plooitjes. 3720. Deux-pièces van fijne wollen stof verkrijgbaar aan „Het Patronenkantoor' postbus no. 1, Haarlem, in de maten 88. 96, 104 bovenwijdte, a 55 ct. Bij elk patroon handleiding voor het knippen en naaien, benevens een ver kleinde patroonschets. Franco toezending direct na ontvangst van bestelling met het verschuldigde be drag aan postzegels ingesloten, waarbij vermeld: Naam, adres, nummer van het model, het blad, waarin het voorkomt, en bovenwijdte. Men meet deze maat rondom het lichaam, recht onder de armen door, gewoon gladgemeten, zonder extra toegift. ANEMOON. 370V 3720 3 7 S3 in een effen tint, gegarneerd met breed galon. De lange, ingezette mouw is ruim en heeft smalle manchetjes. De rok heeft aan de ••oorzyde plooien. De opstaande col is gevoerd met dezelfde kleur zijde als het vest en kan hoog ge sloten gedragen worden. 3753. Japon van fijne Traversstof in donkerblauw met bleu, donkerblauw met parelgrijs of havanna-bruin met beige. De rok krijgt geheel in de rondte bree de plooien. De japon is blousend met een glad, nauwsluitend heupstuk, Kraag en vest zijn van crêpe de soie. Van deze modellen zijn knippatronen KNIPPATRONEN van al onze modellen zijn verkrijgbaar aan „Het Patronenkantoor", Postbus no. 1. Haarlem. Onberispelijke coupe. Dames- kleeding' in de maten 88, 96, 104 boven wijdte, f 0.55. Kinderkleeding, alleen voor den in de beschrijving genoemden leeftijd, a 0.35. By elk patroon hand leiding voor het knippen en naaien, be nevens een verkleinde patroonschets. Franco toezending, direct na ontvangst van bestelling, met het verschuldigde be drag' aan postzegels ingesloten, waarbij vermeld: naam en adres, nummer van het model en het blad, waarin het voor komt, en bovenwijdte. Men meet deze maat rondom het lichaam, recht onder de armen door, gewoon glad. zonder extra toegift. I s1 ~o oi j j jT -ii-L r—-1-+- I I J I Benoodigd 1 el kamgareu van IQ0130 c.M. breedte, A el voering van 80 e.M. 'n Pittig, kort plooirokje staat allen meis jes, zoowel by een matrozenblousje als bij een aardig truitje. Maakt ge een heel matrozenpakje, dan koopt ge 1.10 M. stof van 130 c.M. breedte. Een plooirokje is zeer gemakkelijk te maken. Het aardige effect zit eigenlijk in de breedte der plooien en in het oppersen. Ook moet men er voor zorgen, zooals reeds eerder gezegd, dat het rokje kort gedragen moet worden. We beginnen met het rokje. Hiervoor knipt ge 2 strooken van 34 c.M. lengte; de naadjes worden aan elkaar gestikt, terwijl men er voor zorgt, dat het rokje 184 cJVI. wijd wordt. Dan maakt ge 'n 6 c.M. breeden zoom in, welke ingeperst wordt (evenzoo de naad jes) alvorens tot het Inrijgen der plooien over te gaan. Men nioet er voor zorgen, dat de naden in de plooidiepte wegvallen, dus m den 6 c.M. afstand, 't Rokje wordt dubbel gelegd, zooals de teekening u aan geeft, luiks midden voor, rechts midden achter. Van links meet ge nu eerst 5 cM. voor de 10 c.M. breede voorbaan, dan 6 c.M. voor plooidiepte. De andere plooitjes worden alle 3 c.M. breed genomen, ter wijl de plooidiepte 6 c.M. blijft. Hetzelfde meet ge af aan den onderkant, waarna ge de plooien met een kleermakerskrytje afteekent. Nu kan men aan den anderen kant hetzelfde afmeten, Midden voor komt dan rechts. Dan begint men rechts met 5 c.M. voor de 10 cM. breede voor baan, 6 cM. plooidiepte, enz., waarna men de 'plooien in kan rijgen. Nu het lijfje. Men knipt het eerst vol gens de aangegeven maten met een naadje uit. Dan kunt ge de zij- en schou dernaadjes met een platten naad verbin den. Midden acnter stikt ge aan beide kanten een 3 c.M. breeden zoom in, waar na het halsje en de armsgaatjes met een schuin biesje worden afgewerkt. Alvorens liet rokje aan het lijfje te zetten, legt ge de 3 c.M. breede zoomen midden achter op elkaar, rechts op links. Midden voor van het rokje komt op midden voor van 't lijfje, midden achter in 't midden van den 3 c.M. breeden zoom. De rafels worden naar den verkeerden kant genomen, waar na men deze afwerkt met een recht biesje, dat na afwerking één c.M. breed is. en op het lijfje gestikt wordt. Voor sluiting'maakt ge rechts 3 knoops- gaatjes, waarna ge links de knoopjes aan zet. Nu heeft het rokje een lengte van 58 c.M. Dit is veel te lang, maar aange zien uw meisje op dien leeftijd hard groeit, en uw rokje na een heel jaar gedragen te zijn, nog keurig is, kunt ge ln 't lvjfje een oprijg maken van pijn. ,5 e.M„ zoodat ge het later gemakkelijk kunt verlengen. Nu moet het rokje nog opgeperst worden. Hiervoor neemt ge het aan den verkeerden kant, een natten doek IETS OVER AARDAPPELEN. Al sedert vele Jaren zijn ,de aardappelen" een volksvoedsel, waarmee dan bedoeld wordt een voedsel, dat door het geheele volk algemeen gebruikt wordt. Vrijwel in ieder gezin in Nederland, arm of rijk, worden aardappelen bij het middagmaal gegeten. Ja zelfs zóó sterk komt het ge bruik van aardappelen in ons land voor, dat er gezinnen zijn, waar het middag maal uit uitsluitend aardappelen met vet bestaat. Doch deze voeding heeft ook liaar nadeelen er is een éénzijdige voeding uit ontstaan, die men later met kracht heeft bestreden. Toen ik een tijdje geleden een praatje hield over „stamppotten" haalde ik dit puht even aan. De voedingswaarde, die een aardappel heeft, is in hoofdzaak zetmeel, d .w.z. 't grootste gedeelte bestaat uit water, n.l. 75 van de overige 25 is 1722 zetmeel en 2 eiwit. Hieruit blijkt, dat bij een voeding van voornamelijk aardappelen een groot tekort aan eiwit en vet zou ontstaan. Het tekort aan eiwit blijft, als men aardappelen met vet ge bruikt. Bij een dergelijke voeding kan men zich maanden en jaren goed en krachtig voelen, maar ingeval van ziekte zal men weinig weerstandsvermogen heb ben en zal het daardoor lang duren vóór dat men, na ziek geweest te zijn, weer op krachten en geheel de oude is. Waar in den regel onze maaltijden be slaan uit: vleesch, groente en aardap pelen, vervalt het bezwaar van één zijdige voeding. Zooals ik al zeide, bevat de aardappel hoofdzakelijk zetmeel en iets eiwit. Dat eiwit bevindt zich voornamelijk vlak on der de schil en in de kern van den aard appel. Eiwit komt in onze duurste levens middelen voor n.l. vleesch, visch e.d. ook in goedkoope boonen en erwten. We moe ten trachten het eiwit in de levensmidde len zooveel mogelijk productief te maken, zoo ook moeten we het eiwit van de aardappelen sparen en niet met „dik schillen" weggooien. Ik kan hier niet ge noeg zeggen: „schil toch de aardappelen vooral dun." Omdat 'aardappelen eiken dag op tafel gebracht worden en men toch niet pre cies „mondjes-maat" geeft, blijven er ook in elk gezin dagelijks aardappelen over. Deze aardappelen de heele; geen kruim kan men opnieuw opzetten met kokend water, aan de kook brengen, af gieten en drogen, alsof het versche aard appelen waren en ze zoo op tafel brengen. Gewoonlijk houdt men echter niet zoo veel over, dat het weer genoeg is voor eenmaal en moeten ze vaak op andere wijzen verwerkt worden, als b.v. door te bakken, door ze tot purée te maken, ik laat hier een paar restverwerkingen van aardappelen volgen. Ei .'Arm',;.. AARDAPPELSOEP (4 pers.) '90 gram gekookte aardappelen \yK L. water 50 gram boter -+- 2 preien 2 eetlepels fijngehakte peterselie beetje melk peper, zout, stukje -Spaar sche peper Bereiding: Maak de preien schoon, snijd ze in plakjes, wasch ze en kruid ze met de bo ter en de Spaansche peper, maar zorg, dat ze met bruin worden. Voeg het water toe, de aardappelen en een weinig zout. Laat de soep zachtjes koken gedurende 20 minuten. Zeef de massa. Meng de dooi'gewreven aardappel massa aan met het opgevangen vocht. (Wanneer men de aardappelen in het vocht zeeft, krijgt men klontjes). Voeg hierbij een scheutje melk en breng de soep opnieuw aan de kook. Maak ze op smaak af met zout, peper, op een lepel aangemengd met wat soep, en -t laatst voor het opdoen met de fijnge hakte peterselie. AARDAPPELKOEKJES (4 pers.) 500 gr. gekookte aardappelen 40 gram boter 1 ei reuzel of ander vet om in te bakken zout, noot Bereiding: Maak de aardappelen fyn en zorg, dat er geen stukjes in zijn; vermeng' ze met de gesmolten boter, den eidooier, zout en noot naar smaak. Klop het eiwit zeer styf en meng dit luchtig door de aard appelmassa. Vorm nu hiervan platte, ronde koekjes, gelijk van grootte, en bak deze 111 de koekenpan in reuzel of jusyet aan weerszijden mooi bruin van kleur, AARDAPPELCROQUETJES. - Op 500 gram aardappelen 1 ei stukje boter paneerei paneermeel peper, zout, noot frituurvet Bereiding: Zet de heele aardappelen op met ko kend water, breng ze aan de kook, giet ze af en droog ze. Werk ze door een pui'ée- knyper. Doe de heele eieren, de boter, zout, peper en desgewenscht iets noot er bij en vermeng alles luchtig met een elerklop- per. Maak van deze massa gelijke ronde balletjes. Wentel deze door paneermeel, vervolgens door paneerei (d.i. ei, dat met wat water en iets slaolie los geklopt is) en nogmaals door paneermeel. Bak ze vervolgens in dampend frituurvet mooi goud bruin en knappend. Laat ze op grauw papier uitlekken. '.v. :i -1. .CATHARINA. Veel van de middclc-n, die ik u tegen vergrccte poriën aan ds hand deed, kannen onveranderd en regelmatig ge bruikt worden ter verzorging van een te vettige huid, daar beide ongemakken gewoonlijk samengaan. Ei- zijn echter ook gezichten, dis altijd glimmen en glanzen en vochtig schijnen, zonder -dat t poriën-euvel bijzonder op den voor grond treedt. Die kunnen met goed succes op de volgende wijze behandeld worden. In tegenstelling met een drege huid, heeft een vettige behoefte aan een goede, zuivere zeep, die veal glycerine dient te bevatten. Gebruik iaiiw-warm water, maar wasch Steeds na met ijs koud. Een klein stukje ijs, in een zak doek over hei .gezicht gewreven tst bot tintelt, is nog voel beter. Een «risch- handelaar kan u er in elk seizoen aan helpen. Zorg dat u een lotion hebt, be reid van gelijke deelen peroxide, foen- zoë-ti.wctuur, eau de cologne en vooral hamamelis virgmicceen plantaardig pro duct, dat uw drogist u leveren kan, en gebruik dit mengsel na het wasichen. Lant 't indrogen, zonder 't weg te vegen. Als basis voor poeder wordt in plaats van vanishing-cream eveneens een lo tion aanbevolen, namelijk 1 deel ci troensap, drie deelen glycerine en zes deelen rozenwater. Na de avondreiniging aast coldeeream, kan het gezicht nog gebet worden met Ben mengsel van geest van kamfer en rozenwater; eveneens een uUstekende lo tion voor een vettige bind. Wat een •watertjes, nietwaar? Desverlangd kan men er uit Mezen, wanneer men het recept voor den poeder-ondergrond maar ocderveraaderd laat. Een ietwat uitvoeriger behandeling, die u overdag in een vrij half uurtje kunt toepassen, is een dampba-Sje, dat er veel toe bijdraagt, de huid fijner en droger te maken. Bos in oen klein ke teltje, dat 05 er een spiritus-toesSsUetje nast, een halven liter rozenwater, een theelepeltje oranjebloesemwater en 20 druppels benzoc-tinctuur. Warmser het bijna kookt, last dan dc stoom gedu rende een minuut of tien over uw ge zicht spelen. Voeg het dan voorzichtig droog, en bespuit hei uit een vaperisateur rast koud water, waarin, een weinig au de c-oiogjie. Tracht dit iedere v?;k te doen. 't Is veel beter en verzachten.der dan her „stosmen" boven een kom~gëv.m:.i heet water. Wat u mo'dyk suit kunnen golooven Is: dat de zuivere olijfolie, die soo heil zaam ss voor een te droge huid. ook een vettige huid heel gunstig kan beïnvloe den! Wanneer ge ze af en toe 's avonds in do huic| masseert, zuilen de poriën rich minder beijveren, vet af te scheiden, en de huid zal overdag- veel minder glim mend en olie-achtig lijken. Wat schijn baar het euvel zou moeten verergeren, kan liet dikwijls juist verheipen. EVA. Hoe voorkomen we 't z.g. „doorliggea" van een zieke? Wanneer 't te voorzien is, dat een zieke geruimen tijd het bed riet zal mogen verlaten, moeten er nauwkeurige eh afdoende maatregelen genomen wor den tegen liet „doorliggen" oi het krijgen van decubitus. Allereerst moeten we zorgen, dat lakens en cnderkleeding steeds glad worden gehouden we moeten tevens de huid goed en geregeld verzorgen en onze patiënt veel om en om leggen - wat voor een goede bloedcirculatie en tevens voor 'l juiste gebruik der adem halingsorganen noodzakelijk is. Plooien en kreukels moeten vermeden worden decubitus treedt juist' op die plaatsen op, waar de huid wordt blootgesteld aan sterken druk. Bij sommige zieleen kan soms een zoom cf naad van een of ander kleedingstuk drukking uitoefenen en de huid irriteereu. Het is zeer aan te bevelen des mor gens en des avonds .stuit-, heupbeende ren, en zoo ncodig ook andere plaatsen (hielen, ellebogen, schouderbladen)goéd en zorgvuldig te wasschen met lauw water en een goede zeep on alles vlug en vooral goed drcog, met een zochten handdoek te betten Daarna kunt ge deze deelen inwrijven met kamierspiri- tus, Kamierspiritus is kostbaar, maar het beste in het gebruik bevonden. Ik moet U er alleen op wijzen, dat ge met 5 tot 10 druppels kamferspiritus, in de holte van uw hand gestort en op de bewuste plek gewreven, evenveel bereikt, als wanneer ge uw holte van uw hand er half of geheel mee vult. 'Dat inwrijven moet geschieden met uw rechterhand, waaraan geen ringen mogen -prijken en waaraan geen lange nagels mogen zijn. Ge zottdi er uw patiënt, ik zei het reeds in een voorgaand artikeltje, danig mee kunnen bezeeren! Wanneer nu de kam ferspiritus goed droog is ge wreven, kunt ge er ten overvloede nog wal talk over heen wrijven; alles niet maat, om onnoo- dig stuiven te voorkomen bij het recht trekken der lakens. Naast kamferspiritus kunnen ook nog de volgende middeltjes aangewend worden: gewone spiritus (gezuiverde), brandewijn, eiwit, citroensap, cognac en zelfs ook de gewone au-de-cologne. De grootste zorg is dus die roodheid te voorkomen en wel door de boven staande gegevens. De eene patiënt heeft vlugger last van „doorliggen" dan de andere; w-arrt het krijgen van decubitus hangt maar al te vaak van den aard en den duur der ziekte af. S Men zij bedachtzaam met bewuste- iooze patiënten, met zieken, die ziih niet of moeilijk kunnen bewegen en met hen, die zich vee! en in erge mate bevuilen. De plaatsen, die het eer:' de teekenen van „doorliggen" zullen v.ztooncn, zijn: stuit, heupen, ellebogen en schouder bladen; bij zeer magere personen de wervelkolom, knieën en hielen, enkels, ja zelfs wel eens de randjes van de o.vren, dc binnenkant van de knieën bij 'lang tegen elkaar aanliggen; zelfs bij lang durige ziekten van kinderen o-nislaat wel als -uitzondering decubitus aan het achterhoofdje. Decubitus ontstaat dus in hei algemeen: a. wanneer de zieke erg mager is; b. wanneer de patiënt niet zindelijk wordt gehouden; c. wanneer de bloed toevoer slecht en onvoldoende ;s; Verschillende zenuwpatiënten zijn licht onderhevig aan decubitus (pat. lijdende aan verlamming of dementia paralytica hersenen-verlamming); Ook kan voortdurende druk van spafken, gipscorsctten en gipsverbanden decubitus ten gevolge hebben. Voorts doen zich bij decubitus ver schillende vormen of graden voor: lste. Roodheid. De huid is op zoo n plek zéér rijk aan bloed, doordat de Mcedvaten eenigszi-ns verlamd zijn 2de. Blauwe kleur. In de vaten is 't bloed op die plu als i'estold 2de. De vorming van blrzen. 4de. Ettervorming aan de van opper huid ontbloole vlakte. 5de. Gangreen-vorming d.i. het zwarl- werden der huid en het afstcolen van 't afgestorven gedeelte. Bij dezen ernstigen graad van decu bitus heeft de patiënt niet altijd pijn. Bij hel verbinden van de aangedane plek ontstaat soms rond deze plek een licht eczeem (huiduitslag), hetgeen be streden kan worden door droge pocdar te gebruiken, na de wond bedekt hebben. Hei „doorliggen" van een zieke is voor de verzorgster een schrikbeeld, een voortdurende zorg, omdat het lijden van haar patiënt er aanmerkelijk door wordt verhoogd. Zoodra een zieke neiging tol „door- liggen" vertoont, móet ge uw huisarte hiermede in kennis stellen. Er zijn j|z- vallen. dat 't noodzakelijk is uw patiënt een windring, een waterkussen of een waterbed te geven. In mijn volgend artikeltje zal ik U hierover een en ander vertellen, CORMA v. 1 0, Als we langs de verschalende winkel- etalages wandelen, zijn we verwonderd over de groofce weelde van sieraden, die er tentoongespreid wordt, sieraden, die in de hei-verlichte etalages nog schitterender lijken dan ze reeds in werkelijkheid z(in. Niet alleen in de speciaal-zaken, doch in elk groot modehuis zien we de verleide lijk-glinsterende sieraden van imitatie diamant, het laatste en nieuwste, het trekt, je moet er naar kijken. Halske tens, kort en lang, hangers, spelden, ges pen en zelfs bloemen en tasehjes, Dachten we aanvankelijk de paarton te behouden, thans worden ze zeer zéker 111 de schaduw gesteld door al die schit tering. Naast die van imitatie-diamant, krijgen we sieraden van kristal, mat of geslepen; halsketens, met bijpassende bracelets van imitatie-mat-goud, soms gelijkend op een om den hals of de armen gekronkelde slang. De mode geeft aan drie, vier verschil lende breede armbanden boten elkaar, bezet met similli-diamant of gekleurde steenen en ook van kunstig bewerkt of gedreven metaal, by het uitgaan boven op 'den handschoen gedragen. Nu is het echter zeker, dat sieraden een sieraad moeten blijven en niet op over tollige aanhangsels gelijken moeten. Doch één met zorg bij uw toilet geko zen speld, halsketen of een paar armban den, is vaak de afsluiting van het geheel. En dus niet te versmaden. X LYA,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 10