~-n- ZATERDAG 25 FEBRUARI 1928 DERDE BLADES PAGINA 2 TURKIJE EN DE H. STOEL DE PAUSELIJKE DELEGAAT IN CONSTANTÏNOPEL DE KRUIMELS VAN DE TAFEL., SPORT EN SPEL VOETBALBESPIEGELING LAWNTENNia SCHERMEN. LUCHTVAART, BLOEMENVERVOER PER VLIEGTUIG. 4S— NIETS NIEUWS ONDER DE ZON WIJ NADEREN WEMBLEY OLYMPISCHE SPELEN AMSTERDAM .'-feta. Jt—i De „Times''-correspondent te Angora schrijft: Het bezoek aan Angora ran mgr. Rotta, den Pauselijken delegaat te Constantinopel, die niet door de Turksche regeering werd erkend, doch slechts ai3 aanzienlijk burger behandeld werd, heeft groote belangstelling gewekt. Men gelooft, dat de Paus Zijn delegaat gaarne erkend zou zien, doch de regeering van Turkije, «en leekeataat, bevindt zich in een moeilijke po sitie. Wanneer de vertegenwoordigers van de Christelijke kerkgenootschappen zouden erkend worden, zou dit onvermijdelijk erkenning van de godsdienstige instellingen van den Islam medebrengen. Het doel van het bezoek van mgr. Rotta aan Angora zou verband houden met de zielzorg van de paar honderd Katholieken, die in de Turk sche hoofdstad wonen. Men gelooft, dat mgr. gaarne verlof zou ontvangen om een kapel te bouwen, waar bij of een ander priester in de geestelijke behoeften van hun geloofsgenooten zouden kunnen voorzien. Mgr. Rotta is door Tewfik Roesjdi Bey, den minister van buiten- landsehe zaken ontvangen, doch het schijnt, dat Turkije niet genegen is het verzoek van mgr. Rotta in te willigen. Zekere ambassades, met name de Fransche en de Italiaansche, koesteren de grootste be langstelling voor deze zaak, welke van meer be lang dan de loutere zielzorg der Katholieken te Angora is. ONDFjSAARDSCHE GANG ONTDEKT TE LONDEN. 'i'usschen parlement en Abbey. Bij graafwerken in Old Palace-yard te Lon den tusschen St. Stephen's Hall, in de parle mentsgebouwen, en de kapel van Henry VII In de Westminster Abdij, hebben werklieden een stecnen tunnel ontdekt. De onderaardsehe gang, waarvan bet rond gewelfde „dak" zich meer dan 4 voet beneden den beganen grond bevindt en waarvan de vloer 10 voet onder den grond gelagen is, is bijna 6 voet breed, zoodat drie mannen er rechtop in kunnen loepen. De gang is geheel gevuld met puin en kalk en schijnt meer dan een eeuw geleden geblokkeerd te zijn. Rev. Jocelyn Perkins, een autoriteit op het gebied der gesch ieden ia van verschillende 'dee- len van de abdij, verklaarde, dat hij nooit van zulk een tunnel had gehoord, noch eenigerlel aanteekening omtrent het bestaan ervan bad gevonden. De mogelijkheid bestaat, dat de ontdekking van groot belang zal blijken op geschiedkun dig gebied. Verschillende hypothesen zijn iatusscken Teeds omtrent de vondst opgesteld. Het metselwerk van de onderaardsehe gang U> donker rocd van kleur en moet minstens 200 jaren ond zijn. DE POSTROOVER HEIN. Nog 23 inbraken op zijn kerfstok. BERLIJN, 24 Februari (W.B.) Naar uit Co- i burg wordt gameid, beert de postroover Hein bij zijn verhoor buiten de reeds bekende moor den in totaal nog drie-en-twlntig inbraken be kend. EEN GODSDIENSTENCONGRES TE TOKIO. De Katholieken nemen cr geen doel aan In Mei as. zal te Tokio een Japanseh con gres gehouden worden van Christenen. Boed dhisten en Sjintaisten. Het congres wordt bij een geronnen door de vereoniging „Sehukyo- Kouwahai". Men wil daar de mogelijkheid overwegen, om door bestrijding van zingeüot en materialisme hot godsdienstig leven nieuwe kracht en nieuw bloed in te storten. Naast vex- ecbillende vraagstukken op godsdienstig ter- rein en op gebied van onderwijs zal ook de -sociale kwestie op dit Japansch congres ©en dier voornaamste -onderwerpen der heraadala- j gingen uitmaken. De houdiug der Kerk en der Katholieken is door do uitspraken van Roin-s reeds te voren bepaald, daar er geen eenheid met de "Katho lieke kerk, zonder eenheid in de Katholieke kerk mogelijk Is. Na dit congres in Tokio zal In Amerika een groot wereldoangT-ea gehouden worden EEN OUDE KWAAL De bisschoppen van don Bosch en van Roer mond behandelen een oude kwaal. Als goede geneesheeren stellen ze den aard van tfie -kwaal zuiver vast. Anders kan aan geen genezing -ge dacht worden. Die oude kwaal komt voort uit de oeroude menschelijke eigenaardigheid, dat hij neiging bezit tot het kwaad. Dat hij daarbij aan invloeden van bulten onderhevig is; dat hij verplicht is die schadelijke invloe den te weren oï minstens zoo onschadelijk mo gelijk te maken. Met oen Franaclien slag daar over heen gaan, beduidt niet3 anders dau licht zinnigheid op zijn onschuldigst genomen. Dat aan het geloof, aan het godsdienstig leven inderdaad moeilijkheden in den weg ko. imea, weet iedereen. Dat d® een meer en de ander daaT minder last van heeft, er minder moeite mee Iheeft, aecoord. Maar dat er geen grens'bestaat, waar aan ieder zich wijselijk moet houden, en dat het kerkelijk gezag van rechtswege uit spraak mag cn moet doen over de aanwezig heid van die grenzen, alweer heel oude en heel gewone dingen. Lectuur, de pers blijft een groot gevaar voor velen. Hoe onontwikkelder de mensch inzake gadediénst, des ts gevaarlijker. Hoe minder vurig de praktijk van den godsdienst," des te moer gevaar voor verkeerden invloed. Daaraan mag niemand zich zonder zware ted an blootstellen. En daar zitten we midden in vergeten cliagen. Weinig mens eken bestaan er nog maar, die niet inzien wat een ernstige plicht ze hebben mot betrekking tot katholiek onderwijs. Doek datzelfde kunnen we niet zeg- Épen van den even-erastigen plicht van katho lieke lectuur. O, we weten heel goed, dat niet ieder boek wat we lezen, of teder blad, wat we Inkijken, behoeft overle loopen van godsdienst. Ajax met den kampioenstitel in den zak Drie wedstrijden te Rotterdam Y.O.C. en de laatste plaats, N- V. B. AfdeeNng I Morgen valt hier de beslissing in zake het kampioenschap. Ajax heeft den titel reeds zoo goed als in den zak doch de officieele erken ning is nu aanstaande. Immers de Amsterdam mers hebben slechts 1 punt noodig om de vlag te kunnen liijschen en de wedstrijd op eigen veld tegen Hilversum, dat in Gooi met 20 van de Amsterdammers verloor, zal waarschijn lijk wel het dubbele opleveren. D. F. C. beëin digt haar programma met den uitwedstrijd te gen Excelsior. De Dordtenaren hebben den strijd om de leiding dit seizoen laag goed vol gehouden en ze eindigen als tweede met groo- ten voorsprong op nummer drie. Maar het staat voor ons nog niet vast dat het program ma van D. F. C. met een zege zal worden besloten. Wel klopte ze thuis Excelsior met 4—2, maar op het Kralingsehe sportpark zou het wel eens anders kunnen loopen. V. O, C. komt van de laatste plaats niet. meer af doch officieel zijn de Rotterdammers nog niet op de degradatie-wedstrijden aangewezen. Ze hebben morgen eenlge winskans nu Edo in Schiet roek komt die ze in Haarlem met 21 verrasten. Ook bij een gunstig resultaat echter zal het slechts uitstel van executie worden. U. V. V. en V. U. C., welke op papier door V, O. C. nog kunnen worden ingehaald, trekken i in Den Haag tegen elkaar -op. In de Domstad won V. U. met 30 en ook in de tweed® ontmoeting trekken de Hagenaars wel aan 't langste eind. Afdeeling II In deze afdeel ing is de hoogste plaats defi nitief cloor Feijenoord bezet, zoodat de laatste wedstrijd van deze Rotterdammers, op eigen veld tegen Blauw-Wit, kan beschouwd -worden als oefening voor de komende kampen om 's lands kampioenschap. Ook de ontmoëthig in Haarlem tusschen H. F. C. en Sparta is slechts van betrekkelijk belang. De Haarlemmers heb- j ben zich met 15 punten in veiligheid gebracht. Lipssafe is de positie van II. F. C. nog wél niet, daar momenteel baar puntenaantal ook nog bereikt kan worden door Spartaan H. V. V. en de Stormvogels, die elk, met éón wed strijd nog voor den boeg, zich in het bezit van 13 punten verbeugen. Het zou ecliter al heel zonderling moeten gaan zoo deze drie in gevaar verhoerende clubs alle met een over winning te vorschijn kwamen uit den laatsten bitteren strijd. Een bittere kamp 13 het wel voor dit drietal. De Stormvogels en H. V. V. worden morgen het vuur ingejaagd, voor de Spartaan wordt de marteling der onzekerheid nog een week verlengd, doordat A. D. O. niet twee lieeren tegelijk kan dienen. Deze Hage naars n.l. hebben het lot in handen van de Spartaan en van de Stomvogels. De laatste moeten morgen hun geluk beproeven In den Haag. H. V. V. wordt naar Zaandam ge dirigeerd om Z. F. C. te bevechten. In deze omstandigheden lust het ons niet om een voor spelling te wagen; de sloegen staan onder ab normale verhoudingen tegenover elkaardo eenej»eefb niets, de andere daarentegen veel, zoo niet alles te verliezen. We memoreeren enkel dat -de Stormvogels thuis met 1—0 van A. D. O. verloren on dat H. V. V. in de -resi dentie Z, F. C. met 31 klopte. R- K. F. Overgang iVeor C heeft een belangrijke wedstrijd plaats te Beverwijk, waar de club van dien naam be zoek krijgt va-n Lisse. Ditis dus een ontmoeting tusschen de twee leidende ploegen. In het eer ste treffen won Lisse met .6—3; over het resul taat, dat te Beverwijk verkregen zal worden, hebben we heusch geen idee. De kemel beware! Doch we weten eveneens, dat het lezen van heel veel boeken en heel wat kranten niet door den bengel kan. Zeker, de oude lswaal. Ze willen goed en kwaad kennen. Vedl mensehen hebben werke lijk een gevoel alsof ze tot een minderwaar dig soort schepselen behooren, als ze niet „den anderen kant" raadplegen, of ook het kwaad kennen. Natuurlijk de reinste onzin. En waar een groote en plaatselijke katho lieke pers bestaat als in ons land, waar iedere streek zijn eigen biaden heeft, bestaat geen enkele reden om andere te lezen. Dit geldt niet alleen voor den arbeider, voor den gewonen man, maar even goed, en in veel gevallen nog meer, voor anteHeetueelen, voor de voornamere standen. Al worden er daaronder gevonden, die sterker staan tegen over zoo'n pers, om hun -ontwikkeling voor een heele boel staat zeker va=rt, dat voor hen die lectuur nog gevaarlijker is. En ook zij hébben te gehoorzamen! EEN OPFRIvSSCHING De vastenbrieven der bisschoppen van Neder land brengen een zeer noodige en zeer nuttige opfrissching van het geheugen! Wat ging er een boel verloren van do godsdienstkennis, op gedaan in de oateohiamusjaren! Ongewild'?. Gedeeltelijk! Dat letterlijke zou natuurlijk gauw afslijten. Doch groeide het begrijpen mee met den leeftijd? Vergeten we niet, dat er al gauw een crisis-leeftijd voor de deur stond, die zoo heel erg niet gediend was van do on- meedoogende, gebiedende leer. Dan komt er een tijd, dat we heel wat lioo- ren beweren, wat er niet door kan; dat we heel wat zien „leven", wat er totaial -naast gaat, en al die omstandigheden doen lang niet altijd eens grijpen naar een voorlichtend boek, of uitzien naar een ophelderend onderhoud. In tegendeel, zouden we bijna zeggen, 't Lijkt, of er een zekere schuwheid tegelijk gegroeid Is In den roensoh, of liever, dat ad te ge. IN ENGELAND. Donderdag werd voor de eerste divisie ge speeld de wedstrijd Blacburn RoverMidd-leo- boroush. De eerste won met 30. MEJ. BOÜMAN AAN DE RIVIERA. Een nederlaag in het damesenkelspel. Men seint ons uit Beauli-eu de volgende uit slagen van gisteren: -Rogers slaat Buse 86, 86; von Kehrling slaat de Stefani 36, 62, 4; Kozeluh slaat Gaslini 64, 62; Artens slaat Aren 16, 62, 64. Dame» enkelspel; Miss Har die slaat Mej Bouman 64, 46, G4; Miss Sterry slaat Miss Harvey 4G, 62, 62, Gemengd dubbel- mej. Bouman cn von Kehr ling slaan miss Oorbière en Syeovel 75, G2. EEN ITALIAANSCHE SCHERMPLOEG NAAR ONS LAND. Op 7, 8 en 9 Maart Het is kapitein A. E. W. de Jong, wien naar men weet de leiding van do Nederlandsche Olympische Sehermploeg is opgedragen gelTTkt om de Italiaansche Sehermploeg, welke begin Maart in België eenige wedstrijden zal trekken met de Belgische Olympische schermers, ook naar ons land te doen komen. Do Italiaansche ploeg komt dan op 7, 8 en 9 Maart naar ons land teneinde zich met onze Olympische schermers te meten, zoowel in eenige o.efenpartijen als in enksjle nog nader vast te stellen matches. De Italianen staan onder -leiding van ingenieur Mazzini, voorzitter van den ïtaliaanschen Schermband, terwijl als offi cials meekome-n de heeren Barletta cn C'anova. Do ploeg zelf bestaat uit de jonge schermers Blnl, Goudini, Guaragna, Cornaggia, Mazzi, Mi- nöli, Pesslna, Pignötti en Ricardi. Nadar zal nog worden vastgesteld waar op genoemde data zal worden geschermd en wie de HoUandselie tegenstanders zullen zijn. DE TOCHT VAN HINKLER. Geruchten over een noodlanding Een der eerste telegrammen, die Hinkler ont ving bij zfju aankomst in Australië na zijn groote vlucht, was een van den Engelsohen koning, die den vlieger hartelijk geluk wensclite met zijn buitengewone praestatie. Telegrammen voor soortgelijken inhoud hebben Hinkler be reikt uit alle deelen der aarde. De Australische minister-president Bruce heeft medegedeeld, dat de bondsrc,-ree-ring Hinkler heeft verzocht twee duizend pond sterling te willen aannemen, als een aandenken aan zijn merkwaardige vlucht. Reuter seint Uit Sydney d.d. 24 Februari, dat Hinkler 's morgens per vliegtuig Port Darwin hoeft verlaten, d-ooh dat nadere berichten om trent hem uitbleven. Men geloofde dat hij van zijn koers zou zijn afgedwaald. Van nadere zijde wordt gemeld dat Hinkler nabil Cloncurry een noodlanding heeft moeten maken. NIEUWE RECORDPOGING. I I>p MU'ltrte snelheid nog niet snel genoeg HONDEN, 24 Februari. Op den eersten daar voor gesrhikten dag na E Maart zal wederom een poging worden gedaan om een nieuw we- TélflsneHteiclsrecord te vestigen voor vliegtui gen. Hiervoor zal gebruikt worden een super- marine-watervliegtuig met Napiermotor, geheel gelijk aan de -machine waarmee luitenant Web- stol' in September j.l. te Venetië den Schneider- Cup heeft gewonnen. Alle teeltenen wijzen eT op, dat in 1928 het exportecren van snijbloemen per vliegtuig weer zal toenemen. Dezer dagen besloot het bestuur van de Boskoopsche veiling zijn veilinguren te wijzigen en te regelen naar de vertrekuren der vliegtuigen. De totale hoeveelheid door de lucht geëxporteerde bloemen bedroeg in 1927 ruim 136-000 Kg. -tegen 50.000 in 1926. makkelijk (fie omstandigheden des levens aan gegrepen worden om achteraf een gedragslijn goe;d te prat-en. In zoo'n toestand kamt dadelijk verbazing op over de in herinnering gebrachte waarhe den; of ze werkelijk nieuwigheden zouden zijn, dlingen waar je vroeg®" nooit van hoorde, waar oen xnensch van vandaag toch zeker boven uit moest gaan. Dat voor-al geldt van al de pnactlsehe pnuten, die op een gevaar wijzen en er voor waarschuwen. Zoo'n „gevaar" aan-wij'zon heeft Iets weg van een persoonlijke aanranding: daarom tracht ieder -er zich boven te verheffen: gewoonlijk -een te eken van swakte. Hoe luidruchtiger en -lidhter men hst uiterlijk opneemt, fles te m-eer aanleiding -wil er wel eens bestaan om nuchter te denken; die kan het gébruiken. Daarbij, als het gaat. over gevaren met het geloof verbonden, komt het noodzakelijk tot praktijken, die menschen zonder dat geloof zich niet aantrekken, -die ze natuurlijk ook niet begrijpen, en even natuurlijk voor het groote gros, belachelijk vinden. En ook weer natuurlijk, dat belachelijk vinden en belache lijk maken door menschen, -die zelfs zeggen er niets van te snappen, wat geheel en al toegegeven moet worden maakt wel eens meer indruk dan do waarschuwing van dege nen, die goed op de hoogte van den toestand zijn en ook va-n het geloof. „Of er ook iedere week wat nieuws aan dé markt komt of ze er dan nooit dat geloof bui ten kunnen laten? Ge slaat zoo'n mal figuur! Laat ze bij 't oude blijven." Maar dat doen de bisschoppen juist. Die loo, men met geen nieuwigheden aan boord. Mgr. -CaHler heeft het over dingen, die zoo oud zijn als de weg naar Keulen. "Weten we dan. nog -niet, of hebben We 't schoon vergeten, dat we schuldig kunnen zijn aan 't geen an doren doen tWe geven dat -allemaal lekker toe, «D het ENGELSCH VOETBAL TRAGEDIES IN DE CUP-RONDEN Het winnende goaltje What's in a name? Niet veel. Maar de naam Aston Villa in een Cup-match beteekent nog steeds wel wat. En liet was dan ook waarlijk geen wonder, dat men één uur voor bet begin van den kamp op Highbury, Arsenal's veld, ■de deuren maar dicht deed. Er waren toen 60.000 menschen, waarvan cr een paar dozijn flauw vielen vanwege de pressie letterlijk op hen uitgeoefend. De overigen vermaakten zich met eendrachtig gezang, toen na lang wachten de beide ploegen ondeT oorverdoovende hoera's verschenen, om even later in venijnig gevecht gewikkeld te zijn. Het was- geen match met momenten om aan je kinds-kinderen te vertellen, maar met uit sluitend goed voetbal. De Arsenal was een elftal, Aston Villa daarentegen bestond uit een keeper, twee backs, drie half-backs en vijf voorwaartsen. En daar zat 't liem nu juist in. En het huidige succes in de beker-kampen dankt de Arsenal dan ook uitsluitend aan machinaal team-work, waarbij de kerels, met lnin oogen diclit, hun dichtetbijstaanden club genoot weten te vinden. De buiten-rechts Huhne was de meester van allen en zijn vitesse en variatie brachten hem herhaaldelijk bij bet doel, zoodat ook deze wedstrijd weer een doel punt van zijn voet zag. Eerst hadden echter Lambert en Brain (2) er drie-nul van gemaakt voor Hulme nummer vier op het scoringbord hielp, waarna C-ook tegen het einde de „eer" redde. De match Manchester United versus Birming ham was een huis-, tuin- of keuken-ontmpsting, en het eenige doelpunt -kwam van Johnston, die 25 minuten na den aanvang huizenhoog opsprong om een voorzet, die over de dwarslat scheen te gaan, alsnog van richting te ver anderen en in het doel te doen belanden. Man chester United bewees in dit partijtje echter geenszins, dat zij de gevaarlijke cancüdaat is voor den Bokaal. Veeleer wordt hier Hudders- fleld voor aangezien, dat zonder zweem van twijfel Middlesbrough, anders ook niet voor de poes, met een ferme vier-nul op den avondtrein naar de home-town zette. En toch: het duurde tot tien minuten na de rust voor er eigenlijk van een Huddersfield-meerderheid sprake kon zijn. Voor de 'pagne die bij ons de ten Uwent wereldberoemde thee vervangt was Middles brough een goal achter, dank zij een uitnemend staatje individueel voetbal van Steele, die van het midden den bal opbracht, ettelijke verdedi gers passeerde en toen in den versten hoek keurig scoorde. Toch was die eerste goal niet beslissend; de tweede wel. Hét was een cadeau tje van Ferguson. Deze, eenterhalf van Middles brough, hield mét zijn volle lichaam Brown af, toen de bal langzaam over de achterlijn zou draaien. Het was een al te groot waagstuk en Ferguson had onder alle omstandigheden zelf moeten wegwerken, desnoods tot corner. Nu glipte Brown ineens langs hem heen en met een fikschen tik verdween het leder achter den keeper. Nadien was Middlesbrough met den besten wil van de wereld niet meer te vinden, en de heeren mochten toen blij wezen, dat ze er nog met 40 afkwamen. De 73.968 Manchester-menseken hebben geen pret gehad. Hun team, dat op papier zeer zeker winnen moest, stond met rust nog 00 in den kamp tegen de „pottery"-lul uit Stoke. Een kwar tier na half-time idem. Een half-uur erna het zelfde. De klok tikte regelmatig en rustig, in tegenstelling met de 73.9GS hartjes onder even zoovele chemisetjes. Het scheen er werkelijk naar uit te zien, dat in Stoke het geval nog eens moest worden herhaald, toen o schrik! drie heele minuten voor tijd Archibald van den linkervleugel voorzette en Wilson als de kippen naar binnen liepen den keeper passeerde. En heel dat volgepakte stadion was even geslagen als Manchester City geslagen was. De City., die zoo droomde van Beker cn Promotie beide Dat Cardiff zou worden geslagen, hadden zeker weinigen verwacht. Maar men vergete niet, dat de eerste nederlaag van Nottingham Forest dit jaar nog komen moet: zij spélen thans in top-vorm. En die top-vorm stelde de tweede klasser in staat te zegevieren over de Cup-holders, en de beker gaat dit jaar niet haar Wales. Dat weten we vast. Dat is dan ook alles, wat we weten. Deze Cardiff-match bracht niet® bijzonders; gaat over .anderen. We weten heel goed een vader en moeder de schuld te geven van het slecht-oppassen der kinderen. We hebben allmaal wel eensb eweeTd in zoo'n geval: 't Is hun eigen schuld, ze hebben loon naar werken; ze mochten daar ook maar alles; ze vonden alles maar mooi! Laten we 't gewichtige nog eens voor den dag hallen: :n.l. dat niet-katholieken het schit terend eens zijn met ons!Van alle kanten kwamen den laatsten tijd in de kranten be zorgde uitingen voor, aangaande onze jongelui: ze hébben te veel vrijheid; ze worden niet meer opgevoedhebben geen ouders meer; alleen maar kostbazen. Ze gaan en staan waar ze willen, geven uit wat ze verkiezen, en de verantwoordelijke mensehen zwijgen! Terwijl ze moésten isprelcen 'en optreden. We willen er ook nog wel aan, maar al een beetje minder, dat de kranten met hun onbeteugelde sensatiezucht en hun totaal gemis aan veran!:-woordelijkheid in veel gevallen op de bank der beschuldigden thuis hooren, dat de eigenaars van theater» en al wat er met het mondaine leven samenhangt schuldig staan, aan het bederf der openbare zeden; dat de menschen, die het gezag vertegenwoordigen, waar ze kunnen optreden, zoo slap zlidh gedra gen, of zich heelemaal niet gedragen. Dat verontschuldigt niet dogenen, die er aan deelnemen, maar wascht ook de schuld van de aanstichters niet af. Het niet-beletten en nlet- straffen, het aansporen, het prijzen van het kwaad mogen wel een3 in herinnering worden gebracht. Ze bevatten niet» nieuws. En nog veel minder iets onredelijks. Ieder verstandig mensch huldigt die beginselen, ZONDAGJAGER. Jager die op een haas aanlegt „Haasje, jon gen, je kan je testament wel maken". Maar de jager mist Drijver: „Non mijnheer, 4k geloot dat htj al naar den -notaris loopt." Xv.o, de heeren verloren met 21 en het eenige, wat ervan te zeggen valt, is, dat alle drie de doel punten werden gemaakt binnen een tijdsverloop van tien minuten. Wij naderen -Wembley en wij wachten. Het is niet ver meer. Ik heb maar één verlangen. Daar straks te zien deze achttien-karaats voet bal-I inal: HudclorsiieldArsenal! You never can tell KOMEN DE ITALIAANSCHE VOETBALLERS NIET? „Tl Littoriale één der groote Italiaansche sportbladen, publiceert onder den titel Naar Amsterdam?" een artikel, dat een officieel ka rakter draagt en het deelnemen der Italiaansche voetballers aan de Olympische Spelen te Amster dam in twijfel trekt Zulks in verband met de omstandigheid, dat er op de spelen zoo nauw naar het dilettantisme der spelers gekeken wordt Dat verkapte professionalisme nu dreigt op de Olympische Spelen gevaarlijk te worden. Want de presidenten der verschillende voetbal bonden moeten immers op de Spelen verklaren, dat hun spelers zuivere amateurs zijn? Wanneer nu de Italiaansche president, in casu Kamer- afgevaardigde Arpinati, geen meineed wij afleg gen, zullen fle cracks als Xubonatti, Delia Talie. Pitto, Barnai-dini, Schiavo, de Pra etc. niet uit kunnen komen en het IlaUaansche elftal zal flus zeer verzwakt zijn. „Naar Amsterdam?", is daarom de vraag en deze wordt in het artikel ontkennend beantwoord. Beter acht men openlijk voor het professiona lisme uit te komen en een competitie te 01-gani- seeren, ten t«de, maar niet 5p de Olympische Spelen, met Tsjecho-Slowakië, Hongarije en Oostenrijk. Misschien, zegt hot blad, zal Italië in zulk een tournoói, ondanks de eindpositie, meer eer 1 - halen dan te Amsterdam, höc liet daar ook uitkomt Is Italië bang voor een -échec? We weten het niet, maar in het bewuste artikel wordt er ook over gemopperd, dat de wielrenner Binda wegens zijn professionalisme Italië niet zal kunnen ver tegenwoordigen, terwijl deze toch, volgens „II Littoriale", de snelste renner van Europa I.-. NED. ZWEMBOND. Hel diclatorium van den Nederlandsche Zwem band heeft de volgende besluiten genomen: _1. Toestemming verleend aan de flames M. Eiaun, M. Baron en J. Grendel om te starten op 3 Maart te Farjjs. 2. Goedgekeurd den wedstrijd van het IJ op Maart to Amsterdam op voorwaarde, dat de 5 y' 50 M. estafette voor dames wordt gewijzigd in een estafette 50, 100 50 M. 3. Goedgekeurd den wedstrijd van D. "W. R. op 2G Maart te Haarlem op voorwaard" dat de 4 40 M. wisselslag-estafette voor dames wordt ge wijzigd in 4 X G0 M- de 4 X 100 M. wissel slag-estafette heeren in 3 X 100 M. school- rag en vrije slag.. 4. Besloten uitsluitend deelnemers, leden van het bestuur en polo-commissie tot de polo-cur sussen toe te Jaten. 5. Afgevoerd werden een aantal zwemsters en zwemmers van de ljjfel der Olympische candi- daten G. Toestemming verleend aan m^j. J. Grendel 0111 te starten in open wedstrijden. 7. Vastgesteld 2 Olympische zeventallen voor de wedstrijden tegen C. U. F. op 25 en 26 Maart resp. te Rotterdam (R.Z.C.) en Haarlem (D.D.R.) S Vastgesteld een nienw trainirvgs-pi^gramm» 9. 'Vastgesteld een programma voor de sorlng- training. 10 lederen Zondagmiddag te trainen in polo en springen. De H.T.M. EN DE Z.H.A M De H.T.M. in hooger beroep inzake de beslissing van Ged. Staten Naar wij vernemen heeft <le Raad van Beheer van het Gemengd. Bedrijf Haag.scke Tramweg Maatschappij thans besloten, hooger beroep aan. te gaan inzake de beslissing van Ge-dep. Staten van Zuid-H-olland, waarbij de Z.H.A.M, in het gelijk werd gesteld. CONSULAATWEZEN. De consul der Nederlanden te Kowno, de heer Schim van der Loeff, Is op zijn post te ruggekeerd. AUDIëNTIES. De gewone audiëntie van den Minister van .Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal op Maandag 27 Februari a.s. niet plaats hebben. HEBT NIETS VERGETEN? Een lastige vraag, die altijd een kleine on rust teweeg brengt.: zoo gewoon vinden we 't van ons zelf -iets te vergeten! "Wat wordt er al niet vergoten? En., hoe dikwijls wordt dat vergeten niet uitgespeeld als een verontschuldiging: zoo menschelijk ook, niet waar? Iedereen overkomt dat wal, dus., niet kwalijk nemen. Toch een beetje ten onrechte, want daar zit aan vergeten een slordige "kant, no-g erger, daar staat mee in verband een soort -te geringe belangstelling; die ln ons met reeliit niet ver. ondersteld mag worden. Daarom moeten w? diie vergeetachtigheid trachten te beperken ,-i ernstig de hand aan 't werk slaan, opdat ver geten niet gelijk komt te staan met verzuim. Immers, sommige dingen vergeten we te graag. Sommige waarheden hebbe-n we niet zoo bizonder graag staan op de -helderste plaat sen van ons bewustzijn. Zoolang we er niet aan denken, hebben we or geen last van, behoeven we er niet naar te handelen. Zelfs gaan we wel eens mat een zeer te prijzen ijver, als het een goede z-aa-lc zou gelden, opheldering, nader en auiive-rder begrip ni.t den weg. Daarom is het noodig, dat we nu en dan aan die wa-arheden ttterinaerd worden, - dat wij ze zien -in het juiste licht, en dat wij zei h-ooren uit den mond van bevoegde, en hoog staande leiders. Een katholieke krant vindt daarom dl bij isommd'gen minder sympathie: onwillekeurig dringen xteh dan gewichtige en niet aangename! waatlheden aan den geest op. Om dezdlfde reden wordt het gezaghebbend woord Tan de bisschoppen van te voren al met een schouderophalen ontvangen. Nu ja, dia moeten zoo wel schrijven, diie staan zoo bui. -ten de werkelijkheid. En ook dat Is heel interessant de niet-k-atholieke pra-s -neemt' er zoo bitter weinig notitie van. Juistl Dochj die moet haar „katholieke" lezeTs -paren. Pre- ci-88 dis met Moxiso.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 10