DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN KABOUTER Hoest, Keelpijn 51ste Jaargang Zaterdag 25 Februari 1928 No 15102 Dii nummer bestaak uit drie Waden STADSNIEUWS Y ACCIJNS OP GEDISTILLEERD EN DRANKBESTRIJDING HINDERWET METAAL BUIZEN FABRIEK EXCELSIOR I STATUTEN WIJZIGING. f TE WATER GEVALLEN UIT SCHIEDAM'S VERLEDEN GEVONDEN VOORWERPEN BURGERLIJKE stand SCHEEPVAART R. K. RADIO VEREENT GIN G „ST. LI DUIN A" R. K. S. V. EXCELSIOR VOETBAL-OVERZICHT JAARVERGADERING VEREENIGING VAN DEN H. VIXCENTIÜS Maandag a.s. om half negën houdt de Ver eeniging van den II, Vincentius van Paulo in liet gebouw der vereeniging, Lange Haven 11, haar jaarvergadering. SCHIEDAMSCHE ZWEMCLUB AGENDA. Donderdag 8 Maart KUNST-AGENDA. TE ROTTERDAM ZONDAGSDIENST GENEESKUNDIGEN EN APOTHEKEN CORRESPONDENTIE UIT ROTTERDAM JUBILEA Bcroau KOEMARKT 4. SCHIEDAM. Teleloon Intercommunaal no. 66095 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3.25, per maand 1.10. per week 25 cent. Franco per post 3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postcheque en Girodienst 81440. AD\ ERfENTlëN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusscben den tekst 60 ct. per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct elk woord meer 5 ct. tot een maximum van 50 woorden Kabouteradverl. 6 reg. 050. 10 reg. ƒ0.75. 15 reg. f Incassokost, worden berekend Gratis-Ongevallenverzekering oOO bij overlijden door een ongeval; ƒ500 hij verlies van beide handen, voeten Qf oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim* ƒ75 bij verlies Van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Deuit keeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBarifc, Lange Haven 103, Schiedam De minister van financiën heeft een be scheiden stap gezet op een terrein, dat voor onze gemeente van het allergrootste be lang is, de kwestie vuil de verlaging van de accijns op het gedistilleerd. Een bescheiden stap. Minister de Geer stelt niet vnor die ac cijns, zij het slechts niet een betrekkelijk ge ring bedrag, te verlagen. Zoover zijn we nog Biet. Hij heeft er zich toe bepaald een com missie in te stellen ter overweging van de vraag of verlaging van den accijns op ge distilleerd uit een oogpunt van drankbestrij ding ook thans nog moet worden ontraden, eu zoo neen, boe ver in deze behoort, te Worden gegaan. Aan den gedistilleerd-accijns zitten meer kanten, dan die betreffende „drankbestrij ding". Terloops opmerkend, dat in dit offi- cieele stuk voor drankbestrijding' beter had kunnen worden gesproken van bestrijding van drankmisbruik, zij toch even de aan dacht gevestigd op do beteekenis van den accijns voor den fiscus, voor do drankfabri- eage en den drankhandel, clandestiene fa bricage en fraudtileuzen invoer enz. Moeten we, wanneer straks de commissie Biet haar advies komt, nog weer een nieuwe commissie verwachten, welke don minister van raad zal liebhen te dienen omtrent de gevolgen welke uitvoering van het advies dor thans ingestelde commissie ton aanzien van de verschillende genoemde punten heli- bén zal? Wanneer dat het geval is, dan kunnen we het commissoriaal maken der accijns kwestie beschouwen als eén sierlijken kap stok, waaraan voor eenige jaren do bran dende kwestie van den gedistilleerd-accijns Werd opgehangen. Liever nemen we dan ook voorloopig- aan bij de installatie mogen wc wel een nadere toelichting verwachten dat do minister, de gevolgen van de conclusie der commissie van adviezen, hoe die ook mogen uitvallen, bij voorbaat onder oogen heeft gezien, dat tegen Verlaging van den drankaccijns van do zijde Van den fiscus geen bezwaar meer wordt kemaakt en dat overigens van zulk een ver- aK>ng slechts voordeelen kunnen'worden Verwacht- Het gevaar voor toeneming van drank misbruik, of liever het gevaar voor een weder intreden van drankmisbruik, want met dien Bit was van liet geoorloofde drankmisbruik "ebben we gelukkig in ons land afgedaan, z°u dan het eenige punt zijn, wat voor den Banister nog een nader onderzoek wettigt, B'vorons hij van ganscher harte tot verlaging Van den accijns zijn medewerking kan vér- Jcencn. Is zulks do gedachtegang van den minis- ai1» tlan, we zijn er van overtuigd, mogen we "Blum afzienbaren tijd, waar ook bij do 6'eorganiseerdo drankbestrijdingsbeweging BB/trcnt do beteekenis van den accijns een ""Btering in de inzichten is gekomen, een odelijke verlaging van dién accijns tege moet zien /Hij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven cn andere offieiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur h .i."mcnieester eu Wethouders van Schiedam het ÏMj lum besluit van 23 Februari 1928 verzoek vau de firma Gebrs. v. .d. Water dn rgUmiinS tot °Prlcbting van een steen- inkerij iu het pand Niéuwe Haven 55, ka- Vfi'i, Ll ^ec';®e M. no. 410, met 3 electromotoren per re&1>' 3' 3 eu P,K" drijvende een snel- een snijpers en een stans, verdaagd, aan een het desbetreffend onderzoek nog- niet 's beëindigd, Schiedam, 24 Februari 1928. Burgemeester en Wethouders vau Schiedam 6il bfï hun hesluit van 23 Februari 1928 ie*riT* verleend aan de Sinclair Union lenm Company S.A. te Amsterdam tot op richting van een ondergrondsche benzinebe waarplaats, inhoudende 2.000 L., met een bo- vengrondsehe aftapinrichting in en op het open terrein ten Westen van het pand Plein Een- dragt 3, kadaster Sectie L. no. 2205. Schiedam, 25 Februari 1928. P In flo op S Maart te houden buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Metaalbuizenfabriek Mij. Excelsior to Schiedam komt volgens liet Ilbl. aan do orde een voorstel tot statutenwijziging behelzende o.a. dat het maatschappelijk kapitaal wordt be paald op 150.000, verdeeld in 60.000 gewone eandeelen en 5.000 preferente aandeelen A benevens S5.000 preferente aandeelen B. Het kapitaal per gewone aandeelen wordt ge vormd door de 600 thans geplaatste gewone aan deelen, der 1ste, 2de, 3de en 4do series welke aandeelen oorspronkelijk ieder f 1000 groot, door afschrijving worden terug gebracht op f 100. Na aftrek van onkosten en afschrijvingen, zal uit do winst jaarlijks worden uitgekeerd een di vidend van ten hoogste 6 pet. aan houders van preferente aandeelen terwijl, indien in eenig jaar het voor deze aandeelen bestemde deel dér winst ontoereikend mocht hhjlten, in een vol gend jaar of volgende jaren tot geen verdere wiastverdeeling zal worden overgegaan, alvo rens het ontbrekende aan die winstuitkeering is voldaan. Van de resteerende winst zal jaarlijks 20 pet. in hot reserve fonds worden gestort, tot dat dit fonds gelijk is aan de helft van het gestorte ka pitaal en zoo mogelijk een dividend van ten hoogste 6 pet. aan houders van gewone aan deelen. Het dan nog overblijvende deel der winst l,e verdeelen als volgt: 15 pet. aan com missarissen, 15 pet. aan de directie, 50 pet. aan aandeelhouders en 20 pet. aan het herstel fonds. Hit herstel fonds is bestemd om het kapitaal der gewone aandeelen dat door afstempeling- van f 1000 op 100 is teruggebracht daor bij schrijving- te brengen op f 250 per aandeel. Xiézo deeleh voor do oerste maai in de winst óver igs29. Eventueele winst over 192728 komt voor de helft ton bate van liet reservefonds en voor de. andere helft aait het berstelfonds. Wanneer wordt aangenomen: lo. het geplaatste ka.pitaal ad f 600.000 zal, idoor afstempeling worden gebracht op «0.000. 2a. de oude vórdering Marx wordt afgeaadn floor in .contanten f 50.000, vaste hyp. f 100.000, tot liquidatie der oude-schuld van 280.000. So. houders der 2o hypotheek wordt tot li quidatie der vordering ad 25.000 vérstrekt 13.500 pref. aandeelen B. 4o. op huizen, die onder hypothecair verband van Marx blijven dus niet verkocht worden ter versterking van de kaspositie van de Excel sior. afschrijven 5000. 5o. Uitgeven 5000 pref. aandeelen A (in- tussehen reeds geschied). 6o. Plaatsen f GO.OOO del- to ereeëren 85.000 pref. aandeelen B. Zal aan do hand van de cijfers der balans per 1 Juli 1927 de kaspositie kunnen worden aangenomen als volgt: Volgens balans voornoemd f 2.233, pref. aand. A. 5000, te ontvangen op preferente aandee len B f GO.OOO, totaal f 67.233, waarvan te be talen aan Marx 50.000. Resteert 17.233. Voor afschrijving komt vrij: saldo Marx oude schuld 130.000, door leapitaalreductie f 540.000, reduc tie 2o hypotheek f 11.600, totaal 681.600. Dit bedrag wordt aangewend voor do volgende af schrijving-en: 214.940 (verlies .1920—21) op huizen f 5000. op overige vaste bezittingen 480.937. Voor verhooging- reserve dubieuze de biteuren 721, voor reserve voor vernieuwingen, 12.000, totaal 6S1.G00. Dan ZR 1 de balans' worden: 1 J Activa: oud nieuw I Gebouwen 209.437 f Mach. enz. 356,000 j Gereedschappen 30 000 Woonhuizen 2.1000 18.0001 Kantoor S 500 56st 150.000 £af.t 2.233 17.233 Debiteuren 60.060 60.960 Voorraden 47.272 47.272 .Verlies 1920—21. 214.940 11.500 'Aand. onuitgeg. Totaal Passiva: Kapitaal Bankiers Crediteuren Ren. Debiteuren 2e hyp. verb. Ie hyp. leening Bes. vernieuwing- Totaal 947.344 305.066 600.000 304.596 150.000 24.596 16.546 16.546 1.923: 1.201 25.000 100.000 12.000 f 947.344 305.066 Bij het redueeeren der oude aandeelen tot 251 Pet. zou do waarde vaste bezittingen buiten buizen komen op 1240.000 en bil I Tan de reserve ad f 12.000 op f 228 000 le"i Gistermiddag te omstreeks 4 uur had de 3-jarige J. v. tl. Velden, wonende Nieuwo Maas straat, toen hij zich bij het vischjes-vangen in het Spnikanaal te ver voorover boog, het ongeluk in het water te vallen. Het ventje ver dween dadelijk in de diepte. Onmiddelijk ving men aan met dreggen en na een paar minuten mocht het den lieer P. Bitier gelukken, den jongen, die reeds bewusteloos was, hoven te halen. De agent van politie Slothouher had zich nog gekleed te water hegeven en eenige malen gedoken, doch daar hem niet de juiste P'laats was aangewezen, tevergeefs. Met de heeren Britier en Vijfwinkel heeft daarop de agent door het toepassen van de kunstmatige ademhaling hij het ventje de Ie- vensgesten weer weten op te wekken, waarop deze door een agent naar huis werd gedragen. v VÓÓR VIJFTIG JAA Uit de „Nieuwe Schfed. Courant'' van 20 Febr. 1878: De kapitein-komman duur van het korps Scherpschutters alhier ohtving gisteren de tijding dat het Z. M. clë)i Koning behaagd heeft den vereerenden titel van „Koninklijke Scherpschutters" aan het torps te v-erleenen. Uit de „N. Seb. Ct." van 21 Februari 1878: Gisteren zijn op het terrein aan den Singel alhier, bestemd voor het bouwen eener bijkerk voor de parochie van den H. Joannes den Dooper, drie proefpalen geslagen onder toezicht van den heer Jiargry, architect to Rotterdam. Uit de „N. S. Ct." v.m denzelfden dag: Kardinaal Pecei is gekozen tot Paus en heeft den naam aangenomen van Leo XIII, VÓÓR VIJF E\ TWIXTIG JAAR Uit ilc „N. Sehied, Courant" van 24 Februari 1903 Vergadering Ned. R. k.. Volksbond: Tijdens de vergadering bracht de onderafdeeling „St. Cecilia" op zeer verdienstelijke wijze een tweetal zangstukken: jes Mavtyres aux arèues en Het Matrozenlied ton gehoore, die een levendigen bijval oogst; ..a. Uit de „N. Sehied, tt!"'rau 25 Febr. 1903: In verschillende plaatsen van ons land werd gisterenechtend op ruiten en kozijnen een neerslag van hnrrngee! sjot waargenomen. In enkele steden, o.a. te Utrecht en te Middelburg, had de lucht een vandalig geel uiterlijk, dat in vele opzichten herinnerde aan het voorkomen van dón dampkring eenigq dagen 11a de aardbeving van Krakatau. G<V durende enkele minuten viel er een afechregcn, die alles vuil maakt en het aanzien gaf alsof liet een vjeihig g.-stft%tïwü had. De stof scheen te bestaan uit fijne aarde, of mis schien lava-ascli vermengd mét stukjes van plantaardigen oorsprong. 1 Ook te dezer stede is dat veTsehijnsel, t welk met de ramp op Martinique jn ver hand wordt gebracht; ■waargenomen. In het Westland was 't mede zeer opmerke lijk. Daar zag mén vooral op het glas der broeiramen een dikke stof pf aschl&ag liggen. Menscheir, die nog laat rip 't pad waren had den de asch op hun klecdiug na een ge weldige regenbul. Te bevragen aan bet hoofdbureau van politie, Lange Nieuwstraat 21, op alle werk dagen van 1 tot 2 uur 's middags: hond, kinderschoentje, rozenkrans, halsband, sleu tel, zwart zijden handschoen, groene haar- strilr, heerenhandsckoen, zweep, kinderhand schoen, sokje, padvindersmes. Bij vinders: rijwielplaatje, j. vaa Meurs, van Swindenstraat 72AIdem, IV. Seijkens, Brocrsvest 21; k. portemounaie, S. Krommen hoek, Moogstraat 76; glacG h. handschoen, C. Fels, Singel 48-8; zilveren broche, C. Visser, v. Leeuwenhoekstraat 21A; rozen krans, G. v. d. Sloot, L- Achterweg 65; acte- tasch, firma Milaan, Hoogstraat 97; dames- armbandhorloge, J. Ver-linde, n. Maasstr. 48Agouden manchetknoop, n. de Ronde, van Smalevêltstraat 19Azweep, A. van Els- wijk, Villastraat 77; d. horloge, M. Peeters, L. Achterweg 8-3hond, A, Weher, Rott. Dijk 55; k. portemonnaie met inh,, H. van Hoogdalem, van Smaleveltstraat 3A; ring met steen, L. v. d. Kemp, Eemh-achtstraat 241-; zwart hondje, C. v. d. Velden, Zuidlandsche- straat 16; zilveren horloge, N. Op den Dijk, Villastraat 14Aportemonnaie met inhoud, L. Allebregtse, Kortlandstraat 22; kistje si garen, M. v. d. Struis, Parallelweg 46; sleu tel, mej. Wessel, Heenvlietschestraat 33B; ring met sleutels, Schaftlokaal Havendijk, Fa. Hassenkamp Co. tot 'g avonds 6 uur; kwitantleboek, A. van E'jk, Buitenhavenweg 30-2; knop van parapluie, A. Peijse, Brug manstraat 50; pop, E. van Vliet, Mathenesse- straat 5. Aangifte van 23 24 Febr. GEBOREN; Hendrietta A„ d. vau L- G. Muller en G. J. Soerink, Stationstraat Willem, z. van J. van der Horst en P. M. L. de Kok, Poortugaalschestraat Christina P., d. van C. L. Koole en J- M. L. van den Oever, Broersveld Petronella A., d. van C. B van Noort en F M- Kuiler, Nieuwstr. Franeisca, d. van C. Hommel en C. van der Vlies, Lekstraat- Cornelia L., d. van C. M. Moerenhout en G. S. C. Kassels, Kreu- pelstraat. Van Schiedam, 25 Febr. vertrokken: motor- schoener Nijssiena, kapt. L. Pot, met ledige flesscken naar Londen. Te Schiedam, 24 Febr. aangekomen: Eng. s.s. Nicoya, van R'dam, om hier te dokken in do WilheJmlnahaven. Van Harburg, 25 Februari vertrokken; s.s. Audacity, met olie naar Schiedam. Het bestuur der H. K. Radio-Vereeniging „St. Liduina", plaatselijke afd. Schiedam van den I-C. R. O., heeft besloten tot organisatie van een propagauda-maand en wel ingaande 15 Maart eindigende 15 April. Doel is door mid del van een te houden wedstrijd, uitsluitend voor de leden van bovengenoemde plaatselijke vereeniging, een flink» aantal nieuwe leden aan te werven vóór den K. R. O. Gedurende de propagandaperiode zal daartoe een krachtige actie gevoerd worden. De bepalingen van den wedstrijd worden den leden toegezonden. Bestuursleden der R. K. radiovereeniging te Schiedam zijn de heeren kapelaan Bekkers, Geestelijk Adviseur, Pastorie Nieuwe Haven; F. J. Vlug, voorzitter Dam 46; F. G. van Es sen, Penningmeester, Lange Nieuwstraat 59; E. van Heusden, Chr. Huygensstraat 4; A. J. A. -M. Thijssen Secretaris, Brugmanstraat 50; J. P. Steyger, Zwartewaalschestraat 20. Aan deze heeren kan men zich als lid op geven. AANRIJDING Gisteravond te ongeveer half acht had op den Rotterdamsche dijk een aanrijding plaats tusscben de wielrijders C. v. L., wonende te Kethel en A. Z. te Rotterdam. Beide wielrij ders vielen tegen den grond, zonder zich in- tusschen ernstig te bezeeren. Hun fietsen lie pen eenige schade op. Morgen zijn voor de zwart-witten slechts twee ontmoetingen vastgesteld en wel voor het derde en vierde elfjtal. Zij ontvangen resp. Aeolus 1 en Aeolus 2 uit Rotterdam als tegen standers. De ontmoetingen te Rotterdam liggen nog versch in het geheugen. Beide elftallen kregen daar een filtsche nederlaag te slikken. Het derde dat destijds zeer onvolledig was ach ten wij er wel toe in staat revanche te ne men zij het met gering verschil. Het vierde daarentegen dat met een volledi ge ploeg met 81 klop kreeg, zal ook nu wel vfaer de eer aan de rood-zwarte R'dammere moeten laten, misschien met iets gunstiger cijfers, nu het eigen grond bespeelt. Morgen gaan de blauw-witte Schiedammers op bezoek bij Hercules, nog één van hun las tigste tegenstanders. De bel voor de laatste ronde heeft geluid en zal moeten beslissen of we in Schiedam een kampioen krijgen ja of neen! D. H. C. verliest vast en zeker niet één puntje meer en dus is 't zaak voor de Schiedammers dit ook niet te doen. Wanneer Hercules één keer volledig in 't veld kwam, was dit altijd hij een thuiswedstrijd, waarbij ze dan maar al te dikwijls de sterkste tegenstan ders met den kous op den kop naar huis terug stuurde, 'tls degelijk oppassen geblazen. In (je wedstrijden der Olympische Elftallén viel Bui tenweg zeer op, zoo zelfs, dat velen hem ho ven W. Tap verkozen. In Utrecht is deze spe ler zeker van de partij eu dus krijgt den Hoed 't niet gemakkelijk. Wij zijn echter overtuigd, dat, al komt Hercules geheel volledig op, de blauw-witten kunnen winnen. De geest in 't Schiedamsche team is uitstekend en allen zul len zich geheel geven. We verwachten dus weer een overwinning te kunnen noteeren, die H.-D, V. S. weer dichter bij 't zoo lang begeer de zal brengen, Verleden week speelden ver schillende blauw-witten voor de Olympische Elftallen, terwijl Dinsdag j.l. v. d. Griend met de Zwaluwen tegen de Roode Duivels speelde. Omtrent laatstgenoemde in dezen wedstrijd loopen de meeningen nogal uiteen. Wei was z'n spel niet af, doch men kan toch niet ver langen, dat, wanneer een speler voor het eerst zoo'n belangrijken wedstrijd moet spelen, hij ineens z'n spel tot in de hoogstén graad kan opvoeren. Voor de andere elftallen speelde de Bruin ec-n goede partij doch den Hoed was er niet in en voldeed minder. De vergadering is voor donateurs en belang stellenden toegankelijk. Deze dagen is de jaarlijksche algemeenc ver gadering voor leden van de S. Z. C. gehouden. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter de heer J. B. Wijekers, met algemeeue stem men in die functie herkozen. Ook de bestuurs leden, de dames Koning en M. Hellinghuizeii, alsmede de heeren Keyzer, Plooy en Mayer, za gen hun mandaat vernieuwd. De heer T. Scheerder Jr., die door drukke werkzaamheden zich genoodzaakt zag, zijn functie neer te leggen, werd opgevolgd door den heer A. Lomars. Met algemeene stemmen werd de 'heer Scheerder tot lid van verdienste be noemd. In een commissie, dié tot teak "krijgt, na te gaan, wat gedaan kan worden om de beoefening der zwemsport te bevorderen, werden behalve het bestuurslid, de heer Mayer, nog benoemd, mevr. Keyzer, mevr. Bouvet, mej. C. Koning en de heeren Heheman, Vlug en D. Koning. Het ontwerp tot wijziging van het huishou delijk reglement en statuten werd aangenomen. Miinhaidls Hoesttahlstten. Doos 3Q cent. Münhardt s Keelpiintabietten, 60 en 30 Ct. Bij Apoth. en Drogisten. Heel. 1433S 7 'e Maandag3 repetitie Muziekgezelschap St. Ambrosius, 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R.. K, Damclub I. D. O., Patouaatsgebouw Langs Haven: aanvang 8 uur. lederen Maandag repetitie R. IC Gemengds Zangvereealging Lorenso Perosi. Gebouw H. IC Volksbond (groote zaal). Aanvang half negen precies. Dinsdags bestuursvergadering R. IC Metaal- bewerkersbond „St. Eloy" .Gebouw R. K. Volks bond. Iedereu Woensdagavond van 7 uur tot halt 9 zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. Excel sior; Gebouw R. K. Kring. Eiken Woensdagavond R. IC Burgerjonge, lingenvereeniging „Kath. Streven", Gebouw Katb. Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond cursus tot voorbereidiug van het Leekenapostolaat. Ge bouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand ver gadering Katholiek Leven, Gebouw Katholie ke Kring 8% uur .precies. 3 Maandag 27 Februari Algemeene jaarvergadering vereeniging van den H. Vincentius van Paulo. Gebouw de Ver eeniging' Lange Haven 11. Aanvang half negen. Dinsdag 28 Februari Vergadering Vriendenkring ter eere van het Allerheiligst Sacrament. Gebouw Katholieke Kring. Aanvang 8 uur. Laatste ontwikkelingsavond K. S. A. Spreker de lieer P. Kasteel over: „Lutlier en wij". Gebouw R. IC Volksbond. Aanvang 8 uur. Donderdag 29 Maart Ledenvergadering R. K. Volksbond. Bonds- gebouw. 25 Febr.: Groote Schouwburg, Lohengrin (Ital. Opera) 8 uur. Tivoll-schouwburg, Da Vrek (Schouwtooneel) 8 uur. 27 Febr.: Groote Schouwburg, Faust (Ital. Opera) 8 uur (voor volwassenen) 28 Febr. Groote Nutszaal, 2e (laatste) abonn. concert Berthe Seroen (zang) en Phons Dusch (piano) S uur. 29 Febr.: Groote Schouwburg, Het Adelaarsjong (Ver. Tooneel) half 8. Groote Nutszaal, viool-avond Martha Linz, 8 uur. De Zondagsdienst zal morgen worden waar genomen door de geneeskundigen Groenewegen, Lange Haven 102; Hoogedijlc, Tuinlaan 74 en Do Leeuw, Westvest 12. Geopend zal zijn de apotheek van de firma A. F. van Lissa, Hoogstraat 118, P. C. M., alhier. Inmenging van het Kan tongerecht is niet noodig. Ter secretarie van dt woonplaats der bruid zal men u wel helpen. Maak u bezwaar daar kenbaar bij het in or de maken der papieren voor den ondertrouw. EEN GOEDE HOND 8TAAT VOOR GEEN SLOOT, MAAR EEN KOMT ER OOK WEL CVERHEEh* Bij de Maatschappij „Van Berkei's Patent'' waren vandaag de heeren D. Bax en A. Scheep bouwer 25 jaar in betrekking. De jubilarissen werden hedenmorgen met hun familie per auto van huis gehaald en ontvangen op het kantoor, aan den Boezemsingel. Daar de directie wegens zaken in het buiten land vertoefde werden de heeren Bax en Scheepsbouwer gecomplimenteerd door den pro curatiehouder, den heer J. A. Hasewinkel. Namens de directie ontvingen beide jubi larissen een gouden horloge met inscriptie, be. nevens een cadeau onder couvert. Namens liet personeel werden zij toegespro ken door den heer H. J. Koevoet?, mede onder, aanbieding van geschenken. De dag werd ver. der iu huiselijken kring; doorgebracht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1