DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 51ste Jaargang Maandag 27 Februari 1928 No 15103 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS DE UITBREIDING VAN ONS POLITIEKORPS WAAROM ZE NOOP1G WAS DIAMANTEN PftOfESSIEFEEST IN ZOND AG AVON DSTEMMING VAN DE GRIENDT IN 'T NED. ELFTAL AANRIJDINGEN HET VERTREK VAN DE „SCHUTTEVAER" «OTTER DAM«CH FJtflLUARMONFSGH ORKEST i;. Citha Ripeke 11. K. SPORT VEREENT GIN G ..EXCELSIOR" Onderlinge Turnwedstrijden BURGERLIJKE STAND EEN AVONTUURLIJKE OCEAANTOCHT ROTTERDAM—NEW VORK IN EEN REDDINGSBOOTJE HET VERTREK VAN DE SCHUTTEVAER ONGEVAL ZANGVI.REEN. „GEMENGD KOOR" Bureau: KOEMARKT 4. SCHIEDAM. - Teleioon Intercommunaal no. 68085 ABONNEMENTEN: per 9 maanden 3.25. per maand ƒ1.10. per week 25 cept. Franco per poet 3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en Girodienst 81440. I ADVERTENTISN 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct. Reclames tusschen den tekst 60 et per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 5 ct. tot een maximum van j 50 woorden. Kabouteradvert 6 reg. 0.50. 10 ree. 0.75. 15 reg. 1. Incassokost, worden berekend j f door een ontval- f 500 bit verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies vau ééir hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verhes van een duim; 75 bij verM Graus-Ongevailcnvcrzekering 500 j aUe >Jn hanj /25 bij verlie8 valJ elken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand dit blad worden afgedrukt van een wijsvinger, 50 twee ;ngevoigc deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103, Schiedam „Er is heel wat te doen geweest in en buiten den raad, om het wereldschokken de feit dat het Schiedamschc politiecorps uitgebreid is met 2 nieuwe agenten al- ilus Argus men kent. hem uit de „abat toir-film" in „Voorwaarts" van Zater dagavond. Néén, een wereldschokkend feit is i niet: er zou zelfs geen rimpeling als van een zachtere zephyr over de stille wateren der Sehiedamselie gemeentepolitiek zijn gevaren, als niet de vrienden an „Ai „us het noodig hadden geoordeeld er zooiets als een: stormpje over te ontketenen op de plaats waar onze vroede vaderen over^ he wel en wee onzer goede stad hun wijsneiü ten beste geven. De zaak is trouwens voor „Argus" schokkend genoeg, om er nog eens in een van cijfers wcmelend artikel op terug te komen. We willen die tijei» gaarne even belichten. De schiijva za ei uit kunnen loeren, dat het liom ge u t s* om een geliefde uitdrukking van ue der de Bruin te gebruiken, ei mt® goochelen zooals hij wildé. Maai toeren, hij boude het ons ten Soeile aa geeii ernstig mensch zich voor 5ewijzci: aanleunen. voornaaniste cijfers Laten wc even uc. Van „Argus" ciieeren: Het mindere politiepersoneel concierge niet mfeirekoml. besfond in 1.915 uit 60 man; in liitti nil «3 man en In 1928 uit .1 man. Daarbij komen de 2 agenten, die nu be- noeiml zeilen worden. Maakt totaal 73 man. Het argument, dat de uitbreiding van bet nolitiecorps geen gelijken tred gehouden beeft met uitbreiding van degemeente blijkt dus CSU. Pretje! Laten we aan deze <-i.HVrs metezeggen- de ciiXvrs. zooals we dadelijk zullen-zien, even 'vasthouden, dan komen we tot de voigcr.do Jieviutliiig: Op 31 December- 1915 bedroeg dc bevol king van Schiedam cembcr 1325 - nadere dfficieele cijfers zijn nog niet verschenen - 43.572. Houden we deze twee cijfers vast, dan wijst een een voudige vergelijking uit, dat ten ie\o king van 33.977 zielen tot GO agenten m de zelfde verhouding, staat als 43.u7~ zie en o 72% agent. Zoodat om de uitbrcuung van do bevolking juist die tee agon ten, «a-u tegen de S.D.A-P. zooveel bezwaar rnaa v e, precies noodig waren! We vragen ons overigens af boe 1 °"s tot een totaal van 73 man niindei po ie personeel komt. Zelfs 6 derde-klnssers mee gerekend kunnen we, als straks te wee nieuwe agenten zijn aangesteld, to geen hooger cijfer dan 07 komen. Die cijfers, en dus ook de ve'=c zijn niet minder dan onzinnig. „- '=l,s ziet het trouwens zelf in, waar hij ei op laat volgen: De cijfers komen echter nog in een ander licht, wanneer men de densttijden der agen ten 3e kl in 1915 vergelijkt met de dienst tijden in 1928. De diensttijd van 4 agenten 3e kl. lavam overeen met den diensttijd van één agent le of 2e kl. Neemt men dit in aanmerking, dan blijkt dus, dat het poli tiecorps sinds 1915 uitgebreid is met 2d man. Wat „Argus" bedoelt met de overeenkomst van den diensttijd van 4 agenten 3e klas se met dien van 1 agent lo of 2e klasse ontgaat ons. V'oor zoover er echter in ligt, dat agenten 3e klasse bij een bespreking van de sterkte van ons politiekorps huiten be schouwing móeten blijven is zulks juist. Die „agenten" deden niet anders en doen voor zoover cr nog zijn ook thans niet an ders, dan agenten op hun nachtsurveil lance vergezellen. Zo vloeien langzaam af, er komen geen andere voor in de plaats. In 1915 waren er 22, thans nog 6; ze wer ken ap uurloon. Laten we die menschen buiten beschou wing, dan blijkt dat we in 1915 hadden 37 agenten en thans 67, een vermeerdering alzoo van 24 man. Hoe is die vermeerdering ontstaan? En nu vragen we even do heel bijzondere aan dacht van „Argus" cn van al degenen, die TOeencn, dat ook een polilie-agcnt een monsehwaardig bestaan mag hebben. Op 8 Februari 1916 werd het korps agenten gébracht van 37 op 41 man. Dit is de eenige zuivere uitbreiding, welke sinds 1915 heeft plaats gehad, oen vermeerdering alzoo met 10 procent, een vermeerdering welke, zie boven, in verhouding tot de sinds toegenomen bevolking toch wel eenige pas sen achterblijft, een vermeerdering ten slotte, die, zooals we straks zullen zien, weer geheel is teniet gedaan. Op 20 November. 1917 werd de diensttijd gebracht van 12'A op 10 uur. Daardoor werd het korps met 8 man vermeerderd en dus gebracht op 49. Een eenvoudige vergelijking wijst uit, dat zelfs hij een vermeerdering met 10 man het aantal diensturen nog iets beneden het totaal aantal diensturen gebleven zou zijn, dat door het korps van 41 man moest worden verricht. Hier mag men dus niet van een vermeerdering maar zou men eer van een vermindering met 2 man moeten spreken. Op 14 Juni 1918 werd lietkorps met één agent uitgebreid, die speciaal zou wor den belast met de surveillance in het Sterrehosch. Geen overbodige weelde. Maar feitelijk was dit ook weer geen uit breiding, want de agent de Ruiter was doordien tot hoofdagent bevorderd en diens vacature in het lagere agentenkorps was nog niet aangevuld. Op 10 September 1920 werd de 8-urige werkdag ingevoerd, waardoor het korps van 50 man werd gebracht op 62, een vermeer dering dus met 12 man. Een eenvoudige rekensom wijst ook hier weer uit, dat de uitbreiding aan den sclirielen kant werd gehouden, dat slechts met 62'A- agent het zelfde aantal diensturen had kunnen wor den behouden. liet korps kwam dus op 62 man. Van. de heele vermeerdering van 37 op 62 waren 20 man noodig gefeest voor de verkorting van den diensttijd, een ver meerdering die zooals we zagen, aan den heel zuinigen-kapt was gehouden. Maar op die 62 man bleef het niet. In den aandrang op bezuiniging, in den raad uitgeoefend, vond de burgemeester aanleiding om achtereenvolgens, zonder daarvoor een raadsbesluit to vragen, een drietal binnen drie maanden na behandeT ling der begrooting voor 1924 ontstane vacatures niet aan te vullen. De burgemeester had dus thans volstrekt geen raadsbesluit hoeven uit te lokken, om het korps met twee agenten „uit te breiden". Er zijn nog drie, wil men vier nimmer vervulde vacatures en tegen de volstrekt regelmatige vervulling daarvan door den burgemeester had niemand zich kunnen verzetten. De raad heeft immers do sterkte van het korps vastgesteld op sou aantal dat nu zelfs nog niet eens bereikt wordt. Als geheel logisch gevolg van het voor gaande zal men ook begrijpen, dat sinds 1915 niet de min3tc uitbreiding van sur veillance heeft plaats gehad, wel, en dat niettegenstaande de grooto uitbreiding van de 'stad, bet tegendeel. Do nachtsurvedllanco heeft nog precies in dezelfde wijken plaats als in 1915, met dien verstande echter, dat toen elke agent ddor een derde-klasse ver gezeld was, terwijl hij het nu bijna steeds er zijn immers slechts 6 derde-klasserS meer, die ook geleidelijk afvloeien alleen moet doen. po surveillance overdag is, ten spijt van de toegenomen bevolking, moeten worden ingekrompen. Do surveillance tegenover 1915 is moeten worden verminderd. Beter bewijs, dat de uitbreiding van het korps nimmer voor versterking van de surveil lance heeft gediend, is toch wel niet to leveren. De heide nieuw aaii te stellen agenten zullen ook niet dienen, om die ingekrom pen surveillance weer op het oude peil te brengen, doch enkel en alleen, om aan het stelsel van overuren, waaraan men bij de bezuiniging niet heeft kunnen ontkomen, een einde te maken,, en om aan de agenten een vrijen Zondag te verzekeren eens -in de vier inplaats van eens in de acht weken. \V'e zien met belangstelling uit naar de argumenten welke „Argus" zal weten aan te voeren, om iemand die over gezond ver stand beschikt, er van te overtuigen, dat in Schiedam sinds 1915 eenige niet vol komen gemotiveerde uitbreiding van het politiekorps uitbreiding waaraan trou wens de S.D.A.P, steeds haar steun heeft gegeven heeft plaats gehad. Op 1 Maart hoopt onze oud-stadgenoote de eerw. Zuster Benevenuta in de wereld mej. Heggelman, den dag te ^herdenken van haar 60-jarig pmofessiefeest. Zuster Benevenuta verblijft thans in liet St. Catharinagesticht te Sambeek. Gedurende 40 jaar is de jubilaresse hij het onderwijs te Am sterdam werkzaam geweest. Gisteravond te kwart over twaalf had op de Broersvest een vechtpartij plaats tusschen den 40-jarigen W. de V. wonende Parallelweg 122, en P. O. H. van W. van D. wonende ini de Overschieschestraat 72. De V., die ojulèï den invloed wtap van sterken drank, kreeg een klap op zijn rechter oog-, waardoor hij een wonde opliep, welke door dokter de Leeuw moest worden gekramd. In de in Amsterdam gehouden vergadering werd de bekende H, D. V. Speler v. d. Griendt in het Ned. Elftal gekozen. Het was nog niet in de annalen dezer club voorge komen, dat een harer spelers de oranje-trui mocht drogen. Gistermorgen te ongeveer half twaalf pas seerde de heer Schutitevaeh met zijn gelijk namige reddingsboot op tveg naar Amerika, onze stad. Velen waren naar het Hoofd, of naar de Maaskant gegaan, om van daar het kleine scheepje waarin wij; duidelijk de dappere he- manning konden waarnemen gade te slaan. Het was jammer, dat de voighooten het voorwerp van de algemeene belangstelling zoo dikwijls aan het oog der vele kijkers onttrok ken, nu was het bootje in zijn geheel het beet te zien, toen het SeWedam al een goed eind gepasseerd was. Het was een zeer moeilijke taak, waarvoor onze stadgenoote,q de "plan 1 ste Cöba Rijneke, geplaatst werd, toeu zij de taak van den plot seling ziek geworden; Marius Kerrebijn, over kreeg te nemen. Die) teak bestond in het ver tolken van Beethoven's vijfde pianoconcert, dat wel tot het mooiste der piano-concerten gerekend mag worden. Nu scheen de betrekkelijk korte voorberei dingstijd wel eenigen invloed te hebben op de klavier-prestatie van. mej. Rijneke. Vooreerst was de voordracht niet altijd zoo goed ver zorgd, als wij dat van haar gewend zijn, ter wijl de pianiste ook niet altijd even nauwkeu rig met (1e vex'schillende tempi omsprong. Ondanks deze feiten, wist zij op vele mo menten het hoogstaand peil te bereiken, waar door zij zich ln de laatste jaren tot een pianiste van deu eersten rang wist op te werken. Dan was het als steeds haar brill ante spel, dat door den typisch-vrouwelijken aanslag, alsmede door de groote bekoring die er uit spreekt, de vele aanwezigen, waaronder zich een groot aantal Schiedammers bevond, tot enthousias me wist te stemmen. Het orkest was als steeds niet oven zuiver bij 't begeleiden. De andere programma- deelen, evenals Beethoven werken, werden ech ter op een enkel foutje na, uitmuntend ver tolkt Er waren bloemen voor de- soliste, en veel bijval voor den dirigent Feltzer, die mede het orkest in hulde betrok. Op den hoek van de Hagastraat en de Dwarsstraat had Zaterdagmiddag een botsing- plaats tusschen de wielrijders J. de J„ wo- ruendo in de Heenvliet^chestraat, en L. Jt wonende in de Westfrankelandschestraat. De aanrijding- had tot gevolg, dat J. het trot toir op reed en met zijn rijwiel de spiegelruit vernielde van den heer T. in de Hagastraat. Bovendien bleseerde de J. zich aan een der handen. De verwonding werd aan het hoofdbureau van politie verbonden. Proces-verbaal is tegen K. opgemaakt, omdat hij zonder noodzaak links van den weg reed. De groentenwagen van H. van iter S., wonende in het Broersveld, werd Zaterdag morgen op de Hoogstraat aangereden door een auto van den heer O. uit Rotterdam, waar door twee steunsels en een bovenlat van den wagen braken. De politie stelt een onderzoek in. Toen de groeotenboer G. van den B., wonende aan de Noordvest, Zaterdag in het Broersveld bezig was met den verkoon van groenten werd zijn handwagen plotseling aan gereden do roeen onbekend gebleven vracht auto. Door den schok viel de bascule van den groentenwagen af, waardoor de groentenboer een schade had van 25. Gisteravond heeft in het gebouw van den Katli. Kring de voorzitter van Excelsior, de j heer Leeuderts, de prijzen uitgereikt, be- haald door de dames-junioren bij de onderlinge turnwedstrijden. De uitslag van den wedstrijden was voor de damee-junioren afd. A en B als volgt: Afd. A: G. Broeren 35 j. Ie prijs; J. Veriug- meyer 33 p. 2en pr.; T. Vester 32 p., 3en pr.;; N. Eikenbroek 31 p., 4en pr.; M. Lands- bergen 31 p. 4en pr.; W. v. Dijk 30 p. 5en pr.;'; D. v. d. Meer 2834 p.; M. Weber 28 p.; H. Leenderts 27ya p.; M. Vester 27'A p.; J. de Kaper 27 p.; H. v. d. Linden 27 p.; W. Nieberg 27 p.; G. over de Vest 26 p.; L. Leenderts 25Jt p.; B. XCintls 24 p. Niet uit gekomen: J. Kruithof. Af deeling B: A. Kamp 26)4 p. le pr.; M. Kloppers 24 p. 2en pr.; J. v. Seters 24 p. 2en pr.; J. Allard 23p. 3en pr.; A. v. ft. Heiden 23 p.; L. Tetteroo 23 p.; D. v. Dongen 22V> P-i M- v- 22 p': M' v Es 21 p.: N. Rebers 21 p.; B. v. Es 19 P.;! A. Kemper 18 p. Niet uitgekomen: R. v. Dongen, J. Daniels en M. Daniels. A Aangiften van 23, 24 en 25 Februari 1928:; GEBOREN: Jan Hendrik, zoon van J. H. verhoeven en E. van der Wonde, Mariastr.;) j Maria, dochter van B Klassen en C. Plooij. Overschieechstrat; Huibert, zoon van H. de j Kotster en E. W. van Rijswijk, Doelehofje;! Adrian a Johanna Mari, dchter van A. Voilfr bregt en W. Bernard, Broersvest. j Hedenmorgen kwam bij het verwerken van goederen in cte vrachtgbedereuloods der Ned. Spoorwegen een steekwageu met een kist te vallen. De kist kwam op den voet van den remmer terecht met het gevolg dat de groote teen, werd gekneusd en Geneeskundige hulp moest worden ijlgeroepen, die door dr. Ris ver leend werd. Op diens raalfl is de man verder per auto naar het ziekenhuis op de Coolsingel vervoerd. Uit de leden van de Zangvereeniging „Ge mengd Koor" heeft zich een propaganda-com- missie gevormd, welke ten doel heeft het getal buitengewone leden van de vereeniging te ver sterken. Over eenige jaren zal de vereeniging haar 60-jarig bestaan herdenken en zij hoopt zulks te kunnen doen op een wijze, haar verleden waardig, waarin wij de uitvoering vermeld vin den van werken als: „Bie Schöpfung" en „Die „Jahreszeiten" van J. Haydn; „Paulus", „Ellas" en „Lobgesang" van Mendelssohn Bartholcly; „Requiem" en „SehicksaJslletl" v. Brahms; „die Johannispassion" van J- S. Bach; „Judas Maca. baus" en „Messias" vau Handel; „Das Para dies und die Peri" van Schumann; „die Zer- störing Jerusalem,s" en „.Judith." van Klug- hardt; „Das Lied von der Glocke" en „A-rmi- nius" van Max Brucb enz. Op het oogenblik beeft „Gemengd Ivoor" we derom „Die Schöpfung" van Joseph Haydn in 1 studie. Gisterenmorgen is dan toch eindelijk de red dingboot „Schuttevaer" vertrokken voor haar groote proef reis naar New York. Toen wij het zeilscheepje op de wijde zee, eenige mijlen-uit de HoÖandsche kust aan den einder zagen verdwijnen, leek het niet bijster romantisch het begin van dezen tocht. De zee was bijkans een rimpelloos, glad meer, geen golfslag, geen deining, zelfs op het zonovergo ten water; de reddingboot dreef ln den wmdloo- zeu middag genoegelijk als een pleizferschuitie op een zoetwaterpias, de bemanning: de oude Schuttevaer, kapitein J. Smit, 2e stuurman Ge lissen en marconist Straetmans zaten te pionk in hun keurige uniformen op de ronde boot, rookten een pijpje of zogen een sigaret, toen zij afscheid namen van de opvarenden der sleep- j boot „Katendrecht", die de reddingsloep van de Veerhaven het zeegat hail uitgebracht. „Hoe is het met 't tij" had Schuttevaer gein- formeerd en toen de sleepbootkapitein hem antwoordde: 't is zoo vloed" dacht hij er hard over, voor anker te gaan, want de zeilen hin gen slap en 't zou toch te gek zijn als ze ovci een paar uur weer ln 't oog van de pas met zooveel hoera- en goéje reisgeroep verlaten va- derlandsche ltust zouden komen. De „Schuttevaer", wel toegerust met radio- sein- en ontvangtoestel, 'n motor voor het laden der accu's, eten, drinken, fotografietoe- steülen .slaapgerei en wat dies meer zij, ver dween in da .lichtende verte, nagestaard door velen, wier hart warm klopt voor de onderne mende zeelui, die deze zware proeftocht durven bestaan. Want zon en windstilte zullen gauw genoeg plaats moeten maken voor Wolkenflar den en storm en hoe 't dan met de notedop gaan moet Het uitgeleid© was eenvoudig giandioos. Reeds om tien uur gisterenmorgen stond het rond de Veerhaven zwart van de menschen; op het plankier, waar de boot gemeerd lag, ver drongen zich vele uitverkorenen, die liet schuitje nauwkeurig bekeken .honderd en een goede wenschen en wenken gaven, en zich door tal van fotografen en filmoperateurs lieten ver eeuwigen. De oude Schutevaer werd het niet moe voor de lens te poseeren met de beman ning; in de vroo-lijke ochtendzon leek het op en bij de plaats van vertrek een begin van een plezante reis. De menigte op de kaden groeide snel aan, de politie had druk werk en toen eindelijk te 10 minuten over elven de reddingboot met een tros verbinding had gekregen met do „Katen drecht" en die geestdriftig haar stoomfluit liet gillen, ging een gejuich op van de kaden. De padvinders bliezen in een sloep buiten het ha ventje een fanfare, de menigte liep mee, zwaaiend en wuivend en weldra was de sleep op de rivier gekomen, waar tal van motor bootjes hem omstuwden. Tot degenen, die uit. geleide deden, behoorden ook kolonel Oele en de havenmeester de heer F. Verschoor van Nis- se, die op de „Havendienst IV" tot Schiedam meevaarden. De gepavoiseerde „President Kruger" van Fop Smit, volgeladen met belangstellenden lag aan de Veerkade te wachten om tot aan zee mee op tc stoomen. De gansche Veerkade, ja zelfs de Parkkade stond zwart van de menschen. De binnenkomende schepen waren gewaar schuwd dat öe „Schuttevaer" aan kwam. De stoomfluiten gilden of bromden telkens hun getoet, 3 lange stooten en de kapitein van de „Katendrecht' 'had druk werk al deze luide bewijzen van hartelijkheid te beantwoorden. Al spoedig bleven vele van de bootjes ach ter, doch nooit dan na met stoomfluit, sirene of toeter, en met saluut van de vlag: „vaar wel" te hebben gezegd. In Schiedam verdrong zich een enorme menigte aan den waterkant in Vlaarddngen en Maassluis waren eveneens tal van menschen komen toeloopen om hun groet te brengen. Het was betrekkelijk druk op den Waterweg, de opvarenden van de red- dingboot konden wel aan het wulven en terug roepen blijven. Omstreeks één uur was de Hoek bereikt. Daar woei Schuttevaer z'ii pet overboord, de drenkeling kon gelukkig worden opgevischt. j De zeesleeper „Rozenburg" moest mee naar buiten, voor de veiligheid, omdat er teveel menschen aan boord van de,.Katendrecht wa ren. Dat gal een ,10 minuten oponthoud maar een kwartiertje later was de sleep toch buiten gaats. Spijtig hadden de geestdriftige passagiers van de „President Kruger" toegezien hoe hun boot binnen de pieren draaide, een ontzettend gebrom uit de stoomfluit stootte en terugvoer. Drie kleine motorbootjes gingen echter mee de zee op. Toen begon het minst romantische van dezen uittocht. De zeilen werden geliesehen, maar vingen geen wind, de tros werd losgegooid, maar de „Schuttevaer" kon geen eigen koers krijgen. Hot eenige, dat er op zat, was, nog eenige keeren om 't sloepje heen te draaien, terwille van de fotografen, nog eens en nog eens „adieu", goeje reis, hoor" te roepen en dan het roer om te gooien ep terug te gaan de kleine ronde zeilboot, zoo keurig opgetuigd met vlag, wimpel en radio-draden; ankertje, roeispanen, benzmebliikken, pikhaak en nog meer onont beerlijks vastgesnoerd op dek .achterlatende op de gladde, zonnige zee, zonder veel hoop dat Londen, de eerste pleisterplaats gauw bereikt zal worden. „We zullen eiken dag seinen hoe 't er mee staat", heeft de marconist echter beloofd, zoo- dat we goede hoop hebben onze lezers geregeld op de hoogte te kunnen houden van de kleine, dappere „Schuttevaer", die na zoo heel veel jaren in voorbereiding en in aanbouw te zijn geweest eindelijk de reis is begonnen om als het goed mocht gaan, over eenige maanden do nieuwe wereld te hereiken waarmee dan tevens onomstootelijk haar deugdelijkheid en oiizluk- baarlieid vast te komen te staan. Onze courant heeft zich van het publicatie recht verzekerd van de radio-telegrammen, die door de „Schuttevaer" zullen worden uitgezonden. Zoodat onze lezers liet verloop van dezen hoogst belangwekkenden tocht-geheel zullen kunnen volgen. De oude heer Schuttevaer drukte ons nog op het hart zijn specialen dank to willen overbren- gen aan alten, die het ondernemen van Jeza proeftocht, mogelijk hebben gemaakt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1