WOENSDAG 29 FEBRUARI 1928 TWEEDE BLAD PAGINA 2 VERBOND VAN ELECTRO- TECHNISCHEN HANDEL EN INDUSTRIE. Gevolg van een vcefe UIT HET KLEEDiNGBEBRIJF Het bedrag loopt in de duizenden meubelfabriek afgebrand DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een zusje trachtte te redden, maar tevergeefs BEIDEN HOOR EEN MAN OP HET DROGE GEBRACHT Door een vallende kist getroffen AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN ERNSTIGE MISHANDELING. Minnenijd in 't spel RIVIERTIJDINGEN. TWKEDAAGSCH CONGRES TE UTRECHT. Tweede dag. Gistermorgen werd bet congres van het Verbond san El-ecU'Lse'nen Handel en Industrie voortgezet in de zaal van do Stichtscho In dustrieels Club in bet Jaarbeursgebouw. Dc waavueanende voorzitter de beer Duyvis verwelkomde de leden die nog ia grooter ge tale dan den eersten dag waren opgekomen en deed enkele mededelingen om iron t bet regle ment van orde. Het woord werd daarna verleend aan den beer dr. J. C. van Staveren voor bet houden vau zijn referaat over: „de keuring van elec- trotecfcnisebe materialen. Referaat ir. J. C. van Staveren. Hst onderwerp dat door den inleider wordt behandeld is de NV. tot keuring van eiectro- teclmfoehe materialen. Achtereenvolgens wor den van deze N.V. de voorgeschiedenis, bet doel, do werkwijze nagegaan. Omtrent de voorgeschiedenis zegt ept. Het is eerst in den laateten tijd, dat men in alle landen in hun vollen omvang heeft onder kend, dat er eensdeels maatregelen moeten worden beraamd om do contröle op een juiste toepassing der voorschriften te verscherpen en anderzijds het publiek met de voornaamste eigenschappen van den cleetriscben etroom vertrouwd te maken. In dit laatste opzicht is ons land baanbrekend vooj^egaan. Wat de controle betreft op de naleving der voorschriften, voor zoover niet bij de veilig heidswet aan de Arbeidsinspectie opgedragen, werd deze overgelaten aa,n de eleetriciteitsbe- drijven, dio zich daarmede voor een moeilijke' en verantwoordelijke tjak zagen gest«fcl. In de allereerste plaats ging daarbij de belangstel ling der bedrijven natuurlijk uit naar het ma teriaal, dat zij voor hun eigen bedrijf noodig hebben en dat in het systeem der strooinver- zorging ook inderdaad de belangrijkste plaats inneemt. Desniettegenstaande deed het zich juist op dit gebied als een groote moeilijkheid gevoelen betrouwbare kem-ingsvoorscbriften samen te stellen ea aan de naleving dier voor schriften de hand te houden. Het is dan ook uit dozen hoofde, dat, toen in de ua-oorlogsche jaren bij vele bedrijven moeilijkheden met hoogspanningskabels werden ondervonden, aan bet Centraal Bureau der Y.D.E.N de opdracht werd gegeven een vergelijkende studie der ver schillende kabelkeuringsmethoden te maken en zoo mogelijk te trachten tot de vaststelling van een nieuwe, meer betrouwbare methode te komen. In nauwe samenwerking met de N.V. Nederlandgcke Kabelfabriek te Delft, die, ten einde een juiste beoordeeling van baar eigen fabrikaat te verkrijgen, soortgelijke onderzoe kingen had aangevangen, werd ten slotte reeds in 1321 eem aantal nieuwe èischen opgesteld; die sedert, slechts op enkele ondergeschikte punten gewijzigd, algemeen ingang hebben gevonden. Waar ïntnsscben, vervolgt spit, het ver trouwen, dat de bedrijven in de organisatie stelden, met deu dag steeg en bet aantal keuringsopcTraelnen, sterk toenam, ontstond weldra de behoefte den keuringsdienst belang rijk uit te breiden en zoo mogelijk in eigen laboratorium te huisvesten. De vérziende blik van den heer Bellaar Sprayt deed reeds begin 1925 het bestuur onzer Vereeniging er toe be sluiten zich met tal van andere vereenigingen op electro technisch gebied ia Nederland, in ver binding te stellen, ten einde te trachten om in gemeen overleg met ben tot de opluchting van oen goed georganiseerden en geoutilleer- den keuringsdienst te komen. Aanvankelijk werd daarbij als plaats van vestiging aan de T. Hooge- school te Delft gedacht, maar toen het bleek, dat daartegen ernstige bezwaren bestonden, moest dit plan worden losgelaten. Na verschillende onderhandelingen werd op 18 Maart 1927 besioten den Keuringsdienst in eigen band te houden en zonder verder tijd te verliezen zeif voor de noodige uitbreiding en reorganisatie der afdeeling voor keuring van electroteclinisch materiaal te zorgen. 1 e dien einde werd besloten den keurings dienst, die reeds van af haar stichting ia 1924 afzonderlijk was gefinancierd, in een zelf standige N. V. tot Keuring van Electro tech nische Materialen te consolideeren en te trach ten het kapitaal der Vennootschap, dat in eer sten aanleg' op 50.000 werd gesteld, uitsluitend bij de electriciteitsbedrijven te plaatsen. Hiermede was eeu phase vau langdurig wik ken en wegen, van overleggen en onderhandelen tot een eindpufit gebracht en kon de keurings dienst naar zijn inmiddels te Arnhem gereed gekomen gebouw worden verplaatst. Hierna het doel der Vennootschap behandelend, zegt spr.: „De Vennootschap heeft ten doel het gebruik van ondeugdelijke toestellen en materialen op ejectroföchnisch en aanverwant gebied zooveel mogelijk te voorkomen en het gebruik van deug delijke materialen en toestellen op genoemd gé. bied zooveel mogelijk te bevorderen en hierdoor mede te werken tot een goede electriciteits- voorziening en beveiliging van het publiek". I ervolgens worden de middelen nagegaan om dafc doel te bereiken. Hieruit blijkt, dat de ven- nootschap drieërlei geyaïlea onderscheidt, vooreerst keurt zij voor derden naar door die derden opgegeven eischen, ten tweede onder zoekt zij materialen en toestellen volgens alge meen erkende voorschriften en in de derde plaats doet zij dit werk ook volgens door of vanwege de vennootschap vast te stelien of aan te wijzen voorschriften. Wat de verdere middelen aangaat, zegt spr., heeft als grootste der belanghebbende groepen de hoofdcommissie voor de normalisatie aan de 1 - D. E. N. gevraagd haar van voorlichting to widen dienen, in verband waarmede men thans doende is, in nieuwe samenwerking met baar zusterverenigingen in het buitenland tot de samenstelling van nieuwe concept- kennngsvoorschrifteu voor installatie-materia- *en te komen. Nadat inleider nog het werk der verschillen- "'Rondere commissies voor de keuring vol- venn«otschap zelf vastgestelde voorschrttten heeft behandeld en in verband m artikelen der statuten heeft nage- ve3tift h" n°Z in het bijzonder de aan dacht op de commissie van. bijstand, om tot slot do werkwijze dor vennootschap te bezien, A. vorens de discussie over het referaat van den heer van Staveren te openen wees de voo-. zitfer er op, dat men nfet buiten het kader der inleiding kon gaan, wijl bij afwezigheid van den heer Bellaar Sprayt een dergelijke bespreking onbeantwoord zou blijven en dus eenzijdig en onvruchtbaar zou blijven. Door enkele leden werden hierna hun denkbeelden omtrent den keuringsdienst kenbaar gemaakt, waarbij de voorzitter als zijn meening te ken nen gaf, dat van de drie opvattingen die in deze mogelijk zijn de meeste kans van slagen geboden wordt aan de opvatting, dat aan de verschillende groepen niet alleen invloed moet worden gegeven bij de practdsche uitvoering der keuring, doch ook op de statuten der au opgerichte N.V. Nadat de heer van Staveren de sprekers had beantwoord en <loor den voorzitter was bedankt voor ziju referaat werd het woord verleend aan den heer dr. ir. N. H. Halbertsma voor het houden van zijn referaat: Een gemeenschap pelijke propaganda campagne voor de popula riseering' van het electrisch geschenk. Referaat dr. ir. N. H. Halbertsma. Vanaf het oogenhlik aldus spr. waarop men inzag, dat de electriscbe energie des te goed- kooper geleverd kan worden, naarmate de ma chinecapaciteit dei- centrale vollediger wordt gebruikt, moest de propaganda voor het elec- triciteitsgébruik beschouwd worden als een noodzakelijk onderdeel van het economisch beheer eener centrale. Zoo is het de tariefpolitiek, die in de eerste plaats er voor verantwoordelijk is of de electriciteitsverzorging kan uitgroeien tot een algemeene electrifieartie van het indus- trieele en het huishoudelijk bedrijf. Het doel der electrificatie is niet zoozeer de aansluiting van elk perceel, doch veel belahg- belangrijker is het, dat zij, die aangesloten zijn zoo ruim mogelijk van de eleetriciteit gebruik maken. Het ligt dan ook voor de hand, dat de elec triciteitsbedrijven vooral propaganda voor het stroomverbruik in de uren van zwakke be lasting hebben gemaakt. De kwaliteit is bij het electriscbe toestel een factor van groot belang en wanneer deze kwali teit ook kenbaar wordt bij de verzorging van het uiterlijk, dan volgt daaruit, dat het elec- trisehe toestel buitengewoon geschikt is om als geschenk te dienen. Vervolgens de propaganda voor de populari seering van het electriscbe geschenk be handelend, gaat spr. na, hoe dit in verschillen de landen geschiedt. In dit verband, zegt spr,, dat voor Nederland, waar men aan het idee der collectieve propa- ganda-campagne nauwelijks gewend is, men beter zal doen, inplaats van één groote elec- triciteits-campagne, die allicht boven onze krachten zou gaan, een onderdeel te kiezen, dat dan echter in elk opzicht voldoende uit gewerkt kan worden. Het komt er vooral op aan hij een dergelijke campagne het publiek te toonen: lo. dat electriscbe toestellen in groote ver scheidenheid geleverd kunnen worden en wel in de meest uiteenloopende prijzen; 2o. dat electriscbe toestellen bijzonder nuttige geschenken zijn door te wijzen op het veelzijdige gebruik, dat men daarvan kan maken; 3o. dat de uitvoering' van deze toestellen inclusief de verpakking van dien aard is, dat zij niet ten achter behoeven te staan hij zilvergesekenken of luxe-voor werpen. Na deze propaganda nog uitvoerig te heb ben toegelicht verklaart spr. dat het electrisch geschenk niet alleen een dankbaar geschenk is, maar, dat het ook kan bijdragen tot de eloe- tric i tei tspropag and a in gevallen waar nog geen eleetriciteit aan huis is. Wij moeten daarom besluit spr. de propa gandacampagne niet uitstrekken tot die steden, die het vastrechttarief nog niet hebben en ook niet van plan zijn dit in te voeren. Wij moeten hameren op de noodzakelijkheid van voldoende sterke leidingen, van niet te kleine meters en van minstens 2 stopcontacten per woonvertrek. Wij m-oeten er rekening méde houden, dat dé toenemende toepassing der eleetriciteit in dp woning de ononderbroken stroomverzor- ging tot een steeds zwaard-eren plicht der be drijven maakt. Hoe meer 'immers de eleetriciteit de 100 pet. toepassing benadert, des te meer moet zij ook naar 100 pCt. bedrijfszekerheid streven. Na dit referaat werden uit de vergadering nog enkele practisclie wenken voor de cam pagne naar voren gebracht. De voorzitter dankte deu inleider en de de baters, en sloot het congres na nog In het bij zonder den autoriteiten dank gezegd te hebben vo&r hun tegenwoordigheid. MISHANDELING MET IMIODELIJKEN AFLOOP. VERSCHIL VAN MEENING OVER EEN STRAP J. C. Z., 22 jaar, los arbeider, te Eindhoven, was door de Bossche rechtbank veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf ter zake, dat bij op 18 September 1927, te Eindhoven opzet telijk gewelddadig G. J. van de Wal met diens hoofd op een tramrail heeft gestooten en ver volgens met een mes heeft gestoken en ge sneden, tengevolge waarvan deze bloedend werd verwond en eenigen tijd later is overleden. Maandag stond verdachte in honger beroep terecht voor het gerechtshof te 's Hertogen- bosch. Verdachte bleef ontkennen een mes te heb ben gebruikt. Het is ook niet waar dat hij van def Wal met bet hoofd op de rails van de tram heeft gebonkt. Getuige van den Broek, politie-beambte te Eindhoven, verklaarde o.m. dat de vechtpartij voortkwam uit een veete. Een meisje dat niet meer in de ouderlijke woning werd toegelaten, was bij G. van de Wal opgenomen en daarover was verdachte en diens familie boos. Verdachte stond gunstig bekend, de verslagene niet zoo goed. Do Adv.-Geo. achtte voor een zoo ernstig misdrijf de straf door de rechtbank opgelegd te gering. De eisch luidde één jaar gevangenis straf. De verdediger, rar. van Haaatert, betoogde, dat niet in rechten bewezen ia, «at verdachte gestoken heeft en het slachtoffer met het hoofd op de rails heeft geslagen, pleitte ten slotte clementie erteaclitte de straf van het voorarrest Voldoende. Uitspraak 12 Maart, Besprekingen tusschen patroons en werknemers. DE CONFERENTIE ZONDER RESULTAAT. Men meldt ons van werknemerszijde: De conferentie, die gisteren werd gehouden tusschen het dageüjksch hoofdbestuur van den bond van kleedermaker-patroons en de verte genwoordigers der vakbonden, heeft geen re sultaat opgeleverd. Van werkgeverszijde deelde men in de con ferentie mede, geen mandaat te hebben voor toezeggingen 'aan de val:bonden. Op de vraag der vakbonden, waarom men het dan gewenscht had geacht te coni'ereeren, antwoordden de patroons dat zij gewijzigde voorstellen der vakbonden verwachtten. Zij wilden echter niet de toezegging doen dat die gewijzigde voorstellen dan een grondslag voor verdere besprekingen zouden vormen. Evenmin wilden zij zich bereid verklaren eventueel gewijzigde voorstellen in hun leden vergadering te verdedigen, om op die wijze aan het eonflict een einde te maken. Tenslotte ver klaarden de werkgevers nogmaals, dat van een verhooging der productie-kosten naar hunne meening geen sprake mag zijn. Onder deze omstandigheden waren de vak bonden van meening dat een wijziging hunne» voorstellen geen beteekenis kon hebben. De conferentie is daarna gesloten. Omtrent de conferentie tusschen den bond vau kleedermakerspatroons en de vertegenwoor digers der werknemersorganisatie verspreidt het persbureau „Vaz. Dias" het volgend be richt: Hoewel de Bond van Maatpatroons na intrek king' van ziju eigen voorstellen, zich steeds op het standpunt heeft gesteld, dat het pas ge- eindigde collectief contract slechts onveran derd kon worden voortgezet, heeft zijn dage- lijksch bestuur teneinde den vrede in het be drijf te herstellen, de werknemersbonden voor gesteld de verdergaande voorstellen van de Vereeniging van maatconfectiepatroons te aan vaarden. De maatpatroons verklaarden zich bereid deze voorstellen bij hun ledenvergadering met kracht te verdedigen. Do werknemersbonden toonden zelfs, na deze verdergaande voorstel len, althans op deze vergadering geen neiging tot toenadering. DE MOORD OP MR. WIJSMAN. De niet-ver vol ging' van den heer van Zuylen. EEN MEDEDEÉLING TER VOORKOMING VAN MISVERSTAND Naar aanleiding van het bericht, dat de hee£ J. J. L. van Znylen, tegen wien een strafrech telijke actie was ingesteld naar aanleiding van een publicatie met „onthullingen" over den moord op Mr. Wijsman, van den Officier van Justitie mededeeling had ontvangen, dat hij niet verder vervolgd zon worden zulks „op gronden aan het aigeöieen belang' ontleend", deelt men ons van bevoegde zijde, om verkeerd begrijpen te voorkomen, het volgende mede om trent het verloop van deze zaak; De vader van wijlen mr. Wijsman, die de klacht tegen den heer van Z. liad Ingediend, zag er zeer tegen op, na al het reeds doorge maakte leed, thans voor deze zaak ook nog eens ter zitting te moeten verschijnen. Ilij deed op den Officier van Justitie het dringen de beroep hem dit te besparen. Deze wilde den bejaarden man wel ter wille zijn. En toen nu de heer van Z. voor den RecMer-Commissaria de verklaring aflegde, dat bij, zoo de zaak niet verder vervolgd zou worden, den Officier mach tiging gaf tot vernietiging van de in beslag genomen publicatie, heeft deze gemeend, dat in dat geval het algemeen belang een verdere vervolging niet meer vroeg en heeft hij den heer van Z. kennis vau niet verdere vervolging gegeven. WEER EEN BELANGRIJKE verduistering Oud-directeur en procuratiehouder eener N.V, gearresteerd. Zooals reeds met een enkel woord gemeld, heeft de poiitie in verband met een gepleegdo verduistering te A'dam een tweetal personen aangebonden. Nader vernemen wij, dat bedoelde personen zijn de gewezen directeur en de pro curatiehouder van een N.V. Handelsvereeniging in Koloniale Waren op de Prinsengracht bij de Leidschestraat te Amsterdam. Door de aandeelhouders van deze N.V. was reeds geruimen tijd aeüterdocht gekoesterd, dat de zaken niet behoorlijk werden beheerd. In eeu vergadering van aandeelhouders, ge houden in Januari, werd de directeur ontslagen en een tijdelijk functionaris in zijn plaats aan gesteld. Aan accountants wd* opgedragen een onderzoek in te stellen. Uit dit onderzoek bleek, dat de boekhouding niet in orde was en dat zoowel met de in- als met de verkoopsfacturen en met de voorraden wa3 geknoeid. Het verduisterd bedrag moet in de duizenden guldens beloopen DE VERDUISTERING BIJ DE H. T. M. Mej. K. niet in arrest. Het blijkt, dat het bericht over de arrestatie van mejuffrouw K., de eeht- genoote van K„ die in bet Haagsehe Huis van Bewaring zit, verdacht van heling in de verduisteringszaak van de H. T. M., zoo als dit ons werd verstrekt, niet juist Is. Mej. K. heeft wel een verhoor ondergaan op het politiebureau, doch is niet vastgehouden. De verleden week gearresteerde in deze zaak, v. d. E., is naar het Huis van Bewaring over gebracht. Te Krommenie is des nachts door onbekende oorzaak de meubelfabriek van de firma Jb. de Jong 72., gelegen ann de Noorderhoafdstraat, tot den grond toe afgebrand, EEN ONTSLAG IN PLANKENLAND Mevr. GilhuysSasbach contra Louis de Vries c.s. In September j.J. maakte mevr. Gilhuys Sasbach deel uit van het Amsterdamseh Too- neel. Zij speelde Portia in de „Koopman van Venetië". Dit stuk viel deerlijk en de directie hoopte revanche te nemen met .Regen". Me. vrouw Gilhuys werd in dit stuk een rol toebe deeld, welke zij weigerde te spelen, omdat zij meende, dat deze rol niet voor haar geschikt was. Mevrouw Car. van Dommelen heeft de rol vervuld. Mevrouw Gilhuys kreeg op 28 Septem ber een brief met het bericht, dat zij"was ont slagen. Z achtte het ontslag onrechtmatig en diende deswege een vordering' tegen de heeren De Vries, Korlaar en Kloppers (de laatste is in middels uit de directie getreden, de beide an deren hebben al zijn verplichtingen overgeno men.) In deze zaak is gisteren voor den kanionrech- ter.plaafcsvervahger mr. Foest gepleit. Voor eiscneresse trad op mr. Polenaar, voor gedaag den mr. A. B. Gompert's, Mr. Polenaar zeide o.a. dat mevrouw Gilhuys, nadat zij de rol niet had willen spelen, deze op het kantoor liad teruggegeven. Zij had geen nadere opdracht^ontvangen de rol'te spelen, had er dus niets meer mede te maken en had ook niet noodig op d8 repetitie to komen. Het weg blijven van de repetities (waar zij niets te ma ken had, volgens pleiter) was een dringende reden tot ontslag genoemd. Mr. Gompers zeide, dat mevr. Gilhuys welis waar de rol niet wenschte te spelen, maar dat niet was uitgemaakt, dat de directie met de weigering genoegen nam. Op de repetities had de zaak nader besproken kunnen worden en van die repetities bleef mevrouw Gilhuys weg, hoe wel «e heer Korlaar haar had gesommeerd te komen. (Eischeresse ontkende deze sommatie). Maar ook zonder sommatie had eischeresse, zoolang de directie niet had beslist, dat zij de ■rol niet zou spelen op de repetities behooren te komen. Door haar houding heeft zij de opvoe ring van „Regen" vertraagd. De kantonrechter zou beden uitspraak doen. Man door een trein gegrepen. Bij den onbewaakten overweg te Zandberg achter Musselkanaal is Maandagavond de 60- jaiige arbeider IV. de Wit uit Eenram die op een rijwiel reed, door een trein aangereden. Zwaar verwond werd de man naar het zieken huis te Groningen overgebracht. NOODLANDING VAN EEN MILITAIR VLIEGTUIG. Het toestel vernield. Terwijl het militair vliegtuig 556 uit Soester, berg gistermorgen omstreeks elf uur boven Deventer vloog, bemerkte de bestuurder, ser geant Roest, plotseling dat de motor een defect had. Hfl moest daarom op een terrein nabij de „Snippeling" een noodlanding maken, waarbij de machine met den kop in een sloot terecht kwam. en ton gevolge daarvan nagenoeg geheel werd vernield. De propeller en de twee vleugels kregen ernstige averij, terwijl do mo tor scheuren vertoonde. Een paal van het hek werk aan de sloot drong door de cabine. Mede inzittende was de korporaal waarnemer Noord hoven van Goes. Beide kwamen er vrijwel zonder letsel af, alleen de sergeant-bestuurder had een ontvelling aan het gezicht. JONGETJE SPELENDE TE WATER Men meldt ons uit Haarlem: Maandagmiddag omstreeks half «es speelde de 7-jarige L. L. achter do ouderlijke woning op den Kleverparkweg' te Haarlem. HU ge raakte spelenderwijs in de Delft die achter langs de woning stroomt. Zijn achtjarig zusje Boortje sag het ongeluk gebeuren en sprong zonder zich te bedenken te water. Hoewel zij een beetje kon zwemmen was dit niet voldoende om haar broertje te redden. Daardoor bevond zij zich weldra zelf in nood. Een onbekend ge bleven man die aan de overzijde van* de Delft op het land liep zag de twee kinderen In het water liggen, sprong er eveneens in en wist, al wadende door de modder hoewel het water tot zijn keel kwam, de kinderen op het droge te bvengen. Het jongetje dat veel water" binnen heeft gekregen maakt het minder goed dan zijn zusje. ERNSTIG ONGELUK. Gistermorgen is hij de firma Wilton te Schie dam van een kraan die op een rail circa 9 meter boven den grond door een loods rijdt, een kist met accu's gevallen, ongeveer 200 Iv.G. zwaar. De kist trof den 39-jarigen H. v. E. uit Schiedam, die voor een bank stond te werken. Zo viel op zijn rug, waarbij de man door de zwaarte bijna dubbel geslagen werd. Met ge-, broken en gekneusde beenen en inwendige kneusingen is de man per brancard naar het gemeentelijk ziekenhuis te Schiedam vervoerd. Daar is hij een-'gen tijd later aan de gevol gen overleden. G. Zijlstra, onder Doezum wonende, is Zondag door zekeren L. v. d. S. aldaar, vermoedelijk uit minnenijd, zoodanig door messteken gewond de linkerkaak o.a. is gebroken dat zijn toestand zorgwekkend is. v. d. S. Se gearres teerd, AUTOBUS RIJDT EEN MUUR IN. Een vrouw door de neervallende steenen doodelijk getroffen. Gistermorgen verloor de bestuurder van een autobus te Waubach de macht over het stuur. De bus reed tegen het winkelhuis vau den heer P. aldaar, met het gevolg dat een gedeelte van den muur instortte. De 42-jarige echtge- noote vaü den lieer P. bevond zich op de stoep en werd- door de neervallende steenen zooda nig getroffen, dat zij spoedig overleed. De passagiers en de chauffeur kwamen met den schrik vrij. De vrouw was moeder van 5 minderjarige kinderen. Vermoedelijk heeft de bestuurder P. S. de macht over het stuur verloren, doordat een der voorbanden sprong'. De justitie onderzoek de zaak. HAXSWEERT, 23 Februari. Gepasseerd vóór 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Helvetia 2; st. Tilly; Am bitie, de Jonge; Morgenster 1, Bal; Rio 2, Tolu- liaars; st. Groningen. SNEEK: st. Jacoba Catharina; st. Hoop doet leven; Nova Cura, de Jonge; DELFT; Corjo, de Ronde; Anger jo, liosenbrand; LEEUWAR DEN: Eben Haëzer, v Eclc; DONGEN: st. Dankbaarheid; HEEMSTEDE: Vesta, de Boer; THOLEN: Dankbaarheid, WagemakersBEST;, Machiensteen 19, Stoffels; LEUR; st. Ambulant; EHOON: Vertrouwen, de Wjjs; DORDRECHT: st. Louise'; st. Emmanuel; GOUDA: Rosalie, Wjjckmans; ZUTFEN: Vahalis, Barendreeht DEN HAAG: Adjo, de Boer; LEIDEN: Ideaal 3, v. Genderen; STEENBERGEN: Adfiana, Fnasse; WANSUM: St. ChristopheBERGEN OP ZOOM: st. Bergen op Zoom 0; MEPPEL:' st. Espérance; WIER1NGEX: Sambre, Hoo vers; DEN HELDER: Verwisseling, Cornet; GOUDA: Clementine, Wijckmans. DUITSCHLAND: Tananarive, Grass; De Gids, de Prins; Alice, Verbeeck; Oso 12, van AsperenCis Rhenan, v. d. Bussche; Filia Rheni, v. d. Wygerd; Grünwinkel 1, Hammer; Kil, Zimmermann; Corneille, Blattner; Patrio, Joho; Subito, Hovestadt. BELGIEst. Op Hoop van Zegen; st. Fran- cina; st. Tilly; st. Egalité; Mannheim 64, Gil les; Berjoan, v. d. Elshout; Johannes, Jongen Regina Coeli, Lugthart; Wilrttemberg, Biefang; Edunrd, Rombaut; Elisabeth, Ross; .Toban, Jans sen; Rhelnfahrt 42, Bussemer; Adolf, de eBlieek; Reklaam, Timmermans^ Avontuur, van Strii- donek; Baden 16, Mettra; Dnoogenbosch 2, de Lampei-Droogenbosch 3, de Lumper; Trans port 32, Willems; Josephine, Bruys; Dranueo 5, Tuit; Koln 4S, Balbach; Assam 1, v. Gameren; Verwisseling', v. Veen; Colette, v. Steen; Felice, v. Damme; Avontuur, Bofidewel; MemHng, Yerminksel; Oboek, Ringel; Jeune Leon, Clo- vin; Marnix 1, Marjot; Albatros, v. d. Pluym; Rhenania, Claus; Tremonia, Moraal; Maria 1, Lar'oóy; Adriana Maria, Poppelier; Eva, Hamel; Dranaco 3, Ligtonberg; Maria Theresia, Wach ter; Josephine, Il'averhoek; Assam 2, Kruisweg, LOBITH, 28 Februari. Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Greta; Jrmingard; rli ny; Janna Gardina; Cbaritas; Fiat 3; Obegnai;] Fiat 2; ButtonAjax; Johanna; D'Alembert Emma, Holda; Goliath; Saga; Westri: LavoÜ sier; Rhiu; lïajjlel 21; Frankonia; Swift 11' Schot; Jïuberdina Vérmeeren; Charlois 9, Top;' Sehwitzeriand, Sclimitz; de Hoop, Pagels; Sol phie, Kübler; Warta, CornellssenW. v. Drfeli 42, Hutjes; Greta, Obermaler; Elisabeth, Kühnle; Elisabeth, Grotlch; Maca, Oomensa Maria 2, Schaden; Plus Ultra, Oess; Walhalla', Zimmerman; Avanti 3, Weigardt; Helgoland Weigardt; Dine, Joosten; Aeolus, Gries; Veri tas, Neunkirchen; Auf Wiedersehen, Fleifcch* hattwer; Harpen 21, Schmidt; SibtUa, Hoen- derop; Mereurius, v. Zuiüam; Johanna, V. Ee, Rheinstrom, Feilde!Babette, Fendel; Hans Grete, TJrmetzer; Vier Geschwister, Beekhaus;; 'Osnabruclc, Berthold; Heinrlch, Buhler; Mar- 'coni.^ThelenElise Helene, de Ruyter; M. Stin- nes ,9, 1 olk; Friederlch Ernestine, Seeger; He-i lene, Berthold; st. Franz, Pico 3, Schreck; D.A- P.O. 2, Gross; Majaïa, Broer; st. Emma; Pal- ;lash; Methan; Katcrvcer; Adriana; Math.-ft tin- jnes 23; Germanicus, Schneider; st. Mannheim 8; Badenla 45. Ostertag; Concurrent, Sibryns;; st. Heinrlch; Njord 1; Njord 2; Njord 3; Joma:! Termyson, Witjes; ICünlg Marke, v, d. Pluym;, Tintoretto, V alkenburg; Jetta, de Bot; Gawan, Been: Jeanette, Vermeeren; Nautilus, Pot;| ARNHEM: Meris Stella, Gerbers; ALPHEN! a/d. RIJN: Christine, Berzean; AMSTERDAMt Najade, v. Weelden: st Brunswijk; Wiikdienslj 7, Bastiaanse; Lena, Jansen; Johanna Maria;; Suringh: Walter, Senger; Margaretha, Over dek; ZWOLLERKERSPEL: Rival, Padding;! ■AMERSFOORT: Lastdrager, Stoten; HARDIN GEN: Greta, v. Geenc-n; KRU1SPOLDERSIIA- VEN: Maria, v. d. Dusen; WAGEN ING EN Ida, Deinum: HEVEADORP: Hermlna Maria, Bruins; VREESWIJK: Hendrika, EfTRker;' HALFWEG: Adleo, v. Hooft; SCHIEDAM-' Sophia, Ilukenm; STOMPETOREN: I-Iendrika Cornelia, v. Buren; APELDOORN: Vitesse, Buisman: DEN HAAG: Fortuna, Baars: Sla mat, Hazewindus; GOUDA: Excelsior, Snoek;! 4 Gebroeders, Huibers; HULHUIZEN: Michael] Engelaar; LEIDEN: Majo, Bakker; Venus Pe ters; GEERTRUIDENBERG: Emanuel 7, Hom- pus; BREDA: Wilhelmina, v. d. Staay-, NIEU- WENBOOM: Neeltje, v. d. Klooster; ST. AN- KALAND: Dankbaarheid, Keuvelaar; ZWIJN- DRECHT: Alberdina, Camphuizen: IJMUIDEN:] Revoi, Beekman: DORDRECHT: Catharina, Breuer; CITLEMBURG: Ermnantiel, Smit;! HAARLEM: Anna Charlotte, Rossmuller.' BELGIS: Theodor Elise, Kroezen; Le Beau* Jolaise, Meyer; Johannes, Hompus: Maria Eli sabeth, Baardwyk; Etnlel, de Kesel; Mannheim1 '57, Gerlach: Loreley, Nopp; Bietsehhorn, Mor genstern; Per/tse, de Roeek; Mina, Barton;) Tieni'i, Noolen: Goede Verwachting-, Snoodvk;' Koeln 48, NalbachRijntrans 15, -Toosten7; Nie- derrhein 2, Blum; .St. Antpnius, X'yaaeu; Melu-* sine, Behrens; Marït*, Libois; De Zoom, Kversfj .Tabon, Bal: Pa scale, Munter; Beonie, v. Ourti;^ •Sylvie, v. Messem; ITenri, LandskroonDitto--, ral, Vyt; Marnix 3, v. Nimmen; Deimos, Schut-: te: Fluvïale 16, v. Eulck: Celina, 5-ey«ens; DUITSCHLAND: Judit, Heuchel: Delhvigg, Görr; Hanlel S9, Küber; Duprez, de Keyzor*': Minden G2, Meyer; Haniel 98. Strack; Martini que, SuvaalKlaarys, Hoeck; M. Stinnes 41J Stumm; Goede Hoop, Groen: Bernardina, Ste ge man Comptoir 27, Bley; IIos, Hartigh; Geer,; Leestermans; Wilkommen, Striepen; Pama. Oer- lemans; Rynschelde 12, Verberght; id. S. v.: -Tuelst: Maris, Bierhaus; Rheinfahrt 16, Mül« Ier; Rb'n, Lang; Tryntje, v. Oord; Jeune Jo< seph, Vlovin: Tana, de Rooy; Betelgeu*.e. V«r-« maas; Duo, Koels; s. Dirkje; s. Fiat 9; s. Fa vorite; s. Nelly; s. Hela: s. Asa; s. Fransiskaj Maria; e. Stuttgart; s. Constantina; s. Teuna s. Nelly; a. Boma; Cybele, Salm; s. Siegfried;'|l a. Bwyk; Penelope. Hay; s. Stinnes 12; s. Lion*4 Fluvialo 7, Pols; Indiana, v. d. Vlies; NiedeiM rhein 11, Greif; Heinrlch Mathilde, Löske; Ob-j servande, Ossewaarde: Mannheim 27, Mullerf, Wykdienst 12. Monteban; Onderneming, del Vries; Fluviale 14, Canibeen; Johanna, de Pey-jj per; Abgeord Osei, Leutz: St. Josef, Meffert Spica, I-Iartog; Cor, v. d. Berg; s. Flora: Belia/; Doodewaiard; Polestina,' HeuvelmanBritanï*] Ï'UL ..QyeytR', ,.s. Ariadne. 0

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 6