DAOBLAB VOOR SCHIEDAM OMSTREKEN. 51ste Jaargang Maandag 12 Maart 1928 No 15115 Dit nummer bestaat uit drie bladen STADSNIEUWS DE STILLE OMGANG Ecu heerlijk devote stemming ,T. P. H. JANSEN t DE ROTTERDAMSCHE ANNEXATIEPLANNEN UIT EEN OOGPUNT VAN WONING- VOORZIENING ONNOODIG DE WERKVERSCHAFFING TE EENÊRVÉLD Het eerste contingent werklooaen vertrokken R. K. RADIOVERENIGING „ST. LIDÜINA" RADIO-UITZENDING IN DE GORZENKERK DE ODRüIMING VAN DE koemarkt bru g VERNIEUWING AFRASTERING FEESTTERREIN VOLKSPARK AGENDA. Donderdag 29 Maart 1 Ledenvergadering R. K. Volksbond, Bond»» gebouw. KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM GEVONDEN VOORWERPEN Spoeling Jj J! COURANT Baiean KOEMARKT L SCHIEDAM. Teieloon Intercommnnaal no. S8085 ABONNEMENTEN: oer 8 maanden f325. per maand 110 per week 25 cent Franco oer oost f 8.75 oer kwart Afzonderlijke nummers 6 cl Postcheque en Girodienst 81440 ADVERTENT16N 1regels 1.55 Elke regel meer 80 it Reclames tusscben den tekst 60 cf> pér regel Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct elk woord meer 5 ct tot een maximum van 50 woorden Kahouteradvert 5 rea. f 0 60 10 reg f 0.76. 16 rea. f l. Incassokost worden berekend I» ^oii»n0pr»PkerinE i f 500 bij overlijden dior een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten 0t oogen; 250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; ƒ75 bij verlies f-r ra tlS-Ull ge vallen verz I I rtr IOI Ir on omlnIT#» V PI'TpL Ori n f» Innnl nn rlp trnnruroo r/Tpn aio PPiimflfll nPr mnnnr) in (lit blfld WOrdeö flfgCdTlllCt» van een A0 twee voorste ledematen alle vingers" van een hand; 25 bij verlies van eiken anile,en vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in J B De nitkeerinsen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd hij de Nieuwe HAVBank. Lange Haven 103. Schiedam 't Is weer <le nacht van den Stillen Omgang, scherpe vlokjes sneeuw trachten, waar niet door den vinnigen wind opgewaaid de straten wit te kleuren. Hier en daar ziet men mannen loopen, stijf gewikkeld in hun jassen, de kragen op, allen in één richting. Het doel. de parochie-kerk van O. L. Vrouw v d. A - ierh. Rozenkrans aan den Singel. Kwart voor twaalf is het middenschip aardig bezet en doet de organist de orgeltonen galmen door het kerkgebouw. Zoo draagt hij op zijne wijze bij aan dien nachtelijken tocht ter eere van het Allerheiligste, de gelegenheid missend met de anderen mede te gaan. Het altijd mooie Adorate uit volle horst door de aanwezigen gezongen wordt gevolgd door het heerlijke Magnificat, waarna di eerw. directeur van den Vriendenkring, pater van Campen, tot vermeerdering der devotie een woordje spreek over de I "fde van Christus i'1 de Eucharistie Na het Tantum Ergo en den zegen het „Looft alle volkeren den Heer" en het kerk gebouw loopt ledig. Aan het station een op dit late uur ongekende drukte, de trein komt, do voorste wagons loopen vol, het vertrek, signaal klinkt, het station blijft verlaten achter, In den trein vliegt de tijd door aangenamen jj. ">t 1. v0' Op 'iet stationsplein iu Amsterdam houdt de leider even de Schiedammers op, om Rotterdam te laten voor gaan. Dan zet do stoet zich kalm In beweging: voorop pater Nauta, die in plaats van den directeur pater van Campen, Is mode gegaan. Alras blijkt, dat niet alle Rotterdammers vooruit, zijn en het dus een tweestedenstoet is geworden. Eén in moening, één doel. maakt dat geen bezwaar. Zonder wachten, zonder overhaasting, kalm voortschrij dend wordt de tocht afgelegd Dit jaar geen klappende voet-tappen in de nachtelijke stil te, daar het geluid wordt gedempt door weg smeltende. modderige sneeuw, maar een merk baar mindere gejaagdheid, geen over stelpende drukte en daardoor meer devote stemming. Hulde aan het Amsterdamsche Comité, de splitsing van den omgang in twee dagen. Rij aankomst aan de kerk was deze reeds gedeeltelijk gevuld hetgeen niet wegnam, dat allen een behoorlijke plaats tot hun beschik, king hadden. Pater Nauta droeg de H. Mis op voor de Omgangers en onder begeleiding van het orgel werd door allen het lied gezon gen .Knielt, Christenschaar". Dan de algemeene H. Communie. Niets werd overhaast; ei was voldoende tijd en de lueesteu maakten gebruik van de gelegenheid nog een H Mis als dankzegging bij te wonen. Onderwijl deed het orgel zijn rijke toonen hooren, waarbij het heerlijke viool-register prachtig uit kwam. Het ontroerend schoone Avé Maria van Schuber.t was een der nummers die het orgel verklankte De terugreis? Ieder was voldaan en toen de trein zonder vertraging in Schiedam stopte, bevond men, dat hot gelukkig in Amsterdam niet zoo gesneeuwd had als hier, Het aantal deelnemers was ditmaal voor Schiedam geringer dan het vorige jaar. Va a 192 is het tot op rond 140 teruggevallen. Welke factoren daartoe hebben meegewerkt, we we ten het niet, maar zeker is die vermindering niet te wijten aan den Vriendenkring van het Allerheiligste Sacrament, wiens ijver boven allen lof Is verheven, nóch aan den heer C. A. M. Jansen, aan wien evenals vorig jaar de organisatie voor onze stad was toever trouwd en wiens toewijding' door allen die hem aan het werk hebben gezien, wordt be wonderd. Wellicht heeft het omslaan van het weer op Vrijdag menigeen huiverig gemaakt voor een winterschen nacht. Hoe het zij, de deel nemers hebben van hun devoten tocht geen sPijt gehad en we zijn er van overtuigd, dat ze zich allen voor den, Stillen Omgang pro. Pagandisten zulen betoonen. Omtrent het plotselinge overlijden van den heer j, p. jj. Jansen vernemen we nog, dat hij Zaterdagmorgen op zijn kantoor nog als gewoon zijn werkzaamheden had verricht. Te gen elven begaf hij zich naar het station Paar Roterdam te gaan. Qp het station ^'erd hij door een beroerte getroffen. Oogen- blikkelljk werd hij naar zijn woning, Wcst- Y®st 39 overgebracht, waar hij van de laatste ".II, Sacramenten werd voorzien en in deu vroegen middag overleed. De overledene was een in onze stad geziene Persoonlijkheid, populair genoeg om algemeen onder den naam Piet Jansen bekend te zijn. Dp branderijgebied was hij een actief en be kwaam zakenman die er steeds op uit was in het bedrijf, dat zijn onverdeelde belangstel- '-'sg had, verbeteringen aan te brengen. Iu de „N. R. Ct." van Zaterdagavond vinden we een batoog dat op bet tegenwoordig Rotter. diamscfo gebied aan ongeveer een miliioen in woners huisvesting verschaft kan worden, zoo dat het officieele Rotterdam-sche argument, dat voor een uitbreiding van Rotterdam in zielen tal tot een millioen een uitbreiding in grond gebied met 10.000 H. A. nood'ig zou zijn onhoud baar is. Het blad schrijft o.m. „Een van de voorname argumenten in de stukken, behooren.de hij bet voorstel van bur gemeester en wethouders van 13 September van het vorige jaar om het Rotterdaansche grondgebied naar alle windstreken uit te brei den met een oppervlakte van in totaal ruim 13.000 H.A., ais, dat bet belang der huisvesting van de zich voortdurend uitbreidende bevol king vordert, dat Rotterdam voor de eerste 30 jaren over duizenden hectaren de publiekrech telijke beschikking heeft. In het rapport van den directeur van ge meentewerken wordit voor deze stelling een beroep geda.au op een studie van den directeur van den gemeentelijken woningdienst, waarvan als conclusie wordt aangehaald: „dat met ze kerheid haar uitleg doeltreffend te kunnen be- lieersohen, over een oppervlakte van ten minste 10.000 H.A. moet kunnen beschikken, daar een dergelijke oppervlakte over- eenige tientallen jaren geheel door het etadeliohaam zou worden ingenomen." Daaraan gaat vooraf, dat het re sultaat van een berekening is geweest, dat Rot. terdam omstreeks 1955 een miljoen inwoners zal teilen. De verruiming van de oppervlakti met 10.000 H.A. wordt dan noodig geoordeek om aan de ruimtebehoeften van een stad van 1 miljoen inwoners te kunnen voldoen. „Hoe men tot do meening gekomen is, dat Rotterdam het omstreeks 1955 tot een inwoner tal. van 1 miljoen zal hebben gebracht, wordt in de stukken niet nader aangegeven. Men is dus vrij te meenen, dat hier ruim gerekent is om een groote verruiming van de gemeente grenzen aannemelijk te kunnenmaken. Dat in derdaad ruim gerekend is, schijnt ons niet mogelijk aan te toonen. „De Rotterdamsehe bevolking telt thans ronc 570.000 zielen en blijft dus nog 430.000 zieler beneden het miljoen. Van 1955 scheiden ons nog 27 jaren en de bevolking zou dus gemid deld met 16.000 per jaar moeten stijgen om in 1955 't miljoen te bereiken. Van begin 1896 tot en met 1926 steeg zij van 276.337 tot 562.91, dus met gemiddeld 9200 per jaar, wat een belangrijk lager accres is. „Men voere niet tegen, dat boe grooter de bevolking hoe grooter ook percentsgewijze de stijging zal zijn. Daartegenover tooh kan ge plaatst worden, dat het aantal geboorten zich in de jaren 1924, 1925 en 1926 telkens om de 11.500 bewoog en toen nliet hooger was dan het gemiddelde in de jaren 1899, 1900 en 1901. Een verdere percentsgewijze daling van de ge boorten, waardoor het absolute aantal niet om hoog gaat, schijnt voorshands niet uitgesloten, evenmin als een niet alleen absolute, doöh ook relatieve stijging van het aantal overledenen dat in 1925 met een cijfer van 8.04 per duizend een laagte-record haalde. Van een bevolkings vermeerdering met 16.000 zielen per jaar schijnt, men dan ook nog ver af, tenzij er een invasie van het platteland op handen is. Doch ook in dat opzicht zijn de jaren 1896 tot en met 1926 geruststellend. De bevolkingsvermeerdering tengevolge van vestiging hoven vertrek bedroeg in die 31 jaren rond 66.000 of gemiddeld 2100 per jaar, die in bovenbedoeld gemiddeld accres van 9200 per jaar gedurende diezelfde periode begrepen zijn, „Een en ander rechtvaardigt de conclusie, dat, zoo Rotterdam inderdaad te eenigertijd een stad met 1 miljoen inwoners zal worden, het tijdstip waarop dit feit zich zal voordoen, geruimen tijd na het jaar 1955 zal vallen. De uitbreiding van het Rotterdamsche terniitodr met 10.000 H.A., die noodig zou zijn om de ruimte te verkrijgen voor de huisvesting van 1 mil joen inwoners met alles wat daarbij behoort, blijkt dus reeds heel wat minder urgent dan de directeur van gemeentewei-ken op gezag van zijn collega van den woningdienst heeft willen doen gelooven. Bovendien bestaat op het tegen- wooi'dige Rotterdamsche grondgebied nog vol- I doende gelegenheid een bevolking te huisvesten, I die tegen het miljoen loopt." Het Rotterdamsche orgaan merkt dan verder op, dat het nliet gelooft in de mogelijkheid het plan-Zuid volgens den ruimen opzet, die in de bedoeling ligt, te verwezenlijken, als daarvoor niet een flinke som zou worden bijgepast. Maar wie dat wel doet, heeft er in elk geval rekening mede te houden, dat dit plan ook bij den tegen- woordigen opzet zeker ruimte zal bieden voor de stichting van 55.000 a 60.000 woningen en dus a raisou aan gemiddeld 4 personen per woning gelegenheid zal geven om aldaar 230.000 a 240.000 personen te huisvesten. Dit aantal zal natuurlijk stijgen, zoo de tuindorp- aanleg illusoir blijkt en ook al handhaaft men parken en plantsoenen dus een inten sievere bebouwing van het plan onvermijdelijk zou warden. „Verder kan opgemerkt worden, dat blijkens ICoud en guur waB het vanmorgen vroeg, toen de eerste groep Saöiedamsehe werk- loozen naar Drenthe vertrok, om daar te werk te worden gesteld hij het ontginnings werk van de N.V. „De drie provinciën". Behalve enkele politieagenten en een paar menschen die naar hun werk gingen, was er in de omgeving van hét tramhuisje geen enkele belangstellende te ontdekken; een zeld zame sportentho-usiast stond voor ons bureau aan de Koemarkt het, verslag van den voet- halwedstrijd Holland-België aandachtig te lezen. Toen tegen 5 uur de eerste tram voor kwam, stapten de 21 reizigers, die vergezeld werden door den heer R* van Gorkum, den directeur van de arbeidsbeurs, dan ook maar zoo vlug mogelijk in Jen bijwagen, waai de temperatuur allicht niet zoo frisch was als buiten. Het vertrek zelf was weinig grandioos, een korte afscheidsgroet aan dén vertegenwoor diger van de firma, die alle reizigers voor het vertrek van een kleine versnapering, in den vorm van tabak en sigai'en> voorzien had en Ie reis nam een aanvang. Te Rotterdam aangekomen, begaven zich de mannen naar het Maasstation, waar om 6:03 de trein vertrok, die hen tot Assen zou voeren; de stemming gedurende het eerste deel der reis was' goed. Door de zorg van den heer J. Ealkema, rijksinspecteur van de werkverschaffing jn het Noorden, zou te Assen een autobus gereed staan om de Schie dammers naar Haulerwijk te brengen; daarna moeten ze dan nog een klem half uur loopen, om hun plaats van bestemming, het Eenerveld, te bereiken. Tijdens de groote pfopagandavergadering van bovengenoemde -.-cr-enlguig, welke Don derdag 15 dezer in den Kath. Kring gehouden wordt, zal door den heer J. G. M, de Mol, Lange Haven alhier, een radio-technische demonstratie worden gegeven. Zooals reeds eerder gemeld wordt de propaganda-rede uit gesproken dooi* den weleerw. heer Terwisseha van Scheltinga uit 's Bosch. Als hoofdprijs voor den pvopagandawed- strijd wordt beschikbaar gesteld de nieuwste Philips-luidspreker ter waarde van 27-50. De tweede prijs bestaat uit een Philips-laad- inrichting, ter waarde van 19.50. Verder zal aan een ieder, die 3 ot meer nieuwe leden aanbrengt, een aardig souvenir worden verstrekt. Uitvoerige inlichtingen over ue wedstrijdbepalingen worden per circulaire -aan de leden cler vereeniging bekend gemaakt, terwijl op de vergadering van 15 dezer eveneens alle mogelijke inlichtingen daarom trent zullen worden verstrekt. Katholieke radiobesitters en andere katho lieke belangstellenden zijn op de vergadering welkom. Het was in zekeren zin een waagstuk van kapelaan A. M. A. Vollaerts, om het koor van de Gorzen kerk voor de microf oon te laten optreden, temeer waar het programma bestond uit zuiver Gegoriaansche muziek, die immers van sommige zijden nog altijd eenige tegen werking ondervindt. Het kooi- van de H. Hartkerk beschikt over -een goed stemmenmateriaal 20 heeren en 8 jongens waarmee resultaten bereikt zijn, waarop menig ouder koor jaloersch kan zijn. Het Gregoriaanech, met zijn zware zang technische eascihen werd met een voor dvacht, en souplesse gezongen, die getuigt van ernstige, toegewijde studie. In verband met den vastentijd was ge dachtig den wensch van den Paus, de orgel begeleiding, welke slechts als ondersteuning van den zang bedoeld is, en bij het Gregori- aansch in het geheel niet thuishoort, achter wege gelaten; en t.och klonk daarom de zang niet minder fraai, niet minder ver zorgd. Naar wij vernamen zal het koor van de Gorzenkerk nu een minder bekende Mis van Palestrina 'n -tudte nemen, en met belang stelling mogen wij de verdere resultaten volgen, die dit jongste van onze koorgezel schappen, in de toekomst nog zal weten te bereiken. Zooals wij reeds berichtten, hield de zeer- eerw. heer pastoor J. B. W. M. Möller een predikatie, terwijl de H. Mis weTd opgedragen door kapelaan A. Goossens. Na het „Domlne salvam fac" zong het koor nog: Attende Domine. Op drie plaatsen in de kerk op het koor, den preekstoel en het altaar waren de microfoons opgesteld, vanwaar verbindings draden liepen naar de. bij-sacristie. De hier aanwezige employé van de K. R. O., die door een koptelefoon het gesprokene of ge zongene beluisterde, regelde de geluidsterkte, waarna bet geluid telefonisch naar Huizen werd overgebracht, om daar, nogmaals vei- sterkt, draadloos den ether te worden inge zonden. Onmiddellijk na afloop der uitzending kwam in de pastorie het bericht binnen, dat, vooral de preek goed is overgekomen; In den zang waren in de weergave eenige zwak heden. Het vraagstuk van opruiming van de oude Koemarktbrug,- aldus de directeur van ge meentewerken, de heei G. Gerlach, in een schrijven aan B. en W. wordt bemoeilijkt dooi de aanwezigheid van een houten vloer in de doorvaart, welke afdamming onmogelijk maakt Nu is overwogen op welke wijze deze vloer zou zijn op te ruimen. De risico hieraan ver bonden is zeer groot zoodat bij aanbesteding geen goede prijs zal zijn te verkrijgen. Het lijkt de commissie voor gemeentewerken, met wie ik deze zaak hesprak, daarom ge- Wenscht, een deel van de opruiming in dag geld t© laten uitvoeren door een vertrouwd daarvoor ingericht aannemer. De hiermede opgedane ervaring zal het mo gelijk maken de rest van het werk op te ne men in het bestek voor den bouw van nieuwe kaaimuren ter plaatse van de af te breken landhoofden. De directeur stelt mitsdien B. en W. voor aan den raad een crediet van 10.000 te vra gen voor gedeeltelijke opruiming van den vloer in de doorvaart-opening van de oude Koemarktbrug. B. en W. hebben zich met bovenstaand voorstel vereenigd en stellen den raad voor tot het verleenen van het betreffende crediet van ƒ10.000 te besluiten. het rapport van den directeur van gemeente, werken op den reehteioever, zonder den diep gelegen Prins Alexanderpolder, voro woning- houw nog beschikbaar zijn 726 H.A. Daarop zal hoogstwaarschijnlijk hetzelfde aantal woningen plaatsing kunnen vinden, dat op de ruim 700 H.A. aan den Linker Maasoever gesticht kan worden, zoodat men op het tegenwoordige Rot terdamsche territoir reecis verzekerd is van de gelegenheid om aan meer dan 1 miljoen in woners woonruimte te verschaffen. V7ij meenen hiermede aangetoond te hebben, dat waarmede men ook het annexatieplan zou willen verdedigen, de belangen van de volte- huisvesting een geheel onhoudbaar motief vor men om dit plan aan te bevelen." B. en W. schrijven aan den Raad: Wij hebben de eer u hierbij aan te bieden een tot uwe raad gericht adres van de Ko. ninklijke Zangvereeniging Schiedams Man nenkoor „Orpheus", waarin zij verzoekt op het terrein in het Volkspark waarop de „Or- pheus"schulp" is geplaatst een behoorlijke ter. reinafscheiding te doen aanbrengen. Omtrent genoemd verzoek is door ons het oordeel van de commissie voor de gemeente werken ingewonnen die ons bericht, dat de bestaande afrastering geheel versleten is en het aanbrengen van een betere zeer wensche- Ujk wordt geacht. De hieraan verbonden hos ten worden op 2600 geraamd. Op grond van het vorenstaande komt het ons gewenscht voor dat aan het verzoek van adressant wordt tegemoet gekomen. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap Sb Ambrosius, 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K, Damclub I.. D. O., Patronaatsgebouw Lang* Haven; aanvang 8 uur. lederen Maandag repetitie R. IC Gemengds Zangvereeniging Lorenzo Perosi. Gebouw R. K. Volksbond (groote zaal). Aanvang half negen precies. Dinsdags bestuursvergadering R. K. Metaal- bewerkersbond „St. Eloy" Gebouw R. K. Volks bond. Eiken Woensdagavond R. IC Burgerjonge- lingenvereeniging „Kath. Streven", Gebouvc Kath. Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur tot half 9 zitting bestuur Spaarfonds R. IC S. V. Excel sior; Gebouw R. K. Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand ver. gadering Katholiek Leven, Gebouw Katholie ke Kring 8)4 uur precies. Heden 12 Maart Algemeene vergadering propagandaclub „St, Leonardus", gebouw Katholieke Kring. Aan vang 8 uur. Dinsdag 13 Maart Algemeene vergadering R. K. Middenstands- vereeniging „De Hanze" Spreker mr. P. J« Rogaar, secretaris hoofddirectie N.V. Ned. Mid.- denstandsbank, Gebouw R. K. Leeszaal, Aan vang half negen. Donderdag 15 Maart Groote propagandavergadering van de R. K, Radiovereniging „St. Liduina", spreker de weL. eerw. heer C. J. Terwisscha van Scheltinga, geestelijk-adviseur van den bond van R. K, Radioverenigingen. Gebouw Kath. Kring. Aan vang kwart over acht. 13 M a a r t. Groote Nutszaal, Uederenavond, Annie Lambrechts, 8Vi uur. 14 M a a r t Duitscbe kerk, concert C. J. Nogarede (orgel), Annie Kusen.Wassink (so praan), P. v. d. Oever (tenor) en Adolpha Potb (viool), 8 uur. BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn SCHIEDAM, 12 Maart. Officieele note®» ring van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 pCt. 18.per H.L. Namens de commissie voor de noteeringi H. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 12 Maart. Men noteert vooïl melasse spiritus 100 pCt- 28. per H.L Ruwe graanspiritus 60 pCt. 17.pel' H.L, Te bevragen aan het hoofdbureau van po litie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags: dameshandschoen, 2 hectogram; pot lood; gumaniejas; ltinderhandschoe-nkatoenen jas; heerehhandschoenmuilkorf; portemonn.; inhoud 2 ct.; hl. muts; koperen sleutel. Bij vinders: hondje, G. van Bergen Wal raven; L. Nieuwstraat 79; konijn, B. Kruit hof, Putterehoekschestraat 8; rijwielplaatje, J. Suisse, Rotterdamsche Dijk 118; potrem. met inhoud, A do Vlieger, Kreupelstraat 62; wollen das-, J. Buklterb, Veeulantfitraat 22 zilveren armbandhorloge, M. van Amerón, St. Liduinastraat 36; rijwielpomp, J. Kofreii|eef, St Jacobs Gasthuis Hoogstraat; geldstuk M. Kok, Lange Haven 94; sleutel van melkkan, C. Duk, hofje van Belois Aleistvaat 5; R.W.B. pl-rije, D. Hoenderkamp, Singel 132-2; kip, J. Marks, Broersveld 21-3; kindertaschje, J. v. der Linden N. Maasstraat 48; kinderportem. met inhoud A. Goedendorp, Bakkershaven 27; rood kindertaschje met inhoud, G. Jansen, Gasstraat 34; portefeuille met papieren, L. van Dijk, L. Achterweg .51; ring met sleutel, J. Gaag, Buitenhavenweg '176; eleetrisehe gloei lamp, L. Kooien, Kinderbuurt 3; hondje, A. Nels, Mariastraat 18; sjaal, L. Brochers, Veen- lantstraat 22; portem. met Inhoud C. van Ger- ven, Pernischestraat 6; lorgnet, W. Vrijland L. Kerkstraat 32; sleutel, M. Kooijmans, Simon StevenstTaat 9; rijwielplaatje D. Krommen hoek Maasstraat 23; rozenkrans, wed. Goed volk, Brugmanstraat 35; sleutel, P. Vis, Le- straat 39; tabakspijp, B. Kersen Willemshofje 1; 5 foto's, H. Bras, van Smaleveltstraat 18; bril, N. de Ronde, Smalveltstraat 19; portem. met ihoud A. v, d, Kreeft, L. Costrestraat 16. Noteering 2.20. EEN ROEIBOOT ZONDER RIEMEN. Door midi del van hefboomen wordt een schroef iu bew® ging gebracht,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1