M li lil DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 1 61ste Jaargang Woensdag 14 Maart 1928 Ho 15117 Dit nummer bestaat uit drie Maden STADSNIEUWS 1 I b r-— EEN RADIO- PROPAGANDA-MAAND Rij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere offieiëelo af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET R. K. MIDDENSTANDSVEREENIGING „DE HANZE" HET MIDDENSTANDSBANKWEZEN GEMEENTERAAD De aaimilliiigsagenda O R AN JEVERBRNIG ING DISTRICTSARBEIDSBEURS SCHATTERS HUURWAARDE VAN DRANKLOCALITEITEN AANRIJDING DAMMEN NIEUWE UITGAVEN Reis door de Missies van Engelscli-Indië BURGERLIJKE STAND AGEISiDA Donderdag 22 Maart Spoeling KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM SCHEEPVAART Biueau KOEMARKT 4. SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68Q85 ABONNEMENTEN: per 8 maanden 3 25. per maand ƒ1.10 per week 25 cent Franco per post 8.75 per kwart Afzonderlijke nummers 5 ct Postcheque en Girodienst Si410. mn ADVERTENTI6N 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 it Reclames tusscben den tekst 60 ct< per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct elk woord meer 5 ct tot een maximum ,-aa 50 woorden Kabouteradvert 5 reg. f 0.50 10 reg. 0.75. 16 rag. 1. Incassokost worden berekend Gratis-UngevalJenverzekering ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten 0{ oogen; ƒ250 bij verlies van één band, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. De nitkeerinacn ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAVBank, Lange Haven 103. Srhiedam Do R. K. radio-vereeniging „St. Liduina" begint morgen haar propagandamaand. Een propagandamaand waarvoor? Ten aanwerving van nieuwe leden voor onzen Katholieken radio-omroep, kort ge naamd onzen K. R. O. Maar waartoe zou ik lid worden van den K- R- O., zal de Katholieke radiobezitter zeggen? Mijn toestel werkt ér niet te beter om, als ik contributie betaal; ik grijp er niet te gemakkelijker om wat uit den aether tot mij komt. Volkomen juist! Maar gij zijt Katholiek, niet waar? En gij hebt alree de ondervinding opgedaan, van wolk een ontzaglijke beteekenis de radio reeds is, een beteekenis die in de toekomst zekerlijk nog zal toenemen, voor ontwikke ling en cultuur; gij hebt tevens ingezien welke groote gevaren er in deze moderne schitterende uitvinding liggen besloten. Moet gij dan niet althans iets doen, gij die 'dag- op dag van uw radio geniet, om de aan deze kostelijke vinding verbonden ge varen eenigszins te bezweren! En hoe kunt ge dat? Door lid te worden van den K. R. O. Door met uw vrijwillig offertje er toe mede te werken niet slechts dat onze Katholieke Radio-Omroep kan blijven bestaan, maar dat hij door zijn rijke programma s een te genwicht kan vormen tegen wat door an dere vereeniging'en wordt uitgezonden. Laudate Eum in nubibus coeli. Door de wolken zal ook het lof- en danklied trillen den Schepper ter cere, aan Wien wij alles ilankcn, het vernuft evenzeer dat de ge- luidsrillingen weet op te vangen en zo te dwingen in een golflengte naar onzen wil door het luchtruim te varen, als den aether zeiven die ze voortplant duizenden kilometers ver, tot ze opgevangen weer en machtig versterkt ons oor bereiken. De luchten waardoor de stralenbundels schie ten van Gods heerlijke zon, mogen niet worden overgelaten enkel aan wie een le vensbeschouwing huldigen waarin met God en Zijn gebod is afgerekend. Katholieke radiobezitters, toont u ook hier Katholiek. Sluit u allen aan bij den K. R. O., zoo ge daartoe nog niet besluiten kunt, bezoekt morgenavond de groote pro- pagandavergadering in den Katholieken Kring, waar de zeereerw. heer C. J. Ter- wisscha van Scheltinga uit 's-Hertogenbosch u zal voorhouden waarom gij bij den K. R. O., moet zijn aangesloten. Zijn woord, we zijn er zeker van, zal uw laatste aarzelin gen overwinnen. Ingekomen is een verzoek van: de Asbes-t- fabriek „Fortuna" om vea-gunning tot uit breiding van de fabriek van as-bes-t-isolati-e- Jnatcriaal in het pand Korte Haven 7, kadas ter Secii,p C no. 1245, door bijplaatsing van 2 electro-motoren van resp. 2 en S D.K., drijvende een rol- en waschmachine, een 3'cerapparaat, een lintzaag en een krui-sslag- -Uclen, zulks met verwijdering van een stoom ketel van 8 M2. V.O. en een stoommachine Van 5 p.K. rut vrrzoek is met de bijlagen op de secre- t'i 3 'der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, den 2Ssten Maart a.s., des veormiddags ten 11 ure zal ten Raa-dhuiza gelegenheid worden gegeven om bezwaren, tegen het toestaan van dit verzoek in to brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het Tijdstip hier boven genoemd, kan op de secretarie der gemeente, van de schrifturen die ter zake .Kioehicn zijn ingekomen, kanni3 worden ge- bomen. i'eigens de .bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep op eene beslissing ingevolge Hinderwet gerechtigd zij, die niet over een somv.tig art. 7 dier Wet voor het Ge meentebestuur of een of meer zijner leden -tui verschenen, teneinde hun bezwaren mon- «ehng toe te lichten. Schiedam, 14 Maart 1928. Voor de R. K, Middenstandisvereeniging „De Hanze", trad gisterenavond in het gebouw van den Katholieken Kring de heer P. J. Rogaar se cretary van de Centrale Middenstandsbank te Amsterdam op met 'een inleiding over het „Middenstandscredietwezen". Spreker wilde het hebben over het midden- standsbankwezen in uitgebreiden zin. De eigen speciale behoeften van den midden stand riepen ter bevrediging daarvan ook eigen speciale apparaten in het leven, waaronder ook de bank. De bank heeft tot primaire kwestie de verdeeling der ruilmiddelen. Maar zij kan haar cliënten op nog andere manieren dienen. Ze heeft deposito-afdeeling, afdeeling voor het innen van wissels en effecten-afdeeling, een valuta-afdeeling enz. Door het verleenen van credieten neemt de bank een buitengewone verantwoordelijkheid op zich. Immers zij verleent die credieten niet met eigen middelen, doch met middelen haar door anderen ter beschikking gesteld. Ze moet dus een zoo scherp mogelijk toezicht hebben in het bedrijf van de crediteuren. Daarnaast moet zij nog een objectieve zekerheid hebben, waar bij niet slechts technische doch ook juridische vragen naarv oren komen. Intusschen kan het toch voorkomen, dat de bank haaT uitgezet crediet niet terugkrijgt. Dan lijdt de bank ver lies. Het probleem van de credietverleening wordt nog moeilijker doordat deposanten elk oogen- blik de door hen aan de bank toevertrouwde gelden kunnen opeischeu, veel aangenamer is het voor den credietnemer als hem plotse ling het crediet werd ontnomen. Deze moei lijkheden heeft men ondervangen door een crediet te openen bij de Nederlandsche Bank. Een middenstandsbank verschilt, wat deze beginselen betreft niet van een andere bank. Een bank ook een middenstandsbank is geen liefdadige instelling. Heeft dan een midden stands-bank bestaansrecht naast de andere ban ken? In een middenstandbank heeft men eer- tens den ideeëlen-kant dat het -saamhoorig- heidsgevoel van den middenstand tot zijn recht komt. Door specialiseering krijgt men boven dien een bizondere kennis in den betreffen- den tak van eredietwezen. De middenstand heeft een speciaal soort van bedrijf en hoe be ter en hoe zakelijker ook de gespecialiseerde bank de middenstanders zal kunnen helpen. Een middentandsbedrijf kan voorts gemakke lijker rekenen op continuïteit in de credietver leening, wat voor den middenstander een nood zakelijke vereischte is. Bij andere banken heeft de middenstander dergelijke zekerheid lang niet in die mate. Dat zoovele middenstandsbanken tot een de bacle hebben gevoerd, ligt niet aan het mid denstandsbankwezen, maar enkel aan de lei ding met haar te weinig aan bankteohnische kennis. Ook de algemeene centrale middenstands bank heeft in moeilijkheden verkeerd. De re geering is intusschen bijgesprongen en een commissie die de regeering over het midden standsbankwezen had te adviseeren, erkende volmondig het bestaansrecht en de bestaans mogelijkheid van de middenstandsbank. Dezelfde commissie (de commissie van Door- nink) stippelde de lijnen uit, waarlangs het middenstands-bankwezen naar een gezond leven moest worden geleid. De nieuwe instelling zou zic-h hebben bezig te houden uitsluitend met het middenstandiscrediet, met dan de gewone neven-bedrijven van elke bank, welke geen ri sico opleveren. Over de grootere zelfstandige middenstand3ban-ken zal door de groote cen trale controle wórden uitgeoefend, omdat een débaele bij een bank over het geheele midden- standsbankwezen schade toebrengt. De drie bestaande centrale middenstandsbanken, de bank voor Limburg, de Boerenbank en de neu trale, zijn thans ingebracht in de nieuwe ven nootschap, de Centrale Middenstands-bank. Be stuur, kapitaal en preferent kapitaal zijn ge lijkelijk verdeeld over de drie in Nederland bestaande middenstan-dsgroepen. Van de 9 mil- lioen garantie door den Staat verleend kan 2% millioen worden bschouwd als re-serve, en de overige 6% millioen als kapitaal, bij welk kapitaal dan komt de 1.2 millioen kapitaal aan aandeelen van de bank. Spreker hoopt, dat de middenstand thans door de daad zijn vertrouwen in de nieuwe bank, de eigen bank van den middenstand zal bewijzen, (applaus.) Door een viertal sprekers worden den inlei der nadere inlichtingen gevraagd, welke op bevredigende wijze werden verstrekt, waarna de voorzitter,' de heer J. Brants, mr. Rogaar dank bracht voor zijn leerzame uiteenzetting. Volgde nog een huishoudelijke vergadering. Namens de Hanze zal hij het bestuur van „Het Streeknet" ter sprake worden gebracht de kwitanties voor de telefoon per kwartaal In- plaats van per half jaar te laten betalen. De voorzitter deed voorts nog mededeelingen omtrent een bizonder voordeelIge brandver zekering waarbij de premie ongeveer de helft lager is dan bij de meeste assuranties. De soli diteit van deze brandverzekering i-s door het Centraal Hanzebureau minutieus onderzocht. De verzekering wordt ge-sloten voor den tijd van vijf jaar. Op de aanvullingsagenda voor de openbare raadsvergadering van Vrijdag 16 Maart zijn alsnog geplaatst de volgende punten: la. Aanbeveling van de commissie voor het Stedelijk Museum ter benoeming van een lid liarer commissie ter voorziening in de vacatu re, ontstaan door het vertrek uit de gemeente van den hefflt" Mr. A. 1 Trkzwager. Aanbevolen worden: 1. de heer A. Slahlie, architect; 2. de heer A. Fontijue, werktuigkundige. lb. Voorstel van B. en W. tot voorziening in de lessen van den leeraar in liet Frausch aan het Gymnasium, den heer J. P. M. Persijn, aan wien ziekteverlof is verleend, door tijdelij ke aanstelling als zoodanig van den heer C. Phaf te Utrecht. 2bis. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen te het 2e kwartaal van 192S kasgeld op te nemen tot een bedrag van 850.000 en tegen ge-en hoogere rente dan 6 pet. 's jaars. 12. Voorstel van B. en W. om aan de be sturen der Bijzondere Bewaarscholen over 1S2S extra-subsidie toe te staan ten einde de salarissen van het personeel hunner scholen gelijk te kunnen s-telieu met de salarissen van het personeel der gemeente-scholen. 13. Voorstel van B. en W. om over 192S sub sidie te verleenen in de jaarwedden van de onderwijzeressen, die boven hot verplichte aan tal werkzaam zijn aan de Bewaarscholen van de St. Willibrordusstichtiug aan de Lange Singelstraat en de Lange Haven en aan de Bewaarschool van de Vereeniging tot bevorde ring van Christelijk Onderwijs aan den Oost singel. 14. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 der Lager On derwijswet 1920 over het jaar 1924, alsmede tot het nemen van de besluiten, noodig voor de driejaarlijksohe afrekening ingevolge art 101, 8e lid van genoemde Wet over de jaren 1922, 1923 en 1924. 15. Voorstel van B. t-n W. tot toekenning van een voorschot op -ie gemeentelijke ver goeding, bedoeld iu h"t "s lid van artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1928 aan de Bijzondere Schoolbesturen. 16. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de vergoeding voor vakonderwijs, inge volge artikel 101, 9e lid, der Lager-Onderwijs wet 1920 over het jaar 1924 verschuldigd aan de Bijzondere Schoolbesturen. 17. Voorstel van B. en "\y. tot vaststelling Van het o-nteigeuingsplan van eenige bebouw de en onbebouwde perceelen in Oud-Mathenes- se en aan de Villa- en Oosterstraat. ONTEIGENING IN HET BELANG DER VOLKSHUISVESTING B. eu W. schrijven aan den ra-ad: In uw vergadering van den 19en Januari j.l. besloot uw raad to-t voorloopige goedkeuring van het plan toit onteigening in het belang' der volkshuisvesting ter verkrijging- van de beschik king over gebouwde en ongebouwde eigendom men gelegen in Oud-Mathenesse, zulks krach tens art. 77, le lid sub 4 der Onteigeningswet. Op 24 Januari j.l. is voorloop-ig goedge keurde plan ter secretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd, zoodat de termijnen van 30 dagen en 14 dagen, genoemd in de art. 80, 2e lid en 81 der Onteigeningswet, op S Maart j.l. zijn verstreken. Van de gelegenheid om bezwaar in te brengen is gebruik gemaakt door P. Bijloo en 56 anderen, allen eigenaars en bewoners van huizen in de Oosterstraat, die een adres, gedateerd 20 Febr. 1928 -tot uw raad hébben gericht. Het in <Jit adres neergelegd bezwaar betreft alleen het peil van de verbindingsstraat (Stephensonstraat) tusschen de Van Leeuwen- hoeckatraat en de IiamerlingU Omieslaan, juist op het punt waar deze verbindingsstraat de Oosterstraat zal kruisen. "Waar adressant-en vreezen, dat dit ped-1 aanmerkelijk hoog'er zal liggen dan dat van de Oosterstraat, doen zij liet verzoek om bet peil van de verlengde Stephen sonstraat te laten zakken, zoodat het gelijk zal komen met de Ooaterstraat. Naar aanleiding hiervan merken wij op, dat, hoewel d© Stephensonstraat op hetzelfde peil als de Kamerlingh Onnesla.au en van Leeuwen- hoeckstraat (n.l. 0.50 N.A.P.a is geprojec teerd, het de bedoeling is dit peil bij de krui sing" met de Oosterstraat 50 cM. te laten dalen, zoodat de kruising plffl- 1.20 N.A.P. ligt, zal komen te liggen. Een dergelijk gering verschil zal geeu noemens waardige nad-e-elon voor de verschillende parti culiere eigenaars opleveren, zoodat wiji mogen aannemen, dat aan hot aangevoerde bezwaar voldoende wordt tegemoet gekomen. Te allen overvloede merken wij nog op, dat liet ingediende bezwaarschrift eigenlijk niet ge richt is tegen het plan tot onteigening, doch indertijd had behooren te worden ingediend, toen het ultbreidingpslan werd vastgesteld, zoo dat het thans formeel buiten beschouwing kan worden gelaten. De Oranjevereniging houdt Vrijdagavond In liet gebouw „Eendracht" haar algemee-ne vergadering. Aan de orde komen onder meer d-e jaarverslagen van secretaris en penning meester en hestuursverkieizing. Aangeboden arbeidskrachten: aanhouders, bankwerkers, betonwerkers, boekbinders, boek houders, brandersknechts, broodbakkers, chauffeurs, dis-tillateursknech-ts, electricieus, glasblazers, grondwerkers, kistenmakers, kui pers, klinkers, koperslagers, kantoorbedien den, letterzetters, lood- en zinkwerker, losse- we-rklieden, -metselaars, metaalboorder-s, machi nisten, monteurs, magazijnbedienden, mole naars, mouters, opperlieden, plaatwerkers, pon s-ars, schilders, stukadoors, sigarenmakers, sck-ee-pskoikers, cheeps-timmerlieden, smeden, tellers, stokers, timmerlieden, transportarbei ders, varensgezellen, voerlieden, vuurwerkers, winkelbedileoid-e-n, ijzer,Werkers, zand- en leem- vormer en zakkendragers. Gevraagde arbeidskrachten: te Schiedam: voor Gemeentewerken, een schilder, een tim merman en een plantsoenarbeider. Voor nadere inlichtingen wende men zich tót do Gemeenteiijko Arbeidsbeurs, Broers- veld 142. Door B. en W. zijn opnieuw voor 1928 benoemd tot schatters van huurwaarden der Iranklocaliteitein voor het vergunningsrecht de heer-en A. Bubberman en J. H. Huisman. Gisteravond te ongeveer kwart over 6 had er op den hoek van Tuinlaan en Gerrit Ver- boonstraat een aanrijding plaats tus-schen een autobus van Vlaardiingan, bestuurd door M. Z. uit die plaats, gaande in de richting van de Westvest e-n een luxe-auto van de Garage Unique, komende uit de Tuinlaan, gaande in de richting van de Lange Have-n en bestuurd door den chauffeur D. v. O. De chauffeur vau den luxe-auto meende nog voor de autobus, die van rechts kwam en dus den voorrang had, te kunnen passeeren. Bij de aanrijding waren de treeplank, een spat bord en een wiel van den luxe-auto ontzet en de stuurstang van de autobus eenigszins verbogen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Maandagavond speelde de It. K. Damclub I. D. O. haar eersten competitiewedstrijd tegen de R. K. Damclub U. D„ welke wedstrijd met 164 door I. D. O. werd gewo-nuen. U. D. I. D. O. J. v. LeeuwenN.. v. Baarle 20 H. Barends—A. v. Slobbe 02 W. v. LeeuwenF. Steenhouwer 02 J. LansbergenA. Gunnéweg 0 2 C. TouwTh. Gunneweg 1 1 A. BruinsmaA. v. Eijk 1 1 J. Smulders—P. Walbeek 0—2 Th. Peters—J. v. d. Heiden 0—2 G. Albers—A. v. Baarle 0—2 P. Hagen—J. v. Etten 0—2 4—16 In 1924 en 1925 heeft mgr. dr. Joseph F, Mc. Gl-inc-hey directeur van het genootschap tot voort planting' des geloofs in het aarts-diocees van Boston een reis gemaakt door de miste van Engelsch Indië en in dit buitengewoon inte ressante boek waar wij als in vogelvlucht het groote Eugelsche gebied met zijn driehonderd- miilioen zielen, zijn ruim 2% millioen ka tholieken, 2000 inland-sclhe priesters en 3000 in- iandsche zusters overkomen, verhaalt de groote missie/vriend van zijn troostrijke bevindingen. Onder liet -lezen komt men onder den indruk van het ontzaglijk werk dat van de missio narissen en zusters gevraagd wordt en de op offeringen die zij zich voortdurend getroosten. Tevens begrijpt men ook wat onberekenbaar veel goeds voor de inlan-dsche bevolking gedaan wordt door hun onvermoeid zwoegen in kerken, scholen, vakscholen, hospitalen en allerlei in stellingen van sociaal nut. Het bepaalt zich heuseh niet tot bekeeren en doopen!! Mgr. Vuy.lsteke, apostol-iscli-vicariS van Cura cao, werd door het boeiende reisverhaal zoo zeer getroffen, dat hij het uit het Engelsch overzette, zeker als hij er van was, dat velen zich zouden interesseer-en voor de lotgevallen, het leven en werken onzer missionarissen in diit zware missiegebied. Het met vele illustraties verluchte boek is met in den handel verkrijgbaar, maar wordt door de firma gebr_ Deigeur en Co., Cris- pijnlaan 105b te Rotterdam na toezending van 1.50 opgezonden. D-e opbrengst is geheel ten hate van de Cura- Ca.osche missie, zoodat wie het boek aanschaft ver over de 200 pagina's interessante leer zame lectuur in huis haalt en nog een goed werk doet bovendien. Aangifte van 1213 Maart GEBOREN: Hermanus, zoon van J. Berk- sen en P. Pronk, Prins Fr. Hendrikstraat Anna M., dochter van F. H. Lubbers e-n G. van Dijk, N. Maasstraat Li-duina E., doch ter van G. T. Volk e-n J. M. J. Merks, Spinhuispad 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St, Ambrosius, 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. IC. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. lederen Maandag repetitie R. IC. Gemengde Zangvereeniging Lorenzo Perosi. Gebouw R. IC. Volksbond (groote zaal). Aanvang half negen precies. Dinsdags bestuursvergadering R. K. Metaal- bewerkershond „St, Eloy" Gebouw R. K, Volks- bond. Eiken Woensdagavond R. K. Burgerjonge- iingenvereeniging „Kath. Streven", Gebouw; ICath. Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur tot haft 9 zitting, bestuur Spaarfonds R. IC. S. V. Excel sior; Gebouw R. K, Kring. Eiken 2en en 4en Vrijdag van do maand ver. gadering Katholiek Leven, Gebouw Katholie ke Kring 8'/j uur precies. Donderdag 15 Maart Groote propagandavergadering van da R, IC, Radiovereeniging „St. Liduina", spreker de wel. eerw, heer C. J, Terwisscha van Scheltinga, geestelijk-adviseur van den bond van R. IC. Radiovereenigingen. Gebouw Kath. Kring. Aan vang kwart over acht. Vergadering R. IC. Propagandaclub St. Do minions, Patronaatsgebouw Emmastraat 3, Aanvang 8 uur. Vrijdag 16 Maart Ledenvergadering „Eerbied in Gods Huis". Gebouw R. IC. Volksbond. Aanvang kwart over acht. Algemeene ledenvergadering Oranjevereeni ging. Jaarverslagen secretaris en penning meester; verkiezing bestuursleden. Gebouw „Eendracht", plein Eendragt. Aanvang kwart over acht. Laats-te cursusles over de R. K. vakbeweging door den heer J. Th. Nijkamp. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Jaarvergadering R. K. Fabrleksarbe-iders- bond St. Willebrordus. Jaarverslagen, be stuursverkiezing enz. Candidaten voor het bestuur worden ingewacht tot Dinsdag 20 Maart bij den heer Th. Hengst, Kinderbuurt 30. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half 8. Donderdag 29 Maart Ledenvergadering R. K. Volksbond. Rede, ta houden door den heer F. Spits, lid van den Hoagschen gemeenteraad, over „De beteekenis van de R. K. Arbeidersbeweging iu onzen tijd". Gebouw R. K. Volksbond. BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn SCHIEDAM, 14 Maart. Officieele notee ring van de Commissie uit de ICamer van Koophandel. Moutwijn 46 pCt. IS.per ILL. Namens de commissie voor de noteeriug, II. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 14 Maart. Men noteert voop melasse spiritus 100 pCt. f 28.per H.L. Ruwe graanspiritus 60 pCt. 17.per II L', Noteering 2.20 14 Maart: Duitsche kerk, concert C. J, Nogarede (orgel), Annie Kusen-Wassink (so. praan), P. v. d. Oever (tenor) en Adolphq Poth (viool), 8 uur. 15 Maart: Groote Nutszaal, ESste Conserv.. concert, 8 uur. 16 Maart: Groote Schouwburg, Boefje, (Rott. Hofst.tooneel) 8 uur. IS Maart Groote Doelezaal, 8ste en laatste; middag-concert Residentie-orkest, half 3. VOLKSBADHUIS Op 9 en 10 Maart worden genomen 491 had-en en wel in de 1ste klas-se 35 kuip baden, 68 regenbaden, 6 kinderbaden en in de 2e klasse: 46 kuipbaden, 321 regenbaden, en 15 kinderbaden. Schiedam, 13 Maart, aangekomen s.s. Yil, dum, ledig, van Rotterdam; Pransch s.s. Ma. rope, van Hamburg, beide om bier te dokken in de Wilhelminahaven; Zwe-edsch s.s. Olson van Braila om hier kolen te bunkeren ln da Wiilhe-lminabaven, het vertrok heden naar Kopenhagen. Schiedam 13 Maart vertrokken, Grie-ksch s.s. Dlmitrios, G. Thermlotis, ledig naar Me- ttiil; s.s. Nictheroy, naar Rotterdam; s.s. The, dens, nieuw, naar Rotterdam; s.s. Hada Coun» i ty, naar Rotterdam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1