V oorjaars-Moderubriek 'Ft mm 55 IZ3 VRIJDAG 16 MAART 1928 DERDE BLAD DE LENTE IN DE KLEERKAST HET NIEUWE SEIZOEN NIEUWE HOE GA IK OVER- VAN HET EENE KLEURENSCHEMA NAAR HET ANDERE? KNIPPATRONEN - sws Overname uit deze rubriek zonder schriftelijke toestemming verboden Lang voordat onze liefelijke, ondeugen de, temperamentvolle Hollandsche lente in al haar grillige charme groent en geurt, lacht en pruilt over heggen en tuinen, zien we haar in onverstoorbaar fconne-humeur en schaduwloozen kleuren- jubel al week aan week bloeien en pron ken achter de groote spiegelende ruiten, waarvoor we allemaal, rijk of arm, zoo graag staan te smachten en te drooinen. Als binnen beschuttende broeiramen, schemeren daar achter 't glas de vreemde, vroeg-getrokken kas-bloesems van hei- bonte voile en mousseline, in ijle weme ling neerdeinend van hoog latwerk de teergroene kasha golft er over den bodem als een jong-bemoste boschgrond en al de prille blijdschap van crocussen en ane monen puilt bij toefjes en tuiltjes, die we met 'n harkerig woord, corsages noe men, uit de plooien-dalletjes. Ze hebben de lente voor ons weten te vangen en vast te houden, lang vóór ze zich in onze velden en parken bestendigd heeft we kunnen naar haar gaan zien als naar een prachtigen zeldzamen vlin der, die zich heeft laten verschalken en met zyn bonte glinsterwleken tegen het glas fladdert, waarvoor we ons verdringen. We hebben onze eigen vroege lente, wij Vrouwen, waarin we ons verlustigen, wan neer 't voor de anderen nog winter is, waarin we ons gaan koesteren, zoo vaak onze bezigheden het toelaten, waarin onze plannen en wenschen opleven en open- bloeien onverschillig, of liaar vroege, dure kas-primeurs eigenlijk voor ons be reikbaar zjjn of niet. Wat ook op andere tijden haar ge woonten in dat opzicht zyn in de eerste mooie voorjaarsdagen voelt zelfs de minst koopzieke vrouw een onbedwing bare behoefte omte winkelen, zoo moge lijk „metterdaad" en anders alleen maar buitenlangs, bewonderend en berekenend... We mogen gerust beweren dat wij. in dezen feestelyksten tijd van 't jaar, veel Juister eh zuiverder dan-de he; r.a der schepping het gemeenschappelijk streven der lieele patuur, zich op te tooien en te vernieuwen, weerspiegelen en doorvoeren! Zie ze daar op zoo'n eersten luwen koes ter-dag eens- druilig rondstappen iti hun zelfde jassen van den heelen winter hoogstens met heldhaftig achterlaten van hun dikke dassen! Misschien diept een enkele optimist in een overmoedige op welling zijn demi uit de muffe duisternis van de muurkast (waarin hD ze op een al te winderig'en najaarsdag wegduwde, precies zooals ze nu weer te voorschijn komt) en wanneer iemand buitengewoon, maar dan ook heel "buitengewoon levens blij en lichtzinnig gestemd is, gaat hij in zijn colbertje loopen. Let wel, een van dezelfde colbertjes, die hij heel den win ter onder meergenoemde overjas gedra gen heeft. Géén normale dcorspee-man zal ooit in zijn brein voelen opkomen: „Ik moet toch eens iets nieuws en fnsch hebben voor do voorjaarsdagen!" Maar dan wij! Zoo gauw 't licht en Vrooiijk wordt in de lucht en de helle voorjaarszon alle ongerechtigheden van oude trouwe sjouwmantels en schoenen met langen diensttijd onbarmhartig doet uitkomen, doen we liefst als de vlinders, die nieuw, onherkenbaar nieuw, uit hun verborgenheid te voorschijn fladderen en het stramme oude pakje in het dónker achterlaten In den goeden, ouden tijd wist je alleen Van zomer- en winterkleeron. Je droeg, zoolang maas® mogelijk was, je winter- goed door, en wanneer je er ten eenen- male in dreigde te stikken, haalde Je je netjes weggeborgen zomerphmje voor den dag en sjokte daarin weltevreden verder. Tegenwoordig worden met stipte regel maat leder seizoen of half seizoen nieuwe modellen, tinten en stoffen als onont beerlijk gelanceerd en ook gekocht. Of we daar nu als regel, hetzij uit principe of uit financieel oogpunt, al of niet mee sympathiseeren één zoo'n tusschen- seizoen moesten we toch huldigen, en dat metterdaad, door nieuwen aanschaf; het vroeg-voorjaar! Zeker, ook in den vóór- herist staan te lang doorgedragen zomer- kleeren zeldzaam kleumig en armoedig en gaat er een groote behaaglijkheid uit van de eerste stemmig-fijne wollige stoffen en ruig-vilten h eed jas op de eerste pit- tig-frissche heldere najaarsdagen maar winterplunje, die liedjes-van-verlangen zingt, Is nog -veel miserabeler! Wat ls 't niet een genot, wanneer we eens een jaar extra vroeg zijn geweest met een luchtig voorjaarshoedje en een fleurigen mantel, dien op den eersten wonderlyk-zoelen dag triomfantelijk langs 'sHeeren wegen te kunnen dragen, terwijl alle andere men- schen, puffend in hun trage, ruige ve- lours-jassen, heelemaal uit de stemming vallen! Daarom zou ik iedere vrouw wil len bezweren: al schaft u maar ééns in de twee jaar een stuk of wat nieuwe din gen tegelijk aan, doe 't dan om dezen tyd! Nooit hebt u er meer genot van! Dit jaar brengt de voorjaarsmode, be halve In de gebruikelijke nieuwe weefsels en tinten, ook in lijn en silhouette al een opvallende vernieuwing en verlevendiging, wat 't nog uitlokkender maakt, ons nü van de oude huidjes te ontdoen en met heel de lente-natuur het Feest van het Nieuwe Kleed mee te vieren! De rokjes blijven kort, maar de rechte, strakke lijn, die we eenige jaren geleden al eens voor korten tijd. onderbroken za gen door klokplocien en godets, schijnt opnieuw te gaan vervelen. En toch is de mode niet zóó scherp en plotseling aan 't veranderen, dat oudere modellen op eens onbruikbaar en belachelijk zouden zijn, wat zeker een groot voordeel is. In tegendeel, er is zeer veel variatie en aan onze fleurige fantasie wordt veel speel ruimte gelaten. Zoo zijn er b.v. vier ver schillende modellen van hals-uitsnijdingen toegestaan.- Geen twee heuplijnen zijn 't zelfde, de mouwbewerking verschilt over al en bij de vermen der rokjes is voor ieder figuur iets passends te vinden, wat lang niet van alle vroegere mode-koker tjes gezegd kon worden! Waren het dezen winter alleen de stijl jurken, die wijd uitstonden, nu zwieren alle rokjes ruim en los om ons heen; de ongelijke rokzoom, die eerst alleen voor avondtoiletten in zwang- was, strekt zich nu ook uit tot straat- en namiddag- toiletten: puntige, ruim neervallende slip pen hangen tot beneden den rokzoom neer, soms van den schouder af. Gefrons te, schuin over de japon loopende volants worden gezien, fijne, losse slippen fladde ren uit' strakke mouwen en dan zijn er strikken; veel strikken, groote en kleine, brcede en smalle, soepele en uitstaande strikken! In tegenstelling met het rokje, wordt het iyfje strakker en meer ge tailleerd; de mouw sluit als een hand schoen aan den arm aan. Mantels heb ben veelal geen sluiting- meer en hangen los en bevallig open, terwijl ze een bij passende japon van dezelfde snit ver- tooiien. Veel meer teers en fijns-en vrou welijks is er dus in de mode gekomen'; zelfs de nog rechte, sluike sportcostumes hebben meer uitspringende plooien dan ooit, Och, hoef ik eigenlijk nog verder te prediken: kiest, nü uw nieuwe, fleurige lente-tooi en wacht niet tot de eerste blijdschap der vroeg-voorjaars-vernieu- wing orbij is in de natuur en in de 'stemming der menschen? Zou er wel één vrouw zijn, die een al te duffe degelijk- helen al te ouderwetsche zuinigheid zóó ver drijft, dat ze niet uit alle macht overlégt en berekent, hoe haar ingescha pen Eva-illusies te verwezenlijken? Staan we niet allen verlangend voor de winkelruiten te staren op die zijden en satynen lcas-lente? Bepeinzen we niét allen, hoe we dien kostelijken. opgesloten schitter-vlinder kunnen afkoopen en mee dragen naar de gevangenis van onze huiselijke kleerkast hoe we al die vroege bloesems en kleuren kunnen over planten en voort doen bloeien in dat don ker hofje, dat mits rijk beplant, éérder in staat is, een vrouw in verrukking te brengen, dan de heerlijkste levende bloe mentuin? In dezen, tijd zijn we immers zoo dank baar voor de gestadige wisseling van onze mode, waar we soms wel eens over zuch ten, maar die zich nu zoo heerlijk aan past aan onze wenseiien en behoeften! Ik heb voor me zelf en voor u allen vandaag geen anderen wensch, dan dat het kleine tuintje in onzen muur moge groenen en kleuren en weldra vol bloe men staan! MACHTELD. -394U S&ff. A2S3, vo ZS KASHA DE DRACHT Hoewel het nog zeer vroeg in den tijd is, en er nog veel koude en slecht weer kan verwacht worden, lijkt het ons op een van die mooie voorjaarsdagen by na onmogelijk nog langer met een winter mantel te loopen. We verlangen naar iets nieuws, iets zonnigs en zouden het liefst de winter- kleeren zoo vlug mogelijk wegbergen. Men behoeft dan ook niet bang te zijn dat er voor dezen tijd nog geen nieuwe modellen zijn uitgekomen. De voor aars - mode brengt ons een groote collectie mantelcostuums, mantels en ensembles. De laatste vooral zal men dit voorjaar en dezen zomer veel zien dragen, en daarbij zal kasha wel de grootste rol spelen, combinaties van effen en gewerkt kashn. Doch niet alleen voor ensembles, ook voer mantels en japonnen is kasha dit seizoen de aangewezen stof (geruite, gebloemde en gestreepte dessins) ofkasha bordure. Over het algemeen geven de kasha- modellen een zeer sportief aanzien, nog verhoogd door het mouwlooze vest, het welk we vees zien dragen over de deux pièces. Voor namiddag-japonnen«raagt men kasha d'or (kasha met gouddraad doorweven) Voor de meer elegante modellen crêpe romain, toile de soie in frissche pastel tinten, crêpe georgette imprimé of ge bloemde crêpe de chine. De sierlijke losse lijn komt bij deze japonnen zeer naar voren. Door het uit voeren van plooien, loshangende punten, godets en strikken, verkrijgt de onder kant van dén rok een grilligen vorm. De japonnen met aparte geplisseeröe deelen blijven zeer in den smaak. Ook worden nog zeer veel modellen gedra peerd in de heupen opgenomen. Voor c? meer zomersche modellen zien v. -"bloemde mousseline, crêpe imprimé, voile or "ure, voile met rand, de*onderste bloemran uitgesneden, of voile met kant borduursel. (In voile ziet men ook bijzonder aar dige kinderrandjes, voor kinderjurken). De halsuitsnijding van de japonnen is zeer verschillend, puntig, ovaal, vierkant, of naar linies puntig uitgesneden; oolc wordt veel de echarpe, cf een puntig los geknoopte halsdoek gedragen. en de hooge col met das, strik of jabot. HOEDJES Bijna zonder uitzondering zijn de nieuwste Parijsche voorjaarshoedjes heel klein en nauwsluitend. De modéllen schy- schijnen voor een goed deel ontstaan uit de vervelende Lindbergh-helmpjes, maar ze zijn vervormd tot vrouwelijker en co quet ter dopjes en drukker en veelzijdiger versierd clan vroeger met de twee stereo tiepe oor-veertjes. Vele van de chicste hoedjes hebben een aansluitend opgesla gen randje, rechts smal, links breeder op loopend, dat boven het linkeroor opeens afbreekt alsof 't doorgesneden is, terwijl het vervolg ervan, geheel omlaag gesla gen, puntig het oor bedekt en dan weer smaller oploopt naai* den achterkant van den hoed, waar zich bijna geen rand meer bevindt. Deze tweeledige rand steekt ge woonlijk in kleur af bij den hoed. Zeer fijn gehaakt stroo is een gelief koosd materiaal; bij enkele model-hced- jes wordt er met afstekende zijde in kruissteek een bloemmotief je op gebor duurd. Op vilten hoedjes zieu we veelal ju- weeïen versierinkjes; bij aparte Engel-* sche hoedjes zeer vaak een kleinen sprin- genden windhond van diamantjes. Ook chenille-hoedjes, die. in eenvoudiger uitvoering, uitstekend zelf gehaakt kun nen worden, en waarvoor het materiaal I; in alle handwerkwinkels verkrijgbaar is, zullen veel gezien worden, steeds in de zelfde nauwsluitende modelletjes, een enkelen keer ook wel klolrvormig met het bekende, geplooide, neergeslagen randje. KAJA. BESCHRIJVING DER MODELLEN 3948. Zeer chic ensemble. Mantel van pastel rose kasha, gegarneerd met zilver grijs. Deux pièces heeft smalle plooien en is in de zilvergrijze kleur kasha uitgC' voefd. 3957. Zeer elegante kasha-japon met opzij-godets, garneering van kleine, bolle knoopjes. 3953. Japon van kasha of fijne ripsstof De rok is van voren geplisseerd. Col, manchetten, vest (of blouse) van witte crêpe de chine. De ceintuur loopt alleen aan de voorzijde. Strik van zijde. 4028. Sport of reiscostuum van kasha, rok wit of beige, mantel in een afste kende tint. Kraagje van den mantel van witte of beige kasha. 4052. Reismantel van geruite Engelsche stóf. De aparte garneering op kraag, manchetten en zakken van effen stof. Voor sluiting en garneering groote, hoor nen knoopen. 4056. Zeer mooie namiddag-japon van zwarte crêpe de chine. Ruime kraag en manchetten van crême-kant. De cein tuur* vormt op zij een draperie. 4023 Zomerjapon van gebloemde crêpe de chine. Een jabot vanaf den schouder en een draperie aan den rok vormen de garneering. Smalle Kiezen van witte crêpe de chine. 4015. Zomerjapon van gebloemde mous seline. Voile imprimé of crêpe georgette. Het model is zeer eenvoudig, eenigszins overbloezend en glad om de heupen. De rok wordt op zij even opgelicht en sluit schuin. Do garneering is van effen stof of zijde. ANEMOON. Al hebben sommige mode-huizen ja ponnen gelanceerd, waarbij de taille-lijn hooger is, toch kan men vrijwel met zekerheid aannemen, dat dezen zomer althans nog niet veel verandering in de hoogte der taille zal komen. Ook de rok blijft dezelfde, al tracht men door het aanbrengen van godets- punten en stukken den rok een langer aanzien te geven. ANEMOON vat» al onze modellen zijn verkrijgbaar aan r,Het Patroni-nl-.-r.toor", Postbus no. I, Haarlem. Onbe rispelijke coupe. Dameskleedinfc in de maten 88, 96, 104 bovenwijdte, 4 f 0.55. Kinderkleeding. alleen voor den in de beschrijving genoemden leeftijd 1 f 0.35. Bij elk patroon handleiding voor het knippen en naaien, benevens een verkleinde patroonschets. Franco toezending, direct na ontvangst van bestel ling, met her verschuldigde bedrag aan postzegels ingesloten, waarbii vermeld naam en adres, nummer van hei model en het blad, waarin het voorkomt, en bovenwijdte, Men meet deze maat rondom he; lichaam, recht onder de armen door, gewoon glad zonder extra toegift. STOFFEN dooi* Parijs en Londen gelanceerd. Voor gekleecle middagdracht: wollen cashemire, waardoor een zijden draad ge weven is in een breed uitgewerkt pa troon. Voor ochtend-dracht, sporljurken en jumper-ensembles: kashanam, eveneens een nieuw mengsel van wol en zij. En nog altijd de bijeenbehoorende kasha- en andere wollen stoffen: effen en geruit, effen en gestreept, effen met randvoor jurken uit één stuk, zoowel als deux-pièces. Ook weer een nieuwe opleving en toe voer van crêpe marocam. Maar nu voor namelijk voor oudere dames en dan ook in hun tinten gehouden. Verder Christaline, een wonderlijk lenig weefsel, dat den water-vluggen plooival van soepele zij vereenigt met den diepen warmen gloed van fluweel of cheujlle en ook even 'week aanvoelt. Het is rekbaar, maar alleen in de breedte, zoodat't- .niet kan uitzakken, en veelal rond geweven. Behalve voor japonnen, wordt 't vaak ge bruikt voor geklcede mouwlooze vesten, die in- huis, zelfs bij het ontvangen van gasten, over de zijden namiddagjapon gedragen kunnen worden. Voor avond-toiletten is er een nieuw, zeer fijn chiffon, heel dicht bezet met kleine „diamanten" figuurtjes, meest bloe metjes, waarbij dan ieder blaadje een af zonderlijk steentje is. Niet gaan zitten noch leunen, zal hierbij een eerste ver- eischte zyn, wil men 't een heelen avond uithouden, zonder zelf getatoueerd te worden, SCHOENEN EN KOUSEN Nu er in kleeding- altijd meer gestreefd wordt naar een harmonisch geheel van tinten en lynen. nemen de schoenen, voor al wat betreft hun kleur, een steeds groo- tere plaats in de uitrusting van de goed- gekleede vrouw in. Dit voorjaar zal beige d e kleur voor fijne wandelschoenen zijn, en wel in drie tinten: naturel, dat tusschen beige en grijs inligt; honing-beige, een diep-gelige tint en roze-achtige beige, dat 's avonds veel gedragen zal worden. Denderblauwe en teer-grijze schoenen zullen eveneens zeer veel gezien worden. Lichtbruine schoenen gelden nog altijd ft!s chic, en marron-glacé, de kleur van geoonfyte kastanjes, is zeer gewild bij diep-bruine ensembles. Een heel nieuwe tint voor fyn schoen werk, is het z.g. wit-jade, zoo genoemd naar "t keizerlijk wit-jade van China; ze 'staat gelijk met het teerste naturel-beige en wordt gedragen bij matte, gedekte pasteltinten. Beige is natuurlijk ook de overheer- scliende tint voor kousen, en wordt bij schoenen van letterlijk elke kleur gedra gen, zoowel overdag als. 's avonds. Heel nieuw is het, zeer fijn getinte rose-beige kousen te dragen met grijze schoenen. „Mistige morgen" heet een nieuwe grijs-beige kousen-tint, die gedragen wordt bij bruine en vooral bij donker blauwe schoenen. Ook een licht, rose-achtig bruin zal wel gezien 'worden bij donkerder schoe nen. We weten dus nu, wat we 't best kun nen kiezen, wanneer we op eenige paren nieuwe kousen uitgaan! Harmonieerende tinten een uitrusting, die tot in de kleinste bijzonderheden één geheel vormt, dat is een voorschrift, waarop de mode der laatste jaren steeds maar weer hamert en blijft hameren en met altyd grooter nadruk. Wanneer we werkelijk smaakvol gekleed wilden zijn, hebben we dan ook zooveel mogelijk onze mantels, hoeden, jurken, kousen, schoe nen, tasch enz. in één grond-tint gehou den, en al hadden we verschillende nuan ces en kléine, welgekozen contrasten, die ééne kleur bleef toch overheersehen en verbond de verschillende onderdeden. Het nadeel van zooiets is, dat het natuurlijk op een goeden dag verveelt, en we graag eens iets heel anders willen en dan zien we ons vanzelf gedwongen, bijna alles te veranderen ennieuw te kiezen. Dit komt niet bepaald voordeelig uit, en de kunst is nu maar, zoo'n algeheele vernieuwing, die dikwijls in liet voor jaar of tegen den zomer zal plaats heb ben, met zóóveel overleg in te richten, dat we een overgang krijgen, waarin' de oude, nog niet afgedragen kleedingstuk- ken tóch nog hun tyd kunnen uitdienen, zonder de nieuwe te bederven of in den weg te staan! Ik zal dit duidelijk maken met een voorbeeldje uit mijn eigen zeer recente ondervindingen. Twee van de voornaamste en meest geliefkoosde kleur-beginselen in de te genwoordige mode zijn: beige en bruin, en blauw en grijs .Nu was ik reeds ver scheidene seizoenen lang-, zoowel 's win ters als 's zomers, trouw aan 't eerste verknocht geweest. Ik had een bruine zomerjas met bijpassenden, effen hoed. een anderen hoed in beige-bruin-rood, jurken van beige shantung met bruin leer, en beige kasha met bruin en rood. veel bruine schoenen, en een paar van twee-k eurig leer: bruin en beige-grijs. Van mi 1 beige-grijze winteruitrusting- was alleen de Liberty-hoed van zijden velours dit jaar nog bruikbaar; dus kocht ik een donkerblauwen ribs-mantel met teige-giijs bont, waarbij, ik den hoed droeg. Ook was by mijn kleeren van den afgeloopen winter een jurk van zware lichtblauwe kasha, natuurlijk met beige suède ceintuur en knoopen; en in een onbezonnen oogenblik ging ik mij voorts nog te buiten aan een beige Lindbergh- helm met bruine veertjes. Maar nu 't voorjaar wordt, heb ik plotseling genoeg van al myn bruin en beige en wil ik overgaan tot 'n uitrusting in blauw en grijs. Hoe leg ik dat aan, zonder schadeposten en zonder grootere onkosten dan die van een gewone voor- j aarsaanvulling Ik neem het bont van mijn vluggen, nauwsluitenden ribsmantel, en zet er een kraag en manchetten op van zaoht-grijze veloutine, die prachtig bij ribs past uit den aard van haar weefsel. Knoopen en ceintuur-gesp koop ik in nauwkeurig de zelfde kleur. Dan schaf ik een voorjaars hoedje aan van gehaakt lichgrijs stroo iet dito donkerblauwen rand en lintje. Donkerblauw is op den koop toe erg rodern, moet u weten!) Op den bol is in ruissteek een oranje rozeknopje gebor duurd. Ik neem als corsage een bosje heel kleine zacht-oranje rozeknopjes en bevestig dat op den grijzen kraag. Ik koop een paar grijze kousen en een paar eenvoudige schoentjes, donkerblauw met grijs. Zoo heb ik opeens een keurig voor- jaars-gehèel. Mijn zijden shawl, die ik al een paar jaar bezit en die de eigenaardigheid heeft, bij letterlijk alles te passc-n, kocht ik oorspronkelijk bij mijn beige ensemble. De grond is heel donkerblauw en er zijn allerlei gekleurde bloemen in den rand, zoowel grijs en oranje als bruin en rood. Ik laat ze stoomen en draag zé in den donkerblauwen mantel. Zoo kan ik er, zelfs wanneer ik den kraag open draag, mijn beige-met-rocde en andere jurken onder dragen. Mijn lichtblauwe kasha laat ik even eens stoomen en vervang de beige cein tuur door een grys en de knoopen ook. Paar ze zoo dik is en 't model er zich toe leent, draag ik ze over eenigen tijd als manteljurk met den beige-grijs-velou- ren hoed en de schoenen van beige-grijs met bruin. Ik kan er dan by'na alle kousen, die ik nog heb, bij dragen. De andere beige kousen en schoenen draag ik op onder mijn beige-met-roode jurk, die een vestje heeft, zoodat ik die ook zonder mantel ga dragen met het beige- bruin-roode hoedje. 1 Ik laat een nieuwe voorjaarsjurk ma ken van effen zachtgroene tricot-kasha, gecombineerd met een ruit in 't zelfde groen. Een teer grijs-beige Lindbergh ont doe ik van zijn oorkleppen en veeren en maak er een plat-aansluitend, half-op- half-neergeslagen randje tegen van het zelfde zacht-groen, waardoor hy er pre cies uitziet als de meest-moderne hoedjes van dit seizoen. Alweer een ensemble ldaar, om met alle soorten kousen en schoenen te dragen! Laat iedereen toch een groene jurk nemen dit voorjaar: het is een mode-kleur en zoo verrukkelijk Iente-achtig! Als ik nog een tweede jurk neem, moet die zacht-grys zyn. Ik draag ze eerst onder mijn blauwe jas, en daar ik een nieuwen zomermantel moet hebben, noem ik dien van precies dezelfde stof en d<*aag hem dan loshangend over de jurk, zooals nu zoo modem wordt. Ik maak er ech ter toch ook een kleine sluiting aan, met 't oog op andere jurken. Bij "t maken van de grijze jurk houd ik reeds reke ning met *t model mantel, dat ik wil hebben en waarmee ze in stijl moet har monieeren. Wanneer ik niet wil, hoef ik niet eens een nieuwen zomerhoed te ne men, maar kan ik dit voorjaarshoedje dooi dragen met de donkerblauwe shawl. Ts dat practisch of niet? Zoo geloof ik, dat iedereen met wat overleg kan woekeren met haar garde robe en financieele middelen! Wanneer u er, welk kteuvenschema u ook kiest, steeds op let, enkele kleinigheden als b.v. handschoenen, tasch, parapluie etc. te nemen in een kleur, die er weliswaar mooi bij past, maar toch evengoed by heel iets anders gedragen zou kunnen worden, dan zal dit u bfj een overgang veel helpen. Evenals een paar neutrale schoenen en een hoedje in fijne tusschen- tint! Wanneer ge u niet veel variatie, niet veel verschillende complets en en sembles lfunt vcroorlooven, koop dan al die kleine details nooit in één opvallen de kleur, zoodat ze maar bij één bepaald ensemble gedragen kunnen worden. Dat bezorgt u later maar verdriet. U ziet, met wat beleid en vindingrijk heid is 't werkelijk zoo'n toer niet, er met weinig kosten smaakvol en, wat meer zegt, weer eens heel anders uit 1e zien dan 't vorig jaar! VETERAAN. VOfb, CO £3.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 9