D EKENS „DE PHOENIX" HIS GORDIJNEN y ft ijl FEUILLETON SIRENEN ZATERDAG 17 MAART 192Q EERSTE BLAD PAGINA 2 dB VONDEN" VOOR WEK I'EN HET VERWACHTE KAMPIOENSCHAP VAN H. I). V. S. Ruwe pg 1 1 Pifll Handen RAADSOVERZICHT STER. SCHAAKKAMPIOENSCHAP Een verhaal uit de dagen van het "ngelsche socialisme RADIO-NIEUWS PROGRAMMA'S VOOR ZONDAG PROGRAMMA'S VOOR MAANDAG KEULEN EN AKEN OFFICIEEL GEOPEND. gezin, waaraan de uitbesteding zal warden toe vertrouwd, gewaarborgd is. De beer STEENS (R. K.) vraagt of wel bedoeld wordt geestelijke gezondbeddatoestand en niet liever toestand ten aanzien van ivli- gienze tendensen. DE VOORZITTER antwoordt ontkennend. Het voorstel wordt aangenomen. Punt 1G betreffende verzoeken van de ver- eeniging Zwakzinnigenzorg wordt van de agen da afgevoerd. 17. Voorstel van B. en W. tot het treffen van een regeling ten aanzien van eenige per- ceeien grond aan de Hagastraat, waarvan het erfpachtsrecht is vervallen in dien zin; a. den grond aan de Hagastraat, ten aanzien waarvan het erfpaehtsreoht is afgeloopen, aan de voormalige erfpachters te verhuren; en b. voor de op den onder a. bedoelden grond gevesMgde opstallen bij eindiging van de huur een vergoeding toe te kennen ten bedrage van de geschatte waarde, bij eindiging van de huur, welke evenwel niet kan uitgaan town de waarde bij den aanvang der huur. De aanvang der huur ware te stellen op 1 Maart IJ.; tot dien datum is dan nog de voormalige erfpachtscanon verschuldigd. De heer HAVELAARS (R. K.) ziet niet in waarom de grond hier op 5 per M2. wordt gesteld, terwijl wo toch grond hebben verkocht voor ƒ17. Spreker zou voorts willen welen, wat. er moet gebeuren als de vroegere erfpachthouder kamt to overladen. Is het niet beter de ver goeding thans reeds te betalen en dan geleide lijk den toestand weer in overeenstemming te brengen met de normale toestanden terzake de huur MR. VAN VELZEN (R K.) antwoordt, dat de vaststelling van de huur is geschied op billijkheidsoverwegingen. We njoeten rekening houden met wat tusschen de gemeente en die wenschcn bestaan heeft. Een verhoog-tng tot het vijfvoudige is toch wel het meeste wait men cischen kan. De erfgenamen treden in de plichten en rechten van den erflater. Spreker ziet niot in, dat hier voor moeilijkheden aanleiding za.l zijn. Spreker gelooft niet dat het verstandig is, nu reeds de Vtergoeding van den opstal te betalen. Zulks zou niet in het belang zijn van de gemeente. De heer KAVELAARS (R. K.) repliceert. Er kan eenig motief zijn voor het aannemen van een grondwaarde van 5, maar spreker is er nog niet van overtuigd, dat hier de juiste weg gekozen is. Bij beëindiging van erfpacht wordt steeds met de verhooging der grond waarde regening gehouden. Spreker zo-u bij overlijden de huurovereen komst met de gemeente beëindigd willen zien. Wethouder VAN VELZEN (R. K.) repliceert. Hij gelooft niet dat men van de huurders mag eiseiien, dat nu reeds bepaald wordt, dat bij overlijden de gemeente de overeenkomst als geëindigd beschouwt. Het voorste! wordt goedgekeurd. 18. Voorstel van B. en W. om aan de bestu ren der bijzondere bewaarscholen over 1928 ex tra-subsidie toe te staan teneinde de salarissen van het personeel hunner scholen gelijk te kun nen stellen met de salarissen vun het personeel der gemeente-schoieu. Goedgekeurd. 19a. Voorstel van B. en W. om over 1928 sub sidie te verleenen ln de jaarwedden van de on derwijzeressen, die boven het verplichte aantal werkzaam zijn aan de bewaarscholen van de St. Willebrordusstichting aan de Lange Singel straat en de Lange Haven en aan de bewaar school van de Vereeniging tot bevordering van het Christelijk Onderwijs aan den Oostsingel. De heer WAARDENBURG (S.D.A.P.) vraagt wanneer de verordening tot wijziging van het bewaarschool onder wij s verwacht mag worden. De VOORZITTER antwoordt dat de kwestie nog steeds in voorbereiding is. 19 b. voorstel van B en W. om goedkeuring te hechten aan de voorgestelde regeling tot ver bouwing van de bewaarschool van de St. Willi, brordusstichting aan de Lange Singeistraat tot twee lagere scholen voor jongens en meisjes, gepaard met den bouw van een nieuwe bewaar school, (zie ons nummer van heden). De secretaris leest de toelichting van B. en W. op het voorstel voor. Dit wordt zonder discussie en zonder stem ming goedgekeurd. 20. Voorstel van E. en W. tot vaststelling van de vergoeding ex. art. 101 der Lager Onder wijswet 1920 over het jaar 1924, alsmede tot het nemen van de besluiten, noodig voor de drfejaarlijksehe afrekening ingevolge artikel 101, 8e lid van genoemde wet over de jaren 1922, 1923 en 192 Goedgekeurd 21. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een voorschot op de gemeentelijke vergoeding, bedoeld in het Ie li l van artikel 101 der Lager Onderwijswet v«<"> rv er .het jaar 192S aan de bijzondere sch Goedgekeurd. 22. Voorstel van B. ca W, tot vaststelling van de vergoeding voor vakonderwijs, ingevolge ar tikel 101, Pè lid, der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1924 verschuldigd aan de bijzon dere sehooibestursr Goedgekeurd, 23. Voorstel var. B. en W. tot vaststelling van het onteigeningsplan van eenige bebouwde en onbebouwde perceelen in Oud-Mathenoss* op aan de Villa- en Oosterstraat. Goedgekeurd, De vergadering wordt om vier uur gesloten. Te bevragen aan het Hoofdbureau vau Politie op alle werkdagen van 1 tot 2" uur 's middags: koperen sleutel, yale sleutel, kindërportemonnaie inb. bonnen, melkkan, kindermuts, hangslot, pet. Bij vinders: sleutel, C. v. d. Brink, Voorne- schestraat 13; geld, A. de Wit, Fabristraat 50; portemonnaie met inhoud, J. den Boet. -tart, Hofiaanstraat 11; handtasehje, K. van Otterloo, Nieuwe Maasstraat 54; rozenkrans in étui. J. Meijer, Proveniershuis 41; wit kindersckort, B. Althof, Noordvestlaan 38; nagelgarnituur, G. J. Seijp, Nassaulaan ISA; ledereu muilkorf, J. Boes, Maasstraat 11; ring met 3 sleutels, P. Moonen, Middelharniseche- straat 23; zwarte hond, M. Gudde, Singel 94; zilveren armbandhorloge, B v. d Wiel, Tieïman Oomstraat 11B; rijwielpaaltje. J. Polet, Briélschestraat £G; rijwielbelasting- plaatje. F. Regters, Stationstraat 2; rozen krans, M. Pellegro-m, Vriendschapstraat 14B; hondenhalsband en handschoen, G. Pijl, Wes terkade 8A; heerenhorloge. J. v. d Berg, Overschiesehestraat 20; combinatietang, M. Mos, Grofbaan 19-10; geld, L. Rapis, Haven- dijk 42B; zilveren' ringetje, H. Linkals, Maas dijk 108B; hondje, .1. Schoenmakers, Zwaan- steeg 2; grijze dameshandschoen, L. Blokland, SoromrlsdijksclK-etraat 15; kinderhandschoen, A. P. v. d. Bos, L. Costerstraat 213; kinder portemonnaie met ink., A. Maltha, Hoog straat 4; zwarte kousen, P. Vraudeunt, Goereeschestraat 18B; hond, J. van Alpken, Ij. Kerkstraat 58; bus benzine, da. Jonkers, Westvest 27; gouden broche, L. Timmermans, L. Haven 7; bandschoen, J. Zonneveld, BroersveU' 9 0-9; zaklantaarn, A. Bosman, Uott. Dijk 160B; haarkam in étui, F. Singels, v. d. Elststraat 16A; portemonnaie met inh„ G. Wuister, Boterstraat "9; sleutel, P. Putters, Kleine Baan 33; damesportemonnaie met in houd, S. van Eijk, Wattstraat 54; broche met porfreh J. Penning, ran Swfndenstraat 9R. Wanneer H. D. V. S. morgen van „Sleecis Ilooger" weet te winnen of gelijk speelt, is de elub kampioen van haar afdeeling. De heuglijke gebeurtenis zal worden gevierd met een glorieazen intocht in Schiedam, van het Pompstation af. We stellen ons voor de belangstellenden aan ons bureau, Koemarkt 4, van het. verloop van den wedstrijd op de hoogte te houden. Reel. 1580S 6 Bizonder-Onder wijs «aange legenheden. -De afrastering van het Spuikanaal. 't Was 'n heel kalme bijeenkomst gisteren middag en de besprekingen voor zoover van besprekingen mag worden gesproken; d.e voor zitter was bijna uitsluitend met het afhameren der agenda-stuk ken aan het woord hadden een zoo vot verloop, dat we braaf vier uur a weer op straat stonden. Er zou dan ook nau welijks aanleiding zijn van eenig overzicht te schrijven, ware hét niet dat we toch even wil len vastleggen, dat de eenige uithouder, die in het geheel den mond niet heeft opengedaan, de wethouder van onderwijs, verreweg de meest gewichtige agendapunten voor zijn re kening had. Wat pleit voor de deugdelijke voor bereiding weike daaraan is te beurt gevallen. 't Waren in hoofdzaak aangelegenheden met de wet of met vroeger reeds genomen beslui ten, verband houdend, maar daaronder zijn er, als die omtrent de driejaaiiijksche afrekening, waaraan toch heel wat haken eii oogen kunnen zitten. Dat «hier zoo volledige overeenstemming werd bereikt, dat. zonder een enkele opmerking zelfs alles den hamer passeeren kon, mag als bewijs gelden, dat onderwijs-afdeeling, commis sie c-n schoolbesturen met elkander op goeden voet staan. Daarom getuist ook de oplossing van het vraagstuk der R. K. scholen aan de Lange Singelstraat, waarvan in onderling' overleg 'n resultaat in hef belang der gemeente, als in dat der St. Willibrorduastichting moet zijn. Het betreffende gemeentes-tuk As zoo versch, dat de secretaris het in de- raadszaal moest voorlezen, omdat menigeen er allicht zoo ook de pers nog geen kennis van had kunnen nemen. En waar de leden van de oderwijs-com- nnissiie zwegen, oordeelden blijkbaar ook de overige vroed en. dat de zaak wel in'orde zou zijn. Wethouder de Bruin had, nu hij in alle talen mocht zwijgen, werkelijk een goeden dag. Het was voornamelijk de afrastering van het Spuikanaal waarover al meer in den raad te doen is geweest welke nog tot eeiiige discussie van beteekenis aanleiding gaf. Be treurd werd dat door qje afrastering eeu mooi stuk speelterrein van de kinderen van hét Gor- kwai'tiecr verloren gaat en de vrees werd geuit, dat de afsluiting van een aantal straten aan die straten zeil en aan het aesthetisch aspect niet ten goede zal komen. De heer v. d. Kraan noodtgde B. en VVZelfs jn een rnotie uit met een ander voorstel te komen, doch wethouder Houtman hield gemakkelijk de overhand Een vriendschappelijk debat tusschen wethou der van Velzen en M. Kavelaars terzake de be ëindiging van de erfpacht van een aantal per ceelen in de Hagstraat, hield ons nog een oogenblik bezig en we gingen buiten met de gedachte, dat ei ook in korten tijd vruchtbaar werk kan worden gedaan. Vanavond te S uur zal in „Musis Sacrum" de eerste ronde worden gespeeld voor den wedstrijd om het schaakkampioenschap van Schiedam, uitgeschreven door de E.(eerste) S.(chiedamsche) S.(cbaakvereeniging). burgerlijke STANl) GEBOREN 16 MaartPetronella Adrians, d. v. C. Stokhof en J. M. Futers, Broersvest. Cijsbertus z. v. A. A. Itonings en J. C. van Zwol, Heerenstraat. Maria Antoiuetta The- resia, d. v. J. c. Sciarone en J. G. M. Rigters, L. Achterweg. -'--w MAY WYNNE. 28). Maar hier protesteerde Maggie met lievige hoofdknikjes, daar zij een geheel afwijkende meening over haar toekomstige jonge leven wensehte te handhaven, waarin heel weinig plaats was voor een eeuwige liefde voor stof doek ea veger. Zoo erliet Armiston tenslotte heel tevreden Briar's Farm, en was hij zelfs genegen, om Agatha Bailey's conclusies te aanvaarden, dat het alles de vinger der Goddelijke Voorzienig heid geweest was, die hem geleid had tot de redding vau hun lieve Maggie, en zijn bezoek aan Grenston. „7" Wat Bess|e betreft:, sprak de goede vrouw' op hm den, bazigeu t oon, terwijl ze haar handen op do heupen, m den deurpost stoiul Maggie's lief gezichtje over haar eene schouder kwam uitpiepen, en Celia vol gratie uit een venster leunde, zeg 'r maar, dat zo altijd maar goed uit moet kijken wat ze doet, en d'r gezond verstand moet gebruiken, voordat ze d'r eigen schaduw vertrouwt, en zeg maar, dait d'r tante Agatha haar aan raadt, om zich bij haai' koken en schrobben te houden, en de mannen alleen te Jaten. Eon advies dat Jack zeer ernstig aanvaardde, terwijl hij Maggie heel vriendelijk goeden dag wuifde, en heelemaal vergat in de richting van juffrouw Meesmuil te kijken aan het venster, een nalatigheid, die oorzaak was, dat de trotsche Celia a&fi tafel een heele philippica meld, tegen een ongemanierden boerenkinkel, ot haar vader haar beval, dat gesnater aan el, voor zich te houden en de varkens t*» gaan voeren, HOOFDSTUK XXI. JACK'S ZENDING hoe vank^\,mV°ch n,tet verleIle"' flat John Ik ben h,°Uft' mr' Piston? - en ik - Bessie ir mel8je geweest, dat. ik Bessie die er bleeker en magerder maar daarom niet minder leuk «n maar ««uuci ieuK en mooi uitzag stond voor haar bezoeker in mi«« a i I T miss. Arkvale's spreek kamer. Ze stond nu be trillen op haar voeten, en de kleur ebde weg en vloeide aan in haar gangen, terwijl haar handen rusteloos onder haar schort bewogen. Armiston voelde zijn ouden wrok tegen squire Garleigh weer heet oprijzen, toen hij haar aankeek, en de ingebrande trekken van geestelijk lijden op het kinderlijk gelaat zag. Maar hij antwoordde vriendelijk: John Hiden zal altijd je minnaar biijveu, Bessie. Hij is bijna gek van smart geworden, sinds jij Balbary hebt verlaten, en in zijn wan hoop beeft hij dwaze dingen uitgehaald. Dat zal ik je nu allemaal maar niet verteilen, maar diit kan ik je wel zeggen: Ofschoon John graag met je wil trouwen, zal hij toch nooit meer naar Balbury kunnen terugkeeren. Ik geloof, dat hij het plan heeft om naar Canada te trek ken, waar c-r voor jong volk goede vooruitzich ten zijn. Daar is bet leven voor jullie dan weer als een onbeschreven blad. Bessie begon te huilen. Het schilderij was in al zijn volmaaktheid te schitterend. Hij houdt nog van me, snikte ze, terwijl ze haar gelaat met haar hanclen bedekte. John hougt nog van me. O. het is te mooi om waar te zijn, ik.... ik dacht dat ik hom nooit meer terug zou zien. En eigenlijk wensehte ik het niet meer ook, daar ik voelde, dat hij niets dan verwijten voor me oyer zou hebben. O, mr. Armiston, sir, weet u zeker dat u mij de waar- beid vertelt? Is het waar, dat John me wil trouwen, en me mee zal nemen, heel ver weg van al die menschen die me met den vinger nawijzen. Hot is zoo waar, dat Hiden het je zelf zal komen vertellen, voordat er nog een paar uur zijn verloopen, riep Jack jubelend, want, afgescheiden van liet genoegen dat hij in deze hereeniging van bedrogeii minnaars vond, dacht hij aan het uur, dat hij Morrie terug zou bren gen naar zijn dierbare Pamela. En zij Pamela zou niet langer aarzelen, maar hem de lief de geven, die ze al dien tijd voor hem verza- meld had. Toen werd zijn hart plotseling fel getroffen. Wat zou er waar zijn, van dat praatje vau Hunt, dat Pamela verloofd was met sir Philip Heyalake. Pff, pff, leugens, alles wat die vent zei was leugen. Pamela alleen was waar, en al het andere was natuurlijk valseh. Toch streek hij langzaam met zijn haind over zijn klam voorhoofd. Pamela was de zijne als Itij anders moest donken. als hij iets anders moest veronder stellen Bessie's stem bracht hem echter weer tot da werkelijkheid terug. Bedoelt u dat John liier zal komen, sir? vroeg ze bedeesd, terwijl allerlei tegenstrijdige gevoelens achtereenvolgens over haar gezicht gleden. Armiston keek haar aan, terwijl hij slechts half uit zijn mijmering ontwaakt was. Wat? ja, herhaalde liij, Hiden komt hier naar toe. Maar dan moet liij mij den jon gen geven. Zoo hebben we den koop gesloten. De jongen,, sir, welke jongen? Jack keek verrast. Niets, Bessie, zei hij. Laat je vrijer dat allemaal maar uitleggen. Zal ik hem maar gaan halen voor je? O, mr. Armiston, sir! Bessie's blauwe oogen waren welsprekender ■dan baar stem. Jack zag wel, dat ze verlangde dat bij heen ging, terwijl ze toch ook weer hem hier wilde houden, om allerlei vragen te stel len, want Uncle Charles bad liaar de bittere waarheid reeds medegedeeld. Bent u zeker dat hij me niet vervloeken zal? fluisterde ze, terwijl ze dacht aan liet op vliegende en woeste temperament van Hiden, en de scHaduw van een dwaasheid als een scheidsmuur tusschen haai- en zijn handen zag. Maar Armiston's stelligheid stelde haar weer gerust. Hij houdt vau je, Bessie, zei hij. Ben je geen vrouw genoeg om straks zelf te luisteren naar wat er waai' is iu de woorden van een minnaar? Ik verdien het niét, verweet ze zichzelf, maar o, indien hij me werkelijk kan vergeven, zal hij er nooit spijt van hebben. Eeu schok ging door haar wezen, en Jack wist, dat ze aan George Garleigh dacht. Het is maar goed, dat jullie niet terug gaan naar Balbury, zei hij impulsief, en een zwakke blos kleurde Bessie's gelaat tot de wortels van haar haar. s Daar zou ik nooit toe in staat geweest ziju, fluisterde ze, maar als John in den vreemde geld lean verdienen, en mij mee wil nemen..,. Ik zal er wel voor zorgen, dat hij dat doet, antwoordde Armiston, en hij zag de schaduw van de smart verdwijnen, voor het aanlichten van een groot en onverwacht geluk. Brengt n hem vlug mee? sir, Bessie vroeg het, en de ander beloofde het welbespraakt ge noeg, terwijl hij er niet eens aan twijfelde, of hij de macht bezat, om zijn belofte te houden'. Toen hij zich echter onmiddellijk naar Hi- jleu's kamer begaf, was er niets van den vroe- geren huurder te bekennen. De kamer was leeg, en blijkbaar gevuimen tijd verlaten. Hiden was vertrokken. Verwonderd over deze ontdekking, en niet weinig teleurgesteld, daailde Jack de krakende trap af, om den huisbaas op te zoeken. Die had zich teruggetrokken in een donkere alcoof, waar hij te genieten zat van een glas slechten brandewijn, wat hij zich alleen kon veroorloven als zijn waakzame vrouw weg was. Dit individu scheen zijn rustverstoring niet Huizen (1950 M„ tusschen 4 en 6 uur 340.9 M.) 8.309.20 KRO. Morgenwijding, J. de Wit: Maria Boodschap. Muziek en zang; 9.25 Prot. uitzending; 12.30 Tijdsein; 12301.30 K.R.O. Lunehmuziek door het Trio „Winkels". 1.30 2,15 Pater M. Lamers O.F.M. van Alverna; Onthouding in de vasten: 2.304.00 Aansluiting van het Concertgebouw. Het orkest o. 1. v. dr. Willem Mengelberg. L. Zimmerman (viool) E. Robert Schmitz (piano); 4.005.00 KRO. Ziekenmu'tje met medew. van den Zeereerw. Heer A. Ratte, Rector te Den Haag en het dub- bel-mannenkwartet „Arti" o. 1. v. A. Wolthers. Jan Braun (bas); 5.50 Prot. uitz. 7.308.00 KRO. Spr. mr. dr. L. N. Deckers uit Den Haag; Schaepman in het Parlement. 8.00 KRO-Concert. Jeanne Bacilek (coloratuurzan- geres)) mej. Bouwman (piano). Spr. de Wel- eerw. Heer T. v. d. Wey te Vianen: Mijn pel grimstocht door het heilige land. Het ICRO- orkest o. 1. v. Martin v. d. Kude; 10.30 Pers berichten 10.45 KRO. Epiloog o. 1. v. Jos. IT. Picckers. Hilversum (10G0 M.) 12.302.00 Luneh muziek door het trio W. Rentmeester (viool), B. v. «1. Horst (cello), H. Swart (piano); 2.30 -—3.30 Concert door leden vau den Nederland- schen Blindenbond; causerie door W. A. Ja cobs, voorz.- v. d. Ned. Blindenbond: Het blin denwezen en de Blindenbond: 3.30—5.00 Vo caal fin instrument, concert Jhvr. J. Repelaar van Priel (alt), Jos. Holthaus (tenor), S. v. Leeuwen (viool), J. R. Gravelotte en S. Vos (piano); 5.00—5.30 Vertellingen a. d. vleugel door Cath. v. Rennas: De avonturen van Kleine Frits 5.306 De piano-sonates van Beethoven (voortzetting). Causerie door Louis Schmidt en voordracht van deze sonate door Egb. Veen. 6.00 Uurslag; 6.30 Prot uitzending, 8.00 Uurslag en pers., sportber., 8.1ó „De Vledermuis", ope rette in 3 acten van Joh. Strauss.. Da v entry (1G00 M.) 3.50 Concert. Het Victor Olaf Sextet. D. Labette (sopraan), K. Falhaer (bariton); 9.05 Liefdadigheidsoproep; 9.10 Niéuwsher. 9.25 Moskowski-programnia, T, Ambrose (sopraan), Symphonie-orkest o. 1. v. Percy Pitt. 10.50 Epiloog. Parijs („Radio-Paris", 1750 M.) 12,20 Kerk zang en preek; 1.052,10 Orkest; 5.20 vas- tenpreek van Mgr. Beaudrillart in de Notre Da. me. 8.5011.20 Dansmuziek. Orkest Cazes. Lang en berg (469 M.) 8,20—9,20 Kath. Morgenwijding; 10.4011,10 Beethoven's piano sonaten; 11,20—12.20 Orgelconcert; 12,20—1,50 Militaire muziek; 3.50—5.20 Orkest; 5.20—6.20 ICath. Kerkmuziek. 7.00—7.25 Dansles; 7.30 „Der Obersteiger", operette in 3 acten van Zei ler. Königswusterhausen (Zeesen 1250 M.) 8,20 Morgenwijding. 11,20 Uitzending u. d. Groote Concertzaal Breslau; 4.505.20 Orkest; 7.20 „Hallo! Hier Welle Erdball!" een „hoor- symphonie" van Bischoff: 9.5011.50 Dansmu ziek. Hamburg (395 M.) 8.35 Morgenwijding; 10.50 Morgenconcert; 12,25 Orkest 1,35 Orkest, 3.50 Rugbywedstrijd DuitschlandFrankrijk. 5.20 Orkest; 7.20 „De Vogelkoopman", operette in 3 acten van Zellre, 10.50—11.50 Dansmu ziek. Brussel (509 M.) 5.20—6.20 Aankomst, v. d. auto's van den Radio-Rallye-wedstrijd in Luik, 8.3510.35 Concert. Orkest en Mile Thi- baut (zang). Huizen (340.9 M. na 6 uur 1,950 M.) 12.3(1 —1.45 NCRV. Concert. Daniël F. Gildemeester te Amsterdam orgel; 45 Prot, uitzending! I 7.30 Engeische conversatieles; 7.308 NC RV.spr. dr. Ph. Lansberg Zeist, Hendrik Ibsen, naar aanleiding van 's dichters geboor tedag, 8 uur NCRV, Concert; 10.30 Persbericht S c h e v e n i n g e n h a v e n (1950 M.) (Zakelijke omroep) 8.155 pers., handels- en finaucieele berichten; 3.35—3.50 landbouvbe- richten. Hilversum (1060 M.) 12 Politie berichten; 12.302 lunehmuziek door het trio Groene veld4.40—5.55 kinderuurtie o. 1. v. Mevr. Ant. van Dijk; 6 uurslag; 6—7 dioer muziek door het trio Rentmeester; 7 politieker.;; 7.15 Eng. les voor beginners; c.a. 7.30 Uitvoe ring van Bach's Mathaus-Passion, door de Kon. Chr. Oratoriumver. Excelsior iu de Zuiderkerk te Rotterdam; 10.30 persberichten. D a v e n t r y (1600 M.) 11.20 Gramofoon- muziek; 12.20 R. Pinlcerton sopraan, J, Cor- mack, piano; 12.50 dansmuziek; 1.202.20 orgelconcert; 2.50 voordracht; 8.20 muziek, liist causerie, zang; 4.20 orkest; 5.20 lezing; 5.35 kinderuuilje; 6.20 dansmuziek; 7.20 tooneel- erttiek; 7.35 Chopin's piano-nocturne's; 7.45 Duitsehe voordracht; 8.05 Vaudeville, orkest en solisten; 9.20 nieuwsber.; 9.35 lezing, Ibsen; 9.50 nieuwsberichten; 9.55 concert door het Civil Service-koor. Tot slot gemeenschappelijk zingen; 10.50 pianoconcert door V. Hely Hut- chhinson; 11.20—12.20 dansmuziek. P a r ij s („Radio-Paris" 1750 M.) 12.50 —2.10 klassieke kwartetten; 4.055.05 Liter- en muziek matinee; 8.50—11.20 „La Fille de Mme" Angoi" operette van Lecocq. Laugenberg (469 M.) 12.25—1.50 orkest; 5.20—6.20 orkest; 7.35 Collegium Mu- sicum, Eerste Scbubert-avoiid; daarna tot 11.20 dansmuziek. Königswusterhausen (Zeesen 1120) 1( 206.40 lezingen en lessen; 6.50 „Arzt wider- Willen", opera van Ch. Counod. Daarna concert. Brussel (509 M.) 5.20—6.20 concert door het radio-trio; 8.35—10.35 concert; Vera Janacopulos, Ilona Durigo, H. H. Sterkeus, Ra ve! li en het Caecilla-koor. De heide nieuwe Telefunken-zenders te Keu* Ion en te Aken, welke sinds 15 December 1927 proef uitzendingen hebben gedaan, zijn op 6 Maart j.l. officieel in bedrijf gesteld. NIEUWE OMROEPSTATIONS IN ITALIC,* Naar uit Rome gemeld wordt, zullen binnen kort twee nieuwe Italiaansclie omroepzen-dei'9 in bedrijf gesteld worden, n.l. een te Genua» met een vermogen van 1.5 K.W., en een te Turijn met 7 K.W. KRISTAL-ONTVANGST OP GROOTEN AFSTAND. Een radio-amateur te Nantes bericht over zijn proeven met kristal-ontvanger, dat hij op hoofdtelefoon de beide groote Engelsche ra dio-stations Daventry 5XX en Daventry Expe rimental, zoomede de stations Eiffeltoren en Radio-Parijs kan ontvangen, zij het dan ook met wisselende sterkte. Volkomen helder en constant is de ontvangst van dan Telefunken-zender te Langenberg. Of hier toevallige gunstige omstandigheden in het spel zijn, dan wel dat de reikwydte van Lan genberg zoo buitengewoon groot is, is nog niet uitgemaakt. Reel 1392S 8 erg goed te keuren, en begon schitterend te vloeken, terwijl hij een leege jenevertlesch bo ven zijn hoofd zwaaide. Jack wist echter uit het samenstel van vloeken, verwensehingen en mededéelingen, wel op te maken, dat John al veertien dagen geleden vertrokken was, en dat hij wat zijn lieflijken huisbaas betrof, in de ge vangenis kon zitten. Er was nergens een sleutel om hem te vinden, en met groote teleurstelling en iets wanhopigs, ving Jack zijn terugtocht aan Herhaalde bezoeken aan drinkgelegenheden in de buurt, gaven op al zijn pogingen slechts negatieve resultaten, en tenslotte schoot er voor •Tack niets anders over, dan naar miss Arkvale terug te gaan, en de arme Bessie te vertellen, dat al hun plannen voorloopig schaakmat waren gezet. - Maar zult u 'm spoedig terug vinden? vroeg het meisje angstig. Eu kan John niets overkomen zijn? Armiston hoopte van harte hetzelfde, ©u vroeg zich af, of een zekere Arthur Thistle- wood en Co. hem geen inlichtingen zouden kun nen verstrekken over het tegenwoordige woon- verbiyf van den vermiste. Misschien is hij wel naar liuis getrokken, veronderstelde Bessie spijtig. Maar Jack was er wel zeker van, dat dit niet het geval was. Naar Balbury terugkeeren stond gelijk, met een bezoek afleggen aan de galg, voor een man die tweemaal met goed ge volg ziju wraak liad botgevierd, op een heer- scheir als squire Garleigh. Toch zette Bessie's veronderstelling een reeks gedachten in Armiatons hersens overeind. Het was wel mogelijk, dat Hiden weer een stiekuin bezoek aan Balbury Manor bracht, om nog meer wraak te nemen op zijn vijand. Een vlugge gedachte aan Pamela gaf bij den geestdriftigeu Jack den doorslag, hij zou dan tevens zelf achter de waarheid komen, hoe veel er aan was van het verhaaltje, dat Hunt hem opgedischt had over Pamela's verloving. Zq'n hart klopte vlugger bij deze gedachte, terwijl Bessie ondertussclien verder begon te klagen, over de mogelijke gevaren, waaraan haar minnaar nu blootstond. Zou baar heetgebakerden lieveling iets overkomen zijn, in dit groote, verschrikkelijke Londen? Armiston had kunnen antwoorden, dat er wel duizend verschillende ongelukken op je lig gen te loeren in zoo'n stad, maar toen kil het zielige persoontje voor zich zag staan, weer hield zijn medelijden hem, om al te eerlijk te zqn. Ik zal in leder geval eerst maar eens naar Balbury gaan, zei hij. Al3 ik 'daar niets hoor, zal ik op onderzoek gaan, by de vrienden vau Hideo, die wellicht weten waar hij nu is. Maak je niet ongerust., Bessie, je zult koet stens binnen twee weken je vrijer in je armen hebben. Een April van tranen en glimlachjes was liet antwoord, en toen .Tack in die verstandige oogen keek, erkende liij de waarheid van Char les Bailey's woorden, dat zijn nichtje nooit te vreden geweest zou zijn, om haar heele leven lang in de eenzaamheid van een oude vrijster genoegen te vinden in koken en naaien. Hij beloofde dus zijn best te doen sprak zeer opgewekt, over een spoedige ontdekking van Hüden, en vertrok, terwijl hij zieh vaag afvroeg, wat er allemaal zou kunnen gebeuren, als een ongunstige wending in het lot, Hiden van de aarde had weggenomen, vooTdat hq liad kunnen bekennen, wat hij met Morrie Gar leigh had gedaan. Het uitstel om bezit te nemen van het kind waarop al zijn toekomstig geluk gebouwd was, ondermijnde den jongen man zeeir. Maar bet had geen nut om over het onvermijdeiyke te zitten piekeren, en Jack's polsen sloegen weer in verhevigde mate, toen hij uit de mail stapte, voor De Kikvorsch en de Patry's, een herberg die aan den rand van Berrington lag, drie mij len van Balbury. Hij werd erg onaangenaam gestemd, (oen hij terwijl liij Middeleton Cottage passeerde, een vrouw over het pad naar zich toe zag komen- Zijn vilten hoed had hij diep over zi(n hoofd getrokken, en liij wilde al passeeren, hopende dat hij niet herkend zou worden, toen Laura Vince hem op ziju arm tikte. Jack Armiston, riep ze verwijtend uit, en Jack nam zijn hoed af, daar hy schuld voelde. Neem me niet kwalijk, mrs. Hunt, stamel de liq beschaamd, terwyi hy haag, weer aan sprak met den titel, dien hij vroeger ook ge- vroon was te gebruiken. Ze lachte eens over zijn verlegenheid, maar noodigde hem toch niet binnen. Ik begrijp het, sprak ze, met een onder* drukte bitterheid, terwijl ze Jack niet eens den tijd liet, om zich in verontschuldigingen uit te sloven, ofschoon in werkelijkheid zijn reden om ongemerkt voorby te wandelen, 'n geheel andere was, dan die welke mrs. Hunt vermoed- die. Maar mijn belangstelling in mr. Hunt bracht tenslotte de eerbiediging van uw ge voelens tot zwijgen. Kunt u me nieuws ovef hem geven? (Wordt vervolgd).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2