radio-nieuws DONDERDAG 22 MAART 1928 EERSTE BLAD DE BEROOVING IN DE SCHRIJNWERKERSSTEEG IN HOEVERRE IS DE BEROOFDE |j|: MEDEPLICHTIG? Fr if Het geld en de dader nog niet terecht VERDUISTERING VAN 300 GULDEN HUISELIJKE TWIST f OM IN VEENHUIZEN TE KOMEN ONGEVALLEN W is S n frakt- Met 6611 t>ekk^ae- SCHOENENMAGAZIJN „BATA" 1 biiljartwedstrijden DIEFSTALLEN TE BEVRAGEN PAGINA 2 R0TTERDAM8CHE RECHTBANK Uitspraken WEERBERICHT PROGRAMMA'S VAN VRIJDAG 1 ROTTEKDAMSUHE BILJARTBOND WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM •v In ons blad van gisteren gaven wij reeds ,èenige bijzonderheden omtrent de sensatio neels berooving in de Sehrijnwerkerssteeg doch bielden enkele finesses alsnog geheim, ter wille van het politioneel onderzoek. Thans kan tegen publicatie geen bezwaar ineer bestaan. Men herinnert zich het verhaal dat de be roofde kantoorbediende, de 19-jarige W. de J., Zaterdag onmiddellijk na het gebeuren aan de politie deed. Hij vertelde dat hij het geld van de Bank had gehaald, toen na een kort bezoek aan het Postkantoor langs een stillen weg naar het kantoor wilde gaan, in de Schrijnwerkers- steeg had hooren roepen, uit nieuwsgierigheid .was gaan kijken, plotseling een slop was in getrokken, een slag op het hoofd kreeg en beroofd werd van de portefeuille. Dit 'verhaal nu, klinkt eenigszins zonderling; de politie twijfelde dan ook onmiddellijk aan de waarheid ervan, stelde een nauwkeurig onderzoek in loco in en hield den kantoorbediende in arrest. Men heeft hem toen aan langdurige ver- hooren onderworpen en eenige getuigen ge hoord, met het gevolg, dat er vrij spoedig meer licht kwam en het bleek, dat deze jonge man meer van de zaak afwist, hoewel hij stel lig niet als de hoofdschuldige kon worden aan gemerkt. De jougen bleek n.L den berechten A. IC goed te kennen, den man die Maandagmorgen gearresteerd is. De juiste toedracht van de zaak moet -on geveer als volgt geweest zijn: De kantoorbediende, kwam, nadat hij op de bank het geld had geïnd dezen A. IC tegen, die met hpm op liep, informeerde of hij geld hij zich had en toen voorstelde of er geen berooving zou kunnen geschieden. Over eenig .voordeel voor den kantoorbediende werd hierbij niet gerept. De jongeman aarzelde, het voorstel aan te hemen. Nadat beide mannen in het Postkantoor waren geweest, gingen zij door achteraf straatjes naar de St. Laurensstraat, waar A. K. een derden man wenkte, die zich bij hen voegde. Nadat IC en deze laatste derde eenige woorden gewisseld hadden, vertrok de eerste. De jongen en de derde man liepen samen door. In de Sehrijnwerkerssteeg gekomen, gin gen zij een gang in, de vreemde zeide, dat hij hier makkelijk de portefeuille kon over nemen, doch de jongen weigerde. Hij was hang, dat Voorbijgangers het zouden zien. Daarom gingen beiden de gang weer uit, doch bij een volgend slop gekomen trok de vreemde den jongen plotseling naar binnen, gaf hem een klap op het hoofd, rukte de por tefeuille uit zijn handen en verdween. De jongen gilde, hetgeen de opmerkzaamheid trok van eenige voorbijgangers. De dief werd achterna geloopen door -een burger, doch deze wist niet dat er een berooving was geschied en verloor den man op de Kruiskade uit het oog. Tot zoover de voornaamste gegevens van de politie, die, zooals wij gisteren meldden in een der zijstraten van de Kruiskade huiszoeking deed bij de zuster van A. K. bij wie de dief moet zijn binnengevlucht en naar aanleiding hiervan deze zuster en ook A. IC zelf lieeft gearresteerd, daar deze laatste vermoedelijk als de hoofdschuldige moet worden beschouwd, terwijl de zuster verdacht wordt me/de in het complot betrokken te zijn geweest. De J., de kantoorbediende, is gisteren naar het Huis van Bewaring overgebracht, de beide oudere arrestanten worden nog op het bureau aan de Paauwensteeg in arrest gehouden. Men heeft het geld en den man, die de be rooving pleegde, echter helaas nog niet te pakken. Het onderzoek wordt onvermoeid Voortgezet. De bakkersknecht J. C. A. v. d. P. is in ver. zekerde bewaring gesteld, verdacht van ver. duistering van 300 gulden ten nadeele van zijn patroon den bakker B. uit de Martiuus Steijn- ®traat Hij had het geld bij klanten geïnd en plet afgedragen. Gisterenavond is de 27-jarige roej. M. V., hij een kuiselijken twist in haar woning in de Fejjenoordstraat met een mes in de lende streek gestoken. Zij moest zich onder genees kundige behandeling stellen. De politie stelt een onderzoek in Gi sferen ar oud heeft de 48-jarige Ios-werk- man J. W. S. zonder vaste woonplaats een vitrine-ruit aan de Ged. Slaak ingegooid, .waarna hij wachtte tot een agent hem bij zijn kraag greep. De man vertelde dat hij gaarne paar Veenhuizen wilde worden opgezonden. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Gisterenavond is de 20-jarige schippers, knecht L. v. P. van het zeilschip Anna Alida, in de Maashaven bij Paai 6, toen de roeiboot .van de Anna Alida knel dreigde te raken tus- sckea dit schip en het liehtersckip „Hout vaart li in die roeiboot gesprongen om de boot af te duwen. Hierbij raakte hij zelf be kneld on kneusde eenige ribben. In het ziekenhuis aan den Cooisingel is hij ter ver pleging opgenomen. De 37-jarige schipper H. H. is aan hoorei van het bij bet Oude Hoofdplein liggende schip- „Buiten Verwachting" toen een ander Schip tegen het roer aanvoer, zoodat het stuur wiel ging draaien door dit wiel aan het hoofd getroffen. Hij bekwam een diepe wonde aan het voorhoofd en werd naar het ziekenhuis aan den Cooisingei overgebracht. De 40-jarige havenarbeider M. H C. is s.sU het In de Rüafcaven liggende heden bek de H' A" L- werkzaam- aingel opgenomen! aau C,en CooL E. ROBERT SCHMITZ. Het gr-oote, bewonderenswaardige kunstenaar schap van dezen Franschen klavierspeler wor telt hoofdzakelijk in zijn enorme virtuositeit. Want het is fabelachtig, wat hij als virtuoos waard ls. Zóó was het dan ook te denken, dat E. Robert Schmitz' programma voor het grootste gedeelte speculeerde op een krachtige expositie van die virtuositeit. En wat uit zich zelf niet uitsluitend of grootendeels virtuoos van aanleg was, dat behandelde de concertgever dan voor een aanzienlijk part en in sterke mate als zoodanig. Daardoor kreeg de Sonatine van Ravel veel van hare fijne intensiviteit in te hoeten en klonken sommige plekken, mede door een te harden, meest-ondichterlijken aanslag, waarlijk on-Ravelliaansch. Maar er waren ook o zoo vele passages, in welke de pianist de volle maat gaf van sereniteit in zijn aanslag, van parate en nimmer-falende vingervlugheid. Passages, welke ons in verrukking konden brengen voor Ravel's subtiele compositie en veel dunk van en hoogachting voor het spel van den Parijzenaar konden versohaffen; Ravel opende de rij van Fransche toon zettingen. Aan hem vooraf ging: a-moll- Praeludium en Fuga van Bach-Liszt, vertolkt weliswaar met eenzelfde bewonderenswaardige „Gelaufigkeit"; ook met een loffelijke duide lijkheid in de thematische expositie, doch over het algemeen wat te stug en te stroef van toon. Aan gelijke tweeslachtigheid ging ook de Chopin-auditie mank: heerlijk van virtuositeit in de beide Etudes, te hard van toucher in de twee Nocturnes. Na Ravel nochtans bleef de klavierspeler zich meer gelijk. Van Debussy bad hij minder bekende, maar daarom niet minder schoone dingen ter wedergave uitge kozen: Hommage k Rarneau (extrait des Estampes)Etude pour les degrès ckromatiques, Etude pour les Arpèges composés, Toccata uit de Suite „Pour Ie Piano". Belangwekkende stuk ken alle, buitengewoon moeilijk tevens, doch welke de Franschman, met het grootste „ge mak" als hij musiceert, al spelenderwijze heeft verwerkt. Meesterlijk was ook Chabrier's in- muzikaie, geestig-schuimende „Bourrée Fan- tasque". Even kwam dan de stemmig-voorge- dragene, diepzinnige Evocation uit Albeniz' „Ibéria" de stroomen van het virtuosisme stuiten. Doch met vernieuwde energie ging de fel-gerhythmeerde Eerste Spaansche Dans uit de Falla's „La Vida Breve". Het was fameus kiavierspel, dat Robert Schmitz misschien voor nauwelijks vijf dozijn toehoorders in de Groote Nutszaal heeft ont plooid. Maar het waren vijf dozijn dankbaren en zeer opgetogenen, die twee toegiften hebben ontvangen: Jeux d'Ean van Ravel en een a-moll- Prélude van Debussy. Vandaag heeft de heropening plaats gehad van het geheel gerestaureerde schoenenmaga zijn „Bata" an de Korte Hoogstraat. Momen teel hebben de „Bata"-fabriekeai, die 60.000 paar schoenen per dag afleveren, 300 winkels. De nieuw gerestaureerde winkel aan de Korte Hoogstraat is geheel modern ingericht en op mogelijke wijze is er voor gezorgd het den koopers zoo aangenaam mgelijk te maken. Beneden treft men aan een speciale afdeeling voor avoodsehoenen, terwijl de eerste étage geheel is igericht ais dames-schoenan. afdeeling. De tweede étage is de heeren-afdee- ling. De winkel is met eikenhout betimmerd, is voorzien van centrale verwarming en heeft ook de beschikking over een personen-lift. Passpicgels zijn hier en daar aangebracht. Het get eel maakt een aangenamen en rustigen indruk. „IIET NOORDEN" Voor de jubileumwedstrijden van de Biljart- vereeniging „Het Noorden" werd gisteren de laatste wedstrijd gespeeld in de Libre klasse, tusschen de heeren Posthoorn en Boekhout. Daar eerstgenoemde dezen wedstrijd won, was er nog een beslissingswedstrijd nootttg, welke door den heer Boekhout gewonnen werd. De uitslagen waren: Car. Brt. II S Gem. Posthoorn Boekhout 300 291 34 46 5>o 8.57 5.58 Beslissingspartij. Boekhout 200 1.7 57 11,77 Posthoorn 135 16 53 8 3g De voorzitter van de jubileerende vereeniging de heer P. Roem, reikte daarna met een toe passelijk woord, waarin spelers en prijagevers bedankt werden, de fraaie prijzen uit Prijswinnaars waren: Libre klasse A: le prijs, Boekhout, Het Noor den; 2e prijs, ï'osthoorn, Patingsvr. Libre klasse B: le prijs, v. Dongen, Patings- vrienden; 2e prijs, Otten, Het Centrum: 3e P-rij's, Motz, De Rots (prijs geschonken door Keinekens Brouwerij 2e klasse: le prijs, Patingsvr,; 2e prijs, Het Centrum; 3e prijs, De Rots (prijs geschonken door Groot Rotterdam); 4e prijs, Het Oosten. 1 ïoostprijs: Bolsman Jr., zilveren sigaretten koker, geschonken door de Miss Blanche Sigarettenfabraeken. 7 Mei wordt het jubileum feestelijk her dacht in „Americain". Ten nadeele van mej. A. M„ wonende in de Tweede Gijsingstraat is op den Nieuwen Bin. nenweg een fiets gestolen. Van een - vrachtauto werd op den West- zeedijk en dekzeil gestolen ten nadeele van de firma K, vanden Riügenplaatweg, Uit 'n sloot bij do Lange Kade werd dfen eend gestolen, ten nadeele van J. Th. O. Ver dacht hiervan is de 25-jarige los werkman C. J. B. aangehouden. De eend is in zijn woning in beslag genomen. Aan liet Politiebureau Paauwensteeg is een groengelakt heerenrijwiel te bevragen, dat onbeheerd op straat is gevonden. Strafzitting van 22 Maart. Valschheid in geschrifte Vanochtend moest terecht staan de schipper L. A. R„ wien ten laste was gelegd dat hij een valsche verklaring had opgemaakt waarin hij aan de firma de Keyzer, makelaars in assurantiën mededeelde, dat hij op 11 April met zijn schip „Hermine" schipbreuk had ge leden, bij welk ongeval de geheele inboedel van het schip verlosten was gegaan. Deze goe deren waren door de firma de Keyzer verze kerd bij de Alg;»meenc Maatschappij voor verzekering „Merwede". Verdachte had een bedrag van 900 gedeclareerd. Door de firma de Keyzer was een onderzoek ingesteld, waarbij gebleken was dat de opgave totaal verkeerd was. Allerlei huisraad bene vens een kompas waren voor dat het schip zonk in veiligheid gebracht. Verdachte was niet verschenen. Nadat verstek tegen hem was verleend werd met de behandeling van de zaak voortgegaan. Uit het verhoor van getuigen verschil lende waran niet verschenen concludeerde het O. M„ waargenomen door mr. C. D. H. Schutter, dat het aan verdachte ten laste go- legde bewezen was en requireerde hij wegens valschheid in geschrifte een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden Uitspraak 5 April a.s. Verduistering Aan den kantoorbediende M. J. B. was ten laste gelegd dat hij ia het tijdvak van 12 Sep tember 1924 tot I.November 1927 als admini strateur bij de Rotterdamscke Lloyd ten nadeele van deze maatschappij een bedrag van 8925.50 had verduisterd. Verdachte had het beheer over de rentezegels. Door onjuiste boe kingen had hij het klaar weten te spelen gelden die hij voor dan aankoop van zegels ontving, zich wederrechtelijk toe te eigenen. Verdachte had op een gegeven moment zelf ingezien dat hij niet goed deed. Een onderzoek dat daarna werd ingesteld had de verduisteringen aan het licht gebracht. Het motief tot dit misdrijf bleek hierin te liggen, dat verdachte in 1924 wilde gaan trouwen, maar daarvoor niet het benoodigde geld had. Verdachte legde ©en volledige bekentenis af. Na verhoor van een tweetal getuigen requi reerde het O, M., waargenomen door mr. E. D. II. Schutter, een gevangenisstraf van één jaar. Spr. kon niet meegaan met het rapport van het Genootschap, dat zuiver steunt op ver klaringen van verdachte. Spr. vestigde ook dé aandacht op de ernst van het feit, die het volgens spr. onmogelijk maakt tot een voorwaardelijke veroordeeling over te gaan. Verdachte's raadsman, Mr. J. Buskop ging allereerst na of do feiten het misdrijf ver duistering opleveren. Spr. meende, dat dit niet het geval is. Komende tot een bespreking van de strafmaat bracht spr. naar voren dat voor namelijk aandacht moet besteed worden aan den persoon van verdachte. Verdachte is voor de groote verleiding, door omstandigheden ge schapen, bezweken, maar Is ook uit eigen be weging opgehouden met het plegen van on regelmatigheden. Op grond van een en ander vroeg spr. vrijspraak, subsidiair een voorwaar delijke veroordeeling. Na re- en dupliek bepaalde de rechtbank de uitspraak op 5 April a.s. Oneerlijke kellner Aan den kellner D. P., gedetineerd, -was diefstal van 50 ten nadeele van den zee man II. Bom, ten laste gelegd. Bom had op den avond van 14 Februari een bezoek gebracht aan een café op den Schie- damscke Dijk, waar verdachte 1h dienst was. Hij had een belangrijk bedrag aan bank papier bij zich en oordeelde het veiliger dit zoo lang aan den caféhouder in be waring te geven. Deze deponeerde de porte feuille in de keukenkast, hetgeen door ver dachte gezien werd. Toen de caféhouder zich verwijderd had, had verdachte de kast ge opend en uit de portefeuille twee briefjes van 1.5 gestolen, die hij in de vuilnisbak verborgen had. De diefstal kwam al gauw aan het licht toen de zeeman zijn portefeuille terug vroeg en het geld veiligheidshalve even natelde. De kellner werd gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Ter terechtzitting legde hij een volledige bekentenis af. Na verhoor van enkele getuigen requireerde het O. M„ in aanmerking nemende het feit dat verdachte reeds acht maal veroordeeld is een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maan den. Verdachte's raadsman mr. O. B. de Kat, verzocht de rechtbank een rapport te doen inwinnen over verdachte's geestestoestand. Uitspraak 5 April a.s. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de volgende zaken: de 40-jarige chauffeur Th. V. wien ten laste was gelegd dat bij door hoogst onvoorzich tig en roekeloos met een autobus te rijden in botsing is gekomen met een tramwagen, die op de westelijke oprit van de Rosestraat in de richting van de 2e Rosestraat reed, tengevolge waarvan de zich op het voorbalcon van den bijwagen bevindenden F. v. d. Berg beklemd raakte en zijn rechterbeen brak, dat later ge amputeerd is, word vrijgesproken; de 35-jarige koopman C. W. L„ die in hoo- ger beroep terecht stond wegens roekeloos rij den met een moferrijtuig, werd veroordeeld tot 6 dagen principal® hechtenis, 50 schade vergoeding en ontzegging van het recht om een motorrijtuig te besturen voor den tijd van één jaar. M. C. J. v. d. E. 23 jaar, en J. S. V. 33 jaar, de laatste gedetineerd, werden wegens diefstal in vereeniging met braak in den nacht van 20 op 21 Maatt 1925 van 16 horloges ten nadeele van H. J. Roos veroordeeld tot respec tievelijk 5 weken gevangenisstraf met aftrek van preventief en S maanden gevangenisstraf. Diefstal Tegen den 24-jarigen landbouwersknecht N. T„ gedetineerd, die terecht stond wegens diefstal van acht gramoplnoonplaten, ten nadeele van zijn ouders, gepleegd op 17 Februari in hun woning aan den Schiedam- RECLASSEERING EN DRANK. BESTRIJDING. Lezing van Pater Hdefonsus O.C. In een der zalen van het Notarishuis aan de Geldersche Kade heeft de weleerwaarde pater Ildefonsus O.C., leider van het Consul tatiebureau voor Drankzuchtigen te Helmond voor leden van den Armenraad en belangstel lenden een voordracht gehouden over Reclas- seering en Drankbestrijding. Spr. wees er op, dat het hier twee stukken maatschappelijk werk betreft, die van het aller hoogste belang zijn. Sprekers bedoeling was het om er de aandacht op te vestigen, dat drankbestrijding onmisbaar is in het systeem van reclasseering. Beide begrippen zijn ieder afzonderlijk voldoende bekend, maar worden nog veel te weinig met elkaar in verband ge bracht. In het eerste gedeelte van zijn voordracht gaf spr, een overzicht van doel en werkwijze der reclasseeringsvereenigingen. Reclassee ring is een zuiver geestelijk en zedelijk werk en dient niet verward te worden met Armenzorg of werkverschaffing. Re classeering beoogt de zedelijke verbeteringen van hen, die met den strafrechter in aan raking gekomen zijn of dreigen in aanraking te komen, en heeft tot algemeene strekking bestrijding der criminaliteit. Voor reclasseering' komen in aanmerking de z.g'.n. „bedreigden", zij, die voorwaardelijk tot een gevangenisstraf zijn veroordeeld, al dan niet onder oplegging van bijzondere voor waarden, de gevangenen, gevangenen, die voorwaardelijk in vrijheid gesteld zijn, in som mige gevallen personen, die ook na'het ver strijken van den proeftijd steun verlangen en tenslotte manschen, die zich aan kleinere mis drijven hebben schuldig gemaakt, maar tegen wie 0111 bijzondere redenen geen vervolging is ingesteld. In zeer veel gevallen worden met reclasseeringuitstekende resultaten bereikt, vooral waar het betreft de voorwaardelijk ver oordeelden en in vrijheid gestelden. Spr. toon de dit aan de hand, van enkele cijfers aan. In een tijdsverloop van 10 jaar werden er- 9300 gevallen behandeld, waarvan 6000 met het ge- wenschte resultaat. Er werden ongeveer 5000 rapporten ingediend, waarvan het gevolg was dat er plus minus 2000 voorwaardelijke ver oordelingen werden gegeven en een kleine 1000 gevangenen voorwaardelijk in vrijheid werden gesteld. In het rapport van den voor zitter van het Centraal Bureau van reelassee- ringsyereenigingen Ds. Ledeboer, werd mel ding gemaakt van het feit, dat van 1505 ge vallen die in periode van zes jaar behandeld werden in 1267 gevallen een gunstig resultaat werd verkregen. Wel een bewijs dat het re- classeeringswerk vam groote beteekenis is en dat bet aanspraak mag maken op een ieders waardeering en steun. In het tweede gedeelte van zijn voordracht wees spr. op het feit dat drankbestrijding bijna altijd een eerste vereischte is om de reclas seering volkomen te doen zijn. Dit vloeit voort uit het feit, dat zeer veel misdrijven cem ge volg zijn van alcoholisme, speciaal zedenmis drijven en geweldplegingen. Bij een voorwaardelijke veroordeeling of voor waardelijke invrijheidstelling is onthouding van alcohol meestal een van de eerste voor waarden. Spr. kwam op tegen de heerschende mee ning als zou drankmisbruik feitelijk niet iteer voorkomen. Eet tegendeel is waar. Al is de toestand vergeleken bij dien van een 25 jaar geleden er zeker op vooruitgegaan, een feit is het, dat het drankmisbruik nog onrust barend groot is. Officieele cijfers zeggen in dezen niets, omdat deze geen rekening houden met de zeer uitgebreide clandestiene drank handel. In 1925 werden in totaal niet minder dan 21.000 gevallen van openbare dronken schap geconstateerd. Uit een eu ander blijkt wel dat de bestrij ding van de criminaliteit voor een groot deel gelegen is in de bestrijding van drankmis bruik, een meening, die ook gedeeld wordt door den Minister van Justitie, mr. Donner. Spr. hoopte dat hij met zijn voordracht deze overtuiging ook bij zijn gehoor had bijge bracht. De voorzitter van den Armenraad, de heer F. A. Nelemans bracht spr. dank voor zijn met veel overtuiging uitgesproken rede, die bij do talrijke aanwezigen een aandachtig gehoor vond. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 21 Maart, GEHUWD: J. Warman wedr. 29 j. en A. II. A. Cuilenberg 22 j. L. II. Schot wedr. 35 j. en W. A. v. Leeuwen 23 j. G, X. Braber 33 j. en C. de Swart 34 j. A. v. d. Zwet 28 J. en L. J. Joosse 22 j. T. W. Willemsen 24 j. en M. E. Schoenmaker 21 j. H. A. Duijm 67j en M. A. Lotze 58 j. L. A. Bogers 27 j. en J. v. d. Linden 23 j. N. v. Ieperen 25 j. eu J. AVintjens 28 j. G. M. Hulseher 18 j. en M. Swaab 19 j. p, A, v. Breda 23 3. en T. v. d. Linden 24 j. J, C. Metier 26 3. en N. in' 't Hout 18 j. W. J. v. Welde 23 j. en J. Kermis 20 j. C. Diepeveen 24 j. en W. H. J. Jochims 21 3. A. L. Butter 26 j. en N. Klop 25 j. S. H. Boesenaeh .30 j. en N. Neu- haus 30 j. S. Hartman 23 j. en J. B. Wolter- man 24 j. M. A. v. Bovene 25 j. en J. G. v. NieuvGand 24 j. J. de Jong 24 j. en A. C. Vermeer 23 j. J. de Geus 25 j. en W. Pot 24 3. J. H. Metier 24 j, en W. C. de Jong 24 j. J. Schenk 24 j. en G. de Boon 25 j. A. V. v. Daal 28 j. en A. A. Cornet 25 j. C. P. Eshuis gesch. m. 31 j. en E. Peper gesch. vr. 27 j. A. B. Vos 22 j. en E. Dinkelaar 20 j. J. C. v. ztjl 21 j. en C. v. d. Wacht 22 3. J. T. Hoek 2G 3. en M. A. Groht 23 3'. J. Bolman 24 j. en M. G. Wildschut 24 j. J. W. Smits 23 3'. en H. V. Osch 18 j. L. v. d. Burg 21 j. en J. Hut 21 j. W. Vinj'é 20 j. en H. M. Baden 18 j. C. Kreukniet 27 j, en D. A. v. Dielen 24 j. A. v. d. Berg 30 j. en E. W. Schussler 30 3. S. Scholvanger 36 3. en U. J. de Jong 30 j. G. J. Koopmans 36 3. en A. M. A. v. d. Valk flede. 33 j. G. P. Könemann 23 j. en M. J. W. Kleü 21 j. A. J. H. AVenink 29 j. en F. A. Hooijkaas 22 j. L. Waardepburg 29 j. en M. M. Rijken 22 j- A. C. Vink 25 j. en H. Laanen 25 G. v. Mastrigt 23 3'. en F. Vermaas 23 3. C. v. d. AVaal 22 j. en J. v. d. Wielen 22 j. J. A. Gloudie 27 j. en A. Kruil 28 j. AA'. Wolring 32 j. en L. J.. v. Andel 25 j. A. Blom 27 j. en A. Walther 24 j. G. Scliollaart 23 i. en G. v. Esch 24 j. F. M. Brochus 25 j. en C. Venderbos 20 3'- J. Dissel wedr. 44 j. en B. Lodder wede. 44 j. T. Versloot 21 j. en J. P. C. Arnold 19 j. A. Barto 21 j. en C. liegt sche Dijk, heeft het O. M. een gevangenis straf van 2 maanden met aftrek van de preventieve hechtenis gerequireerd. Verwacht wordt: Matige tot zwakke Z.W. tot Z.O. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk nog regen, zachter. De barometer stijgt langzaam, F'etsers en motorrijders lichten op van s avonds 6.44 tot 's morgens 5.31. Huizen (340.9 M„ na 6 uur 1950 M)i] 12.30 Tijdopgave; 12.30-1.30 K.R.O. Lunch- muziek; 3.004.00 Vrouwenuurtje; 4.001.45 N.C.R.V. Giramofoomnuziek; 4.45-6.30 N.C.R-V Amsterdamsch vocaal solistenkwartet; 6 30-^ 7.00 K.R.O. Spr. Mr. H. v. Haastert, voori. v d. R. K. Emigratievereenigiug; 7.007.30 K.R.O. Cursus Gregoriaanscli; 7.35 Prot. Uit zending; 7.40 Beethoven-cyclus; 8.00 Lezing!] S.40 Sonate 6 in A-dur; 9.00 Lezing. Hilversum (1660 M.)12.00 Politieker. 12.30 2.00 Lunclimuziek; 6.007.15 Diner- muziek; 7.15—7.45 Landbouwhalfuurtje; 7.15 Politieber.; 8.058.35 Sckippersles8.359,35 Composities vua Sein Dresden; 10.151115 Oude walsen en nieuwe foxtrots. Darentry (1600 M.)11.20 Gramofoon- muziek; 12.20 Concert; 12.50 Orgelconcert;] 12,20—2.20 Orkest; 3.20 Historische causerie; 3.45 Concert; 3.50 Lezing; 4.05 Muziek; 4.10 Shakespeare's Julius Caesar; 5.05 Muziek!] 5.20 Tuinpraatje; 5.35 Kinderuurtje; C.20 Or- ke|st; 6.50 Nieuwsber.; 7.05 Orkest; 7.20 Bioscoop-causerie; 7.35 Chopin's piano-noctureS 7.45 Lezing; 8.05 Kinderliedje; 8.20 Nationaal Symphonie-Concert, om 9.20 onderbroken voor nieuwsber.; 10.35 Nieuwsber.; 10.40 Muziek- causerie; 10.55—11.20 Variété; 11.20—12.20 Dansmuziek, P a r ij s („Radio-Paris" 1750 M.): 10.50— 11.00 Concent; 12.50—2.10 Orkest; 4.05—5.95 Literair en muzikaal uurtje; 8.50—11.20 Gala- concert. Langenberg (469 M.): 12.25—1.50 Orkest; 5.206.20 Kamermuziek; 7.35 Geva rieerd programma, daarna tot 11.20 Dans muziek. Königswusterhauseu (Zeesen, 1200 M.): 1.507.05 Lezingen en lessen; 7.20 Concert; 9.50—11.50 Concert. Hamburg (395 MO: 4.20 Solistenconcert;] 5.20 Orkest; 7.20 Beetliovenconcert; 9.50— 11.50 Dansmuziek. Brussel (509 M.)5.20—6.20 Triocoacert S.3510.35 Concent. 22 3'. H. P. v. Rijnberk 22 3. en A. v. d. Vlies 25 j. M. J. AVesthovens 20 j. en J. Hesselink 23 j. J. Goutziers 27 j. en S. W. v. Pelt 19 j. J. Hort 25 j. en J. Voerman 23 j. A. J. C. Silvius 31 j. en L. v. d. Hoeven 28 j. J. Piasmans 21 .1. en M. v. tl. Vliet 20 j. J. Slagter 21 j- en B. Schot 18 3. BEVALLEN: S. HenschbergAusteczer z, G. FransenSmallegang z. C. Uiter* linden—Hoogendoorn z. J. A. Miardjo— Schaap d. A. L. de BolsterSuurbaah d- M. M. Riperde Groen cl J de Bruin- van Geelen d A. NotenboomBont d. C. Vuijkvan der Logt z. G. van Geenen Goedhart z. M. J. Versnolvan Otterdijk z. F. M. J. Kieffer—Pouw d K. P. M. de Groenvan den Boogaard z A. Minne- booMangel z. A. BrandseAVeeda d J. E. de RooijHoltman z. A, Hartman Verveen z. W. A. Plooijvan der Ham 2- M. BakkerLaukers z. A. Vaan drager— Bronswijk d. A. M. Bakker- Baas d. W. Bakker—Baas d. AV. Bakker—van 't Wout d. M. M. Olijslager— Passenier z. M. J. Brandwijkden Ouden z. A. van der MeijdenBron d. XL HenzeiBerthel leven 1. z. Breuer Wijers leven! z. II. C. Kok—v. Deeleu levenl, z. N. Nel lostij nWeijers leven! z. OVERLEDEN: J. Eelants jm. 69 j] I. Hartog m. v. C. Bekkers SO j. J. H. J. Dick- boft' m. v. G. A. Cöllen 79 j. B. Pak m. v. C. C Rademaker 62 j. A. C. H. Koch vr. v. T. Ketting 50 j. A. v. Veen m. v. S. M. Wijlacker 56 j. A. AA'. Westhöfer jm. 10 in. P. C. Wildschut jd. 15 d. H. Geenen wedr. v. A. H, Biemans 72 j. B. Bokkout vr. v. P. Hordijk 73 j. J. Noort jm. 5 j. R. P. Brouwer wedr. v. II. P. Keuss 83 j. C. v. Etteren vr. v S. K. de Bakker 87 j. J. Pleket jm. 18 j. J. de A'ries vr. v. U. Schouwstra 63 j, AA', de Labij vr. v. J. T. Dubbeling 54 j. C. J. v. Velzen ges. m. v. M. Kotten 81 3'. R. Siegersma jd. 16 j. K. Siegersma jd. 6 j. L. v. d. AA'al vr. V- S. v. d. Merwe 58 j. L. Das jm. 24 j. II. Btuna m. v. Z. Hiemstra 53 j. G J- Visser m. v. E. Lammers 67 j. J. S.' M. Scheijde vr. v. C. W. Boekhout 61 j. T. AA'. Molenberg wed. v. J. de Jager 49 j. M. v. Seters m. v. M. C. Berkhouwor 61 j. GEHUAVD: IC. J. Sneijdea- de A'ogel 24 j- en C. E. van Oosten 31 j. A. H. de Jong® 24 j. en E. J. de Vries 23 j. W. H. Kelder 26 j. en W. M. Mak 28 j. Voor de extra afdeelingen van den Rotter- damschen Biljartbond werden gisteren de vol gende wedstrijden gespeeld: 3e klasse. II.M.S. ib—D.O.K. 319—360 K. en V.Touniersvrienden 279—360 De Rots—Amateur 334—340 Zuiden a-Het Centrum 345—362. 4e klasse. Noorden dDe Rots, uitgesteld. 5 e klasse. Feijenoord—K.O.O.T. 210120 D.Z.W.Pommerans 240117. Londen 12.12%; Berlijn 59.38 Jó; Parijs 9.77 IjBelgië (Belga's) 34.61; Zwitserland 47.84 Amerika 2.48%; Oostenrijk 34.9" Denemarken 66.55; Zweden 66.67; Noorwegen 06.30; Spanje 41,63; Italië 13.11%, j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2