FEUILLETON SIKKNEIN WOENSDAG 28 MAART 1928 DERDE BLAD PAGINA 4 FELLE BRAND IN AMSTERDAM TWEE VROUWEN DOOR BUREN GERED. Een verhaal uit de dagen van het Engelsche socialisme EEN REEKS VAN VERDUISTERINGEN Het jongmonsch genoot het volle vertrouwen UIT HILLEGERSBERG LIT VLAARDINGEN UIT MAASSLUIS VAN DE LEESTAFEL RIVIERTIJDINGEN. Moeilijk blusschingswerk. Overburen van liet perceel Rapenburg 64 bemerkten gisteren omstreeks half zes, dat er in dit perceel, waarin gevestigd ia een rletvlechterij en een inrichting tot het vervaar digen van mandwerk van den heer C. F. vau Dillen, brand was uitgebroken. Eenigeu belden de brandweer op, anderen waarschuwden den Geneeskundigen Dienst en weer anderen snelden, in de wetenschap, dat zich in het huis nog menschen moesten bevin den, naar boven, waar zij van de eerste ver- 'dieping een zieke vrouw en van de derde een kraamvrouw, die eerst drie dagen geleden een kind ter wereld had gebracht, in veiligheid stelden. De eerste werd naar het daarover ge legen pakhuis overgebracht in afwachting, dat voor haar een betere plaats zon te vinden zijn. De kraamvrouw werd achterom naar een naastgelegen huis vervoerd. Zeer spoedig was de brandweer en ook de op geroepen ziekenauto ter plaatse. 'n Rosse gloed bewees, dat 't vuur al danig om zich heeu had gegrepen en de diepte van het perceel, dat doorloopt tot de zgn. Marken gracht, bracht een bijzondere moeilijkheid mee. De meeste stralen werden naar het voorge deelte uitgelegd maar ook werd do brand aan de achterzijde van het huis bestreden. Bij het blusschingswerk outwikkelden zich dikke rookwolken, die den brandweerlieden in een benauwende atmosfeer plaatsten, waatiu het schier ondoenlijk was adem te halen. Toch bleven de wakkere kerels onversaagd op hun post en aanbiedingen van collega's om het voor een tijdje over te nemen, werden beslist van de hand gewezen. De rook werd hoe langer hoe dikker, hoe lan ger hoe meer benauwend en op de twee motor wagens werden de draaibare zijlichten ontsto ken om het den mannen gemakkelijk te maken nog iets te onderscheiden. Onophoudelijk wer den verschroeide, half verbrande manden naar buiten geworpen; het zich boven de deur bevin dende latwerk werd stukgehakt om den blus- schenden brandweerlieden ruimer gelegenheid te geven hun slangen zoo te richten, dat zij een grooter gebied konden bestrijken. Met verwilderd gezicht brak een man door de afzetting heen met het kennelijk doel het huis binnen te gaan. 't Bleek de vader van de ge redde kraamvrouw te zijn. Danig overstuur wierp hij zich snikkend op de wielschermeu van een der brandweerwagens; aanstonds stel de men hem gerust met de mededeeling, dat zijn dochter was gered, maar de man bleek zoodanig in zijn zenuwen geschokt te zijn, dat omstaanders hem ift schier bewusteloozen toe stand een huis moesten binnendragen. Na ruim een uur werk hadden de brandweer mannen, die van den aanvang af er alles op gezet hadden de bovenverdieping voor aantas ting door het vuur te vrijwaren en daarin vol komen slaagden, het vuur in zijn haard be dwongen. Het brandbare goedje bleef'echter nog na- smeulen. waarvooT nog eenigen tijd een wacht bij het huis achterbleef. ZUiD-HOLLANDSCHE LANDBOUW- ONDERUNGE. Uit het jaarverslag, loopende over het boek jaar 1 November 192631 October 1927 blijkt, dat de Zuid-Hollandsche Landbouw-Onderlinge bij het einde van het boekjaar 3913 lede» had met een jaarloon van 8.305.361. In het ver slagjaar werden aangegeven S97 ongevallen, waarvan er 54 aanleiding gaven tot het ver- leeueii van schadeloosstelling over een lange- ren termijn dan 6 weken. Er kwamen drie ge vallen met doodelijken afloop voor; aan de na gelaten betrekkingen van één dezer getroffenen werd een blijvende rente toegekend. De kosten der verzekering beliepen voor de leden over het verslagjaar 1,23 per 100 jaarloon. door MAY WYNNE. Blijf niet te lang weg, riep Thisllewood hun achterna, want we moeten nog een hoop bespreken, en er mag geen enkele moeilijkheid rijzen. Loep naar de hel met je moeilijkheden, snauwde Brunt, we zullen zoo vlug mogelijk terug zijn, maar dit karweitje moet eerst wor den opgeknapt, als we tenminste geen verden king op ons willen Iaden. Hiden volgde den schoenmaker met bereidwil ligheid. Op Fox Court har' hij geen enkel spoor van Jack Armiston gevonden. Wellicht zou hij gelukkiger zijn in de Cato Street. D-'e Cato Street was maar een zeer obscure straat bij de Edge ware Road, en liep van de John street m de Queen street. Ze was maar aan een kant open, om karren en Wagens en rijtuigen toe te laten, en aan den anderen kant door paaltjes afgesloten. Daar hadden de sa menzweerders een stal gehuurd, met een vlie ring er boven, die in zeer verwaarloosden toe stand verkeerde. Bij den ingang van de straat was een kleine herberg „Het paard en de stalknecht". Brunt opende de staldeur, en trad binnen. Er hing een vuile, doffe lucht, en het was er zoo duister, dat Hiden in het begin bijna niets kon zien. Brunt stak een zwavelstok aan, cn spoedig brandde er een kleine lamp, zoodat Hiden een tafel kon ontdekken, die bij een muur geplaatst was, en ook een hoeveelheid zakken en kisten van allerlei soort, die door elkaar op den grond lagen. Een ladder voerde naar de vliering. BTunt legde zijn gereedschap neer, en begon tic zakken open te maken waaruit hij een hoe veelheid handgranaten en wapens van allerlei soort voor den dag haalde, Hellebaarden, werp spiesen, pistolen, zwaarden, en een aantal lan ge, lenige messen, in den stijl van de Italiaan- sche stiletten. Hiden knoeide zoo maar wat, terwijl zijn nieuwsgierigheid en verwondering nog toena men, toen Brunt hem het plan van actie voor den volgenden dag uitlegde. Als je hem zoo Een jongmensch kwam in Augustus 1926 op een assurantiekantoor als kantoorbediende in betrekking. Hij genoot het grootste vertrou wen, kreeg een aandeel in de winst en ontving nu en dan een gratificatie. Niettemin maakt© hij zich schuldig aan een lange reeks van ver duisteringen, tot een belangrijik bedrag, ver duisteringen die aan het licht kwamen, nadat een- der patroons een paar maanden ziek was geweest. Verdacht van deze voortgezette verduistering in dienstbetrekking stond de jongeman gisteren voor de Amsterdamsche Rechtbank terecht. 't Bleek dat de verdachte, die uit een behoor lijk gezin komt, tot dusver nog niet werd ver oordeeld. Het rapport luidde echter ongunstig. Het verduisterde geld had hij in allerlei ge legenheden van verdacht allooi opgemaakt. Het O. Mn mpr. Van Ar kei, eischte da-ie maanden gevangenisstraf. RAADSVERGADERING. Maandagavond kwam de Raad onder voorzit terschap van burgemeester v. Kempen, bijeen» Nadat dooi' den voorzitter mededeeling was gedaan van de ingekomen stukken, werd over gegaan tot stemming over artikel 10, 4e lid voor de verordening op het openhaar voorbe reidend lager onderwijs. In de vorige raadsver gadering staakten de stemmen. Thans werd dit voorstel met 64 aangenomen, waarna met algemeene stemmen de verordening werd aan genomen. Het praeadvies van B. en W. i.z. het adres voor bewoners Rerglaan en Bergsingel i.z. ver breeding van een gedeelte Le Févre de Montig- nylaan werd door den heer Jongsma niet onder steund. Zoowel uit stedebouwkundig- als ver- keersoogpunt bestreed de heer Jongsma het voorstel van B. en W. De heer Daniels ondersteunde de opmerking van den heer Jongsma voor wat betrof de be zwaren uit verkeersoogpunt en achtte den toe stand daar ter plaatse onhoudbaar. De heer Siere stelde voor, dat de raad roorloopig geen beslissing zal nemen, en de zaak eerst zal be handeld worden door de commissie voor grond bedrijven, welk voorstel door den Raad werd aangenomen. Waarmee de beantwoording van het adres der bewoners voorloopig werd aange houden. Hierna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. i.z. de losplaats, waarvoor de Raad overging in geheime zitting. Allereerst werd de rondvraag gehouden, waarvoor zich de lieer Daniels aanmeldde. De heer Daniels verzocht mededeeling van den wethouder voor Grondbedrijven ov'er den stand van zaken met betrekking tot de gehou den bespreking met B. en W. te Rotterdam over de levering van electriciteit. De wethouder was nog niet in de gelegenheid positieve mededeeling te doen doch verwacht binnen zeer korten tijd hieromtrent inlichtin gen te kunnen geven. Hierna ging de raad over in geheime zitting. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. De algemeene vergadering za.l 'gehouden wor den op Dinsdag 10 April a.s. in de Holl. Tuin. Op de agenda komt o.m. voor: voorstel tot verhooging van het crediet in loopende relce- uiet verleend aan de CoqP. Landbouwersver- eenigiug „Samenwerking" alhier, van 60.000 tot 100.000. hoorde spreken, zou je verondersteld hebben, dat zij meer dan de helft, van de Londensche bevolking achter zich hadden. Op een vraag in dien geest antwoordde Brunt echter een beetje gramstorig, dat ze hoogstens met dertigen waren. Maar wat doet dat er toe, riep hij, terwijl hij een zwaard boven zijn hoofd zwaaide. Zoo dra het nieuws van den massa-moord op de mi nisters bekend zal zijn, wieir schandelijke tyran- nie hun dood tot een daad van historische recht vaardigheid tegenover het geheele Engelsche volk zal maken zal men opstaan in massa om deze daad toe te juichen en hen, die de pion- niers van de revolutie en de hervorming blij ken te zijn, eensgezind steunen. Iedere hond heeft zijn goeien dag, vriend Johny en mor gen zal het onze beurt zijn, als de groote daad zal worden Volbracht. Hiden kon nauwelijks zijn afschuw verbergen, bij let zien van de donkere passie op het ge zicht van den spreker. Maar hij deed, alsof bij het geheel eens was met alles wat Brunt had gezegd, en vroeg, waarmee liij nu zijn kameraad van dienst kon zijn. Neem dat gereedschap, zei Brunt, en ga dan naar de vliering, om alle vensters dicht te nagelen. We moeten elke voorzorg nemen, te gen bemoeiallen. De vliering? vroeg I-Iiden, ha ja, ik zie "net al. Nou met dat werkje ben ik beter ver trouwd dan met al deze vreemde dingen. J zult morgen wel moeten toonen, dat ze ook in jouw handen passen, grinnikte Brunt dan zal er voor ons allemaal voldoende werk zijn. Hiden gaf geen antwoord, nam zijn gereed schap, en ging de ladder op. Vanaf ze den sta! waren blnn .ngekomen, had hij die vliering al willen opklimmen. Zou hij daar een spoor vinden van den man. dien hij zocht? Als dat niet het geval was, wist hij niets I anders meer, dan dat Jack Armiston een lot had ondergaan, waarvan geen redding meer mogelijk was. HOOFDSTUK XXIX. DE GEVANGENE 01' DE VLIERING. Het was op de vliering nog donkerder, en toen Hiden een oogenblik ophield om eens rond te kijken, stond hij lamgeslagen van schrik. Komende gebeurtenissen werpen haar scha duwen vooruit, cn deze beruchte plaats scheen nu reeds van kwaad doordrenkt te zijn. Terwijl hij ai zijn moed verzamelde, stapte Hiden op het eerste het beste venster toe, en sloot hij de blinden. Terwijl hij dat deed, begon hij de eerste regels van een opgewekt jachtlied- je te neuriën, hoen hield hij stil en luisterde. Er waren telkens verschillende geluiden in die duistere ruimte, en hij meende, dat hij uit een hoek, waar een hcop stroo en kisten waren op- Aan het verslag over 1927 ontleenen wij: Het aantal leden bedroeg op il December 208. De kas-omzet bedroeg f 1.026.904,58. Op 1 Januari 1927 had de bank een saldo van spaarbankgeiden tot 'n bedrag van ƒ718.598,73. In 1927 werd ingelegd 438.295,89, samen 1.156.874,62. In 1927 werd terugbetaald 390.451,68. De inlagen op spaarbankboekjes bedroegen hij de bank op 31 December 1927 766.422,94. Aan rente voor spaargelden werd uitbetaald of bijgeschreven 27.509,91. In 1927 werden 63 nieuwe spaarbankboek jes uitgegeven. Op 11 Januari 1927 had de bank aan voor schotten uitstaan 405.556.61. Nieuwe voor schotten werden verleend tot een bedrag van 130.875. In 1927 werd aan voorschotten terugbetaald 120.190,38. Op 31 December 1927 stond aan voorschotten mitsdien uit 416.241,23. Aan rente van uitstaande voor schotten werd ontvangen 21.002,80. In loopende rekening had de bank op 1 Januari 1927 van de leden te vorderen 258.997,7S. In 1927 werd aan leden ver strekt 258.791,19. Door de leden werd in 1927 gedeponeerd 272.622,06. De credieten bedroegen alzoo op 31 Decem ber 1927 in loopende rekening 245.166,91. Wegens rente hiervan werd ontvangen 13.658,36. Op 1 Januari had de bank van de Centrale Bank te Utrecht te vorderen 7.370,44. In 1927 werd aldaar gedeponeerd 201.437,27. Door de bank werd opgenomen 57.027,06. Te vorderen van de Centrale Bank op 31 December 1927 57.780,65. Aan rente va.n de Centrale Bank werd ontvangen 751,15 en moest worden betaald 740,40. De winst over 1927 bedroeg 1.450,85, welke som het testuur voorstelt wederom te bestemmen tot afschrijving op het bankgebouw. Op de verleende voorschotten en credieten in loopende rekening werden geen verliezen geleden. Op 31 December bevond zich in kas 47.246,07. Het reservefonds bedraagt 7.854,11. ONDERLINGE BRANDWAARBORG MIJ. Dinsdag 10 April heeft de algem. vergadering plaats van de Onderlinge Brandwaarborg Mij. „"Vlaardingen". Aan de orde komt o.m.: Voorstel tot het ver. leenen van een bijdrage, groot 150, aan de gemeente Vlaardinger-Ambacht in de kosten van aanschaffing van een nnotoirbrandspuift, mits deze spuit voor 1 Juli 1928 wordt aange kocht en afgeleverd. BEEN GEBROKEN. Het 4-jarig dochtertje van S., wonende le Bergslootsteeg had liet ongeluk bij lieit spelen zoodanig te vallen, dat zij oen beentje brak. VAN JE COLLEGA'S MOET JE 'T HEBBEN. Bij, de politie alhier werd door een opva rende van het' op de werf van y d. Windt lig gende motorschip „Su Roudar" aangifte gedaan, dat hem een portemonnaie niet 11 gulden, een portefeuille met scheepspapieren en 125 Belgische francs en een bruine colbertjas waren ontvreemd. Als verdacht van dezen diefstal werd na inge steld onderzoek aangehouden de eveneens op dat schip varende matroos J. P. Z„ wonende te Brussel. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN. 24 Maart. Willem, zoon van .T. Dijkshoorn en C. E. van der Kuij, Tromp straat 148; Maria, dochter van J. Wapenaar en J, M. den Decker, Piet Heinstraat 8. 25 Maart. Cornelia, dochter van T. Brons en J. Wijn,horst, Nieuwsteeg 11. 26 Maart. Johanna, dochter van W. van Es en P. van Rossem, Oranjestraat 33. OVERLEDEN. 23 Maart. Dirk Krulijf, oud S0 jaar eclitgen. van M. Vernes, Spoorsingel. gestapeld, een lichte beweging had gehoord. Terwijl hij zijn zak met gereedschap opende, nam hij een hamer en spijker, en begon erg luidruchtig de blinden vast te slaan. Hij durfde den hoek, waaruit hij het geluid had meenen te hooreu, niet naderen, maar hij luisterde zeer scherp, of hij het soms weer hoorde. Hoor, daar was het weer. Niets dan een zwak geritsel in het stroo. 't Kon wel een rat geweest zijn, of misschien wel een kat maar ook Hiden gaf weer een paar vlugge slagen op het hout, en hield toen op. Brunt riep hem van beneden iets toe. Bradburn en ik moeten nog wat gaan 'aa ien, zei bij, ik moet de deur sluiten, als ik wegga, maar je zult daal' boven werk genoeg hebben, en nog niet klaar zijn als wij terugko men. Maak asjeblief wat minder lawaai, daar we niemands nieuwsgierigheid willen opwekken. Hiden antwoordde, dat hij zoo voorzichtig te werk zou gaan, als maar mogelijk was, en voegde er aan toe, dat het niet zoo gemakkelijk was, en dat hij voor alle zekerheid nog maar wat zakken over de blinden zou spannen, zoodat niemand zou kunnen zien, of er van binnen licht brandde. Hij had echter den sleutel nog niet in de deur hooren knarsen, of hij lei zijn gereedschap neer, en sprong naar den hoek, waar de kisten en het stroo opgestapeld waren. Het was nu zoo donker, dat hij tastend zijn weg moest vinden, en telkens even stilhield, om te luisteren naar dat zwak ritselend geluid, dat hem tenslotte bracht, bij een gebonden en kreunende gestalte. Hiden kon nauwelijks een uitroep van vreug de onderdrukken, toen zijn handen het hoofd en de schouders betastten, van den man die daar zoo hulpeloos lag. Hij vermoedde onmid dellijk, dat hij een prop in zijn mond had, en nadat hij met veel moeite den lap verwijderd had die zijn ongelukkig slachtoffer bijna deed stikken, vertelde de pijnlijke verzuchting hem, dat zijn vermoeden juist was. Terwijl zij zich nog dieper boog, riep hij zachtjes: Mr. Armiston sir, mr. Armiston! Ik ben het, John Hiden. Wat hebben die honden met u uitgevoerd? Armiston slaakte twee of drie diepe zuchten, en toen Hiden zijn banden wilde slaken, hield hij hem daarvan terug. Ik moet eerst weten, hoe jij hier gekomen bent, fluisterde hij, en welke kansen er zijn voor mijn ontsnapping. Hiden vloekte, op een manier, waarvoor Jo seph Hinsley geschrokken zou zijn. Toch was hem dit wel té vergeven. Inderdaad zag de toestand er niet erg hoopvol uit. Een ontsnap ping door een vliering-venster was onmogelijk, KOPPELVLUCHT. De postduiven vereeniglng „De Zwaluw", heeft Zondag j.l. een koppelvliicht gehouden vanaf Rotterdam. De prijzen zijn als volgt: le, 3e, 4e en 5e prijs, C. Pons. 2e prijs P. de Groot, 6e prijs G. Venn,ik. In concours waren 61 duiven. Zij werden los. gelaten om 9.30 uur; eerste constateering 9.49.50 uur. I-Ionk a. door G. Terlingen. De eerste H. Com m unie van Stoute Jettie. door Zuster Maria Teresa. N. V. Boekcen trale, Amsterdam. Twee nieuwe deeltjes van de Livio-serie, die bekende boekjes voor kinderen. Zulke werk jes, in hun heel nette uitvoering doen verbazend goed werk, door de kinderen attent te maken op het proces van zelfverbetering, van omgang met Jesus. Honka geeft een doorloopend verhaaltje, dat over 't algemeen goed-bevattelijk geschreven is. Het boekje van Zr, Teresa bevat nog eenige versjes en een paar kleine verhaaltjes. Zij weet heel goed den kindertoon te treffen, doch als het godsdienstige, de leer, aan het woord komt, voelt, ze zich niet zoo gemakkelijk, ge. looven we. Doch een vraag: vindt 't wel aanbe veling zulke geschiedenisjes te laten eindigen in het krijgen van een uiterlijke gunst? We zouden het niet willen aanraden. DE VROUW MET GESLOTEN OOGEN. Pierre l'Ermite, bewerkt door V r o e fl it of, b ij H. J. D i e b e n te Leiden. Ook van dit werk van den meer-gelezen dan gekenden F ransel) en Priester alweer een 2e Uitgave. Het zal en kan niemand verwonderen, die ooit een of meer van diens boeiende fijnge- schreven, diepgevoelde werken gelezen heeft. De grootheid van zijn apostolisch hart en de uitgebreidheid zijner veelsoortige ervaringen zijn ons waarborg, dat wij elk geesteskind van den 62-jarige een letteri-kundige schepping kun nen begroeten, waaruit adeldom en fijnzinnig, lieid ons tegenstralen. Evenals zijn vele andere bekende en onbe kende romans en schetsen Is ook dit werkje doorwrocht van een modernen apojstelgeest, de lezers optillend in een reine atmosfeer van zielegrootheid. Een aanbeveling schrijven over een schets van Pierre l'Ermite lijkt ons meer dan over bodig en nog eens aangeven, waar en waarover zijn geschiedenissen gewoonlijk handelen, zal ook voor de meeste lezers wel oud nieuws zijn. Het spreekt dus van zelf, dat de historie zich afspeelt in en om Parijs, dat de Montmartre- figüür niet ontbreekt, en dat alles zoo geor dend Is, dat per sialdo de deugd en waarheid triomfeeren. Boeiend en vlot geschreven zal deze „Vrouw met gesloten oogen" ons weer oogenblikken van intense spanning bezorgen, tevens leer zaam en in alle opzichten heilzaam werken. DE BRUG. Toegepaste verkoop en reclame kunst. Wij ontvingen ter kennismaking nummer 1 van den len jaargang van „De Brug", maand blad van toegepaste verkoop en reclamekunst, geredigeerd door den heer J. F. Reesinck, Guli- leistvaat 127 te 's Gravenhiage. en Brunt had den sleutel van de deur meege nomen. Nadat hij zijn gevoelens ten opzichte van Thistlewood en Zijn mannen iu een paar ronde vloeken had lucht gegeven, vertelde Hiden de geschiedenis, en bracht hij zijn toehoorder met de feiten op de hoogte. Natuurlijk zou hij, ais hij zelf weer buiten kwam, onmiddellijk naar de politie loopen, om die In minder dan geen tijd met alles op de hoogte te brengen, en de bevrijding van zijn vriend te bewerkstelligen. Maar hier wilde Armiston niet naar luiste ren. Want de laatste vierentwintig uur was hij een prooi geweest van de verschrikkelijke ge dachte, dat hij nu alle bijzonderheden van een afschuwelijke samenzwering kende, zonder in staat te zijn, ze te voorkomen. Nu was Hiden echter gekomen en moest ieder zijn rol spe len, zonder op persoonlijke belangen te letten. Ik geloof niet, dat ze er op het oogenblik ernstig over denken, om mij te vermoorden, zei hij, want dan zouden ze het al eerder heb ben gedaan. In ieder geval moet ik nu de kans waarnemen. Als je nu naar de politie ging, zouden ze eens hartelijk lachen, over zoo'n wild verhaal, en in ieder geval zou de misdaad moeilijk bewezen kunnen worden. Dit moet je doen, luister goed. Morgenochtend ga je naar den graaf van Harrowby, en vertel hem alles. Overtuig hem van de waarheid van je geschie denis, waarin hijzelf zoo nauw betrokken is, en dan zal hij je eerder gelooven, dan de poli tie. In ieder geval kun je hem vragen, dat hij er voor zorgt, om zoowel politie als soldaten naar hier te zenden, om de samenzweerders te overvallen, die hier morgenavond om zeven uur samenkomen. En u? vroeg Hiden norsch, blijft u hier alleen, en zonder bescherming? U zult het eerst het slachtoffer worden van hun woede, als zè zien, dat ze verraden zijn. Ik moet mijn kans waarnemen, antwoordde Armiston dapper, wat er nu allemaal te gebeu ren staat, is te ernstig om een dergelijke argu mentatie te billijken. Hoe onstuimig en dwaas deze samenzwering ook mag zijn, de leden van deze bende zijn in ieder geval zoo doortastend, dat ze het eerste gedeelte van hun programma tot een goed einde zouden weten te brengen. Dat zou de moord beteekenen van alle gasten van den graaf van Harrowby. Ik smeek je Hiden. doe zooals ik je verzocht heb. Anders kunnen we onze zaak niet redden, die toch be staat in een zekere gevangenneming van deze lage booswichten, die met hun laffe samenzwe ringen de lucht waarin zij ademen, verpesten. Laat me tenminste, drong Hiden aan, uw banden lossnijden, zoodat u de kans hebt om uzelf te verdedigen, en ik zal van beneden een paar wapens halen, waarmede ze koning Een bijgaande circulaire noemt „De Brug" heit eerst© en eenige blad in Nederland, dat geregeld voorWchting wil geven over alle vraag stukken van varkoop en reclame. Bestemd voor de middengroepen zal liet vooral aandacht wijdon aan de étalage. Een bijgaande circulaire noemt „De Brug" derden abonnementten beantwoord, zoo meldt men onis. Deize nieuwe poging, om den Mid denstand te dienen, die zich toch werkelijk niet in een al te roosldeurigen toestand be vindt, moge toegejuicht en met succes bekroond worden. He.t nummer ziet er welverzorgd uit. Behalve vlotgeschreven artikelen op veler lei gebied treft men er ook verschillende spre. kende illustraties in aan. HANSWEERT, 27 Maart Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: s. Telegraaf XI; Navigare, Frens; De Hoop, Nele; Willemsvaart, Hoffman; s. .Tannetje; AMSTERDAM: Victoria, Puylaart; UTRECHT: Daventria, Smit; BREDA: Emma nuel, Steenstra; A von tuur, Klomp; LEEUWAR DEN: Maria Antoinette, Bakker; DEN HAAG: Stad Leuven, v. d. Pluym; DORDRECHT: Espe- rance, Wegh; Elmo, v. d. Velde; Oranje, Troost; BERGEN OP ZOOM: s. Bergen op Zoom G; OUDE TONGE: 3 Gebroeders, v. d. Vliet; BRIELLE: s. Jannetje; STEENBERGEN: Ma ria, Koster; DONGEN: s. Petronella; AMSTER DAM: Bato XI, van Gorsel: DEN HAAG: Edouard, Rombaut; ARKEL: Fratbea. Lee mans; DUITSCHLAND: Calypso, Piegmund; Mann heim 38, Bott; Comptoir 4, Thomann; Josephine, Haverhoelc; August, Kerkhoven: Jeannette, •loos; Transport 32, Vervliet; Frans Hens, Raamsdonk; ICöln 18, Verfurden; Eva. Hamel; Tonkin. Lobstein; Syra, Knörle; Scaldis, Roclt- ters; Eugenie, Michiels; Teniers, van Heigen; Richard 2, Joosten; BELGIë: s. Rün Schelde 4; s. Gruno; s. 4 Gebroeders; s. Mars; s. Jan; s. Dirkje; Odilo, Mötter; Albatros, Robbemond; Geertruida,; Schellaart; Volker 9, Melchers: A.G. 20, de Vo gel; Christina, Peperkamp; Maria, Verachure; Johanna, Bosman; Johanna, Buriks; Teirma, Teirlink; Wilhehnina, Zondag; Sancta Maria, Feenstra: Rhein und Mosel, Segewitz; Industrie, Sterlin; Clementine, Broelcaart; Tartini, Stout- jesdijk: Belgica, Spiesens; Stella Marls, Vermeu len; Liso, V. d. Abbeele; Schwaben 8, Götz; Do- non, Maier; August Therese, Reijniers; Muta tie, Touw; Jeanne, Westerlinck; Grietje, Ver geer; Holland, Storm; Isala, van Kaalte; Balm- horn, Junker; Helena, Stobbe; Anna Maria, van Alphen; Rijn Binnenvaart 5, Veirman; Julia, de Weert; Alsu, Snijder; Joseph, Deckers; Senegal, de Wilde: Regina Coell, Lugtliart; Charitas, de Ronde; Chama, van Dessel; Honorine, Costers; komaan, v. d. Bosch; Mathilde, v. d. Pluym; Antares, Rahauser; Noord, de Haan; Maria, Schippers; Romulus. Timmermans: Amandus, Schoenmakers; Brabo 32, v. d. Heuvel; Stad Luik, Rycquart'. LOB IT II. 27 M ,.i. Gepasseerd voor 4 uur en bestemd vw: ROTTERDAM: st. K. Vaart 12; WesterbóU- wing; Clara Elisabeth; Asa; Westri; Ragnar; 'Rerir; Somme; Willem Anton; Elisabeth; Ex- voto; Frankonia; Dorade, Hofman; Frama, Kriessels: Credo, Koreman: Hejo, de Bont; Styntje, Kroezen; Lecor, Pieterman; Scheder- hof. CaldenhovenFriederlchshof, Gutjahr; Naptha 1, Hendriks;-Agnella, de Bot; Dymphy- na, V. Laak; Stationsingel. Fehmel; W.T.A.G. 66, Rauert; Unrast, Schumacher; Jacob Ca- tharina, Schneider; Ludwig, Bretzel; Secunda Vera, v. d. Wielen; ZUTPHEX: Hansa 201, JaeckelDEN HAAG: Doe Recht, Schippers; TRICHT: Christina, Funnan: HUISSEN; St. Antonius, V. Schalk; OOSTERBEEK: Cornells Johannes, Vredenberg; GOES: Bertha, Schmitz; 'S-BOSCH: Leo.'Daamen; KRIMPEN: St. An tonius, Bonink; II. I. AMBACHT: Krimpen a/d. Lek 2, Romijn; GAMEREN: Josephine, de Beyer; KAMPEN: Eben Haezer, Steenbergen; ZWOLLERKERSPEL: Overijssel, v. d. Kamp. BELGIë: Margaretha, Britz; Demandeur, v. d. Broek; Waterpolo, V. d. Broek; Are en Ciel, v. Kessel; Alfons. Verbeek; Poolster, Kunst. DUITSCHLAND: Rousseau, Blattncr; st. Markgraf; Rijn Schelde 13; Eben Haezer; Saga; Johan Wagner 3; Naptha 4, Goob; Oderia, Baan. George en zijn regeering wilden vernietigen Als je alleen de koorden rond mijn reohter- arm stuk wilt snijden, antwoordde Armiston kan ik nog zoo liggen, dat men met geen moge lijkheid zien kan, dat ik gedeeltelijk in vrijheid ben. Als je me dan nog een mes brengt, zal il< in tijd van nood spoedig genoeg voor de res! kunnen zorgen, en deelnemen in een mogelijker strijd. Hide haastte zich om te gehoorzamen. Ieder oogenblik vreesde hij, dat Brunt tern? zou komen, en hij mocht geen tijd verspillen omdat liet laatste raam nog dichtgespijkerc moest worden. Hoe overtuigend Armiston's woorden ook ge weest waren, toch was Hiden het er heelemaa' niet mee eens. Hij zou veel liever zijn vroegerer redder naar een veilige plaats gebracht heb ben, dan een dozijn edele graven te wa&rs lm wen. Tpch was het geen tijd, om bezwaren aal te voeren, en hij kende Armiston's ka rak te: genoeg, om er zeker van te zijn, dat hij nie van zijn plaats zou wijken. Ondertusschen moest Hiden ving opschieten om een mes te halen, de prop weer zoo in der mond te steken dat het mogelijk was om aden te halen, en de koorden los te maken, on den rechterarm van den gevangene. Armiston toonde zijn dankbaarheid in enkel' ernstige woorden. Ik wist wel, dat je me niet in Oen stee' zou laten, zei hij. En Hiden mompelde maar wat. Als tl mij maar mijn gang had laten gaar om tl in veiligheid te brengen, zei hij. Wat gaa ons de rest aan? Zoo zul je er later niet over spreken, z; Armiston, als je volop tijd zult hebben, om he gewicht van je taak te beschouwen. In het be lang van je land en van alles wat je dierbaa is, vergeet vooral niet, om den graaf te waai schuwen, en volkomen op de hoogte te brenger Zweer je me dat? Dat zweer ik, antwoordde Hiden na eei korte stilte. Goddank, mompelde Armiston, op een too1 van groote verlichting. Nu kan het me niet meer schelen, wat er gebeurt. Ikheb mij; best gedaan. Hiden drong den vloek terug, die naar zij, lippen rees, tegen hen die dezen noodtoestan hadden veroorzaakt, en haastte zich toen ot zijn taak af te maken. Hij was hier nauwelijl' mee gereed, toen het omdraaien van een sleuU en het rumoer van mannen-stemmen, de terui komst van Brunt en Bradburn aankondigdel Ze hadden Davidson meegebracht en droege nog verdere materialen, om, wat zij zich vei waardigen hun arsenaal te noemen, te compl teeren. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 12