Vrijdag 30 Maart 1928 Tweede Blad Pagina 1 t STEEDS WEER. DE CENTRALE FILMKEURING PROF. RUSSEL Do nieuwe leeraar der R- K. Universiteit PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING Wegens ijver voor liefdadige werken DE NIEUWE DIRECTEUR VAN WERKSPOOR Ir. Franco zal benoemd worden HET KANAAL WESSEM-NEDERWEERT UIT DE METAALINDUSTRIE Dreigend conflict bij Stork NEDERLAND EN SOVJET-RUSLAND Het weigeren van Pas-visa BEERTA VLAGT NIET MEER OP NATIONALE FEESTDAGEN Een communistisch voorstel EM. PASTOOR P. DE GREBF HET FAILLISSEMENT DER VEEN DAMMER HYPOTHEEKBANK 2500 voor het aanhouden van Liebermann DE OPLICHTING MET EEN VALSCHEN credietbrief. 12 TWEEDE KAMER NA BESMETTELIJKE ZIEKTEN DE MOTIE LINGBEEK EERBIED VOOR HET GEWETEN PR NClPiEËL WERK OF ANTIPAPISTISCHE IJvER POGING TOT MOORD. 11 woonwagenkamp-manieren Zes jaren gevangenis De socialisten weten zeer goed dat uit breiding van liun macht ln ons land vrij wel onmogelijk is. Het grootste deel der Biet-Katholieke arbeiders is in hun macht »n wat zij onder de geloovige Protestant- #che arbeiders kunnen halen ls niet zoo Teel. Dus hebben zij het oog gevestigd op de Katholieken. Gelukkig is men er in ons ic-nd vrij tij dig bij geweest de arbeiders in eigen ver- lenigingen te organiseeron. Was uit niet gebeurd, dan zou het grootste deel vast en ïeker verloren zijn geweest voor de Kerk. De socialisten hebben dat wel pogen tc bestrijden, maar zij kunnen de onloochen bare feiten niet verdoezelen. En die feiten Zijn: le. dat het Nederlandsch socialisme ont stond in vrijdenkerssfeer en door bek -nde godloochenaars werd verbreid; 2e. dat alle geloovigen, die toetraden tot de beweging, hun gelooi verloren; 3e. dat alleen ongeloovigen en bekende afvalligen de leiding hebben in de partij, ie. dat de pers geleid wordt door Joden, Ongeloovigen en afvalligen. Die feiten op zicli zelve zijn al voldoen le om een beweging ongeschikt te verl.laien voor den Katholiek, maar daar komt neg bij, dat het Kerkelijk Leergezag bepaalde onderdeden van het socialisme als dwaling heeft gebrandmerkt. En op al die gronden heeft, het zijn onderhoorigen voor de kc .s gesteldóf Katholiek óf socialist, maar n ei- de te gelijk zijn is onmogelijk. In vroeger dagen hebben de socialisten geprobeerd de menschen te misleiden; zij verklaarden eenvoudig dat godsdienst pri vaatzaak was, ofschoon zij zeer goed wisten en ook toegaven, dat het geloof verloren werd in hun beweging. Ook is er gepro beerd, de Katholieke vereenigingen te dis- kwalificeeren en de arbeiders door terroris me schrik aan te jagen. Maar alles is ra's- lukt. De Katholieke arbeiders in Nederland Waren voldoende onderricht en gewaar- Schuwd. Nu hebben de socialisten het weer over gen anderen boeg gegooid. Zij doen alsof zij het Katholicisme beter kennen dan de Bis- Schoppen. Nu al hun pogingen niet baten gm het voor te stellen alsof het socialisme Wèl aannemelijk is, probeeren zij den men schen wijs te maken, dat hot bekende ver bod der bisschoppen onaannemelijk is. Zij hebben vooral Uvce argumenten die Sltijd terugkomen: le. de bisschoppen mogen het niet doen; 2e. de bisschoppen elders doen het ook Biet. Het eerste ls vlakweg onjuist. De bisschoppen mogen het wèl: zij zijd gesteld om de Kerk te besturen en zij mogin die maatregelen nemen, welke zij noodig Bchten voor het behoud van het geloof. Wie daaraan twijfelt, is niet Katholiek meer. Wat het tweede punt betreft, moet men onderscheiden naar de verschillende landen. Zoo is het waar, dat ln Engeland een Ka tholiek lid van de arbeiderspartij mag zijn, maarhet ls óók waar, dat die partij b.v. den klassenstrijd verwerpt (Oudegeest zelf heeft het nog onlangs erkend) en dat Zij du3 heel iets anders is dan onze S. D. A. P. Misleid door de roode propagandisten hebben in Oostenrijk en België duizenden arbeiders zich aangesloten bij de socialis ten: de meesten zijn hun geloof kwijt. Een optreden van de bisschoppen zou daar eer kwaad dan goed doen. Dat. bewijst niet, dat het socialisme onschuldig maar integen deel, uat het zeer schuldig is! Ook een Belgisch of Oostenrijksch Katho liek moet trouwens publiek zijn socialisti sche dwalingen herroepen als hij sterft en bediend wil worden. Ten slotte: er is juist dezer dagen in Frankrijk een merkwaardig besluit geno men door de Bisschoppen. hebben nd. bepaald dat Katholieken, di li l blijven van de veroordeelde bewe ging der „Action frangaise"", buiien de Kerk gesloten worden. Zij kunnen niet ker kelijk trouwen, blijven verstoken van ker kelijke begrafenis en kunnen geen Sacra menten ontvangen. Hier hebben wij precies eenzelfde verbod hu tegen nationalisten wat in Neder* land is uitgevaardigd tegen de socialisten. De Franschen zullen niet zoo dwaas zijn 'te vragen of de Bisschoppen dat mogen: het geschiedt en dat is genoeg. Zij zullen ook geen vergelijking trekken met andere landen: de maatregel geldt alleen voor Frankrijk. Maar zij bewijst welke bevoegd- heien het Kerkelijk Gezag heeft, en hoe de socialisten er naast zijn als zij beweren, dal dit verbod „maar" door bisschoppen ge geven is en „alleen" in ons land. Het is .voor ons land precies voldoende, dat de bissrhoc.opn het gegeven hebben. F.n wie de leer kent en er naar leeft, zal 'pp n gen aarzelen weten. DE VEGE: ïiJNSCHE GEZANT IN DEN HAAG. toestand bevredigend was tie toestand van den lieer de Gu's:c Doken van liet Corps Diplomatique bn raantinië te 's-Gravenliagê, be- Vr aurnemend Deken van bet diplomatieke borps fungeert, sedert de ziekte van den beer de Uaesalaga, de v D ,-marken, de heer Axel Nr-vr "*agen als ~- Eindhoven's burgemeester lid der Commissie, Bij beschikking van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw is benoemd in de vacature, ontstaan door het overlijden van kapelaan P. Th. van DIest, tot lid van de Centrale Commissie voor de Keuring van films, bedoeld in artikel 15 der Bioscoopwet, A. Ver dijk, burgemeester der gemeente Eindhoven. „Bed en Sofa" ontoelaatbaar Naai- wij vernemen, heeft de Centrale Com missie voor Filmkeuring dein Russiscbea film „Bed en Sofa" voor vertooutng ontoelaatbaar verklaard. De exploitant vaai de Russische film, heeft herkeuring aangevraagd. De herkeuring der Miss Cavell-film zal Dins dag a.s. plaats twmbeu. Hedenmorgen heeft mr. G. Russel zijn ambt. van buitengewoon hooglet raai in bet belasting recht en de belastingpolitiek aan de R.K. Uni. versitait te Nijmegen aanvaard met. liet uitspre ken eener rede, getiteld: „Beschouwingen over nationaal en internationaal belastingrecht". De heer H. J. Holterman be Zwolle ls door Z. H. Paus Pius XI benoemd tot ridder in de orde van den H. Gregorian den Groote. Met deze benoeming beeft Z. H. de groote verdiensten willen huldigen,, welke de beer Holte ruina zich jegens de kerkelijke en bur gerlijke gemeenschap verworven heeft door zijn ijver voor liefdadige werken en versprei, ding der katholieke pers. Naar het „U. D." verneemt, zal professor Ir. Franco, chef in dienst bij, de Nederl. Spoor wegen (materiaal, werkplaatsen en electrtfl. catle) benoemd worden tot directeur van Werk. spoor, de Ned. Fabriek voor Werktuigen en Spoorwegmateriaal fe Amsterdam. Dezie be. noeming zal geschieden iiu een vergadering van aandeelhouders van Werkspoor over enkele weken te houden. De openstelling voor de scheepvaart De Minister van Waterstaat maakt bekend, dat van 2 April af het kanaal Wessem—Neder- weert voor de scheepvaart zal zijn opengesteld. DE WIJZIGING VAN DE DRANKWET. Het verslag der commissie van voorbereiding gereed. De eomraissle van voorbereiding voor het hij de Tweede Kamer aanhangige ontwerp-Drank- wet heeft gisteren een zeer uitvoerig Verslag over dat ontwerp aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid doen toekomen. DE MEERDERHEID VOOR EEN ULTIMATUM. Op de Woensdag gehouden vergadering van georganiseerden, werkzaam op de machine fabriek Gebr. Stork Co. en bulten de ge meente Hengelo wonenden, werden 136 stem men uitgebracht voor het stellen van een ul timatum, 5 tegen en 1 blanco, zoodat de totaal cijfers dér georganiseerden thans zijn 533 vóór het ulittlmatum, 30 tegen en 6 blanco. Gisteren had de stemming plaats door-de ongeorgani seerden. In de gisterenavond gehouden vergadering van de ongeorganiseerden uit het personeel van de machinefabriek der Gebr. Stork te Hengelo, wierd met overgroote meerderheid gestemd voor het ultimatum. Aaa de stemming hebben in 't geheel 1000 werklieden, meest geschoolden, deelgenomen, wiaarvaa 900 zich voor het ultimatum ver. klaarden. In verband met de gevallen beslissing zullen de gecombineerde besturen a.s. Maan. dag hun houding vaststellen. UIT HET BOEKDRUKKERSBEDRIJF Het collectief contract ook door de patroons aanvaard Woensdag vond te Utrecht plaats de alge. meene vergadering van den Nederlandsclien Bond van Boekdrukkerijen en daarna de ge meenschappelijke algemeene vergadering van de Federatie der Werkgeversorganisaties in het Boekdrukkersbedrijf. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer S. S. Kor thuis, op de ietwat gunstiger conjunctuur van het bedrijfsleven ia Neder, i land. Het voornaamste punt dei' agenda was het voorstel van het algemeen hoofdbestuur om een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst en lee.rl itrgenregellng met de werknemersorgani- su tien aan te gaan. Deze C.A.O., waarvan de duur is bepaald op 2 jaar en 7 maanden, ver schilt slechts weinig van de vorige. Hoewel uit de vergadering enkele bezwaren tegen deze nieuwe overeenkomst werden naar voren ge bracht, en teleurstelling werd uitgesproken over onvervulde wenachen, b.v. dè invoering van een tweeploegenstelsel, werd tenslotte deze C.A.O. toen met algemeene stemmen aange. nomen. A 's.. voorzitter der Federatie, werd herkozen fu Leer S.S. Korthals met 1149 tegen 52 atem- In de Russische tzwestia publiceert Olden burg, de secretaris der Russische Academie van wetenschappen, een protest tegen het feit, dat de Nederlandsche regeering ge weigerd heeft, pasvisa te vei'leenen aan de Russische gedelegeerden naar het vierde Oceanografisch congres, dat ln 1929 op Java zal worden gehouden. Oldenburg wijt deze weigering aan de actie van het organisatie comité voor dit congres. De gemeenteraad van Beerta besloot op voorstel der drie communistische leden, om op nationale feestdagen niet namens dé ge meente te vlaggen. Met de drie communisten stemden de drié soo. democraten voor. In den ouderdom van 77 jaren is te Ooster- hout overleden de Zeereerw. heer P, dé Groef, em. pastoor van Standdjaarbuiten. Zooals reeds werd gemeld heeft de Officier van Justitie te Amsterdam opsporing, aanhou ding en voorgeleiding verzocht van Salomon Liabermann, geboren te Riga, 14 Februari 1886 koopman, thans zonder nationaliteit. Hij wordt verdacht van bedrieglijke bank breuk van drie millioen gulden, gepleegd in verband met het geruchtmakende faillissement der Veendammer Hypotheekbank en der Dis- contobank voor credletinstellingen. Zijn signalement luidt 1.70 M. donkerbruine oog en, achterovergekamd haar, heeft Israëli tisch uiterlijk, gezet postuur, kleeding onbe kend. Hij reist vermoedelijk op een valsche pas. In verband met het groote belang, dat de jus. title en politie bij de aanhouding van Lieber- mann hebben heeft de Minister van Justitie thans een som van 2500 beschikbaar ge steld voor deugen®, die aan de politie aanwij zingen geeft, welke leiden tot arrestatie van Liebermann voornoemd ecu, indien hij in het buitenland mocht, worden aangehouden, behou dens uitlevering naar Holland. Jan, Rlias Plet; alias Klaas. HOE MENEER OPEREERDE. Het Algemeen Politieblad bevat een uitvoe rig relaas over de gesties van den lm het be. gin dezer maand in ons land geopereerd heb benden, zich noemenden C L. Dupont de la Tour, die gezocht wordt, verdacht van verval, aching van een credietbrief der „National City Bank of New York", waarop hij bij verschil lende banken in Rotterdam, - Utrecht en Den Haag groote bedragen heeft uitbetaald gekre gen. Ia Utrecht en Genua ls gebleken, dat hij in gezelschap was van een tweeden persoon. Uit correspondentie met de Zwitsersche poli tie bleek, dat Dupont die la Tour vermoedelijk Identiek is met iemand, die in Zwitserland, telkens onder andere namen, door middel van valsche crediethrieven bankinstellingen heeft opgelicht. Het Algemeen Politieblad publiceert een portret van Reué Betlawini, alias Charles Mar tin, alias Charles Dupont, alias Dupierre, Pierre Due, Degrande Autirê Gaume, Charles Faber, in wleu door één getuige te Rotterdam Dupont de ia Tour wordt herkend. In een even. eens gereproduceerde foto van Louis Camera, alias Arturo Paz, Louis Bianchetti, Henri Pirette wordt door twee getuigen te Utrecht Dupont de la Tour herkend. De commissaris van politie, toegevoegd voor den justitleelen dienst aan het hoofdbureau van politie fce Amsterdam verzoekt ten spoedig ste bericht aan de Nederlandsche Centrale In zake falsificaten, gerechtshof te Amsterdam, indien omtrent genoemde personen iets mocht blijken, OLYMPIADE EN KUNST Vert'ooniug van ,,1'cliuaton"? Het Utrechtsche Studentencorps heeft in een druk bezochte vergadering besloten de uitnoodl. ging van het Ned. Olympisch Comité, om het openluchtspel Ichnaton van c. J. Graadt vau Roggen te vertoonen als officieele openings, voorstelling voor de Olympische Spelen, aan te nemen, onder voorbehoud, dat de noodige spelers zullen worden gevonden. CHAPLIN ALS PALJAS? Plannen voor een nieuwe film Do „Evening Standard" verneemt, dat Charley Chaplin voornemens ls over eenigen tijd te beginnen aan een nieuwe film, waarin hij de rol van Paljas zal vervullen. Hij wil zijn bolhoedje en slobberbroek verwisselen voor heit clownspak. DE KOLENDAMPVERGIFTIGING TE VLISSINGEN. M. Na den zoon ook de vader overleden Zooals destijds werd gemeld, werden op 5 Maart. In hun woning aan de Molenstraat te Vlissingen een vader en een zoon aangetroffen, die dooi' kolendamp vergiftigd bleken te zijn. De zoon overleed spoedig en thans is ook de vader aan de gevolgen overleden. Aan de orde was de verdere behandeling van het wetsontwerp houdende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten. Ontkend kan niet worden, dat de toestanden op vacclnatiegebied zich sedert 10 Juni 1927 zeer gewijzigd hebben. De moeilijkheden, die zich nu voordeden, kwamen daar helaas niet uit voort. De regeering heeft zich bij haar op treden nu eenmaal verschanst in een vesting, door de verklaring dat zij alle vraagstukken, die met vroegere politieke geschillen te maken hadden, zou laten rusten. Dat was de lout, want een regeering heeft dat niet in haar macht. Door omstandigheden buiten haar wil kwam het vaceinatievraagstuk aan de orde en nu de vaccinatiedwang voorloopig voor één jaar is geschorst en de regeering dus een stuk van het terrein, dat zij tot niemandsland verklaard had, heeft moeten prijsgeven, was de toestand wel degelijk veranderd. Het amendement van mevr. de Vries—Bruins, destijds tegen den zin van den minister aangenomen, had nu niet meer de beteekenis van 10 Juni 1927. Het heeft geen nut na te gaan, of destijds de bmendementen-Bijleveld zouden zijn aange nomen, als de minister ze niet onaannemelijk had verklaard. Wij zijn er nóg niet zoo zeker van, want de omstandigheden waren toen anders dan nu. Het wa3 intusschen een ingewikkelde zaak gewwdetn. De lieer Bij le veld had een amende ment ingediend om het amendement van mevr. de VriesBruins, waarom destijds de beraad slaging geschorst was, weer uit artikel 36 van de wet te schrappen. Wannéér dat geschied was zou dat een betreurenswaardig precedent zijn geweest. De Kamer had toen beslist, dat ei- strengere bepalingen moesten zijn vóór het vrijstellen van vaccinatie aan zwakke kinderen. Met groote meerderheid werd dit amendement dan ook verworpen. Stom/den destijds 4 Katho lieken voor dit amendement, thans niet minder dan 20 tegen weder schrapping daarvan. Nauwelijks was dit geschied of de heer Bijle- veld diende nieuwe amendementen in, die reeds gedrukt klaar lagen en waarvan de bedoeling was, eveuals van de op 1 April verworpene om zonder algeheels opheffing van den vacci natiedwang, zooals de heer Kersten wil, toch tegemoet te komen aan gemoedsbezwaren, die velen hebben tegen de vaccinatie. Het was een nieuw artikel 36a, strekkende om een drietal artikelen uit de vacclnatiewet, zooals deze laatstelijk gewijzigd is bij de wet van XI Febr. 1928, te vervangen door vijf andere. Als de vaccinatie-wet weer van kracht wordt want deze is voorloopig tot 1 Januari 1929 huiten werking, dan kan men vrijgesteld worden van inenting op grond van godsdienstige bezwaren, maar men is verplicht deze bezwaren onder eede te bevestigen. Op het oogenblik beeft deze bepaling geen enkele beteekenis, en als zoodanig zou het veel beter geweest zijn Indien men de zaak had laten rusten tot aaa het einde van dit jaar het vaccinatiewetje weer aan de orde kwam, of nog veed beter, als men gewacht had tot de oommissie, die het vraagstuk onderzoekt, met haar werk klaar is' en de regeering op grond daarvan voorstelt de vaccinatiewet weer van kracht té doen zijn. Wie weet hoeveel Jaren dat nog duren kan. De anti-revolutionairen hadden de kwestie echter zoo hoog opgezet, dat ze niet wachten konden geen dag en geen uur. Dank zij den steun van de katholieken werd het amendement aangenomen. De minis ter had het liever niet, maar liet de beslissing aan de Kamer en de rechterzijde had eerbied voor het geweten. Daarna was de motie-Llngbeek aan de orde, waarmede de voorsteller wilde bereiken, dat aan religieuzen bij het onderwijs werkzaam veel minder salari3 zal worden gegeven dan aan and-ore onderwijzers. Hot is hierbij de vraag of men dit vraagsUik principieel wil behandelen of slechts als vooit- gekomoa uit overdreven anti-papistischen IJver voor bezuiniging. Het is een uitermate teer eu moeilijk vraagstuk, dat blijkt wel uit het rap port vau de paolficatlecomiiuisaie, maar wil men zulks, dan zijn de Katholieken bereid het prin cipieel te bespreken. Moeilijk is het, omdat men niet voor de categorie religieuzen alleen mag gaan onderzoeken wat zij met hun salaris doen. De heer Lingbeek heeft verklaard, dat zijn motie niet voorkwam uit antl-paplsme, want dat hij zijn Katholieken landgenooten geen kwaad hart toedraagt. Het spijt ons voor den heer Lingbeek, maar alhoewel hij deze verkla ring een glas klaren wijn noemde, dat hij zijn medeleden wilde schenken, wij konden toch niet anders denken, dan qui s'excuse, s'accuse. Zijn heele betoog was immers met die verkla ring in strijd. Meer dan schande is het. als hij verklaart, dat hij zijn R. K. landgenooten wil geven wat hun rechtens toekomt en daarom aan reli gieuzen onderwijzers, ongeacht wat voor on derwijs ze geven en welke akten ze hebben 70® gulden per jaar toedenkt. Dat is volgens hem voor hen voldoende om in hun eigen levens onderhoud te voorzien. Nonnen en broeders zijn vreedzame menschen, maar hij moest iets dergelijks eens voorstellen voor andere onge huwde ambtenaren. We begrijpen niet hoe deze predikant het woord rechtvaardig in den mond durft neniea en de eene onbewezen beschuldiging na de an dere uit over de millioenen, die er vloeien ia de kloosterkassen. Millioenen, die besteed wor den om daaruit wapenen te smeden ter bestrij ding van den Protestaaitschen godsdienst. Wij tarten hem daarvan bewijzen te leveren. Als er gesproken kan worden van rechtvaardigheid, dan zeker van de gerechtvaardigde verontwaar diging, waarmede de heer van Wijnbergen daar tegen protesteerde. Dat er hij dezen predikant geen sprake ia van het uitlokken van een principieele bespre king maar slechts actie tegen de Katholieken, bewij3t niet alleen zijn voortdurend geschrijf in ,,Kerk en Staat", maar ook de meer dan stumperige wijze, waarop de motie is saamge» steld. Iu de motie geeft hij blijk van de kwestia zelf niets te begrijpen, maar bovendien ook geen moeite daarvoor te hebben gedaan. Zé komt slechts voort uit haat tegen de kloosters. Wat is een kloosterschool? We weten het niet. De wet kent scholen voor Lager Onder wijs en Uitgebreid Lager onderwijs. Aan d® scholen als Lingbeek blijkbaar bedoelt zijn in tusschen ook nog leeken als onderwijzers en onderwijzeressen verbonden. Een stelsel van suhsidieering, of van bijdrage in de salarissen bestaat niet. De kosten van het onderwijs wor den vergoed. De salarissen worden niet In de Lager Onderwijswet geregeld, dus waarom de minister deze wet zou moeten wijzigen is niet duidelijk evenmin wat een kloosterbeatuur is. Meer dan voldoende om aan te toonen, dat leder Kamerlid, die zijn stem aan dezen onzin zou geven, zich blijvend zou blameeren. Veel kans bestaat er niet voor. Heden zou het debat worden voortgezet maar in de reeesstemming, die te Wachten is, be looft dat wat te worden. Een gloriedag voor de kleine partijen, vooral als na den heer Lingbeek de heer Braat komt met zijn initiatief ontwerp, waar ook de naam van den heer Lingbeek onderstaat. De reli gieuzen hij het onderwijs doen voor bun sa laris, dat de heer Lingbeek hun misgunt, heel wat nuttiger werk dan deze heeren, die eenige malen zooveel genieten, door hun arbeid In. het parlement. Door een broodje met rookvleesch Het O. M. bij de rechtbank te Leeuwarden eischte Woensdag tegen Hendrika J„ 38 jaar oud, vrouw van W. H„ te Nieuwe Brug bij Heerenveen, zes jaren gevangenisstraf, we gens poging tot moord op 16 December 1927, door het zenden van een vergiftigd broodja met rookvleesch aan mej. Melein te Heeren- veen, met de bedoeling haai' daarmede van het leven te berooven. Verder eischte 't O. M. tegen den 76-jarigen J. M., te Njjehaske, 8 jaren gevangenisstraf, wegens het uitlokken van deze poging tot moord. Uitspraak over 14 dagen. Door de Bredasche rechtbank werd gisteren tegen den 24-jarigen P. H. uit Geertruidenberg, die op 19 Januari j.l. in het woonwagenkamp} te Breda W. H. met een mes had doodgestoken, zes jaren gevangenisstraf geëischt. Uitspraak 12 April. FRATER ALBERTINO. f Te Tilburg is in den ouderdom van 50 jaaf overleden, de Eerw. Frater Albertino, in d® wereld H. W. Schraven, geboren te Mill. Z.Eerw, was werkzaam als onderwijzer in de St. Anto* nlusschool, Besterd, aldaar. HOE EÉN LUXE AUTO GERAMD WERD. Te Heemstede had eern aanrijding plaats tus- schen een vrachtauto en een luxe auto. De luxe auto werd van achteren aangereden ea ernstig vernield. Gelukkig hadden er geen ernstige ongelukken plaats.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 5