Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprilfol. Bij alle Drogisten. l MAANDAG 2 APRiL 1928 EERSTE BLAD PAGINA 3 DE ACTiE IN DE HAVEN BEDGIJ VEN De eischen der organisaties aan de Scheepvaartvereenigingen Noord en Zuid verzonden DE HAVENARBEIDERS OPGEROEPEN OM ZE TE ONDERSTEUNEN JUBILEA INBRAKEN MOTORFIETS IN BRAND MOTOR-ONGELUK ANTWERPEN-ROTTERDAM VERDACHTE BERGPLAATS VECHTPARTIJ ONGEVALLEN CONCOURS HARMONIE NED. SPOORWEGEN 447' STAATSLOTERIJ. Wij ontvingen liet volgend communlgué ter plaatsing: Sinds 1924 bestaat er in de havenbedrijven te Rotterdam on Amsterdam geen collectieve arbeidsovereenkomst. Na een langdurige agitatie hebben de orga nisaties, de Centrale Bond van Transport arbeiders, Ned. Bond van Christelijke Fa- hoeks- en Transportarbeiders en de Ned. R.K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius" besloten hunne eischen per 31 Maart aan de besturen van de Scheepvaart Vereenigibgen Noord en Zuid te verzenden. Op dezen datum zijn onderstaande gelijk luidende hrieven verzonden: „Sinds acht jaren zijn geen maatregelen ge troffen, die eenige verbetering in de maat schappelijke positie der havenarbeiders brach ten. Integendeel, er heeft een „afbouw" plaats gelhad, die vooir de arbeiders achteruitgang instede van vooruitgang beteekende. Er zijn meerdere hesluiten genomen en uitgevoerd, die den arbeiders rechten ontnamen, welke ook door de leden uwer vereeniging reeds vóór acht jaren als billijk en wenschelijk worden erkend en die daarom destijds waren toege kend. Wij laten thans de motieven, die tot dezen toestand hebben geleid, huiten beschouwing. Slechts willen wij er op wijzen, dat de arbei ders en hunne organisaties zich met deze han delingen nooit hebben kunnen vereenigen en enkel in verband met de verhoudingen zich deze lieten welgevallen en er In hebben berust. Om deze reden ztfn de door u getroffen maatregelen door de arbeiders steeds als van tijdelijken aard beschouwd en zijn ze immer voornemens geweest om herstel te verlangen van de rechten, die hun reeds vóór acht jaren .Werden toegekend en die toen ook door u vol komen rechtmatig werden geoordeeld. Het wil ons voorkomen, dat de tijdsomstan digheden thans gedoogen om met vrncht een poging daartoe te ondernemen. Daarbij hebben wij allereerst op het oog Jiet herstel van het recht op pensioen. Ongetwijfeld zult u, thans meer nog dan ln 1920, mot ons erkennen, dat het recht op levensonderhoud ten laste van het bedrijf, voor hern, die ouder geworden ls en zijn arbeids kracht in dienst van het bedrijf versleten heeft, een elsch des tljds is. Gaarna zagen wij dan ook thans het recht op pensioen hersteld, waarbij het ons wil voorkomen, dat, in ver band met de schamele bedragen, die rechtens de Invaliditeitswet worden toegekend, ec<n aanvullend pensioen van 10.— zeer matig en alleszins billijk kan worden genoemd. Op deze basis zagen wij dus gaarne de be sprekingen omtrent herstel van pensioen met tïwe vereeniging geopend. Als tweede maatregel van herstel zagen wij Weder gaarne medezeggenschap en medebeheer pver de Havenreserve aan onze organisaties toegekend. Wij behoeven er niet aan te herinneren, dat Jn 1917 de Haven Arbeid® Reserve wordt inge steld om regelmaat in de verdeeling van den arbeid te brengen en om den lossen haven arbeider een bestaan te verzekeren. Naar onze overtuiging voldoet de Haven Arbeids Reserve tegenwoordig aan dezen eisch niet. Bovendien zijn de klachten der arbeiders over onredelijke en willekeurige behandeling zeer groot. liet vertrouwen in deze instellingen waar door cle arbeiders eenmaal zoo groote be langstelling hadden, dat zij mede bijdroegen in de kosten van dit instituut, is dan ook vol komen vernietigd. Het zal u niet ontgaan, dat daaruit moeilijkheden dreigen te ontstaan, die voor het instituut en het bedrijf zeer schade lijk kunnen zijn. Dit betreuren wij, want wij achten het be ginsel, dat, gelijk dit weleer het geval was, aan de organisaties der arbeiders zeggenschap in het beheer der havenarbeidsreserve worde verleend, hij n geen tegenkanting zal onder vinden. Zouden wi, ou u-at hst herstel van vroegere rechten betreft, thans tot deze twee zaken wil len bepalen, daanaast stéllen wij lioogen prijs op inwilliging van 'n verlangen, dat zeer sterk onder de arbeiders leeft. Het is-het recht op oen minimum aantal dagen vacantia per jaar met behoud of, voor zoover het de losse arbei ders betreft, onder toekenning van loon. Jaarlijksche vacantie wordt meer en meer een maatschappelijk gebruik. In tal van be drijven is deze als erkend recht ingevoerd en ook in het havenbedrijf zijn reeds meerdere groote ondernemingen tot het toekennen van vacantie overgegaan. Algemeene doorvoering achten wij mogelijk. Overwegende bezwaren zijn er niet tegen aan te voeren. Wij verzoeken u dan ook cle invoe ring een er vacantie overeenkomstig de vol gende regelen: a. voor de vaste havenarbeiders toeken ning van een minimum recht van zes werk dagen per jaar; b. voor de losse havenarbeiders toekenning van 1 dag per jaar voor iedere, gedurende het vor-ge jaar gewerkte 75 taken. oorts zijn er ten aanzien van de huidige arbeidsvoor waarden een aantal kleinere grie ven en wenscken, deels ook tengevolge van de uitlegging der omschrijving van de arbelds- regelen, waaromtrent wij gaarne met u tot een oplossing zouden geraken. 1. garantie van uitbetaling vair het dagloon (2 taken als minimum) aan losse arbeiders; 2. verbetering der taakindeeling en van de regeling van den nachtarbeid; opname van alle tot. het havenbedrijf be- hoorende groepen. Hiermede hebben wij de verlangeus der arbeiders, voor zoover als deze thans naar onze overtuiging tot oplossing kunnen worden gebi acht., te uwer kennis gebracht Ernstig dringen wij er hij 0p aan dezen be scheiden eischen uwerzijds in welwillende overweging te nemen en door de inwilliging daarvan den arbeiders bevrediging te geven. Tot verdere bespreking omtrent deze ver langens en hunne vervulling, verklaren wij ons gaarne bereid, terwijl wij meenen, dat het ook uwe bedoeling zal zijn, dat, Indien tus- De heer W, Dammers was vandaag 50 Jaar in dienst als tabakswerker bij de firma J. en A. C. van Rossem. Op het privékantoor werd de jubilaris door een van de firmanten toegesproken, onder aanbieding van een cadeau onder couvert. Ook van het kantoor- en fabriekspersoneel mocht de heer Dammers blijken van sympathie in ontvangst nemen. De dag werd verder doorgebracht in huise lijk en kring. Bij de firma Gescher en Kemper aan de Groote Markt waren vandaag drie leden van het personeel 25 jaar in dienst. De hoeren W. C. J. van Duyl, etaleur; M. de Blank, verkooper en C. y. d. Gaauw, expeditieknecht. De drie jubilarissen werden van morgen per auto van huis gehaald en in de groote oud- Hollandsche zaal van het magazijn, door directie en personeel ontvangen. Namens de directie werd het woord ge voerd door den heer B. Gescher, onder aan bieding van diverse cadeaux. De heer van Swers sprak de jubilarissen toe namens het verkoop- en kantoorpersoneel, mede onder aan bieding' van een cadeau. Nog werd het woord gevoerd door een lid van het expeditieperso- neel. Hierna werd de eere-wijn rondgediend. Van meerdere zakenrelaties kwamen geluk- wenschen in den vorm van bloemen en telegrammen binnen. De heer A. Plaisier herdacht gisteren den dag, waarop hij 25 jaar geleden als pakhuis baas in dienst trad hij de N.V. Handelsvereeni- ging J. H. Verstegen, in bakkerij-grondstoffen. De jubilaris, die in Barendrecht woont, werd Zaterdagmorgen met zijn familie' per auto aam het station Beurs afgehaald en op het versierde pri^é-kantoor ontvangen. De heer J. H. Ver stegen sprak den jubilaris toe, onder aanbie ding van een cadeau onder couvert. Ook van het personeel mocht hij blijken van belangstel ling ontvangen. Gisteren was het 25 jaar geleden dat de heer P. M. Jeronlmus als teekenaar bij het kadaster la dienst trad. Hedenmorgen heeft op het Ka. dasterlcantoor de officieede huldiging plaats gehad. De jubilaris werd allereerst toegespro ken door den heer D. G. Sanders. Vervolgens door zijn collega den heer A. Valk. Verder voer den nog het wooixl de heeren R. A. de Wal, hypotheek-bewaarder en A. G. Jalink controleur van de grondbelasting. De jubilaris mocht vele cadeaux in ontvangst nemen. Op Zondag 1 April herdacht, de heer N. de Rooy, zijn 50-jarig timmermans jubileum. Voor heen was hij 15 jaar in dienst vam de firma van Schaik, welke later overging in de firma v. d. Linde, waar de jubilaris 25 jaar werkzaam was. De heer v. d. Linde deed op zijn beurt de zaak over aan de firma Heyink en van Vrees wijk aan de Jacobussifcraat. Aldaar is de heer tlr ttooy thans ruim tien jaar in betrekking. Gisteren is de jubilaris ten zijne huize aan de Hartmansstraat door directie en personeel gehuldigd. Meerdere fraaie cadeaux in den vorm van bloemen en andere geschenken mocht de jubilaris ontvangen. De brigadier-majoor der rijksveklwacht van de Rotterdamsehe brigade, de heer J. Groene, woud, herdacht gisteren den dag, waarop hij vóór 25 jaar werd aangesteld tot rijksveldwach ter te Amsterdam. De jubilaris mocht van den districts-commandant, inspecteur van de rijks- veldwacht O. Ch. Croiset van Uchelen de me daille voor vijf en twintig-jarigen dienst ont vangen. In een der wachtkamers van het ge rechtsgebouw aan den Noordsingel is majoor Groenewoud gehuldigd door de veldwachter». De brigadier F. G. Erkamps bood den jubilaris namens de veldwachters een kleine draagme- daille en een rooktafel aan. Nog van verschil lende andere zijden mocht de jubilaris blijken van waardeering ontvangen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in de kleermakerij van C. in de Scheepstimmermanslaan. De voorraad post zegels een bedrag van 25 gulden en een. coupon stof werden gestolen. Met behulp van valsche sleutels is in gebroken in den slagerswinkel van J. B. B. in de 1ste Middeliandstraat. Uit de huis kamer achter den winkel, waar alles werd doorzocht is voor 80 gulden aan zilvergeld gestolen alsmede een gouden broche met diamant, een ijzeren geldkistje en een boa sleutels. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in den bakkerswinkel van C. v. K in de Putschelaan. Alles werd door zocht, doch er wordt nieta vermist In de Ommoordschestraat raakte de motor fiets van v. G. in brand. Gasten van spuit 10 hebben het vuur met zand en een slang op de waterleiding gebluscht. Vermoedelijk doordat de motorrijder be schonken was is Zaterdagavond op den Schie- damsche Dijk een vrij ernstig motor-ongeluk gebeurd. De 34-jarige expeditieknecht L. M., wonende aan den Zuidhoek reed daar op een motorfiets. Op de duo zat de 18-jarige E. v. d. V., wonende Hooge Boezem. De man heeft plotseling de macht over het stuur verloren, de juffrouw viel van de duo en bekwam een ernstige hersenschudding en een wonde aan haar lin kerarm. Bovendien werd de 52-jarlge mej. E. IC., uit de Delistraat, die daar liep, aange reden. Zij viel en brak haar rechteronderbeen. Beide vrouwen moesten naar het ziekenhuis aan den Coolaiugel worden overgebracht. De motorfiets is in beslag genomen. schen u en ons overeenstemming wordt ver kregen, partijen in een collectieve arbeids overeenkomst hunne nieuwe verhouding zullen regelen". Inmiddels is een krachtige oproep gedaan aan de havenarbeiders om zich achter de eischen der organisatie te scharen. frt Om den Maas- en Sdteldebekep. ROTTERDAM WINT ALLESZINS VERDIEND MET 5—1. Voor een door de weekschen dag is er vrtl talrijk publiek op de tribunes van het Beerschot terrein aanwezig als eerst de Rotterdamsehe ploeg het veld betreedt, welke spoedig door de Antwerpsche gevolgd wordt. In het Antwerpsche elftal zijn eenige wijzigin gen aangebracht; de Rotterdamsehe ploeg is zooals aangekondigd. Scheidsrechter is de heer Tombeax, De ploegen Bteliem zich als volgt op: Antwerpen: Peeters (Berchem Sport) Dedeken Janssens (Antwerp) (Beerschot) De Clercg Meljado Hooydonckx (Antwerp) (Beerschot) (Berchem) Wertz v. Goethem Taeymans Jacobs v. d. Ouden (Antw) (Berohem) (Berchem) (Antw) (Berchem) Nolet Formenoy v, d. Broek Koonings Knape (H.D V.3.) (Sparta) (Xerxes) (Feilen.) (Sparta) Scheffers Grobbe Stolk (H.D.V.S.) (Excels.) (Excels.) v. Dyke Bul Jr. (Fejjen.) (Feijen.) v. d. Bergen (Excelsior) Rotterdam: België is het eerst in den aanval, die tijdig door v. d. Bergen wordt onderbroken. Aan de overzijde moet de doelman spoedig daarop een laag schot van v. d. Broek afweren. Stolk stelt zich bij den volgenden stormloop van den Belgischen linkervleugel tegen v. d. Ouden te weer en werkt goed weg. Weer komen de Antwerpenaren terug doch Meljado trapt mij len naast. Het spel staat op vrij goed peil, de balcon trole laat nog te wenschen over; ze is echter bij de Rotterdammers beter dan bij hun tegen partij. Een ver sehot van Formenoy gaat naast. Een goede combinatie tnsschen Stolk en Knape geeft den laatste .gelegenheid een scherp schot te lossen, de doelman werkt achter. Uit den hoekschop wordt het leer ver teruggezet; een schot op doel volgt, waar Formenoy tegen de lat kopt; het ronde ding wordt weer het veld ingewerkt doch Scheffers schiet naast. De Rot terdammers komen onmiddellijk terug, v. d. Broek zet door naar Formenoy, die op vrij verren afstand fraai intrapt. (01). Er zijn ongeveer 10 minuten gespeeld. Rotterdam is er best in en zet talrijke aanval len op. Een voorzet van Knape wordt door Formenoy naast getrapt, een mooien voorzet van Nolet kan Formenoy, die afgebonden wordt, niet bereiken, De Maasstad ls ver in de meerderheid, slechts zelden kan de Ant werpsche stormlinie ln de Rotterdamsehe ver dediging doordringen. Er wordt van Holland- sche zijde in deze periode best gecombineerd. Plotseling breekt de Belgische rechtervleugel door, Wertz zet over naar van Goethem, die een schot lost, doch v. d. Bergen vangt klem- vast. Even later oogst de doelman levendig applaus als hij bij een hoogen voorzet van v. d. Ouden het leer uit de lucht in zijn veilige handen haalt. De wedstrijd is nu van zeer goed gehalte, vooral aan Rotterdamsehe zijde valt er veel te loven. Een mooie voorzet van Nolet wordt door Koonings achtergekopt. Bij een onverwacht hard schot van Forme noy houdt Peeters, doch hij kan den bal niet klemvast krijgen; eerdat v. d. Broek echter is toogfiloopen, kan de doelman zich herstellen. Bij den volgenden Robterdamschen stormloop trapt Formenoy hoog over. De Antwerpsche aanval valt zeer tegen en wordt door de Feijenooixi-verdediging goed ln bedwang gehouden. Als Jacobs eenmaal weet door te breken, houdt Scheffers tactiseh ln uiterste instantie af om v. d. Berge® gelegen heid te geven den bal weg te werken. Wan neer v. Dijk eens gepasseerd wordt door Wertz in samenspel met den midvoor, komt Bul toe snellen en de Antwerpenaar trapt van schrik vet naast. Dan zet onze rechtervleugel een mooien aanval op; geen Belg krijgt vat op den bal, die naar het midden wordt overgezet, waar Formenoy het leer opvangt, om Dedeken heendrijft en resoluut onhoudbaar inschiet. (0 2). De wedstrijd is thans ongeveer een half uur oud. Antwerpen klemt de tanden op elkaar en be dreigt onze veste; de verdediging der Rotter dammers echter geeft geen krimp. Het spel wordt weer verplaatst, Nolet drijft langs de lijn, zet onberispelijk voor en het bekende hoofd van Koonings stuwt den bal in de touwen (03). De Belgische rechtervleugel gaat het dan eens probeeren doch stuit op van Dijke. Nolet is spoedig weer in bezit van den bal en geeft v. d. Broek een score-kans, die deze echter door treuzelen ongebruikt laat De voorhoede van Antwerpen knoeit leelijk en vooral het schieten lijkt thans nergens op- veel moeilijk werk veroorzaken ze v. d. Bergen Een ver hard schot va® Grobbe na terug spelen van Koonings gaat over de lat De enkele aanval van Antwerpen wordt weer door v. Dijke gestuit. De twee volgende storm lopen »n Rotterdam stranden op buitenspel, -üaarna kamt spoedig cle rust. DadelGk na de hervatting neemt Rotterdam weer het initiatief; het schot van Koonings gaat echter naast. Onmiddellijk reageert Ant werpen heftig, de rechtervleugel schiet, de mid voor schiet, doch v. d. Bergen laat zich niet verrassen. De Maasstad ontworstelt rich weidra aan den druk. Met mooi open spel gaat de bai naar buiten, Knape drijft Janssen» voorbij en schiet; de doelman houdt den bal met zijn voet maar de toeloopende v. d. Broek werkt het leer over de lijn (0—4). De tweede helft is 5 minuten oud. Opvallend is de slechte bal controle der Ant werpenaren, die geen hal weten te stoppon, waarvan onze lialflinie verdienstelijk partij trekt. Wear een aanval der onzen; Knape schiet, de doelman houdt, liggende voor doel, doch Formenoy ontfutselt hem den bal en trapt !n (0-5). Van den Bergen komt dan eenige malen ln actie en wondt luide toegejuicht door de rustige manier waarop Mj den bal met één hand. klemvast grijpt. De Antwerpenaren ritten op een gegeven moment, met zijn vijven vlak voor ons doel, doch de een schiet den bal tegen den ander aan hetgeen ten gevolge heeft dat de Belgen door hun eigen stadgenooten worden uitge goten. Stolt en Grobbe spelen In de midden-linie een uitnemende partij, ae zijn .schier niet te passeer en; Scheffers past zich daarbij uitste kend aan. Een schuin ver schot van v, Goethem houdt v. d. Bergen 'keurig. Eindelijk een mooie com binatie van die Amtwierpsche voorhoede, die wordt besloten met een schot van Jacobs, dat den bal via den voet van v. d. Bergen ln de touwen jaagt (1—5). Dadelijk zijn de gastheer au terug, doch Meljado kogelt hard naast. Do meerderheid van Rotterdam vermindert nu be duidend; ook die spadkwaliteit der combinatie 1» niet meer ais in de eerste helft. Een vrije schop dicht bij het strafschopgebied van Rotterdam verloopt ln een hoekschop, d,le zonder resultaat blijft. Een voorzet van Jacobs wordt door v. Goethem overgetrapt. Aan do overzijde lost Nolet een hard schuin schot, dat de doelman slechts ten koste van een hoekschop kan redden; de bal wordt goed voorgezet, Koon-in-ga kopt tegen den paal en haalt het terugspringende leer over dat juist naast gaat. Aan de overzijde krijgt Taeymans een doel- rijpe kans, doch hij kopt naast. Wanneer Nolet naar binnen drijft, houdt Peeters het scherpe schot, doch de doelman stopt o.i, achter de lijn; de scheidsrechter weet hot niet doch geeft op advies van den Antwerp- schen grensrechter achter-bal Van den Bergen vangt mat een luchtsprong den bai als deze door den Belgische rechter vleugel hoog wordt voorgezet, wat weer veel applaus uitlokt. België dwingt nu twee hoekschoppen af, die wel gevaarlijke momenten voor het Rotterdam sehe doel veroorzaken, doch geen resultaat op leveren. Taeymans weet een maal te doelpunten als reeds voor buitenspel tegen hem gefloten i«. De laatste minuten van den wedstrijd zijn niet de fraaiste wat de spelkwaliteit betreft. Van dan Break drijft op en schiet, de bal' stuit tegen den paal, waarna de doelman zich op bet leer werpt en wegwerkt. Spoedig daarop komt het einde en heeft Rotterdam verdiend met 51 gewonnen. De wedstrijd is door de Rotterdammers uit stekend gespeeld. De wit-zwarie combinatie had geen enkele zwakke plek, bijzonder verdienste lijk speelden de Execlsiorispelers Grobbe en van Stolk, Knape en Formenoy van Sparta, ws van laatstgenoemde over groote sChotvaardig- heid bleek te beschikken en Nolet, wiens voor zetten uiterst gevaarlijk bleken. De aebbe-hoede had het niet zwaar. Antwerpen telde geen uit blinkers. De stand van deze Maas- en Scbeikle-beker- wedstrijde® is nu de volgende gesp. gew. gel. verl. put. Rotterdam 9 4 2 3 io Antwerpen 9 3 2 4 8 doeip. 24—15 15—24 TR OPAGAND ACLUI5 „ST. LAMBERTUS" Afscheid van den geestelijk adviseur, Pastoor van Veen Vrijdagavond 1.1. waren bestuur en leden der R. K. Prapagandadub „St. Lamhertus" voor een speciale vergadering bijeen geroepen om tegenwoordig te zijn bij het afscheid, dat plaats zou hebben tusschen den geestelijk adviseur, den weleerwaarden heer kapelaan K. van Veen, welke benoemd is tot pastoor vau Helder. Nadat de adviseur onder geestdriftig hand geklap was binnengetreden en plaats genomen had, opende de voorzitter, de heer M. van StapeJe de vergadering met den chris telijken groet en sprak den scheidenden priester on geveer als volgt toe: Het is thans de laatste maal, dat ik U als voorzitter onzer vereeniging het welkom op de vergaderingen mag toeroepen. Het bestuur heeft gemeend u bij uw afscheid een stoffelijk blijk van waardeering te moeten medegeven. Waar echter de tijd zeer kort en er dus geen gelegenheid was met elkander te rade te gaan, hebben wij gemeend u een ge schenk onder couvert te moeten aanbieden, het welk, naar Wij hopen, wel door u zal willen aanvaard worden. Moge het n herinneren dat ge hier te Rotterdam een groot aantal vrien den hebt moeten achterlaten, waarvan het be stuur en de leden van onze club zeker niet de minste zijn. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den heer H. Verdeyen, eere-voorzitter der club. Pastoor van Veen, hierna het woord verkrij gend, dankte de sprekers en de aanwezige leden voor de betoonde belangstelling. Nadat men nog ©enigen tijd bijeen was ge bleven, werd ten slotte door ieder persoonlijk afscheid genomen van den oud-adviseur. De 14-jarige - A. R. werd door de politie aangehouden omdat hij gisterenavond aan den waterkant van den Eendrachtsweg een kistje trachtte te begraven. Het kistje bleek een weerinstrument voor vloeistoffen te bevatten. De politie van het bureau Witte de Withstraat verzoekt inlichtingen. Bij een vechtpartij in het café van O. J. v. W. aan den Nieuwen Binnenweg zijn gisteren avond eenig huisraad en een spiegelruit ver nield. De 32-jarige Chinees C. N. is Zaterdagavond in de Veerlaau onder een auto geraakt. Hij bekwam een bekkenfractuur en werd naar hot ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. De 16-jarige A. de K., wonende in den Honingeretraat is in de Slaghekstraat door een autobus aan gemeden. Het meisje kneusde haar linkerenkel en brak twee tanden. Na ln hrt ziekenhuis aan den Coolsingel te zijn be handeld is zij n-ar huls gebracht. Reel. 17043 BJJ gunstig weer zal op Maandag 9 April (2dd Paaschdag) ter -gelegenheid van fl.it couoours de bekende luchtvaarder den heer W. Pottum op stijgen op het feestterrein van bovengenoemd» vereeniging op hot Tuindorp reewijk. EXAMENS BINNENVAART. Het examen voor schipper bij de Binnenvaar^ van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart zal worden afgenomen te Amsterdam op 10, 11, 12, 13, 14, 18 en 19 April en te Rotterdam op 20, 21, 27 en 28 April. Het examen voor machinist aan boord varf stoom- en/ot motorschepen gebezigd in de Rijn. en/of binnenvaart zal worden afgenomen tg Amsterdam op 2, 8 en 5 April en te Rotterdam op 16, 17 en 23 April. LAND- EN TUINBOUWWINTERSCHOLENC, Het einddiploma van de R. K. Land- etf Tuinbouwwiuterschool van den A. B. T. B. te Didam werd behaald door de volgende leer lingen: W. A. M. Berendsen, Azewijn (met lof); G. J. H. Berflo, Hengelo (Ov.); Th. W« Berndsen, Groessen; A. W. H. Bus, Netterdenj H. Galama, Burgwerü; W. B. A. Giesen, Vet- huizen Zeddam; H. Th. van der Heiden, Net- terden; J. H. Haitink, Beltrum; N. Janssen, Oud-Zevenaar; H, E. J. Kempers, Steenderenf G. J. J. Niesink, Keijenburg; E. Poodt, Etten (G.); G. W. Rasing, Loil-Didam; G. Rijprna, Tirns bij Sneek; B. J. Schenning, Beek bij Didam; P. W. Smeeuk, Steenderen (met lof)j' A. P. C. Som. Didam (met lof); B. J. A. Tiggeloven, Meddo (mot lof); G. J. Wissink, Keijenburg (met lof). EXAMEN HANZE-DIPLOMA. Evenals vorige jaren, zal de Nederlandscha R. IC. Middenstandsbond (Federatie van da vijf Diocesane Hanze-Bonden in Nederland) dit jaar wederom de gelegenheid openstellen tot het afleggen van bovengenoemd examen. Het examen zal worden gehouden te 's-Herte genbosch, Roermond en Rotterdam en wel het schriftelijk examen op 23 Mei 1928 op alle genoemde plaatsen en het mondeling examen op 6 Juni te Rotterdam, op 18 Juni te Roer mond en op 20 e® 27 Juai te 's-Hertogenbosch. De candidaten moeten zich aanmelden bij den penningmeester der examencommissie den heer A. J. Spierings, accountant, Ververstraat 9, 's-Hertogenbosch. FEDERATIE-EXAMEN. De praktijk-examens der Federatie van Han- dels- en Kantoorbedienden-vereenigingen in Nederland, zullen gehouden worden voor „boek- houden op 14 en 15 Juni, voor „handelscorres pondentie op 19 en 20 Juni ln do plaatsen in bet prospectus genoemd. Dit prospectus Is gra tis verkrijgbaar bij het „Secretariaat der Fode. ratie-Exanjeus, Auna Paulownastraat 17 a. Den Haag. Zonder RECLAME geen omzet, geen winst; de DRUKINKT is de kracht van 't huidige zakenleven J VTEBDE ÜLA8SI ÜEB9TÏ l-UST. Treslong van 2 April. IÖS0 No. 4IUI No. 2093, 11591. 17231. ft 20» No. 4433. f 199 No. 1"4 3379, 3624, 7£i4, 10346, 18951 PRIJZEN VAN 3(1. 83 2819 50341 87 282," 6063 252 2802 5t.;p 300 2873 5(teC 323 -2889 5091 417 3002 6118 445 3003 52U8 607 317J 5213 658 3190 5232 670 3219 5262 709 328» 51277 783 3881 5369 741 342C 5411 746 344 4 54 41 810 3447 Ö449 869 3492 5456 917 3530 6471 938 3542 5537 1017 3593 5545 1036 3642 6o24 1000 3071 5634 1193 3714 5636 1225 5756 5670 '1244 3765 5710 1282 3776 5746 1286 3781 58.10 13-J8 3850 5848 13S8 .1892 5913 1401 3948 60144 1146 3969 6131 1581 3978 6142 1599 4032 6195 1621 4072 6203 1674 4093 62P9 1709 41-50 6327 17.33 4191 6329 1778 4307 8332 1790 4313 6345 1851 4376 6392 1866 4429 6413 1883 4488 6522 1895 4499 6557 1906 4527 6582 2019 4549 6606 2060 4560 6613 2118 4680 6685 .2140 4740 67.01 216-4 4766 6774 217! 4775 6775 2181 4776 6785 229") 4809 6837 234.-1 432) 6855 2372 4837 6879 2482 4845 6009 2514 4890 7003 2524 4906 7051 2558 4907 7069 256-5 4999 7100 2591 5021 7102 2666 5026 7122 2679 ÜQ85 1142 7174 7.206 7213 7215 7259 7262 5276 7299 7336 7391 7422 7439 7483 7-te* 7503 7584 7688 7756 7822 7829 7561 7906 7959 7961 7077 8004 8005 8062 5149 3153 8243 8270 8369 8378 8396 3405 S524 8679 8583 8723 8790 8921 89-16 8961 9196 9285 0333 93-52 9448 9586 9599 9603 9607 9786 9737 9991 10035 19092 10187 10231 12871 1023ö 12372 10294 12902 10302 12956 10333 13092 10415 13099 10416 13106 10417 13131 10420 13133 10522 13304 1060] 13334 106"- 13369 H 40 13370 -u-ia 13454 iUbób 13455 10659 13479 10689 13634 10883 13538 10907 13678 10930 13649 10962 13689 10983 13720 11102 13723 11123 13785 11225 13799 11347 13807 11378 13841 11464 13845 11517 13918 11583 13945 11609 i4040 11636 14233 11672 14278 11736 1433-5 11757 14421 11791 14438 11043 14525 120-15 14590 12059 146-0 12110 14714 12122 14734 12174 14 736 12186 14S63 12276 14922 12314 15004 12339 15013 12342 15094 12364 15115 12398 15140 12410 16145 12429 15259 12644 15307 12565 15393 12583 15444 12595 15474 12610 165(11 12645 15542 12849 15566 12710 15-577 12782 16706 16765 181891 15779 1836) 158U6 183SS 15809 1843' 15865 1845. 15eö6 18461 1-3809 18® ii 15092 18601 Uk )00 18638 16045 18667 16072 167u6 16087 18720 16135 18740 16319 1C874 16343 18896 16407 18920 16414 18959 16431 18969, 16493 19007 16552 19086 16561 19187 16595 19190 16623 19213 16637 19224 16/08 19262 16769 19274 16799 10-3.3Q 16801 19430 16819 19482 16864 19678 16020 19703 16981 19763 17065 19845 17082 19864 17143 19809 17173 19903 17248 20029 17281 20051 1,327 201J4 17339 20186 17407 20157 17438 202-13 17446 20315 17452 20326 17463 2U423 17607 20483 17613 20517 17534 20630 1755-3 2069,7 17609 20738 17657 20767 17666 20770 17667 20786 17914 20796 18042 20796 iSüöö '203)4 18085 20818 18102 20884 18146 20924 18153 2096»

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3