I DINSDAG 3 APR L 1928 EERSTE BLAD PAGINA 3 WEERBERICHT N. V. „HOUTVAART" UIT MAASSLUIS UIT VLAARDINGEN MODEPRAATJES. MARKTBERICHTEN. HET NIEUWE PROPAGANDACOLLEGE TE ROME LAATSTE BERICHTEN ST. JGSEPH-CONGHEGATIE VAN MILL-HILL ROTTERDAM-NEW YORK IN EEN REDDINGBOOT TERUG UIT DE MISSIE 147" STAATSLOTERIJ. Verwacht wordt: moest matige Z. tot W. [(ylnd, zwaar bewelkt met tijdelijke opklaring, .Waarschijnlijk eealge regen, zachter. De barometer begint op den voormiddag te 'dalen. Fietsers en motorrijders lichten op van 'd avonds 7.02 tot 's morgens 5.0G. „.Ai IT IS AMOM.' Zilveren jubileum Het Roi.erdamsch Gezellentoonieel „Artis Ainfivf", onder-afdeeling der St. Joseph Gezel- lenvereeniging bestaat dezer dagen 25 jaar. De vlce-voorzitter, de heer H. J. de Knoop en het lid, de heer- G. P. Jansen zijn gedurende gl dien tijd aan de vereeniging verbonden en vieren dus hun zilveren leest. De heer de Knoop is thans 25 jaar vice- roer::', eter, de heer Jansen bejjjeedde geduren de ,i::aT den post van penningmeester. Die zilveren jubileum wordt gevierd door een ie est uit voering in den schouwburg der gezellen op Maandagavond (2en Paascbdag). Opgeveerd wordt „Durand en Durand". liet bestuur bestaat thans uit de he eren: Pater N. Perquin O.P., praeses; Pater H. Ruber® G.P., vice-praeses; H. J. de Knoop, vice-vooizitter; N. W. Fenth, secertaris, A. F. tv. van Hoek, penningmeester en W. Boers, bibliothecaris. De Harmonie dei' Gezellen verleent Maan dagavond baar medewerking'. JUBILé Op 15 April a.s. hoopt de heer H. B. Keve- naar, kleermaker bij de fa, Gebr. Domhöff al hier, den dag te herdenken, waarop btj voor 60 jaar in dienst trad bij genoemde firma. Gisteren hebben de heeren J. Grootenhaar, hoot'dkassier en F. J. H. Burgers, kassier bij de firma. R. Mees en Zoenen hun 25-jarig ju bileum aldaar herdacht. Iu het prlvé-kantoor ontvangen werden de beide jubilarissen namens de directie toege. sproken door den oudsten patroon mr. W. A. Mees, die hun namens de firma een geschenk onder couvert overhandigde. De heer J. Ka merbeek complimenteerde de jubilarissen na mens het personeel, mede onder aanbieding van verschillende cadeaux. Ook van andere zijden ontvingen zij blijken van syinj-idhie met hun zilveren feest. Van.Uuis ucium.iu de heer D. van Bovene, ouderbaas bij de afüeeling Plaatselijke Werken aan de Slaehtstraat, den dag' waarop hij vóór 40 jaar in gemeentedienst kwam. De jubilaris werd hedenmorgen In zijn feestelijk versierde atdeeling ontvangen en allereerst toegespro ken door den opzichter, den heer H. Steenweg', onder aanbieding van een rooktafel. Namens de collega's bazen werd het woord gevoerd door den heer J. Jacobs, mede onder aanbie ding van een palm. De heer J. Pot sprak een gelukwensch uit namens de oud-collega's van den jubilaris. Ook deze felicitatie ging verge zeld van een cadeau, Nog werd het woord ge voerd dour den heer Engels, namens den Ambtenaars-bond, mede onder aanbieding van een geschenk. Bij de ontvangst waren nog aanwezig de heeren ir. Zijdeveld en Ir. Visser. De dag werd verder in huiselijken kring doorgebracht. 'u'ElOHTER GEPAKT In üt,n kaatsten tijd maakten wij herhaalde lijk melding van brutale oplichtingen door een man, are achtereen volg ens bij verschillende hospita's kamers betrok, eenige dagen bleef oini dim, zonder tie betalen en als hij or de kans toe zag, miet medenemen van beddegoed, van gaanmaten en kloeten van mede-kostgan- rs te verdwijnen. Hij is de kleermaker A. S. zonder vaste woonplaats. Zijn arrestatie ge. Sciiieddfe in een logement aan den Visschers- dijk. Het staat vast dat hij de schuldige is In "Ute gevallen van oplichting van pensionhoud sters den laats l-en tijd gepleegd. De kleerma ker i e n. oude bekende van de politie. iAKriGE WERKSTER Sedert geruimen tijd miste mevr. M. C. E. K. uit haar woning aan (jen Schieweg at en toe geld uit een geldkistje, waarvan zü den sleutel bewaarde in een gesloten kast, D.e bedragen varieerden t.ueschen 10 en 100 gulden. De ver denking viel na geruimen tijd op de werkster, Ie 1*9-jarige virouw A. H„ welke tot nu toe het voile vertrouwen van haar mevrouw had genoten Gisteren, toen de vrouw weer kwam war. ben. was hel geld in het geldkistje ©emerkt. Toen de werkster gisterenavond naar huis gimg, is zij door rechercheurs aangehouden. Op het politiebureau gefouilleerd, bleek het gemarkte geld in haar bezit te zijn. Zij is daarop in verzekerde bewaring gesteld. Het geld was zij machtig gewonden door .te bast .waarin de sleutel geborgen was, met een vale eb <sn sleutel te openen, waarna het geld- kistje gemakkelijk kon worden geplunderd. Den sleut-el borg zij na afloop weer op de gewone Pïaats. Terwijl de bewijzen tegen deze vrouw voldoen'1 e aijn, blijft zij niettemin alle schuld 0\ï tl'pr WINST ƒ492.452 (v. j. ƒ459.662), ONVERANDERD DIVIDEND. Het nieuwie jaar zet minder gunstig in. Aan het verslag van de „Houtvaart" te Rot terdam over 1927 wordt het volgende ontleend: De vloot onderging een uitbreiding door het in de vaart komen van het nieuwe s.s. „Gouwe", dat aan de verwachting voidoet en niet onbe langrijk tot het resultaat van het afgeloopen jaar heeft bijgedragen. De vloot bestaat thans uit elf, speciaal voor houtvervoer gebouwde stoomschepen, met een totaal-draagvermogen van circa 32:850 ton en een gemiddelden ouder dom van 8% jaar. Behalve het s.s. „Schle", waarop een saldo-bvpotheek rust, groot 100.000, zijn alle schepen onbelast. De boekwaarde rekening houdende met het reservefonds en de reeds gedane en voorgestelde afschrijvingen is 2.105.000, of cireca 64 per ton. Alle sche pen bevinden zich in goeden staat van onder houd. In het thans loopende jaar moeten verschil lende schepen survey passeeren. Het is daarom noodig de reserve voor periodieke surveys krach tig te versterken nu de bedrijfsresultaten zulks toelaten. Wat de exploitatie betreft mag het resultaat van het afgeloopen Jaar bevredigend genoemd worden. De staking in de Britsehe mijn-industrie ver oorzaakte een belangrijke verhooging der vrach ten, Voor onze Mi), waren daarvoor de resulta ten der wintermaanden, in tegenstelling met vorige jaren, zeer gunstig. Ook de houtvrachten van de Oostzee waren gedurende de eerste helft van het jaar, en zelfs tot Augustus, hooger dan in 1926. Daarna begon een daling, welke, naar mate het jaar vorderde, grootere afmetingen aannam. Tegen het einde van het seizoen wa ren de houtvrachten nauwelijks meer loonend, terwijl de vrachten voor uitgaande ladingen naar de Oostzee, welke voor onze schepen in aanmerking komen, dusdanig waren gevallen, dat wij er de voorkeur aan gaven de schepen in ballast te doen ultloopen. De vooruitzichten worden voor het reederij- bedrijf in het algemeen zeer verschillend be oordeeld. Wat onze Mij. betreft, zoo kunnen wij ze slechts beschrijven als minder gunstig dan bij den aanvang van het vorige jaar. Toonden de wintermaanden verleden jaar zeer goede resultaten, de eerste drie maanden van dit jaar bleven hierbij gevoelig ten achter. De concur rentie van reeders in landen met lagere valuta en de beschermende maatregelen, maken hot den reeders, die deze voordeelen niet genieten, zeer moeilijk hunne schepen loonend te exploi- teeren. De vrachten in de Europeesche vaart zijn tot een zeer laag peil gedaald. Wêl zijn wij er weder ln geslaagd belangrijke contracten voor het vervoer van hout van de Oostzee af te sluiten, doch de bedongen vrachten zijn ook in deze vaart beduidend lager dan verleden jaar. Hiertegenover staat, dat de bunkerkolen goed- kooper zijn en wfl een vloot van goede, econo mische en voor hun doel geschikte schepen be zitten. De balans per 31 December 1927 vermeldt als Activa: stoomschepen 3.135.000 (2.913.451), kassa en kassiers 56.047 (245.524), effecten 273.053 (272.101), prolongatie u/g. 70.000 (170.000), debiteuren ƒ16,428 (8.4J92), interest (nog te ontvangen) ƒ2.571 (1.718), vooruitbe taalde jaarpremie der assurantie 30.198 (2 AIS); en als passiva: kapitaal 2.000.000 (onv.), saldo hypotheek s.s. „Schie" 100.000 (220.050), vernieuwingsfonds 790.000 (onv.), dividend (nog af te halen) 3.050 (2.240), crediteuren 20.291 (25.213), reserve periodieke surveys 125.000 (65.000), fonds belangen personeel HfToOO loopende reizen 35.S77 (68.121), netto winst 492.452 (459.662). De winst- en verliesrekening staat: Debet voor: interest (1.503), onkosten 39.223 (41.687), winst 492,452 (459.662), te verdeelen als volgt: afschrijving stoomschepen ƒ240.000 (213.451), storting reserve periodieke surveys 75.000 (60.000), fonds belangen perso neel 10.00 0(15.000), dividend 7 pet. (onv.) 140.000 (onv.), uitlceering volgens art. 12 dei- statuten 13.333 (onv.), reserve dividend- en tantiêmehelasting 14.000 (onv.), saldo nieuwe rekening 119 (3.877); en credit voor: saldo Ao. Po. 3.877 (5.976), exploitatie-rekening 521.416 (496.135), Interest 5.386 koersverschillen 995 (742). BELHAMEL. Dooi' de politie is alhier een 12 jarige jongen aangehouden die bij zijn grootouders, waar hij thuis was, eeuig geld ontvreemd had. Bij foutlleering door de politie, werd nog een ge deelte in 'een (sigarettendoosje verstopt gevon den. Onder meer is tegen den winkelier, welke die cigawetiten verkocht bad, proces verbaal opgemaakt. ZWEMMEESTER BRAND. Op verzoek is aan den heer F. Brand, zwem meester aan de stedelijke inrichting alhier, eervol ontslag verleend, daar hij In gelijke be trekking benoemd is te Westzaan. HET GROENE KRUIS. De Schiedamsche Tooneelvereeai. „Utile Dul. ci" zal op 12 April ten bate van het Groene Kruis een weldadigheidsuitvoering geven. Opgevoerd zal worden Millionair tegen wil en dank. Dl BEST AUUfX -i nadeele van den Jsaui. r«. 1 -i-.uie aan den Schiedamseh.evve;: is voor «iet groote postkantoor een fiets gestolen. l it een kast. lin een in aanbouw zijnd Pand aan den Randweg- is ten nadeele van ,Be9 42-jartgen opperman D, W. L. uit een door hem daarin opgehangen kleed ingstuk een AfctriH, lühttudaudn - ---•i.-4BEh. ©Hofje getto!' ZILVEREN JUBILEUM. Gisteren herdacht de heer Jb. Verhoeven den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst kwam bij de gemeenterein igimg, van het personeel ontving de jubelaris een fraaie spiegel, benevens een bloemstuk. Van de afd. Vlaardingen van den Chr. Bond van Personeel in Publieken dienst kreeg HJj eveneens een mooien bloemenmand. HENGELEN. Zondag hield de Vlaard. Hengelaarsvereen. „Ons genoegen" een geslaagd concours in de Nieuwe Haven. De prijzen werden behaald als volgt: Ie T. Wapenaar; 2e J. Plomp; 3e J. Poot; 4e A. de Wit; 5e J. Verliey; 6e H. Snoek. De eerste prijs werd gewonnen met 1270 gram visch. VISSCHERIJ. Aan het afslaglokaal werd betaald voor eeu partijtje volle haring' E. W. 18.50 a J19.— per kantje. Aan de .vlsckhal, alhier is aangekomen de stoombeuger VL 204 W. van Zélm, 'besomming 4dl;6 aan vorscbe visch en 11 ton zoutevisch 5 75.80 per ton. Pa r ij s, 26 Maart. In Schotland diende vroeger de kleur der ruiten van de Schotsche stoffen als een soort vereeniglngsteeken. Iedere „clan",-stam door verschillende families gevormd, had zijn eigen kleuren. Daarom noemt men de ruiten van die stoffen nog altijd „clans". Het is aardig deze historische bijzonderheid even op te halen nu de Schotsche ruiten weer zoo in de mode komen: groene en gele .clans" op een marine fond, blauwe „clans" op een bleek grijs fond, zij vormen prachtige stoffen, waarvan men graag gebruik maakt voor man tels en tailleurs eu ook voor sjaals, foulards en garneering. De voorkeur gaat echter uit naar Schotsche stoffen, waarbij fond en rui ten van één tint zijn. Met nuances ln licht en donker, maar altijd ln dezelfde matte kamee- tlnt. Ook worden in den laatsten tijd effen Btof- fen gemaakt, die precies bi) de Schotsche stof fen passen. Men kan dan ook een charmant geheel verkrijgen door 'n effen beige jacquette te harmonieeren met een rok, waarvan hot fond precies dezelfde tint heeft met groote rui ten in roestkleur. Welk een aaiuig effect men met een derge lijke combinatie bereiken kan, doet het boven- weergegeven tailleur-costuum zien. De rok is getailleerd uit grijs Sehotsch met bleek-blauwe eclans". Het jacquette is van grijze wol, met een col, ceintuur en manchetten vau Sehotsch. Het korte jacquette met twee vrij hoog-aange. hrachte knoopen gesloten en met dêcoupes ge garneerd, geeft een heel bijzonder cachet aan het geheel. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 31 Maart2 April, BEBOREN: Nicolaaa Johau, zoon van J. de Bode en E. M. J. Semmeling, Struijkstraat 9 Sophia, dochter vau J. Broek em B. C. van Leeuwen, Wiesbnieuwland 79 Dirk, zoon van A. K. de Roode en J. de Graaf, Steijnstraat 38 Adrianus, zoon vain A. J. van Bommel en H. Jogste, .Da Costaatraat 8 Pieter, zoon van P. van Tooi' en A, vau Vulpen, 2e Maasbosch- straat 19. OVERLEDEN: 31 Maart. Geertruij Struijs, 64 J. echtg-an. van J. Koimaat, Arnold Hoogvl. straat Martinus Petrus van der Linden, 45 j. echtgen. van M. J. van der Linden, Biersloot- VISSCHERIJ-EXAMENS. De commissie, bedeeld in art. 2 van het reglement voor de vlsscherij-exameaa (macbi- niststokers en machinisten), zal voor het prac- tilsche gedeelte zitting houden te Amsterdam op Donderdag 19 April en voor het theoretische gedeelte op Vrijdag 20 April en Maandag 23 April a.s. De aanvragen om tot die examens te worden toegelaten moeten den voorzitter der oom missie vóór Woensdag li April a.s. hebben bereikt. De Centrale Commissie voor de visscherjj- exanieus (stuurlieden en schippers) zal, aan vangende 1 Mei, zitting houden te 's-Graven- hage, Carel van Byianditlaan 5. Aanvragen om tot dat examen te worden toe gelaten moeten den voorzitter der commissie bereikt hebben vóór 21 April e.k. ROTTERDAM, 2 April, (Veilingsvereeniglng „Vrije Aardbeien veiling Charlols"). Spinazie 1921, uien 22, witlof 31 per 100 kg., rabarber 13, selderij 4.10, prej ie srt. f tl, 2e srt. 4.80, pieterselie 6.80 per 100 bos. ROTTERDAM, 2 April, De prijzen heden be steed aan de middagveiling van de Coöperatieve Tuinbouwveiling Rotterdam en Omstreken G.A. waren als volgt: Eng. kaskomkommers le soort 2637, idem 2e soort 2129, idem 3e soort 1419 per 100 stuks; kaskomkommerstek 24 33 ct. per kg.; sla leduc le soort ƒ13.30, idem 2e soort ƒ8.90, idem (meikoning) le soort ƒ8.10 19.60, idem 2e soort 3.5012.30 alles per 100 krop; siavellen 1736 ct. per .kg., ƒ1.60—1.70 per kist; spinazie 14.3020.70 per 100 kg.; rabarber 4—11, radijs 2.804.10, beide per 100 bos; kassnijboonen ƒ2.90—3.35 per 100 stuks; selderij ƒ4.20, pieterselie ƒ15.80, beid® per 100 bos. ZWIJNDRECHT, 2 April. Groenten- en Fruit veiling Zwijndrecht en Omstreken: andijvie 47 49 ct. per lig.: appelen le soort ƒ2125, idem 2o soort 12—17 per 100 kg.kropsla le soort 13.1017.90, idem 2e soort 5.3012.60 per 100 krop; Stoolsïa 2233 ct. per kg.; stoofperen le soort T8.1022 per 100 kg.; pieterselie ƒ2.50 —16 per 100 kg.; postelein 4647 per 100 kg.; prei 2.809.50, pootuien 1013.80, raapste len 2.502.70, radijs (rood®) 4—7.90, idem (witpunl) 6.60—7.80, alles per 100 bos; selderij 8—40 ct. per dozijn; spinazie (blad) 20—23, idem (met knop) ƒ1620 per 100 kg,; uien 21.70, witlof 31, wortelen (afbreekpeen) -Tl 770. alles per TOO kg. EEN GESCHENK VAN CHICAGO Nadere bijzonderheden over den bouw Men meldt ons nader uit Rome: Gelijk reeds gemeld ls, zal binnenkort be gonnen worden met den bouw van het nieuwe Ooilege der Propaganda Fide. Door de onge steldheid van Z. Em. Kardinaal van Rossura is de plechtige eerste steenlegging nog niet geschied. De plannen en teekenlngen voor het groote gebouw, dat zal verrijzen op den Janiculus naar de zijde van het Sint Pieter- plein, zijn onder toezicht van Mgr. Marchetti, secretaris van de Congregatie der Propaganda tot ln de kleinste bijzonderheden uitgewerkt, nadat de groote lijnen door Z. Em. Kardinaal van Rossum waren aangegeven. Het College zal een werkelijk monumentalen zetel krijgen. Deze zal met den voorgevel ge richt zijn naar den weg, die van achter de kolonmaden van St. Pieter den Janiculus slingerend op komt, en daardoor komt de houw met dan gebogen achtergevel van ongevec-r 120 Meter raar het St. Pieterplein eu het Vaticaan gekeerd. Achter dien gevel, die evenals de zij gevels, zeer sierlijk van lijn en monumen taal ls, komt een breed terras, vanwaur men een schitterend uitzicht heeft op St, Pieter, Vaticaan en omliggende pleinen. Het geheel vormt een groot vierkant, waarvan de achter zijde, zooals gezegd, eenigszins gebogen is en de zijkanten naar achter eenigszins breeder zijwaarts ultloopen. Het groote binnenhof, dat gevormd wordt tusschen voorgevel en cirkelvormigen achter- bouw, die door zij-vleugels verbonden zijn, wordt door de aula Ln twee gelijke deelen ver deeld, zoodat twee binnenhoven ontstaan, die door twee boven elkander staande overdekte zuilen-galerijen n.l. in het gelijkvloersche in de eerste verdieping rondom omgeven zijn, wat een grootsehen aanblik moet opleveren. Deze Aula of ,,Sala dolle riunioni", staat loodrecht op de achterzijde van het voorgebouw juist tegenover den hoofdingang. De hoofd ingang, die door drie groote boogvormige poorten gevormd wordt, staat met de daar achter gelegen Aula, welke voorloopig als kapel zal worden ingericht, juist op den top van den heuvel. Aan belde zijden van den hoofdingang glooit het terrein langzaam naar beneden, zoodat daar onderbouwen aangelegd moeten worden om den gebeelen plattengrond op gelijke hoogte met den Ingang te houden. In die onderhouwen komt ter rechterzijde de groote bibliotheek en ter linkerzijde de groote eetzaal van het College. Beide grootsche zalen doorbreken echter het gewelf van het sousterrain en reiken in de hoogte tot aan den vloer der eerste verdieping. In het gelijk vloersche komen verder spreekkamers, gasten kamers, huishoudelijke lokalen, groote recreatie zalen enz. In de eerste verdieping komen boven den hoofdingang de apartementen voor den rector en andere bestuursleden; ln zij- en achter gebouwen komen, evenals in de tweede ver dieping, de kamertjes voor de studenten, welke ongeveer 200 in getal zullen zijn. De kamers worden in 4 series of „camerate" verdeeld, die onderling geen verbinding heb ben, maar Iedere camerata heeft weer een eigen kleine kapel, eigten badkamers enz. Het geheel ls niet alleen prachtig monumen taal, maar Is ook zeer practisch ingericht, wat zeer veel studie gevorderd heeft. TotwJJI de aankoop der terreinen, waarop reeds het ge bouw der Propaganda-hoogeschool in aanbouw Is en overigens later nog de gebouwen der Propaganda-congregatie zullen verrijzen, reeds veel geld gekost had, gaat de bouw van het besproken Ooilege natuurlijk ook gepaard met groote onkosten. Om in die onkosten .te voorzien, heeft Z. Em. Kardinaal Mundeleinaartsbisschop van Chicago, en oud - leerling der Propaganda, daartoe door don H. Stoel gemachtigd, gelijk men weet, in Amerika een groote leening aan gegaan, volgens de Amerikaansche bladen tot een bedrag van anderhalf mlllioen dollars. De kardinaal heeft volgens dezelfde bladen de interest-betaling en amortiseering bij jaarlijk- sche bedragen van het leening-kapitaal geheel op zich genomen, niet als privaat-persoon, maar als Aartsbisschop van Chicago, zoodat even tueel na zijn dood zijn opvolgers aansprakelijk blijven. Kardinaal! Mundelein teekent dus ook de obligatie-stukken der leening. Alweer volgens de Amerikaansche bladen is de kardinaal-aartsbisschop van Chicago als zoodanig, wettelijk bezitter van alle eigen dommen dier Katholieke Kerk in het aarts bisdom Chicago. Hij vormt als Katholiek bis schop van Chicago een „één-persoons-corpo- ratie", krachtens een speciale wet van de algemeen® vergadering van den staat Illinois, goedgekeurd en van kracht van 20 Febr. 1861. Een „een-fpersoonis-coTporatie" bestaat, ge lijk het woord zegt, slechts uit één persoon en zijn opvolgers In zijn ambt, die door een „fictio juris" verondersteld worden met hem één te zijn. De „een-persoons-corpomtie" krijgt door •de wet voordeelen, die door geen natuurlijk persoon bezeten kunnen worden. Eigendoms rechten, aansprakelijkheden en zekere andere rechten, welke zijn ambt aangaan, gaan ovot op de opvolgers In het ambt en niet op erf genamen. De aartsbisschop van Chicago of liever het aartsbisdom heeft dus thans aan den Paus 1 '/j millioen dollar ten geschenke gegeven voot den bouw van het Propaganda-eoUege. Naar we vernemen is door mgr. Biermans, de tegenwoordige overste van Huize Vrijland, de Zeereerw. father Kemperman., aangewezen voor de missie van Mill-Hill op do Phi lippij nen. Father Kemperman zal worden opgevolgd als overste door father J. Wie&chernrann, die acht jaar ta Tilburg een professoraat aan hot seminarie heeft vervuld, en de laatste drie jaar op Huiee V rilland als nmdeemeeeter wenk. zaam wne. GE OI'GELGOl'EN AVEKJIJ Kapitein Smit van de „Sshuttovaer" dcsldq mede, dat het scheepje ter hoogte van East, bourne met zwaar weer had te kampen gekre. gen_ De „Schuttevaer" verloor twee ankers en moést voor den wind langs Folkestone en Dover naar Margate varen. Hier wordt de schade hersteld en het schip van een nieuw anker voorzien. Kapitein Smit was vol vertrouwen in het welslagen van de reis naar Amerika. I)E INDONESISCHE STUDENTEN Gare hooger beroep aaiigcteekcnd De Officier van Justitie heeft geen appél aangeferkend tegen het vrijsprekend vonnis dor Hrtgocbe rechtbank inzake de Indonesi schs studenten. De termijn daartoe is gisteren verstreken. DE ONTSNAPTE GEVANGENEN Zij zeuöcfl hun gevangeniskleren terug In ver band met de ontvluchting van twéé inbrekers uit do Bijzondere Strafgevaugeuh» te Sc heven in gen, wordt nog het volgende ver. nomen: Gisteren vervoegde zich bij de politie een vrouw, wonende aan de Mallemolen, die vei\ telde, dat zij Zaterdagavond omstreeks 9 uur bezoek had gekregen van twee mannen, dl® beiden zeer zonderling gekleed waren. Zij vroe gen naar een oude vrouw,, die vroeger ln het huis had gewoond, maar thans verhuisd waa naar het Bezuidenhoutkwartier. De oude vrouw heeft een zoon, die ook gevangenisstraf ondergaat en het vermoeden ligt voor de hand dait de beide vluchtelingen bij de moeder vaa hun kameraad hulp hoopten te vinden. De vrouw, die hun te woord stond, wist hior echter niets vanaf en verwees hen naar het nieuwe adres in het Bezuiderihout,. De politie^ die van een en ander ia kennis was gesteld* heeft dit laatstbedoelde perceel nauwkeurig geobserveerd, doch het is haar op heden nog niet mogen gelukkig eenig spoor te vinden. Gisterenavond werd er aan de gevangen!® door Van Gemd en Loos een koffer afgegeven, geadresseerd aan den directeur dei' Bijzonder® Strafgevangenis. Toon deze den koffer open maakte, zag hij, dat de koffer de gevangenis- kleeren bevatte van de beide vluchtelingen. Eén van hen had kans gezien bij zijn ont vluchting nog een reserve-broek mee te u®. men, welke hij onderweg aantrok. Zijn gevangeniabroek werd iu de Boschje® teruggevonden. Thans werden alle kleeren netjes opgeven, wen terugbezorgd. De koffer ls in Den Haag afgegeven. Het adres van den afzender bleek gefingeerd te zijn. De Weleerw. Pater Adr. C. Kuipers C.ss.R. uit Amsterdam, die ruim 11 jaar werkzaam was in de missie te Paramaribo, hoopt 9 Mei a.s. met het ss. Commewyne te Amsterdam te arriveeren en zijn intrek te nemen in "t kloos ter zijner Congregatie aan de Keizersgracht, Hij zal gedurende een half jaar in ons land vertoeven. Iweede Klasse. Tweede Lijst. Trekking van S Aprii. f 50011 No. 15980. f 2000 No. 14089. t 1500 No. 3643. f 100U No. 180, 4943. r 200 No. 15504, 15664. t 100 No. 3844, 9217, 10197, 12517. PRIJZEN VAN 30. 11 2200 4396 73(J3 9790 22 2233 4722 7319 9604 79 2242 4740 7360 9818 96 2313 4803 7383 *9830 .'Ui 2342 4808 7392 9944 1272 2364 4822 74427 9975 297 2383 4861 7441 9985 303 2380 4869 7443 10088 350 2409 4872 7465 10131 366 2430 4881 7536 10142 371 2461 4903 7592 10257 373 2191 4933 7614 10326 419 2604 4965 7671 10329 434 2523 4966 7780 40373 461 2597 5016 78o9 10387 476 2700 5055 7835 10505 645 2709 5108 7880 10572 607 2711 5160 7cs9 10647 684 2729 5167 7927 10708 728 2736 5187 7975 10765 843 2845 5199 7992 10943 855 2848 5327 8038 10969 889 2653 5350 8060 10994 821 2878 5371 8067 11043 930 2908 5386 8146 11119 936 2916 5418 8197 11122 1.942 3046 5424 8204 11127 953 .3081 5597 8211 11133 991 3084 5944 8222 11165 10U 7 3U95 5949 8384 '11159 '1008 31-53 5974 8400 11273 ■1078 3238 6016 8479 11274 1136 3247 6018 8658 11305 1143 3280 6038 86/3 11383 :il89 3295 6072 8700 1.1390 1248 3310 6186 8703 11407 •1274 3342 6206 8355 11410 1275 3360 6236 8986 11451 1327 3378 6261 8991 11456 1351 3455 6263 9006 11468 1433 3468 6377 9049 11476 1447 3476 6395 9096 11499 '1449 3479 6416 9116 11520 J1450 3597 6481 9151 11630 '14(50 3607 6484 9250 11561 11475 3623 6493 9251 11566 •1553 3678 6525 9267 11003 rl668 3688 6687 9337 11618 •1687 3737 6697 9341 11701 1693 3747 6843 9382 11827 [1770 37ei 6926 9391 11887 11806 3788 6952 9394 11897 11865 3818 6956.9427 11906 A867 3828 6991 9469 11910 tt931 39'14 7008 9488 11935 sl985 3958 7142 9566 11976 |$005 3998 7144 9594 12131 [2026 4042 7151 9650 12143 ;2070 4051 7162 9671 12198 18144 4173 7170 0708 12811 840 4237 7263 9774 13261 76 4382 7273 12264 15629 18630' 12298 15712 18653! 12340 16831 18672, 12409 15849 18092' 12414 15864 18805 12476 15905 18817,1 12518 16974 18927 12560 15981 18960 12577 1602;- 18971 12580 16053 1901? 12676 16091 190475 12716 16161 1905J' 12743 16168 19071 12805 16250 19090 12882 16283 19133 12890 16305 1915i) 13154 16466 10178 13186 16529 1022? 13188 16565 102611 132U 16569 19260 13569 16607 19281 13603 16670 1940S i3619 16675 194-5? 13637 10702 19508 13786 16733 19552 13792 16851 10594 13806 16877 19674 13810 16908 1972J 13875 17008 19867, 13927 17049 19898 13986 17050 19910 14036 17107 199271 14125 17147 19940 14150 17165 1096(4 14152 17198 1997J» 14181 17222 2001U 14195 1/241 2O03C 14212 17323 20031 14358 17348 20037 14439 17369 2004S 14451 17552 2006S 14538 >7590 20186 14589 17644 20223 14596 17714 20304 14750 17721 20300 14780 17831 20327 14786 17941 2O'(40 14800 17945 20350 15008 17958 26152 15009 18075 20471? 15067 18140 2048S 16100 18242 2051» 16112 18285 20533, 15153 18290 2053» 16212 18318 20050 16300 18382 2064« 16346 18420 20740 16370 18470 2081® 16406 18503 20S43, 16429 18641 155W5 10633 208' In de vo- cr 'ii-i «H int iéoio ;n .4 1Q91J

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3