i mwB?- Zaterdag 7 April 1928 Twaede Slad Pagina 1 VEREEN1GINGS POLITIEK VAN HET N. V, V. EN N A. S. KLACHTEN OVER TERUGGANG Z. D. H. MGR. A. J. CALLIER IIET r. k. werkliedenverbond De Lourdes-rcis Ontwerp collectief arbeidscontract DE ONTPLOFFING AAN BOORD VAN DE „CHEPITA" INTERN. FILMTENTOONSTELLING Japansehe films WAALHAVEN, EEN DER AANTREKKELIJKHEDEN VAN ROTTERDAM EEN VLIEGTOCHT NA«R DEN HOEK KIND DOOR EEN AUTO GEGREPEN MEUBELFABRIEK IN VLAMMEN FOOR EEN VALLENDEN MAST GETROFFEN. VERSPLINTERING EN SEOTAIUSME De Roode vak to ter nationale, die dezer dagen te Moskou vergaderd heeft, heeft zlcih opnieuw bezig gehouden met de vakvereenigi u gspol Lt tek in ons land, zoowel In het Nederiandsch Ver bond van Vakverenigingen als in het Natio nale Arbeidssecretariaat. Als resultaat van e besprekingen is, naar we in de Tribune leaen, een motie aangenomen, waarin wordt gezegd: De versplintering en het sektarisme in de Hol- landaobe arbeidersbeweging is ondanks de toe nemende concentratie van bet kapitaal ott de verscherpte aanvallen van de ondernemers op de arbeiders, niet minder maar integendeel groot-er geworden. Als uitdrukking van deïe verscherpte ver- splintering moet bet besluit van de leiders van het N.A.S. beschouwd worden, om het N.A.S. van de R.V.I. te scheiden, teneinde tegelijker tijd samen te smelten met de overblijfselen van de sectavlsohe Lansink-groep. Do aaneensluiting van het N. A. S. met het N. S. V. beteekent den terugval van een revo- lut.ioinmire vakvereonigintg in verouderd natio- naa 1 -bek ro rapen anarcho-synd ical isme. Ondanks deze „samensmelting" heelt zieh een nieuwe zuiver syndicalistische groep gevormd, wat ten gevolge moet hebben, dat de verwai- rhifc onder de Hollandsohe arbeiders nog groo ter wordt en de versplintering groeit Om daze verpüntering tegen te gaan en om da Hollandsohe arbeiders tot den strijd tegen het reformisme, het anarcho-syndicalisme en de ondernemers te verzamelen, moeten de aan hangers van de R. V, I. in Holland de volgende taak u it.voeren 1. In het N.A.S. Er moet een systematische voorlichtingsar- beid ondernomen worden om de leiders van het N.A.S. voor de leden en de breede arbeiders massa's te ontmaskeren. De arbeiders moeten inizien, dat de N.A.S.- leiding door haar telkens veranderende vak- bewegingspolitiek en lraar politieke avonturen (opstelling vin eigen lijsten bij parlements verkiezingen) bewezen heeft, dat zij niet in staat is, een werkelijk revolutionnaire vakver- eenigingsipolitiek te voeren. 2. De Hollandsohe arbeiders moeten erover Voorgelicht worden, dat de door een groep lei ders in het N.A.S. doorgevoerde afscheiding van het N.A.S. van de revolutkmnaire internationale vakbeweging, juist in een tijd, nu alle refor mistische en reactionaire krachten zich tegen de R.V.I, en tegen de Sovjet-Unie vereenigen, de Hollandsohe arbeidersklasse ernstig moet benadeelen. 3. Versterking en uitbouw van het „Comité van Actie" in het N.A.S. ten behoeve van een actieve propaganda voor de weder-aansluiting bij de R.V.I. 4. In het N.V.V.: de aanhangers van de R.V;I. moeten een breede voorllchtingsoampagné voeren tér ont maskering van de reformistische leiders, die ook in Holland tot ondersteuners van de on dernemers en van den burgerlijken staat zijn geworden, lederen ernstigeu strijd uit den weg gaan, den induetrieelen vrede propagee- ren, de samenwerking met de ondernemers doorvoeren, en de uitbuiting van Indonesië door het Hollandsohe imperialisme ondersteu nen. De aanhangers van de R.V.I. moeten het ver bond van de leiders van het N.V.V. met de lei ding van de S.D.A.P., die openlijk drijven naar ©en regeeirings-ooalltie met de katholieke staats partij, scherp bestrijden. Deze politiek van de reformistische leiders moet er toe voeren het N.V.V. in een aanhangsel van den burger lijken staat te veranderen. Do aanhangers van de R.V.I. moeten in het N.V.V. iedere oppositie van de leden tegen de reformistische leiding ondersteunen en vooruit- stuwen in dien zin, dat de oppositie bewust gaat weiken voor een herstel van het klassen strijd-karakter van de vakvereenigingen. Tege lijkertijd moeten zij propaganda maken voor den ombouw van de vakvereenigingen tot strijd- krachtige, op het democratisch centralisme be rustende industrie-organisaties. 5. De aanhangers van de R. V. I. in het N. V. V. moeten het „Comité van actie", dat als een uitgangspunt voor de verzameling van alle revolutionnaire krachten in de HoUandsche vakbeweging te beschouwen is, met alle krach ten ondersteunen. Door een georganiseerde lin kervleugelbeweging moet de strijdkracht van de Hollandsohe arbeiders versterkt en de strijd voor de eenheid gevoerd worden. 6. Tegelijk moet de politiek van Wijnkoop en van zijn aanhangers in de „Eenheids-comi- té's", die opkomen voor een vereeniging zonder voorwaarden van het N.A.S, en het N.V.V., als in strijd met de besluiten van de R.V.I. scherp teruggewezen worden. 7. Iedere poging om de verbinding met de Indonesische arbeiders-beweging vaster te ma ken, moet door het „Comité van actie" met alle middelen ondersteund worden, waarbij voor de leuze „Indonesië los van Holland" binnen de vakvereenigingen en de arbeidersbeweging een ernstige propaganda moet worden gevoerd. 8. De aanhangers van de R.V.I. moeten in de Hollandsohe vakbeweging en irn de eerste Plaats in de hodrijVen een energieke systema tische campagne voeren voor de vorming van ©en strijdbaar eenheidsfront en voor de een heid van de versplinterde vakbeweging op den grondslag van den revol ut ionna inen klassen strijd en de vrije meeningsuiting binnen de or ganisaties. Zij moeten tot dit doel in de bedrijven ge mengde comité's vormen, die op grond van een concreet program van actie, gebaseerd op de Practische eischen van den dag, het eenheids front van alle arbeiders tegen de ondernemers moeten vormen. Opdat bet „Comité van actie" zijn taak kan Vervullen, is het noodig, dat voor de Holland sohe arbeidersbeweging een periodiek verschij nend oppositie-orgaan voor de vakbeweging uit gegeven wordt. NNIEUW KLOOSTER Het nieuwe klooster te Rijsbergen, een doch terhuis van de eerw. Zusters van Etten, zal in gebruik genocxen worden op Donderdag 26 April a.s. In den toestand van Z. D. H. mgr. A J. Gallier, bisschop van Haarlem, is deze week weinig of geen verandering gekomen. De aandacht wordt gevestigd op d« Lourdea- reis, welke dit jaar zal worden gehouden van Vrijdag 24 Augustus 's avonds twt en met Maandag 3 September met een 4-daagsch be zoek aan Parijs, De kosten zijn 140, voor de 2e klasse en 115 voor de 3e klasse met goede hotels voor allen. Bij voldoende deelname zal een geestelijk leider aan deze reis deelnemen. Uitvoerige inlichtingen verschaft de secre taris der Reiskas, den heer A Pordon, Vlaa- akkerweg 60 te Amersfoort. UIT DE STëENINDUSTRIE Onderhandelingen over de nieuwe arbeidsove ree nk o ni st De vereenigde fabrikanten in de Waal steen- industrie hebben zich bereid verklaard de onderhandelingen over de nieuwe centrale arbeidsovereenkomst, waarbij allerlei punten van ondergeschikt belang geregeld zullen wor den, zoo spoedig mogelijk te doen aanvangen, zoodat deze overeenkomst binnen 14 dagen geteeksnd kan zijn. UIT HET TUINDERSBEDRIJF Het collectief contract Te Loosduinen hebben tot dusverre 20 tuin derspatroons, waarvan 6 met te zamen bijna 100 arbeiders, nog niet het collectief arbeids contract geteekend. De drie tuinarbeidersbon- den verlangen van die patroons teekening vóör 10 April. Bij weigering zullen de arbeiders van deze patroons hei werk neerleggen. UIT DE TEXTIELINDUSTRIE. Invoering van vacantiedagen In de gisteren te Almelo gehouden confe rentie tusschen hét bestuur der Almelosche Fahrikantenvereeniglng en de besturen van „St. Lambertus" en „Unitas" verklaarde eerst genoemde zich bereid over te gaan tot invoe ring van vier vacantiedagen met behoud van loon, mits de verloren tijd wordt ingehaald door overwerk op dagen naar keuze der ar helders. Dit voorstel zal aan de ledenvergaderingen van de Almelosche afdeelingen van „St. Lam bertus" en „Unitas" worden voorgelegd. UIT DE SCHOENINDUSTRIE De federatie van schoenfabrikanten heeft aan de arbeidersorganisaties het ontwerp doen toekomen voor een nieuw collectief con tract. De hoofdbepalingen zijn de volgende: 1. Minimum-loon voor mannen van 15 tot 20% jaar f 618:50, Voor vrouwen van 15 tot 21 jaar en ouder 512; 2. deze loonen worden voor de steden met 5 pet. verhoogd; 3. tweemaal per jaar periodieke verhoogin gen; 4. minimum-weekloonen voor valide man nelijke arbeiders van 21 tot 60 jaar (3 klassen) 1923.75; in de steden 20—25; 5. stukwerkers verdienen ten minste 10 pot. meer; 6. bij slapte worden de minimum-loonen geheel uitgekeerd; 7. bestaande hoogere loonen blijven gehand haafd 8. kindertoeslag 75 cents per kind van het derde af 9. een Werktijd van 8% uur per dag, Zater dags 5% uur; 10. bij seizoendrukte is een werktijdver schuiving toegestaan, waardoor gedurende ten hoogste 13 weken 9% uur per dag en 53 uur per week wordt gearbeid; 11. 6 verlofdagen met behoud van vol loon; 12. doorbetaling van loon op Nieuwjaarsdag, 2e Paaschdag, Hemelvaartsdag, 2e Pinksterdag Maria Hemelvaart, Allerheiligen en de twiee Kerstdagen voor zoover deze niet op Zondag vallen; 13. behoud van loon bij huwelijk of sterf geval; 14. uitbetaling bij ziekte gedurende 26 weken van 80 pot. van het loon en hij ongeval als bedoeld in de Ongevallenwet 1901 een voorschot van 70 pet:, vermeerderd met 30 pet. van het loon. DE UTRECHTSCHE SLAGERSWERELD Een bespreking over bet geschil Onder voorzitterschap van den burgemees ter heeft een bespreking plaats gehad tus schen de vertegenwoordigers van de Utrechit- sehe slagerspatroons-vereeniging en de ver tegenwoordigers van de samenwerkende gezel- lenbonden over de mogelijkheid om het in de Utrechtsche slagerswereld bestaande geschil betreffende de invoering van een collectieve arbeidsovereenkomst tot een einde be brengen. De grondslagen van bet te voeren overleg zijn in de bespreking vastgesteld, beide par tijen zullen deze nader overwegen en hierna zal een nieuwe bespreking worden gehouden. DE INVAL IN „DE PLOEG' Een arrestant op vrije voeten De 27-jarige landbouwer P. Oosterbroek, wonende op de communistische nederzetting „De Ploeg" onder Best, die gearresteerd was onder verdenking van diefstal van vee uit de weide en deswege in het huis van bewaring te 's-Hertogenbosch was opgesloten is op last van den officier van justitie op vrije voeten gesteld. 2 dooden, 3 vermisten en 7 gewonden. DE NAMEN DER NEDERLANDSCHE SLACHTOFFERS. De directie van de Curagaosche Petroleum- maatschappij deelt ons omtrent de ontploffing aan boord van het s.s. „Cheplta" te Willem stad (Cura§ao) mede, dat bij dit ongeval zijn omgekomen twee Nederlanders, n.I. J. C. van Luyk, afkomstig van Vlisslngen en W. H. J. Haesakkers, afkomstig van Schiedam, terwijl nog worden vermist J. Nagelkerke, eveneens afkomstig van Schiedam en twee personen af komstig van het oil and Curagao. Gewond werden F. G. van Dijk, afkomstig van Den Haag en B. de Ruyter, van Rotter dam, zoomede vijf personen van Curagao. De oorzaak van de ontploffing is nog niet bekend. DE HULDIGING VAN H.M. DE KONINGIN-MOEDER. Een provinciaal Geldersch comité samengesteld. In Arnhem heeft zich een Provinciaal Gel dersch Comité gevormd inzake het aan Hare Majesteit de Koningin-Moeder aan be bieden huldeblijk ter gelegenheid van het feit, dat Hare Majesteit op 7 Januari as. gedurende 50 jaren Nederlandsch Staatsburgeres is. Een circulaire wordt thans gericht bot de echtgenooten van alle burgemeesters in Gelder land, met verzoek, zoo spoedig mogelijk binnen hare gemeente een inzameling te willen orga- miiseeren. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Bij een gouden priesterfeest De Zeereerw. Heer M. J. Janssen, pastpor te Meerio (L,), die gisteren zijn gouden priester- jubilé herdacht, is bij Koninklijk besluit be noemd tot Ridden- in de orde van Oranje Nassau. DE VERKIEZINGSKWESTIE TE VEENENDAAL, De „Schapenkoppen" in liooger beroep Op 26 April an. zal de zaak tegen G. J. v. d. B„ exportslager te Veenendaal, verdacht van omkooperij (de bekende schapenkoppen-kwes tie) bij de verleden jaar gehouden Gemeente raadsverkiezingen,. voor het Hof te Arnhem, in hoogor beroep behandeld worden. In eerst© instantie is y. d. B. door de Recht bank té Arnhem vrijgesproken, tegen welk von nis door den officier va^iJustitie appel is aau- geteekend, '•9 er r; rt'fni'1- h >v BIOSCOOPWET EN PLAATSELIJKE POLITIEVERORDENING. Een conflict te Haarlem. De Haarlemsche politie heeft gisterenavond proces-verbaal opgemaakt tegen den directeur van het bioscooptheater Scala aan de Kleine Houtstraat te Haarlem, wegens overtreding van de Haarlemsche Politie-verordening, die het geven van bioscoopvoorstellingen verbiedt o.m. op Goeden Vrijdag. De rechter zal nu moeten uitmaken of do meening van de bioscoopdirecteuren te Haar lem, die van oordeel zijn dat de bepalingen van de Bioscoopwet de plaatselijke verordenin gen buiten werking stellen, juist is. Het algemeen secretariaat van de Internatio nale tentoonstelling op filmgebied (14 April tot 15 Mei, Den Haag) deelt mee, dat het door bemiddeling van de legatie de beschikking heeft gekregen over eenige origineele Japan sche films. Deze bijzonder interessante films, gespeeld door Japansche acteurs in Japansche omgeving, zuilen in de bioscoopzaal van de I. T, F. worden vertoond en zullen de eerste Japansche films zijn, die in Nederland worden gedraaid. TEGENVALLER EN MEEVALLER Een kwestie van belasting Onlangs is te Kaarden een vermakelijkheids belasting van tien procent ingevoerd, waar door voornamelijk de Uitvoeringen "in de Groote Kerk getroffen zouden worden. Er was reds op gerekend, dat de belasting zou moeten worden betaald voor de Johannes-Passion-uit- voering op Goeden Vrijdag. Doch dezen keer heeft de gemeente Naarden nog niet mogen profiteered Ged. Staten hebben de belasting verordening nog niet goedgekeurd, hetgeen voor de gemeente-fioanciën ©en streep door de rekening beteekent, maar voor de Ned. Bach- vereeniging een onverwachte meevaller, aldus het „Hbld.". OPENING VAN HET SEIZOEN Gisteren is het seizoen op Waalhaven weer geopend. Wat jaren geleden kon dat nog be- teekenem, dat het luchtverkeer weer was be gonnen. De vliegerij maakte toen nog onder scheid tusschen vliegselzoem en gesloten tijd, waarin alles werd stil gelegd. Maar dat is al weer voorbij, schijnt al weer iets uit de kin derjaren van het luchtverkeer te zijn gewor den, hoe betrekkelijk kort ook geleden. We hebben nu wel onze zomer- en wintel-dienst regeling, maar dat houdt weer met andere zaken verband. Met de opening van het seizoen op Waalhaven hebben we dan ook alleen het oog op het be zoek aan het vliegveld. In de laatste jaren is Waalhaven een der aantrekkelijkheden van Rotterdam geworden. Een middag naar Waal haven is een periodiek uitstapje geworden, zooals in vroeger tijd naar een der romantische buitenplaatsen in de lommerrijke omgeving dér stad. Hoe idyllisch een wandeling daarheen ook mag wezen, het is een typeerend teeken van een ganscli andere mentaliteit der massa, dat men tegenwoordig meer vreugde schept aan een verkwikkend en verfrisschend tochtje door de onvolprezen havens en ten slotte zich, op hef wijd-open gelegen vliegveld gekomen, ruimer voelt ademen, ver weg van het benau wend en drukkend gewoel in de stad. Dit is hét bekoorlijke vin Waalhaven, dat er jaarlijks zooveel duizenden en duizenden bezoekers heen trekt. Deze gelukkige ligging is zeker een der voornaamste oorzaken van Ret massaal bezoek in de zomermaandéi; Men klaagt uit anderen hoofde wei eens over de ligging van het vüegvéld „Waalhaven": dat het zoo moeilijk te bereiken is en dat het zoo ver ligt. Maar zou een meer nabij, doch niet in zoo heerlijk open omgeving gelegen vliegveld ooit zoo populair geworden zijn bij Rotterdammer en nlet-Rotterdammer? Ook bij niet-Rotterdammers. Want een vreemdeling, die Rotterdam bezoekt, gaat na een boottocht door de havens ook even afstappen bij het vlieg veld. Op de programma's van de vreemdelingen- bezoeken wordt het gewoonte aan Waalhaven een vaste plaats te geven. De paar millioen, wejke de aanleg van het vliegveld aan de gemeente heeft gekost, zijn niet alleen voor de luchtvaart uitgegeven; ze behooren misschien wel tot de meest produc tieve uitgaven voor vreemdelingen bezoek en ontspanning der burgerij. Eenige voorzieningen, waarvoor de Raad needs credieten heeft gevoteerd, zullen in het komende seizoen van practisch nut blijken te zijn. Bij gelegenheid van de seizoenopening had de nieuwe chef van Waalhaven, de heer Bou- man de journalisten ultgenoodigd om een mid dag op het vliegveld te komen doorbrengen. Laat ons zeggen, dat de nieuwe functionaris ons geen onbekende was. Een achttal jaren geleden bij het toen meermalen voorkomende bezoek van marine-watervliegtuigen aan den Kralingsehe plas hadden wij den heer Bouman, die toen nog aan de Marine verbonden was, leeren kennen. Rotterdam is hem niet vreemd en hij weet, met wat belangstelling hier de vliegerij in alle trappen van ontwikkeling ge volgd is. Als chef van Waalhaven zal hij nu in de gelegenheid zijn die hobby van de Rot terdammers nog sprekender mee te maken. Het is aan hem zeker toevertrouwd de lucht vaart en alles wat daarmede verbonden is, In Rotterdam, zoo mogelijk nog populairder ba doen worden. Nadat wij van den heer Aler een duidelijke uiteenzetting hadden gekregen van de inrich ting van de nieuwe 2-metorige Fokkers, welke de K. L. M. sinds eenigen tijd in de vaart heeft, hebben wij op uitnoodiging van den heer Bouman een vüegtochtje gemaakt met dit nieu we toestel om de voortreffelijke eigenschappen» ervan zelf te ondervinden. Nadat wij met ons twaalven in de comfor tabele kajuit van het nieuwe toestel hadden plaats genomen, voerde de heer Aler ons op dezen mooien helder-aannigem middag langs den Waterweg tót boven Hoek van Holland en het eiland Rozenburg. De monding van onzen Waterweg, zoo op 'n hoogte van 600 M. gezien, is wel eens een aandachtige beschou wing waard. Zoo uit de lucht gezien, spreekt deze toegang naar het uitgestrekte Rotterdam- sche havèncomplex nauwelijks van de groote Importantie, welke hij bezit. En van den ande ren kant lijkt het voortbestaan van deze vaar geul temidden van de groote en vele zand banken hier voor de kust zoo uiterst riskant en onzeker. Zoo imposant als de mond van den Waterweg op den grond moge zijn, zoo nietig lijkt hij van deze hoogte uit een vliegtuig be zien. Op dezen interessanten tocht, belangwekkend zeker ook om het overzicht van de belangrijke industrieën langs den Waterweg, heeft de heer Aler ons ook gedemonstreerd, dat deze nieuwe 2-mötorige Fokkerook met volle belasting op één motor kan doorvliegen. Dit is een der groote voordeelen van dit nieuwe type, dat men. bij stagnatie van een der motoren, niet, zooala bij de andere meer motorige toestellen, zoo spoedig mogelijk een landingsterrein behoeft te zoeken, doch rustig kan uitzien, om op het dichtst bijzijnde goed-equipeerde vliegveld neer te strijken. Na afloop van ons luchtreisje hebben wij met den heer Bouman een bezoek gebracht aan da werkplaatsen der K. L. M„ waar men o.m. bezig was met het mouteeren van de drie motoren op het toestel, dat met Van Lear Black over eenigen tijd naar Zuid-Afrika zal vliegen. En wij namen ten slotte afscheid van den nieuwen chef van Waalhaven met den wensch, dat ons Rotterdamsch vliegveld onder zijn leiding nog aan beteekenls mocht winnen en voor de Rotterdammers nog meer zou worden het graag gezochte ontspanningsoord. Prachtig weer begunstigde reeds dezen eer sten dag. Een goed begin. Bij deze gelegenheid meenen wij nog eens ta moeten wijzen op de wenschelijkheid van door trekking van lijn 2 naar de Waalhaven, waar door gedurende de zomermaanden aan een dringende behoefte wordt tegemoet gekomen. Vooral de bewoners van de Zuiderstad zouden daarmede zeer zijn gebaat. Hoewel zij hemels breed het dichtst bij de Waalhaven wonen» kunnen zij er in het drukke seizoen het moei lijkst komen. De talrijke autobussen, die van uit het centrum naar het vliegveld vertrekken zijn, bij het pasaeeren van Rotterdam-Zuid meestal geheel bezet. Aan de Spido-verbinding hebben zij ook niets. Wij bevelen spoedige doortrekking van lijn 2 dan ook in de aandacht dér autoriteiten aan, Meer dan een halve ton schade Te Beneden-Leeuwen brak gistermorgen brand uit in de meubelfabriek van de firma Gebrs. Salet. Spoedig stonden de werkplaats, waar de machines staan en de daarboven gelegen opslagplaats van meubelen in lichte laaie. De meubelfabriek brandde totaal uit. Ten gevolge van den brand zijn vijftig arbei ders werkloos. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade, die waarschijnlijk meer dan een halve ton bedraagt, wordt door ver zekering gedekt, (V. D.). De remmen niet in orde Gisteren reed een beladen verhuisauto op den O. Z. Voorburgwal te A'dam op een troepje spelende kinderen in, waarvan een 7-jarige jongen werd gegrepen. De achterwielen van den auto gingen over dén knaap heen. Ernstig gekwetst werd de jongen naar het Binnen gasthuis vervoerd, waar zijn toestand zorgelijk werd bevonden. Bjj onderzoek naar de deugdelijkheid der remmen bleek, dat de handrem niet in orde was, waarvan proces-verbaal is opgemaakt. WEER EEN WINDHOOS Eenige matcriëele schade Te Wedderveer bij Winschoten is gisteren een windhoos waargenomen die een huis en een hok beschadigde. KIND VERBRAND. Kokende koffie omgevallen Het 1%-jarig zoontje van slager S. Borger te Harkema-Opeinde heeft een kan met koken de koffie over zich heen gekregen. Hot is no een smartelijk lijden overleden. Een hout was losgeschoten Vermoedelijk ten gevolge van het losschieten van een bout heeft gisterenmiddag de 30-jarige schipper C. K. van de motorboot „De Waarheid Wint", liggende in de haven van Wassenaar, den mast op bet hoofd gekregen waardoor de man een schedelbreuk opliep. Hij overleed enkele uren later in het Diaconessenhuis ta Leiden, waarheen hij was overgebracht. OPENLUCHT-THEATER VALKENBURG. Het Valkenburgsche Openlucht-theater zal dezen zomer wederom door het Gezelschap van den Kon. Ned. Schouwburg van Antwerpen worden bespeeld. VERDRONKEN. In de buurtschap Luiderte onder de genxeenW Raalte is de 80-jarige K. bij het biezen-suijde» in een sloot te water geraakt en verdxxmken#

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 5