WOENSDAG 11 APRIL 1928 VIERDE BLAD PAGINA 2 DE AMSTER D AMSC lï E „KOOPLIEDEN" Door wie een gescheiden vroaw gedupeerd werd EEN VERHOOR MET OP- EN AAN MERKINGEN OP DE KERMIS PLOTSELING DOOD Slachtoffer van danswoede IN BRAND GERAAKT. Z'N PENSIONHOUDSTER VERMOORD Wat wit onderzoek en verhoor nader aan 't licht kwam BOTSING TUSSCHEN AUTO EN TRAM.. DOOD DOOR SCHULD Het Haagsehe auto-geval AUTOBUSCHAUFFEURS Regeling van dienst- en rusttijden TELEFOONDIENST MET CANADA UIT MAASSLUIS UIT VLAARDINGEN RIVIERTIJDINGEN MARKTBERICHTEN, 't Gereehtsbof te A'dam beeft de behandeling voortgezet van de zaak tegen den 38-jarigen A. K. en den 46-jarigen A. O. V., die zich „kooplieden" noemen en thans gedetineerd zijn. Beiden waren in hooger beroep gegaan van een vonnis van de Zesde Kamer der Rechtbank, waarbij ieder van hen wegens oplichting vier maal gepleegd, was veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf. Een in de Graaf Florisstraat wonende geseheiden dame was n.l. op verschil lende tijdstippen in 1926 en 1927 het slacht offer geworden van de geraffineerde bedrie gerijen van dit tweetal, en wel tot een geza menlijk bedrag van 21.000. la de vorige zitting, welke het Hof aan deze zaak wijdde, had de hoofdgetuige zeer bezwa rende verklaringen betreffende de gestes van het tweetal gedaan; oo-k verschillende andere vroswen waren komen getuigen op welke wijze en voor welke bedragen K. en V. haar hadden opgelicht. Nadat in de zitting van gisteren nog enkele getuigen waren gehoord, was het woord aan den advocaat-generaal, mr. Banduin. Uitvoerig trachtte spr. aan te toonen dat van elk der vier ten iaste gelegde gevallen het wettig en overtuigend bewijs is geleverd. Spr. achtte het vonnis der Rechtbank zeer juist gemotiveerd. Spr. achtte het echter jammer, dat de Officier van Justitie geen hooger beroep beeft aange- teekend; beide verdachten verdienden n.l. de maximumstraf. Spr. vorderde ten aanzien van elk der beide verdachten bevestiging van het vonnis der Rechtbank (drie jaren gevangenisstraf). De verdediger van K„ mr. Benno Stokvis, wees erop dat deze geheele zaak valt of staat met de verklaringen van de hoofdgetuige, in casu de gescheiden dame. En de betrouwbaar heid van deze dame is door de mededeelingen van ecu tweetal getuigen, die pl. gedagvaard had, deerlijk aangetast. Het Hof zal hiermede, zoo meende pl. danig rekening hehbdn te houden. Voorts trachtte pl. aan te toonen, dat ten opzichte van de ten laste gelegde oplichting van 4000 en 5000 vrijspraak zal moeten volgen. Mocht het Hof zijn cliënt schuldig verklaren, dan wil pl. ten slotte een mindere straf vragen dan door de Rechtbank Is opgelegd, vooral omdat Te Recht bank in haar voirnis tot uiting deed komen, dat het slachtoffer lichtvaardig goedgeloovig ia geweest. Ook de verdediger van V., mr. P. Endt, meende dat de weinig betrouwbaarheid van de hoofdgetuige van zeer groot belang is. Pl. drong er op aan, dat het Hof zijn cliënt zal vrijspre ken. Nadat verd. K. tenslotte nog enkele opmer kingen te zijner verdediging had gemaakt, vroeg de president aan V. of hij nog wat te zeggen had. V. gaf te kennen dat hij voor een en ancles „wel een uurtje noodfg zou hebben" In verband hiermede schorste de president mr. Bijleveld de zitting tot kwart Voor twee. Na de heropening der zitting ving verd. V. een u if roerige oratie aan, waarin hij alle feiten nogmaals de revue liet passeeren en er hier en daar zijn eigen opmerkingen aan vast knoopte. Op een gegeven moment bracht de president hem onder het oog, dat hij alles reeds in het dossier gelezen had en dat hij, uioeht V. te uitvoerig worden, zich verplicht zou kunnen Gen de verdere behandeling der zaak opnieuw uit te stel'len, waarmede weer een paar maanden gemoeid zonden kunnen zijn. „Ik wil de zaak uiteenzetten en al wilt n haar zes maanden uitstellen dan kan mij dat niet schelen" aldus V. ,,'t Gaat hier om m'n recht van vrijheid; ik wil me niet alles laten aanleunen, wat die vrouw me aanwrijft!" Enkele oogenblibken later hield V. plotse ling op. „Gaat u door", zei de president. „Ik wacht" aldus V., „totdat u met lezen klaar bent". President: Ik lees in de wet om na te gaan tot hoever u gaan kunt Raadsheer mr Jolles: „En ik lees hier uw oude strafzaak, dat ia interessanter dan wat ti zegt ..Hoe lang denkt u nog noodig te hebben vroeg te kwart voor drie de president. „Ik denk nog een half uurtje", zei verd. President: Als het dan niet ui't is, zal ik v.- u-stellen de raak aan te houden tot 5 Juni Hierna verder betoogende, uitte verd. V. eenige beschuldigingen aan het adres van den inspecteur Van politie, den heer van Slobbe en wilde in verhand hiermede de Culemborgsche moordzaak ter sprake brengen. De president w es verd.er op, dat deze met de onderhavige zaak niets te maken bad. Verd. maakte zich hierover nijdig en riep opeens uit: „ik weet dat het de vooropgezette bedoeling is van het Hot', om me er in te krijgen Onmiddellijk daarop gaf de president met zijn voorzittershamer een harden tik op de tafel. „Ik sluit het onderzoek", zeide hij, „en be paal de uitspraak op heden over 14 dagen. Twee veldwachters leidden K. en V. weg. De laatste richtte onder het loepen nog verschil lende krasse opmerkingen aan het adres van hot Hof. Den 2en Paaschdag is op de kermis aan den Platvoet bij Deventer het lS-jarig meisje H. K. uit C'olmschate, vermoedelijk tengevolge van overmatig veel dansen, plotseling ineengezakt e- kort daarna overleden. De waanzinnige dader gearresteerd. Bij het aanmaken van een for mis Gisterenmiddag ïs de dienstbode van den kantoorhouder der Posterijen te Rijen, bij het r vhmakrn van een gasfornuis in brand geraakt. JVtet ernstige brandwonden overdekt, werd zij naar het ziekenhuis te Breda vervoerd. Haar toestand i-s erustlg, doen niet hopeloos. HIJ LACHT OM VfAT HIJ DEED Maandagavond is mej. S. wonende aan de Heerenlaan. te Zeist, waar zij een pension hield, door een der pensiongasten In een vlaag van waanzin vermoord. De jongeman K. was Vrijdagavond in het pen sion aangekomen. Maandagavond is hij de juf frouw aangevlogen. Hij heeft haar eerst met zijn vuisten in het gezicht geslagen en daarna met een mes doodelijke steken toegebracht. Men vond mej. S. omstreeks half tien dood In haar woning. De overige pensiongasten hebben geen enkel verdacht geluid gehoord. De dader, uit Utrecht afkomstig, is na zijn daad volbracht te hebben, kalm naar Utrecht gegaan naar het huis zijner ouders. Daar is hij Maandagavond laat aangehouden en naar Zeist overgebracht- Hij bekende rustig aan de politie den moord te hebben gepleegd. Hij lachte om wat hij gedaan had. Eenige reden tot den moord heeft de dader absoluut niet gehad. Hij heeft vroeger al eens verpleging genoten in een zenuwinrichting. Hij zou gisteren ter beschikking van de Justitie worden gesteld. De vermoorde juffrouw S. was ongeveer 40 jaar oud. GEEN AANLEIDING OM DEN JONGEN LANGER BUITEN DE MAATSCHAPPIJ TE HOUDEN? Nader meldt men ons uit Zeist: De dader, een jongmensch van 22 jaar, was het vorige jaar eenige maanden bij het slacht offer, mej. Stomp, in pension. De vader had (lit rustig pension voor zijn zoon gekozen, om dat het denkvermogen van den jongen al eens in de war was geweest, waarvoor hij, na een tijd in het Chr. Sanatorium te Zeist te zijn verpleegd, later tn het krankzinnigengesticht te den Dolder was opgenomen ter observatie. Vandaar werd hij na eenigen tijd door den directeur weer naar huis gestuurd, aangezien er geen aanleiding scheen den jongeman langer uit de maatschappij weg te houden. De vader zocht en vond toen een werkkring voor zijn zoon bij een kweeker te Bunnik, waarbij hij te Zeist bij mej. S. in pension kwam. Na met zijn vader op tweeden Paaschdag een tante in Werkhoven te hebben bezocht, hebben beiden na terugkeer in Zeist, bij mej. S. gegeten, waarna de vader per tram naar Utrecht is teruggekeerd. De zoon heeft toen om ongeveer acht uur zijn slachtoffer in een vlaag van verstandsverbijstering overvallen, terwijl zij in de keuken zat te schrijven. Na haar bewuste loos te hebben geslagen, heeft hij met een broodmes zijn slachtoffer van het leven beroofd. Buren hebben maar even gegil gehoord, waarop verder geen acht werd geslagen. Een der andere pensiongasten vond, thuiskomende, het slachtoffer dood, waarop aangifte bij de politie volgde. De dader was dadelijk na zijn gruwe lijke daad met de tram naar de ouderlijke woning in Utrecht gegaan, waar hij zijn vader in alle kalmte mededeelde mej. S. te hebben vermoord. De vader kon de werkelijkheid niet gelooven omdat een overeenkomstige vroegere mededeeling ook fantasie was gebleken. De Zeister politie is echter 's nachts met een zwager van het slachtoffer per auto naar Utrecht» gegaan, toen vermoed werd, wie moge lijk de dader was. Overgebracht naar het hoofd bureau van politie te Utrecht, heeft de dader daar een volledige bekentenis afgelegd en beschreven hoe hij zijn gruwelijke daad had verricht. Vervolgens is de jongeman, die geen oogen- blik spijt of onrust toonde, nog naar Zeist over gebracht en aldaar in arrest gesteld. Een onderzoek in de woning van het slachtoffer toonde aan. dat de mededeelingen van den dader inderdaad juist rijn geweest. Een 74-jarige vrouw do ode lijk gewond Gisterenavond had op den hoek van het Kattenburgerplein en de Kattenburgergracht te A'dam een aanrijding plaats tusschen een mo torwagen van lijn 13 en een door den eigenaar bestuurden vrachtauto. De auto Is zoodanig beschadigd, dat hij als on bruikbaar moet worden beschouwd. De tram kreeg lichte schade aan het voorbalcon. Het tragische bij deze aanrijding evenwel Is, dat een 74-jarige vrouw er het slachtoffer van werd. Deze vrouw, die met haar evenveel jaren tellenden man, Goed genaamd, en wonende ln de Blankenstraat op het voetpad langs de spoorbaan liep, werd door den auto, die na de aanrijding nog een eind door de tram werd meegesleurd, geraakt en tegen den grond ge worpen. Met een gapende wonde aan het hoofd werd de oude vrouw opgenomen en in een naburige apotheek binnengebracht, waar dr. Brouwer de eerste hulp verleende. Per auto van den G. G. D. werd zij later naar het Binnengasthuis vervoerd, waair zif" In den loop van den avond overleed. Het naast den bestuurder van den vracht auto zittende dochtertje van dezen, werd bo ven het rechteroog verwond. Deze verwonding was echter niet ernstig en na in het genoemde gasthuis te zijn verbonden, kon zij naar haar familie terugkeenen. De rem Inrichting van tram en auto werden door de politie onderzocht en in orde bevon den. Gister is door de Haagsclie rechtbank voortge zet de zaak tegen den chauffeur F. J. O. uit Den Haag, beschuldigd van het veroorzaken van dood door schuld. Zooals men weet, is deze verdachte op 15 October 1927 op den Leidsche- straatweg met een door hem bestuurden auto mobiel met een motorrijwiel, dat bestuurd werd door den uitgeweken Vlaamschen profes sor, mr. van Roy, advocaat te Leiden, die bij deze aanrijding zoodanige verwondingen be kwam, dat hij aan de gevolgen is overleden. Nadat nog een getuige was gehoord, eischte het O. M. tegen verdachte 2 maanden gevan genisstraf. Uitspraak 24 dezer Het Kon. besluit van 31 Juli 1880, houdende bepalingen ter verzekering van de veiligheid der reizigers met openbare middelen van ver voer, het laatst gewijzigd bij Koninklijk besluit van 28 December 1925, Is thans hij besluit van 19 Maart 1928 (Stlbl. 72) gewijzigd ais volgt I. achter artikel 5 wordt ingevoerd „Artikel 5 A. Met afwijking in zooveT van artikel 5 is het verboden personen beneden den leeftijd van een en twintig jaren met het besturen van een autobus te belasten of beneden dien leeftijd ais bestuurder van een autobus op te treden. Artikel 5 B. De bestuurder van een autobus wordt geacht de voor het besturen van zoo danig motorrijtuig vereischte geschiktheid en bekwaamheid te hebben, wanneer hij In het bezit is van een geldig rijbewijs, als bedoeld in artikel 9 der Motor- en Rijwielwet. Artikel 5 C. De diensttijd van een bestuur tor vaii een autobus mag per etmaal niet meer dan twaalf uren bedragen. Onder diensttijd wordt verstaan de tijdruimte, gelegen tusschen twee onafgebroken rusttijden en (of) rustdagen, als bedoeld in de artikelen 5 D en 5 E, na af trek, voor zoover mogelijk, van de daarin ge legen korte rustpoozen. De gezamenlijke duur van de diensttijden en gedeelten van dienst tijden mag per kalenderweek niet meer dan vijf en vijftig (55) uren bedragen. Artikel 5 D. Tusschen twee opeenvolgende diensttijden moet een onafgebroken rusttijd van ten minste twaalf uren worden genoten. In den diensttijd moeten de noodige korte rust poozen gelegen zijn voor het gebruiken van de maaltijden. Artikel 5 E. De bestuurder van een autobus moet iedere kalenderweek op standplaats een rustdag van ten minste dertig uren genieten. Bij opeenvolging van rustdagen mag de duur van den tweeden en van verder volgende rust dagen tot vier en twintig uren worden terug gebracht. Een rustdag wordt gerekend te be- hooren tot de kalenderweek, waarin het groot ste aantal rusturen is gelegen. Bestuurders van autobussen moeten ten minste om de vier kalenderweken een rustdag op Zondag genieten. Voor bestuurders, behoorende tot een kerkge nootschap, dat den wekelijkschen rustdag niet op Zondag viert, wordt, wanneer het verlangen daartoe aan den ondernemer is kenbaar ge maakt, de Zondag als rustdag vervangen door den dag, welke door hun kerkgenootschap als wekelijksche rustdag is aangenomen. Artikel 5 F. Op het hoofdkantoor var de •onderneming worden de voor de bestuurders van autobussen vastgestelde dienstindeelingen opgeteekend in registers, met vermelding voor ieder afzonderlijk van den maximum-diensttijd per etmaal en per kalenderweek en van de vrije dagen. En uittreksel uit het register, bedoeld in het vorige lid', wordt, voor wat de Kopende vierwekelijksche periode van den betrokken bestuurder aangaat, op een kaart vermeld, die de bestuurder bij zich moet hebben en op eerste aanvraag moet vertoonen. Aan de ambtenaren, met de handhaving van dit besluit belast moet op eerste aanvraag in zage van het register en vaii het uittreksel worden gegeven". II. artikel 13 vervalt. Ten aanzien van hen, die bij het in werking treden van dit besluit met inachtneming van artikel 5 als bestuurder van een autobus werk zaam zijn en den leeftijd van een en twintig jaren nog niet hebben bereikt, blijft artikel 5A buiten toepassing. VAN HEDEN AF GEOPEND. Heden is de transatlantische telefoon dienst Nederland—Canada geopend. Op dezen dienst zijn de bepalingen en tarie ven van toepassing, welke gelden in het ver keer met de Vereenigde Staten. In herinnering wordt gebracht, dat de dienst dagelijks geopend is van 12.501.20 (Neder- landsehe tijd)gesprekken kunnen worden ge voerd uit Amsterdam, Rotterdam en 's-Graven- hage. DE UITVOERING VAN DE BIOSCOOPWET. Rechtsconflicten in Haarlem, Leiden en Tilburg Zooals reeds gemeld is, wordt niet in alle gemeenten van ons land dezelfde opvatting gehuldigd omtrent de interpretatie van de Bioscoopwet, speciaal ten aanzien van de bur- gemeesterlijke bevoegdheid. Hierdoor zijn hier en daar eenige rechtsconflicten ontstaan ln de laatste dagen. Deze rechtskwesties zijn niet alle van dezelfde strekking. In de gemeente Haarlem meent de burgemeester bevoegd te zijn op bepaalde dagen bioscoopvoorstellingen te verbieden. In verband hiermede is Zondag weer tegen alle Haarlemsche bioscoopdirecteu ren procesverbaal opgemaakt, omdat de biosco pen op lsten Paaschdag in strijd met het voor schrift van B. en W., hetgeen door de directies niet als wettig wordt erkend, geopend bleven. In de gemeente Leiden, waar tot dusver ook verboden w?,s op lsten Paaschdag bioscoopvoor stellingen te geven, waren de bioscopen Zondag avond geopend. Ook hier werd tegen alle exploi tanten procesverbaal opgemaakt. In de gemeente Tilburg is tegen de directeu ren der daar gevestigde bioscopen, waar Zater dag, den laatsten dag van de Stille Week, bioscoopvoorstellingen zijn gegeven, een gerech telijke actie ingesteld omdat muziek werd ge maakt zonder burgemeesterlijke vergunning. De burgemeester van Tilburg stelt zich op het ook door den burgemeester van 's-Gravenhage ingenomen standpunt», dat de vergunning, krach tens de Bioscoopwet verleend, uitsluitend de filmvertoonlngen betreft, terwijl de bioscoop directeuren van oordeel zijn, dat de Bioscoop wet onder een bioscoopvoorstelling verstaat een filmvertooning begeleid met muziek en afge wisseld door variété. GOED AFGELOOPEN. Dinsdagmorgen ging het zoontje van den heer Hofland aan de Da*. Kuijperkade, met zijn rijwiel te water. De metselaar v. d. Meulen, dle aldaar aan het werk was, wist hem op het droge te brengen waardoor alles goed afliep, POSTDUIVENCONCOURS. De uitslag van heit stedelijk concours op Tweeden Paaschdag, uitgeschreven door de Postduivenvereeniging ,„De Zwaluw", is als volgt: In coucours waren 109 duiven; ze werden te Bergen op Zoom gelost ten 10 uur; afstand 72 K. M. Ie, 2e; 5, 10e en 13. prijs D. v. d. Houwen. 3e, 12e, 17e en 21e prijs P. v. An- rooij; 4e en 11e prijs P. de Groot; 6e en 9e prijs P. Kabel; 7e en 8e prijs G. Diepstraten; 14e prijs W. Kapitein; 15e, 16e, 18e en 20e prijs B. Verduin; 19e en 22e prijs Jab. Tuit. Eerste constateering 11—11.05 uur, die van den laatsten prijswiamer te 111526 uur. Volgende week vereenigingscoucours vanaf Lier, 90 K. M. AALSMEERSCHE BLOEMEN TENTOONSTELLING, De groote Aalsmeersche BloemententoonsteL ling zal op Dinsdag 17 April a.s. geopend wor den door jhT. mr. dr. A. Röell, Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, OPVOEDING EN GEVOLGEN. Maandag werd door de politie te Rotterdam alhier aan het bureau gebracht vier meisjes, leeftijd 10 en 11 jaar, die aldaar zwervende waren aangetroffen. De meisjes werden thuis gebracht, 's avonds half elf ende diverse ouders hadden hun kinderen nog niet eens gemist en toch hadden zij ze van 's morgens af niet meer gezien. WETHOUDER NIEMANTSVERDRIET De heer G. Nlemantsveirdriet (C. H.) heeft bedankt als wethouder (niet als raadslid) dezer gemeente. JUBILEA. Donderdag a. s. zal Andr. Buis, plaatsknecht bij de fa. Betz en v. Heyst's Handels Mij. den dag herdenken, wiaarop hij voor 50 jaar bij ge noemde Mij. in dienst kwam. Dien dag zaj de heer K. Groen 25 jaar in dienst zijn bij de fa. A Hoogendijk. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 510 April. GEBOREN: Wouter, zoon van M. Bergwerff en W. Libregte, 2e Liesveldsteeg 2; Arie, zoon van M. Roozeboom en P. de Ligt, De Ruijtén. burchstraat 12; Wilhelmina Cornelia Johanna, dochter van B, Sonneveld en T. Roest, P. K. Drossaarstraat 80; Neeltje, dochter van J. van Minnen en J. P. van der Hoeven, P. K. Dros- saarstraat 78; Wilhelmina Cornelia, dochter van A. Wapenaar en M. C. Verhcij, P. K. Dros- saarstraat 184; Ernst, zoon van P. M. J. van dear Vlis en N. van der Schee, Steijnstraat 18; Gerrit, zoon van L. Starrenburg en J. van der Have, Pepersteeg 21; Catharina, dochter van H. H. Beekman en H. M. Vink, Bierslootsteeg 9. OVERLEDEN: 69 April; Maria Doeleman, 62 j. echtgen. van W. C. Huijser, Waalstraat; Dirk van Ekelenburg, 65 j. echtgen. van J. van der Schoor, Marisstraat; Arie Willem Maat, 1 j. Kornelis Speelman straat. l.OH I TH, 9 April. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: s. Palatia; 8. Dwiraa; s. Rro- nos 2; s. Warne; Adriana 2, Fernhout; Baden 24, Gutjahr; Duprez, de Keyzer; Elisabeth, van Gameren; Geertruida, Lonkhuizen; Woutrina, van der Graaf; Mirjam, Koppelaars; Jonker 2, Koppelaars; Lombok, Breur; Timor, Stobbe laar; Wormatia, Schuttler; Dina, Wolz; Eiise. Hartmans; Raab Karcher 18, Maier; id. 21. Neuer; Frieda, Ahlgrimm; Marie, Michailis; Catharina, Visscher; Addio, Pols; Sibilia, Hoen- derop; Hugo Stinnes 23, Dieseles; Gerda Eva, Hagen; St. Antoine, Becker; Montan 12, Schwarz Erich en Kurt, Nickel; Sota en Aznar 2, Ros; Antonius, van der Speek; Crescendo, Sallet; Cuba, de Bot; Werner Hildegard, Schlodde; HARLIXGEN, St. Antonio, Kersten; AMSTER DAM: Maria Cecilia, Geriing; Walter, Sengers; LONDEN: s. Badenia; STETTIN: s. Rhenania; BELGIë: Java, Nouweiaërts; Nelly, idem; s. Badenia 11; Clemance, Timmermans; DUITSCHLAND: e. Energie; s. Creosoot; Deutschteer 1, Orth; s. Otto 2; Cornelia, Sonne veld; s. Borussia; die Oder, Uhler; Mina, van Neyenhof; Hoop op Welvaart, van LopikMon- taine, Weisbarth; s. Lena; Rita, Rings; Mer- eurius, van Zuidam; Eros 2, van Schöll; Dara- co 5, Eegeeman; St. Antonius, Bonink; s. Marie; Willibrorda, Peekstolt. LOBITH, 10 April. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: s. Nassauhavm; s. Helvetia; s. Westfalia; Binchen Sophie, Ziegler; Hiron- delle, Been; Anna Eiise, BröehemiannJohan na, Belis; Voorwaarts, van der VegteKöeln Neuessen 7, Thorn; Gerda, Lohmans, Helmuth, Ruttgers; Zelo, Pietermann; Montan 16, Ter- schuren; Coimotoir 26, Bier; Minerva, Iffinger; Sehweinfurt, Schreuder; Walsum 29, Kruithof; id. 31, Durink; s. Rotterdam; Wuta, Salomons, Dr. Held, Franz; Badenia 20, Bansbach; s. Ke rens; s. Koeln; s. Harmonie 3; s. Ajax; Energie 4, Nohl; Wykdienst 8, Staal; s. Gelria, 2; s. Jo- ma; s. Stinnes 23; AMSTERDAM: Brabandia, '<le Vries; Frieda, Siebinga; s. Zuidwyk; Wyk- Idienst 15, van Dort; s. Steenwyk; Pauline, do IJong; Kromwyk, Reimers; Cosmopolit, van de iGraaf; 8. Beverwyk; Wykdienst 20, Eimer; id. (11, de Gier; I BELGIë; Rhenania 39, Olieslagers; Munn- jheim 16, Leyendeclter; Gerardus, Dekker; Dra- |naco. Tuit; Neptun, Bisdorf; St. Antonius 1, Zaal; Salida, Mees; Arnold, Peulen; Maria, •Heyboer; Damco 11, Teunissen; DUITSCHLAND: Madagascar, Scheill; s. Rhe nania; 8. Saxonia; s. Martha; s. Westfalia; s. Hansen en Neuerburg 2; Marie, Ourti; Dussel- dorf, Beckhaus; Linth, Dilles; Bavaria, School meester; Gallia, Bruggemann; Rheinland, Hoen- derop; s. Anna; Jan, Engelsma; b. Noordkaap; Johanna Regina, Summpe; Bonafide, Touwen; Anna 2, Tempelaars; Hoffnung, Zimmermann; s. Siegfried; Obitte, de Roeck; Dymphina, Loock; Soleil, v. d. Ende; s. Winterswyk; Supru, v. d. Donk; Mannheim 54, Gilles; Venus, Teunissen; Everdina Petronella, Bongers; Content, Koster; fc. YreeswykMadonna, Heyntjes; Johanna 8, de Haag; a. Boschwyk; s. Doeswyk; s. Strass- .burg; s. Lydia; Onderneming 6, v. Bover; Vega, Jung; Theodora, v. Es; Elisabeth Johanna, Ro denberg; Petersberg, Breuer; Bavaria 52, Rein- thaler; Antigone, Robbers; Westerschelde, Bos; a. Luna; a. Methan; Onderneming 7, de Jong; (Gerdina, Fortuin; LOBITH, 8/10 April. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Katla; st. Wilhelm; et. St. Odile; st. K. Vaart 14; st. Johanna; st! Adriana; st. Fiat A; st. Barba; st. Bernard; st. Vill; et. Maipo; st. Agnard st. Lucia 2; st. Richelieu; st. Hela; st. Saga; st. Llmburgia; st. Heinrich; St. Alsne; st. Janna; Bt. Hekla. st. Urdard; st. Klara; st. Turgot; st. Maaarln; st. Hehnuth; st. 's-Bosch 2; st. Adelheld; st. Schulp; st. Maria; st. Franz; st. Edmund; Hendrina, Janssen; W. v. Driel 52, Arntz; Avontuur, de Visser; VrUheld, Last; Germaan.' Kraan; Eiise, Prahm; Sawal, Otjens; Chrtsti-j ne, Abendroth; St. Nabir, Boom; Asselyn, v. Baaien: Binnenvaart 25, Salet; AMSTERDAM:' Spes, Mooren; Trijntje, v. Oort; Apollo, v. d. Donk; LEKKtóltKERKAdriana Cornelia, Verdoorn; VLAARDINGEN: S. H. V. 77, Mil der; Spido, Eggenhuis; OOV; St. Joseph, v. Steen; EDAM: Actief, Dekker; HEESSELT: Waalstroom, Stensen; DORDRECHT: Ver trouwen, Touw; DRUTEN: Henrica Maria, Adams; BEEK EN DONK: Theodora Jacoba, v. Haarlem; HOEDEKENSKERKEActueel, Wyma; KRABBENDIJKE: Dana Adriana, v. d. Berg; ALKMAAR: Hendrika, Snijders; ZIE- RIKZEE: Verandering, Fluyt: HOORN: Hil. legdnda Catharina, v. Hasselt: LEEUWAR DEN: Jannetje, Touwen; SCHIEDAM: Willem, Griep; UTRECHT: Naröimi, Hollander; ENK HUIZEN: Clasina, Goedhart; DORDRECHT: Allegonda Johanna, v. d. Hoeven; ARNHEM: Twee Gebroeders, Peper; KLTJNDEET: Cor nelia, Boersma; IJMtTTDENWaal. Mussfg; HUTSSEN: Gerard, v. Bon: UTRECHT: Hu- bertus, de Rnyter: VTANEN: Johanna, Hoef nagel; DRETSOHOR: Cor-emi, Smits; FARM- SUM: Twee Gebroeders, Engelsman. BELGIë: Esneramce, We»:! 1Na lite, Meyer: Rhelnfahrt -47, Siebert; Sophie, Kubler; sL Rijnschelde 5; Merweile, Engelhardt; Chris- tiaan, Janssen: Vertrouwen, Huigen: Dalopo, Peters; Aquado, Thys; Bisma, Lensen: Nova, de Boer; Pieternella Johanna, T3i.il.Tohann, Janssen; Arbon, Verberght: Spera, de Vos; Mafhilde, Eck'man; Maria, Huys; Anna, Segers; Celina, Westerlink; Prima Vera, de Koninek; Alliance, v. d. Bussche; Florence 1, v. Haren; Ferdinand, Spiegels; .Tudo, Foppen: Indiana, v. d. Vlies; Oso 5, Bosman: Florent, Durxnck; Leonle, v. Ourti; Fluviale 28, Reyniers; Muni tion, v. d. Meersche. DUITSCHLAND: Stad Luik, Reyquaert; James Ensor, Grete; de Brakelaer, Hogesteger; Reynolds, Visser; st Kurfürst; Utopia, Mout- haon; Jurgens 12, v. Lier; Lamongan, Vickus; st. Ernst; st. D'ATembert: st. Scarpe: st. Nanny; St.. Fiat 8; st. Brabantia; st, Annsrd: st. Garats;' st. Midgard: st Groa; st Dula; st Goliath: st Sully; St. oma; st. Vauban; st. Teurui 2; st. Ragnar; st. K. Vaart 8; st. Anna; st Escaut 2: st Escaut 1; st. Lavoisier; Geertje, de Vries; H. P. Disch 24, v. Koeverden; Niets zonder geld, de uschere; Pauline, v. EetveWe; Peg, v. Ho ven; Leonora, Reusens; Orbite 43, de Rocck; Flora. v. Estrik; Espace, Eeraert: Volonté, dë Gier; Philipnina Johanna, Gerrits; St. Antonius, Reymers; Wilhelmina, WiQemsen; Entreprise, Snijder; Wilhelmina, Passman; Kirishim», Momm; Elisabeth, Avontuur; H. Stinnes 11. Selbst; Rautgundis, v. d. Vliet; Leo, Rennings; Fritz, Michel; Helios, Liebeton; st. Sensal; La Fot Albrecht: Decor, Ptoterman; Breketenkamp, K'. d. Voorde: Hildegrim, Hiddérman; Juliana Ca. j 'tharina. Fickus; Vriendschap 2, Bons: Siegfried Vermeulen; Frya, Dekkers: C. G. Mayer Wasch; Wel gunde, Tromp: Bertha, Haas: He! «pa 2, Hebing; St. Maria 2, Mooren; Vaderb I, Erker; Evelina, v. Houten; Dipping 2, Keulenst, Werner; Diderot, Maas; Deux Soeur.- Bakeljnuw: Leys, de Bock; Madeleine, Vervliet Saai 16, Verschuren; Rijnland 2, NTagoort: Nee] tje, Beldee: Laos, Sehoots: Eridan. Ver linden Graelima, BroekmeulenRegina, Sellenslagi- Backhuizen, v. d. Zande; Nelly, v. Zwol; Navi 10, Braun: Clasina, v. Pelt; Titiaan, Klootwijk Zola, de Wit; Hella, Dreiss: Charlois 11, Ooster- wijk; Eben F nor 2, Mijnen: Johanna Margaretiu 2. Wennik; Ferdinand Bol, Rutjes; Karl Hein rich. Emm tg: Hoffnung. Michel; Minos, Strljpj Rheinperle, Nies; Gotelinde, Plattesrhorre; A.n- me, Thyssen; Johannes, Hompus; Klaarya,- ■Hoek; Joseph Francois, Snellens: Gondina, Ot- lens; Pres. Andrê Lebon, Bekker: Frapina, Crucq; Hejo, de Bondt; Dickens, Schreuders;' feani 7, Toesaert; Combinatie 2, Bliek; Mnrga- retha Britz; Margeretha, Becker; st. Pasteur;' 5t, stromboli; st. Vatna; sL Emma; st Bral bandar st. Exvoto; st. Asa; st. fduna: st. Holda:' St WeaM: 8t K^ata; st. Partout 2. st. Vitesse: st. Sambre; st. K. Vaart 9- st (Lienast. Legia. HANSWEERT, 10 April. Gepasseerd vöór 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: Hollandia, Goris; Rijn Bin nenvaart 25, v. Oorschot; Gadang, Kalkman. DORDRECHT: Succession, de Bot; Dranaco 1, Koch; Oso 12, v_ Asperen; Dranaco 3, Ligten- berg; Oso 7, Nieuwdorp; VEC-HEL: Wilhelmina, Zondag; Corjo, de Ronde; VELZEN: Vertrou wen, den Braber; SLIEDRECHTJohanna, Botter; H. J, AMBACHT: Wilhelm, de Jong; 'S GRAVENDEEL: st. Adriaantje; W1ERIN- GEN: Helene 3, Steenstra; DEVENTER: Zee- lands Luister, Polman; UTRECHT: Rien sans Dieu, v. d. Velde; ZUTFEN: Utiüté, Sterlin; VEENDAMJohanna, TeekmanSONAnte- jama, v. Holt; STEENBERGENPieternella, den Braber; FIJNAART: Regina Coeli, Joosten. DUITSCHLAND: La Place, Wuvts; Reliqui, Wijckmans; Tango, v. Engelhem; Edouard, Puylaart; Jupiter, Volk; Willem Augusta, Snij ders; W. P. B. 10, Botter; De Gids, de Prins; De Keyzer, v. Overloop; Tknejo, v. Driel; Saphir, v. d. Dussen; Poolster 2, Borras: Albert, Aohtergaal; Julis, de Weerdt; Adda, Windey; Christina, Windey; Gabi, Micbiels; De Toe komst, Geffens; Isala, v. Raalte; Philomene, Jocs; Cornalie, Thomas; Fico, Haarsma; Elize, WUckmans. BELGIE: st. Badenia XI; st. Aaltje; st Zee- lands Luister; st. Rijn Schelde 5; st. Succes; st. Helena; Cornelia, Heck; Lucia, Hooglander; Maria, den Haan; st. Gruno; Griendtsveen 14, Grupper; Neutraal, Wouters; Nisa, Bok; Mann heim 16, Leyendeeker; Adriana, de Looy. ROTTERDAM, 10 (Middagveiling.) De prijzen heden besteed aan de Coöp. tuinbouwveiling Rot terdam en omstreken G.A. waren als volgt: Eng. kaskomko-mmers le soort 3342, 2e soort 26 32, 3e soort 1623 per 100 stuks, kaskomkom- merstek 2632 ct. per kg., sla meikoning le soort 7.7016.40, 2e soort 4.1010.10 per 100 krop, slavellen 1233 ct. per kg., slavellen 1.151.35 per kist, spinazie 13.1018.20 per 100 kg„ bloem kool 79 per 100 stuks, prei 5.80, rabarber 7 per 100 bos, postelein 3347 ct. per kg., pie terselie 710 per 100 bos. ROTTERDAM, 10 April. Coöp. tuinbouwveiling De Zuid Hollandsche eilanden G.A., Persoonsdum 16: sla 46.20, 2e soort ƒ2.205.20, bloemkool le soort 2325„ selderij 22.80, per 100 stuk», spinazie 21.10 per 100 kg., radijs 4.605.70, rabarber 7.508.90 per 100 bos, witlof le soort 26, 2e soort 22, prei le soort 8.609.80, 2« soort 5.20 per 100 bos, dunsel 28 per 100 kg., aardbeien 6.10 per 100 stuks. ROTTERDAM, 10 April. Veilingsvereeniginy Vrije Aardbeienveiling Charlois: sla le soort 7 7.90, 2e sooi-t 4.905.50, id. gerand 4.40 per 100 stuks, selderij 3.403.50, radijs 46-80, rabarber 5 per 100 bos, slavellen 86 et. per kMt zuring 80 ot. per chip. j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 14