DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 5Isle Jaargang Zaterdag 14 April 1928 No 15142 Dit nummer bestaat uit drie bladen 1 GEMEENTERAAD VAN SCHIEDAM. DE WERKVERSCHAFFING TÉ EENERVELD VOORBEREIDING VAN DEN ABATTO RBOUW Agenda. UIT SCHIEDAM'S VERLEDEN AGENDA Donderdag 19 April i SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau; KOEMARKT 4- SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3.25, per maand 1.10, per week 25 ct. Franco per post 3.75. per kwart. Afzonderlijke nummers 5 ct. Postchèque en Girodienst 81440 ADVERTENTIëN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct Reclames tusschen den tekst 60 ct per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 5 ct. tot een maximum ran 50 woorden. Kabouteradv. 5 reg. 0.50 10 reg. 0.75 15 reg. ƒ1 Incassoksfcen worden berekend Cratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oog.cn; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies van een wijsvinder; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. e De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAV Bank. Lange Haven no. 103, Schiedam. In cte gisteren onder voorzitterschap van burgemeester Gij sen gehouden vergadering van 4en gemeenteraad waren afwezig de heeren Kavelaars, Brounts en van der Kraan. Goedgekeurd werden de notulen van 1 en *0 December 1927. De voorzitter doet miededeeling van door lied. Staten goedgekeurde raadsbesluiten en Voorts van de navolgende ingekomen stukken. Van B. en W. aanbieding van het proces- Verbaal van de op 29 Maart 1928 plaats gehad hebbende opneming van de kas en boeken van 4® gemeente-ontvanger Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van B. en W. voorstel om aan den heer L. Torreman, onderwijzer aan de school voor Buitengewoon Lager onderwijs, overeenkom- zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ont- ®Iug uit genoemde betrekking te verleenen, hulks miet ingang van een nader door hun Col lage te bepalen datum. Hiertoe wordt besloten. Van B. en W. voorstel tot aanvulling van art, 34 van het reglement voor het Burg. Arm atuur, met betrekking tot de regeling van het toezicht op uitbestede personen. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Van B. en W. voorstel om de voorwaarde, Vervat in het raadsbesluit d.d. 30 December 1927, betreffende verkoop van een perceel bouw. •5rond aan de West Frankelandschestraat N.Z. hoek Tollenstraat W.Z. aan H. Gabel qq. lui dende: „Het terrein mag alleen bebouwd wor den met 3 beneden- en boven (middenstands) Woningen" te wijzigen in dier Voege, dat in Maats daarvan wordt gelezen: „Het terrein hiag' alleen bebouwd worden met 4 panden, Waaronder een winkelpand, in totaal bevattende 8 woningen" De heer DINKELAAR (S.D.A.P.) meent, dat Waar de bouwer voordeel geniet, nu ook de ge- Meent© niet eenig voordeel mag hebben, door Verhooging van den grondprijs. Wethouder HOUTMAN (V.B.) antwoordt, dat de grondprijs overeenkomt met dien van In de nabijheid bedongen prijzen. De wijziging wordt goedgekeurd. Van B. en W. voorstel tot aanvullilng van «at raadsbesluit dd. 19 Januari 1928, tot kos- J»looze ter beschikkingstelling aan de ver. voor School, en werkhuinen voor den aanleg van perceel grond nabij de boschwachterswo- hing Jn net Sterrebosch, in dier voege, dat aan de voorwaarde, genoemd onder b. luidende: bdeze ingebruikneming te doen geschieden van Jaar tot jaar met een opzegingstermijn van 3 Maanden", wordt toegevoegd: „doch ten hoogste voor den tijd van 5 jaren'. van het lid van den Gemeenteraad, den heer van der Kraan, schrijven, waarin hij be. 'bicht, dat hij bedankt als lid van de Commissie Voor de Gemeentereiniging. Wordt behandeld in de volgende vergadering. Van B. en W. schrijven, waarbij de begroo. Ciig van het St. Jacobs Gasthuis voor het laar 1928 ter goedkeuring wordt aangeboden. Goedgekeurd. an de commissie van 'toezicht op het Lager Onderwijs schrijven, waarbij wordt aangeboden het beredeneerd verslag van den toestand van et D. o. in de gemeente Schiedam over het War 1927. De heer BROEK (V.B.) merkt op, dat een toclat j ngsexamen wordt vereischt voor de H. B's- Spr. vraagt of er plannen bestaan om de Opleiding voor H.B.S. te centraliseer en. Weihouder de BRUIN (S.D.A.P.) merkt op, «at or zvUit opleidingsschool voor H.B.S. Gymnasium bestaat. Spr. meent, dat met he invoering van het examen weinig veranda- Mng zal ontstaan. Het ven-slag wordt voor kennisgeving aange komen Van de commissie uit den Kerkeraad der ^«d. Herv. Gemeente te Schiedam, ter behar- iging van den Diaconeasenarbeid schrijven. Waarin, onder aanbieding van de rekening en W-Ta.utwoording over 1927 en de begrooting van 1,1 o rusten en uitgaven over 1929, wordt ver acht het bedrag van het tekort op deze dkening n.l. 432.51 als subsidie uit de ge- oentekas te mogen ontvangen. Wordt gesteld in handen van B. en W. om Mi vies Wan het bestuur van de stichting „Bureau - oor Rechtsbijstand aan On- en minvermogen- ®n te Rotterdam" adres, houdende verzoek om n de stichting een jaarlijkisohe subsidie te t'ri<'enen van 750. Wordt gesteld in handen van B. en W. om ®d\ ie,s jjVan de Kon. Zang vereeniging Schiedamsch dniienkoor „Opheus" schrijven, waarin dank ^oi .it betuigd vooir de genomen beslissing tot Pnieuwing van de afrastering van het z.g. ^Herrein in het Volkspark. ordt voor kennisgeving aangenomen. dn da afri r i'.-.-'mu van den Alg. Bond van Overheidspersoneel in Nederland adTee, waarin wordt verzocht, de bepalingen van het werkliedenireglement ook van toepassing te doen zijn op het personeel, belast met de bedie ning van bruggen en sluizen. Wordt gesteld in handen van B. en W. om advies Van den heer D. Boddeus te Hillegom, schrij ven, waarin hij verzoekt aan den raad zijn dank te willen brengen voor het dd. 16 Maart 1928 genomen besluit, waarhij hij in het genot van pensioen is gesteld. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van den heer A. Stahlie schrijven, waarin hij bericht, dat hij zijn benoeming als lid in de commissie voor Stedelijk Museum zeer gaarne zal aanvaarden en tevens dank betuigt voor liet in hem gestelde vertrouwen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van de heeren O. Jung en N. Kapteijn, han delende op verzoek van de te Eenerveld te werkgestelde werkloozen schrijven, waarin zij verzoeken, het daarheen te willen leiden, dat: 1. Een garantieloon wordt vastgesteld In overeenstemming met de loonen voor dergelij- ken arbeid betaald in de gemeenten zoo als Rotterdam, Utrecht e.a. 2. Voor het bereiden der voeding een per soon aan te stellen, die in dat opzieht de noo- dige ervaring heeft; 3. Aan de gezinnen der tewerkgestelde® als nog een toeslag te verleenen op het door hen te verdienen loon. Te behandelen aan het einde der agenda. 1. Aanbeveling van B. en W. ter benoeming van em leeraar in boekhouden aan den Gemeen telijken Handelsavondcursus, in verband met het aan den heer K. Rovers als zoodanig ver leend ontslag. Aanbevolen wordt den heer A, den Blinker, en zulks tot het einde van den cursus 1927 1928. De heer Den Brinker wordt benoemd. 2. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot goedkeuring van het besluit van het Col lege van Regenten van het St. Jacobs Gast huis, tot wijziging der begrootinig voor het dienstjaar 1926 van genoemde Instelling. Goedgekeurd. 2bis. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1928. Modell D. i 1.067.08, 3. Voorstel van B en W hm hun College te machtigen over te gaan tot wijziging van de met de Sportvereeniging „De Maas" geslo ten huurovereenkomst terzake van het sport veld nabij de Stedhouderslaan en Aleddastir. De machtiging wordt verleend. 4. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen: a. tot onderhandsche verhuring op door hen te stellen voorwaarden aan de American Pe troleum Company te 's Gravenhage van een perceel gTond, gelegen aan de Buitenhavenweg voot het pand genummerd 178, tegen een huur prijs van 15 per jaar, zulks ten behoeve van de oprichting van een benzine-aftapinrich- ting; b. idem gelegen aan de Vijgensteeg voor het pand genummerd 2, tegen een huurprijs vah 15 per jaar, zulks ten behoeve van de oprich ting van een benzimeaftapinrlehting. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. 5. Voorstel van B. em W. om hun College te machtigen tot ondehandsche verpachting op de thans geldende voorwaarden, aan H. J. Thijhuls, te Rijssen, van den tol op den rijweg tusschen Schiedam en Overschie, zulks voor den tijd van één jaar, ingaande 1 Mèi 1928. De machtiging hiertoe wordt verleend. 6. Voorstel van B. en W. tot verkoop van diverse perceelen bouwgrond, t.w.: Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer H. Gabel qq. alheir, van een perceel bouw grond zijnde de Zuidelijke punt van het bouw blok, begrensd door de Numansdorpsche N. Maas- en IJselmondeechestraten, ter oppervlak te van pl.m. 760 M2 tegen den prijs van 15 per- M2 ter bebouwing met benede® en boven woningen. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer A. Stahlie qq. alhier van een perceel bouw grond, gelegen aan de Stadhouderslaan N.Z. cn aanvangende 40 M, uit de Oostelijke rooilijn van de Juliana van Stal bergstraat ter breedte van pl.m. 18 M. en ter diepte vaa pl.m. 30 M tegen een prijs van 14 per M2, ter bebouwing met een dubbele villa. Voorstel van B. en W tot verkoop van den bouwgrond, gelegen aan de Warande nabij de St. Liduinastraat, ter oppervlakte van 510 vierk. M., tegen een prijs van 13,50 per vierk. M„ ter bebouwing met een dubbel hee renhuis. VOOR VIJFTIG jaar Uit „De Nieuwe Schiedamsche Courant" van 11 April 1878: In de Staatscourant van heden zijn opge nomen des tatuten der Vereeniging tot ver siering van arme en behoeftige R. K. kerken in Nederland, die ten doel heeft aan Roomsch- Katbolieke parochiekerken en kapellen, welke gebrek mochten hebben aan hetgeen ver eischt wordt tot een behoorlijke opluistering der godsdienstplechtigheden, de noodige kerk sieraden te verstrekken. De vereeniging is ge vestigd te Rotterdam. Uit „De Nieuwe Schiedamsche Courant" van 14 April 1878: De burgemeester vau Schiedam brengt aan de ingezetenen in herinnering het in de maand Juli 1877 vanwge het gemeentebestuur ver spreid biljet tot het nemen van voorzorgmaat regelen tegen de onverhoopte verschijning van den koloradokever, en wekt hen tevens, bij de nadering van het voorjaar, tot voortdurende waakzaamheid, op, indien onverhoopt dat ge vaarlijk insect hier te lande mocht worden aangetroffen. VOOR VIJF EN T WIR TIG JAAR Uit „De Nieuwe Schiedamsche Courant" van 8 April 1903: De militairen vam het station alhier zijn ver sterkt met tw.ee telegrafisten en twee telefo nisten. Door den heer van den Eelaart is een auto mobiel ter beschikking gesteld van de Pos terijen. Tweemaal per dag brengt hij een post- zendlng van Schiedam naar Rotterdam, van Rotterdam naar den Haag en zoo noodig van den Haag naar den Hoek van Heiland. In de giist verzend'®- ''an hieruit is tot nu toe weinig stoornis. Te Rotterdam, zijn veel militairen voor be" wakingsdiensten aangekomen. Op d& rivier- is een surveillante-dienst 'met stoombootjes, be mand met gemeente- en rijkspolitie, ingesteld. Het oorlogschip Holland Is daar eveneens ge arriveerd en laat met stoombooten on de rivier kruisen. Uit „De Nieuwe Schiedamsche Courant"1 vah 9 April 1903: De miliciens dei' ouder de wapenen zijnde lichtingen, die met klein verlof waren, ont vingen eergisteren aan hun huis telegrafisch order om zich onmiddellijk naar hun garni zoensplaats te begeven. Uit „De Nieuwe Schiedamsche Courant" van 12 April 1903; H. M .de Koningin heeft hedenmiddag de Slakingswetten bekrachtigd, die nog heden avond worden afgekondigd in een buitenge woon nummer der Staatscourant. De heer v. d. HOEK (s.d.a..p.) merkt op, dat hier reeds het werk begonnen is, terwiil de raad nog een beslissing moet nemen. Wethouder HOUTMAN (v.b.) antwoordt, dat drie dagen geleden hiér nog slechts eu- kele heipalen lagen. Deze grond was trou wens reeds een paai' maanden geleden voor deuzelfdeu prijs verkocht. Is hier gewerkt, dan is het risico volkomen voor den bouwer. Formeel heeft de heer van den Broek gelijk; doch men moet de zaak niet te tragisch ne men. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer H. Gabel q.q- alhier, van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Bihlerdijkstraat W.Z., hoek Dirk van Wassenaarstraat Z.Z., ter breedte van 16 M. en ter diepte van 19 M., tegen een prijs van 15 per vierk. M., ter bebouwing met een winkel met pakhuis en woning op den hoek en 2 benedenhuizen in de Bilderdijk straat, benevens met 4 boven woningen. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den beer P. Dupont q.q-. adbier, van een perceel bouwgrond, gelegen aan de West Franke landschestraat Z.Z., hoek Alberdingk Thijm straat O.Z., ter breedte vanpl.m. 42 M. en ter diepte van pl.m. 21 M., tegen een prijs van 16 per vierk Mter bebouwing met 6 heerenhuizen een winkelhuis met 2 boven, woningen en een (middenstands)boven- en benedenhuis. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer A. R. van Luijk te Rotterdam, of zijn meester, van een perceel bouwgrond, gelegen tusschen de Graaf Florisstraat N.Z. en de Potgieterstraat, ter breedte van 8 M„ aan eerstgenoemde, en ter bi eedte van 24 M. aan laatstgenoemde straat en ter oppervlakte van pl.m. 752 vierk. M., tegen een prijs van ƒ15 per vierk. M., ter bebouwing met een autoga rage en .met een bovenwoning aan de Graaf Florisstraat. De heer HOOGENDAM (a.r.) vindt in die wijk een antobnsgarage niet op haar plaats: Het betreft hier een woonwijk en die zou door deze garage in aanzien verminderen. De heer v. d. TEMPEL (c.h.) gaat met voorgaanden spreiier accoord. De heer v. d. HOEK (s.d.a.p.) betuigt met het gesprokene eveneens zijn instemming. Wethouder HOUTMAN (v.b.) merkt op, dat de zaak in de commissie en bij B. en W. uit voerig is besproken. Het betreft hier een voor woningbouw niet te gebruiken stuk grond. Het moet dus verkocht worden voor een soort bedrijf. De autobussen vertrekken 's mor gens vroeg, komen 's avonds Iaat terug. In do grootste straten van Rotterdam treft men overigens garages. Hinder voor de omgeving en ontsiering hoeft men niet te vreezen. Een hinderwetsvergunning is niet noodig, want de garage zal niet als werkplaats wor den gebruikt. De heer v. d. MOST (a.r.) vraagt onitrent dit laatste meer zekerheid. Wethouder HOUTMAN (v.b.) antwoordt, dat in het verkoopcontract een bepaling in dien geest wordt genomen. Er komt hier geen werkplaats. Overigens is in de nabijheid van sprekers woning een groot reparatiebedrijf, waar spre ker hoegenaamd geen last van heeft. Het voorstel wordt in stemming gebracht en aangenomen. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer H. Gabel q.q., alhier, van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Vondellaan, hoek Graaf Florisstraat Z.Z. ter breedte van 20 M. en tér diepte van 22 M., tegen een prijs van 16 per vierk. M„ ter bebouwing met 3 hee renhuizen. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer H. Gabel q.q., alhier, van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Vondellaan W.Z., tusschen de West Frankelandschestraat en de Dirk van WasSetiaarstraat, ter breedte van 22,69 M. en ter diepte van 21 M., tegen een prijs van ƒ16 per vierk. M ter bebouwing met 4 midd enstandsben eden- en bovenwo ningen. G oedgekeurd. Voorstel van B. en W.: a. tot verkoop aan den heer H. Gabel q.q.. alhier, van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Vondellaan W.Z. en beginnende 6tz MM. uit deNpordeüjke rooilijn van de Graaf Florisstraat, tei' breedte van 45 M. en ter diepte van 21 M., tegen een prijs van 16 pei viedk. M., ter bebouwing met 8 (middenstands) beneden- en bovenwoningen; b. tot het verleenen van het recht van vooi- koop voor den tijd van 3 maanden op een per ceel bouwgrond, gelegen aan de Vondellaan W. Z., boek Dirk van Wassenaarstraat Z.Z. ten Noorden van het hiervoor onder a. aange duid- perceel bouwgrond, ter breedte van 33 M. en ter diepte van 21 M„ tegen denzeltdcn prijs en op dezelfde voorwaarden als het in koop gevraagde perceel aan den heer H. Gabel q.q. Goedgekeurd. Idem, tot verkoop aan den heèr H. Gabel q. q.: a. van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Graaf Florisstraat N.Z., hoek Bilderdijk W.Z., ter breedte van 19 M. en ter diepte van 20 M., ter bebouwing met 3 heele huizen, tegen een prijs van 15.50 per M2; b. vah 'een perceel bouwgrond, gelegen aan de Bilderdijkstraat W.Z., ter breedte van 48.25 M. en ter diepte van 19 M., ter bebouwing met 10 beneden- en 10 bovenwonigen, tegen een prijs van 15 per M2. Goedgekeurd. Idem, tot verkoop aan den heer H. Gabel q. q. van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Vondellaan O.Z., ter breedte van plm. 23 M en ter .diepte van pl.m. 21 M. ter bebou wing met 4 beneden- en boveu (middenstands) woningen, tegen een prijs van 16 per M2 Rlepi. tut verkoop ann den heer H. Stahlie Goedgekeurd.:,- q. q. van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Da Costasjxaat,W.Z., tusschen den West- FrankelaijdscUc- eg Dirk van Wassenaarstraat, ter lengte Vyi'i 3.0.70 M. en ter diepte van 19 M., ter bebouwing met 6 beneden- en boveu. woningen, tegen een prijs van 15 per M2. Goedgekeurd. Idem, tot verkoop aan den heer H. Gabel q. q. van een perceel bouwgrond, gelegen aan de West-Frankenlandschestjnaat N.Z., hoek Alberdingk Thymstraat O.Z., ter breedte van 38.50 M. en ter diepte afwisselend van 27 tot 21 M., ter bebouwing met 7 beneden- en boven (middenstands) woningen, waarvan de beneden- woningen op den hoek ook een winkel mag bevatten, tegen een prijs van 16 per M2. Goedgekeurd. lddein, tot verkoop aau den heer Johs. P. Manhave Jr., te Rotterdam, of zijn meester van een persee! bouwgrond, gelegen aan de Bil- derdijkstrr- Ü.Z., ter breedte van 10.22 M. en ter diepte van 19 M.. ter bebouwing met een waterstokerij met woning en 2 bovenwo. ningen, tegen een prijs van 15 per M2. Idem'tot verkoop aan den heer P. Dupont q. q. van een pereel bouwgrond, gelegen aan de Vondellaan W.Z., hoek Graaf Vlorisstraat N.Z., ter breedte van 6.50 M. e® ter diepte van 21 M., ter bebouwing met een enkel heerenhuis, tegen een prijs van 16 per M2. De heer VAN DER MOST(a.v.) merkt op, dat de perceelen 5 nieter binnen de veeren breed moet zijn. Dit is niet bij alle aan den heer Gabel verkochte terreinen mogelijk. Wethouder HOUTMAN (v. b.) antwoordt, dat '8 Maandags repetitie ^Muziekgezelschap Stt Ambrosius, 8 uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R, Damclub 1. D. O., Patrpnaatsgebouw Lang® Haven; aanvang 8 uur. lederen Maandag repetitie R. K. Gemengd® Zangvereenlglng Lorenzo Perosl, Gebouw R, K. Volksbond (groote zaal). Aanvang half negen precies. Dinsdags bestuursvergadering R. K. Metaal- bewerkersbond „St. Eloy" Gebouw R, K Volks, bond. Eiken Woensdagavond R K. Burgerjonge- lingenvereeniging „Kath. Streven", Gebouw Kath. Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur tot balt 9 zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. Excel, sior: Gebouw R. K Kring. lederen Woensdag Repetitie Konlnkl. Man- nenzangvereenlglng „Orpheus". Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand ver gadering Katholiek Leven. Gebouw Katholie ke Kring uur precies. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur 's geopend het Stedelijk Museum, St Jorlg Doele, Doelepleln. Heden J Bestuursvergadering „St. Barbara". Opkomst zeer gewenscht. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang half negen. Zondag 15 April Uitvoering R. K. Tooneelvereenlging „St. Servatius". Opgevoerd wordt ,,'t Hoogste Goed'1 door Louis Haver. Gebouw R. K. Volksbond. Maandag 16 April Ledenvergadering. Propaganda-club St. Cle mens, in het parochiehuis. Aanvang half ne gen. Dinsdag 17 April Uitvoering Mandolineclub Euphonia. Gebouw JMusls Sacrum. Woensdag 18 April R. K. S. V. „Excelsior" Lezing met Ilchtbeel. den, te geven door den heer Max Janse, óver cricketsport. Gebouw Kath Kring. Achtste uitvoering Strijkorkest „Onder Ons", Medewerking tooneelvereenlging Vrienden kring", gebouw „Musis Sacrum." Jaarvergadering Schiedamsche vereeniging tot bescherming van Zuigelingen. Doele-gebóuw Noordvest. Aanvang 8 uur. Zaterdag 21 April Jaarlijksche uitvoering Sehied. vereeniging voor lichamelijke opvoeding „Thor" Gebouwr R. K. Volksbond. hoekhuizen bij de perceelen kunnen zijn en dat overigens de heer Gabel op de hoogte is. Idem, tot verkoop aan den heer H. Gahel q. q. van ee nperceel bouwgrond, gelegen aan de Da Costatstraat W. Z„ ter breedte van 10.22 M. en ter diepte van 19 M., ter bebouwing met 2 beneden, en 2 bovenwoningen, tegen een prijs van 16.— per vierk meter. Goedgekeurd. Idem, tot verkoop aan den heer H. Gabel q y. van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Graaf Florisstraat N. Z„ hoek Bikleidjjk- sbraat O. Z., ter breedte van 25.3 M. en ter diepte van 20 M., ter bebouwing met 4 vrije buizen, tegen een prijs van 15.50 per vierk Goedgekeurd. Idem, tot verkoop aan den heer P. Huyskea q. q. van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Louis de Col'ignystraat N. Z., ter breedte van 29.50 M. en ter diepte van pl.m. 25 M., ter bebouwing met 4 heerenhulzen in één groep tegen een prijs van 14— per vlerk. M. i Goedgekeurd. Idem, tot verkoop aan den heer H Gabel q. q. van de navolgende perceelen bouwgrond:] a. een perceel bouwgrond aan de den Bom- melschestraat O. Z., ter breedte van 10 M. en ter diepte van 12,50 M. tegen een prijs van 14 per vierk M.; b. idem aan de Nieuwe Maasstraat N. ter breedte van pl.m. 20,73 M. en ter gemid delde diepte van pl.m. 22 M. (20 M. aan de zijde van de Ridderkerkschéstraat), tegen een prijs van 16.— per vierk. M.; zulks met bepaling, dat de terreinen alleen mogen worden bebouwd met 2 kleine buisjes zonder verdieping aan de den Bommelsche- straat, 4 beneden, en bovenwoningen aan de Nieuwe Maasstraat en 1 beneden- en bovenhuis aan de Ridderkerkschestraat. Goedgekeurd. Idem, tot verkoop aan den beer Johs. P. Man. have Jr. q. q. te Rotterdam, van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Dirk van Wasse naard-raat N. Z., hoek Potgieterstraat O. Z., ter breedt van 19 M, en ter diepte van 20 M, ter bebouwing met 4 benedenwoningen, eeu pakhuis of garage en 5 bovenwoningen, tegeu een prijs van 15 per vierk. M. Goedgekeurd. 7. Voorstel van Burgemeester en "Wethou ders om medewerking te verleenen tot het stellen van het kadestrale perceel Gemeente Rotterdam, Sectie A. A. no. 540, ten name van

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1