m m MAANDAG 23 APRIL t928 TWEEDE BLAD PAGINA 2 SPEL EN SPELERS OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 2 2. d L PROMOTIE- EN DEGRADATIE WEDSTRIJDEN kansen, die vermelding verdienen, komen niet meer voor. De Nederlanders speelden in de eerste Helft zonder eenig enthousiasme en hun spelpeil stond lager dan dat der Denen die een meer homogene ploeg vormden, doch niet schieten konden. Hun vleugelmenschen echter hebben verschillende scherpe voorzetten gegeven en eenige moeilijk te verwerken ballen ingezon den, maar van der Meulen was schitterend op dreef. Hij kwam soms voor verrassende situa ties te staan, doch onvervaard greep hij in en hij ving steeds klemvast de ballen in zijn grijp handen. Op waarlijk meesterlijke wijze heeft hij eeuige malen het leer onder de lat uitge werkt. Doordat onze middenlinie slecht op dreef was én de Deensche buitenspelers vlug en actief waren, had onze achterhoede druk werk. Het korte samenspel der gasten gaf Denis volop gelegenheid zijn goeden kijk op het spei te toonen en door tactisch opstellen en 'u enkele voetbeweging talrijke aanvallen te breken. Onze aanvoerder heeft weer een beste beurt achter den rug. Van Kol heeft ook een goeden wed strijd gespeeld; hij viel niet zoo op als zijn partner, maar de wijze, waarop hij met een ietwat weifelend begin trapvast zijn vleugel in bedwang hield, liet weinig te wenschen over. De middenlinie schoot tekort in het aanval lend, het voedend gedeelte van haar taak. Het plaatsen was vrij slordig. In de tweede helft steeg hier wel de kwaliteit. Massy had voor de pauze weinig vat op den bal; hij sprong wel en trapte en kopte, maar kreeg zelden kans het leer te bereiken bij het sluitend samenspel der Denen. Later was hij er beter in doch wist ditmaal niet de technische tekortkomingen door zijn enthousiaste evoluties te eamouflee- ren. Van Bostel was in het veld minder dan startte zeer traag. do vorige wedstrijden; hij de nabijheid van eigen In de nabijheid var^' eigen doel echter toont deze speler steeds veel „brains" en ook gisteren bracht hij weer redding in moeilijke situaties. Schreurs, dio als invaller uitkwam, mogen we de volle zwaarte der critiek niet laten dragen. Hij werd licht gepasseerd, maar heeft van begin tot 't eind met veel ijver gewerkt; hij herstelt zich vlug en blijft als een terrier dan aan zijn tegenstander hangen. In de voorhoede was Tap uitstekend als s pel verdeel e»; nu en dan verviel hij weer in zijn pingelmethode en soms leek het of hij het gauw opgaf bij een poging om den bal te bereiken. Over 't geheel genomen ging er even wel van zijn spel groote stuwkracht uit. Van de vleugelspelers was Weber het beste, hij kwam echter in de tweede helft pas goed los. Elfring heeft zijn ouden vorm nog niet bereikt; zijn snelheid leek ons verminderd en zijn voor zetten misten vaak de noodige lengte. Kools en Smeets waren vrij middelmatig; de eerste presteerde voor rust zeer weinig; daarna paste hij zich beter aan, doch bleef beduidend bene den de verwachting, die men blijkbaar in hem gesteld had. Smeets is een hard werker; hij hoede zich echter voor te veel vurigheid. De Denen hadden een doelman, die geen bijzonderen indruk vermocht te maken, in tegenstelling met het backstel, dat een fraaie partij heeft ten beste gegeven. Vooral Tarp toonde zich een verdediger van klasse. In de ïnidslenllnle blonk de spil Jensen uit; de kant spelers traden niet op den voorgrond. Van de voorhoede waren de vleugelspelers hun plaats waard, de binnenspelers zeel' matig, terwijl de midvoor zeer actief was, doch, evenals zijn naaste buren, geen benul had van schieten. Do scheidsrechter heeft onpartijdig geleid, doch hij floot meer dan noodig was. FEIJENOORD VERLIEST VAN Z. A. C. Fcüenoord heeft gisteren een zeer slechte beurt gemaakt door op eigen veld van Z. A. C. met niet minder dan 41 te verliezen. In het veld waren de Rotterdammers zeker niet de minderen, doch voor het Zwolsche doel liep alles mis. De voorhoede was er geheel uit en verviel nis maar in de verkeerde techniek van kort samenspelen en dreef daarbij de tegenpartij voor doel te hoop, zoodat er geen doorkomen aan was. De ontmoeting kreeg ten slotte een onaange naam karakter daar de verstandhouding der spelers erg te wenschen overliet. Men zie daar voor het verslag. Z. A. C. heeft door deze overwinning den Rotterdammers ook de leiding ontnomen en doen nu een goeden gooi naar het landskam pioenschap. Do stand is nu: D£ KAM PIOEN S COMPETITIE gesp. pew. pel. verL pnt. doelp eem. Z. A. C. 4 3 1 6 J3—9 1.50 Feijenoord 6 4 2 „S 13-9 1.33 Ajax 5 2 1 2 5 10-G 1.— N. O A D 5 2 1 2 5 7 8 L— Velocitas 6 1 5 2 8-19 0.33 L o o e V N 0 A D. O JO "3 td Ajax 0 3 •1-0 kei-enoord 1-0 2-1 1-4 N.O A D, U-0 2-1 4 1 V elocitas •2-5 2-1 2-3 Z.A.C. 2-6 4-0 FeijenoordZ.A.C. I4. Een wedstrijd waarin de thuisclub voor dri> kwart veruit de sterkste was en toch met sprekende etjfers moest verliezen. De oorzaak hiervan ts niet ver te zoeken. Faöeneowt hw.(t ,2" b?f'n tot cmde dezelfde tactiek toegepast wist die niet to wijzigen ofschoon bleek dat dit al vr» «poedS* had moeten greschieden, terwijl bovendien de voorhoede er geheel uit was. Beidj Ploegen zijn volledig. Z.A.C. heeft de op-telUne tan haar voorhoede gewijzigd; hier staan vat» links naai- rechts: Burghout. Bakhui*. Kan, on 1°"l Cieham. Ft'iien,,or<l wint den opgooi eerst mc,t zon on wind in den ■u,,,SI A G den tol aan het *n-®„"2 rtlrcct ®*n kans te schep pen, do linker vleugel brengt snel op. Sak Intik passeert de Feb'enoord-achterhoede en legt den bal voor de voeten van Kan, dio met alleen Dekker voor zich, het leer juist in de handen van den doelman wipt, welke afdoende weg werkt. De Rotterdammers nemen den aanval over en zweven een tijdje voor het doel van Waafjer doch ook deze weet aan het gevaar to ontkomen. Bij Z.A.C. biykt het gevaar steeds van links te komen en voornamelijk Bakhuis verricht hier zeer verdienstelijk werk; hij krijgt dan spoedig een extra-bewaking van Rixoord, doch als de Zwollenaar inziet, dat hem geer. kans gelaten wordt, stelt hij zich meer naar achteren op. trekt de vijandelijke haiflinie r;aar zich toe en geeft dan den bal door naar de vrij gekomen vieugels of aan Kan hetgeen meer malen groot gevaar voor Feijenoord brengt en waaruit ook de doelpunten werden geproduceerd. Als Feijenoord een hoekschop heeft afgedwon gen zonder verdere resultaten en Pijl een goed schot heeft ingezonden dat juist naast gaat, komt Z.A.C. wederom in den aanval en 11a een worsteling om den bal tusschen Bakhuis, Rixoord en Bul Sr. weet de eerste te zegevieren, h.j pas seert ook Bul Jr., geeft keurig door aan Kan die met een fraai schot voor de leiding zorgt. (01.) De wedstrijd is dan juist twaalf minuien oud. De partijen wegen nu lang vrijwel tegen elkaar op al dreigt van den Feüenoord-kant liet meeste gevaar, doch hier wordt het spel te kr.rt gehouden. Pijl zendt eenige verraderlijke schoten op Waaijer af maar de juistheid laat steeds iets te wenschen over. Verheek vorrient ook meer malen verdienstelijk werk en brengt den bal telkens goed voor doel waar Barendregt telkens of te Iaat is of de kans verknoeit. Einde lijk heeft de thuisclub succes als Pijl op zijn ver vooruit geschoven post den bal krijgt toegespeeld en een oogenblik aan de bewaking is ontkomen; hij passeert snel Postma, lokt Waaijer onder de lat weg en plaatst het leer scherp in doel. (11.) Direct na den aftrap herhaalt zich dit spelletje doch nu wiet minder geluk want dit maal vliegt de bal langs den paal. Feijenoord is in de meer derheid doch de Z.AC.-verdediging weet zich staande te houden. Hadde Feijenoord in deze periode meer open spel gegeven en niet tot in den treure getracht met den bal door alles heen te loopen, waaraan ook de haiflinie mee deed, het succes ware wellicht grooter geweest, nu bleef dit bepaald tot een aantal hoekschoppen. In de laatste minuut voor rust komt ook Z.A.C. nog eens opzetten en Burghout kogelt den bal juist over de lat waarop direct wordt gefloten. Na de hervatting is Z.A.C. direct in den aan val, Bakhuis glipt door de balf-linie en geeft door aan Born, die met een harden schuiver Dekker passeert, zoodat de bezoekers reeds bin nen de minuut de leiding hernemen. (12.) De Rotterdammers loopen hierna hard van stapel en Verbeek brengt het leer goed voor doel waar Koonings de kans schromelijk mist. Bij een vol genden aanval schiet Pijl voor open doel hoog over. Feijenoord is nu bepaald veel sterker en Z.A.C. komt zelden op de helft der Rotterdam mers; het samenspel der thuisclub vlot nu ook uitstekend en er wordt menig goed staaltje van technisch voetbal gegeven, maar de tactiek deugt niet: het is alles veel te kort en er wordt veel te lang gewacht met schieten. Van Heel zendt eens een goed gerichte kei op Waaijer in maar deze is op zijn post en retourneert het leder. Ook houdt hij er een harden bal door v. Düke uit een vriien schop ingezonden meesterlijk uit, terwijl voorts eenige hoekschoppen door hem onschade lijk worden gemaakt. Feijenoord wil bepaald ge lijk maken; alles staat op de Z.A.C.-helft, zelfs van Düke en Bul Jr. gaan ver over de midden- streep. Deze strijd tegen elf tegenstanders voor doel levert echter geen sueces al ontkomt het Z.A.C.doei meermalen op zeer gelukkige wijze aan doorboring. Eindelijk komt Z.A.C. even uit de omklemming als Burghout snel op Dekker af loopt, doch zijn schot gaat voor langs doel en loopt, achter. Hierna dringt Feijenoord weer ge heel op, bij de worsteling om den bal gaat liet soms ruw toe. Mr. van Bisselick treedt beslist op als Bul Sr. op den grond liggende, natrapt, stuurt hem het veld uit, zoodat Feijenoord met tien man moet verder spelen, waarop Koonings zich in de middenlinie terugtrekt. Er is nog ruim een kwartier te spelen. Feijenoord blijft het beste van het spel behouden, haar verdediging zet meermalen de buitenspel-val open en de Z.A.C.-voorhoede loopt er nog al eens in maar toch wordt Feijenoord deze tactiek noodlottig als plots de Zwolsche aanval met den hal er van door gaat, Kan zet flink door terwijl de te ver opgedrongen verdediging van Feijenoord niet meer kan ingrijpen, Dekker moet uitloopen maar Kan geeft hem geen kans en vergroot den voor sprong op gemakkelijke manier <1—3.) Feijen oord geeft den moed niet op en krijgt nog goede kansen waar Barendregt is zoo enorm slecht dat alles tevergeefscli blijkt. Wanneer Kan met het leder Bul Jr. is gepasseerd en v. Born er mee op Dekker wil afstormen, wordt Kan door Bul Jr. tegen de vlakte gewerkt, waarvoor een vrije schop wordt toegekend, waar doorspelen meer in 't voordeel der gasten zou geweest zijn. De vrije schop levert niets op. Weer is Feijen oord In den aanval en weer staat alles voor Waaijer maar een gat is in 't doel niet te krijgen. Dan weet Bakhuis het leer wederom te be machtigen, hij speelt dit hard en ver naar voren, waar v. Born en Kan meters buitenspel staan. Er wordt niet gefloten terwijl Feijenoord heftig appelleert, loopt Kan op Dekker af en legt den bal achter hem in het net. (14.) Er zpn nog vijf minuten te spelen welke geheel voor Feijen oord zijn al gaat hot er soms raar toe en wordt er zonder de minste aanleiding danig gesmeten. Ais de scheidsrechter einde fluit, zijn v. Heel en Mooy net in een heftig duel niet om den bal maar vermoedelijk om te zien wie de sterkste is. Dit is oorzaak dat het publiek in de grqote opgewondenheid het veld wil opstormen, doch politie, controleurs en bestuur weten door tae- tisch. optreden erger te voorkomen. VELOX WINT VAN V.S.V. V.S.V. heaft tegen Velox in Utrecht de eerste nederlaag- geleden; met 3zegevierde de ont vangende vereeniging verdiend. V.O.C. krijgt door dit resultaat weer een kansje om in de eerste klasse te bid ven. Immers wanneer de Rot terdammers in de resteerendes wedstrijden elk hunner beiagers weet te kloppen, hebben alle drie de clubs vier punten! Het onplezierige van 't geval is voor do rood-zwarten intusschen dat hun concurrenten die punten reeds bezitten en zij er nog aan moeten beginnen. Met is in alle geval nog een kans, die met inspanning van alle krachten dient gewaagd te worden. De stand is hier nn: gesp. gew. gel. verL pnt. doelp. gem. VetoX 3 2— X 4 6—3 1.33 V.S.V. 3 2.14 44 3.33 V.O.C. 2 2-1-41 e.— Velox—V. S V. 3—0. De eerste aanvallen waren voor Velox, dio er aanstonds stevig opzat. Kerstboit was zeer actief, liep snel naar binnen, doch zag zijn hard schot tegen de bovenlat ketsen en daarna don bal wegwerken. Bij een snellen tegenaanval der Velscnaren kreeg V.S.V. een vrijen trap vlak buiten het strafschopgebied. Ook hier word te gen de lat geschoten, waarna H. Heyenman een vrij gemakkelijke kana miste. Spoedig dadrop was Velox weer aan bod en Ham loste eon schot, dat v. d. Wint wel ving, doch hij liet den bal uit zijn handen vallen en Ketting», snel -foe- loopend, hield een der verdediger» af en geoorde ii» den uitersten hoek (1—0). tlpoedig was Velox weer vóór het V.S.V.-doel, maar eenige hoek schoppen werden geforceerd, welke evenwel niets opleverden. In deze periode maaide v. d. Wint een paar harde schoten van Ham en D. Smit kranig uit zijn doel, iets, dat zijn collega aan den anderen kant eveneens deed na een paar ge vaarlijke aanvallen der Velsener voorhoede. Met den 1—0 stand ging de pauze in. Bij de hervatting pakte V.S.V. de zaakjes ste vig aan en drong herhaaldelijk tot bij het doel der gastheeren door, maar van schieten kwam niet veel. Dan nam Velox het spel weer in han den en Kerstholt loste van do lijn een hoog schot, dat v. d. Wint over zich heen in den uitersten hoogen doelhoek zag verdwijnen (.20). Kort daarna ging de Velsenale rechtsback v. d. Pieterman zich te buiten tegen Kerstholt met het resultaat dat de scheidsrechter hem het veld uit zond. De mid-voor J. Heyerman bezette daar op de rechtsback-plaats, waardoor de aanval der Velsenaren zeer was verzwakt. Na 35 minuten spelens kreeg Ham het leder te pakken, liep er mee naar binnen, werd binnen het strafschop gebied aangevallen en kwam te tuimelen, her stelde zich echter, sprong op en scoorde tusschen twee aanstormende V.S.V.-verdedigers door niet een schot, dat v. d. Wint had behooren te hou den (3—0). In don resteerenden tijd viel nog een goed schot van Hettinga te bewonderen. TUBANTIA PROMOVEERT. In het Oosten is de beslissing gevallen. Door een 42 overwinning van Tubantia op N.E.C. zal de Hengelosehe club het volgend seizoen weer in de eerste klasse uitkomen ter vervanging van Doto. De stand is hier:' gesp, gew. gel. ver!. pnt. doelp. gem. Tubantia 3 3-c 73 N.E.C. 3 1 2 2 fi—g Doto 2 2 4g 2.— 0.66 0 DE UITSLAGEN. Landen wedstrijd. AmsterdamNederlandDenemarken 20 Kampioenschap van Nederland. Rotterdam: FeijenoordZ. a. c. 14 Promotie en degradatie. Afdeeling T, Utrecht: VeloxV. S. V. 3g Hilversum: Hilversum IIIH. V. C. II 70. Afdeeling II. Rotterdam: Excelsior IIV. o. C. II 23. Afdeeling III. Hengelo: TubantiaN. E. C. 42: Zutphen: A. Z. C.T. E. C. 23; Loc hem: Lochem Haaksbergen 26; Arnhem: Vitesse IIHen gelo II 4—1. Afdeeling IV. Helmond: HelmondBleyerheide 11; 's-Her- togenbosch: B. V. V.Bredania 4Ooster hout: T. S. C.R. B. C. I1Bleyerheide: Bleyerheide IITegelen II 51. De competitie. ACdeeling II. Den Haag: B. M. T. IIA. D. O. II 02; Gouda: O. N. A.Hillinen 8—0. Afdeeling IV. Breda: BredaAlliance 04; Venlo: V. O. S. Gudok 20; Kerkrade: KerkradeM. V. v! II 24; Heerlen: PalemigSt. m. Emma 64;' Middelburg: Zeelandia IIGoes 16; Vlissin- gen: Vlissingen IIMiddelburg H 10. Afdeeling V. Eerste klasse. Leeuwarden: FrisiaFriesland 27 Groningen: G. V. A. V.Leeuwarden 41 G. V. V.—Alcides 6_<) Tweede klasse. Winschoten: Uprightvelocitas II 24; Hoogezand: H. S. C.Be Quick II 60: Gro ningen: ForwardAchilles II 12; Winschoten: IV. V. V.Appingedam 30; Heerenveen: S. S. C.Gonad ijk 31. Om den N. V. B.-beker. Tweedo ronde. Amsterdam: A. F. C.A. D. W. 2—5; Vlaar- dingen: FortunaDe Musschen 63; Den Haag: Seheveningen—O. B. 24; Zutphen: A. Z. C. Thoole, A. Z. C. gewonnen gegeven; Enschedé: Geel ZwartBorne 32; Meppel: M. S. C.— Zwolsche Boys 2—5; Oude Pekela: Noordster Hoogezand 83; Tiel: T. E. C.Eendracht 0—2; DeventerGoltoRigtersbleek 60. Derde ronde. Zaandam: Z. F. C.U. S. C. 42; Amsterdam: S. L. T. O.D. O. T. O. 02, ElectraD. E. C. 0—2; Hoorn: HollandiaExcelsior 30; Haar lem: E. D. O.Ajax 32; Zaandam: Z. V. V.— Oosterpark I4; Utrecht: U. V. V.B. M. T. 6—1; Haarlem: R. C. H— H. V- C. 10—1; Am sterdam: ZeoburgiaVelocitas 44; Dordrecht: D. F. C.—Vlissingen 13—0; Rotterdam: 't Noor denHeemskerk (Amsterdam) 10. Leonidas Zilvermeeuwen 11; Gorinchem: S. V. W.st. Hooger 3—3; Rotterdam: Neptunus—K. F. c. 53; Wageningen: WageningenA. 8. C. 23; Arnhem: Arnh. BoysFeijenoord 23; Deven ter: Go Ahead—Almelo 5—0; Arnhem: S. m. I,. —Achilles 13—0; Winterswijk: W. V. C.—A. G. O. V. V. 3—4; Enschedé: Enschedé—D. H. C. 2—4; Apeldoorn: Rob. et Vel.—Blauw Wit 1—1; Boxtel? Boxtel—B. F. C. 1—3; Breda: Hero— Tegelen 1—3; Den Bosch: Wilhelmina—Gouda 03; Eindhoven: EindhovenV. V. V. 72; SteenwQkSteenwiikBe Quick (Gr.) 12. Culemhorg: VriendenschaarL.F.C. 1—6, RO TTERDAMSCHE VOETBALBOND Overzicht Wat is dat tenslotte toch nog meegevallen. We hadden werkelijk niet gedacht, dat, na het slechte weer van de laatste dagen, zoo veel wedstrijden zouden doorgegaan. Van de zeven voor de promotie en degTad»tie_cojnpe- ties vastgestelde wedstrijden, konden alle ont moetingen gespeeld worden; op een uitzon dering na, want Wit Rood Wit liet voor de zooveelste maal verstek gaan, zoodat D. D. O, een papieren overwinning W hoeken kreeg. H. Q. 8. slaat dc eerste klasser X. H. 8. Voor de promotie- en degradatie.competitie 1ste en 2de klas speelde N- tl. S. op eigen terrein tegen H. G. S. en verloor met 4—1'. N. H. S. was volledig en probeerde een nieu we opstelling. H. G. S. telde twee invallers, die, we kunnen het er wel direct aan toevoe gen, uitermate goed voldeden. Het begin is een terrein verkennen. Reeds kort na den aan vang weet Zagwijn na goed opbrengen een mooi schot te lossen, dat via de handen van den doelman in het net verdwijnt, en heeft II. G. S. dus da leiding. Niet ontmoedigd pakken de withemdeu flink aan en ze smaken het geuoeèen vrij spoedig na. het doelpunt van H. G. S. door Haring den gelijkmaker te sco ren. (1—1). Dan ontwikkelt men een stevige partij voetbal met H. G. S. door enthousiast spel gevaarlijker. Nadat beide doelverdedi. gers eenige malen handelend zijn opgetreden, weet Spek goed door de verdediging van NT: H. S. te dringen en met een hard gehot geeft hij H. 3. weer een voorsprong1; (12).! DTE prikkelt H. G. S. tot nog meer inspanning en na eenige hoekschoppen op het doel van N. H. S. gelukt het Vogelenzang uit een hoek schop fraai het derde doelpunt in de touwen te koppen (13). Dat vindt N. H. S. te bar; aanval op aanval wordt ondernomen, doch de paarse achterhoe de staat pal en als het rusten is, is de stand nog steeds 31 in heit voordeel van H. G. S. Na de rost volgen er enkele woderzijdsclie aanvallen. Langzamerhand komt H. G. S. goed opzetten en als de rechtsbuiten Reever.*, een goed invallertje, den bal te pakken krijgt, is liet 41. De verstandhouding" onder de spe Iers van N. H. S. is niet bijster gunstig, den linkshalf zien wij zelfs het veld verlaten. Niettegenstaande dat alles weet N. H. S. het spel op de helft van H. G. S. te houden, doch als de kansen te foor zijn gegaan, is het H„, G. S. weer, die in den aanval komt, maar ook zij heeft au geen geluk meer en moet ten slotte het. offensief weer aan de thnisspelencle rercaniging overlaten. Door stug verdedigen van de paarse achterhoede ontkomt het doel af en toe op wonderbaarlijke wijze aan door boring. Kort voor het einde wordt een spe ler van H. G.S. gehinderd, waarbij een spe ler van N. H. S. komt te vallen; beide spe. lens nemen een dreigende houding aan, wat tot gevolg heeft, dat ze het terrein worden afgezonden. De strijd verloopt verder zonder vermeldenswaardige feiten. O. W. C. op het goede pad O. W. O. lieeft in eigen hol de leeuwen met 21 geslagen. O. W. C. was volledig, doch D. L. V. S. moest het met twee invallers stel len, waaronder een voor den middenvoor Jar- din. Toch (was „het eigen hol" van O. W. C. niet het veld, waarop de bewoners van Vree- lust anders spelen. Hun -terrein stond name lijk onder water en bleek onbespeelbaar, zoo- dat naar een van de andere velden op Vree- lust werd getrokken om daar den strijd aan te binden. De Leeuwen spelen eerst met den wind mee, doch Q. W. C. weet het spel toch o-p de helft van D. L. V. S. te houden. Plotse ling zien we een uitval van de leeuwen en bet blijkt, dat de verdediging van O. W. O. ditmaal niet erg op dreef is. Ze is weinig trapvast en schijnt niet direct te kunnen ge wennen aan het kleine terrein en het lange gras. Toch verplaatst zij het spel en het ie der komt terecht bij de Ridder,, die keurig opbrengst, op het juiste oogenblik aan Wigmans overgeeft, die met een fraai schot Alevichs het nakijken geeft (1—0). De leeuwen blijven stevig aanpakken, doch voor doel schijnen de heeren de kluts kwijt te zijn. Hoewel ze me nige kans krijgen door mistrappen van cle ach- terspelers van O. W. C-, weet D. L. V. S. niet te scoren. Dan weer eenige aanvallen van O. W. C. en als Holleinau op den rechtervleugel goed opbrengt en het leder voor doel zet, komt de wind hem een handje helpen en verdwijnt de bal in den uitersten hoek, zoodat O. W. C. een nuttigen voorsprong van 20 heeft. Er ontspint zich nu een aardige strijd, en na ruim 11 kwartier spélens aarzelt de achterhoede van O. W. C. even, waarvan Hendriks goed profi teert om tusschen de achterspelers door te glippen, en, alhoewel hij een duw in den rug krijgt, de scheidsrechter Iaat zeer terecht doorspelen! scoort liij onhoudbaar. (2—1). H&- spel gaat daarna gelijk op, doch de voor hoede van O. W. C. talmt steeds te lang en brengt daardoor de beste kansen om zeep. G. de Ridder krijgt een extra bewaking" en is derhalve herhaaldelijk werkeloos. Na de rust is O. W. C. bijna doorloopend in de meerderheid geweest, doch de verdediging van D. L. V. S. weet van geen wijken en bo vendien doet de voorhoede van de leeuwen af en toe ook verdienstelijk werk. Enkele gevaar lijke doorbraken, waarbij het doel van O. W. Cf. tot tweemaal toe op onverklaarbare wijze aan doorboring ontkomt, verdienen vermelding. Kort voor het einde zien wij O. W. C. weer eens aanvallen, de Ridder plaatst den bal fraai in doel, doch de scheidsrechter geeft buitenspel voor Wigmans, die even te vroeg doorgeloopeo was. Het spel wordt wat forscher de scheidsrechter deelt eenige waarschuwingen uit, doch tot uitwassen komt het gelukkig niet. Een flinke overwinaiug Crooswijk, dat eveneens voor de promotie- en degradatiecompetitie Iste en 2de klas moest spelen en wel tegen Olivio, bijt flink van zich af in deze wedstrijdserie. De Bol- nessers hadden al heel weinig pleizier van liun tochtje naar Rotterdam, want zij kregen een nederlaag van 6—2 te slikken, waardoor meteen uitgemaakt is, dat Olivio haar in trede in de eerste klas nog maar wat moet uitstellen. De stand is als volgt gesp. gew. gel. verb p. v. t. gem. Crooswijk 5 2 3 0 7 12—7 1.40 O.W.C. 6 3 2 1 8 17—11 1.33 H.G.S. 6 2 3 1 7 12—9 1.16 D.L.V.S. 5 2 1 2 5 8—10 L— N.H.S. 5 2 0 3 4 4—9 0.80 Olivio 5 0 1 4 1 5—12 0.20 Beschouwen we dezen stand aandachtig, dan blijkt daaruit, dat Crooswijk in deze kampioenscompetitie nog geen enkelen wed strijd heeft verloren, maar door haar drie ge lijke spelen, heeft zij nog een leelijke con current aan O. W, C., die met één wedstrijd meer gespeeld, een punt meer behaald heeft. Ook H. G. S. spreekt deze competitie een hartig woordje mee, vooral nu zij de eerste klassen" N. H. S. gisteren een nederlaag heeft toegebracht. Olivio zal het zeer zeker niet tot de eerste klas brengen, de Bolnessers zullen het nog eens een jaar opnieuw in de tweede klas moeten pvobeeren. Mogelijk, dat zij dan aan liet eind van het volgend seizoen weder om voor hetzelfde moeilijke probleem, het spelen van promotie-wedstrijden, zal komen te staan. N. H. S. is er nog niet in geslaagd zich uit de gevaarlijke zone te onworstelen, zoodat liet zeer wek mogelijk is, dat ze zich het vol gend seizoen met een plaatsje van de tweede klas tevreden meet stellen. Maar.... er kan nog alles gebeuren, er is nog hoop, en daar om zal het goed zijn, dat ze vol blijft hou den tot aan liet bittere einde. Prom- en degr. camp. 2de en 3de klas Ook deze competitie maakt zeer goede vor. (leringen. Een feit is het, dat R. D. M. en H. B. S. het volgend seizoen in de tweede klas zullen uitkomen en dat Wit Rood Wit; in ieder geval naar de derde klas zal degra deer en. Het tweede slachtoffer wordt vermoe delijk Noorderkwartier. D. V. Z- promoveert Het is voor D, V. Z. wel een heel mooie prestatie, dat zij het na het eerste jaar, dat zij 111 den Rotterdamsclien Voetbalbond uit komt, zoover heeft gebracht, dat zij niet al leen kampioen van haar afdeeling is gewor den, doch bovendien nog naar een koogere klas kan pvomoveeren. Door liaar overwin ning op H. B. B., esn hamer felste eonenrren. ten in deze competitie, met 52, heeft zij zich een plaats in de tv eed e klas verzekerd. Kort 11a den aanvang krijgen wij een goed opgezetten aanval van D. V. 2. te zien, waar uit de middenvoor met ee-n hard schot D. V. 2. de leiding geeft. Daarna volgt er een ge lijk opgaande strijd, maar als de rechtervleu gel van D. V. Z. het leder g'oed opbrengt, is het wederom de middenvoor, die den voor. spi 0ng vergroot. II. B. B. ziet nu liet gevaar in en komt eenige malen flink opzetten, doch deze aanvallen worden steeds op behoorlijke wijze door de hechte verdediging van D. V. Z, afgeslagen. Met een 2—0 voorsprong van D. V. Z. is het rosten. Kort na de hervatting krijgt D. V. Z. een strafschop te nemen, dien de middenhalf keu rig in een doelpunt omzet. (30). D. V. Z, ia nu zeker van de overwinning en neemt de zaak wat kalmer op, wat haar een tegen- puut koet. I). V. Z. ziet nu het verkeerde van haar houding in en weet niet beter te doen dan dit tegenpunt met een vierde doelpunt te beantwoorden, zoodat de stand 41 is. H. B. B. hipt evenwel bedrijvig en zij slaagt en" dan ook in haar achterstand weer te ver. kleinen (42). De laatste oogenblikken zijn voor D. V. Z., die het eindresultaat op een overwinning van 5—2 brengt. Ook R. I). M- promoveert Wij hadden zoo verwacht, dat Rotterdam de droogdokkers een warmer ontvangst had bereid en gezorgd hadden, dat deze compe titie spannend had gebleven. R. D. M. was echter op haar nni-vive, liet niet met haar sollen en nam het zekere voor het onzekers» door een zege van 4—1 te behalen. Ook een uitslag op ecu kampioenschap De lagere elftallen hebben zoo af en toe ook wel eens recht om besproken te worden. In diie reserveploc-gen zitten soms pittige spe lers, die als liet ware warm loopen en als een kanon gelijk worden (wij hebben hier niet de gangbare uitdrukking voor een dronken man op het ooglé Maar het gebeurde giste, ren in den wedstrijd Neptunus 5Hermes- D. V. S. 5, die voor de reserve 3de'klas E ge. èpeeld werd, dat Neptunus het kampioenschap hairer afdeeling behaalde met een overwin ning van 28—1 (acht cai twintigéén). In derdaad, we begrijpen het werkelijk niet hoe de scheidsrechter er in geslaagd is de tel btJ te houden; al zou hij op een doelpunt meer of minder niet gelet hebben? Enfin, het zijn kranige schuttertjes die NeptunusveservesEn tenslotte een compliment voor den Sc hied am- schen doelman, die den moed heeft gehad om steeds maar weer te trachten de vijandelijk heden te onderscheppen. En nu we toch aan het kampioenen vermel den zijn, kunnen wij hieraan meteen wel toe voegen, dat O. W. C. 2 door haar overwinning op D. L. V. S. 2 het kampioenschap van de reserve 3de klas B heeft behaald. Extra afdeeling De extra afdeeling loopt op haar beenen. Excelsior 2, dat steeds maar weer in de vol gende ronde loot tegen haar lagere elfitaReii, heeft ook nu weer een papieren overwinning geboekt; thans op het derde elftal en komt zoodoende gemakkelijk in de volgende ronde. De overwinnaars van de overige vier wed strijden waren Hion, S. M. V., Hollandiaaa en Flakkee. De volgegnde week krijgen vre nog slechts een mager programma van deze afdee ling. En dan gaan wij w*eer proefelftallen samen stellen om tot vorming van het R. V. B.-elftal te komen. DE UITSLAGEN. De uitslagen van de gisteren gespeelde wed- striKlen luiden als Völsrt: Promotie- en desxadatie-eompetitte 3 e en klas: N. H. S.H. Cr. S. 14; Crooswtfk-Olivio G—2; O. W. C.D. L. V. S. 2—2. Promotie- en degradatie-competitie 2e en 3a klas: H. B. B— D. V. Z. 2—5; RotterdamR. D. M. 14; NoorderkwartierD. C. V. 13; D. D. C.—Wit Rood "Wit laatstgenoemde niet opge komen. 3o klas A: Delfshaven—T. A. G. S4; B: Oldi—Demos 50 w. opk. Reserve 3 e klas D: Leonidas 3—Excelsior 4 0—9. Res. 2e klas B: U. P. C. 3D. C. L. 3 0—5. Reserve 3e klas B: D. L. V. S. 3O. W. C. 2 21; E: Neptunus 5—Hormes-D. V. S. 5 23—1. Reserve 4e klas A: Leonidas 5Excelsior 1 42; het Noorden 4Sparta 7 42; B: Nep tunus 7Noorden 5 Noorden niet opgekomen; C: Sportlust Feijenoord 10 6O w\ n. opk.; G: S. F. C. 3-D. D. C. 3 6—1. Extra afdeeling 4e ronde: Excelsior 2Excel sior 3 laatstgenoemde niet opgekomen; Hïon— Dilidua 5—2: S. M. V.Germinal 53; Holtan- cBaanhet Noorden 70; F. S. V.Flakkee 13, DE ENGELSCHE CUP. Blackburn Bovers wint den eindstrijd. In het Wembley Stadion te Londen heeft Zaterdagmiddag i» tegenwoordigheid van den Koning en de Koningin van Engeland, den Prln» van Wales en den hertog en do hertogin van Yo-rk de eindstrijd plaats gehad om de Football Association Cup tusschen Blackburn Rovers en Iluddersfield. Ongeveer 90.000 toeschouwers woonden den wedatr(jd by. De rust kwam met 20 voor Blackburn Rovers. Na de rust wist Iluddersfield den stand op 21 te brengen, doch kort voor het einde werd de stand 31 voor Blackburn Rovers, met welken stand de wedstryd eindigde, De Cup is dus gewonnen door de Blackburn Rovers.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 6