De Koningssloep 40-jarig bestaan Museum „Amstelkring" te Amsterdam - SglÉl 'y i- jj .-/.vl-V-x.: H'et Museum Amstelkring te Amsterdam herdenkt zijn 40-jarig bestaan. Ter herdenking wordt nu een tentoonstelling gehouden. Hierbij een foto: Interieur van de groote kapel. Het altaar. De offiriëeie opening van de herdenking van het 40-jarig Jubileum van het Museum Amstelkring te Amsterdam. V.l.n.r. Deken J- B. Stroomer, Q. IV. H. Daan, Kannnnik van Noord, Mr. A. Povel, W. J. R. Dreesman. Een foto van de bijna voltooide kerk, in de arbeidersbuurt te Schan- delen bij Heerlen. In Juli a.s. hoopt men de kerk in gebruik te nemen. Op de Marinewerf te Amsterdam wordt het oudste vaartuig der Nederl. Marine bewaard. Dit is een wit met gouden galei, meer bekend als de „Koningssloep". Deze sloep dateert uit 1818 en werd alleen door de regeerende vorsten ge bruikt bij hoog bezoek. De koningen Willem I, II en III hebben haar gebruikt en onze Koningin ontving jaren geleden daarmee het Deensche Koninklijke echtpaar. De sloep is nog volkomen gaaf. Een foto van den prachtig gebeeldhonwden spiegel. Woensdagmorgen brak te Vitgccst brand uit in een oude boerderij, welke onderdak verschafte aan twee gezinnen. Overzicht van de ruïne na den band. De Koninginnebrug te Rotterdam in aanbouw, 'n Kiek van de hefspoor brug op den zuidelijken slroompeiier, welke thans zijn voltooiing begint te naderen. Op G Mei zal in Den Bosch een wielerbaan werden geopend. Overzicht van de bijna voltooide baan. Links boven: De bekende Haarlemschc kunstwiclrijder Thijssen vertoonde op een dezer mooie lente dagen zijn kunsten in den Haarlemmerhout. Rechts boven: Op 26 April had te Hulsberg een trekhonden keuring plaats; tuig en hond werden aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, hetgeen de honden gemoedelijk toelieten. Één maakte daarop een uitzondering en moest door zijn baas in bedwang worden gehouden, hetgeen onze foto laat zien. In het Missiehuis van den H. Geest te Weert, overleed dezer dagen de Z.E. Pater Eugènc Brunei, oud-overste van genoemd Missiehuis. Ter gelegenheid van de intrede der Eertv. Zusters in het nieuwe klooster te Rijsbergen zijn aldaar groote feestelijkheden gehouden. Een kijkje tijdens het balhappen voor kinderen. 24 April was het 75 jaar geleden, dat het regentschap van de Gods huizen te Den Bosch in het gesticht „Reinier van Arckel", de verplegende Congregaties der Broeders van O. L. V. van Lourdes en der Zusters van Barmhartigheid installeerde. Foto van het gesticht „Reinier van Arckel" in de Hinthamerstraat te Den Bosch. Geen lekke banden meer! De heer G. van Veen te Den Haag heeft een uitvinding gedaan, opdat men voortaan op luchtbanden kan rijden zonder dat deze lek kunnen worden. Aan de binnenzijde van den buitenband wordt een z.g. beschermband aangebracht, die tegen alles bestand is: spijkers hebben geen invloed en met een boor bereikt men ook al niets, zooals men hier ziet. Op 25 April is het nieuwe gemeenschappelijke poldergemaal der poiders H. 1. Ambacht, Rijsoorci, Heerjansdam en Strevelshoek te Rijsoord officieel geopend. Bestuur en genoo- digden bekijken met belangstelling het nieuwe in werking zijnde gemaal.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 12