STADSNIEUWS ingezonden ZATERDAG 28 APRIL 1928 EERSTE BLAD PAGINA 2 ZONDAGSDIENST GENEES KUNDIGEN EN APOTHEKERS „ORPHEUS'KEK KCONCER T VER. ZWAKZINNIGENZORG NAAIWERK VOER ONS KATHOLIEKE (ZIEKENHUIS MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 Laxeer-Tabletten. 60c' Zenuw-Tabietten75c' Staal-Tabletten 90CI Maag-Tabletten 7501 HET WIT-GELE KRUIS AANRIJDING NIEUWE SHOWROOM MUZIEKUITVOERING T. E. G- E- N. O, UIT SCHIEDAM'S VERLEDEN BURGERLIJKE STAND betaling telefoon- ab onnement en H. D. V. S.—UNITAS KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM AGENDA R. K S. V. EXCELSIOR" SCHEEPVAART RADIONIEUWS. PROGRAMMA'S VOOR ZONDAG - UIT KETHEL BURGERLIJKE STAND PROGRAMMA'S VOGR MAANDAG Monseigneur leefde uiterst sober. In de laatste jaren was zijn dag ongeveer aldu3 geregeld: 's Morgens om half acht werd de H. Mis door hem opgedragen. Na de i dankzegging nam hij geen ontbijt, maar na i een kop koffie gebruikt en zijn pijp opge- i stoken te hebben, begon Monseigneur alle correspondentie persoonlijk na te zien. Om half 10 begaf hij zich naar het bureau, waar hij de loopende zaken regelde. Dan ging hij naar zo kamer om te werken en de bezoeken te ontvangen. Om half wer- i den de stukken en de correspondentie geteekend. Om 2 uur gebruikte Monseigneur het middagmaal. Den middag en avond bracht Monseigneur i gewoonlijk werkend op zijn kamer door. Om 9 uur werd het gezamenlijk ayond- i gebed in de kapel gebeden; om Kwart over negen was liet souper met conversatie tot 11 uur. Warmvoelend .en waardeerend leefde i Monseigneur het innerlijke leven van zijn diocees mee. Bij feesten en jubilea werd nimmer vergeefs een beroep op diens aanwezigheid gedaan en steeds wist hij dan woorden van blijdschap en voldoening te spreken. Zoo leefde Monseigneur enkel en alleen voor zijn diocees, al.zijn gaven en krachten wijdend aan den groei en bloei van het geestelijke leven, aan de geestelijke be- f langen op allerlei gebied van de vele zielen, over wie Hij tot Herder en Leider was aangesteld. Steeds bezorgd en waakzaam was hij, maar ook steeds positief opbouwend en werkend en ijverend voor de glorie van God en tot heil zijner diocesanen. Zoo heeft dit leven zich harmonisch en stijlvol ontwikkeld. En zeker heeft hij nu zijn belooning wel t gevonden, daar, waar de Eeuwige Har monie heerscht. De Zondagsdienst, zal morgen worden waar ge .'nomen door de geneeskundigen Van den Berg, jt Lange Niouwstraat 113; Elzevier Do-m, Singel 70; Hoogendijk, Tuinlaan 74 en de Leeuw, Westwest 12. Geopend zal zijn de apotheek van den heer F M, Backer, Sint Lidwinastraat 58. De Konimkluijke Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus", hoopt gelijk we reeds 'f meldden, Woensdag, 2 Mei a.s. het jaarlijksch kerkconoert' te geven in de Groote Kerk, al- - hier. Orgelsolist zal hij dit concert weer zijn de i directeur der vereeudging. de heer Paul van der Putten. Op diens programma staan werken, die hij hier ter stede nog niet heeft uitgevoerd. Velen kennen reeds het voortreffelijk spel van dezen hekwacmen organist en zij zullen zeker -naar een hernieuwde kennismaking verlangen. Maar ook „Orpheus" zal zich niet ohbe- U tuiyd laten. In verband met het feit, dat dit jaar overal In den lande ter nagedachtenis van den een eeuw geleden ontslapen grootmees. ter der toonkunst, Fr. Schubert, cone enken worden gegeven, zal ook het mannenkoor een f zijner werken uitvoeren. De keuze ie gevallen ]J op „Die Nacht", een van zijn weinige a cap pella werken voor mtannenzang. - Het imposante koorwerk „Jeruzalem" van den i N-ederlandschen toondichter 1st. J. Olman, heeft eveneens «en plaats op het programma gekregen. Het wordt voor de eerste maal door „Orpheus" uitgevoerd. Vermeld moet nog worden, dat dit concert niet uitsluitend voor donateurs 'en buitenge- v wone leden der vereeniging wordt gegeven. Ook „voor niet.leden bestaat er gelegenheid, het con- "cert tij te wonen. t .-■J Van Ged. Staten is hij het bestuur van Zwak- zinnigenzorg bericht ingekomen, dat gunstig 'is beschikt op het verzoek om subsidie en wel ten bedrage van 5 cents per uur per tewerk gestelde, plus eeu derde van de nlgepaeene on kosten Sinds een tweetal weken zij a reeds eenige Zu iera iu ons Katholieke Ziekenhuis aan- wezig. Ze hebben, het spreekt vanzelf, de handen vol met de aankleed) ug en meubi- loeriog en geleidelijk begint onder haar f vaardige handen onze dr. Nolet stichting ook van binnen, voor zoover zulks in een zieken- 1 huis mogelijk is, een gezellig aanzien te krijgen. Maar de tijd begint te dringen en de Zusters zien in, dat zij alles alleen niet af kunnen. Het staat te bezien dat, als er geen hulp van buiten komt, een grooie hoeveel- lic'd naaiwerk, dat op den dag der opening, IS Mei a.s., gereed dient te zijn, onafgewerkt zou moeten blijven liggen. - We zijn er van overtuigd dat deze enkele me-ik-deeling voldoende zal zijn, om tientallen dames en jongedames naar het Ziekenhuis te doen snellen, om haar hulp aan te bieden. 1 Anderen mogen smalen op onze heerlijke Roomscke ziekenzorg, wij stellen de daad van offervaardigheid en daadwerkelijks liefde en juist dat is het wat ons werk zoo vrucht baar maakt, dat het tot een doorn wordt in sommiger oog. Het naaiwerk waarvoor de medewerking van een aantal behulpzame vrouwenhanden i wordt gevraagd, ligt in het Ziekenhuis pas klaar gereed. Het zal thuis, niet in het ziekenhuis, verricht moeten worden, want de Zusters zijn er heusch nog niet op inge richt om de vriendelijke medewerksters be hoorlijk te ontvangen. We verwachten dat Maandag zoovelen zich aan het ziekenhuis voor de gevraagde hulp zullen aanmelden, dat reeds dien dag al het ,werk zal kunnen worden uitgegeven. Bij Apoth, en Drogisten Reel. 1927S 12 Met ingang van 1 Mei in werking Met ingang van Dinsdag 1 Mei is de R, K. Wijkverpleging en Kir aam verzorging gevestigd, met bureau, in het R. K. Ziekenhuis. Het adres voor aanvraag en boodschappen is dus aldaar. Het Wit-Gele Kruis vangt niet ingang van 1 Mei de wijkverpleging en kraamverzorging aan, bedoeld in de mededeeling van 19 Maart gericht tot de Katholieken van Schie dam. De gezinnen die lid zijn geworden van de plaatselijke afdeeling van het Wit-Gele Kruis hebben dus reebt op kostelooze wijkverple ging en kraamverzorging'. De belanghebben den worden verzocht hij een aanvraag daar voor steeds het nummer van het lidmaat schap op te geven, zooals dat voorkomt op de contributiekaart, die heden aan de boden ter inning is uitgereikt. Op aanvraag behoort deze kaart aan de eerw. wijkzuster, kraam verzorgster of aan den boden te worden ge toond. Alle aanvragen en boodschappen zijn dus van 1 Mei te richten tot het Bureau R. K. Wijkverpleging en Kraamverzorging Wit-Gele Kruis Dr. Nolet-stichting. lïe boden der vereeniging zijn: de heer W. N. J. van Rutten, West Frankenl.straat, voor de inwoners ten Zuiden en Westen der Schie; en de heer W. A. Hair, Lange Achterweg 6, voor de inwoners ten Noorden en Oosten der Schie tot de Hooge Boomen. Moge onder Gods zegen het heilzame werk bloeien en een groot ledental getuigen van een goed, practiseh inzicht van Schiedam's Katholieken, in hun welbegrepen eigen belang, het belang der Roomsche Charita? en daardoor ook tot welzijn vooral der min- of onvertnogenden, opdat afdoende en liefderijke hulp blijvend kan worden geboden. De 'boden en het secretariaat zien gaarne en bij voortduring nieuwe leden tegemoet. REI A AR BESPELEN G Het programma van de Beiaardbespeling ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana op 30 April a.s, des morgens van 1011 uur op St. Jamstoren te geven door den heer Ferd. Timmermans luidt als volgt: 1. Welhelmus van Nassaue (oude e.n nieuwe zetting); 2, Thema met variaties, Gus Mees; 3a. Voor Prinses Juliana A. Moritz; b. Prin- seeseliedjei A. Spoel; c. Al ia ons prinsesje; 4. Menuet' W. A. Mozart; 5a. Wij Geuskens willen nu sioigen; b. eeu contact geeft sinen vrinden; c. Liedje van den smid F. van Andel- hof; 6. Rondo uit de beiaardsonate in C. F. Timmermans; 7a, Mijn Nederland Bern. Dia mant; b. Vive le Geus Ed. Flipse; c. Holland is niet oud geworden F. Schubert; d. Blijf één o, volk van Nederland C. v. Krieken. Gisteren is de 15-jarige loopjongen Th. V., wanende Middelharnissche straat op de Koe markt door een onbekend gebleven wielrijder aangereden. V. die eveneons op zijn fiets ge zeten was, viel tegen den grond, waarbij hij een bloedneus opliep; tevens klaagde hij over pijn in een der beenen. Door een lid van E.H.B.O. werd de jongen behandeld. De heer C. Meijer opent vandaag een nieuwe showroom in gas- en electriciteits- artikelen in de v. d. Elststraat, hoek Aleida- straat. Heel wat nuttige en practische voor werpen, op het gebied van radio, gas en electriciteit zijn in de nieuwe showroom te vinden; de dames hebben er een ruime keus uit een uitgebreide collectie lampekappen. Beu groote :»>rteering rijwielen en onder- ■deelen, de nieuwste Philips radiotoe: f llen en een laadstation voor accu's maken, dat eenieder iets van zijn gading vinden kan. Het programma van de uitvoering Stedelijk muziekcorps te Schiedam, dir. H. va,n Vleuten, te geven op Maandag 30 April 192S, des na middags ten 8 uur in de Plantage luidt als volgt: 1. Volksliederen; 2. The Heroes Return, maTFtoh, L. Bidgtood; 3. Ouverture Willem Tell, G. Rossini; 4. An der Schonen Blauen Boarnu, wals, J. SSrauss; 5. Fantasie uit de opera Aitlila, G. Verdi; 6. Une parade das Negros Morceau de Genre H. JJ. v. Vleuten; 7. Soucis of Pasce, marsch F. von Blo- .Zooals reeds gemeld geeft T.E.G.E.N.O. (Tot elks genoegen en naar Oranje), onder- afdeeling van de buurtvereeniging Ruz en- burgerplein Het Centrum, Maandagavond een concertuitvoering in Musis Sacrum. Mede werking wordt verleend door mej. C. J. Köneman, plano, en de heeren J. Ravens, piano, en H. Kreemer, orgel, en bas-bariton. Gezongen zal o.m. ook worden een kinder cantate „De Waereld In." Men zie voorts de advertentie in dit blad. VÓÓR VIJFTIG JAAR Uit de „Nieuwe Schied. Courant" van 26 April 1878. Hedenuamiddag had in de Exereitieschuur alhier de installatie plaats van den heer Louis J. J. Jansen al3 2e luitenant en van den heer J. B. Rodi als le luitenant der sted. Schutterij. Deze installatie geschiedde voor het front der le kompagnie, en werd bijgewoond door den majoor-kommandant en alle officieren, alsook door den officier van gezondheid, den auditeur-militair en den auditeur-plaatsver vanger. Het pas opgerichte muziekkorps voerde voor 't eerst eenige stukken uit: Uit de „N. S. Ct." van 25 April 1878: Aan het kantoor der posterijen in deze gemeente werd in het afgeloopen jaar af gegeven aan postzegels en briefkaarten voor een bedrag van 21.210.02. Uitgegeven werden 4642 postwissels ter waarde van 98.584.41 en uitbetaald 7042 stuks ter waarde van 221.615.09%. Vóór VIJFrEN-TWINTIG JAAR Uit de „N. Schied. Ct." van 23 April 1903: Als een bewijs van snelle lossing van stoomschepen mag gelden, dat het stoomschip Gwent met 700 ton steenkolen, Zondagochtend alhier binnengekomen, Maandagochtend 5 uur begon te lossen en 's middags 5% uuiwweer in zee was. Uit hetzelfde nummer: De Schledamsehe Huishoudschool was door de verwisseling inzake het Volkshuls mede genoopt van locallteit te veranderen. Gister avond' werden de lokalen der school ln het Volkshuis, Lange Haven 131 alhier, geopend. Uit de „N. Schied. Ct." van 25 April 1903: De vereeniging „Schiedam Vooruit" hield gisterenavond de aangekondigde jaarvergade ring, waarop een 20-tal van de circa 400 leden aanwezig waren. In plaats van den heer P. Loopuyt, die als voorzitter had bedankt, werd gekozen de heer J. H. van Westendorp, terwijl de heer Arn. Zoetmulder, die perio diek aau de beurt van aftreding was, her kozen werd. Uit de „N. Schied. Ct." van 25 April 1903: Het nog hier aanwezige gedeelte van het detachement militairen is heienochtend met den trein van 3.03 van hier naar de garni zoensplaats Delft teruggekeerd. Aangiften van 27 April 1928: GEBOREN: Miairgaretha M. L. dochter van R. F. Naring en W. Wuisman, Warande; Frans J. zoon van F. Kruier en W. Boef Parallelweg; Hedij, M. dochter van H. Offers en E. Kelch Aleidastraat; Geertrui da, dochter van A. de Haan en M. B aanving er, SingelHendrik, zu. van J. den Bout en P Kooij. Mijnheer, Ik meen verplicht te zijn U mede te doelen, dat hetgeen de Voorzitter der Cb-r. Midden- standsvereenigifl®, de heer B. G. Hoogendam volgens het verslag van de vergadering van die vereeniging op 24 dezer heeft medegedeeld omtrent de betaling van telefoonabonnementen wel niet bepaald onjuist is, maar zonder na dere toelichting misverstand en daardoor te leurstelling en onaangenaamheden bij de in vordering zal veroorzaken. Om dit alles te voorkomen verzoek ik U beleefd de volgende toelichtende aanvulling te willen pabliceeren, „Het bestuur van de Coöperatieve telefoon, vereeniging heeft' aau den Directeur-Generaal verzocht de mogelijkheid te openen om het telefoonabonnement per kwartaal inplaats van per half jaar te betalen „wanneer de wensch daartoe uitdrukkelijk wordt te kennen gegeven en daarbij aangenomen, deze afwijkingen van den gewonen regel ziob zullen bepalen tot enkele gevallen." In dien zin is den ook voor den Directeur- Generaal gunstig op dit verzoek beschikt „voor zooveel geabonneenden, voor wie de hatfjaar- lijksehe vooruitbetaling bezwaar oplevert, zulks te kennen geven" 'en dienovereenkomstig heb ik opdracht gekregen om „de geabonneerden dessgewenstiht zooveel mogelijk in de gelegen heid te stellen do abonnementsgelden per kwartaal te voldoen." De invordering per liaMj'3®1 blijft dus regel en dn Juni zal ik dus de abonnemieataquitan- tiën ovr het tweede halfjaar van 1928 moeten aanbieden. Aangeslotenen, voor wie de invorderingen per halfjaar bezwaar oplevert, kunnen mij dus den wensch te kennen geven, per kwartaal te beta len en dan zal met hun verlangen rekening worden gehouden, maar zij, die mij hun ver langen niet uiterlijk 12 Mei mededeslen, zullen de quitantie, die in Juni over het tweede half jaar zal worden aangeboden moeten betalen. Voor zooverre de invordering geschiedt door automatische afschrijving van de postrekening zal dit in het begin van Juli plaats vinden en wel van het volle abonnementsbedrag over het tweede halfjaar wanneer niet uiterlijk 12 Mei een verzoek bij mij is ontvangen om per kwar taal te disponeeren. Met dank en hoogachting, DE DIRECTEUR. Naschrift der Redactie. We mogen opmerken, dat wij reeds in ons nummer van vorige week Zaterdag een bericht omtrent de betaling van telefoonabonnementen hebben opgenomen, waarin uitdrukkelijk .staat vermeld, dat de vooruitbetaling over die maan den enkel rvordt toegestaan aan degenen, die te kennen geven dat halfjaarüjksche vooruitbe taling voor hen heswaar oplevert. Eindelijk zal de reeds tweemaal geannon ceerd» voetbalwedstrijd H.-D.V.8.Unitas, morgen dan toch gespeeld worden. De H.-D.V.S.'ers, bij wie oververmoeidheid zich bijwijlen reeds scheen te willen doen gel den, hebben natuurlijk behoorlijk van de gedwongen rustkuur geprofiteerd. Zieken Bobijnen in het elftal geen plaats meer te hebben, zoodat ze morgen met een volledig elftal den laatsten thuiswedstrijd voor de promotiecompetitie zullen spelen. Ook Unitas komt volledig uit en, in tegen stelling met berichten, die .er van gewaagden, dat de Gorcummers tegen Spartaan op halve kracht speelden, moeten de meuschen uit de Merwede-stad nu alle3 op haren en snaren 28 April: Groote Schouwburg, Madame sans-gêne (Rott. Hofstadtooneel) 8 uur (voor volwassenen) Groote Doelezaal, 10de (laatste) populair Zaterdagmiddagconcert Rott. Philh. Orkest, 3 uur. 29 April: Groote Schouwburg, Madame sans-gêne (Rott. Hofstadtooneel) 8 uur (voor volwassenen"), 30 April: Groote Schouwburg, Pygmalion (Rott. Hofst.tooneel) 8 uur (voor volwasse nen). Groote Doelezaal, generale repetitie Gemengd Koor, half 8 uur. 1 Mei: Groote Doelezaal, 93ste uitvoering Gemengd Koor, half 8 uur. 2 Mei: Circus Schouwburg, De Rozen krans (Ver. Schouwspelers) 8 uur. Dagelijks (tot en met Dinsdag 39 dezer): Circus Schouwburg, De voddenraper van Parij3 (Spree-gezelschap) 8 uur (voor volwassenen). 's Maandags repetitie Muziekgezelschap St Ambrosius, 8 uur, R. XC. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. lederen Dinsdag repetitie R. K. Gemengde Zangvereeniging Lorenzo Perosi. Gebouw K. K. Volksbond (groote zaal). Aanvang half negen precies. Dinsdags bestuursvergadering R, K, Metaal bewerkersbon d „St. Eloy" Gebouw R. K. Volks bond. Eiken Woensdagavond R. K. Burgerjonge lïngenvereeniglng „Kath. Streven", Gebouw Kath. Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 7 nur tot hall 9 zitting bestuur Spaarfonds R. R, S. V. Excel sior; Gebouw R. K. Krlug. loderen Woensdag Repetitie Konlnkl. Man neuzangvereenlglng „Orpheus". Gebouw R. R Volksbond. Aanvang half negen. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand ver. gaderlng Katholiek Leven, Gebouw Katholle ke Kring 8J£ uur precies. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur geopend het Stedelijk Museum, St. Jorli Doele, Doelepleln. Zondag 29 April Feest- en huldigingsavond, te geven door de supportersver. H.-D.V.S. „Musis Sacrum". Aanvang 8 uur. Maandag 30 April Feestconcert, ter gelegenheid der verjaar dag van H. K. H. Prinses Juliana, te geven door de zangvereeniging T. E. G. E. N. O. „Musis Sacrum". Aanvang 8 uur. Woensdag 2 Mei Concert, to geven door de K011. zang- vereen. Schiedam's mannenkoor „Orpheus". Groote Kerk. Aanvang 8 uur. Donderdag 3 Mei Uitvoering dilettantcnsymphonle-orkest L. van Beethoven, gebouw R. IC, Volksbond. wilen zetten, om tegen de blauw-witten een. overwinning, of toch zeker een gelijk spel te bevechten. Wanneer de match echter een nor-- maal verloop heeft, meen en wij wel met groote zekerheid te kunnen voorspellen, dat morgenmiddag om vier uur, Hermes D.V.S. weer een lastigen tegenstanders aan haar zege-wagen heeft gebonden. Scheidsrechter is de heer Eïjmers, die wordt geassisteerd door twee neutrale grens rechters. Des avonds zullen de spelers van H.-D.V.S. een kleine huldiging in ontvangst moeten nemen van de supportersvereeniging „Steeds Vooruit". Een en ander za.1 plaats hebben in „Musis Sacrum." Het H-D.V.S. bestuur heeft besloten, mor gen reeds te half een den toegang tot het terrein open te stellen. Hierdoor, en ook door den voorverkoop van kaarten, die op verschillende pladtsen in de stad plaats heeft, hoopt men een al te groot gedrang voor de hekken, te voorkomen. DE EMMABLOEM Gedurende den wedstrijd H.-D.V.S.—Unitas zullen door eenige dames Emmabloempjes ten verkoop worden aangeboden. We vertrouwen, dat, aan het buitengewoon mooie cijfer, dat dit jaar met den verkoop der Emmabloempjes hier ter stede ten be hoeve van de tuherculose-bestrijding werd bereikt, morgen nog een flink bedrag zal kunnen worden toegevoegd. Voor Zondag luidt het programma: ExcelsiorSt. Lodewijk 1, 2 uur, J. Goudri- aan; V. G. M. 2Excelsior 5, 2 uur, Tlh. van der Aa. Het 3e elftal krijgt, een gemakkelijk karwijtje en zal wel zegevierend uit den strijd treden. Het 5e elftal heeft het niet zoo gemakkelijk, doch we achten dit team sterk genoeg om de beide puntjes binn-en te halen, zoodat zij weer een stapje dichter bij het kampioenschap komt Schiedam, 28 April vertrokken Eng. s.s. Ra- ventazon, naar Santa Marta. Schiedam 27 April aangekomen Hr. Ms. tor pedojager Piet Hein van Rotterdam om hier te dokken in de Wilhelminahaven. Schiedam 27 April vertrokken s.s. Reuê, naar Rotterdam; s.s. Wellamar Rosche, naar Rot terdam. Huizen (1870 M., tusschen 4 en C uur 340,9 M.) 8.30 Prot. morgenwijding; 10.00 ICRO. Hoogmis in de Vredeskerk te Amsterdam. Gem. Zangkoor der kerk (mannen en knapen) o.l.v. Jos Schut. De Missa Regaia Mart.vrum van Li- cinio, Refice, v. 3 st. gem. koor. Na de H. Mis.:] Ego sum Panis vivus, v. M. Haller, voor 4 st. gem. koor. De organist L. Mulder speelt voor de H. Mis: Prelude in F gr.t., Dubois, en er na:. Fantasie in E gr. t., Dubois. Predikatie door den ZeerEerw. heer F. Filbry; 12.301.30 Lu 11 ch- muzlek door het Trio „Winkels" KRO.; 1.30— 1.45 KRO. Mej. J. M. J. A. Meyer: De taak der vrouwen bij de actie voor het Dr. Schaepman- fonds. Werken en bidden....; 1.452-15 KRO. Verteluurtje door een catechiste v. Huize Betha- nië te Bloemendaal; 2.15 KRO. „De drie kabou ters", operette in 3 bedr. van H. v. Tussenbroelc, Roza (stiefdochter), Jo Mok, Prins, Loea Schoon- hagen, Stiefmoeder, M. Maas, Kara, W. v. Grie ken. Koningin, M. v. Doornik, Leonore, M. Mö- seler. N. Schuurman, begel. Spr.: Pater Desi- derius Cox S.S.C.C. v. d. Damianusstichting te St, Oedenrode: Do algemeeno Missie. „De for tuinlijke Kist", zangspel voor vrouwenkoor van dr. J. Wagenaar. Abu Hassan, J. Immink. Fa- tima, Truus ter Steege. Zaïre, Zelima, Andura, Nourrc-ddin Ali, C. Brinkmann. Bedreddin Hocb, Amboeteman, G. Vos. Begel.: N. Schuurman; 45 IvRO. Ziekenuurtje door den ZeerEerw. heer A. Scheermakers, leeraar aan het Seminarie Ypelaar te Ginneken; 5. Prot. uitzending; 7.30— S.OO IvRO. Bijbelexegese door Prof. Dr. Jansen 0.P. v. d. Keizer Karei Universiteit te Nijmegen; 8.00 KRO. Russisch Concert en liederen-avond. Mej. T. J. M. Thiel (piano), K. Stoete (viool), KRQ.-orkest o.l.v. M. v. d. Ende. Spr: Pater Jos v. Wely O.P. uit Zwolle: Onze roeping tot de mystiek. 1. Dnrnröachen, Tschaikowslsy (orkest), 2. Rede van Pater v. Wely. 3a. Het Weesje, Moussorgsky. b. Op de heuvelen van Georgië,- Kimslcy Korsakorv. (bariton en piano). 4. Lie- beswalzer, Moskowsky (orkest). 5. Prelude 1 G. bi. t., e nin Bes gr. t., Rachmaninoff (piano). 6a. Alles is mij ontnomen, b. Zoo zwaar is het mij te moede. Rachmaninow (bariton, piano). 7. le Polonaise brillante, Wienïawky (viool, orkest). Sa. Etude Ges. gr. t., Moskowsky. b. Etude Des. gr. t., Bortdievilcz. c. Poolsche dans op. 3 no, 1, Seharvenka (piano). 9. Fant. uit „Bugen Onegin", Tscbaikowsky (orkest). 10a. Droef is de steppe, b. Volksliederen voor kinderen. Ai doe- doe. De bok. In het vrfie veld, Gretchaninow (bariton, piano). 11. Le ménétrier, Wieniawsky (orkest): 10.90 Persber.; 10.30 Epiloog o.l.v. Jos. Plekkers KRO. Hilversum (1060 M.) 12.50—2.00 Lunch- muziek door het Trio Rentmeester; 2.003.00 Orgelconcert, door Jan Zwart in de kerk der Herat. Ev. Luth. Gem. te A'dam; 3.00i.00 Ka- rnermSziek door het Trio de Camera (L. Simeon, piano. C4. de Cartier, viool, H. Cremers, cello); 4.3<J6.15 Concert door de Tielsclie Muziek ver. Ella Merison (sopraan), A. Hendricks (piano),- Het Omroep-strijkkwartet; 8.00 Pers- en sport berichten S.10 „Traviata", opera in 4 bedr. van Verdi. Vloletta de Saint Y, Hélêne Cals. Clara, haar vriendin. Wilh. v. d. Hoeck. Anetta, kamer meisje van Violette, Beppy v. d. Bosch Schmidt,- Rodolphe d'Orbel, Jules Moes. Dokter Gennont, Gerard Leenders. Burggraaf Emil de Létorière, Jac. v. Cauveren. Baron Roynai. M. v. Reen. Markies d'Grbigny, B. Leeuwin. Een bediende, J. Jansen. Het verst, omroep-orkest o.l.v. J. J. v« Amam Chris de Vos, alg. voorber. In de pau ze celio-muziek door Jacques Serres, Adolpli. Hailis ft. vleugel. D a v e 11 t r y (1600 M.) 2.50 Orkest. N. Al- lin (bas). A. Brosa (viool); 4.404.50 Causerie:] De gedichten van Milton; 3.05 Liefdadigheids- oproep: 8.10 Nieuwsber.8.25 De Cullender's Band. R. Good acre (alt). L. Gowings (tenor); 9.50 Epiloog. P a r jj s (Radio-Paris", 1750 M.) 11.20 Ker kelijke muziek en zang. Preek; 12.95 en 3.50 Jazzband; 7.5910.10 Mario Cazes en zijn band. Dansmuziek. Langenberg (409 M.) 11,40—12.15 de clamaties: 12.201.50 Kamermuziek. Het Stür- inerti-io: 3.053.50 Pianoconcert; 3.505.20 Or kest; 5.20-^0.20 Zangkoor „FreSsellütz"; 7.20 „Fidelib", opera van Beethoven. Daarna dans muziek. Konigswusterhausen, (Zees ejn 1250 M.) 10.5011.50 Concert. Het Winterg5r- ten-orkest: 2.505.05 Voetbalwedstrijd Noord- tegen Zuidoost Duitschland. Daarna orkest; 7.20 „Fidelio", opera van Beethoven; 9.5011.50 Dansmuziek. II a m burg (395 M.) 12.20 Orkest: 2.35 Orkest; 4.20 Int. wielerwedstrijden,; 5.20 Orkest; 7.20 Exotisch cabaret. Daarna tot 11.10 Orkest. Brussel (509 M.) 4.205.20 Dansmuziek;] 7.359.35 Concert. Orkest en zang; Aangifte van 2126 April GEBOREN: Frauclscus J., zoon van J. O. F. Olsthoorn en H. M. Kester, Schied.weg ONDERTROUWD: Jacob Póót, 28 jaar en Hujbertje Maria van der Eik 22' jaar. Maarten Jacobus Bareuds 30 jaar en Neeltj© Bezenter 28 jaar Joae^in Montanus, 26 jaar en Anna Maria Knijpers 24 jaar. Huizen (340.9 M., na 6 uur 1870 AL): 12.80 1.45 orgelconcert door Egbert Vos; 45 Prot. uitzending56.15 concert. Mej. L. Lauenroth (piano), mej. M. Scager (viool), mevr. J. Hebl (Quit en cello); 6.157.— fotografieU-s: 77.30 Engelsche les; 7.308.zangles door Jac. Ca.roS.Prot. uitzending. Hilversum (1060 M.)12.politiebei'. 12.30-1.lunehriuiziek door het Trianon-Trio;] 4.405.55 kinderuurtje o. 1. v, mevr. Ant. v« Dijk; f7.15 concert door het trio Rentmees ter; 7.157.45 Engelsche les voor beginners;' 7.45 politieber. Daveniry (1600 AL): 10.20 gramoioonmu- ziei:11.20 balladen (alt-tenor); 3.1.50 dansnui- eiek; 12.201.20 orgelconcert; 1.50 causerie: 2.20 concert; 2.25 historische causerie; L',10 muziek: 2.50 zang; 3,20 Piccadilly dansband: 4.20 liufelioudpraatje4.35 kinderuurtje: 5.20 orgelbespeling; 5.35 muziek; 5.5(1 nieuv.sbf-r.: 6.05 orgelbespeling; 6.20 causerie; 6.35 liederen van H. Wolf voor tenor: 6.45 Fransche cause- rie; 7.05 concert. H. Withers (cello), H. Fryer, (plano); 7.50 „Rheïngold", le acte, le scène, van Wagner; 8.20 nieuwsber.; 8.35 lezing: Im pressions of an Empiretour; 8.50 nieuwsber.!: 8.55 Gretchaninow-concert. A. Smirnoff (bari ton); P. Hermann (cello). De Wireless Singers* A. Gretchaninow (piano): 9.50 Vaudeville- Dansorkest en variété-artisten; 10.2011.20 dansmuziek. Parijs („Radio-Paris", 1750 M.): 11.50^1.10 orkest; 3.05 liter, en muzik. matinee; 8.05—10.10 „Le petit Faust", operette v. Hervé. Langenberg (469 M,): 12.251.50 or kest; 5.206.16 muzik. omroep-revue; 7.3» „Tausend und ein Stiick", uit het rijk van de Schmink. Orkest en solisten. Daarna „Sing- vögelchen", zangspel en vervolgens tot 11.20 dansmuziek. Königswusterhausen (Zeesen, 32jO M.): 11.20—4.20 lezingen; 4.20—5.20 orkest; 5.20 —7.05 lezingen; 7.05 „Thalatta", symphonic oP woorden van Heine, Goethe voor gem. koor. se* listen en orkest van J. Frischen. L. Polajevver- Wyprut (sopraan), M. Wittrisch (tenor), 'f* Schey (bariton). Hamburg (395 M.)5.15 orkest 6.20 or kest; 7.20 Liebesleid und Lust. Orkest en so listen; 10.10 sluiten. Brussel (509 M.): 4.20—5.20 trioconcert; 7.359.33 orkest i. h. Conservatorium te BrusseU

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2