STADSNIEUWS DONDERDAG 3 MEI 1928 EERSTE BLAD PAGINA 2 STREEKNET VERKMERS OXGËV ALLEN SCHEEPVAART AUTOTOCHTJES VOOR GEBREKKIGE KINDEREN EEN RIJWIEL CADEAU! RADIONIEUWS. AGENDA Gengest en Verfraait de Huid Werkgeversvereeniging, de R. K. Vereeni- ging van Onderwijzers, de R. K. Journa- listenvereeniging, de R. IC. ereeniging van Directeuren van R. K. Dagbladen, welke laajste vertegenwoordigd was door den heer II. ICuijpers, directeur van „De Maasbode". Voorts zagen wij nog verschil lende hoofdredacteuren van Katholieke dag bladen, o.a. de heer A. Laudy van „De Tijd". L. Hazelzet van „De Maasbode", P. Steenhoff van „Het Centrum", S. Bruys- ten van de „Residentiebode" en L. Wete- rings van de „N. Haarl. Crt." DE LAUDEN Met het zingen der Lauden ving de plechtigheid om 10 uur aan. De Aarts bisschop van Utrecht, Z. D. II. Mgr. H. v. d. Wetering, was hierbij op den troon gezeten en in het koor stond de indruk wekkende schare van priesters opgesteld, allen in superpli, met in hun midden de reeds genoemde in het klein paars ge- kleede bisschoppen. Na de Lauden, die door de Schola Cantorum van het Seminarie Warmond' gezongen werden, recitatief met de geestelijken, ving het pontificaal officie aan. DE H. MIS VAN REQUIEM De Aartsbisschop werd hierbij geassis teerd door de Hoogeerw. Heeren Kanunni ken, Mgr. H. J. M, Taskin, vicaris capitu- laris, proost van het kathedraal kapittel, president van het Seminarie Warmond, als presbyter assdstens; J. D. J. Aengenent, professor aan het Groot Seminarie te War mend, en P. L. Dessens, deken van Leiden, als troondiakens, Mgr. P. Stroomer, deken van Amsterdam, als diaken bij de Mis en G. C. van Noort. pastoor te Amsterdam, als sub-diaken bij de Mis. De lagere as- sisten ties werden verricht door pastoors van Haarlem. Het koor der kathedrale kerk zong op uitnemende wijze de Gregori- ar.imbe Misgezangen, zoodat geheel cle plechtigheid een streng liturgisch karakter behield. Nn de H. Mis werd door Mgr. Taskin de lijkrede gehouden. DE LIJKR EDE Ipse pmecedet. in spiritit ct virlute Eliaeparare Deo plebem perfect am Lac. f, 17. Wij staan hier, aldus de gewijde rede naar, rondom de lijkbaar van een groot man: groot was bij door het hooge ambt van bisschop, hetwelk hij gedurende bijna 25 jaren heeft bekleed; groot was hij ook door z'jn oprecht, eerlijk, onkreukbaar karakter; groot was hij nog veel meer door de wijze waarop hij de plichten van zijn verheven ambt heeft opgevat en vervuld, zoodat lijn veeljarig bestuur voor het Haar- lbmsf'ie Bisdom een groote zegen is ge weest waarvan de vruchtbare nawerking nog lang zal gevoeld worden. Wet heeft hij, die zoo groot en krachtig was in de uitoefening van zijn bestuur, eindelijk ook moeten bukken voor de maclit van den dood. Vele telkens tarug- keerend? aanvallen waren noodig, vele telkens heviger aankomende slagen moest de dood toebrengen om dit sterke, taaie gestel te sloopen. Maar zijn groote en krachtige geest bleef tot nagenoeg het laatste oogenblik onverlet. En het is die groote en krachtige geest, die. nu, na zijn verschelden, nog tot ons spreekt, en zal blijven spreken. Mgr. Aug. Jos. Callier was een man, een priester, een leeraar, een bisschop van buitengewoon geestelijk postuur. Hij was een krachtfiguur, zooals er in de tegen woordige wereld met haar slappe beginselen helaas te weinig gevonden worden. In alle ambten die hij, gedurende de bijna 56 jaren, van zijn priesterleven achtereenvol gens bekleedde, heeft hij een kracht ont plooit, die doet denken aan twee groote bijbolscho figuren: Elias en Joannes den Doopcf Elias: bij dien naam rijst voor onzen geest de krachtige figuur van den Tlies- biet, den ijveraar. die was als een vuur, en wiens woorden brandden als een fakkel. In de dagen van Acbab en Isabel stond Elias alleen als priester en profeet van don waren God tegenover de 450 valsche profeten en afgodspriesters van Baal. Aan zijn onverschrokken moed was het te dan ken dat Israel's volk bewaard bleef voor den gruwel der afgoderij en den geheelen afval van Jahweh. De geest en de kracht van Elias, zoo sprak de Aartsengel Gabriël tot Zacharias, zouden komen over diens grooten zoon Joannes den Dooper. Inderdaad, in den Voorlooper van Christus vinden wij van den vurigen ijveraar Elias een waardig evenbeeld. Gestreng van levenswijze en teruggetrokken van de wereld trad hij op alsf l?feraar voor zijn volk. Als een mach tige bazuinstoot klonk zrjn woord lang3 de oevers van de Jordaan, wijzende aan de toestroomende menigten den weg naar bet rijk Gods. Aan alle standen, zonder onder scheid te maken tusschen machtigen en geringen, zonder eenig aanzien des per- 3oons hield hij de plichten voor die zij te vervullen hadfkn. Niemand zal het betwisten, een dergelijke machtige figuur in den stijl van Elias, in den stijl van Joannes den Dooper was onze overleden Bisschop. Streng was hij voor zich zeiven, afkeerig van een wereldsche leefwijze, en van alle wereldsch gedoe, sober en verstorven in het gebruik van voedsel, gewoon te vasten in den vorm van het Kerkelijk gebod, iederen dag. Hoe weinig behoeften hij had voor zijn persoon, kwam vooral uit in zijn laatste ziekte; toen zijn hart reeds doodelijk geraakt was, kon hij niet dan met groote moeste er toe gebracht worden zich een behoorlijke ver-, pleging te laten welgevallen. In deze sobere en verstorven levenswijze, die als een protest is tegen de weelde en genotzucht ran den tegen woordigan tijd, ligt oen treffende trek van gelijkenis met den Boet gezant? Zeeuw van afkomst, had Mgr. Callier de standvastigheid, die het kenmerk is van het Zeeuwsche volk, van zijn voor vaderen geërfd. Deze natuurlijke karakter- aanleg was in hem gesublimeerd tot een heilige onverzettelijkheid van een Elias en een Joannes den Dooper, zoo vaak hij zich geïnspireerd voelde door het hooge verant woordelijkheidsgevoel, hetwelk hij bezat als gezagvoerder op het schip van Haar lem's kerk. Als zoodanig was het zijn heilige en dure plicht zijn volk te bewaren en het behouden te brengen in do veilige haven des heils. Had hij op het kompas van zijn helder en scherpziend oordeel de goede richting verkend en in die rich ting koers genomen, dan stuurde hij, het roer met vaste hand omklemd houdend in do eenmaal gekozen richting voort, zonder aarzelen, zonder weifelen, op geloovig ver trouwen op God. Zoo ooit iemand, dan heeft zeker hij gestand gedaan het devies wat hij schreef in zijn wapen en ais pro gram van zijn bisschoppelijk bestuur: In fide nihil haesitans. Ipse praecedet in spiritu et virtute Eliae parare iJ)omh^ plebem .perfect,am. Zoo ging hij als een andere Joannes ons voor in den geest en in de kracht van Elias om voor den Heer te bereiden een volmaakt volk. Dit is het verheven levensdoel, dat onze Bisschop zich gesteld had, dat in hem vleesch en bloed was geworden, omdat God hem dit als zending had opgelegd door hem te plaatsen aan hei hoofd der I-Iaarlem- sche Kerk: voor den Heer een volmaakt volk te bereiden. Al zijn doorzettende kracht heeft hij met de zuiverste bedoelingen steeds daarop gericht. Zijn geheele 'bestuur beoogde niet3 anders dan degenen die hem waren toe vertrouwd te beschermen tegen het voort woekerend ongeloof, het wild om zich heen grijpend zedenbederf. Hij vreesde niet daarbij den vinger te leggen op de won den: wel pijnlijk soms maar ter genezing. Niet alleen afwerend maar ook richting gevend en opbouwend waren zijne ver maningen en raadgevingen. Breed van om vang en beteekenis is het goede, dat door zijn stuwkracht tot stand kwam. Al zijn maatregelen droegen het mérk van zijn kracht: met kracht voerde hij ze door zonder aanzien van personen en zonder zich door moeilijkheden te laten tegen houden. Veel moest hij natuurlijk aan zijn priesters overlaten een bisschop kan nu eenmaal niet alles zelf doen maar tel kens opnieuw vermaande hij zijn onder- hoorige geestelijken, dat zij in het door voeren van een krachtig bestuur aan zijne zijde «ouden staan. Zelf bezield met den geest van Elias en van Joannes den Dooper, poogde hij voortdurend dezen geest ook in zijn pries ters over te gieten, om zoo met vereende krachten .samenwerkend, voor den Heer te bereiden een godsdienstig en zooveel mogelijk volmaakt Christenvolk. Zietdaar wat het levensideaal van onzen overleden bisschop geweest is, en hoe hij dit met zijn buitehgewoon krachtig be stuur getracht heeft te bereiken. Met dit ideaal voor oogen heeft hij gearbeid, daar voor heeft hij gestreden, daarvoor heeft hij geleden, daarvoor heeft hij gebeden dag in dag uit. nu bijna 25 jaren lang. O, hoe gaarne hadden wij met hem in de komen de Octobermaand, in deze door hem ge touwde en te zijner eer door ons voltooide kathedraal, zijn zilveren bisschopsfeest ge vierd Nu heeft de dood die blijde ver wachting vernietigd. Maar onze plicht van dankbaarheid is daarmee niet teniet ge daan. In plaats van de juichende en jubelende hulde, die wij hem zouden gebracht heb ben op den 28sten October komt nu de stille en biddende hulde hem gebracht bij zijn uitvaart. Bidden wij voor hem, dat God hem beloone voor al het goede, wat hij voor ons gedaan heeft. Bidden wij voor de rust zijner ziel. God, die onder de Apostolische priesters uwen dienaar Augustinu3 Jo3ephus de bis schoppelijke waardigheid met zooveel kracht hebt laten bekleeden, geef, bidden wij, dat hij voor eeuwig in hun zalig ge zelschap worde opgenomen door Christus O. H. Amen. PONTIFICALE ABSOUTES Na het uitspreken dezer Iijkreden kwam de plechtige stoet der bisschoppen met da assistenten naar de lijkbaar geschreden om op pontificale wijze de absoute te ver richten bij het stoffelijk overschot van Mgr. Callier, die zoo lang met hen den last der bisschoppelijke waardigheid heeft gedragen. Als vicaris-generaal van het bisdom en als Protonotarius Apostolicus sprak eerst Mgr. Möiimann het „absotvo" uit, hetgeen vervolgens door Mgr. Diepen, Mgr. Hopmans en Mgr. Schrijnen werd herhaald om nogmaals bevestigd te worden door den bisschop celebrans van deze luistervolle rouwpledhtigheid, Mgr. II. v. d. Wetering. Na deze absoluties hief het koor het „In Paradisum" aan, terwijl het stoffelijk over schot de kathedraal werd uitgedragen om onder het weeklagen der klokken door een eenvoudigen lijkstoet naar den bisschoppe lijke n grafkelder op het kerkhof te Over- veen te worden gebracht. DE LIJKSTOET Op de Leidschevaart had zich een dichte menigte verzameld die eerbiedig het ver trek van den stoet gadesloeg. Van de kerk werd over de brug naar de Julianastraat gereden. Verder langs. Wagenweg, Hout plein, Groote Houtstraat, Groote Markt, Janstraat, N. Gracht langs 't Paleis, Kruis weg, Parklaan, Kinderhuisweg, Zijlweg, Korte Zijlweg tot het Katholiek kerkhof in Overveen. Overal langs den weg haddon zich vele toeschouwers opgesteld om den stoet te zien passeeren. In de twintig rijtuigen, waaruit de offi- cieele lijkstoet was samengesteld en die onmiddellijk achter den lijkwagen volg den, waren gezeten in het eerste de Hoog eerw. Heer Mgr. M. P. J. Möilmann, de heer Julien Callier en de beide secretaris sen van het bisdom, de Zeereerw. Heeren J. M. v. d. Tuyn en Th. Pichot, In het tweede de Hoogeerw. vicaris capitularis. Mgr. H. J. M. Taskin, Mgr. T. Bootsma en de HoogEerw. Heeren Ebbinkhuysen en Westerwoudt; in het derde de Hoogeerw. Heeren Kanunniken Aengenent, Dessens, Stroomer en v. Noort. In de volgende rijtuigen hadden plaats genomen de' Hoogeerw. Heeren Mgr. Holiër- hoelt en dr. Beysens, eerekanunniken van het Haarlemsch kapittel, de Hoogeerw. Paters Provinciaal der Franciscanen, Do minicanen, Augustijnen, Capucijnen, Car- melieten, Jesuieten, Redemptoristen, Pries ters en Missionarissen van het H. Hart, Paters der H.H. Harten en Passionisten. Voorts de Hoogeerw. Heer II. A. Th. van Dam. em. pastoor C. Deveghel, dr. L. Proot, de Hoogeerw. Dekens Heilegers, van Heeswijk, Jansen, v. d. Aa, Schraag, W. Wijtenburg, P. Wijtenburg, Guilonard, Kol lenberg, Lucassen, Maat, Jonckbloedt. Bors- boom, Rongs en v. d. Cammen, de Zeer eerw. Heeren Pastoors Sondaal, IJzermans en dr. Vlaming; de Professoren P. Groe nen en J. Visser, van Warmond, de Zeer eerw. Heeren Pastoors Schrandt, Wentzel, Reynenberg, v. d. Pavoordt, Dessing, de Zeereerw. Heeren Rectoren Speet, Dankel- man, Bokkers, v. d. Heuvel en v. d. Burg; de Zeereerw. Heeren Brugemann een Heü- ning van het Seminarie Hageveld; de Zeereerw. Heeren rectoren Aalberae, de Wolf, Kok en dr. Hamer; de Weleerw. Heeren kapelaans van de Kathedrale Kerk Keyzer, Bangert en Sprenger en de heeren Jos. Cuypers en Jan Stuyt, architecten der kathedraal; de heeren Bruning en Bomert, de kerkmeesters van „St. Bavo" de heeren Jacobs, Nieuwenhuys, Heslenfeld en Weus- link. Ten slotte de heeren II. en J. Strack van Schijndel, G. Hoogeveen en W. Bloem. In de afgeloopen maand werden in de rich ting SchiedamRotterdam 104.253 telefoon gesprekken gevoerd en in de richting R'dam Schiedam 97.407; in totaal dus 201.660 ge sp rekken. Gistermiddag te ongeveer half zes werd de 6-jarige H. v. d. Klink, wonende Lange Haven, op den Dam aangereden door een auto, bestuurd door H. H. uit Utrecht. De jongen kwam ouder den auto terecht en liep een diepe wond boven het linker oog op, terwijl beenen en armen vol schrammen kwamen. De ouders van het ventje stelden het onder dokters behandeling. Den chauffeur treft geen schuld. Gistermiddagwerd 'Ben zonnescherm van den winkelier H. W. aan de Hoogstraat door een onbekend gebleven anto afgereden. Op den Vlaardingerdijk werd gisteren zekere C. S. wonende te Rotterdam met zijn handwagen aangereden door 'n Vlaardingscke autobus. De handwagen werd gedeeltelijk vernield; de bestuurder kwam met den sclvrilc vrij. Te Schiedam, 1 Mei, aangekomen: e.g. Kostis, van Rotterdam om hier te dokken in de Wiltonhaven; Ja.pauseh s.s. Amazou Maru, met olie van Kobe via Rotterdam voor N.V. Schieveen aan de Wilhelmina- haven, het schip vertrok heden naar Ham burg; Deenseh s.s. Sierra Liane, yap Bre men om hier te dokken. Te Londen, 30 April aangekomen: motor- schoener Nijssiena, kapt, L. Pot, met ledige flesschen van Schiedam. Van Harburg, 1 Mei vertrokken: s.s. Agility met olie naar Schiedam. Te Schiedam, 2 Mei, aangekomen":' s.s. Ouderkerk met olie van Vladivostock via Rotterdam voor N.V. Sehieveem aan de Wil- helminahaven, het vertrok heden naar Ham burg. Zweedsch s.s. Ceylon, met stukgoede ren van Jokohama in de Wilhelminahaven, het vertrok heden naar Gothenburg. Te Schiedam, 3 Mei aangekomen: s.s. Trunf, van Rotterdam om hier te dekken In de Wilhelminahaven. SCHIEDAM'S MANNENKOOR „ORPHEUS" Paul van der Putten Het gisteravond door Orpheus" ge geven kerkeoucert was voor een groot gedeelte eén praeludium een voor spel vain het komende seizoen met zijn Schu- bertberdenking, waarvan wij naar we hopen, ook in Schiedam wel wat mee zullen krijgen. Drie van Schubert's werken stonden op het program, waarvan twee door Paul van der Putten achter het orgel werden uitgevoerd. De marsch in d-dur en „Standchen" werden uitstekend vertolk. „Stanchen", dat toch niets meer is dan een gelegenheidswerkje, werd in deze perfecta uitvoering iets zoo charmants, dat, ware het geen kerkeoncert geweest, het publiek ongetwijfeld een reprise had afge dwongen. Met een paraatheid en kunstzinnigheid speel de van der Putten nog een Toccate van Dubois en Largo van Handel dait, hoewel eenigszins verouderd, steeds weer weet te boeien. Het andante con moto uit Beethoven's vijfde sym fonie, werd door den orgel-solist in een eigen bewerking gespeeld, waarin liij gelukkig het Beethoveniaansche karakter heeft weten te behouden. Het orgel deed het niet al te best meer en dit valt temeer te betreuren, waar de organist steeds blijk gaf van een fijnzinnig scherp speurend sentiment, bij smaak 'n goed stijl gevoel bezit, heel juist de artistieke synthese van ieder nummer wi'-f te benaderen en dit alles tot uiting bracht in een goed doordachte wijze van voordragen. Hat koor zong met veel entrain liederen van verschillende kwaliteit, waarvan de fraaiheid van uitvoering zou verhoogd worden, indien ze in andere omgeving werden gezongen, waar niet zooals in het groote kerkgebouw ieder ge luid resonneert. Ook werd op sommige mo menten de muzikale eenheid uit het oog ver loren, hetgeen toch niet wegneemt, dat de aan wezigen dikwijls van een massalen samen zang konden genieten. In het mezzo piano was èn de expressie, èn de toongeving doorgaans beter dan in het forto. Voor de vervulling van de solo-partijtjes in Isr. Olman's „Jeruzalem" is een eervolle ver melding niet misplaatst. Door het koorwerk „Jerusalem" waarvan de uitvoering een première voor Schiedam bracht, loopt een climax, die tot in het laatste couplet blijft aanhouden, om te eindigen met de verheerlijking van Israëls troon, die „blinkt in heerlijke pracht!" „Orpheus" gaf van dit werk een uitmuntende executie, die echter werd overtroffen door de wijdingsvolle wijze, waarop „Popule mens" van Palestrina werd voorgedragen. Voor liefhebbers van den Pa- lesitrijnschem zang was er voorts nog: Omnes amici mei. Aan den romanticus Schubert wasin den koorzang een plaats gegeven met „Die Nacht". Verder hoorden wij „Ehre sei Gott" van Haupt- mamn; „Hollands wijde wat'ren" van Wetig- Wefssenborn en „Sternennacht" van Schalken. ONBESTELBARE POSTZAKEN Ten postkantore zijn terugontvangen in de 2e helft der maand April: Brieven Binnenland: Rika Croeneaburgh. Nieuweraluis; Friesche Bank, Deventer; Hoofdcommissaris van Politie, Delft; J. Landsbergen, Rotterdam; Postbus 704 Rijksverzekeringbank, AmsterdamSecreta riaat V. a J. B„ Utrecht. Brieven Buitenland: Steenholk, Hof Siel- bee'k Uklei; S. Vermeer, New York. Briefkaarten Binnenland: A. v. d. Berg, Haarlem; A. de Jong, Delft; H, Knet, Breda; A. Kuilenburg, Hillegersberg; Elly Rosenbau, Schiedam; Th. J. Valkenburg, Den Haag; R. Wagenveld, Amsterdam. Men schrijft ons: Op Dinsdag 15 Mei maakt het Rotterdam- sebe Comité voor auto- en boottochtjes met gebrekkige kinderen haar tweeden autotocht en wel naar het landgoed de Raaphorst met den Seringen!)erg. Van de zijde van genoemd Comité is het Schiedamsche sub-comité wederom in de gele genheid gesteld de Schiedam,scha misdeelde kinderen daaraan te doen deelnemen. Bij voor baat is dat aanbod dankbaar aanvaard. En voor gebrek aan liefhebberij van de eventueele deelnemertjes behoeft men niet bang te zijn; verscheidenen meldden zich reeds weer aan. Doch Schiedamsche auto's werden nog niet aangeboden. Het Schiedamsche comité komt daarom alweer een beroep doen op de auto bezitters. Wie voor genoemden datum eon anto met chauffeur beschikbaar stelt, wende zich tot den heer K. J. Heijboer, St. Liduïnaplein 8, telefoon 68547. Aan genoemd adres zijn ver krijgbaar exemplaren van het jaarverslag 1927 behelzende de werkzaamheden van het Rotter- damsche Comité. Het spreektvan zelf, dat ook fiuaneieele steun niet overbodig is. Giften voor hett sym pathieke werk worden eveneens aan boven genoemd adres gaarne geaccepteerd (gironum mer 105923). Daar vliegt natuurlijk iedereen in dezen, mooie dagen op af! Inderdaad heeft ieder een kans een rijwiel cadeau te krijgen. Maar hij moet het eerst koopen, in deze maand, en wel bU de Sporthan- del B. J. ter Braak, Groote Markt 3. De heer ter Braak heeft bij onze redactie en die van de „Schied. Cnt." een verzegelde enveloppe gedeponeerd, waarop een datum van deze maand vermeld staat. Op het einde der maand zal die enveloppe worden geopend en wianneer nu iemand een rijwiel heeft gekocht op deen datum in de enveloppe aangegeven, dan krijgt hij of zij dat rij wie: gratis cadeau voor niets. Zijn er twee koopers op den bedoelden da tum dan komt voor een gratis rijwiel in aanmerking degene die den hoogsten prijs be taald heeft. Wij vermoeden dat de heer Ter Braak met deze origineele reclame wel succet sal hebben. PROGRAMMA'S VOOR VRIJDAG. Huizen (340.9 M., na 6 uur 1870 M.) 12.30— —1.30 lunchconcert door het trio Winkels; 34 i'rouwenuurtje KRO. Mej. Do Twaalfhoven; 4 —5 NCRV gramofoonmuzick; 5S.45 concert. MCVR. P. v. d. Hurk (Guit), Joh. Koppsrt (Guit) P. Monissen (piano); 6.5a7.30 KRO. curSua Gregoriaansch door prof. J. C. W. v. d. Wiel, feeraar aan het Seminarie I-Iagevelt, te Heem stede; 7.35 Prot. uitzending. Scheve ningon haven (1950 M.) (Zake lijke Omroep): 8.155 pers-, handels- en finan cieels berichten; 1212.05 zuivelber.; 1,302.45 beursnoteeringen: 3.353.50 landbouwber.3.53 —3.57 zuivelber.; 5.305.35 zuivelber.; 7.257.35 beursoverzicht. Hilversum (1060 M.) 12.politieberich ten; 12.302 lunclimuziek door het trio Groene- veld; 67.15 djnermuziek door het trio Rent meester; 7.157.45 boekenpraatje. Spr.dr. P. H. Ritter Jr.: De draaikolk, (M. A. de Jong); Meryntje Gyzen's Jeugd; 7.45 politieberichten; 8.05 schippersles door R. S. v. Ree: Scheeps schroeven; 8.359.25 kamermuziek door het Hol- landscbe Trio. Mevr. B. v, BremenSchrik (viool), H. v. Wezel (cello), mevr. S. Tabak- spinder—Roeper (piano); 9.3511.populair concert door het Omroep-orkest o. 1. v. Nico troep10.pei-sber.1112 dansmuziek door het dansorkest Rentmeester. Daventry (1600 M.): 10.20 gramofoonmu ziek; 11.20 concert voor viool en piano; 11.50 orgelconcert; 12.201.20 orkest; 2.20 lezing:; India; 2.45 concert; 2.50 concert. Sybill Eaton kwartet en soli (bas, bariton); 3.50 balladen- concert (alt, tenor); 4.20 tuinpraatje; 4.35 kin deruurtje; 5.00 orkest; 5,50 nieuwsberichten;' 6.50 orkest; 6.20 bioscooppraatje; 6.35 liederen van Hugo Wolf voor tenor; 0.45 lezing; 7.05 con cert door S. I-op-ar. (bariton)7.20 ,„Duffy", too- neelstik in 3 acten van Marton Mance; 8.10 piano concert door C. Dixon; 8.20 nieuwsberichten; 8.35 causerie; 8.50 nieuwsberichten; 8.55 symphonie- concert, Solomon (piano), symphonie-orkest;' 10.2011.20 dansmuziek. Parijs (Radio-Paris 1750 M.) 9.50—10 gramo foonmuziek; 11.501.10 orkest; 3.054.05 liter, en muzik. matinêe; 7.5010.10 kamermuziek. Langen be rg (469 M.) 12.201.50 orkest; 5.206.15 orkest; 7.308.20 Klaus Groth-avond. A. Imkamp (bas), F. Ludwig (hegei.), E.' Schnackenberg (declamatie)8.20 Münchener Elf Scharfrichter-avond. Tilly Wedekind, prof. A. Kutscher, Hans Strick-Böndel en Robert Kothe. Daarna tot 11.20 dansmuziek. Königswusterhausen (Zeesen 1250 M.) 11.204.20 lezingen; 4.205.20 orkest 5.;207.05 lezingen en lessen; T.208.20 causerie; 8.209.20 Julius Bab: Beutscber Friihling (Duitsche lyriek)9.20 sluiten. Hamburg (395 M.) 3.35 voorlezing door Martin Beheim-Schwarzbach7.20 Symphonie- concert, Th. Demetriescu (solist), daarna tot 11.10 her-uitzending van :>UitouUimi.sche stfv- tions. Brussel (509 M.) 4.205.20 orkest', 7.35 concert. Orkest en MUe. Mayrand (zang)8.25 concert, de heer Goossens, VTaam3che humo rist: 6.59 Vlaamsche literatuur. Vervolgens tot 9.25 voortzetting concert. Bern (411 M.) 12.201.05 tijdsein, weerbe richt koersen en gramofoonpiaten; 3.16 Intern, tijdsein v. d. Sterrenwacht te Neuenburg; 3.20— 3.50 orkest v. d. Kurzaal; 3.504.20 voor de buis vrouw; 4.204.50 orkest v. d. Kurzaal; 6.50 tijd sein, weerbericht; 6.507.20 kapelmeester Kirt Joss „Die Mnsik der Wocbe"; 7.207.40 Fransche declamaties door Madame Bornand; 8.209.05 orkest v. d. Kurzaal; 9.059.20 nieuws- en weer berichten; 9.209.5» orkest v. d. Kurzaal. '8 Maandags repetitie Mu/.ieligezelschap St. Ambrosius, 8 uur. R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond B. K. Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Langs Haven; aanvang 8 uur. Dinsdags bestuursvergadering R. K_ Metaal- bewerkersbond „St. Eloy" Gebouw R. K. Volks, bond. Eiken Woensdagavond R. K. Burgerjonge- lingenvereeniging „Kath. Streven", Gebouw Kath. Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur tot balt 9 zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. ExceL sior; Gebouw R. K Kring. lederen Woensdag Repetitie Koninkl. Man- nenzangvereenlglng „Orpheus". Gebouw R. ft. Volksbond. Aanvang half negen. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand ver- gatlering Katholiek Leven, Gebouw Katholle ke Kring 8'4 uur precies. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur 't geopend bet Stedelijk Museum, St. Jorlg Doete, Doelepleln. Heden. Uitvoering dilettantensymphonie-orkest L. van Beethoven,gebouw R. K. Volksbond. Zondag 6 Mei Uitvoering R. K. Schiedamsche Tooneelclub. Uitgevoerd: wordt „Millionnair legen Wil en Dank". Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Maandag 7 Mei Feestavond, te geven door de tooneelveree- niging „Vriendenkring" met medewerking van het strijkorkest „Onder Ons". Musis Sacrum Aanvang 8 uur. BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn SCHÏEDAM( 3 Mei. Officieel© not coring van de Commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn 46 pCt. 19.— per H. L. Namens de commissie voor de notecrlng, B. J JANSEN Spiritus SCHIEDAM, 3 Mei. Men noteer! voor me lasse spiritus 100 pet. 29,per ILL. Ruwe graansptritui 01 yu yö[ tLU Spoeling Noteering 1.40. i Doos 30-60-90 ct )HCr w y CEMELHICj Tube 89cc. Bij Apotb en Drogisten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2