DOM DERDAG 3 MEI 1928 EERSTE BLAD PAGINA 3 KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM DE NENIJTO burgerlijke stand UIT ROTTERDAM. DE VF1S.EENTGDE SCHOUWSPELERS l>e .Rozenkrans" RQTTERD.-HOFSTADTOONEEL. LEDENVERGADERING ST. RAPHAEL Installatie Geestelijk Adviseur ONDERSCHEIDING DE DAME-OPLICHTSTER haagsch gerechtshof. HET WERK AAN DE WILLEMSBRUG aangehouden KANTONGERECHT TE ROTTERDAM ROTTEiRDAMSCHE BOND VAN STRA ATKO O R LIEDEN EEN DRONKEN CHAUFFEUR. HET AUTO-ONGELUK BIJ OVERSCHIE WEERBERICHT. LAATSTE BERICHTEN G AS VERSTIKKI N G STAKING VAN HAVENARBEIDERS 11 447'STAATSLOTEBIJ. Vierde Klasse. Derde Lustfc i Trekking van 3 Mei, I 100 No. 3443. PRIJZEN VAN 65. V I 11699 CORRESPONDENTIE 3 Mei: Groote Schouwburg, concert Kuban- kozakkenkoor, 8 uur. Mei: Groote Schouwburg, Bonzo cn (te eeuw van het kind (Rott. Hofst.tooncel) 8.15 uur Groote Nutszaal, lic-darenavond Caro line Landouw-Vervoord, 8 uur. 5 Mei: Groote Schouwburg, Da Klimgeit, (Schouwtooneel) 8 uur (voor volwassenen). Dagelijks: Circus-schouwburg, De Rozen krans (Ver. Schouwspelers), 8 uur. Bioscopen: goedgekeurde programma s tot en met Donderdag 3 Mei in: Luxor (voor volwassenen): Grand Théatre (voor volwasse nen). ZILVEREN JUBTLc Heden was hot 25 jaar geleden, dat onze stadgenoote, mejufrouw Trouwborst, als on derwijzeres werd verbonden aan de school der Eerw. Zusters van O. L. Vrouw te Vierdingen. Aangiften van 1 Mei 1928. GEBOREN: Bcrtus, zoon van P. A. Borrani en J. Pols, Fabrisstraat. OVERLEDEN: A. M. Romeijn 71 jaar, wed. van J. Collewijn Lourenstraat. In den Circus Schouwburg waren gisteren avond de „Yeireeaigcte Schouwspelers" onder directie van Pierre- Mols, weer aan bod, om met hun „Rozenkians"-touruée waarmee elders reeds vele en verdiende successen behaald wer den voorloopig aan de Rotterdammers een reeks Meimaandavonden te bezorgen van ge paste- ontspanning. Het zal ma de vele opvoeringen- van dit. too- neeiproduc-t wei niet noo-dig zijn en eigen lijk. is 't ook. haast niet mogelijk nog nieuwe gezichtspunten te openen op deze in vele op zichten welgeslaagde bewerking van 11. B- Bar- day's bekeuide roman. Niettemin mag zeker nog weil een-s gewezen worden op de goede kwaliteit van spel, waar door dit troepje zich vrijwel heel den duur der voorstelling de aandacht der schouwers en hoorders weet waardig te maken. Mevr. E'nny de Leeuwe, ais Jame, speelt haar Bollen van jong en gevierd meisje zoowel als die van verpleegster met veel eharme. en toe wijding, met waar gevoel en goed begrip. De manier, waarop zij. in. de eerste bedrijven haar „beste jongen." weat aan te pakken en af te wijzen is volop geslaagd naar-het-leven, maar de wijze, waarop zij later treurt e» spijt heeft om ihnar vrouwelijke, dwaasheidjes, is ten eene- male subliem. De tafereelen hij dokter Mackenzie en later bij haai' blindgeworden Gerald laten niet na, den hoorders resp. te pakken door goed-uit- gebeelde slimheid-van-opzet en beheeraching der situatie, al ia deze pijnlijk en enerveerend. Een compliment voor baar „Reeary"-zang mag ook niet achterwege blijven. Pierre McCs speelt als -blinde stenker en natuurlijker dan als gevierd schilder, hetgeen te begrijpen is, dlaar de eerste ovatie hem ook des te meer gelegenheid geeft bot beelding dan zijn schilder sroi, waarin weinig persoonlijks ligt Van de twee dokters, die in het stuk optre den, verdient Hans Br fining als Mackensia verre de voorkeur boven Timrott'a Brand-rol. De oude-heer-type is meesterlijk geslaagd, waar ihij de nopzet van- de „nieuwe" verpleegster volkomen blijkt te doorzien, doch zich meit ken nis van zaken en de noodige levenservaring weet te betbeerschen, hetgeen voor „Zuster Gray" een welkome oplossing der moeilijkhe den brengt. Van de verdere dramatis personae mag Min. ny van O lil eten. g enoemd worden al-s een be hoorlijk. coquette hertogin, die voldoende aan leiding geeft, dat er een tikje ondeugend, om haar gelachen wordt. John T'imrott doktert nieit zoo best afa z'n collega Brüning'; zijn figuur is niet overal sterk en zijn spet niet waardig genoeg, om het vertrouwen t.e kunnen winnen van de jonge dame, die in moeilijkheden verkeert. Overigens verdienen stuk en spel om inhoud en uitbeelding meer belangstelling dan giste renavond betoond werd. De opkomst was niet meer dan matig- en daar mag zeker, in den loop dezer Rozenkransaraaud, nog wel eenige verbe tering in komen. Er waren mooie bloemen en hartelijke bijvals betuigingen voor de hoofdpersonen, maar deze laatste waardeeringebewijzen moeten het in kwantiteit nog winnen van de kwaliteit □ouzo en de eeuw van het kind. Wij kunnen deze in den kluchttoon gestelde boutade niet bijzonder hoog aanslaan. De intrige is daarvoor te zonderling in el kaar geknutseld, het derde bedrijf te sehotseh het eerste te onbeduidend. Voor het twee de mogen we eenige clementie pleiten. Het kon niet enkel de geestige creatie zijn, welke Louis Gimberg geeft van den ge- ëxaiteerden paeclagoog, waardoor dit stuk sar casme den toeschouwer misschien tegen wil en dank gaat interesseeren; in dit taf reel deed de auteur stellig een gelukkigen greep, gelijk hij ook elders zij het erg intermittee- rend aardige vondsten wist te benuutteui. Overigens verdient de toewijding, waarmee de Rotterdamsche Hofstedelingen onder aan voering van Hermann Schwab deze stevig Óverdrijvende bespotting van de excessen der moderne opvoedkunde Voor het voetlicht bren gen, toch wel meer waardeering dan de cp $eeen vol-zomer3chen avond zoo hopeloos leege Schouwburgzaal tot uiting deed komen. Morgen wordt de opvoering herhaald. Filmverioouingeii vaa de industrie De Raad van Beheer der Nenijto heeft een overeenkomst gesloten met de N.V. Haghe-tiSm te 's Gravenhage, dir. de heer Willem Mullens, om gedurende de tentoonstelling in de i-m-posate metaalhal filmvertooningen van de industrie te organiseeren. In speciaal daarvoor ingerichte Mmshows zullen de bezoekers gratis in de gelegenheid wordien gesteld, op ieder uur van den dag. door middel van het levende beeld kennis te mak-en met die industrieën, welke hun het meest in teresseeren. Vel-e en zeer voorname industrieëlen in Ne derland hebben reeds voor deze film-cyclus ge contracteerd, zoodiat er nog. voor .slechts enke len gelegenheid bestaat om gedurende de Ne nljto 1928 door minstens 100 voorstellingen do aandacht te vestigen op hun bepaalde industrie. Industrieëleh, die reeds in het bezit zijn van een film van hun bedrijf, of er alsnog een ver vaardigd wensolien te aien ten behoeve van deze filmshow, kunnen zich voor deelname aanmel den. bij de afdeeling persoongelegenhedien en prepagam da-bureaux der Neaaijto, Stationseingel te Rotterdam. STICHTING MGR. MUTSAEKSOORD-AFD. In het- gebouw van den R. K. Volksbond aan de Putsch© laan hield gisteravond St. Raphael een ledenvergadering onder voorzit terschap van den heer A. Korders. Deze open de de goed bezette bijeenkomst met ©en geest driftig woord va,n voldoening en dankbaarheid over de viering van het zilveren feest vooral ook door de H. Mis en Aigemeene H. Commu nie. Nu was echter weer de tijd van werken aangebroken mede ter versterking van een hooger geestelijk leven. Spr. wees dan op den onlangs gebonden personeels,raad (classificatie) memoreerde de belangrijke dingen, die ten aanzien van het nieuwe R. D. V. aan de orde zullen komen en teekende het onver stand der leden, die in 1921 waren weggeloo- pen, omdat toch niets meer zou zijn te be. reiken om dan een krachtigen ©groep te doen voor propaganda onder ongeorganiseerden en tot bijwonen van den paradedag op 20 Mei in den Bosch. Dan volgden m e d ed eel in gen over de steun- aotie aan het lid Groep ea een verslag van den hear Dons over groep VI. Door den heer Korders werden vervolgens weer 15 nieuwe leden geïnstalleerd. Het ver heugde hem bijzonder, dat onder de nieuwe leden ook. een ambtenaar was, welke catego rie over het algemeen nog aan den B. A. N. S. zit vastgeroest. Aan den overkant zijn ze zoo bevreesd niet, om voor hun organisatie uit te komen. In de vacature Hoek werd voorzien door de verkiezing van den heer Pausier die na een felicitatie van clen voorzitter aan de bestuurs tafel plaats nam. Inmiddels was de nieuwe G. Adviseur kap. A. van Reijnen ter vergade ring gekomen, die dan door den voorzitter met een keurig woord wordt geïnstalleerd. De G. A. was aangekondigd als een man, waarop St. Raphael! tro-tsch zou kunnen zijn. De organisatie beschouwde hem als een zeer belangrijk persoon, wiens leiding men gaar ne zou volgen. Spr. verwacht dat de G. A. het vertrouwen niet zal beschamen, zal dur ven wijzen op gemaakte fouten, de leden tot hoog innerlijk leven zal opvoeren en vele jaren zal mogen aanblijven om mee te wer ken aan den bloei van de Rotterdamsche af. deeling. Onder applaus repliceert hierop kap. v. Reijnen, dat het hem bekend is, dat St Raphael in de afgeLoopen jaren op economisch en maatschappelijk terrein, schitterend werk heeft gepresteerd. Daarnaast geeft het voldoe ning, dat ook het geestelijk leven op volle waarde wordt geschat. Spr. verwacht dat het zal komen tot een goede verstandhouding om te werken aan heit ideaal van een ineusch- waardig bestaan en liet eeuwig zieleheil. Daarmee was de ledenvergadering geëin digd en begon de bijeenkomst van. de leden van het „mgr. Mutsaersoord", die bij out. stentenis van den heer de Waal eveneens door den heer Korders werd voorgezeten. De voorzitter zet uiteen, dat de comité's voor de monumantaetie zijn opgeheven en thans af- deelingen van het mgr. Mutsaersoord wonden gesticht. Spr. brengt dauk aan het Rotterdam sche comité, dat hard heeft gewerkt. Een bijzondere waardeering ontving de heer Drees- sen, een lid, dat, hoewel gepensionneerd, nog met volle kracht aan de organisatie werkt Alsdan wordt een bestuur gekozen, waarin buiten de aangewezen leden Dreessen en Men. lenkamp door de vergadering worden gekozen voor de tram de heer Molenaar en voor het spoor de Iieeren van TJnnik en do Waal. Voorgelezen wordt een schrijven van de familie Blankers voor de deelneming bij het overlijden van den heer Blankers bewezen. De voorzitter wekt op om in de toekomst met zoo'n groot mogelijk getal in dergelijke gevallen de laatste eer te bewijzen en ver zoekt dan den G. A. het gewone gebed voor den overledene te bidden. Aan de orde is dan de beschrijvingsbrief voor de buitengewone aigemeene vergadering van 13 Mei, nadat is besloten, dat de fundi» voor afgevaardigde door een der bestuursle den zal worden vervuld. Het aangaan van een geldleening ad 125.000 ten Behoeve van den bouw van het mgr. Mutsaeersoord en eventueel kinderhuis wordt goedgekeurd. Op de concept statuten van hat Huish. Regle ment en. het Afdeelingsreglement worden ver scheidene amendementen ingediend. Na een geanimeerde discussie over deze zaak sluit de voorzitter de bijeenkomst met een harte lijk dankwoord. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden ©ere medaille, in brons, aan C. P. Ooms, c'fetif- feur ibij de firma Abraham van Stolk en Z<xmeu alhier. BANKINSTELLING i BEDROGEN VOOR 12500 GULDEN Van de bedriegster geen spoor Geruiman tijd geleden is in een der grootste bankinstellingen in onze etad op een zeer han dige wijze opgelicht voor 12500 door een dame, zonder dat tot nog toe de poltóe er in geslaagd is in deze zeer frappante zaak eenig licht te brengen. Op Zaterdag '24 Maart vervoegde zich n.l. aan de®e bank een 40 45 jarige dame, slank v.an postuur mat ovaal (gczichti, eenigezins vale, doch niet ongezonde gelaatskleur, donker blond haar, lichtgrijze oogen, eenvoudig doch zeer goed gekleed die aan den portier vroeg, naar den chef van de afdeeling effecten, dien zij van naam bleek te kennen. De portier liet haar in de spreekkamer en waarschuwde den chef, die eenige ocgenblik- ken later bij haar kwam. De dame stelde zich voor als mej. L. uit den Haag en vroeg advies over de belegging van galden in verband met een op te richten fonds, dat zou dienen tot het verstrekken van steun aan dames uit den gegoeden stand die buiten haar schuld in fïnancieele moeilijkheden waren geraakt. Aan het einde van het onderhoud gaf do clief aan de bezoekster een lijstje waarop ver schillende beleggingswaarden met bijzonder heden waren vermeld (een z.g.n. rendements- staat je) Hierop ging de dame weg. Een week later kwam zij terug en vroeg denzelfden chef te «preken. Deze moest haar ©ven laten wachten daar hij eenig werk moest afmaken. Toen hij na eenigen tijd in de spreekkamer kwam herinnerde zij hem aan het onderhoud van de vorige week, waarhij over het fonds gesproken was en overhandigde hem een carte de correspondence van een bekend stadgenoot©, die tevens rekeninghoudster was van de bank, waarin de ba.nk gemachtigd werd, aan haan', mej. L., een bedrag van 12.500 gulden uit te betalen. De dame deelde nog mede, dat dit geld be stemd was voor bet fonds dat voorloopig 50.000 gulden zou bedragen. Degene die haar de carte met de opdracht had afgegeven zou voor een vierde deel, dus 12.500 gulden hierin deelnemen. De afdeelingschef ging met de carte naar de afdeeling fiat, waar, nadat de handteekening gecontroleerd en oogenschijnlijk in orde was bevonden, de carte werd gefiatteerd. Hierna ging de chef met een kwitantie naar de bezoekster, die er vlot haar handteekening op plaatste. De dame kreeg hierna het geld uitbetaald en veTdween. Zooals te doen gebruikelijk is, werd de ver, mindering van de rekening aan de rekening- houdster schriftelijk medegedeeld. Doordat deze uifcstedig was, bereikte deze mededeeling haar pas eind April. Daar !2ij nimmer aan mej. L. een carte had gegeven, waarop deze geld bij een bank kon innen deze dame niet kende, en ook niets wist van een fonds als door de dame omschreven, stelde zij zich in verbinding met de bank. Deze betrok,de politie in de zaak. Een zeer uitgebreid onderzoek volgde, doch tot nog toe zonder resultaat- Pas nadat de handteekening minitieus was onderzocht, bleek deze vervalscht te zijn. De bedriegster of haat.- handlanger moet dus wel zeer handig zijn geweest ©n de handteekening in bezit hebben gehad. Het onderzoek leverde voorts nog op, dat mej. L. die een naam had opgegeven welke door een achtenswaardige familie wordt ge dragen niet tot deze familie behoort. Van h&t geld is nog niets teirecht, terwijl de dame vooralsnog onvindbaar blijkt. Aan de hand van het signalement hoopt men thans wellicht nlader© gcigevitms ite kunnen verkrijgen. Een ieder, die iets omtrent deze vrouw en (of) de door haar gepleegde praktijken af weet, wordt verzocht zich te willen vervoegen bij den. commissaris van Politie der eerste af deeling, bureau Groote Paauwensteeg. Uitspraken "i Rotterdamsclie zaken Het Hof heeft gisteren uitspraak gedaan in do volgende zaken: J. K., koopman te Stad aan 't Haringvliet, is door de Rechtbank te Rotterdam, wegens diefstal, veroordeeld tot 3 weken gevangenis straf. Het Hof legde verdachte 2 maanden ge vangenisstraf op- Chr. P. v. d. R-. caféhouder te Rotterdam, is door de Haagsche Rechtbank vrijgesproken van den hem t«n laste gelegdon meineed in een civiele procedure voor die Rechtbank. Het Hof bevestigde dit vonnis. J. J V., zeeman te Rotterdam, is door do Rechtbank aldaar, wegens diefstal, veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. Bij dat zelfde vonnis zijn G. A. W, van der A., grondwerker, en P. J. van N., steenhouwer, beiden eveneens te Rotterdam, vrijgesproken van de hun ten laste gelegden diefstal. Het Hot' verminderdo de aan V. opgelegde straf tot 6 maanden en bevestigde de ten aanzien van v. d. A, en van N. gewezen vrijspraak. Nog heeft het Hof bevestigd: het vonnis van de Rechtbank te Rotterdam, waarbij P. J- R> 103 werkman aldaar, is vrij gesproken van de hem ten laste gelegde ver. «luistering; Te Amsterdam is de 26-jarige reiziger A. S. aangehouden, daar in een algemeen Politie blad van 1926 zijn aanhouding verzocht was wegens verduistering van eenige duizenden guldens ten nadeele van zijn toenmaiigen pa troon S. D. wonende aan den Zuidblaak al hier. S. is hierheen overgebracht, doch zal, daar hij reeds een deel van liet geld lieeft terugbetaald en ook verder wil afbetalen, vermoedelijk op vrije voeten worden gesteld. Meer ruimte voor het verkeer In den afgeloopeu nacht hebben personeel van de tram en van de gemeentewerken met man en macht gewerkt om de tramrails, wel ke over het landhoofd aan de zijde van de Boompjes naar de afrit loepen, dus de Ooste lijke tramrails eenige meters Oostelijk te verleggen. Vanmorgen vroeg was dat omvangrijke werk gereed. Het resultaat is thans, dat het verkeer van de Willemsbrug naar de binnen stad aan het einde der brug aanmerkelijk meer ruimte heeft gekregen daar zoowel de tram, als het rijverkeer geheel Oostelijk de bocht maken. Hierdoor is er veel aan vei ligheid gewonnen, terwijl bovendien een snel ler verkeer wordt gewaarborgd. De afrit naar het Bolwerk is gisteren, vermoedelijk bij on geluk, voor voetgangers ©n fietsers geopend geweest. Dit spaarde aan velen den omweg langs de houten trap aan de Boompjes. Gis terenmiddag werden de hekken echter weer gesloten, zoodat iedereen weer langs den ouden weg moest gaan. De afrit naar het BoL werk is nog niot geheel gereed, deofficieele openstelling zal nog geruimen tijd moeten wachten, temeer daar men eerst met het ver sterken van de spoorbrug boven den afrit ge reed moet komen. Veroordeeld weiden: A. de B., directeur eener Naamlooze Ven nootschap alhier, voor het niet plakken van rentes at: e^s op de rentekaarten van een twewetal zijner arbeiders tot 72 geldboeten van 59 cents of één dag voor elke boete. B. IC, logementhouder alhier, terzake van op den 4en Januari 1928 met zijn auto te hebben gereden op den oprit West-Varken- oordscheweg alhier op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer aldaar in ge vaar werd gebracht doordat hij toen aldaar met een snelheid van ongeveer 50 K.M. per uur, links naast in zijn© richting rijdenden tram heeft gereden en terwijl een tram uit de tegenovergestelde richting kwam aanrijden met zijn motorrijtuig tu-sschen die beide trammen is toen doorgereden zonder zijn vaart echter te verminderen, en terwijl de ruimte tusschen die trams terwijl de be stuurders zoo snel mogelijk remden slechts ongeveer 4 Meter bedroeg tot een geldboete van 25 gulden sub. 5 dagen hechtenis met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van vier maanden. De eisch van het O. M. was in deze een geldboete van 200 subs. 50 dagen hechtenis met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Het venten in den Hoek en bij de Nenijto De Rotterdamsche Boud van Stiraatkooplieden heeft in een schrijven aan den Gemeenteraad verzocht het venten in Hoek van Holland, evenals dat in Rotterdam liet geval is. wij te geven, opdat de straatkooplieden, die hun waren in wagens en manden bij zich hebben kunnen blijven staan om hun waren uit te venten op plaatsen, waar zij het verkeer niet belemmeren In het schrijven wordt o.m. nog gevraagd, plaatsen beschikbaar te stellen voor diverse handelsartikelen aan den weg, leidend naar liet tentoonstellingsterrein van de Nenijto ZANGSPEL „MALLE GEERT" Zondag 6 Mei heeft in het gebouw Odeon aan de Gouvernestraat een Iiefdadigheidsuit- voering plaats, waarvan de baten komen aan het parochiaal Armbestuur „St. Hildegardis" Het R. IC. Gemengd koor );St. I-Iildegardis" zal dan voor de 3e maal opvoeren hot zang spel Malle Geert" t waaraan pl-m. 70 personen medewerken. Wij verwijzen verder naar do kabouter-amnonce in ons blad van heden. Die twee bekeuringen oploopt Een vrachtauto bestuurd door den 26-jarigen hieribottelaaa- A. D. reed gisterenavond om 8 uur ovar het trottoir van de Jacobastraat, hoek Oktenibarnevel'tsti'aiait. Op het trottoir stond de 50-jarige C. v. S., wonende Hugo Molenaar- straat, leunend op zijn rijwiel. De man werd aangereden en kwam te vallen. Na door den G.G.D. ter plaatse te zijn behandeld, werd S. naar zijn woning gebracht." Tegen den chauffeur ia een dubbel proces verbaal opgemaakt. Eerafcaus omdat hij onder drankinvlocd stond, vervolgens omdat de man geen rijbewijs bij zi-oh had. Ook werd nog ge- oons'tateerd, dat de handrem vau den vracht wagen niet werkte. Vandaag is onder zeer groote belangstel- li ng het stoffelijk overschot van de 61-jarige mevr. Groenhuizen ter aarde besteld op de Aigemeene Begraafplaats. De oude dame, die aan den Wesfcersingel woonde is, zooals men weet, Zaterdagavond onder Ovorschie bij het ernstige auto-ongeluk, terwijl zij aan de kant van den weg stond, in een sloot gewor pen ©n door verstikking om het leven geko men. De heer Groenhuizen, wien, zooals men weet, beide beenen werden gebroken, is he dennacht aan de gevolgen overleden. BEIDE BEENEN GEBROKEN. Terwijl gisterenavond om ciroa 9 uur, de 18- jarige schippersknecht W. S. van de lichter „Relimir" en wonende te Neubargweier (Duitschlamd), bezig was op het Pranische sa. „Edimp'nd Labori", liggende in de Waalhaven 37, een tros los te maken, gleed hij in het donker uit over een ijzeren bint. De bint kwam te vallen op de beide beenen van den schippers knecht, waardoor deze ledematen braken. Het politie-bootje II vervoerde hem naar het bureau, waar de G.G.D. hem overnam en naar het ziekenhuis aan den Oo'olsingel bracht, al waar hij werd opgenomen. Verwacht wordt; Matige O. tot Z.O. wind,; licht- tot halfbewolkt, droog weer, iets koeler. De barometer verandert op den voormiddag weinig. V Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 7.58 tot 's morgens 3.5C. GEHUWD; C. Veulind 24 jaar en C. Oost er- lee 20 jaar J. Koot 32 jaar en E. Stuur man© 22 jaar H. Tolenaar 24 jaar en J. Hop man 23 jaar J. Flink 30 jaar en C. van Eyk 24 jaar E. Mahieu 22 jaar en S. Ca- mesi 25 jaar A. Pijpers 22 jaar en A. .Dries 20 jaar A. Klarenbeeli ges. 33 jaar en C. Lite wed. 33 jaa Z. de Werk wed. 43 jaar en C. Knijpers 30 jaar N. Wacker w. 49 jaar en P. André 33 jaar J. Dubbeld 29 jaar en C. Fillekens 39 jaar D. Hagen- dijk 26 jaar en T. de Bruin 21 jaar W. Spek 24 jaar en A. v. Vv'aisum 24 jaar J. Hendriks 24 jaar en J. Verweel 25 jaar - C. Geleijnse 24 jaar en C. Wiltegers 20 jaar M. Gloudt 21 jaar en E. Witte 18 jaar J. Andiriesen gee. 43 jaar en G. Smit 27 jaar J. H. van Dillen 23 jaar en H. v. d. Heide 19 jaar H. De Hoog 31 jaar en T. Jans wed. 40 jaar J. Hin 30 jaar en B. Herman 27 jaar N. Maagdenbelg 25 jaar en M. van Dijk 23 jaar C. Mm ie 30 jaar en Trichus 37 jaar J. Schooueaberg 29 jaar en A. P far er 24 jaar J. van Antwerpen 32 jaar en N. Zeedijk 29 jaar W. Spruit 26 jaar ©n M, Schetter 24 jaa J. Maimissen 38 jaar en J. Kleingeld 27 jaar W. P. Zoutendijk 27 jaar en J. van Walsum 31 jaar. D. Knol 31 j. en J. A. Burgers 24 j. D. v. Leeuwen 21 j. en M. W. de Vos 24 .j. A. Diephout 28 j. en J. Burger 27 j. A. Smink 23 j. en C. J. Bergschneider 24 j. C. Beze- mer 21 j. en M. P. de Lange 22 j. B. Bouw man 25 j. R. Boekbinder 24 j. A. J. Lusse 24 j. en C. Hagen 27 J. C. Appeldoorn 29 j, en N. Dekker ges. 28 j. J. M. v. Vugt 23 j. en J. v. Gilst 24 j. C. Beverloo 24 j. en W. Zwaaneveld 24 j. J. W. v. d. Kraan 25 j. en J. Leentvaar 20 j. C. Goedkoop 24 j. en J. Brouwers 22 j. J. de Haan ges. 52 j. cn H. Heijmans 47 j. J. Lous 23 j. en L. P. Wiegmans 16 j. F. Marijnissen 23 j. en O. M. v. d. Vijver 19 j. G. A. A. Smit 22 J. en M. T. Eichelsheitn 21 j. P. A. v. d. Berg 22 j. on A. de Grauw 18 j. F. W. J. Muller 24 j. en C. Planije 24 j. J. M. Reuselaara wedr. 72 j. en. C. J. Zegers wed. 62 j. J. Kooien 24 j. en C. Heijkoop 18 j. D. C. do Jong 26 j. len N. de Haas 22 j. J. Devilee 22 j. en J. A. C. Dahmeljer 22 J. A. J. Peters 25 j. en T. A. v. Gils 23 j. II. Stok 23 j. en A. Gouzij 21 j. J. W. Beuger 26 j. en A. L, de Sterke 18 J. W. Roessen 23 j. en P, Soesdorp 22 j. J. Schipper 24 j. en C. A. v. Ipenburg 25 J. J. C. v. Wijlaud 28 j. en L. C. v. Kuilenburg 21 j. J. Q. v. Tiel 22 J, en P. A. Bos 17 j. G. Schriel 31 j. en H. F, Rotmans 27 j. J. D. r. d. Berge 27 jaar on J. Bakker 24 J. J. van VHst 24 j. en J. Siegers 22 j. J Batenburg 24 j en W. Niezen 24 j. J Dekker 28 j. en P. Schenk 24 j. B. Spilt 19 j. en Iï. Kloots 22 j. B. L. Corlemeijer 27 j. en M C Visser 25 j A. F. Baars 29 J. en J. Kuijff 23 j C. J. Luijendijlc 27 j. en A. H. v d. Pol 20 jaar H. Verhoef 26 J. en J Sluimer 26 j J v. Eijk 22 en D. Groenendaal 22 j. A. J. v. Oosten 27 j. en F. J. v d Heuvel 23 J - J. v. d Veer 24 j en E M Boxean 20 j A. G- de Gier 27 J. en J. Muhienbruch 24 j. - B. A. Pors 27 j. en G. A. Schot 24 J. A. J Visser 25 j en C F de Klepper 23 j J. Doeland 25 j. „an C. H Poot 21 j C. v. Heiningen 23 j. en C. M. v. d Zee 20 jaar N. J. J. Grobben 25 l en E. C de Vries 25 jaar J W Hoogenkamp 24 j en J. H. Loekemeijer 23 J. A. Diepen- daal 32 j. en F. Herrmann ges. 27 j. J. W. Steffen 21 j en A A Maas 23 j J van Oort 39 j. en A. van Mameren 31 j. J. C. Kuurslra 24 j. en A. Ter Smttte 27 jaar, Moeder en kind omgekomen Gisterenmorgen werden in perceel Bremiaan, 6 te Universum mevr. M. M. C. L. oud 22 jaar en haar dochtertje van een J4 jaar dood te bed gevonden tengevolge van gasvergiftiging. Do buren roken de gaslueht en waarschuwden de politie en den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst. Mat een zuurstof-apparaat werd ver geefs beproefd de levensgeesten op te wekken. Weer oen Ioonkwestie Hedenmorgen is onder de havenarbeider^ aan die bopgovens te IJmuiden een staking om een Ioonkwestie uitgebroken. Het losaingswerk ligt titans geheel stil. Er wordt hedenmiddag met de stakers onder, handeld. *1 l<400 No. 15934, 19400. 3 4275 5158 7943 10501 12835 136 4374 5684 8001 10615 12894 482 4456 5772 8325 10771 13321 715 4-503 6004 8424 10814 13346 834 4661 6680 8434 11096 13606 1522 4694 6856 8520 12010 14032 2086 4697 6965 8772 12109 14091 2772 4825 6985 8833 12131 14214 2894 4891 7196 9386 12164 14475 3931 4959 7279 9910 12647 14S90 3982 5066 7355 10134 12730 15186 4040 513S 7747 10436 12789 15293 4083 In de vorige lijst stond 6058, m. z. l. s. U697. 15340 15965 16222 16278 16471 16510 16933 16945 10960 17208 17448 17839 80o8 18092 18104' 18380 18571 18082 1871T: 18999 190C3 1990S 19970 20197] 20200 B. B., Kethel. R. K. Indisch Bureau, leider de heef Rch nebbei ié, de Carpentier« etraat 153, 'a Graveuhage.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3