DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 51ste Jaargang Maandag 7 Mei 1928 No 15160 Dit nummer bestaat uit vier bladen STADSNIEUWS DE BROEDERS VAN HET FRANKELAND 60 JAREN IN SCHIEDAM. DE DR. NOLET-STICHTING EEN RONDWANDELING DOOR HET R. K. ZIEKENHUIS R. K. SCHIEDAMSCHE TOONEELCLUB Millionair tegen wil en dank HET .SUBSIDIE VOOR HET R. K ZIEKENHUIS Wijzigingen in de subsidievoorwaarden AGENDA H. D- V. S HAARLEM 4—1 ATHLET1EK- EN VOETBALVER EEN. „SCHIEDAM" NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bureau: KOEMARKT 4» SCHIEDAM. Telefoon Iutercommuuairl uo. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3.25, per maand 1.10, per week 25 ct. Franco per post 3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 6 ct. Postchêque en Girodienst 81440 4 sm ADVERTENTIëN 15 regels 1.55. Eike regel meer 30 ct Reclames tussehen den tekst 00 of per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 25 ct. elk woord meer 5 ct. tot oen maximum van 50 woorden. Kabouteradv. 5 reg. 0.50 10 reg. 0.75 15reg ƒ1 Incassoksten worden berekend 1 Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150 bij verlies van een duim; 75 bij verlies van een wijsvinger; ƒ50 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAV Bank. Lange Haven no. 103, Schiedam. Een enkele Schiedammer met vergrijsde haren herinnert zich wellicht het feit zelf. Doch al was men geen ooggetuige, het eisclit geen historische studie of folianten onderzoek om zich een voorstelling' te ma ken hoe deze gebeurtenis zich voltrok. Evenmin eon fantasie-rijke geest. Het moet immers aldus gebeurd zijn, dat zich tot klooster-roeping aangetrokkenen, in voor beeldige nederigheid in kleinen getale bijna onopgemerkt, do oude veste Schiedam bin nentrokken. Geen fanfares, geen schet terende welkomstmuziek of jubelzang, die bij minder ingrijpende gebeurtenissen vaak schijn voor wezen moet propageeren. Het „jubilate'' werd niet op deze wijze ver klankt, doch in dankgebed getoonzet, ver tolkt door de weinigen, die zich toen een z w a k k e voorstelling konden vormen van liet. beteekenisvolle van het feit. Naast eenvoudige soberheid waren deze kloosterlingen echter vaardig in twee grootsche eigenschappon, opvoedkunde en wilskracht. Zij kwamen immers niet. den onverzettelijken wil met taaie energie ge slachten na geslachten onderwijs te bren gen van hoog gehalte naar clc stof en door drenkt en doortrokken van den christelijken geest. Een onderwijs, dat niet in de eerste plaats beoogde geslachten paraat te maken voor den maatschappelijkcn levensstrijd een eigenschap die elk onderwijs gemeen lieeft doch dat leerde dat ook deze maat schappelijke levensstrijd moet. gezien worden in het teeken vap de uiteindelijke bestem ming van den mensch naar Katholieke over tuiging. Do vraag is gewettigd: zijn de Eer waarde Broeders hierin geslaa.gdDie vraag behoeft niet beantwoord, althans niet voor hot huidige geslacht, dat door hen de grondslageen van zijn ontwikkeling ont vangen heeft. Het is eecn breede schare, die dooi de Schiedamsche Broeders ingeleid zijn in de eerste beginselen. Zij behooren tot. den geestelijken stand zoowel als tot de leeken. Over de geheele wereld zijn zij verspreid. Enkelen zijn hoog geklommen op de maat schappelijke ladder in den handel, in de industrie, in do academie beroepen. Ande ren zijn tot. functies geroepen oogensehijn- lijk wellicht van mindere waarde en praal, wellicht nog méér dienstbaar aan maat schappelijk werk als degenen, die in de zooevcn genoemde rubrieken zijn in te dee- len. Eéne zaak hebben echter allen gemeen, moeten zij gemeen hebben. Het bewust zijn, dat zij veel, zooal niet alles, te dan ken hebben aan den pioniersarbeid door de Eerwaarde Broeders voor hun ontwikke ling verricht. Is er een laat het hem dan maat schappelijk vergaan zijn zooals 't wil die zich niet herinnert en met eerbied en dank herinnert de broeders, die op meer dan voorbeeldige wijze op zijn jeugd een stempel drukten hetgeen zelfs deze moder ne tijd niet vermag te vervagen. Om slechts uit een zekere periode een greep te doen. Voor wiens blik herleeft niet de ge zaghebbende Broeder Edwundus, de ener gieke en krachtige philatelistisch aangeleg de Broeder Frumentius Z.G., de vriendelijke Broeder Angelus de artistiek aangelegde Broeder Madestinus, de tot Schiedam zij het niet formeel dan toch in wezen genatu raliseerde Broeder Dagobest en de lijst boogt slechts op onvolledigheid. Al schrijvende doemen zij op voor den geest als een machtige groep voortrekkers met slechts één devies, luidende: „Onder- wijs-apostolaat". En alleen zonder uitzonde ring, bevoorrechten ook Rotterdammers die „bij de broeders op school hebben gegaan" danken heden den dag waarop vóór 60 jaren deze Congregatie de stad heeft betreden en een begin gemaakt met het aan vankelijk bescheiden, doch thans grootsch uitgegroeide werk, waarvan de Sint-Wille- brordusstichting-scholen de massieve getui genis afleggen. Schiedam 7 Mei 1928. MB. M. M. VAN VELZEN. Wanneer gij eenig uitslag bij Uw kind ■waarneemt; laat dit dan direct den dokter eien. Wat vandaag nog een klein plekje is, kan zich morgen al uitgebreid hebben. De kans bestaat, dat het besmettelijk is voor anderen. Stuur daarom uooit een kind met uitslag naar scbool, zonder den dokter om raad gevraagd te hebben. GEZONDHEIDSRAAD Dnsdag 15 Mei zal heit R. K. Ziekenhuis officieel worden geopend. Reeds zijn sinds een drietal weken zes zusters ijverig met de aankleeding bezig, deze week zullen er nog n tiental arriveeren, zoodat als het noodige meubilair maar niet op zich laat wachten, de poorten voor de patiënten kunnen worden opengesteld. Intusscheu valt daar voor het oogenbiik nog niets van te zeggen. En toen We Zater dagmiddag, onder leiding van den directeur, dr. Geerdes, een rondgang maakten door het gebouw, konden wij eonstateeren, dat er nog lieel wat werk in deze dagen zal vallen te verrichten. Treedt men door dé breede poort dan treft al dadelijk boven tien luifel over den ingang het in hardsteen gehouwen kruis met daar onder de woorden: Dr. Nolet-Stichting, als blijvende hulde aan den man, die voor Katho liek Schiedam den bouw van een eigen zie kenhuis mogelijk maakite. Door de breede deur treedt men de hal binnen, en dan ziet men voor zich uit en rechts en links de gangen, die in weinige oogenblikken de bezoeker een overzicht gun nen en de geheele eenvoudige, praktische in deeling van het ziekenhuis. De gangen rechts en ünks geven toegang op de Noordzijde naar dienstvertrekken, op de Zuidzijde naar verpleegkamers. Aan het uiteinde van den middengang, welke het gebouw in het hart doorsnijdt., vindt men de kapel, rechts van den gang de zusiterafdeeling en de verloskamer, links de operatiekamer en Röntgenafdeeling met annex-en. Slechts het middenstuk van het gebouw is tweeverdiepings. Hier heeft men de kamers voor de le en 2e klas-patiënten en voorts rui me berg. en droogzolders. Naar deze verdieping voeren lift en trap, ongeveer ter hoogte van de verloskamer, ter wijl hier eveneens een benedentrap naar de in richting voor de centrale verwarming leidt. De verpleegkamers van de beide voorvleu gels bevatten links een kinderzaak een zuige- lingenafdeeling niet 5 open boxen, (in den beide zalen zorgt vita-glas voor de doorlating dei ultra-violette stralen) een klein patiënten- amertje en een zaaltje voor vier en een voor zes patiënten. Rechts heeft men drie kamers vooi drie patiënten, een isoleerkamer, een zaal vooi vier en wederom een voor zes patiënten. e zalen zijn betrekkelijk klein, maar de vleu- se s zijjn op uitbreiding met groote zalen aan weerszijden berekend Aan de Noordzijde in algemeeneu zin t e enstvertrekken vindt men links naast tan "pnan:le-af'de.eling voor kinderen met gesio- oxen, waar de kinderen eerst eenige da gen verblijven ter controle of ze geen besmet- de \-L^ mee6rengen alvorens ze naai de Hind er aid eelng worden overgebracht, een a ora, oi ium, een isoleerkamertje voor meer rumoerige patiënten, theekeuken waarin tcle- toon volgens gecombineerd systeem voor huls en stad, badkamer, wachtkamers, spreekkamer, dootorenkamer. Rechts treft men een portiers kamertje, een administa-atie-afdeeling, hoogte- zonafdeeling wawar desnoods vier koogtezonnen kunnen worden geplaatst en met aparteu ingang: ppt» non kliniek-af deeling. Donkore kamer, zijn u-m deze afdeeling annex. Op de zalen zijn de bedden niet door gor dijnen afgescheiden, opdat overal vrijelijk licht kan toetreden. Alleen kunnen voor bij zondere gevallen, als bij behandeling,, be zoek, volgens een bijzonder handig nog zel den toegepast systeem de bedden met een gor dijn worden afgesloten. Een modern signaal-systeem door liet ga. heele huis waarschuwt met bromgeluid en licht de zusters indien en waar hun aanwezig, held gevraagd wordt. De vloeren in de zalen zijn met linoleum- bedekking en aan de kanten houtgraniet, de muren zijn van onder met afwaschbare wa terverf beschilderd. Tegen den linkervleugel is een garage g,- bouwd, waar de ziekenauto's tot voor de gangdeur rijden om de zieken uit te laden. Het kapelletje, hoe leeg nog, maakte reeds nu met zijn beschilderde ramen, waarin we de afbeeldingen opmerkten van de H.H. Cosmas en Damianus, een bijzonder intiemen indruk. Een kleine sacristie en paramentenhamer komen op de kapel aan de altaarzijde uit. In de Röntgenafdeeling valt het oog ter stond op het moderne Fransehe toestel van Ga-iffe en op bet van bariumsteen opgetrokken isoleerbokje. 't Spreekt vanzelf, dat ook de operatiekamer aan de allernieuwste eisthen voldoet, een Keissveriichting laat van het plafond af het licht uit vijf lampen zich con- centreeren op de plek waar de operatie wordt verricht; een apart in te schakelen lamp vergroot zoo nc-odig de lichtsterkte-, terwijl mochten plotseling de lichten weigeren, daar door automatisch onmiddellijk een op ecu accu werkende lamp aangaat. De overal bij zonder hygiënisch ingerichte wasehbakken kunnen bieir met kniobeweging worden ge ledigd. In deze afdeeling vindt men tr/ens een sterelisatiekamei', instrumenten- en verbamdkamer. Uit de Zusterafdeeling rnaken wij melding op de eerste plaats van de royale keuken, met afzonderlijken ingang weer; een groot fornuis, een warm aanrecht, geweldige vaa.t- kasteu, gelegenheid om desgewenseht later op stoom te koken, geven het bewijs, dat ook hier reeds met eventueele uitbreiding is re kening gehouden; in de bijkeuken bewonder den we een reeds in werking gestelde brood- snijmachine. Voorts hei-bergt deze afdeeling een eigen wascliinrichting van waaruit een lift naar droogzolder en mangelkamer voert, en verder den refter en de recreatiekamer voor de zusters. Op de bovenverdieping vindt men, gelijk reeds gezegd, de kamers vooi de eerste- en de tweedeklasse-patiënten, vier voor elk twee t.weede-klassers en drie voor elk één eerste klasser. Geheel volgons do nieuwe eischen is zorg gedragen, dat overal volop licht kan toetre den. Reed-s thans in zijn betrekkelijke kaal heid maakt het ziekenhuis den indruk, dat men er tenvolle rekening mee heeft gehouden dat voor gunstig verloop der ziekte een der eerste vereisohten is, dat de zieke zich in prettige, behaaglijke omgeving móet bevinden. Moge Gods zegen over deze grootsche Ka tholieke stichting overvloedig neerdalen tfot heil van allen die er in worden opgenomen, naar lichaam en naar ziel. 'f Is een uitstekend geslaagde voorstelling geworden gisterenavond in den R. K. Volks bond en het inleidende woord van kapelaan Wiemers, den directeur van het St. Aloysius- patronaat te wiens bate de R. K. Schiedamsche tooneelclub optrad, zal zijn verwachtingen wel bewaarheid zien, dat waar hij zich anders met zijn patronaat juist zoo ongeveer bedruipen kon. hij nu weer voor een poosje zich wat beter zal kunnen roer» De zaal- was goed be zet en er werden veel loten verkocht, zoodat bij de volstrekte belangeloosheid van dé op tredende club een flink batig saldo" moet verzekerd zijn. We hebben over het stuk dat voor 't voet licht werd gebracht, indertijd reeds een en ander geschreven. Men herinnert zich: een kantoorbediende Charley Staffoird, 'ziét zich voor de onverwachte erfenis geplaatst van een millioen dollar, hem nagelaten door zijn groot vader. Uitgelaten van vreugde noodigt hij al zijn vrienden uit op een gezellige fuif en hij is juist op het punt zich tegenover Mary, de pelegdochter van zijn kostbaas be verklaren, als een notaris hem het testament van een oom kom.t voorlezen die hem tot universeel erfgenaam maakt van zijn heele vermogen vijf millioen dollar, miits Charley in een jaar tijds, op de minuut af, op zakelijke wijze zich van het millioen van zijn grootvader weet te ont doen. Intustschen mag hij zich niet verloven, .niet. trouwen, niemand in het vertrouwen ne- mlen en nog enkele -(Utrgelijke voorwaarden meer. Cliariey neemt de voorwaarden aan. zich geen oogenbiik bewust van do moeilijkheden die er zich uit zullen gaan voordoen en waar uit hij zich in de voortreffelijke uitbeelding, welke Hans Nolet van het werkelijk niet be nijdenswaardig persoonaadje gaf. Immer weet te redden met een goed humeur, dat op de zaal aantrekkelijk werkte. De leider van de club, weid door de leden vau zijn troepje waardig bijgestaan. De dames Hilly Evers als het kittige, kattige vrouwtje van den in be teken doen rakenden voomialigen kostbaas, haar karakter ook dan niet verloochend; Ma- rainne No-let met- de gave creatie van de in haar vejrtrouwen geschokte bijna-verloofde; Ann ie Beukers, met een eigen goedgeslaagde typeering van de prima-diva; Gonzie Kappel- hof in haar verontwaardiging Maria Meyer als de typiste een het tmvesti-rolletje van Frans Konijn als picolo, ze mogen allen en alle op welverdiend succes terugzien. De club beschikt voorts over een s-tel heel goede spelers. We noemden reeds Hans Nolet, Wim Rademaker, Piet Engiering en Fhonis Blaissee als mir. Plucky een hikje te ge chargeerd vertooneu zich met een losheid en vlotheid op de planken, welke aan liun spel volop het eerst noodzakelijke, de natuurlijk heid geeft. Ze gaven elk voor zich Jan Nolet als Frank niet te vergeten een volkomen aannemelijke uitbeelding van de vooi' te stellen persoon, in wiens karakter zij zich terdege had-den ingeleefd. De R. K. Schiedamsche tooneelclub heeft weer een goede beurt gemaakt. Kapelaan Wieme-rs dankte mjet een kort maar hartelijk woordje, dat hij van een lauwer krans deed vergezeld gaan. De heer Jan Zoetmulder een der commissie leden van het Aloysiuspatronaat bad de ver loting onder zijn hoede genomen, die vooral ook wel daarom een buitengewoon succes had, om dat er twee levende prijzen, een heusch lam. nietje en een dito geitenbokje, welk laatste er op gedr-eseerd scheen om zijn sympathiek ge- lluid te laten hoornen als er over hem gespro ken werd, aanwezig waren. Beide ondervon den natuurlijk een buitengewone belangstel- B. en W. schrijven aan den raad: Uw raad bereikte reeds ons voorstel tc-t bet v&rleenen van een subsidie aan liet R. K. Zie kenhuis. Toen on-s echter ter oore kwam ,dat bij de Commissie voor liet Gemeentelijk Ziekenhuis bezwaren tegen de door ons voorgedragen re geling bestouden, hebben wij ons nader met haar in verbinding gesteld. Bij hét overleg, dat als gevolg daarvan plaats had, moest, door on.s worden erkend, dat een paar punten nader onder het oog moesten worden gezien. Dit betrof de invoering van het tarief 3e klasse A en -het verzekeringsfonds, over welk laatste in de toelichting wordt gesproken. Het bleek, dat deze punten niet zoo in eens tot klaarheid kunnen worden ge-bracht, zoodot zij nader zuilen moeten worden bekeken. Daarom achten wij het bij nader inzien ge- wenscht, dat zij uit liet voorstel worden gelicht. Dit brengt mede, dat het R. K. Ziekenhuis zal moe-ten beginnen zonder bedoeld tarief 3e klasse A en dat thans niet wordt beslist om trent de gevolgen van bedoelde verzekering ten opzichte van deze subsidieregeling. Evenwel zullen deze punten nader worden onderzocht, waarbij uit den aard der zaak na der overleg met de Vereeniging zal worden ge. pleegd. Terwijl wij dus voor het overige onze voor stellen handhaven, waarbij ook de tariefverla- ging voor bet Gemeentelijk Ziekenhuis, die dan in zal gaan bij de volledige ingebruikstel ling van li-eit R. K. Ziekenhuis, moeten wij u voorstellen de bewuste punten daaruit te lich ten. Vau deze gelegenheid maken wij gebruik nog eenige verbetering te brengen in de for muleering der voorwaarden. Ad 1. Het is gewen-sciht uitdrukkelijk te eon stateeren, dat de subsidie alleen wordt ver leend voor ziekenhuisverpleging, zoodat wan neer tevens andere diensten voor de Vereeni ging worden verleend, een. splitsing moet plaats hebben. Tevens Is te vermelden, dat de on- en min vermogende patiënten ingezetenen van de Ge meente moeten zijn. In verband met een en ander is in te voegen achter „patiënten", „ingezetenen der Gemeente" en achter „de gemiddelde kostprijs" „der zie kenhuisverpleging." Ad 2. In plaats van: „In mindering komt het gemiddelde verpleeggold per verpleegdag der on- en minvermogende patiënten" enz. te lezen: „In mindering komt het gemiddelde over eenkomstig punt 3 berekende niet oninbaar ver klaarde verpleeggeld per patiënt per verpleeg dag der on. en minvermogende patiënten" enz. Ad 5. Het 2e en 3e lid betrekking hebbende op een 3e klasse tarief A vervallen in ver band met het boven geschrevene. Ad 6. In plaats van „De begrooting. wordt voor den 1 Juli van elk jaar vooraf gaande aan dat, waarvoor zij moet dienen.... ter goedkeuring overgelegd te lezen: „De be groetingwordt vóór 1 Juli van elk jaar voorafgaande aan dat, waarvoor zij moet die nen en voor de eerste maal vóór 1 November 1928ter goedkeuring overgelegd". Ad 7. Het twee-de lid thans luidende: „Het na afloop van ieder jaar te veel of te weinig betaalde zal hij volgende voorschotbetalingen worden verrekend" te lezen: „He-t na afloop van ieder jaar te veel of te weinig betaalde zal bij volgende voorschotbetalingen worden verrekend en het overblijvende aan het oind worden teruggegeven of bijbetaald". Ad. 8. 2e gezin. In plaats van: „Voor een gedeelte van een kalenderjaar wordt het voor schot naar evenredigheid berekend", te le zen: „Voor 1928 wordt bet voorschot en hét maxi mum van 6000 verpleegdagen berekend naar evenredigheid van den tijd dat het zieken huis in dat jaar volledig in gebruik was. De gemiddelde kostprijs en het gemiddelde ver pleeggeld per patiënt per verpleegdag worden over dat jaar eveneens berekend over het tij 1 vak waarin het ziekenhuis volledig in gebruik was". Wat betreft de verlaging van de tarieven voor het Gemeente-ziekenhuis, deze zal, gelijk boven werd opgemerkt, moeten ingaan niet de volledige ingebruikstelling van het R. K. Ziekenhuis. ling, vooral van de aanwezige kinderen. Alle prijzen waren gratis beschikbaar gesteld. Een strijkje bestaande uit de jongehee-r-ea M. J. Vlug (piano) en Joh. Verhaar (viool) luis terde den uitstekend verloopen avond op. Het stuk, waarvan de inhoud onschuldiger is, dan de titel zou doen vermoeden, werd in j-ubileum-stijl voor het voetlicht gebraclit- Te betreuren viel het echter, dat doorgaans te hard en te vlug werd gesproken. Enfin, de aanwezigen hebben genoten, en dat is toch op een avond als deze, hoofdzaak. Aan het slot van den avond werd de regisseur, <le heer G. Groeneveld met een krans gehuldigd; de dames kregen -bloemen. Tot slot werden eenige dansen uitgevoerd. Bij de voortzetting van het feest viel het ons op, dat zich tot 2 uur verscheidene kinderen beneden de 16 jaar in de zaal bevonden. 'e Maandags repetitie Muziekgezelschap St, Ambrosius, 8 uur, R. K. Volksbond, lederen Maandagavond clubavond R. K, Damclub I. D. O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur. Dinsdags bestuursvergadering R. K. Metaal» bewerkersbond „St. Eloy" Gebouw R. K. Volks, bond. Eiken Woensdagavond R. K, Burgerjonge- (tegen vereeniging „Kath. Streven", Gebouw Kath. Kring. Aanvang half seven. lederen Woensdagavond van 7 uur tot balt 9 zitting bestuur Spaarfonds R. K. S. V. Excel sior; Gebouw R. K Kring. lederen Woensdag Repetitie Koninkl. Man- nenzangvereenlging „Orpheus". Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang halt negen. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand ver. gadering Katholiek Leven, Gebouw Katholie ke Kring uur precies. -- j lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur !s geopend het Stedelijk Museum, St. Jorli Doele, Doeleplein. lieden Feestavond, te geven door de tooneelvereë- niging „Vriendenkring" met medewerking van het strijkorkest „Onder Ons". Musis Sacrum Aanvang 8 uur. BEURS VAN SCHIEDAM Moutwyn SCHIEDAM, 7 Mei. Officieele notecring van de Commissie uit de Kamer van Koop. handel. Moutwijn 46 pCt, 19.— per H. L. Namens de commissie voor de noteerteg, H. J. JANSEN. :(j Spiritus SCHIEDAM, 7 Mei. Men noteert voor me lasse spiritus 100 pet. ƒ29.— per H.L. Ruwe graansptritus'61 pCt. 17.— per H.l^ Spoeling .'•-«§ - Noteering 1.40. Gisteren speelden de blauw.witten aan de Damlaan den revanche.wedstrijd tegen Haar lem en wisten thans in een aardigen kamp met 41 te winnen. De Schiedammers misten v. d. Griend en Engering, voor wie achter» eenvolgens J. Valk en W. Brounts invielen. Ondanks de geweldige hitte werd er een ste vig tempo ingezet en de Haarlemmers zijn iets meer aanvallend. De Schiedamsche voor hoede, vooral de rechterwing, breekt nogal eens door, en is een doorloopend gevaar voor de roodbroeken. Bij een der keurig opgezette aanvallen, wordt de bal fraai voor doel gezet en de reohts-bin-nen scoort een schitterend doelpunt. Een kei van Soheffer beukt de bo venlat en ketst weer liet veld in, waar Bron- neman naast schiet. Van E)s speelt weer een goeden wedstrijd en belaagt steeds het Haax- lemsclie doel. Nolet zorgt dan voor den ge. lijkmaker, wanneer hij inschiet en de bal via de paal in 't net verdwijnt. Rust 11. Na de hervatting spelen de Schiedam mers veel productiever en legio schoten krijgt de Haarlem-keeper te verwerken, hetgeen hij op fraaie wijze doet. Scheffers speelt spil en rechtshalf tegelijk, en zit geducht achter z'n voorhoede; Den Hoed, d-ie 't in dezen wed strijd wel geloofde, lost eens een venijnig schot dat echter goed gekeerd wordt. Van Es zorgt na 'n alge-meenen aanval voor het tweede Söliiedamsohe doelpunt, terwijl even daarna de keeper een effectvo-llen bal van Valk laat glippen en de stand dus 31 is. De Haarlem mers spelen werk ei ij k schitterend trough-pass- spel en ware de Bruin niet zoo geweldig op dreef geweest dan had Smoor zeker meerma len moeten visschen. Door een misverstand tussehen keeper en back ontstaat dan het 4e Schiedamsche doelpunt 41, met welken stand scheidsrechter A. Wey het einde aankondigt. Het was een prettig gespeelde wedstrijd mat vele aardige momenten. Scheidsrechter Wey verstaat de kunst goed om zulke wedstrijden te leiden en onderbreekt het spel zoo weinig mogelijk. Bij de gasten speelden de rechter- wing en mid voor goed voetbal. Bij de blauw- witten speelden de invallers een aardige partij vooral Brount-s pastte zioh goed aan. Zaterdag herdacht de voetbalvereniging ^Schiedam haar 20-jarig bestaan. 's Avonds te 7 uur -had een receptie plaats in het gebouw „Eendracht". Gelukwenschen kwamen in van B. en W. van Schiedam, de voetbalvereniging-en Laakkwartier, A.D.O., R.F.C., Delft, Fortuna en Hollandiaan. Bloe men waren gezonden door S.VJj7Ursus, Velocitas, alsmede enkele particulieren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1