De veenbrand in Drente - Motorsport en Zeilsport - Internat, tramverbinding Een geweldige brand heeft Gcllicum bü Geldermalsum geteisterd. De brand ontstond in een schuurtje achter het Hulppostkantoor. Door den feilen Oostenwind waren in een ommezien neren «™i„ron vr Hulppostkanloor afgebrand. Links: Ruïne van de Ned. Hcrv. Kerk met omliggende woningen. Rechts: De plaats waar eens een welvarende boerenhoeve stond ommezien negen won.ngen, de Ned. Herv. Kerk en het Een kijkje op den geweldigen veenbrand in Drente. De bewoners van Valtherblokkcr trachten met emmers water het vuur om hunne woningen te bedwingen. De Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging heeft 6 Mei haar opcningstocht gehouden naar Volendam. De drukte der verschillende tv dcs zeiibootcn in de Oranjesluizen. De Marathon-toren is nu gereed en steekt majestueus boven het nieuwe Stadion te Amsterdam uit. De aankomst van de deelnemers aan den openingstocht van de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging te Volendam. De aankomst van de deelnemers aan den Elfstedentocht, welke gehouden werd door de motorclub „De Baronie", te Breda. Links: In volle vaart kwamen de deelnemers door Breda gereden, waar langs de wegen drommen men- schen hen begroetten. Rechts: Rechts: Aankomst aan het eindpunt van het militaire team. üe bekende Limburgsche wielrenner Jos. Franssen uit Venlo, heeft het 24-uur-record op den weg verbeterd. Hierbij een plaatje van den renner in den start. Dezer dagen is de Internationale tramverbinding Heerlen-Aken officieel geopend. Aan de grens werd door den plaatsvervangenden landraad bet lint doorgeknipt. Het mirakuleuze beeld van O. L. Vr., dat 350 jaar afwezig is geweest, is Zondag te Renkum plechtig ingehaald. In processie wordt het beeld ter officieele huldiging naar de plaats, daartoe bestemd, gedragen. Zondag werd te Den Bosch de nieuwe Wielerbaan geopend. Mevr. v. Lanscbot knipt het lint door en opent hiermede de baan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 12