FEUILLETON GEKNAKT. WOENSDAG 9 MEI 1928 TENT OF CAFé? ROEKELOOS AUTORIJDEN OM SCHOONER OP TE BLOEIEN EEN ONFORTUINLIJKE INBREKER DERDE BLAD OPLICHTER MET ORIGINEELE IDEEËN koninklijke stoomschoenen- MARKTBERICHTEN. PAGINA 4 RIVIERTU DINGEN. AANBESTEDINGEN. RECHTBANK. „GEMEEN® STREEK" De landbouwer W. O. en. diens knecht J. O. te Zevenhuizen zouden zich op 2 Maart schul dig gemaakt hebben aan dierenmishandeling. W. 0. had op zijn erf een teef en daardoor veel last van bezoek van andere honden. Daarom hadden zij op 2 Maart een 44al honden opge vangen, en deze, hoewel zij er geen veratand van hadden, gecastreerd, door welke onoor deelkundige behandeling de dieren veel pijn hadden geleden. Zoo tenminste verklaarde de dierenarts dr. N. R. Slop. De eigenaren der honden, verklaarden dat do dieren wel weer hersteld waren, doch lang zoo tierig niet meer waren. Het O.M. waargenomen door mr. J. G. Hol- steyn vond het van de verdachten, die geen van beiden verschenen waxen een gemeen e streek en eiso'nte ter zake van opzettelijke beschadi ging van een anders hond, tegen ieder der ver dachten 1 maand gevangenisstraf. EEN VISCH-&TR00PER GESNAPT De 24-jarige werkman G H. uit Gouda staat aldaar als visehstrooper hekend. In den nacht van 1 op 2 Februari was hij met zijn broer aangetroffen in een roeiboot op een binnen water onder de gemeente Gouda. In die boot vervoerden zij een eohakel en een visohzegen. Ter zake overtreding van de Visscherijwet was H. veroordeeld tot 2 geldboeten van leder 25 eubs. 10 dagen hechtenis met verbeurd verkla ring van schakel en zegen. Verdachte wa3 van dit vonnis in hooger be roep gekomen, doch het O.M. meende, dat de straf niet te zwaar was en in elk geval zou hij het wenschelijk Vinden, dat het visohtuig verbeurd verklaard bleef, omdat verdachte, dan 'tenminste in langen tijd tijd geen gelegen heid zal hebben zijn strooptochten te hervatten. Eisch bevestiging van het Kantongereohtvon- nis, De i-cswerkman J. S. te Vlaardingen had op het erf naast zijn huis een tent geplaatst, waar in hij zonder daartoe verlof te hebben hier verkocht. Verdachte meende dat te mogen doen, omdat een tent geen localiteiit is in den zin van de Drankwet. De kantonrechter had hem echter wegens overtreding van de Drankwet veroor deeld tot 10 boete suibs. 10 dagen hechtenis. Zoo stond hij nu in hooger beroep terecht. Het O.M. meende, dat verdachte wel te goe- dertTouw kan zijn geweest, maar het houten gebouwtje, dat verdachte in zijn erf heeft neer gezet, kan moeilijk vallen onder het begrip van tent, zooals de Drankwet dat heeft be doeld. Verdachte's tent heeft ramen en deuren, er is een buffet in en ook een biljart. Daarom acht het O.M. het Kantongerechtvonnis ook terecht gewezen en eiseht het bevestiging daar van. Uitspraken 22 Mei. Een melkrijder gedood Gisteren heeft nog terechtgestaan de 19-jarige chauffeur L. B. wien ten laste was gelegd dat het op 11 Februari aan zijn schuld heeft te wijten gehad dat Ary Kaptein is overleden, doordat hij als bestuurder van een vrachtauto, daarmede rijdende op den Plantageweg, van uit de richting Oostzeedijk naar den Oude dijk, terwijl het erg regende en zijn uitzicht door de natte en telkens beslagen voorruit van zijn auto zoodanig was belemmerd, dat hij door die ruit zoo goed als niets kon zien, althans, dat hij niet voldoende kon waarnemen hetgeen zich op de straat bevond en aldaar voorviel, hoogst onvoorzichtig en roekeloos is blijven doorrijden met een vaart van ongeveer 25 K.M. per ten gevolge waarvan hij Ary Kaptein, die met zijn melkwagen voor hem uit op de rechterzijde van den Plantageweg reed, aanreed en daarop Een det .Lev ens blij hEÏd"-veih alen van CECIL ADAIB 24. Ten spijt van den zonnigen glans ln zijn goudbruine oogen was zijn gelaat ernstiger ge worden dan vroeger. En was zijn haar vroeger ,,geel" geweest, zooals Olive dat beschreven had, nu was het donkerbruin, en alleen rond de slapen, en in de vouw van den nek was de lichtere tint nog te herkennen. Ofschoon het kort geknipt was, schoten overal de krulletjes weer naar boven; de fijne vorm van zijn hoofd, en de flinke lijnen van mond en kin karakte riseerden hem tot iemand, die van nature een groente macht bezit. Hij keek van haar naar de wierookboomen, en toen hij de bloesems zag hangen, deed hij enkele stappen opzij, en pluk te, nu zonder den muur noodig te hebben en kele bloesems af. Carlos wat ben je groot geworden! O j'a, wat zou ik tien jaar geleden txotsch geweest zijn als ik dat ook gekund had. Lady Olivia, wilt u ze weer met mij deelen? Die Moemen die naar den hemel ruiken? Hij had schijnbaar niets vergeten. Zij nam een deel der bloesems, en keek hem begrijpend aan. Moet het voortaan Lady Olivia tusschen ons zijn, Carlos? denk heit wel, antwoordde hij ontroerd, ofschoon u voor mij altijd de Koningin van de Wolken en de Sterren zult blijven. In mijn hart blijft u reg-eeren als Contessa carissima Madonna mia! dat zal niet veranderentan nooit. Maar vrijheid van een kind, kan onge pastheid bij een man worden. Al die jaren dat ik weg geweest ben, heb ik veel gehoord en gezien. Toen kwam er weer plotseling een glimlach op zijn gelaat, en de kleine Carlos was weer bij haar teirug gekomen. U ziet dat ik erg ouderwetsch ben. Ik verkies nog altijd de ridders in hun wapenrusting en harnas bo ven de roode pronksoldaten en de slampampers in khaki. Zij glimlachten weer, én de kloof der jarenlange scheiding wa3 overbrugd. Heb je goede jaren gehad, Carlos? dat geloof ik wel. Alleen zijn het tamelijk luie jaren voor me geweest, antwoord- hoogst nalatig en onvoorzichtig inplaats van onmiddellijk te stoppen door een verkeerde be diening van zijn pedalen nog een eind is door gereden, waardoor Kaptein over een afstand van ongeveer 20 a 25 meters is medegesleurd, tengevolge van welke aanrijding Ary Kaptein is overleden door een „shock" die een gevolg was van meerdere zeer ernstige verwondingen. Verdachte verklaarde dat liij eerst sedert 5 dagen op dezen auto reed. Er was geen ruiten- wisscher. De zoon van verdachte's patroon had bij hem ln de cabine gezeten. Zoo af en toe moest verdachte uit het portierraampje zien om te kijken of de weg vrij was. Eensklaps had verdachte een schok gevoeld, en verdachte's pas sagier had geroepen „stop" „stop". In zijn ver bouwereerdheid had verdachte niet dadelijk ge stopt zoodat de auto nog een eind was doorge- r Gdon. Dr. E. C. v. Rijssel legde verklaringen af om trent de verwondingen van A. Kaptein, aan de gevolgen waarvan deze is overleden. Er werden eenige getuigen gehoord, die het ongeluk hadden zien gebeuren. Zij allen ver klaarden, dat de melkwagen een eindweegs door den auto was voortgeduwd, vóórdat deze tot stilstand kwam. Kaptein was beklemd geraakt tusschen auto en melkwagen. De getuigen had den hem op het spatbord zien liggen. Zij gaven een lezing van het geval, als in de dagvaarding was omschreven. Een getuige, M. A. G. v. d. Liendeu, had waargenomen, dat de auto dadelijk na het on geluk hoogsten 2 Meter had stilge staan. J. M. P. Broeders had naast verdachte in de cabine gezeten. Even voor het ongeluk plaats had was een auto gepasseerd die verblindende lichten op had. Getuige had voortdurend uit het raam gekeken. Eensklaps had hij den melk wagen gezien. Deze was toen nog omstreeks 10 Meter verwijderd. Getuige had geroepen, Leen, remmen, maar hij herinnert zich niet daarna ook te hebben gevoeld, dat er geremd is. De auto was nog 20 a 25 meter doorgereden. Het O.M. waargenomen door mr-, J. A. de Visser meent, dat het op den weg van den bestuurder had gelegen de ruit met zijn zakdoek schoon te wisschen. Een andere fout en wel een veel grootere is dat verdachte, ondanks het feit dat hij geen uitzicht had toch met een snelheid van 25 K.M. is doorgereden. Naar den auto met het verblindende licht is een onder zoek ingesteld, doch deze ls niet opgespoord kunnen woTden. Een beroep op een ver keer 3- fout door een ander karn niet gedaan worden, want verdachte had zijn auto dan moeten stop zetten. Het O.M. meent, dat verdachte onver antwoordelijk heeft gereden en het eischt 2 maanden hechtenis met ontzegging van het recht om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van één jaar. De verdediger mr. O. Verdoorn zette in een uitvoerig pleidooi uiteen, dat verdachte geen schuld heeft. Mocht de rechtbank evenwel tot schuld besluiten dan vraagt pleiter de utierste clementie. De 32-jarige J. C. V., havenarbeider, gedeti neerd en recidivist, had in den nacht van 10 op 11 Maart het plan opgevat om in te breken in de bierbottelarij van Pikaar aan de Marnix- straat. Het sneeuwde dien nacht en om te schuilen was verdachte een huis binnengegaan waarvan de deur openstond. Die deur heeft hij toen diehtgeduwd. Eenlgen tijd later zag hij twee menschen op het huis afkomen en ver dachte is toen de trap opgegaan en heeft zicli op de W.C. verstopt. De menschen. het waren de weduwe van Bel en haar zoon, waren inder daad binnengekomen. Zij bewonen de eerste etage. De zoon was op de W.C. gekomen en had verdachte ontdekt, waarop hij de vlucht nam. achtervolgd door den zoon, die er in slaagde hem door een polkie-agent te doen aanhouden. De weduwe van Bel had het verwonderd dat haar keukendeur, de eenige deur die vanaf het portaal toegang geeft tot haar woci&g, en die zij 's morgens toen zij uitgegaan was, had af gesloten, zonder den sleutel te gebruiken kon worden geopend. Haar zoon A. v. Bel had ver- In het begin viel het niet erg mee, die school dagen; maar er waren voldoende compensaties. Ik zou misschien gelukkiger geweest zijn als ik minder boeken en talen bestudeerd had, en meer om de spelen had gegeven. In Oxford werd het al beter. Maar ik voelde me toch altijd eenigszins als een visch op het droge, ofschoon lk speelde met de anderen, en zelfs veel han digheid begon te krijgen in rijden, roeien en schermen, zoodat ik niet als een droomer ge negeerd werd. Het was eigenlijk niet eens zoo slecbt, en toch ben ik blij dat het voorbij is Je hebt schitterende examens gedaan, Carlos. Ik heb alles nauwkeurig gevolgd. Je stond steeds boven aan de lijst. Ik geloof, dat ik daar nog al uitgeblon ken heb, omdat ik niet den minsten last heb van zenuwachtigheid. Wat kon het mij betrek kelijk schelen, wat voor antwoord ik op liun vragen gaf. tiet kwam er ten slotte op aan, wat ik geleerd had. Dat moest eigenlijk schitterend samen kunnen gaan en toch ziet men examens en kennis zoo vaak als twee tegenpolen. En ik heb natuurlijk ook geboft. De kranten hebben me clan ook niet trotsch kunnen maken. Ik vind mondelinge examens gewoonweg heerlijk. Omdat het resultaat mijn vader zooveel ge noegen deed, liet een en ander me niet geheel onverschillig. Ik ben ook het vierde jaar nog gebleven, omdat hij erop stond, dat ik een cum laude zou halen en nu het achter den rug is ben ik er weer blij mee. En toch, als ik van te voTen geweten had, wat ik nu weet, zou ik er nooit in hebben toegestemd. Wat wil je daarmee zeggen? Hij had dat laatste jaar niet in Engeland, moeten blijven. Al dien tijd, dat we in Enge land gewoond hebben is hij ziekeltfk geweest. Daarom heb ik een keer een examen moeten laten schieten, omdat hij naar China en Japan wilde, om het Engelsche klimaat te ontvluch ten. Ik heb hem dikwijls genoeg gevraagd, dat hij mij toch alleen in Engeland achter zou laten, en dat ik, zoodra mijn studies afgeloo- pen waren, me weer bij hem zou voegen. Maax daar wilde liij niets van hooren. Het laatste jaax, toen ik niet meer op het college woonde en we samen kamers gehuurd hadden, is dan ook bijzonder prettig geweest. Maar hij heeft het gelag moeten betalen. Wat bedoel je, Carlos? - Ik heb het de laatste maanden pas ont dekt. Daarom heb ik toen ook onmiddellijk aan gedrongen op een groote reis, en ons plan zoo langzaam uit te voeren, dat wij hier eerst aan zouden komen, als het groote regenseizoen voor bij zou zijn. Hij gelooft, dat het slechts een ta melijk kwaadaardige aanval van asthma is. Maar liet is meer dan dat. Hij heeft een zeer ernstige huidaandoening. Wellicht, dat hij in dit gunstige klimaat weer wat op ven-haal komt, dacht op de W.C. ontdekt en hem achtervolgd. Tijdens de vlucht had verdachte een electrl- sche zaklantaarn weggeworpen. Een agent van politie had de op verdachte bevonden sleutels gepast. Een sleutel paste op het slot bij Pikaar doch geen der sleutels paste op het slot van de keukendeur van juffrouw van Bel. Getuige G. v. Spange, die in hetzelfde pand woont, was 's avonds om half 12 thuisgekomen en had toen de buitendeur diehtgeduwd. Zij heeft aan de buren gevraagd maar niemand zou na half twaalf thuisgekomen zijn. Het O.M. geloofde niet veel van het -verhaal van de voorgenomen Inbraak bij Pikaar. Het zou verdachte zeker wel te dóen geweest zijn, om in te hreken hij van Bel en daar mee te nemen wat van zijn gading zou zijn. Eisch 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Mr. G. de Ruyter achtte het niet bewezen dat verdachte het pand waar hij aangetroffen is, binnen gegaan was om te stelen. Pleiter vroeg vrijspraak subs, een clemente straf. Op 16 Februari werd de wapenhandelaar C. A. N. J. de Swart opgebeld door iemand, die zeide de substituut-officier van justitie, mr. J G. Holsteijn, te zijn. Deze persoon vroeg, of de Swart ook in voorraad had een Mauser pistool 6.35 met 25 scherpe patronen in origi- neele verpakking. De wapenhandelaar moest verklaren, het gevraagde niet in voorraad te hebben, maar hij zou even zijn collega van Doorn vragen. Korten tijd later was iemand in zijn winkel gekomen, die zeide namens mr. Holsteijn te komen. De Swart had het ge vraagde echter niet kunnen krijgen en, waar de boodschapper zeide, dat het mr. Holsteijn alleen te doen was om het gewicht van de origineele verpakking, had de Swart hem een handleiding meegegeven van de Mauser, waarin het juiste gewicht vermeld stond. Even later had dezelfde man, die zich uitgaf voor mr. Hol steijn weer opgebeld en gevraagd of de Swart dan niet een ander Belgisch wapen had van hetzelfde kaliber. De Swart had geantwoord, mr. Holsteijn wel te kunnen helpen aan een Browning 6.35 met 25 scherpe patronen in origineele verpakking. Mr. Holsteijn zou dit wapen dan even laten halen. Dezelfde persoon als den eersten keer verscheen weer, en aan hem had de Swart het wapen meegegeven. Als verdacht van deze opjichting stond terecht de 26-jarige chauffeur B. J. G., gedeti neerd en recidivist, die het ten laste gelegde ontkende. De wapenhandelaar en diens zoon konden verdachte niet pertinent herkennen, zoodat het O. M. zich genoodzaakt zag vrijspraak te vra gen. Den/.elfden verdachte was nog een andere op lichting ten laste gelegd. Op 8 Maart zou G. het filiaal aan den Goudsehesingel van de Incasso- bank hebben opgebeld, en onder vermelding dat men sprak met de politie aan de Lange Toren- staat, hebben medegedeeld, dat de politie, in verband met de plaats gehad hebbende malver saties, bij een paar personen huiszoeking had gedaan, waarbij een paar oude bankjes van 100 waren gevonden. Men vermoedde echter, dat dit bankpapier valseh zou zijn, en nu ver zocht de commissaris van politie aan de Incassobank een oud bankje van honderd om dit met de in beslaggenomene te kunnen ver gelijken. Aan de Incassobank was men gaarne daartoe bereid en men gaf te verstaan, dat het bankbiljet tegen regu zou worden afgegeven. Even later was verdachte verschenen, die tegen afgifte van een brief, waarin de inspecteur van politie Van der Kroft „den brenger dezes" machtigde tot in ontvangstneming van een enveloppe met een bankbiljet van- 100. Aan de Bank had men verdachte het geld ter hand gesteld. Deze oplichting bekende verdachte en hij hoorde deswege door het O. M. 1 jaar gevange nisstraf tegen zich eischen. Uitspraken 22 Mei. maar in ieder geval wilde ik eerst de natte regendagen voorbij laten zijn- Hij wilde me niet alleen in dat woelige leven achterlaten, en we wisten ook geen van beiden, dat het zoo ern stig met hem gesteld was. Maar nu weet ik meer dan hij. De dokters vinden het beter, dat hij het niet te hooren krijgt, altijd uitgaande van de veronderstelling, dat ik bij hem kan blijven en dus voortdurend alles wa,t niet goed voor hem is, kan weren. En ik geloof niet, dat het me hier zoo moeilijk zal vallen. Hij zal met veel genoegen aan die studentenjaren te rugdenken; en nu moet ik op hem passen, zooals hij tien jaren mijn trouwe waker is geweest. Maar j"é eigen leven, Carlos je eigen positie? Hoe vertrouwd kwam lxaai' die typische glim lach voor, die slechts even om zijn lippen speelde. Mijn eigen leven kan ik immers overal leven, Lady Olivia. Dat behoef ik U toch niet te vertellen. En wat mijn positie betreft hij keek nu recht in haar oogen dat zal van de omstandigheden afhangen. De plicht tegen over mijn vader moet den voorrang hebben op mijn eigen zaken. Een loopbaan ja, daar heb ik al eens ernstig over nagedacht. Ik heb zelfs nog enkele mooie wenschen op dat gebied. Maar is een betrekking ten slotte zoo afhanke lijk van uiterlijke omstandigheden? Kunnen we onze eigen geestelijke loopbaan niet volgen, zooals we ook ons eigen geestelijk doel heb ben? Hij hield plotseling op en vroeg haar met een geheel anderen glimlach: Wat Is het laat ste nieuws van Olive Edgerley? Zij begreep zijn gedachtenkeer volkomen en glimlachte terug. Olive is hier. Mrs. Arbuthnot is tamelijk plotseling gestorven en Olive schreef mij en Pauline een brief, waarin zij verzocht om bij ons te mogen komen wonen. Nu wachit ze, vol gens haar zeggen, hier zoolang, totdait ze meer derjarig is geworden omdat ze dan pas geheel over haar geld kan beslissen en haar eigen nieuw leven wil beginnen. En dat zaïl nu wel erg vlug geschieden in Mei of Juni. Ik heb haar nog eens in Japan ontmoet zei Carlos. Ik vermoed, dat ze het U verteld heeft. Ja, je moet eens spoedig hier op den muur komen zitten om in het maanlicht Japansche liederen voor ons te zingen. Hij lachte. Toch is het een praclitkind! Olivia wendde haar blik plotseling af, als iemand, die een vluchtige .beweging gezien heeft, die buiten den onniiddellijken gezichts kring van het oog licht. Boven op het bordes van de laatste groep treden, die naar het terras leidden, .stond Olive Uitspraken. De rechtbank veroordeelde gisteren: B. A. V., 28 jaar, gedetineerd, leerü'ng-maroo- nist, wegens het uitlokken van den diefstal met braak in den goudsmidswinikol yan F. G. Tie- man te Nieuw Helvoet, gepleegd in den nacht van 2 op 3 December 1927, tot 1 jaar gevange nisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. J. P. S„ 44 jaar, runner, die terecht had gestaan wegens het afleggen van een valschen eed in een procedure van Jacob Franc tegen den ontvanger der directe belastingen, werd vrijgesproken. In een zaak van C. L. S., die in hooger beroep had terecht gestaan terzake van een vrijsprekend vonnis van den kantonrechter te Schiedam hij had zich te verantwoorden gehad terzake van overtreding van de wet op de ax'tsenijbereidkunst door den verkoop als geneesmiddel van asperinetabletten (6 stuks tezamen wegende 2.75 gr. althans minder dan 25 gr.) zoder als apotheker of geneeskundige te zijn gerechtigd tot den verkoop van genees middelen, heeft de rechtbank het vonnis be vestigd. In een soortgelijke zaak tegen juffrouw P. R., die was ontslagen van rechtsvervolging het betrof hier den verkoop van 30 gr. kinadrup- pels, althans minder dan 250 gr., heeft de rechtbank het vonnis van den kantonrechter vernietigd en opnieuw rechtdoende verdachte vrijgesproken. In een soortgelijke zaak tegen C. de L. die door den kantonrechter was ontslagen van rechtsvervolging het betrof hier den verkoop van asperine-poeders heeft de rechtbank het vonnis vernietigd en opnieuw rechtdoende ver dachte vrijgesproken. DE KRAKATAU. LANG EILAND, 8 Mei. (ANETA). De Kra- katau heeft van Zondagmorgen 10.14 uur tot Maandagmorgen 6 uur 251 erupties te zien gegeven; 79 opwellingen en 50 wa'terfonteineu werden waargenomen, ontelbare knallen ge hoord. Tweemaal zijn vlammende gassen ge zien. Geregistreerd werden 232 bevingen Noord-Zuid en 213 Oost-West. De langste duur van een beving bedroeg 3 minuiten. Giisbexenocktend werden in 2 '/3 uur tijd 60 zwakke erupties waargenomen, de grootste hoogte bedroeg 110 meter. Geconstateerd wer den 60 opwellingen en 54 wate;rfo.nteinen en geregistreerd 88 bevingen Noord-Zuid eu 165 Oost-West. Sinds d'ien tijd is geen zichtbare wertoing meer waargenomen of weiden knal len gehoord. FABRIEK A. H. VAN SCHIJNDEL. De directie deelt mede, dat ondershands zün geplaatst 300 gewone aandeélen èl 1000, ten volle deelende in de winst over 1928 en 200 6 pet. cum. pref. winstd. aandeelen a 1000 harer ven nootschap, ROTTERDAM, S Mei. De prijzen besteed aan de Coöp. Tuinbouwveiling „De Zuid-Hollandsche Eilanden" G.A. aan den Persoonsdam waren he den als volgt: Spinazie 3.SO9.50, postelein f 19—20 per 100 kg., tomaten 63 per 100 pond, bloemkool le srt. 1725, 2e srt. f 611, sla le srt. 6.20—8, 2e srt. 3.10—5 per 100 stuks, asperges le srt. f 26—36, 2e srt. f 14—21. radijs 1.10—2.00, rabarber 4.20—7.50, peen 20—31, prei 3.905.60 per 100 bos, slavellen 4185 ct. per kist. ZWIJNDRECHT, 8 Mei. (Groenten- en Fruit veiling). Aardbeien le srt. f 0.841.07, 2e srt. 1733 ct. per Yi kg., bloemkool le srt. f 19—26, 2e srt, f 1213, 3e srt. 58, groene komkom mers le srt. f 2530, 2e srt. f 1321, kropsla lo srt. f 6.509.30, 2e srt, 3.805.20 alles per 100 stuks, stoofsla 1215 ct. per kg., rabarber f 5.305.80, postelein f 9—15 per 100 kg., radijs roode f 1.40—2.90, witte f 1.60, wortelen f 23—33 per 100 bos. Aanvoer 21,717 krop sla, 37.000 bos radijs. rank en lenig als een populier, en ze wuifde met haar hoed, terwijl ze de trappen reeds af stormde. Daar is het prachtkind, herhaalde Olive (la studentikoze uitdrukking. En Cairlos stond met een farsche bewe ging op. XXII. Over het hoofd van het meisje speelde de zon in keur haar, en haar gelaat was een beetje naar den grond gericht. De jongeling stond haar af te wachten het hoofd opgericht, ter wijl iets van die halve schemerige, groen-gou- den kleur uit den tunnel in zijn gezicht lag. De vrouw die deze ontmoeting volgde, had in deze enkele minuten waarin haar ziel ln haar oogen lag, en het scheen alsof haar lippen zich tot een gebed plooiden, den tijd om den gloed in Olive's donkere oogen te zien, het kleine, vlug ge blosje dat over haar roze wangen gleed, en ook den glimlach, die over Carlos' gelaat lag, en die even werd overheerscht door een in stinctief gevoel van aanbidding, wat een trek is in alle gevoelige en teedere karakters dea cijns van den man aan de vrouw. Senor Don Carlos, ik heet u welkom onder de wierookboomen. Senorlta, ik breng u mijn groet en mijn achting hier onder de wierookboomen! Terwijl hij zoo sprak, bracht hij met een vlugge beweging zijn lippen naar haar hand, en_ tegelijkertijd liet hij daar een takje geu- rigen bloesem achter. Met hetzelfde typische glimlachje bracht zij de bloem aan haar neus. Je hebt mij de hand gekust, toen we el kaar voor het eerst ontmoetten, Carlos, ik vind het heerlijk dat je die overfijne manieren niet veronachtzaamd hebt Ze worden wel erg ouder wetsch, weet je. Maar ik vind dat ze toch bij jouw sclioonheidssmaak passen. Zullen wij de meening van Stella Maris vragen? Zij kwamen naar haar toe, licht van tred en onwillekeurig elkaar blij aanziende. OliUa meende nooit een beter geslaagd por tret van jeugd en leven gezien te hebben, aau- getint door de kleur van gouden mogelijkheden, van een ontwakende liefde. Zij boorde de stem van Carlos die sprak: Herinner je je nog de waarden, waarmee ik toen die eerbetuiging vergezeld liet gaan? Mierk je nu hoe 'n goed profeet ik was? Dat kwam, omdat ik altijd onder de wierookboo men leefde. Olive flitste een blik naar hem. Olivia be greep, dat zij het onschuldige vriendelijkheidje, dat Carlos haar bij hun eerste ontmoeting had toegevoegd, nog niet vergeten was. En wat wa ren zijn woorden bewaarheid! Een prachtige PIANSWEERT, 8 Mei. Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Telegraaf 15; Jannetje; Mannheim 17, Sinsisg; Köln 13, Wüst; Au gusta, Smit; Esperanto, Pols; St. Anton,ius, BienemanMaria, VersohureMla.rokko-, van Wijk; Rheinfahrt 12. Zimmermann; HASSELT: Dana, Maas; SCI-IEVENINGENst. Clasina; PERNIS: Albatros 2, Stouten; ZIERIKZEE: st. Schouwen; UTRECHT: st. Spera; ARKEL: Adrianus, van Setten; GASTELVEER: st. Pie- ternalla; STAVENISSE: Onderneming, Faas- se; NIEUWBEKERK: st. Jannetje. DUITSCHDAND: st. Industrie 2; Filia Rhenl, v. d. Wügert; Elisabeth, van Schtindel; Leys, de Bock; Madeleine, Arends; Panama, van Steen; Dabo, Windhaus; Stad Blankenberge, Melsen. BELGIë: st. Energie; Royala Standaard 2; Verandering; Favour; Buiten Verwachting; Pieternella; Dageraad; Sophie; Jacoma; 4 Ge broeders; Petronella; 2 Gebroeders; Maria An- tonia; Albatros 4, Robbemond; Cecilia 2, Struyf; Machiensteen 15, van Driel; Nedu, Ver- gauwen; Porfier 28, van Leuven; Morgenster 1, Bal; Jacoba, Bordewük; Edouard, de Jonge; St. Paulus, de WijsVictoria, Bal; Speculant, Ro uk erna; Natrix, Hellebosch; Kota. WilheJ- mina, de Jonge; Josef Clara, Lenkewitz; Pro- gres, de Jonge; Volant, Kamerik; Radium, Bal; Regularité 3, de Meester; Stad Dixmuide, Ver vliet; Homeward Bound, Lauret; Francois, Verschelden; Josephine, Wijckmans; Fluviaie 12, van Winsen; Anima, Levering; Jocor, Fens; Dranaco 6, WestveerFluviaie 13, de Mey; Littoral, Vyth; Ambitie, de. Jong; Calypso, Siegmund; Progres, de Jong; Uran, van Don gen; Ideaal, van Denderen; Nisa, Bok; Stad Leuven, v. d. Pekym; Emma, Verduyn. O iUül, Gepasseerd en ueseemd voor; EU rriitdJAa: s. Turgor; a. La Place; s. Tiger; s. j-anourgia; s. iviame; s. K. Vaart 14, s. -\eiiys. Wervieq; s. ovsgara; s. ITenny, s, Ajajts. Aaua; s. Tohma; s. uiauue Bernard; Geertruiua, Piug; Bouvier, UróeneinhjK; kos mopoliet, Koster; Schweinlurt, öcnreuiter; Wurz- burg, ïvens; Windhorst, Vilters; Oranje, Troost; Slamat, Hirschman; Siiaboe, Joras: Asama, ten Cate; Saialt, Baldee; Wiima, Jiskoot; Beerstra ten, Oomens; Gott mit uns, Stunz; Alida I,ud-. wina. v. tl. Weide; s. Paul; s. Marie; s. Don ar; s. Mol 10: s. Anna; s. Lena; Helena, Kessel; Rio 4, van Vugbt; Rijnzeevaart 7, Gest; Her mann, Heerlein; Frankonia, Leunis; Hanoi, Diitz: Ergolz. Ziegler: Energie, Kietel; Damco 26, Kennings; Cura, Adriaanse; Catalina, Adri aanse; Ardi'Har, van Wageningen: Emma, van der Velden: Spes Vera 2, Verhagen; Marlis, Schumacher; NIJMEGEN: Elfriede, Dietz; ZUT- PHEN: Daventria, Mussig; COLIJNSPLAAT: St. Antoine, Kooimans; OXRSCHOT: Fraraa, Kriessels; UTRECHT: Gusto, Braun; BEUNIN- GEN: Madonna. Arents; ZWOLLERKERSPEL: Steenstra; KAMPEREILAND: Overijssel, v. d. Rival. Padding; EINDHOVEN: Eben Haezer, Kamp; RHOON: Femmetje, Overeem HULHUI- ZEN: Cosmopolite, Assenberg; APELDOORN: Dankbaarheid. Boeree; GEERTRUIDENBERG: Nebo, Cornet; STAD AAN 'T HARINGVLIET:. Spes Salutisj .Telier; GOUDERAK: Krimpen- Lek 2, Romeyn; WALSOORDENJacoba, da Bot; DEN HAAG: Antonius, Vermaas: DENE MARKEN; Navigatie. Kapper; ARKEL: Anna, Emmig; ZTPE: Asteroth 8, Rogleder; DOR DRECHT: de Gi'uyter 22, Tophofen; BELGIë: Nihal, Offenberg; Donon, Maler; Rousseau, Blattner;Waisum 16, Waardenburg; Jean, Magnus: Orchidee, de Kimpo: Deus: Soeurs, Backeljau; Jeaonette Marie, Engelen: Paul, Ho siers; Vogel 37, v. Deelen: Josephine, v. Ou '.ver kerk Astoria, Kaikhofen: Cassandre, de Bruyn; DUITSCHLANP: Aiiemannia, Blom; s. K., Vaart 9; s. Alpha; s. Cornells Adrianus. s. Wat- sum 1; s. Rfjnscheide 1; s Zeeland. Maria Ja coba, Pik: Charlois 9, Top; Stad Mecheien, Steeg- mans: Rheinfahrt 48, Mellein; Waisum 23. Zee man. Schipluiden 8 Mei. Het gemeentebestuur heeft heden aanbesteed het bouwen van een nieuw raadhuis aan de Kerk- en Brugweg. Laagste inschrijvers waren G. Ruigt en Aenge- nend te Nootdorp voor 39.400. vrouw In haai' eersten bloei, die reeds haar volle meisjesschoonheid bereikt had werke lijk, zooals hij het daarstraks nog gezegd liad, een prachtmeisje. De aantrekkelijkheden van zoo'n persoonlijkheid moesten wel op een zoo gevoelig en scherp opmerker als Carlos Vere- ker een bijzonderen indruk maken. Stella Maris, hij is nog net eender als toen hij wegging, vindt u niet? Mooie woorden op zijn lippen, dat zelfde fijne spotduiveltje in zijn oogen, en zijn hool'd nog boordevol met aller lei vreemde gedachten, die echter zeer aantrek kelijk zijn, ofschoon je weet dat het altijd non sens is. En ik had eigenlijk heel wat anders verwacht, Iemand die alle goede hoedanighe den van al onze vroegere Engelsche beroemdhe den, als 'n prachtige Don Quixote in zich ver- eenigd zou hebben. Het was een jongen die zoo veel beloofde, vond u niet? Maar wat is er nu van terecht gekomen? Hetzelfde fijne spotduiveltje dansite nu klaar blijkelijk in Olive's donkere oogen; elk woord was een kleine uitdaging. Onder den boog van haar lange, zwarte wenkbrauwen scheen een licht van zoo teedere uitdaging, dat Pauline's woorden langzaam in Olivia's gedachten kwa men, en zij zich bewust werd, dat hier een vrouw stond, geboren tot overwinning, die langzaam ontwaakte tot het bewustzijn van de vitale krachten die in haar leefden, en met een elastisch, overeenstemmend temperament, als een zwemmer den kop van de golf bereikte, diie haar mee zou sleepen naar onbekende wa teren. Carlos keek haar onderzoekend aan, terwijl zijn lippen weer overhelden tot een lach, en zijn fijne trekken tot een lichte ironie, die toch. zeer aantrekkelijk was, zich plooiden. Terwijl zij samen bij Olivia zaten, keek het meisje hem aan, zoo lang en aandachtig, als zij nooit te voren gedaan had. O, hij is verbazend knap, riep zij uit. Stella Maris, ik kom bij u zitten, en dan moet Carlos ons zijn avonturen vertellen. Het zal een blad zijde uit Malory zijn, maar in modern proza. Tenminste als Carlos een beetje modern gewor den is. Hij was tot in zijn nieren nog middel- eiuwsch toen wij jaren geleden scheidden. (Wordt vervolgd). I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 12