Vierde Blad Donderdag 10 Mei 1928 Pagina 1 DE VEEHANDEL EN HET MARKTWEZEN „ER ZIJN TOESTANDEN DIE VERBETERD MOETEN WORDEN" EERST VERPLICHTINGEN EN DAN EISCHEN besmettelijke ziekten. DE BIOSCOOPWET EN DE ZONDAGSWET UIT VLAARDINGEN UIT BLEISWIJK UIT MAASSLUIS DE Z. H. BOND VAN VEEHANDELAREN VERGADERT „Er valt niet veel goeds te zeggen" DESKUNDIGEN AAN HET WOORD Gisteren lieeft de Zuid-Hollandsche Bond van Veehandelaren zijn elfde j aar vergadering gehouden in de Diésrgaarde-Soüieteit van Rot terdam, onder i ■orzi-ttereohap van den heer M. dé Haas. In. zijn openingswoord zeide de voor zitter dat hij niet kon nalaten even te con- stateeren, dat er dit jaar voor het bestuur, veel werk is geweest. Op de laatstelijk gehouden jaarvergadering V>an den Nederlandschen Bond van Veehande laren is benoemd een Studie-Commissie, met het resultaat, dat er een reorganisatie tot stand is gekomen, welke naar wij hopen, den Nederlandsehen Bond groot zal maken. Als een van de belangrijkste verbeteringen door de reorganisatie commissie tot stand ge bracht, mag ik zeker wei als een heuglijk feit naar voren brengen, dat de Bankectould van den Nederlandschen Bond thans verdwenen is en deze Bond thans zoodoende op een hechter basis is kernen te staan, den veehandel waar dig. Mij is in deze dagen bewezen, dat bet mee- Tendeel' van de leden van den Zuid-HoMand- echen Bond, zich wel financieele offers hebben willen getroosten, om het aandeel dat de Z.H.B. in die schuld voor hare rekening moest nemen, bijeen te brengen. Jaarverslag. Tot mijn groot leedwezen, aldus de secretaris kan ik van liet jaar 1927 niet veel goeds zeg gen voor de heeren veehandelaren. Alleen de vetweiderij was dit jaar loonend en gaf gun stige uitkomsten aan. In het voorjaar was er wat meer vraag voor het buitenland, enkele koeien gingen naar Duitsohland. Spanje koobt kalikoeien en er gingen ook wat ossen en kalfkoeien naaT België. Circa 13000 kalf- en melkkoeien werden er in 1927 uitgevoerd, doch dat wil geenszins zeggen, dat deze beesten op de markt werden aangekocht. Veel is hiervan bij den boer ge kocht, hetgeen een strop is voor den veehan del. Ook de aanvoer op de Rotterdamsehe markt waa circa 4000 stuks meer dan in 1926. Het goede vee was heel soliaans te vinden, hetgeen nog wel naweeën van het mond- en klauwzeer zijn geweest. In Augustus was ons land voor een paar weken blaar vrij. Nog -even terugkomende op onzen uitvoerhan del moeten wij oonstateeren, dat uitvoer van jongvee belangrijk is toegenomen. In 1926 was dit slechts 4000 stuks, in 1927 plm. 20.000 Stulks dit is voorwaar een mooie vooruitgang, De vette koelen bleven betrekkelijk op de zelfde hoogte, er was steeds veel oncourant vee aan de mankt. Daar tegenover bleven do beste beesten, welke zeer schaavs waren steeds prijshoudend. In November kwamen de smokkelkoeien weer opzetten uit België welke hier in groote getale over de grens kwamen. De Hollandsche kooplieden waren hier niet erg content mede en het stroomde klachten hierover bij den voorzitter, en deze liet zijn leden niet aan een doovemaas-deur kloppen. Het ledental bleef zoo ongeveer op dezelfde hoogte, enkele nieuwe leden kwamen er bij. Aan reducties ontvingen wij dit jaar van de It. T. M. en de Reederij op de Lek ruim 5000.- Steeds was de samenwerking van onzen Bond met alle autoriteiten van goeden aard, steeds werden onze adviezen gevraagd. Nadat de voorzitter liad dank gebracht aan den secretaris voor zijn geslaagd jaarverslag, werd voorlezing gedaan van het financieel Verslag, waaraan wij hebben ontleend, dat aan contributies werd ontvangen 2760.- Het boek jaar eindigde niet een voordeelig saldo van f 497.50. Hierna had de verkiezing plaats van drie bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heéren J. Verhoog, Abr. Schipper* en M. Drievoet, die echter herkiesbaar waren De drie aftredende leden werden met algemeo- ne stemmen verkozen. Marktcommissie. Door den heer M. den Hollander werd ver slag uitgebracht van de Marktcommissie Rot terdam, Gouda, Gorinchem en Leiden. De keuring van het vee, aldus spr. had steeds onze volle aandacht. Door ons werk, mocht in het voorjaar, het veen aan den ingang, Lange AVai-anda, als dat van Nieuwerkerk kwam, gekeurd worden voor den aanvang. Doch deze keuring werd later weer ingetrokken. De balies op het voorplein, die daar zijn ge komen, zijn een prachtige verbetering. Het ls werkelijk een uitkomst voor mensch en dier. Nu wij het toch over het voorplein heb ben, aldus spr., moet ik even mijn misnoe gen te kennen geven, over het kantoortje, waar de marktbriefjes worden agegeven. Wij dron gen steeds aan op meer loketten, maar zonder voldoende resultaten. Het vee-vervoer heeft ook steeds onze volle aandacht gehad. Aangaande het vee-vervoer staat nog een mooie vérbetering te wachten. Er zal namelijk een verordening komen, waarbij zal worden be paald, dat wij een uur voor de opening van de markt, het vee weer los door de stad mogen drijven. Dezer dagen werden wij bij den commissaris Tan politie tot een bespreking uitgenoodigd. De commissaris wil de auto's en wagens, dia ■vee vervoeren, zooveel mogelijk dicht laten maken, om rede er menschen zijn geweest, die zich beklaagd hadden, dat zij bevuild waren door koeien, die per as vervoerd werden. Wij gaven in overweging, indien het beslist moest, alleen die wagens dicht te laten maken, .■waarin de koeien dwars staan. Da afdeeling Gouda van de markt-commissie Wees op het feit, dat er nog steeds geen ver andering Is gekomen betreffende het terrein van de veemarkt, nabij de oude kazerne. Het wordt nu wel eens tijd, aldus spr. dat de regee ring aan deze zaak gaat werken. De afdeeling Gorinchem was over de toestan den van de veemarkt uiterst tevreden. De afdee ling Leiden sprak zich uit over de onhoudbare toestanden die op de markt van Leiden heer- schen. De voorzitter van de afdeeling bepleitte een nieuwe markt. Rede M. J. Veenstra. De heer M. J. Veenstra, plaatsvervangend inspecteur van den veeartsenijkundigeu dienst te Rotterdam hield een voordracht over het inspuiten van vee met serum. In Januari aldus spr. hadden er over het geheele land 28 gevallen van mond- en klauw zeer en in Zuid-Holland 8 gevallen. In Februari respectievelijk 83 en 17 gevallen. In Maart 736 en 294 gevallen. Het mond- en klauwzeer neemt dus wel toe. Wij hebben een onderzoek ingesteld waar vandaan het mond- en klauwzeer komt. Wij kwamen tot de conclusie dat deze ziekte uit Friesland is gekomen. SpT. vestigde de aandacht op de verplichtin gen die de veehouders en veehandelaren hebben om deze ziekte te voorkomen en wees vooral op de verplichte aangifte van ziek vee. Het "ou voor de houders van vee van groot belang zijn, wanneer men er z.g.n. isoleerstallen op na zou houden. Het gekochte vee houdt men dan veertien dagen onder bijzonder toezicht, totdat men er van overtuigd is, dat het vee geen kwaad kan. Een tweede middel om de ziekte van mond en klauwzeer tegen te gaan is het uitstekend werkend serum. Het serum gebruikte men wel eens, om aangrenzend vee in te spuiten. Maar dan loopt men er achter aan. Het. mond- en klauwzeer zal in ons land wel moeilijk te bestrijden blijven. Vooreerst hebben wij iu ons kleine land zoo ontzaggelijk veel vee en vervolgens moet ik, aldus spr. wijzen op de onberekenbaarheid van de mensehen. Ge- zien de resultaten van de serum-inentingen en gezien de nieuwe inrichtingen van de markten, behoeft men de toekomst, op het gebied van mond- en klauwzeer echter niet zoo somber in te zien. De afdeeling Gouda stelde aan spr. de vraag, waar het mond- en klauwzeer in het algemeen toch vandaan komt. Hierop antwoordde de heer A eenstra, dat het mond- en klauwzeer voorna- melijjk komt uit Rusland. De afdeeling Gorinchem maakte de opmer king, of het keuren aan de markten het mond en klauwzeer niet -in de hand werkt. De heer Veenstra moet hier ontkennend op antwoorden. De heer Voorspui sprak zich uit voor een belooning aan hen, die het verdacht-vee aange ven en een flinke straf voor hen, die dit ver zuimen. Rede M, de Haas. De voorzitter hield een rede, waarin hij de vergadering wees op de verplichtingen van de veehandelaren en tevens op de eisehen, die zij daartegenover mogen en kunnen stellen. Alle veehandelaren, aldus spr., zijn verplicht lid van onze organisatie te zijn. s Het is verre van mij, u te willen waarmaken, dat alle veemarkten in Zuid-Holland zijn zooals zij belmoren te wezen, of dat zij geheel inge richt zijn naar de eisehen des tijde. Daar ont breekt helaas nog zeer veel aan. Maar toch zuit u moeten en pok willen erkennen, dat door de waakzaamheid en werkzaamheid van het be stuur en de medewerking van de autoriteiten, vele markten reeds zijn verbeterd. Door lid te zijn van uw bond, zijt gij oolc tijdens het vervoer van vee, tegen alle onge lukken, welke het vee kunnen overkomen, ver zekerd. Dat moet voor li een groote gerust stelling zijn. De kortingen op tram en boot hebben wij ai sinds eenige jaren en ons ideaal om eenmaal ook van de Nederlandsclie Spoorwegen, dit te verkrijgen, kan en zal verwezenlijkt worden, indien onze organisatie maar sterk genoeg is! Wij zijn verder verplicht bijzonder in den veehandel ons eens gegeven woord gestand te doen, want over het algemeen doen wij zaken, zonder een letter op het papier te brengen. Volbrengen wij, aldus spr., onze verplichtin gen, dan eerst kunnen wij ook onze eisehen stellen. Dan moet er op die markten vooreerst bij de opening van die markten, zoo weinig mogelijk belemmeringzijn; dan moet er vervolgens Voor ieder ruimschoots plaats zijn om zijn" vee te bergen en dan moet het niet kunnen gebeu ren, zooals het in Rotterdam maar al te vaak voorkomt, dat er voot het aangevoerde vee geen plaats meer is. Verder mogen wij dan eisehen, dat de gangen tusschen het vee, minstens een derde breeder worden; dat op de paardenmarkt een behoor lijke ruimte aanwezig is, om de beesten te laten draven. Eisehen mogen wij ook van de overheid, waar wij in alles toonen, mede te willen werken om het Mond- en Klauwzeer tegen te gaan, dat een beest, hetwelk verdacht wordt, of een beest, waar tijdelijk geen eigenaar van bekend is, niet naar het Abattoir wordt vervoerd, omreden het abattoir, zooals wij allen zeer goed weten, ook een besmettingshaard is van vee-ziekten Eisehen mogen wij voorts van de regeering dat het vee, hetwelk benaderd wordt, of dat eenmaal aan het abattoir geweest is,' in een tijd, dat er besmettelijke ziekten heersehen, niet meer naar andere steden vervoerd mag worden Iedere billijke etoch, welke gij ons stelt eri die voor ons eenigszins na te komen is 'uilen wij trachten in te willigen. Aan de orde was vervolgens de candidaat- stelling van een bondsvoorzitter; dit in verband met de reorganisatie. Dpar bij de eerste stemming de meerderheid niet was verkregen, werd besloten tot herstem ming over te gaan. Gekozen werd met meerder heid van stemmen de heer Trompetter. Verder werd een stemming gehouden, voor de candidaatstelling van twee leden van liet Algemeen Bestuur. Gekozen werden de heeren M. de Haas en M. de Hollander. Nadat de voorzitter een' woord van welkom had gericht tot de afgevaardigden van de Gros- siersvereeniging, afdeeling Rotterdam, deelde hij verder mede, dat de vaste staanplaatsen zooveel mogelijk zullen gehandhaafd blijven. De verdeèling op de veemarkt te Rotterdam kan echter niet goed ter hand genomen worden, om dat de markt nu eenmaal te klein is. EEN AARDIGE TYPE HARINGWAGEN, gezien te Rotterdam. De afdeeling Voorne en Putten zeide dat haar leden op de markt dikwijls verdrongen wor den. De marktmeester beloofde daaromtrent de noodige maatregelen te zullen nemen. Nog kwamen stemmen op, om de markt in Rotterdam wat vroeger te laten beginnen. Nadat de voorzitter den heer Frenck, eere voorzitter van Zeeland en den heer rnr. de Groot rechtskundig adviseur van den Bond had wel kom geheeten, werd een bespreking gehouden over de contributie. Besloten werd tenslotte de contributie van 7.50 op 6 te brengen. Tot slot van de agenda volgde een bespre king over dea aanvoer van benaderd vee, dat op de Rotterdamsehe veemarkt weder terug komt. De voorzitter zeide, dat tegen dit terug komen op alle mogelijke wijze moet geageerd worden. De beer de Haas deed de vergadering de toe zegging, dat het bestuur bij den Minister al het mogelijke zal doen, om betreffende deze zaak een betere oplossing te verkrijgen. Bij de rondvraag veroordeelde de heer Ter Lauw de methode van de Rotterdamsehe Vee markt om de markt om half 9 uur reeds te sluiten. Waren er meer keurmeesters dan zou een dergelijk euvel wellicht voorkomen worden. De heer Kasteieyn bracht onder de aandacht van het bestuur, dat het gewenscht zou zijn de Paasclivoe-tentoonstelling in het vervolg niet meer op de marktdagen te houden. Hierop volgde sluiting. VIERDE KATHOLIEKENDAG Het programmaboek 't Moet eenieder, die ook maar vluchtig in. zage neemt van dit lijvig boek ('t telt 196 blz.) opvatten, hoezeer dit z'n voorgangers in de schaduw stelt. Dit kan niet anders dan verblij dend stemmen, wijl men daarin 'n symptoom kan zien van den gestadigeo groei van ous Ne derlandsclie katholiek leven. 't Zou een lange opsomming worden, als we hier den inhoud van 't geheel© werk moesten weergeven. Bepalen we ons daarom tot het volgende. Bij het openslaan van 't boek treft reeds dadelijk 't vijftal foto's, resp. van den Hoogeerw. deken Wouters, van de ministers Lambooy en Waszink, van den Commissaris der Koningin, baron Van Ho veil tot AVesterfiier en van den plaatselijken voorzitter. Dr. Jaspar. Deze opent met 'u Maastriclitsch gedicht, waarin hij aan allen een hartelijk welkom toeroept, die samen gestroomd zijn naar 't Vaderhuis, den haard en de bakermat van de Nederlandsclie Christen heid. Voor menig buitenstaander zal 't een aan gename verpoozing zim de korte en langere bijdragen te lezen, die we aantreffen op blz.. 99 t.m. 187. AVe noemen hiervan slechts de titels, waaruit reeds voldoende blijkt, hoe veelzijdig en ruim de samenstelling is. Na een vlotte vertelling over de bezienswaardigheden van de stad, komt een „Geschiedkundige schets van Maastricht". Hierop volgt 'n trits Maas- trichtsche kunstenaars: „Maastricht, een kunst stad!" ,,Het muziekleven in Maastricht" en „Over Bouwen". 't Slot wordt gevormd door 'n bijdrage „Ka tholiek Sociaal werk in de Mijnstreek". Voor de vreemdelingen is 'n wegwijzer aan gebracht. Vestigen we ten slotte nog de aandacht op de talrijke verluchtingen van binnen en buiten de stad, evenals op den omslag van 'n Maas- trichtsoh teekenaar. Wij zijn er zeker van, dat dit werk van de ondernemende uitgevers, de Gebrs. v. Aelst, die zeer veel zorg eraan besteed hebben, z'n weg zal vinden. Een geval van encephalitis na inenting. In Stct. no. 91 wordt medegedeeld een op gave van het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten (bedoeld in de wet van 4 December 1872, Staatsblad 134, zooals deze gewijzigd is laatstelijk bij de wet van 11 Febr. 1928, Staatsblad 29) over de week van 29 April tot en met 5 Mei 1928. In deze week werd afgeleverd: door de ent stofinrichting te Amsterdam koepokstof voor 3355, te Rotterdam voor 373, en te Groningen voor 16, totaal voor 3744 personen. In de maanden April van 1927 en 1928 wer den de volgende hoeveelheden koepokstof dooi de drie inrichtingen verstrekt April 1927 April 1928 personen personen Amsterdam 20.885 11.953 Rotterdam 3,979 1.222 droningen 1.295 1.201 Totaal 2-6.159 14.376 Een geval van encephalitis postvaccinalis, voorgekomep bij een kind, dat 18 April 1928 was ingeënt' werd ter kennis van liet Staats toezicht gebracht. De koepokstof, waarmede dat kind geëntïs' geworden," was afkomstig uit de entstöfinrïchting te Amsterdam. Het geschil te Leiden. DE BIOSCOOPHOUDERS DOOR DEN KANTONRECHTER VEROORDEELD. De kantonrechter te Leiden, mr. F. Ligten- berg, heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van een viertal bioscoophouders aldaar, die terecht hadden gestaan omdat zij op Zondag, den Eersten Paaschdag, des avonds te kwart voor 9 uur in hun theaters een openbare ver makelijkheid, n.l. een voor het publiek tegen betaling toegankelijke bioscoopvoorstelling waarbij tevens muziek ten gehoore werd ge bracht, hebben gegeven, zonder dat B. en W„ althans het plaatselijk bestuur van Leider, hieromtrent een uitzondering hebben toe gestaan. De kantonrechter overwoog o.m. dat de woorden der tenlastelegging „althans net plaatselijk bestuur van Leiden" niet anders zijn op te vatten dan ais een nadere aanduiding van het tevoren genoemd college van B. en W., waaronder het begrip „plaatselijke besturen" in artikel 4 der Wet van 1 Maart 1815 Staats blad 21 (Zondagswet) moet worden verstaan genoemd college van B. en W., vermits het haar niet betreft „autonomie'', doch „zelfbe stuur" en de bepaling van dit artikel niet is vervallen door artikel 188 Gemeentewet. De kantonrechter was voorts van meening, dat de redeneering van den raadsman van verdachte (mr Marchant) dat de wet van 1 Maart 1815 (Staatsblad 21) door de inwerking treding van de Bioscoopwet niet meer van toe passing zoude zijn, niet, opgaat, nu nergens in de Bioscoopwet een uitzondering op de be palingen der eerstgenoemde wet is gemaakt, en evenmin de beginselen dezer wetten met elkaar in tweestrijd zijn. Het tenlastegelegde wettig en overtuigend bewezen en strafbaar achtende, veroordeelde de kantonrechter verdachten tot 1 boete of 1 dag hechtenis. Naar wij vernemen, gaau verdachten in lvooger beroep. CENTRALE JEUGDRAAD. Jaarverslag- over 1927. Voor het jaar 1927 was oip de Staatsbegroo- ■tiiig oen bedrag uitgetrokken van 22.500 v-oor subsi-dies aan organisaties op het gebied der vrije jeugd vorming. Overeenkomstig bet prae- adviea der subsi diecommissie wend het advies inzake de subsidiëering over 1927 vastg-esteM, volgens hetwelk de minister de subsidies toe! kende. Het aantal organisaties, dat in 1927 voor subsidie in aanmerking werd gebracht, was aanzienlijk kleiner dan vorige jaren.Zulks geschiedde overeenkomstig het advies van den Cent ral en Jeugdraad, die van oordeel was, dat 'heit geringe bedrag, dat aan subsidies beschik baar was, uitsluitend moest worden verdeeld over de groote landelijke bonden op het gebied der vrije jeugd vorming en dit bedrag niet moest worden versnipperd dooi' mede subsidie toe te kennen aan een aantal kleinere organi saties. Het gevolg van dit standpunt was, dat enkele organisaties, die eeuige jaren subsidie hebben genoten, thans daarvan verstoken zijn. De Centrale Jeugdraad meende echter in den boven aangegeven zin te moeten adviseeren, nu geblekt-n is, dat de Minister vooralsnog geen verhoogiug van het totale subsidiebedrag be vordert. Ook dit jaar werd bij den Minister op vor- Qi-oo-ging van het subsidiebedrag aangedrongen. Het toezicht op de kampementen, die van wege liet Ministerie van Oorlog tenémateriëel ■ontvingen, werd uitgeoefend door een tweetal leden van den Raad, die 10 kampementen be zochten. Naar aanleiding van de verslechtering der tarieven voor reizen van jeugdige personen, 'ingetreden door de laatste wijziging, werd, me de op grond van een onderzoek naar de voor waarden, waarop in Duitscbland leden van jeugdorganisaties van het spoorwegvervoer •kunnen gebruik maken, besloten een schrijven te richten aan den Minister van AVaterstaat, mat verzoek om verbetering der hier te lande ge'tonde tarieven te willen bevorderen. Buiten deze werkzaamheden werden door het; secretariaat allerlei adviezen aan verschil lende .organisaties op hét gebied der vrije jeugd vorming gegeven en gegevens verstrekt. NED. VER. A'OOR ARMENZORG EN AVELDADIGHEÏD. Sociale Ontwikkelingswcek. A'an 5 tot en met S Juni wovdt dit jaar te Groningen onder voorzitterschap van Prof. mr. C. AV. d? Vries uit Rotterdam, de sociaie ont- wikkeiiogsweek gehouden, welke wordt georga niseerd door de Nederlandsclie Vereeniging voor Armenzorg en AVeldadigheid. SURSUM-CORDA. De burgemeester, de heer A. v. Walsum, heeft het ©are-voorzitterschap aanvaard van de Harmoniever. „Sursram Corda". Het secre. tariaat van „Sursuni Corda" is vanaf heden gevestigd J. Borsboom Rozenlaan 19, Alaar- dinger-Ambaoht. •CENTRALE BEDRIJFSKAS. B. en W. bieden den Raad aan de hun door den Beheerder van de Centrale Bedrijfskas ter hand gestelde balans per 31 December 1927 met overzicht. Daaruit blijkt dat de financieele resultaten van de Centr. Bedrijfskas over 1927 aanmer. kol ijk gunstiger zijn dan over 1926 n. 1. in 1927 een winstsaldo van 4981.01 tegen S86.55 over 1926, welke hooger winstsaido werd ver. oorzaakt, doordat o.a. de Bedrijfskas in 1927 ile beschikking had over gemiddeld 110.000, gedeponeerd door de bouwvereenigingen, waar van ongeveer 2 pCt. moer teute kon worden gekweekt, terwijl eveneens op de opgenomen gelden van de Spaarbank alhier ruim 1 pot. winst werd geboekt. In verband met het vorenstaande belmoren do navolgende uitkeeringen aan de gemeente plaats te hebben: a. Rente van gelden, opgenomen bij de Spaar bank alhier a 5 pCt. en gebruikt door de Be- drijfskas 4561.11; b. Rente van de gereserveerde aflossingen, in totaal 167.664.64 per 31 December 1926, berekend tegen 6 pCt. over 1927; 10.069.88; c. AVinstsaldo van de Bedrijfskas 49S1.01. Daarentegen behoort de gemeente aan de Bedrijfskas te betalen aan rente een bedrag van 41.827.32, alsmede 22.42 wegens haar aandeel in de kosten ven de bedrijfskas, NIEUAVE SLEEPBOOT. Na goed geslaagden proeftocht ls door de N.V. Viaard. Mach.fabriek I. A. ICreber, alhier afgeleverd de stalen schroefsleepboot „Corne- lus Hendrikus", voorzien van een triple ex pansiemachine van 150 P.K. en gebouwd voor rekening van Gebr Bos te Dordrecht. SCHAKEN. Donderdagavond a.s. zal de heer ,1. F. W. Meyer, schaakkampioen van Schiedam, in bet Handelsgebouw alhier een simultaan seance geven, waaraan alle schakers van VIaardingen kunnen deelnemen. Liefhebbers worden verzocht te kwart voor 8 uur uiterlijk aanwezig te zijn. VOETBAL. A.s. Zaterdagmiddag 3.30 uur speelt op bet terrein van Ar. F. C. aan de Groenenweg een Vlaardingsch elftal tegen het R. A'. B.- elftal. VISSCHERIJ. De alhier binnengekomen beugsohepen be- somden aan versche visch: VL 39, D. Poot ƒ660; VL 196, A. Visser ƒ401; AOL 85 A, Vis ser Jz. ƒ493; AU, 204, AV. v. Zelm ƒ326. Te IJmuiden: VL. 50 H. Kruininger ƒ1000 en 8 ktj. kolharing en 3 ton viscli. Aan de vischhal alhier binnengekomen: VL 39, D. Poot met versche viscli en 52 kantjes kolharing; VL 85, Avie Visser, met versche visch en 45 kantjes kolharing; VL 196, Adr, Visser met versche viscli en 42 kantjes kol haring 204, AV. v. Zelm met versche visch en 57 kantjes kolharing en 2 ton zoutevisch; M. A 3, K. v. d. Velden met 9 last eigen vangst en 8 last van M A 1. Betaald werd voor; Maatjesharing 5.10 5.40 per kolmaatjes 8.20 a 24.10 kantje zoutevisch 76.40 a 77.80, keelen en lippen 225 fi. 222.20 per torn. Te IJmuiden kwamen binnen: \7L 50, H. Kruiniugen met versche visch en 8 kantjes kolharing. VOOR DE KIEZERS. Op Donderdag 10 Mei a.s. zal in Hotel „de Zwaan" en bijeenkomst gehouden worden voor alle R. K. vrouwelijke en mannelijke kiezers. Spreker de Hoogede'gestr. Heer Mr. Dr. Deckers, lid der Tweede Kamer. EIERENVEILING. Prijzen der kippeneieren ƒ5.—6.10 per hon derd, eendeneieren 4.755. per honderd. VOETBALVEREENIGING V. D. L. Zoo heeft dan de feestviering van de voet- ba-1 vereniging V. D. L. plaats gevonden. Er was een groote menigte menschen aan- wetzig in het verenigingsgebouw. Voorzitter Hennevanger wist met welgeko zen woorden den feestavond te openen. Een pnaelitmand met bloemen werd den aanvoer der door het bestuur aangeboden. Voorts werden de 2e en 3e elftallen besproken en spr. meende dat ook van dezen veel te wach ten is. Hierop trad de heer J. v. Deventer, de be drijfsleider van de fabriek naar voor en wenscli- te de vereeniging geluk. De directie bood liet bestuur en al de leden van het eerste elftal een fraaien medaille in étui aan. Een driewerf „Hoera" voor het elftal en J. v. d. Hoek werd aangeheven. Hierop wer den verschillende bloemstukken aangedragen. De 'heer Nieuweuhuis sprak namens de zus. ter-ver eeniging - „De Gymnastiek" on de heer L. Prins namens de muziekvereniging „Kunst na Arbeid", der Ver. Touwfabf iek, welke beiden schitterende bloemstukken aanboden. Daarna werd hei program afgewerkt; zoowel Op tooneel. als op muziekgebied viel zeer veel te genieten. V. D. L. heeft feest gevierd op een eminente wijze.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 13