DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. *1 51ste Jaargang Donderdag 10 Mei 1928 No 15163 Dit nummer bestaat uit vier bladen STADSNIEUWS ONS DURE GEMEENTE ZIEKENHUIS EEN MISLUKT VERWEER. GEMEENTERAAD AANKOOP PBR.CEEUEN OOfcTER- STH AAT SUBSIDIE WERKINRICHTING ZWAKZINNIGEN AGENDA KUNST-AGENDA BEURS VAN SCHIEDAM 4 SCHIEDAMSCHE ZWEMCLUB NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT li mean: KOEMARKT 4. SCHIEDAM. - Telefoon Intercommunaal no. 68085 ABONNEMENTEN: por 3 maanden 3.25, per maand 1.10, per week 25 cc. Franco per post 3.75 per kwart. Afzouderiijke nummers 5 ct. Postcbëque en Girodienst 81440 ADVERTENTIëN 1—5 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct Reclames tusschen den tekst 80 et j per regel. Kleine advertenties: 30 woorden 85 ot. elk woord meer 5 ct. tot een maximum van j 50 woorden. Kabouteradv. 6 reg. 0.50 10 reg. 0.75 15 reg. ƒ1 Incassoksten worden berekend t r(lfv l heide handen, voeten of oogen; 250 bij verlies van één band, één voet of één oog; 150 bij verlies van een duin»; 75 bij vei Ilea i Gratis-Ongevallenveraekcring; 500 y ^««vaneen band; ƒ25 bij verlies van elfeen anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt, i Tan een wijsvinger, ou iwcc »w,oiu y iua Aa TVir De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAV Bank. Lange Haven no. 103, Schiedam. Op Zaterdag 7 April schreef „Argus'' in „Voorwaarts" een artikel over het R. K. Ziekenhuis, waarin aan het adres der R. K. Raadsfracties van vroeger volgende beschuldiging te lezen stond: De obstructie, bet verzet, het traiueeren van den bouw van een stads-ziekenbuis, in het bijzonder door de katholieke groep in den Raad, ligt nog te verscb in ons geheugen, dat wij zonder meer don katholieken geen lof kunnen toezwaaien. De groote schuldenlast, waarmede het gemeentelijke ziekenhuis de gemeente huishouding belast, vindt haar oorzaak in het feit, dat onder aanvoering van de roomsch-katholieke fractie de bouw van een nieuw ziekenhuis is tegengehouden. De opzet was: eerst een Katho liek Ziekenhuis." Vier dagen nadat dit artikel in „Voor waarts" verscheen, op Woensdag 11 Apiil. hewezen we aan de hand der notulen van den Raad, dat de schrijver zich had ■Vergist, sommeerden we „Argus'zijn be schuldigingen waar te maken, of verzoch ten „Voorwaarts", zoo hij daartoe niet m staat zou blijken te zijn, zijn artikel te desavoueeren. Thans, op Woensdag 9 Mei, precies vier weken nadat wij onze weerlegging van de grievende beschuldiging publiceerden, twee dagen voordat de kwestie van het R K. Ziekenhuis in den Raad in behandeling ra! worden genomen, waarbij wellicht de zelfde beschuldiging weer ie berde.„zou worden gebracht, ons juist dus 24 uur den tijd gunnend om van repliek te dienen, komt Argus met zijn antwoord. Het ia journalistiek niet fraai, om geen schemer woord te gebruiken. Intusschen, we hebben voor ons antwoord geen vier weken, zelfs geen 24 uur noodig. Wat „Argus" thans schrijft, behelst niets nieuws, het is óns alles ten volle bekend, de data welke hij noemt, ook die van vóór 1913 zijn geen andere, dan wij m ons eerste artikel hebben vermeld. En als „Voorwaarts" betoogt, dat het „mis ei tn is te spreken van na, 1913, dan vergee hij, dat we begonnen zijn met 1901, en hebben vermeld wat in 1909 en in 1 19 gesolded; vergeet hij tevens, dat we er melding van hebben gemaakt, dat in tóen toch ook sociaal-democraten in den Raad aanwezig waren, met geen woor over een ziekenhuis werd gerept en dat in 1912 alleen de voorzitter, de Katholieke burgemeester, den bouw van een zieken huis'ter sprake bracht en op dien bouw aandrong. Sinds wanneer overigens is men mis leidend, wanneer men volledig is? De gratuiete beschuldiging van „Argus' liet volkomen in het duister, wanneer die „obstructie" enz. van de R. K. Raadsfractie, welke de gemeente met een enormen schul denlast bezwaarde, moest hebben plaats gehad. In April 1913 werd tot den bouw van een nieuw ziekenhuis besloten. Tn Augustus 1914 had dat ziekenhuis onder dë kap kunnen staanl Is het dan mis leidend, wanneer wij het bewijs leveren, dat de R. K. Raadsfractie er niet de minste schuld aan had dat zulks niet het geval was? Voor hetgeen sinds April 1913 is ge schied stelt „Argus" de Katholieke fractie dus niet verantwoordelijk, 't Is al vast iets; 't is eigenlijk al zooveel, dat de beschuldi ging, als zou aan de Katholieken te wijten Zijn! dat het gemeenteziekenhuis zoo duur is, niet meer is te houden, want bij eenige voortvarendheid had, alvorens intrad, het nieuwe gemeentezieken uis exploitatie kunnen zijn genomen! Maar we zullen ook 1909 en 1910, evenzeer 1911 en 1912, toen door de sociaal democratische raadsfractie geen woord aan het ziekenhuis werd verspild, nog eens in oogenschouw nemen. In 1909 we hebben liet in ons artikel van vier weken geleden al gezegd, want we hebben niets te ver heimelijkenwerden de besprekingen in den Raad beïnvloed door de plannen der Katholieken om een eigen ziekenhuis te houwen. De op 3 Augustus van dat jaar Verworpen motie-De Bruin beoogde intus schen niet den bouw van een nieuw ge meenteziekenhuis. De heer De Bruin liet zelf, blijkens zijn toelichting (zie notulen 1909, pag. 456), in het midden of de bouw van een nieuw ziekenhuis noodig' zou zijn, dan wel of met de verbouwing van het oude ziekenhuis zou kunnen worden vol staan! De verwerping van die motie was van louter formeelcn aard. Trouwens. 2% maand later, op 19 October 1909 werd mét algemeene stemmen een voorstel aange nomen van B. en W. waarin aan de com missie van administratie voor hef. stads ziekenhuis, voorstellen voor eeü nieuw ziekenhuis werden gevraagd. Ilier werd dus met algemeene instemming, ook die der. Katholieken, reeds verder gegaan, dan de heer De Bruin, twee-en-ecn-halve maand te voren, blijkens zijn toelichting op zijn motie verlangde te gaan. „Argus" maakt er wel triomfantelijk melding van, dat op dien 19en October een moti-Ris, de wenschelijkheid uit sprekend dat een nieuw gemeenteziekenhuis zou worden gebouwd, werd verworpen, maar toevallig verzuimt hij er melding van te maken, dat een halve minuut na die verwerping met algemeene stem men het voorstel van B. en W. werd aan genomen om aan de commissie van ad ministratie voor het ziekenhuis op te dragen met plannen voor een nieuw zieken huis voor den dag te komen. Alzoo, voor 1909 is er toch van obstructie van katholieke zijde wel geen sprake. Blijft 1910. Op 1 Maart van dat jaar werd een ver zoek van de commissie van administratie voor het stadsziekenhuis, om een crediet te verleenen voor het opmaken van een defini tief plan voor den bouw van een nieuw ziekenhuis, het zoogenaamde plan-Sanders, dat 254 ton zou kosten, op voorstel van B. een. W., waarin slechts één Katholiek, ver worpen. Niet met 10 tégen 9 stemmen, zoo als „Argus" beweert, maar met .14 tegen 5 En louter op financieele overwegingen, On der meer stemde ook tegen dr. Ris, een der meest overtuigde pleitbezorgers voor den bouw van een nieuw ziekenhuis. Een al te vaag voorstel van den heer van der Schalk, na deze stemming, om B. en W. uit te noodigen met plannen voor denhouw van een nieuw ziekenhuis te komen, werd, nadat de voorzitter had verklaard, dat men die zaak aan het college kon overlaten, dat dit. diligent zóu blijven, met 10 tegen 9 stemmen afgevoerd. B. en W. waren in derdaad zoo diligent, dat vijf maanden la ter een voorstel tot. den bouw van een nieuw ziekenhuis vanwege het college ter ta fel lag. De bezwaren tegen dit voorstel te berde gebracht, hadden met een Katholiek Ziekenhuis niets te maken. In de twee raads vergaderingen van 6 en 27 September waarin het voorstel behandeld werd, zijn de woorden „Katholiek Ziekenhuis" van niemands lip pen gekomen, geen enkele maal. Alle be zwaren, die tegen het voorstel werden aan gevoerd, kwamen, de heer De Bruin zeide het met, dezelfde woorden (zie notulen 1910, blz. 510) neer op „de dubbeltjes". De voorzitter, burgemeester dr. Brants, een voorstander, gaf toe (zie pag. 477) dat de tegenstand niet ging om het plan, doch enkel om het geld, en dat het in de gegeven omstandigheden financieel bedenkelijk was (blz. 524). De heer De Groot, eveneens een voorstander, erkent, evenzeer (zie blz. 520) dat uit financieel oogpunt het voorstel be denkelijk moest worden genoemd. Het werd tenslotte verworpen, om, we gebruiken de woorden van den heer De Bruin, „de dub beltjes". En nu vragen we nog eens: Geef één be wijs, één enkel maar, één uitspraak, dat de Katholieken den bouw van een gemeente lijk Ziekenhuis hebben tegengehouden, om dat, zooals de beschuldiging luidde, „eerst een Katholiek Ziekenhuis noodig was". Op 3 Augustus 1909 we resumeeren wordt om formeele redenen een motie-de Bruin verworpen, die niets heeft tegen gehouden; op 19 October worden, omnium consensu, van de commissie van admini stratie voor het. stadsziekenhuis plannen gevraagd. Die plannen worden op 1 Maart 1910 met 14 tegen 5 stemmen, op uitslui tend financieele overwegingen verworpen, evenals op 27 September d.a.v. op louter fi nancieele overwegingen een voorstel van B. en W. Sinds is er niets meer gebeurd, nóch in 1911, nóch in 1912, tenzij, we meld den het reeds, in dat laatste jaar een be toog bij de begrootingsdebatten van den Katholieken burgemeester ten behoeve van den bouw van een nieuw ziekenhuis, een betoog, waarbij hij zijn verwondering niet verheelde, dat van geen enkele zijde (ook dus niet van sociaal-democratischen kant) daaraan aandacht was gewijd. Toen 4 maan den later, op 22 April 1913 een voorstel tot den bouw van een gemeenteziekenhuis door den Raad in behandeling werd genomen, gaven ook alle Katholieke raadsleden op 2 na er hun stem aan. /- We vragen nog eens: waar is de „obstruc tie", het „verzet", het „laten traineeren" door de Katholieke fractie, zoodat haar, zooals „Argus" deed, kan worden verweten, dat het gemeente-ziekenhuis onder zoo zwaren last, gebukt gaat, en dat nog wel omdat de Katholieken eerst een' Katholiek ziekenhuis moesten hebben? De Katholieke raadslëden hebben slechts tegen één definitief voorstel gestemd, een voorstel? dat volgens voorstellers en voor standers zelf financieel bedenkelijk was. Hun bezwaren golden alleen woorden van den heer De Bruin „de dubbeltjes". Wel nu dan spat ook het heeic betoog, de heele beschuldiging van „Argus" als een zeepbel uiteen. Die beschuldiging, men vindt ze hierboven. We vragen nog eens: geen phra- sen, maar bewijs! Dórde aanvulliugsa<gend& Op de derde aanvullingsagenda voor de open bare vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 11 Mei komt-voor: Punt 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders: a. tot het verleenen van een subsidie aan de Vereeniging „Zwakzinnigenzorg", alhier, voor een door deze Vereeniging te stichten werkin richting voor zwakzinnigen, alsmede tot inge- bruikgeving van 2 schoollokalen aan deze Ver- eeniging; b. tot wijziging van de Gemeente-begrooting voor het diénstpaar 1928. Model D. 1000. B. en W. schrijven aan den Raad: In het besluit tot onteigening d.d.' 15 Maart j.L van eenige -perceelen gelegen in Oud-Mathenesee zijn o.m. begrepen de per ceelen plaatselijk gemerkt Oosterstraat num mers 62, 64, 59 en 61, kadastraal bekend Gemeente Sehiedam Sectie I„ nummers 404, 405, 367 en 368. De eigenaars dezer perceelen, bestaande uit woning en erf, hebben hun eigendommen aan de gemeente ten verkoop aangeboden. De gevoerde onderhandelingen hebben, tot resul taat gehad, dat deze perceelen kunnen wor den aangekocht tegen prijzen, welke ons na taxatie alleszins billijk voorkomen. Bovendien hébben wij de hand kunnen leg gen op het perceel Oosterstraat no. 56, dat aan het te onteigenen pand no. 54 grenst. Waar de vraagprijs hiervoor 2600 vrij op naam ons zeer aannemelijk voorkomt, hebben wij gemeend dat het aanbeveling ver dient ook dit pand aan te koopen. B. en W. stellen mitsdien voor aan te koopen. de volgende Perceelen, gelegen aan de Oosterstraat tegen de daarbij genoemde prijzen, te weten: van H. Hodes no. 52 Sectie I no. 404 tegen 3500 vrij op naam; van G. Krabbendam no. 54 Sectie I no. 405 tegen 4300; van Wed. Boekhout Scheffer c.s. no. 56 Sectie I no. 406 tegen 2500 vrij op naam; van J. C. v. Leeuwen no. 59 Sectie I no. 367 tegen 3400 vrij op naam; van J. J. Sparla no. 61 Sectie I no. 368 tegen 3400. ORANJE-VEREENIGING Viering Konnigin-Bnmia-tkvg Gisteravond kwam het bestuur der Oranje- Vereeniging in vergadering hijeen in hotel „Beijersbergen". Overeenkomstig het in de vorige leden vergadering met groote sympathie ontvangen denkbeeld, werd definitief besloten den 70sten verjaardag van de Koningin-Moeder niet on opgemerkt te laten voorbijgaan. Aan ver schillende muzikale en vocale vereenigingen zal worden verzocht voor een passende viering haar medewerking te willen verleenen. Van verschillende zijden werd een pleidooi geleverd voor de aanwerving van nieuwe leden en donateurs. Ter versterking van de kas is zulks dringend noodzakelijk en algemeen was de opinie, dat er, vooral ln de nieuwe wijken, velen gevonden worden, die met het bestaan der Oranjevereeniging nauwelijks bekend zijn en die men slechts op dat bestaan zou hoeven te wijzen en op het mooie werk der vereeniging; om hen onmiddellijk bereid te vinden tot het lidmaatschap toe te treden, of haar als donateur te steunen. In de bestuursafdeellngen werden vervol gens voorloopige besprekingen gevoerd, ter voorbereiding van de feestelijkheden van 2 en 31 Augustus. De Juiste opmerking werd hierbij gemaakt, dat de uitwerking der definitieve plannen van den stand der kas afhankelijk is, zoodat leden en donateurs met aandrang worden verzocht, de kwitantie bij eerste aanbieding te voldoen. IjOOPUYT'S BANK Dividend 4'/i pCt. Naar wij vernemen zal aan aandeelhouders dear Loopuyt'e Bonk een diivademduttkeerlng van 4% pCt. worden voorgeeteld. Over 1926 ls 4 pCt. uitgekeerd. - B. en W. schrijven aan den Raad: De Vereeniging „Zwakzinnigenzorg" alhier verzoekt Uw Raad om, ten behoeve van een te stichten werkinrichting voor zwakzinnigen, van de gemeente een subsidie te mogen ont vangen in den vorm van: a. het kosteloos beschikbaar, stellen van de achterste twee lokalen in den leegstaanden vleugel van liet gemeentelijk schoolgebouw aan de Dwarsstraat, inclusief verlichting en verwarming b. een toeslag vaai. 10 cents per werkuur voor de te werk te stellen zwakzinnigen uit de gemeente Schiedam. Over dit verzoek hebben wij het advies in gewonnen van de Commissie voor Onderwijs zaken en de Financieele Commissie. Met do beide Commissies zijn wij van mee ning, dat het maatschappelijk werk, dat deze Vereeniging voornemens is op haar schouders te nemen, zeer zeker den steun van de Ge meente verdient. Temeer bestaat voor het ver leenen van dezen steun aanleiding omdat de Vereeniging eerst bij de Gemeente aanklopt, nu zij de resultaten kan toonen van hetgeen het particulier initiatief voor dit nuttige werk heeft mogen te verrichten. Zooals uit de toe lichting op het adres blijkt, kan het bedrag van 3.000.noodig voor de eerste inrich ting, geheel uit giften en contributies worden bestreden. Het spreekt vanzelf, dat de exploitatiekosten, die jaarlijks terugkeeren, het zwaarst op de Vereeniging drukken en dat de inrichting het, wat deze kosten betreft, niet geheel zonder overheidssteun kan stellen. De Provincie heeft op dit terrein zich ook tot steun geroepen ge voeld en subsidieert in verhouding tot de Ge meente als 12, dus in dezelfde verhouding als in de kosten van verpleging van krankzin nigen in gestichten. Het komt ons voor, dat onder deze omstan digheden het verzoek voor inwilliging vatbaar is. Wij zouden de regeling van het subsidie dan als volgt willen treffen. Op het voetspoor van de Provincie zou het subsidie uit ,2 gedeel ten kunnen bestaan, n.l. uit een subsidie per werkuur van dé té werk te stellen zwakzin nigen uit de Gemeente Schiedam en een sub sidie in de algemeene kosten, waaronder wor den verstaan de huur van de lokalen, de kos ten van het lidmaatschap der Centrale Veree niging tot maatschappelijke verzorging van zenuw- en zielszieken en de kosten van schoon houden. Eerstgenoemd subsidie kan o.l bepaald wor den op 10 cents per werkuur (de Provincie geeft 5 cent) terwijl het laatstgenoemde kan worden gesteld op twee derden van de kosten, waarvoor dit Bubsldie is bedoeld (de Provincie geeft één derde). Wordt de zaak aldus geregeld, dan kan voor het gebruik van de lokalen een vergoeding worden berekend van 500.— per jaar 2.50.— per lokaal); het schoonhouden daar in niet begrepen. De lokalen zouden ln gebruik kunnen worden gegeven van jaar tot jaar, met een opzeggings termijn van 2 maanden, met dien verstande, dat de ingebruikgeving in elk geval eindigt 2 jaren na de opening dei' werkinrichting, d.i. op den datum, waarop mede een beslissing omtrent de al- of niet continueering van het subsidie moet worden genomen. De flmanciëele Commissie heeft voorgesteld het subsidie, berekend naar de werkuren, te begrenzen op een bedrag van 2.000.Wij kunnen ons niet het stellen van een maximum bedrag zeer goed vereenigen en stellen U voor als zoodanig aan te nemen 2500.-voor het geheele subsidie, dus met inbegrip van het subsidie in de algemeene kosten. Buiten de gewone voorwaarden zouden wij aan Uw besluit willen zien verbonden de be paling, dat de toelating tot de werkinriebting moét geschieden onder goedkeuring van ons College, zulks o.a. om te voorkomen, dat geen personen worden toegelaten, die daarvoor niet in de termen vallen, alsmede de voorwaarde, da* een gedelegeerde der Gemeente door ons in het Bestuur der Vereeniging wordt aange steld. Resumeerende hebben wij de eer U voor te stellen: le. aan de Vereeniging ^Zwakzinnigen zorg" alhier voorloopig voor den tijd van 2 jaren voor een te stichten werkinrichting voor zwakzinnigen, een subsidie te verleenen van: a. een toeslag van 10 cent Per werkuur van de te werk te stellen zwakzinnigen uit de .Ge meente Schiedam; b. een subsidie van 2-3 der bovenomschreven algemeene kosten. 2e het totaal-subsidie, dat per jaar zal wor den verleend, te begrenzen op 2500. 3e. buiten de gebruikelijke bepalingen, voor alle gesubsidieerde Instellingen gesteld, aan dit subsidie de voorwaarde te verbinden, dat de toelating tot de werkinrichting moet ge schieden onder goedkeuring van ons College, alsmede de voorwaarde, dat een gedelegeerde der Gemeente door ons ln het Bestuur der Ver eeniging wordt aangesteld; 4. vam jaar tot Jaar, met een opzeggingster mijn van 2 maanden, doch niet langer dan tot 2 jaren na de opening der werkinrichting aan meergenoemde Veereeniging in gebruik te ge ven de achterste twee lokalen ln den leegstaan den vleugel van het gemeentelijk schoolgebouw aan de Dwarsstraat, Inclusief verlichting en Maandags repetitie Muziekgezelschap 8t> Ambro3ius, uur, R. K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. R, Damclub 1. D O., Patronaatsgebouw Lang# Haven; aanvang 8 nur. Dinsdags bestuursvergadering R. K. Metaal» bewerkersbond „St. Eloy" Gebouw R. K. Volka, bond Eiken Woensdagavond R K. Burgerjonge» lingenvereenlging „Kath. Streven", Gebouw; Kath. Kring. Aanvang half zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur tot half 9 zitting bestuur Spaarfonds R. IC S. V. Excel, slor; Gebouw R K Kring. lederen Woensdag Repetitie Hóninkl. Ma» nenzangvereenlglng „Orpheus" Gebouw R. R. Volksbond. Aanvang half negen. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand ver, gadering Katholiek Leven, Gebouw Katholie ke Kring 814 uur precies. lederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 nur 's geopend bet Stedelijk Museum, St. Jorlf Doele, Doelepieln. i Heden I Tentoonstelling en openbare les, door dé Huishoud- en Industrieschool voor Schiedam eo omstreken) te houden in het gebouw der veree niging, Prins Mauritsstraat 9. Geopend van 24 en van 79 uur. Vrjjdag 11 Mei Tentoonstelling en openbare les -door de Huishoud- en Industrieschool voor Schiedam ea omstreken, te houden ln het gebouw der veree niging, Prins Mauritsstraat 9. Geopend van 24 en van 79 uur. Zondag 20 Mei. Ensycllekmeeting Ned. R. K. Volksbond. Spreker de Zeereerw. heer pastoor Möller, Bondsgebouw. Aanvang 8 uur. TE ROTTERDAM 11 Mei: Groote Schouwburg, Pygmalion (R.ott. Hofstadtoone'el) 8 uur (voor volwae- Dagelijks: Circusschouwburg, De Rozen krans (Ver. Schouwspelers) 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 10 dezer ln: Thalln (voor volwassenen); Olympia (voor volwasse- nen); Grand Theatre; Corso (voor volwas»*, nen). Moutwijn SCHIEDAM, 10 Mei. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koop, handel. Moutwijn 46 pCL 19.— per H. U j Namens de commisble voor de notecrlngj H. J. JANSEN Spiritus SCHIEDAM, 10 Mei. Men noteert voor me- lasse spiritus 100 pet. 29.— per H.L. Ruwe graauspirnus til put. l li per Hl* Spoeling Noteering 1-40. In (le Maandag 1.1. gehouden bestuursver gadering la beslaten de clubavonden voor da mes te houden op Maandag en voor heeren op Donderdag van 89 uur. Evenals vorige ja ren zal ook des Zondags een oefenmiddag ge houden worden voor heeTcn van 24 uur. Om echter ook de dames te laten profiteeren van do 50 M. baan, welke het damesbad niet bezit, ligt het ln de bedoeling, behoudens goedkeuring van B. en W. de dames en heeren des Zondags om beurten in het heereubad te laten oefenen. Verder werden de waterpolo-wedstrijden om den Bongems—de Hooghbal vastgesteld op Zondag 3 Juni a.s. in de Gem. Zweminrichting. Van verschillende zijden zijn verzoeken in. gekomen tot het houden van een 3 KM. wed- stTijd. Pogingen zullen worden aangewend om dezen tot stand te brengen; het bestuur zal trachten de benoodigde fondsen bijeen te krij gen. Behoudens toestemming van B. en W. zal deze wedstrijd dan gehouden worden op Zater dagmiddag 14 Juli a.s, in de Schleuamsche havens. De Nationale en Onderlinge Zwemwedstrij den zullen gehouden worden op Zondag 15 Juli a.s. in de Gem. Zweminrichting. verwarming tegen 'n vcggoedtag 600.— (het schoonhouden hierin niet inbegrepen) en daartoe te nemen een besluit, volgens het ont werp da* hierbij gaat.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1