(I 8 FEUILLETON GEKJN AKT f VRIJDAG 11 MEI 1928. SPORT EN SPEL. i: n i u LAWNTENNIS. MISS WILLS IN NEDERLAND DE AMERIKAANSCHE WINT VAN MEJ. ROLLIN COUQUERQUE 6—2, 6—2. Illi ülUf CM DEN DAVIS-CUP HOLLAND WINT DE EERSTE TWEE ENKELSPELEN OM SCHOONER OP TE BLOEIEN LUCHTVAART. VAN LEAR BLACK'S WtREL VtU.Hi MAANDAG AS. WORDT GESTART VOETBALPROGRAMMA VOOR ZONDAG 37U l* er. m&m naast mijt t i..:j/ -iVu. 'ti De wedstrijden op de M.E.T.S- te Scheveningen Naar schatting waven er vijftienhonderd toe schouwers, dat is nog geen derde van wat de tribunes verwerken kunnen. Er was dan ook nog geen wedstrijd-atmosfeer. Mej. Anderson was licht ongestelde ze speelt morgen. ■-< HET POOLLÜCnTSCBlP BOVEN ZWEDEN Het luchtschip „Italia", dat een vlucht naar de Noordpool heeft, ondernomen had dezer dagen Kinga-Bay, Fjord-Spitsbergen, bereikt Ge noemde plaats was het laatste station, dat hetluchtschip, dat onder commando staat van generaal Nobile, den bekenden Italiaanschen vlieger, aandeed), alvorens zijn bistorischen tocht over de Noordpool te aanvaarden ::vS-jBBUULjft. De Amerikaansche Miss Wills in actie. Nu dus alleen mej. Wills tegen mej. Rollin Couquerque. Zooals er voetbalwedstrijden zijn, die aan hangen met de verrassing, in geijkte termen „een sensationeel begin" genoemd, zoo begon bet ook hier: mej. Couquerque begon te servee ren, had direct het oog en den durf er in, liet op de goede services en de nog wat matte returns van miss Wills goede drives in de hoe ken volgen en met een love game, zonder dat miss Wilts zelfs een kans voor een punt gehad bad, won zij de eerste game Miss Wills bleef zichzelf. Geen enkel ge baartje, geen enkel teeken van verrassing was merkbaar. Rustig verwisselt zij van helft en al opent mej. Rollin de volgende game ook al weer direct met een onhoudbaren return, de goede slagen, goed wegens de juiste ptaatsing, nog niet wegens de vaart, komen '.os en het is spoedig 11, gevolgd door een love game op de service van mej. Couquerque Toch geeft deze geen kamp. In de volgende game speelt zij drie kostelijke slagen: een dropshot, een goede smash op een te korte lob van Wills en dan een laag gekapten bal, waarop Wills mist: 2—2. En het lijkt of zij de derde game gaat winnen, wanneer zij op 30.0 komt. Dan echter verliest zij alle controle over de service. Twee double faults volgen en al komt er dan weer even goed spel, nadien doen weer twee double faults haar de game verliezen. Dat hierop een kleine reactie volgt, ligt voo- de hand. Het wordt, zonder veel moeite voor miss Wills 52. Maar die laatste game wordt fel bestreden. Wills komt op 40.15, twee set- points dus, doch zoo heftig valt mej. CouqueF que aan met diepe drives, dat beide ponten door missen van Wills verloren gaan. Een keurige lob van de Hollandsclie speelst-u opent een kans op 3—5, de daaropvolgende rail eindigt helaas met eerf dropshot (miss Wilis ver achter in zijnde) tegen den band. Met 6—2 wint miss Wills deze set. De eerste game van de volgend*» is weer een lange deuce game. Er is een intéressante strijd tusschen het meer gevarieerdt spel, vol durf tot volleeren en hard slaan, van mej. Couquerque en het heraden verdedigen met goed plaatsen van de Amerikaansche. Hei spel der Hollands'che heëft meer brillanté momenten n aar het heeft oolc meer missers. En deze zijn het die de game heslissen. Èn a' maakt mej. Couquerque ook van 4—2 2—2, waaronder een zeer fraaie rally, met prachtigeD aanval op de backhand van Wills, zij zelf mum-gaat dan onder versnelde slagen van Wills een aanval op de backhand, die resultaat vooi de Ameri kaansche oplevert eii haar op 52 brengt. In de laatste game slaat Wills hard, even afgewisseld met een duel van korte slagen, waarin zij winnares blijft. Ondanks een double fault wint miss Wills de game, a-lzoo ook de tweede set met 62. Een openbaring is het spel van de Ameri kaansche niet geweest. Fraai was de forehand, wanneer die in goeden stand geslagen kon worden. Matig was de backhand, de smash en volly zijn te weinig gegeven om te kunnen beoordeelen. Mej. Rollin heeft verrassend gespeeld. Haar spel mist nog beheersching, doch het is veel pi tiger en meer overlegd gewonden. De fore hand werd soms te dieh top het lichaam ge houden, daardoor gingen enkele knrtbare pun- terf verloren. Ook de service kan verbeteren. In de exhibition gemengd dubbelspel werd af en (oe aardig spel, doch zelden hoog peil be reikt. Mej. Wills en Eriksson verloren de eer3te set met 5—7, nadat zij 52 ges-aan hadden; de tweede wonnen zij met 64 van mej. Bou- man en Koopman. Daarna kwam regen het spel verstoren. Mej. Bouman leek ons in deze partij niet zoo op dreef als in de onlangs plaats gehad heb bende oefenwedstrijden. Vooral baar service was zwak, zij miste ook menige drive. Wellicht door de vreemde combinatie waarin zij speelde. Mej. Anderson is een pittig speelstertje, zooals hij het oefenen gebleken is. Mej. Bouman zal zich moeten inspannen om van haar te winnen. De eerste ronde te Dublin Men seint ons uit Dublin d.d, j0 Mei: De Nederlandsche spelers», de heeren H. Timmer, Jhr. C. van Lennep eu mi*. Diemer Kool vergezeld van mevrouw Diemer Kool, zijn Zondagnacht te Dublin uit Londen aangeko men. De spelers hebben de eerste helft van de week flink geoefend en zich op het gras volkomen ingespeeld. Men kreeg weldra een uitnemenden kijk op de eigenaardigheden van het weeke grasveld en de gewijzigde bal-evolu ties die er mee gepaard gaan. Hedenmiddag werden de twee eerste enkel spelen gespeeld. Er was veel publiek op de courts van de Fitz- william Club dat den Hollanders een harte lijke ontvangst heeft bereid. Een dei .Levensblijhtid '-veiha'en van CECIL ADAIB 26.) XIII. Het maanlicht lag breed en wit over Olivia's tuin. Het licht was zoo intens, dat de bloemen weer zwakke kleuren kregen. De stilte, indien zij niet werd onderbroken door het geluid van menschelijke stemmen of door het getokkel en getril van snaren, was even geheimzinnig in tens, gedachten aan de eeuwigheid oproepend. De wijde, hoepelende hemel waar massa's sterren pinkelden, riep ook de ziel steeds meer en meer naar boven, naar die sfeer van eeuwig- durenden vrede. Diepe zwarte schaduwen lagen onder de ruime verandah's, maar deze werden nog ver licht door een zwak diffuus schijnsel van de kamer er achter. Pauline had Olivia's rust bed in de kamer gebracht, waar de lamp ont stoken was, en hield haar nu met mr. Verekeir gezelschap. Maar Carlos en Olive «aten in het maanlicht, twee scherpomlijnde zwarte silhou etten, tegen den lichten hemel. Hij had voor hen wat Japansche liederen in het maanlicht gezongen, terwijl hij op Olives guitaar daarbij zacht enkele accoorden liet brommen, of soms slechts een enkele noot liet trillen. De sombere toonlooze melodieën, en de vreemde, aangena me, half nasale en soms geheel onbegrijpelijke woorden, hadden de aandacht van zijn luiste raars strak gespannen gehouden. Van tijd tot tijd had hij wat uitleg gegeven, of met een enkel gebaar of een zin hun Iets van de vreemde be- teekenis van de No-liederen uitgelegd, en ook welke plaats zij innamen in het leven van dat volk. Wat eerder in den avond had Olive enkele chansons en neger-Hedjes gezongen, met be geleiding van haar eigen guitaar. Nu waren de onderen naar binnen gegaan, maar de jonge man en het meisje zaten nog in het maanlicht, welks zilveren eenzaamheid zij als een levende en wakende kracht om zich voelden, die tot in hun eigen hart en geest doordrong, en zoo mysterieus en betooverend werkte, dat belden den klank Tan sen gesproken woord, vreesden. Carlos neuriede binnensmonds een vroolijk wijsje, dat bij juist van haar lippen gehoord had, en hij gaf haar de guitaar. Zing het nog eens alleen voor mij hier in het maanlicht. Olive had geen bepaald krachtige of mooie stem; maar zij wist toch te boeien, door de fijne nuaneeeringen, en doordat er meer in lag van het geluid van den wilden vogel in het bosch, dan van een menschelijke stem tusschen de muren. Soms werd het een aaneenschakeling van typische trillingen, en pauzes, als het ge zang van een nachtegaal. Zij kon scherp, door dringend en pathetisch tegelijk zijn, en er was in haar zang iets spontaans, wat het een bij zondere charme gaf. Terwijl zij haar guitaar nam, begon zij on middellijk te zingen, licht, vroolijk, schalks, de oogen naar beneden gericht, alsof zij hun glans wilde verbergen. Hoe zacht ook begonnen, de liefde gaat snel Pas op voor de koorts van 't gevaarlijk spel, Zij springt als 'n wolf uit het duister vooruit, Dan helpt u geen aarzeling of moedertje lief! Het schuchtere meisje, de oolijke guit. Zijn t' over hun ooren nu ernstig verliefd. Toen zij haar liedje geëindigd had lichtte zij de oogen weer op, en voelde de zijne onmid dellijk afdalen in hun diepten. Zij hield onmid dellijk haar adem in, alsof plotseling een groote golf over haar heen sloeg. Zij meende dat de vleugelslag van het Leven even haar wang streelde. Als zij koos, in dit oogenblik, in dit betooverende maanlicht-uur, zou zij Carlos op zijn knieën kunnen krijgen' in ieder geval figuurlijk, als het zelfs niet wer! kehjk werd, aan haar voeten. Maar was zij reeds bereid om dat verheven moment van haar keus te bepalen? Was er niet meer genot in deze gouden dagen van luchthartig gestoei in deze geheimzinnige maan-nachten? Carlos was echter niet gesneden naar het gewone patroon van het mannelijk karakter, waarmede zij vaak kennis gemaakt had. Dat bracht weer een nieuw element van betoovering misschien wel van gevaar in de situatie. Zij voelde zich eenigermate als een jongen in een laboratorium die wat knoeit met materia len, waarvan hij de samenstelling en de uit werking niet geheel kent. Zij wilde graag wat proeven nemen, maar zij voelde er niets voor om een explosie te veroozrkane, die hun zoo buitengewoon aangename en typische vriend schap uit elkaar zou rukken. Met een ge won-en minnaar, zou 'n overhaaste verklaring do kwestie van een oogenblik ge weest zijn. Hij zou als een mug rond de kaars hebben gevlogen, bereid om zijn vleugels on telbare malen te verschroeien, ten spijt van de schade door het vuur. Maar was Carlos ecu van die mannelijke muggen? Dat was de groote vraag die haar in twijfel hield. Ze kon hem op het oogenblik niet uit baar leven bannen. Hij stond te veel in zijn rustig, zonnig plaatsje. I-lij hoorde daarin, zooals zij dat wenschte en geloofde zij tenminste bij het zijne paste. Of zij echter plaats voor hem zou hebben in het vaste plan van haar verder leven, kon zij op het oogenblik nog niet bepalen. Maar in ieder geval kon zij hem nog niet missen of laten ont snappen. Carlos, zei ze plotseling, misschien om hem vóór te zijn in het verbreken der stilte, ken je Perzisch? Een heel klein beetje, zoodat ik in ieder geval toch de Bodleiaansehe Rubaiijt in de origineele uitgave kan lezen. Waarom? Ik wou dat je het mij leerde. En weer vroeg Carlos: Waarom? Kun je het niet raden? Nu had Olivia tegenover Carlos bijna niet meer gesproken over haar vader, sinds den dag dat zij samen den donkeren tunnel ingegaan waren, waaruit zij zoo plotseling gevlucht was. Zij wist dan ook niet, of hij er zich nog vol doende van herinnerde, om deze twee dingen met elkaar In verband te brengen. Maar zijn antwoord bewees onmiddellijk dat dit wel het geval was. Je hebt zeker plan om daar nog eens naar toe tegaan, en nasporingen te doen over je vader. Ja, eft ik zou er graag zooveel van wil len kennen dat ik alleen door Perzië kan rei zen, me onder de menschen kan bewegen, me zelf verstaanbaar kan maken, en hen kan ver staan. Dat kun je natuurlijk niet of je moet hun taal kennen en spreken, en niemand kent hier Perzisch. Ik zal het zelf leeren, en het jou dan onder wazen, zei Carlos. Zij wierp hem een betooverenden blik toe. De maan had haar webbe rood hen geweven, en de zoete stilte van den nacht omsluierde hen. O, heerlijk van je! Je bent werkelijk een schat van een jongen, Carlos! Ik heb al zoo lang gehoopt dat je dit zou zeggen. Wanneer krijg ik mijn eerste les? Morgen. Waar? Onder de wierookboomeo, natuurlijk. Weet je al genoeg om mij al les te geven? Ik zal vanavond nog wat inzien, voordat ik naar bed ga. Je bent zoo'n beetje toovenaar, geloof ik Carlos. Zij zag hoe vreemd hij opkeek toen zij deze woorden sprak, maar alles wat hij zei was; Haha! Timmer tegen Scroope Timmer, had een gemakkelijker partij dan Diemer Kool. Eerstgenoemde kwam tegenover C. Sci'oope. De Hollander legde een geweldige kracht in zijn slagen, zijn rechte drives van den eenen hoek naar den anderen waren den Ier telkens te machtig. Wonderwel was de Hollander op de grasbaan thuis en zijn groote snelheid van bewegen trok bijzonder de aandacht. Daardoor beheerschte hij het spel volkomen; zijn vlug oploopen naar het net gaf hem gelegenheid tot keurige smashes buiten 't bereik van Scroope, die liem slechts zelden wist te pas- seeren. Timmer won met 61, 62, 62, in welke cijfers de spelkwaliteit van beide spelers in de goede verhouding wordt uitgedrukt. Diemer Kool tegen O'Callaghan Gelijk gezegd Diemer Kool had sterker te genstander; hij speelde tegen den Ierschen aanvoerder O'Callaghan. Op dezen waren de groote verwachtingen van de toeschouwers ge bouwd. Diemer Kool won met 62, 57> 61, 62. De strijd had zeer spannende momenten; den beslissenden factor vormden hierbij de goede kapslagen van den Hollander, die in dat opzicht speciaal veel bewondering wekte. In de tweede set was de Ier op z'n beet en had hij tijden van orthodox spel met gevaar lijk passeeren en ook onverwaclit-zachte re turns. Daarna echter domineerde weer Die mer Kool, die de twee volgende sets won. Het vertrek van den heer Van Lear Black tot zijn groote wereldvlucht met de K. L. M. is bepaald ep Maandag 14 Mei des morgens te 0 uur van het vliegterrein Croydon de luchtha ven van Londen. Het driemotorig Fokker-vliegtuig H-NADP, bevindt zich thans nog op Waalhaven, waar ge regeld proefvluchten worden gehouden, en van daar zal het Zondagmorgen met Geysendorffer als eersten bestuurder, Scholte als tweeden be stuurder en Weber als werktuigkundige naar Londen vertrekken. Aan boord zal zich dan de heer A. Plesman, directeur der K. L. M., bevin den, die den heer Van Lear Black op Croydon uitgeleide zal doen. Zooals bekend, zal op de terugreis het vlieg tuig niet naar Europa terugkeeren, doch van Cairo uit een tocht naar Tokio en terug wor den ondernomen. Te dien einde zullen in Cairo de gebruikte motoren door nieuwe worden vervangen. Wanneer de heer Van Lear Black in Europa zal zijn teruggekeerd, zal hij een afstand van ruim 55.000 K.M. door de lucht hebben afge legd. DE AZIë-VLlJCHT VAN PELLETIER D'OISY. Te Aleppo geland PARIJS, 17 Mei. (HAVAS.) Vanmiddag te drie uur landde Pelletier d'Oisy, uit Boekarest komend, te Aleppo. N. V. B. Kampioenschap van Nederland. Rotterdam: FeyenoordNoad. Amsterdam: AjaxZ. A. C. Internationale wedstrijd. Almelo: Olympisch Elftal A-'—1Tottenham Hotspur. Promotie en degradatie. BleyerheideBleyerheide-Helmond. Breda: Bredan-iaB. V. V. Winschoten: W. V. V.—Frisia. R. K. F. Kampioenschap R. K. F. Am-sterdamWilskracht-Neo. Promotie en degradatie. Overgang B: Bussum: S. D. O.R, K. A. V, Overgang. C: Delft: D. PI. L.G. D. A. Tweeile klasse. E: Zevenaar: V. B. O/—Zeddam. O: Amsterdam: V. I. C.Volendam. Missiewedstriid. Helmond: Bisdom Den Boschbisdom Roer mond. D. H. V. B. 2e klas B: V. V. Z. II—R. O. D. A.; C: H. B. C. IISantpoort II; D: D. H. L. li -Lisse II rest. 15 min. 3e klas A: A. D. O. II—Vitesse II; E: V. V. L.Leiden II; Edoli IIS. J. C. II; —1 G: A. V. V.Wilhelmus II. 4e klas B: p. v. C. B. II—S. V. F.; V. V. Z. HlZwaluwen IV; D: Z. P. C. IISt Louis III; D. O. S. S. IVR. K A V IV- H: Graaf Floris II—L. en S. III; J: V. A. P. IIGeel Zwart: K: V. G. M. II Excelsior V. Extra competitie: VoortwaartsR. K. V. Z Kt. Louis—Vitesse; D. O. N. K. TTtSt. Lodel wijk; A. R C. IIZwaluwen III; Santpoort Hl—Onze Gezellen II; T. Z. B. IIB. S. M. II; S. V. W.Voorwaarts II; S. G. V.St. Lo- dewftk II. Promotie en degradatie le klasse: Graaf Wil lem II 2Teylingen. 2e klasse: N. V. A.—R. K. A. V. III R. V. B, ■Extra-afdeeling, halve eindstrijd: II. I. O. N S. M. V. Kampioenschap lo klas: The Rising Hope E. D. S. Promotie en degradatie competitie le en 2e klas: N. H. S.Crooswjik; D. L. V. S- II. G. S.; OlivioO. W. C. Promotie en degradatie competitie 2e cn 3e klas: H. B. B.Rotterdam; D. C. V.D. D. C. Res. Ie klas C: D. H. S. II—Hermandad II; D: Leonidas III—Neptunus III (Zaterdag middag) Res. 2e klas E: Xerxes IV—Neptunus IV. Res. 3e klas E: V. O. C. VIXerxes V. Res. 4e klas A: St. Hooger VI—Excelsior VII; B: Neptunus VIINoorden V. DE VLIEGERS VAN DE „BREMEN" Zij maken een rondvlucht langs verschillende steden CURTISFIELP (NEW YORK), 9 Mei. (R. O.) De Duitsche vlieger Kölil en zijn Iersche collega Fitzmaurice, stegen heden hier op aan boord van eenzelfde vliegtuig als de „Bremen", voor een rondvlucht langs verschillende Amerikaan sche steden. Philadelphia zal het eerst worden, bezocht. LUCHTVERBINDING MET ANTWERPEN. Aansluiting aan de K.E.M.-diensten De luchtvel-binding BrusselAntwerpen v.v. van de Belgische Luchtvaart Mij. S.A.B.E.N.A., welke te Brussel aansluiting geeft op de dien sten van de K. L. M. van en naar Nederland, naar Zwitserland en Parijs, wordt met ingang van 14 Mei a.s. definitief in exploitatie geno men, waardoor het station Antwerpen in het internationale luchtnet is opgenomen. Wat zei je daar? vroeg ze, terwijl zij zijn gelaat met haar groote, open oogen afzocht. Waarom kijk je zoo vr-eemd, vroeg ze, en nu hadden haar oogen minder van sterren, dan van felle lichten die diep in het hart van een donkene spelonk opvlamden. Vraag dat maar aan Lady Olivia, was het eenige antwoord wat zij van hem kreeg. En wat vraag je voor honorarium, Heer Toovenaar, om mijn voeten langs die rotsige paden van de wetenschap te leiden? Denk er om dat ik niet zooveel talenkennis heb als jij, een beetje Fransch een beetje Italiaansch en een heel klein beetje Spaansch, dat ik hier als kind afgeluisterd heb. Maar ik zal geen ijverige en erg wijze leerling zijn. Het zal een zeer zware taak voor je zijn om mij les te geven, dus, wat is je honorarium? Zul je het me betalen, als ik het je ver teld heb? Zij hoorde een warme noot in zijn stem, en het was alsof een gespannen vioolsnaar trilde. Maar zij hield het rijzend getij van haar gevoe lens op een onbegrijpelijke en dwingend stu-ke wijze i-n haar macht, en een lachje dat als een klein, vlug wezentje door het maanlicht gleed, viel van haar lippen. Dat zal van het bedrag' van het honora rium afhangen, ik laat me niet in het donker de handen binden vooral niet als men met zoo'n zwarten toovenaar te do-en heeft. Ik zal geen honorarium vragen voor de lessen die ik geef. Maar ik zal slechts het nederige verzoek doem om met je naar Perzië te mogen gaan als je vertrekt. Als gids en tolk? In welke hoedanigheden je me ook wilt nemen! Het trillende lachje weerklonk weer door den nacht. Haar slanke, zwarte gestalte rees plotseling op, haar schouders em armen blon ken wit, en de geur die rond beur haar en haar ruisehend kleed hing, was sterker dan al de geuren van de bedauwde bloemen. Carlos, wat zijn we toch kinderen! Zul len we dan altijd nonsens praten als we samen zijn? Carlos, weet je nog dat je me mee naar de grot genomen hebt, en hoe vreeselijk bang ik van den donker was? Ja, dat herinner ik me. Weet je, dat ik nog bang ben? Alleen weet ik mijn vrees beter te verbergen. Slechts en kele avonden geleden probeerde ik nog door den donkeren tunnel der wierookboomen te wan delen, op een nacht dat er geen maan atond maar lk kon niet. Ik ben als een nagezeten hinde teruggerend. Ik geloof niet dat ik zelfs op een helderen maannacht zooals deze er al leen doer durf. Kun je je iets zwakkers in. denken? Zij keek naar liem op, uitdagend en toen be vend terugdeinzend. Inplaats van naar Perzië te gaan? Haar stem brak op een hoekje van een lach af. We kunnen la.ter over Perzië praten. Zul len wij vanavond door den tunnel van do wierookboomen wandelen? Het zal er heerlijk ruiken, antwoordde zij opgewekt en toch aarzelend. De wierookboomen ruiken naar den he mel, antwoordde hij. Zou je bang zijn om alleen te gaan? Ik zou liever met jou gaan. Maar ben je niet bang? Nee. Ga dan eerst alleen om je te overtuigen dat eu; geen brullende leeuwen over den weg loopen, en kom dan terug, om me te halen! -Zul je aan de poort op me wachten? Als het niet te lang duurt. Als ik niet ge noeg krijg van het wachten. Je zou wetl eens kunnen vergeten om terug te komen. Er kan een gedachte opkomen die je van plan doet veranderen. Zien droomers in den nacht niet dingen die er toch niet zijn? Nee, maar wij zien soms de dingen die er wel zijn, en waarvoor wij op andere tijden blind zijn. Zooals wij ook 's nachts geluiden hooren die wij overdag niet kunnen ontdekken, ofschoon zij toch steeds weerklinken. Ga dan, Heer Toovenaar; en als je gezond en wel terug komt, zal ik misschien ook gaan. Ik heb er altijd naar verlangd te zien wat de nacht met haar duizenden oogen ziet; maar vrees versperde me den weg. Op dit oogenblik voelde zij de dringende nood zakelijkheid om van Carlos verlost te worden; en toch verlangde zij hem terug. Zij stond bij bet epen hek dat Olivia's kleinen tuin van het groote terras van de wierookboomen scheidde; Carlos stapte weg in den duisteren tunnel. Nog even viel het maanlicht als een zilveren regen over de verdwijnende figuur. Teen verloor zij hem uit het gezicht, daar de boomen dikker werden, zoo dik dat het licht er niet meer door drong. Olive stond naar de maan en de ster ren te staren, alsof zij haar om raad wilde vragen, (Wordt vervolgd).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 12