FEUILLETON ?tir» JÈf - VOOR DE WANDELING f VRIJDAG 11 MEI 1928 EERSTE BLAD PAGINA 2 TOT HET LEVEN TERUG OPPERT 59-63 - ROTTERDAM STAMBOEK NEDERLANDSCH TREKPAARD. WEERBERICHT. RECHTBANK. EEN IIEELO ENTRA EE J. v. d. B., gedetineerd, stond terecht wegens heling van vulpenhouders, vulpotlooden en lap pen stof. Verd., die al vroeger veroordeeld was, verklaarde, dat hij de goederen, waarom het hier ging, wel bewaarde. Hij wist echter niet, dat ze van diefstal afkomstig waren. Getuige C. R., chef bij de firma Vroom en Dreesmann, trad op als getuige en herkende de gestolen stoffen als dergelijke, die door zijn firma worden verkocht. Hii kon echter D/et verklaren, dat ze uit zijn magazijn waren gesto len, daar ze geen bijzondere kenteekens droe gen. Onder dit verhoor verkreeg de groene tafel hoe langer hoe meer het uiterlijk van de toon bank eener manufacturenzaak. De agent van politie, die- bij verd. de huis zoeking deed, verklaarde, dat de gestolen goe deren niet op een bovenste kastplank lagen, doch dat ze wel degelijk waren verborgen tus- schen kast en plafond. De getuige E. A. L. herkende in de vermiste vulpenhouders zijn eigendom. De ambtenaar van het O. M., mr. J. S. Loke, beschouwt den verdachte als een heel-centrale, daar hij vijf verschillende soorten goederen in hnis had, waaraan een luchtje was. Derhalve eischte spr. een gevangenisstraf van 3 jaar. De verdediger, mr. F, Eikelenboom, merkte op, dat men niet zeker weet, of het hier over gestolen goeaeren gaat of niet. Wie is de dief? Een heler moet een andere zijn dan de dief, doeh weten we dat? De identiteit van de goéde ren staat volgens spr. niet vast. Vervolgens, wanneer de goederen gestolen waren, zou hier dan'nu nog, na een jaar, sprake van heling zijn? Het goed kan reeds door verschillende handen zijn gegaan. Op deze gronden pleitte spr. vrijspraak. De rechtbank zal uitspraak doen op 24 Mei a.s ZWIJNTJESJAGER H. v. W., gedetineerd, had een fiets gcHtolen uit een kantoor aan de Maasstraat. Ter recht zitting bleek, dat v. W. In Duitschland zes veroordeelingen achter den rug heeft. De ambtenaar van het O. M. eischte tegen verd. een gevangenisstraf van 2 jaren. Verdachte toonde zich zeer ontdaan. De verdediger, mr. H. B. van Biesen. wijst erop, dat verd. zijn strafregister in Duitschland ontkende. Daar vergissing niet uitgesloten is, achtte spr. voorzichtigheid en verdere infor matie geboden. In ieder geval vroeg spr. een mindere straf. Uitspraak 24 Mei a.s. NIEUWE TRANSFTLM A-ROLPRENTEN. De Transcontinentale Filmfabrikati© en Handelsonderneming „Transfilma", gevestigd in de Lijnbaanstraat, die door het venvaardi gen van enkele zeer goede films van onze ha ven en industrieën reed3 naam heeft verwor ven, heeft thans vier nieuwe rolprenten ver vaardigd, welke eerstdaags in bioscooptheaters hier ter stede en elders zullen worden ver toond en speciaal belang hebben voor don leek. Het zijn: een film over het moderne ciec- triciteitsbedrijf alhier, over bet gasbedrijf, do gemeentelijke dokken en veren en een óver een raodelbedrijf der volksvoeding, welke laat ste film is opgenomen in opdracht van de Coö peratie ,,de Vooruitgang". Deze trHbeelde® zijn alle zeer interessant en bieden een origiueelen kijk op de divers© be drijven, waardoor men tevens, voor zoover dit in een korte film mogelijk is, een o.i. zeer goed inzicht in het betreffende bedrijf krijgt. De regisseur, de heer r. May del], heeft met den operateur, den heer A. v. Barsy en den scenarioman, dén heer v. Reitzenstein, de in teressantste deelen van de bedrijven op het micalint weten vjist te leggen en veel van wat er ia den arbeid in deze bedrijven schoon en treffend is, op d© juiste wijze weten te doen vallen in het oog van de scherp-ziende lens. Zoo zijn deze films ontwikkelings-films van de goede soort geworden, interessant voor nu. maai wellicht meer nog voor later, als een levende herinnering aan den machtigen om vang van den arbeid in onze stad in het jaar 1927. De beste deelen uit deze films zijn bestemd voor het groote werk van Transfilma": „Rot terdam, symphonie van den Arbeid", ©en film welke, naar verwacht mag worden, buitenge woon goed zal zijn.. Deze groote film zal tij dens de Nenijto in onze stad worden vertoond. Vrij naar het Engelscli van P- F. J. TARGUS. 5)- Zij liepen druk en vlug beau en weer. Ik hoorde kasten en laden opendoen, ik hoorde hot geluid van papieren, die verscheurd wer den, en ik rook, dat men papier verbrandde. Ik hoorde, dat zij Iets zwaars van den grond opnamen dan een geluid als van goed en linnen, dat gescheurd werd gerinkel van geld, zelfs het tikken van een horloge, toen dit ergens vandaan gehaald werd, en op de ta fel naast mij gelegd weid. Toen voelde ik een luchtstroom, en ik begreep, dat de deur was opengegaan. Ik hoorde zware voetstap pen op de trap als van mannen, die een zwaren last dragen, en ik huiverde bij de ge dachte daaraan. Het gekerm der vrouw was intusschen ver stomd. Dat was een groote verlichting voor mijn overspanne-H zenuwen, maar mijn hart stond stil bij de gedachte, dat er misschien twee slachtoffers waren inplaats van één. Hoewel minstens twee mannén dien last moesten hebben weggedragen, wist ik, dat ik niet alleen was gebleven. Ik hoorde, hoe iemand zicli in een stoel wierp, met een halt vermoeiden zucht, en ik begreep, dat hij in de kamer was, om mij te bewaken. Ik verlaugde ernaar, weg te komen. De spanning werd on- R. K. ALGEM- ONTWIKKELINGSCLUB Gisterenavond gaf de R. K. Algemeen© Ont wikkelingsclub tot sluiting van het seizoen een tooneelarond in de Groote Qdêonzaal voor hane leden en introducé's. Voor een goed be zette zaal opende de voorzitter met een woord van welkom tot de aanwezigen en heette in het bqzonder de besituurderen der verschil lende vereenigingen welkom, die door hunne aanwezigheid van hun belangstelling voor de club blijk gaven. Nadat het eigen strijkje der club op ver dienstelijke wijze enkele muzieknummers ten gahoore had gebracht, kwam de R. K. Schle- damsche Tooneelclub voor het voetlicht met het blijspel „Mlillionnair tegen wil en dank". Er werd vlot en kt» i rig gespeeld en er is veel en hartelijk gelachen. Aan het slot van de voorstelling bracht de voorzitter der R. R.. A. O. C. onder aanbieding van bloemen den dank der aanwezigen aan de Schiedammers over. Het tooneei decor was op uitnemende wijze door de fa. H. Tolenaar verzorgd. Een tombola, waarvan de hoofdschotel werd ge vormd door een gratis vliegtocht boven Rot terdam en gratis plaatsen in de verschillende R'damsche Theaters, bracht velen nog een aangename verrassing. ROTTERDAMSCII DAM-GENOOTSCHAP Om den wisselbeker van Rotterdam Voor den wedstrijd om den zilveren wissel- beker van Rotterdam, uitgeloofd door het Rot- terdamsch Damgenootschap, zijn deze week de volgende partijen gespeeld: Groep I: A. v. Witten©D. Winkelman 20; A. v. d. LaanA. C. A. v. d. Ven afg. Groep II: A. R. OosteromN. N. 20; G. W. RijkhoekG. v. d. Burg 20; A. K. Oosterom J. P. Overslnizen 20; P IdserdaG. W. Rijkshoek afg. Groep III: L. .J. PierseB, C. Klein 2—0; B. C. Klein—J. v. d. Doe 20; JLodewijkxH. II. W. Borghard 20; B. C. KleinP. Over slnizen 20. Groep IVA. P. M. JonkerP. J. Hillebrand 02; B. C. WoutersC. Stoppelberg 20; A. Korst anjeN. F. de Haan 2—0. WATERSPOR TVEREENIGING ROZENBURG De wedstrijd van morden afgelascht De wedstrijd, dien de Watersportvereniging Rozenburg morgen zou houden gaat wegens liet gure weer niet door. Vermoedelijk zal deze nu op Zaterdag 30 Juni plaats hebben. ROTTERD AM SC HE BILJARTBOND Gisteravond zijn voor de extra-afdeelingen van bovengenoemden bond, de volgende wed strijden gespeeld: 2e klasse llbre: carb. brt. h.s. gem. Seton 142 39 17 3.64 Van Gendt 200 40 27 5.00 Otten 137 36 13 3.80 De Haas 200 37 36 5.40 3e klasseploegen: H. M. S.—Bilj. 1927 315—306 4e klasse: To-urniersvr.de Pommerans 300—150 5e klasse: K 0. O. T.— Tourniepsvtr. 229202 6e klasse: K. en V. bK. eir V. c 6(1—120 Amateur aTourniersvr. a 118—113 'S GRAVENH. BILJARTCL.—CALAND Gisterenavond had de returnmatch plaats van dein driekamp tusschen Caïand en de 's-Gravenhaagsche Biljartclub. Er werd ge speeld op groot biljart, cadre 45 c.M„ de partijen 200 punten lang. Na de eerste ontmoeting in Rotterdam was de stand: Caïand 561 en de 's-Gravenhaag- sche 50S punten. De uitslagen vau den tweeden avond lui den: Kiek (H.) de Jong (C.) Vink (H.) Kuyper (C.) Pi eters (H.) de Jong (C.) Vink (H.) Menist (C.) Pieters (H.) Kuyper (C.) Kiek (H.) Menist (C.) De totaal stand luidt: 'e-Gravenkaagsclie Biljartclub 1626 en Ca ïand 1577 punten. Put. brt. gem. li. B. 200 24 8.13 51 132 23 5.73 22 175 30 5.73 26 200 30 6.66 40 200 24 8.63 45 193 24 7.20 55 200 25 8.— 28 166 24 6.91 28 141 30 4.70 26 200 30 6.80 34 200 39 5.12 46 145 39 3.71 17 BILIARTVïERK AM P WITTE rAARD—ROYAL Gisterenavond is de vierkamp Witte Paard Royal in het clubgebouw van het Witte Paard te Rotterdam voortgezet. Witte Paard behaalde 836 en Royal 886 pun- fen. De stand is op het oogenblik 2363 punten en Royal 2385 punten. Woensdagavond a.s. wordt de wedstrijd in het clublokaal van het Witte Paard beëindigd. lVéSSö"fiöl'-« p S5iwfölp-F tSOL Kleinere of grooterc uitstapjes staan op Uw agenda en daarmee oolc nieuwe Meeding. Onze aid. Kleeding biedt U allesSnoezige toiletjes, rijke verscheidenheid, prijzen als contantzaken en..gemakkelijke voorwaarden.WatwiltUmeer? ft SPREEK MET LOEB EN 'T KOMT IN ORDE1 DAMESMANTELS EN JAPONNEN V 14-50 - 17.50 - 25.— - 32.50 - 45.— enz. enz. HEERENKLEEDING, Confectie en naar Maat vanaf 27.50 32.50 37.50 45.— 54.50 enz. enz. in fantaisie en blauw. ALLERAARDIGSTE KINDERKLEEDING voor alle leeftijden. Geopend tot 8 uur, Zaterdags tot 10 uur. 5TAAl.Ce UITLEIDING VAN VREEMDELINGEN. Een aanschrijving van den Minister van Justitie. In het Algemeen Politieblad komt een aan schrijving voor van den Minister van Justitie aan de procureurs-generaal, fungeerende direc teuren van politie, waaraan het volgende is ■ontleend Uit het u bekende, mijnerzijds ingestelde, onderzoek omtrent de redenen en de wijze van uitleiding van vreemdelingen, Is mij gebleken, dat algemeen geoordeeld wordt, dat deze uit leiding aan redelijke eischen voldjtt. Dit oor deel wordt door mij, op grond van de verschil lende verstrekte gegevens, in het algemeen ge deeld. Het blijkt, dat, hoewel uiteraard ln ver schillende gemeenten ln het volgend opzicht niet overal dezelfde gedragslijn gevolgd wordt, ook in het verleden reeds herhaaldelijk door hoofden van plaatselijke politie In Depaalde ge vallen over voorgenomen uitleiding, met u vooraf overleg gepleegd werd. In vele gemeen ten vindt dit overleg, ln overeenstemming met de aanschrijving van 10 Nov. 1882 van den toen- maligen Minister van Justitie geregeld plaats, als het minderjarigen betreft. Dat schijnt echter niet in alle gemeenten het geval te zijn. Deze aanschrijving zoude daarom, zekerheidshalve nog eens aan de onder u ressortoerende hoof den van plaatselijke politie, door u in herin nering gebracht kunnen worden. In die circulaire staat reeds vermeld, dat vaste regels voor al de verschillende gevallen niet wel te geven zijn. Dit klemt te meer ln de tegenwoordige tijdsomstandigheden met het sterk toegenomen vreemdelingenverkeer; het zal somtijds niet doelmatig zijn de in die aan schrijving gegeven voorschriften na te volgen voor minderjarigen, die practisch reeds zelf standig zjjn uit de practijk zijn mij derge lijke gevallen bekend, bijv. van minderjarige, doch reeds geheel volwassen- en zelfstandige zeelieden. Dan zal naar bevind van zaken en naar beste weten te handelen zijn. Tevens kan dan gewezen worden op de wen- schelijkheid met u overleg te plegen, voor z-o ver dit thans niet reeds geregeld geschiedt, over meer bijzondere gevallen van voorgenomen uitleiding, waarbij op grond van eenige om- standigiheid, twijfel rijst of zoo maar zonder meer tot uitleiding ware over te gvan Ik denk hierbij bijv. aan gevallen, dat een vreemdeling reeds gedurende langeren tijd hier te lande verblijft, dat een vreemdeling zich min of meer misdraagt, zonder echter een bepaald strafbaar feit te plegen, dat weinig of geeu vaststaande feiten tegen den vreemdeling voorliggen, doch alleen ernstige vermoedens van feiten, die in grijpen rechtvaardigen of noodzakelijk makea. Voorts is het wensehelijk er in het bijzonder de aandacht op te vestigen, dat, als een vreem deling verklaart een beroep op een tusseften- komst te willen doen, dit nimmer geweigerd mag worden, doch hij daartoe steeds in de gelegenheid zal behooren te worden gesteld. Naast het bovenstaande zij er nog op ge wezen, dat bij het bepalen van de gedragslijn door hoofden van plaatselijke politie hoe ten opzichte van een bepaalde uitleiding te hande len, in verband met de verschillende belangen, welke zich daarbij kunnen voordoen, er uiter aard ook rekening mede te houden zal zijn, dat overleg met u de vrijheidsroovtng van den eventueel uit te leiden vreemdeling zal ver lengen, in bepaalde gevallen mogelijk geduren de een niet onaanzienlijken tijd en dat, voor namelijk in het belang van den vreemdeling zelf op deze omstandigheid te letten zal zijn. Gisteren vergaderde in de Twee Steden te s-Gravenhage de Vereeniging Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard (B. T.) onder voorzitterschap van Jhr. v. Vredenburch, die bij den aanvang eenige woorden van waardee ring wijdde aan de nagedachtenis van den overleden voorzitter van het Italiaansche Stamboek. Aangenomen werd een voorstel van 't hoofd bestuur tot wijziging van het reglement op de stamboekhouding, waarin wordt vastgelegd, dat geen paarden met onbekende afstamming uit buitenlandsehe stamboeken kunnen wor den ingeschreven en de mogelijkheid wordt opengesteld om in uitzonderingsgevallen paar den, waarvan de afstamming niet erkend wordt, op te nemen. Na rondvraag werd de vergadering gesloten. „FESTSPIELE" TE HEIDELBERG. Dit jaar zullen de „Festspiele" te Heidel- worden gebonden tusschen 21 Juli en 15 Augustus. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen N.W. tot N.O. windl zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring; latei waarschijnlijk weer regenbuien; waarschijn lijk nachtvorst; ïet3 zachter overdag. De barometer stijgt zeer langzaam. Fietsers en motorrijders lichten op van. 's avonds 8.11 tot 's morgens 3.42. HET MUSEUM VAN DE GRENADIERS EN JAGERS. De Eerste steenlegging. Gisterenmiddag heeft achter ln het kamp te "Waalsdorp Prinses Juliana dam eersten steen gelegd vow het museum, dat daar zal verrij zen ten dienste van de regimenten Grenadiers en Jagers. Het gold hier een eenvoudige plechtigheid en de kring van genoodigden was daarom zoo klein mogelijk gehouden. Tegen 3 uur hadden de troepen zich in open carré geformeerd miet front naar liet in aan bouw zijnde museum. Links van liet gebouw ihadden de leden van het eerecomité plaate ge nomen, aan de andiere zijde de niet-ingedeelde officieren. Ook de Kon. MU. Kapel was aanwe zig en speelde hot Wilhelmus In nieuwe toon zetting toen, precies drie uur. de Prinses ar riveerde. H. K. H. werd aan den ingang van het kamp ontvangen door den kampcommandant, luit.- kolonel van Hoogerhuyze, en reed naar den - linkervleugel van den troep, die voor Haar front maakte. De Prinses werd bij het uitstap pen ontvangen door de Musemncommissie, ter wijl het 14-jarig dochtertje van den voorzitter, generaal-majoor b, d. Wggmer, Haar bloemen overhandigde. Nadat de Prinses naar de plaats, waar de eerste steen zou worden gelegd, was gewandeld, nam generaal Wagner het woord. Generaal Wagner bood hierna de Prinses een zilveren troffel in étui aan. Tijdens de eerste-steenlegging door de Prin ses speelde de Kon. Mil. Kapel het Wilhelmus in oude toonzetting. Hierna werd een oorkonde ingemetseld, die eerat geteekend was door de Prinses en vervolgens door de leden der mu seum-commissie. De voorzitter dier commissie dankte de Prinses en bood Haar den troffel ln étui als souvenir aan. Nadat aa® de Prinses was voorgesteld de: ontwerper van liet museum, kapt. Janssen van' de genie, wandelde Zij naar de cantine, waar thee geserveerd werd door de twee dochters van generaal Wagner, terwijl de muziek vroo- lijke tonen liet hooren. Bij het verlaten van de cantine, waar alle officieren aan de Prinses werden voorgesteld, werden Haar even voordat Zij in den auto stapte, bloemen aangeboden namens de werk vrouwen van het kamp, door mej. M. J. Smit Bij het wegrijden van de Prinses stonden de troepen tusschen de cantine en den uitgang in linie opgesteld. Evenals de Prinses, hebben ook de Koningin, de Koningin-Moeder en de Prins giften v.- :;r het museum geschonken. MR. D- POC'K Dinsdag 19 Juni a.s. hoopt mr. Fock, oud Gouverneur-Generaal van Ned.-Iudië en cura tor der Ned. Ind. Bestuursaeademie zijn 70steu verjaardag te herdenken. J. C. SINGELS, f In den ouderdom van 64 jaren Is te Rijs wijk overleden de heer J. C. Singels, oud-hoofd commies der Posterijen en Telegrafie. PROF. MR. W. MOLENGRAAFF. Prof. mr. W. L. P, A. Molengraaf f, oud-hoog. leenaar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, die vooral op het gebied van zee- en handelsrecht een groote vermaardheid heeft verworven, vier- de gisteren zijn 70sten verjaardag. Moeder, laat Uw kleintje niet over den grond kruipen Deze is vuil en stoffig en de kans, dat hot vallen en zich bezeren zal is groot Een looprek, kinderbox, is een geschikte verblijfplaats. Zet deze neer op een zonnige plek tegen tocht beschermd en leg op den grond een moltondeken, met eeu schoon laken bedekt. GEZONDHEIDSRAAD. dragelijk. Zonder mijn hoofd om te draaien, zei de ik: Hoe lang moet ik hier nog blijven? Ik hoorde, hoe de man in zijn stoel zich bewoog, maar liij antwoordde niet. Mag ik niet gaan? drong ik aan. Ik heb niets gezien. Zet mij op straat, het doet er niet toe, waar. Ik word gek, als ik Mee langer moet blijven. Weer geen antwoord. Ik zeide niets meer. Na een poos kwamen de anderen te rug'. Ik hoorde, hoe zij de deur achter zich sloten. Toen begonnen zij weer te fluisteren, en ik hoorde, dat zij een fleseh ontkurkten, alsmede het gerinkel van glazen. Een vreem de lucht van een of ander verdoovingsmid- del drong mij in den neus. Er werd eeu hand op mijn schouder gelegd, en een glas met een of ander vocht werd mij in de hand geduwd. Drink, zei den persoon, de eenige per soon, dien ik tot nog toe gehoord had. Neen, riep ik uit, het kan vergift zijn. Ik hoorde een korten, luiden lach, en voel de een konden metalen ring tegen mijn voor hoofd. Het is. geen vergif. Het is een verdoovings- middel, eu zal u geen kwaad doen. Maar dit (en terwijl hij sprak, voelde ik den druk van den kleinen metalen ring tegen mijn voor hoofd) dit is wat anders. Kies dus! Ik dronk het glas leeg, en voelde tot mijn blijdschap, dat het pistool van mijn hoofd werd weggenomen. En nu, zei de man, terwij; hij het leege glas uit mijin hand nam, als u nu verstandig bent, zult u morgen, als u wakker wprdt zeg gen, dat u dronken bent geweest, of dat u ge droomd hebt. U hebt ons gehoord, maar niet gezien. Maar denk er wel aan; dat wij u ken nen. Hij liet m© alleen, en kort daarop, hoe ik er ook tegen worstelde maakte een geweldige slaperigheid zich van mij meester. Mijn ge dachten werden onsamenhangend, en ik verloor alle bewustzijn. Mijn hoofd viel tegen mijn schouder. Het laatste, wat ik nog kan herinne ren, is, dat een sterke arm om me heen werd geslagen, en voorkwam, dat ik uit mijn stoel viel. De werking' van het verdoovingsmiddel was krachtig eu snel. Uren en urén bleef ik bewusteloos, en toen ik ten laatste bijkwam, bemerkte ik, dat ik op een bed lag, en wel zooals ik al tastend ge waarwerd op mijn eigen bed. Men eerste indruk was, dat ik een ontzettenden droom had gehad, en ik verviel in een staat van halve bewusteloosheid, vast overtuigd, dat ik geen oogenblik uit mijn bed geweest was. Niettemin had ik een gevtoel, alsof mijn hoofd zou barsten. Mijin tong was droog, en kleefde aan mijn verhemelte. Dat werd mij hoe langer hoe duidelijker, naarmate mijn bewust zijn langzamerhand terugkeerde. Ik ging op_ zitten, en drukte mijn handen tegen mijn hoofd. O, lieve! hooide ik Priscilla zeggen. Daar komt hij eindelijk bij: En een andere stem, de stem van een man, zei op zachten toon: Ja, uw meester zal weldra weer in orde ■zijn. Laat me eens even uw pois voelen, mr. Vaughan. Een zachte hand wend op mijn pols gelegd. Wie bent u? vroeg ik. Ik ben dokter Dean©, om u te dienen, zei de ander. Ben ik ziek geweest? Hoe lang? Een paar dagen Een paar uren maar. Er ts niets, om u ongerust over te maken. Gaat u maar weer liggen, en blijf u een poosje kalm. Hebt u dorst? O, ik versmacht van den dorst. Water! Geef me water! Ik dronk gretig, en voelde me wat beter. Maak u wat slappe thee voor liem, juf frouw, hoorde ik eten dokter zeggen, en als hij wat wil eten, kunt u het hem geven. Ik kom latei- op den dag nog eens kijken. Hij vertrok, en Priscilla kwam bij mij te rug. Zij schikte de kussens wat beter, en zette zich dan bij mij neer. Nu was ik klaar wakker, en de gebeurtenissen van den nacht kwamen mij nu weer voor den geest met een duidelijk heid, die mij bewees dat ik niet gedroomd had. Hoe laat is het? vroeg ik. Tegen den middag, meneer Gilbert, ant woordde Priscilla, min of meer bedroefd en verwijtend, Tegen den middag! Watt is er toch met me gebeurd? De oude vrouw weende. Ik hoorde, het. Zij gaf geen antwoord, en ik herhaalde mijn vraag. O, meneer Gilbert! snikte zij. Hoe kon li zooiets dóen? Toen ik in uw kamer kwam, en zag, dat liet bed leeg was, dacht ik, dat ik in onmacht zou vallen. Toen zij zag, dat het bed leeg was! Ik beefde. De verschriitkingen van dien naclit waren maar al te duidelijk. Hoe h u zooiets kunnen doen, meneer Gilbert? ging' Priscilla voont. Uit te gaan, zon der er een woord van te zeggen, en dan half Londen door te wandelen, geheel alleen, en zender dat u maar iets kunt zien! Zeg me, wat je bedoelt, viel ik haar In de rede. Wat is er eigenlijk gebeurd? Maar zij -■' nog niet geheel uiting gege ven aan liaar verdriet. Als n dronken wou wezen, of zoo'n be dwelmingsmiddel wou hebben, om te kunnen slapen, en niets van uw verdriet te voelen, dan hadt u dat toch thuis kunnen doen, meneer Gilbert. Ik zou dat zoo'n enkel keertje niet erg gevonden hebben. Je bent een oude dwaas, Priscilla. Zeg me nu alles, wat je van vannacht weet. Eerat toen zij zag, dat ik werkelijk boos werd, kwamen de woorden vlug genoeg over haar lippen. En mijn hoofd duizelde, toen ik haar verhaal hoorde. Het moest zoo wat een uur geweest zijn na mijin heimelijk wegsluipen, dat zij wakker werd. Zij legde haar oor tegen de deur, om zeker te zijn, dat ik sliep, en niets noodig had. Toen zij geen teeken van leven in mijn kamer hoorde, ging zij binneu, en ontdekte, dat ik er niet meer was. Denkelijk was zij op dat oogen blik nog heel wat meer ontsteld dan zij nu wel bekennen wilde. Weitend, hoe wanhopig ik vooral de laatst© dagen was geweest, vreesde zij ongetwijfeld, dat ik in een vlaag van waan zin een eind aan mijn leven had gemaakt. Zij besloot mij te zoeken, en, daar ziji terstond de onmogelijkheid besefte, om mij zonder eenige hulp te vinden, wendde zij zich tot de politie. Zij deed liaar verhaal op den naasten politie post, en bad en smeekte, dat men haar toch dadelijk zou helpen. Zij slaagde daarin, en terstond werd aan alle anders politieposten opgave verzocht, als er iemand, op wien mijn beschrijving van toepassing was, soms gevon den werd. Priscella wachtte, al dien tijd, en om vijf uur in den morgen kwam er antwoord van liet andere eind van de stad, dat n.l. een jonge man, die blind scheen te zijn, en die in ieder géval dronken en bewusteloos was, juist was binnengebracht. Priscella snelde dadelijk toe. (Wordt vervolgd), i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2