S f 36.00 èepstë itxb pflgf Colbert Costuum Steeds vooréón in grootste sorteering, prima kwaliteit, pasvorm en afwerking en laagsten prijs. 1 V°lr<Pla PAG IN VRIJDAG 11 MEI 1928 UiT HET BUITENLAND. HET INTERN. TELEFOONVERKEER oorlogstesten UIT VLAARDINGEN V FANTASIE afwerking als maat werk, prima kam. ga ren en fresco stoffen 59.42.— tot 58.— FANTASiE Colbert Costuum in zeer selide stoffen, donkere moderne en midden EjJ kleuren X ZloOU 23.50 - 27.50 FANTASIE Colbert Costuum lioogmoderne stoffen, de nieuwste kl. en des sins prima rrg afwerking l^öoÖiï 32.-, 34-. tot 52.- Fanüsie Cofft. Cosluttm met 2-rii kn.» zeer moderne fant. stoffen vanaf f ID.53 tot f 48.—. Blauw Colbert Costuum met 2 rij knoopen, in diagonaal kamgareu en blauw melton 13 50 15 53 - IS 50 tot 52.— Blauw Colbert Coslüït. model voor slanke figuren, 4&,in prima fijne diagonaal MJkamgaren f 29.50, 32. 30 34—, tot 52.-. Me'e'p vveardt 0flder H a DE MEESTE VERBINDINGEN MET WE EN-EN EN AMSTERDAM De laatste jaren is door uitbreiding der ver bindingen en technische vervolmaking het internationale telefoonverkeer van Duitschland uit in hooge mate toegenomen. Bank-, beurs- en persgesprekken stelden groote eischeu aan de telefoon, welke voor den oorlog volkomen on bekend waren. Berlijn heeft hei grootste verkeer met Wee- 4ien.. Lang verschillende lijnen wordt er tus schen dezo twee hoofdsteden 3269 minuten of 54 uur en 29 minuten per dag gesproken. Daar op volgt Amsterdam met 2213 minuten per dag, wefke verbinding vooral door bank- en beurs teden wordt gebruikt. De postdirectie houdt er rekening mede, dat tijdens de Olympische Spe len het aantal gesprekken met Amsterdam twee tot driemaal zoo groot zal worden. Dat bijzondere omstandigheden bij de belas ting der telefoonverbindingen een zeer groote rol spelen bewijst overigens Genêve. Terwijl in normale tijden tusschen Berlijn en Genève on geveer 300 minuten gesproken wordt, groeit,, wanneer de volkenbond vergadert, dit aantal tot het viervoudige aan, en neemt het verkeer af metingen aan dat het niet meer rechtstreeks kan worden afgewikkeld, doch de verbindingen met Zürich te hulp geroepen moeten worden. Do derde plaats in het internationale telefoon verkeer van Berlijn neemt Parijs in met 2036 minuten per dag. Dan komt Praag met 1969 minuten, waarvan echter een groot deel cp rekening van andere Tsjeeho-Slowaksche plaat sen komt. Op Praag volgen Londen met 1477, Zürich met 1318, Kopenhagen met 837, War schau met 821, Stockholm mot 773 en Boeda pest mét 684 minuten per dag. Het geringste is liet verkeer met Berlijn met Oslo, slechts 277 minuten per dag, in hoofdzaak pers-, kfcen. V nswaarüig is een vergelijking van dit internationale telefoonverkeer van Duitschland met een telefoonstatistiek van de internationale kamer van koophandel. Volgens deze wordt het grootste aantal» gesprekken in Europa gevoerd tusschen Londen en Parijs n.l. 4120 minuten per dag d.i. het dubbele van het verkeer Parijs- Btrlijn. ïusschen Parijs en Brussel wordt per dag 8 'S J inmaten gesproken, tusschen Parijs en Zürich PL: minuten en tusschen Parijs en j Genève lt!!;; mui Let verkeer op do nieuwe telefoon, n- Parijs is met 192 minuten r i' iiï.n i o telefoonverbindingen zijn in v or: <p- waardoor Berlijn gesprek- j ken sal In, met Belgrado, Sofia, Const rL' NAPELS ZIEN EN DAN STERVEN Twee Duitsche oudjes op reis (Van onzen H-eorrespondent.) Napels, 27 April 1928. Twee Duitsche oudjes. Uit de Heimat van „die seelige Sehnsucht". Ze spraken niet één woord Pransch of Eu- gelscli en ze verstonden absoluut geen Ita- liaanseh. Zoo stonden ze telkens hulpeloos in de hun vreemde wereld. Op het groote station van Napels voelden ze zich radeloos en reddeloos. Naast hun beetje bagage: een rieten mandje en 'n reiszak, weerden ze angstig de pakjesdra gers af, die er zich meester van wilden ma ken. En aklus wachtten ze, gelaten, pratend met hooge, zenuwachtige stemmen, tot zich iemand over hen ontfermde. Ja, ze wisten, naar welk pension ze moesten, maar hoe? Is er een tram in Napels?, vroegen ze, of ze in den rimboe verzeild waren geraakt. Ze wilden niet in een huurrijtuig gaan, want de koetsiers waren zulke dieven, had men hun gezegd. De stroom van reizigers golfde langs hen heen. Ten slotte, toen het op 't station rustig werd, passeerden ze de controle, na wanhopig minutenlang naar hun derde klasse kaartje FlorenceNapels gezocht te hebben. Zij praatte en delibereerde, hij bleef stil ter zijde: klein, verschrompeld mannetje, spier witte haren en slecht 'van gezicht, naar het scheen. Met z'n stok tastte hij steeds voor zich uit en zij vertelde hem zachtjes, hoe te gaan. Buiten stortte zich de lawine van hotel conducteurs en lui, die gemeubileerde kamers te huur hadden, van koetsiers en chauffeurs, meedoogenloos op hen. Weer oogenblikken van radeloosheid. Ten slotte, den goeden raad volgend, namen ze een bakje, na tienmaal den prijs herhaald te heb ben, dien ze wilden betalen. Wat doen zulke menschen op reis, mompel den de omstanders en ze leken groot gelijk te hebben In het pension kwamen de oudjes even tot rust. Samen namen ze poolshoogte, ernstig be raadslagend, langdurig onderhandelend over een lire prijsverschil. Bedeesd, gelijk kinderen, zaten ze aan 't diner tusschen de mensehen, wier taal ze niet eens konden raden. Als voor een kind, dat nog hulp noodig heeft, maakte zij voor hem de schotels gereed, tot eten manend. Toen hij aarzelend, onhandig, zoekend, mes en vork hanteerde, werd het den omzittenden opeens duidelijk. De oude man was blind.... En er viel een stille ontroering in de luid ruchtige eetzaal, maar óók kwam weer dio vraag naar voren: wat doen zulke menschen i toch op reis? Op een avond hebben we het antwoord ge hoord Een half menschenleven gespaard voor een ideaal: een wonderlijke illusie van twee sim pele zwoegers. DE ACTIE VAN PRINS CAROL VAN ROEMEN Ië De „Daily Mail" publiceert de volgende bij zonderheden, welke formeel in tegenspraak zijn met de verklaringen van prins Carol en zijn omgeving. „Op het eind van verleden week", aldus de „Daily Mail", .deden personen, die in naam van prins Carol handelden, hernieuwde pogin gen om lord Rothermere te ontmoeten, doch zonder resultaat. Zaterdagavond begaf de heer Jonescoe zich, vergezeld van een Engelsch journalist, die in de Europee.sche pers veel over Balkan-kwesties schrijft, naar de particuliere woning van lord Rothermere teneinde hem om een interview te verzoeken. Deze twee heeren werden ontvan gen door den particulier-secretaris van lord Rothermere, wien zij het doel van hun bezoek uiteenzetten. Zij deden hun voorstellen, waaronder het volgende: het huren van een zeker aantal vliegtuigen, bestemd om de proclamaties des prinsen boven de Roemeensche steden te bren gen. Een dezer vliegtuigen zou een correspon dent van de „Daily Mail" vervoeren. Daarte genover zou de „Daily Mail" de uitsluitende publicatie van het verloop van den tocht heb ben. Lord Rothermere weigerde zijn bezoekers te ontvangen en hun voorstellen te bespreken. Zijn secretaris zei hun, dat de „Daily Mail" een courant was en dat zij, indien zij hun pro clamatie wilden laten drukken, zich tot een firma moesten wenden, waar men gewoon was dit soort werk te verrichten. Lord Rothermere deed onmiddellijk weten, dat zijn blad geen belang had bij de proclama tie en dat hij weigerde ook maar iets, hetzij met het huren der vliegtuigen, hetzij met welk ander gedeelte van het onderhavig voor stel, ook te willen te maken te hebben, aange zien het onwelvoeglijk van een Engelsehe cou rant zou zijn, mede te werken aan een plan, dat bestaat in het tusschenbëide komen in de binnenlandsche politiek van een vreemd land". Nu zijn plannen jammerlijk mislukt zijn, wil niemand, zooals men ziet, het minste met den ex-kroonprins van Roemenië te doen heb ben. Het werken verzoet door een gestadig den ken aan de belooning. De oorlog Financieele catastrophe Sterven, zonder Italië, het wonderland, zonder Napels te hebben gezien. En hij langzaam blind wordend. Maar tien jaar later, met het kleine nog restende beetje en wat de kinderen bijeen brachten, waren ze ondanks alles gegaan. De vervulling van het „eerst Napels zien en dan sterven." Een poovere vervulling, voor ben echter een sehoone droom. En hij zag Napels door haar oogen DE ONTBINDING DER KATHOLIEKE 3 'A DVTNüERSVERiEENïGING IN ITALIë ilet schrijven van den H. Vader Men schrijft ons uit Rome, d.d. 7 dezer: Het hoofdbestuur van de Katholieke padvin- ders-v-areeniging, welke door de regeering bij decreet van 13 April is opgeheven hield Zon dag een buitengewone vergadering, waarop, zooals reeds ge-meld, mededeeling gedaan werd dat de opheffing in de verschillende steden en de provincie geschied was en dat de be sturen hun mandaten aan de bisschoppen en de toevertrouwde kinderen aan de ouders had den teruggeven, hoezeer ook bedroefd het apostolaat te moeten vaarwel zeggen. Gelijk bekend, wed op het aan den H. Vader gezonden adres van hulde door Z.Em. Kardi naal Gasparri namens Z. H. geantwoord met een dankbetuiging' voor de uitdrukking van genegenheid en gehoorzaamheid, op het treu rige o-ogeüblik, waarop de Katholieke padvin ders hun vaandels en deviezen afleggen. lof wordt gebracht aan liet bestuur, wijl het de aan zijn zorgen toevertrouwde jongens steeds geleid heeft in een opvoeding, gezond en sterk, die even vreemd van alle geweld als Christe lijk en godsdienstig was. Alleen reeds de vele geestelijke roepingen, die zich ontwikkeld heb ben in de vereenigin-g in de korte jaren van haar bestaan, bewijzen dit. Het werk van de-ze jaren, zegt het schrijven verder, geïnspireerd door zoo groote liefde voor de jeugd en geleid tot meerdere glorie van God, gaat zeker niet verloren, wijl de pad vinders, geoefend in het goede, ook jegens den evennaaste, en in de vrije belijdenis van bet geloof, steeds die edele -gevoe-lens in hun hart zullen bewaren. De H. Vader is er van overtuigd, dat de karakteristieke Christelijke deugden, waarin zij zijn opgevoed, een vast richtsnoer zullen blijven voor hun als echte kinderen der Kerk en -goede burgers spe-cia-al de zuiverheid, ge symboliseerd in de lelie, die zij steeds ijverig gezorgd höbben in hun hart te bewaren, en die zij beloofd hebben ombesmet te blijven be waren. Het schrijven sluit met den van ganscher harte verleenden zegen, voor leiders en vol gelingen:' Duitsch munitie-depot ontdekt PARIJS, 10 Mei. (H.N.) Bij een spoorweg overgang in de buurt van Wachemy bij Rijssel heeft een arbeider een tot nu toe onopge merkte opslagplaats van nog uit den oorlog stammende Duitsche munitie voor de artille rie ontdekt. Genietroepen zijn thans bezig met de verwij dering van de gevaarlijke projectielen. AANRIJDING. Woensdag reed de 11-jarige Hoogwerf, wo llende Emma-straat met z'n rijwiel op den hoek CallenburgstraatEmmastrant tegen een juist passeerende autobus, met het gevolg, dat hij een been brak en zijn rijwiel beschadigd werd. HULDIGING KONINGIN EMMA. Men verzoekt ons opname van het volgende:1 Vrouwen van Vlaai-dingen dit woord is tot u gericht! Maakt ook u gereed, om op te gaan, evenals alle andere vrouwen hier te lande, om onze beminde hooggeeerde Koningin-Moeder Emma hulde te brengen, op ha-ar 70sten verjaardag! De gelegenheid biedt zich daarvoor aan, op Woensdag 23 Mei a.s. In 20 verschillende schoollokalen, hier ter stede, welke u nog nader bekend zullen ge maakt worden, zal één der dam-es van het co mité zitting houden van 's morgens 91216 en 's nam. van 25% uur met lijsten, waarop iedere vrouw haa-r ei-gen naam kan plaatsen en bussen, waarin ieder haar offer (tje) kan werpen iedere gave, hoe gering ook wordt dankbaar aanvaard! is welkom! Denkt du-3 allen aan 23 Mei! Het comité is als volgt samengesteld: Presidente Mevrouw v. Wal sum, secretaresse Mej. A. IJzermans, penningmeesteresseMevr. Broers en de dames Roos, de Ha,an. Blokker, Kraan, Hagenbeek, Lut-eyn, Heyer, de Stoppe laar, Vriens, A. Maasseu, Jacobsen. Erkelens, Birnie, Linzel en Kier3. R. K. VOLKSBOND. Ter vie-rin-g van het Encyeliekfeest, zal op Zondag 13 Mei a.s. de H. Mis van half acht worden opgedragen tot intentie der leden. Na de H. Mis algemeeue H. Communie. Op Dins, dag 22 Mei zal het feest herdacht worden door een buitengewone algemeeue vergadering, waar als spreker zal optreden de WelEdelgestr. heer C. L. v. d. Bilt, van Haarlem, lid der Tweede Kamer en lid van het centraal bestuur van deu Ned. R. K. Volksbond. R K. BOND VAN HANDELS-KANTOOR EN WINKELBEDIENDEN. Wo-endagavond vergaderde dé afd. alhier van bovengenoemde-n bond. Na opening en eenige mededeelingen werd d-oor den beer PI. B. Pkaver. secretaris, li-d van het Hoofdbestuur een propagandarede gehou. den om te komen tot uitbreiding van het leden, tal. Sp. geeft een uiteenzetting van hetgeen wet telijk en op particulier gebied reeds door da organisatie is bereikt en hetgeen door eendrach tig samenwerken nog bereikt zal kunnen wor den. Met den meesten aandrang spoort hij de nog niet geo-rganiseerden aan tot toetreding, terwijl bij van de leden vraagt mede te leven met het wel en wee der vereeniging. Na een hartelijk dankwoord aan den spreker had de installatie plaats van den WelEerw. heer kapelaan Cornet als geestelijk adviseur der afd-eeling. Hierna volgde sluiting. Er gaven zich drie nieuwe leden op.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 4