DE PAREL VAN DE NOORDZEE Seheveningen, Zaterdag 12 Mei 1928 Derde Btad Pagina 1 4 Sport en Spel OP DE2-J BOULEVARD. Een der zeer bijzondere attracties dezer badplaats blijft de reusacU- I, tl ge boulevard, waarlangs gewandeld en gereden wordt naar hartelust Van 7—17 Juni worden cle Internationale tenniskampioenschappen van Nederland gespeeld, waarvoor reeds talrijke landen hun medewerking hebben toegezegd. Golfvelden zijn te vinden in de mooie omgeving onder Waalsdorp, alwaar voor de gasten der bij de Exploitatie Maat- EEN DAGJE AAN HET STRAND. In de gemakkelijke strandstoelen o£ in het mulle strandzand brengt iedereen nog graag een dagje in de wereldberoemde badplaats Scke- veningen door, om alle zorgen op zij te zetten en te genieten van zonnewarmte en zeelucht. PROPAGANDA De buitenlandscke propaganda is dit jaar daar waar gemeend is dat zij doeltreffend kan zijn, meer dan verdubbeld in omvang en intensiteit. De vreemdeling Is op ver schillende wijzen attent gemaakt op do gunstige ligging van Seheveningen als hoofdverblijfplaats voor het ondernemen van uitstapjes. De spoorwegverbinding met Amsterdam neemt van Seheveningen af in totaal 58 minuten in beslag; begeeft men zich per tram of auto naar Den Haag, toch ook maar een kleinen afstand, dan kost het afleggen van de reis naar do hoofdstad zelfs minder tijd dan menig forens behoeft om zich dagelijks naar zijn werk te begeven. Ook ligt Seheveningen zeer gunstig voor een bezoek aan Rotterdam met zijn havens en de Nenijto 1928. Zoowel in het Olympisc Stadion als ter Nenijto 1928 wordt ieder bezoeker door aangebrachte reclames er aan herinnerd, dat Seheveningen niet mag worden over geslagen om er een kijkje te nemen. Ook de film is als reclamemiddel ge bezigd. Het Theater Tuschinsky, Amster dam, zal tijdens de Olympische Spelen in iedere voorstelling gedurende enkele minu ten do aandacht voor Seheveningen vragen. In het voorgaande zijn de voordeelen van Seheveningen uog slechts ten deele ge schetst. Seheveningen biedt inderdaad zoo veel, dat een volledige opsomming onmoge lijk wordt. Het zal na deze uitvoerige opsomming van attracties en nouveauté's op onze alge meen-bekende en veel-geroemde Noordzee badplaats welhaast overbodig zijn, onze le zers nog eens aan te sporen, dezen zomer althans een dagje daar te gaan doorbrengen. Er is voor „elck wat wils". Wie meer heeft, heeft gelegenheid to over, om veel te besteden, wie minder heeft, hem blijft eveneens gelegenheid genoeg, om veel te genieten. Naast de zoogenaamde officieele amuse ments- en restauratie-inrichtingen immers heeft Seheveningen nog zooveel, dat ieder een kan blijven trekken; we denken aan zijn uitgestrekte duinen en alombekende boschjes, aan de eenvoudige strandge- neugten van paardrijden of autoritjes, aan een wandeling op het pierhoofd of een zitje in het ruime hotel. Ook maken wij er onze lezers nog eens attent op, dat Seheveningen, behalve als badplaats, eveneens hare attracties heeft als visschersplaats; een bezoek aan de vis- scherijvloot is in vele opzichten de moeite waard. Natuurlijk is en blijft het waar, dat het strandleven in de latere jaren in vele op zichten ook wel eenige gevaren heeft mee gebracht; maar, wie zich houdt aan de al- gemeene voorschriften der autoriteiten en bovendien zich-zelf weet te houden aan de gewone in acht te nemen normen bij het amusments-leven, die zal er zeker geen spijt van hebben, een dagje in Sehevenin gen te hebben doorgebracht. „Seheveningen, dat heerlijk strand, Waar het zonnetje brandt...!" Een badplaats van den altereer, sten rang met een breeden Tcilo- meterlangen boulevard, uitmun tend geleide hotels, uitgerust met het meest moderne comfort, het breede blanke strand, de mooie omgeving van duin en bosch, is het troetelkind der Nederlanders en der talrijke vreemdelingenc HET badseizoen 1928 zal in sterke mate den invloed ondergaan van de Olympische Spelen. De aan dacht van heel de wereld is voor dit jaar gevestigd op Nederland. Het spreekt van zelf. dat Seheveningen, zoo hauw betrokken bij het vreemdelingenver keer. zijn maatregelen heeft genomen om 2ijn reputatie als Neerland's grootste bad plaats op te houden. Da voorbereidingen in den afgeloopen winter zijn geschied in het bewustzijn, dat in 1928 aan Nederland een gunstige ge legenheid wordt geboden, om zich in de gansche wereld bekend le maken als een land, dat niet alleen waard is. bezocht te worden, maar zich cok in staat toont. Vele gasten naar behooren te kunnen ontvangen. De Exploitatie Mij. Seheveningen ziet in Üe Olympische Spelen niet In ds eerste plaats een object, om er voor het oogen- blik van te profiteeren, doch eer een om standigheid, die moet worden aangegrepen, om den vreemdeling, die Seheveningen voor het eerst bezoekt, er toe te brengen, in de volgende jaren zijn bezoek onder zooveel rustiger omstandigheden te herhalen. De badplaats Seheveningen. die door kaar natuurlijke voordeelen en haar on vergelijkelijk mooie ligging, naar het oor deel van vele bereisde personen met recht »de parel der Noordzee" kan worden ge- hoemd, cal, ton opzichte van hetgeen ïd Amsterdam zelve wordt geboden, in zeke ren zin een plaats zijn van ontspanning De buitengewoon gemakkelijke verbin dingen. die bestaan tusschen Den Haag en Amsterdam cn de vlugge wijze, waarop then zich van Seheveningen naar één der Daagscho stations kan begeven, doen het voor de hand liggen, dat velen Sehevenin gen zullen kiezen als de plaats, waar zij gedurende de Spelen hun hoofdkwartier Vestigen. Men kan daarbij genieten van ftlle genoegens, die een badplaats biedt, van Seheveningen uit Amsterdam be doeken, benevens al die punten van Neder land, die voor een vreemdeling nu eenmaal groote aantrekkingskracht uitoefenen. Hoe gemakkelijk ligt Seheveningen ook niet ten opzichte van Rotterdam, dat behalve zijn Uitgestrekte havens in 1928 den landgenoot en vreemdeling alles nog eens in beknopt bestek op da Nenijto 1928 (Nederlandsche Nijverheidstentoonstelling) zal laten zien Om de zich aldus tot doel gestelde taak te kunnen bereiken, heeft de Exploitatie Maatschappij Seheveningen zich groote offers getroost. ONDER EEN GROOTE PARAPLU1E. Kurzaalbezoek ten gevolge, zoodat die ver laagde prijzen in 1928 worden gehandhaafd. Het Residentieorkest, dat ouder- en goeder gewoonte de concerten geeft, zal onder leiding staan van Prof. Georg Schriéevoigt en Ignaz Neumark. Vrijdag 15 Juni zal het openingsconcert plaats hebben. De Maandagavonden blijven gereserveerd voor de volksconcerten, wederom 0.50 toegankelijk, incl. besproken plaats Ook deze concerten, evenals die op de Dins dagavonden, worden opgeluisterd door een solist(e). De namen kunnen nog niet wor den opgegeven. De Vrijdagavonden blijven bestemd voor de symphonieconcerten onder leiding van Prof. Georg Schnéevoigt. Op 21 en 28 Juni en alle volgende Donderdagavonden, tot het einde van de maand Augustus, zullen bij gunstig weder lederen middag van 123.30 speelt een flinke Harmoniekape! op de overbrugging tusschen Kurhaus en Pier ter verhooging van de vrooiijkheid op den Boulevard. Paviljoen wandelhoofd DE SCHEEPJES ONZER W1SSCHERS. DE BADBÜREAÜX VAN ZEEBAD OP DEN BOULEVARD VAN MIJ. ZEEBAD TE 8CHE- VENINGEN brengen dezen zomer een belangrijke verbetering in haar badbedrijf. De kaar- tenbureaux zullen inplaats van op het strand op den Boulevard worden geplaatst. Ook het Volkszeebad zorgt goed voor zijn toekomstige klanten. Direct vanaf het kaartenbureau zul len breede trappen aaaT het strand voeren, wij zien hier de werklieden bezig, de laatste hand aan die trappen te leggen. AMUSEMENTEN Kurzaal-exploitatie De prijsverlaging, die verleden jaar werd in gevoerd, had eeen flin ke toename van het schappij Seheveningen aangesloten hotels na verleende introductie gelegenheid be staat om het edele golfspel te beoefenen. Aan de vernieuwing der inboedels van de verschillende hotels is in den afge loopen winter zeer veel zorg besteed. De openingsdata zijn zoo gekozen, dat behalve Palace Hotel en Oranje Hotel, alle hotels der Exploitatie Maatschappij Seheve ningen gelegenheid geven om de Pinkster dagen aan zee cn strand door te brengen tegen een speciaal Pinkstertarief. De er varing van vorige jaren heeft geleerd, dat zeer velen van een dergelijk tarief gebruik maken om er met de Pinksterdagen eens uit te zijn INRICHTINGEN VAN VERKEER In het Palace Hotel wordt geopend een reisbureau der firma W. Muller Co., waar van het hoofdkwartier gevestigd is Plaats No. 31. In dit bureau zullen vreemdelingen zich kunnen voorzien van hun spoorweghiljetten en alle verdere inlich tingen kunnen verkrij gen. Iets nieuws wordt een sight-seeing-dienst van en naar Scheveniu gen. De Holland-Ex- press-Coiapagme, onder leiding van den heer O. Baptist, Plaats 31, Den Haag, zal te be ginnen met 15 Mei inrichten een volle- digen dienst van auto mobielen, die, voor- De in de laatste jaren gratis toeganke lijke Variété-voorstellingen op het Wan delhoofd onder leiding van den heer Max van Gelder hebben zich vorig jaar tot het laatste toe mogen verheugen in een onge ëvenaard succes. Geen wonder, dat deze voorstellingen reeds op den 1 Juni 1928 wederom een aanvang zullen nemen. Het orkest, dat de voorstellingen zal aan vullen en begeleiden, staat dit jaar onder leiding van den heer Boris Lenski. In de Kurhaus-Bar zal. de filmkunst haar hoogtij kunnen vieren. Zooais ge memoreerd, is dit gebouw van een cabaret in een intiemen schouwburg omgetooverd en geheel aangepast aan de eischen, die de moderne cinema stelt. Het Circus Maxo denkt van 14 Juli af meit zijne voorstellingen wederom veel publiek te trekken. Het Theater Seinpost zet de bioscoop- exploitatie voort tot ednde Juni en brengt in de maanden Juli en Augustus de Yardasz Revue: „Ilallo, Holland!" Badbedrijf De opening der Buitenbaden zal geschie den tegen Pinksteren, wind en weder dienende. Er is voor het badbedrijf een speciale prospectus verschenen, waarin uitvoerig is aangegeven de wijze, waarop te Seheve ningen zee- en luehtbaclen kunnen worden genomen. Om het instituut der Binnenbaden binnen ieders bereik te brengen, zijn de prijzen der baden inderdaad zeer laag gesteld. liet door de Maatschappij Zeebad Seheveningen uitgegeven bad prospectus geeft ook alle inlichtingen omtrent de prijzen voor het gebruiken van binnenbaden. ALS DE ZON ONDERGAAT. zien van beschaafde en kundige gidsen, iederen dag gelegenheid biedt om tochten van uit Seheveningen te maken in de omgeving volgens een vastgesteld plan en tegen vaste prijzen. De Holland-Express Compagnie krijgt in de Palacestraat no. 6 een afzonderlijk bureau, waar allo inlichtin gen omtrent de tochten worden verstrekt. In de Palacestraat zal weder geopend zijn een inrichting voor het stallen van rijwielen. Er is plaats voor ongeveer 1000 rijwielen, waardoor aan velen in het cen trum van het badleven gelegenheid zal worden gegeven, hun fiets te stallen. Dank zij een loyale medewerking van den Raad van Beheer van het Gemegnd Bedrijf der Ilaagsche Tramweg Maat schappij zal in het komende seizoen ge legenheid zijn, om na middernacht nog per tram naar Den Haag te kunnen gaan. 7LUG NAAR HET BADl Dat het belang van den Hagenaar bij de voorbereiding niet uit het oog is ver loren, moge blijken uit het feit, dat het aanzienlijke uitbreiding is gegeven aan de inrichting der Buitenbaden. Aan het steeds toenemende verlangen naar de mogelijkheid om op het badstrand langer te kunnen vertoeven dan strikt noodzakelijk is voor het nemen van een zeebad, is door een groote uitbreiding van het badmateriaal tegemoet gekomen, In het midden van het badstrand zal dit jaar verrijzen een BADPAVILLOEN waarvan de exploitatie in eigen beheer is genomen. Tegen het gewone koffiehuis tarief zal aldaar prima consumptio ver krijgbaar zijn. Dit be drijf is ingericht als een eerste-klas lunch room, zoodat er ook gelegenheid is tot het gebruiken van koude spijzen. De voormalige Kur haus-Bar is verbouwd tot een intiem theater, waar van 1 Juni af tot begin September films zullen worden vertoond. De leiding is opgedra gen aan den heer Sol. J. Kinsbergen, direc teur van de Passage- Bioscoop, Den Haag. Na deze algemeenc inleiding mogen de bij zonderheden volgen be treffende: schitterende vuurwerken op het strand worden ontstoken. In de Kurzaal worden dan variété-voorstellingen gegeven of tre den er voordrachtskunstenaars op cn der gelijke. Voor alle hals is aan de muzikale verzorging de grootst mogelijke zorg be steed. Voor de kinderen zal Ilem-i Nolles op de Woensdagmiddagen in Juli en Augustus weder zijn beroemde en vroolijke poppen kast vertoonèn en de jeugd met andere attracties in de Kurzaal nuttig cn aange naam bezig houden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 9