DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN «a» m ■■I Uil 51ste Jaargang Maandag 14 Mei 1928 No 15166 Dit nummer bestaat uit vier bladen STADSNIEUWS mm Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven cn andere offieicelc af- cn aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET DE BRAND AAN DEN O V ER S CITIES CHEWE Oproep autotochtjes met gebrekkige KINDEREN ZWERVERS SCHIEDAMSCHE BURGERWACHT POSTDUIVEN SCHEEPVAART „E.H.B.O.", AFD. SCHIEDAM Jaarlijkschc feestavond TENNIS GameReady 6I HERMES-D.V.S. II—R.F.C. II 1—2 DENK OM DE KLOK! Feestavond GEVONDEN VOORWERPEN UIT ROTTERDAM. INLICHTING GEVRAAGD AGENDA KUNST-AGENDA TE ROTTERDAM "4 ËlilPlSIBSi HMP ill JM I„juin -1 NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURAN Bureau: KOEMARKT 4. SCHIEDAM. Telefoon Intercommunaal no. 68085 ABONNEMENTEN: per 3 maanden 3.25, per maand 1.10, per week 25 ct. Franco per post 3.75 per kwart. Afzonderlijke nummers 5 ct~ Postcheque en Girodienst 81440 AD'vERlENTlëN 15 regels 1.55. Elke regel meer 30 ct lieclames tusschen den tekst 60 per regel. Kleine advertenties'. 30 woorden 25 ct. elk woord meer 5 ct. tot een maximum va 50 woorden. Kabouteradv. 5 reg. 0.50 10 reg. f 0.75 15 reg Incassokst-en worden bereken Gratis-OngcvaUenverzekering ƒ500 bij overlijden door een ongeval; ƒ500 bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250 bij verlies van één hand, één voet of écu oog; ƒ150 bij verlies van een duim- f 7? I.ii van een wijsvinger; f o0 twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden nfWd, ,'l.t De uitkeeringen ingevolge deze verzekering zijn herverzekerd bij de Nieuwe HAV Bank. Lange Haven no. 103, Schiedam. cm blad worden algcdiukt. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 10 Mei 1928 het verzoek van de N. V. Confectiefabriek voorheen Jac. Woerdeman om vergunning tot oprichting van een confectie-atelier in het pond Tuinlaan 52a en b. kad. sectie L. No. 2162 met 5 electro- motoren van respect. 4, 2%, 2, en 3/t P.K. ■drijvende een gascompressor en diverse strijk-, naai- en snijmachines, verdaagd, aangezien het desbetreffend onderzoek nog niet is ge ëindigd. Schiedam, 14 Mi 4928. De commissaris van politie verzoekt dengene die zich j.l. Vrijdagavond te half elf voor het hek van de afgebrande kistenfabriek van de N.V. v. d. Hoeven, aan den Overscliiescheweg alhier bevond, of hem, die aanwijzingen om trent dezen p-ersoon ha.n geven, zich te ver- voegen aan het hoofdbureau van politie L. Nieuwstraat 21. Men schrijft ons: Morgen onderneemt het Rotterdamsehe Comité voor auto- en boottochtjes met. ge brekkige kinderen een autotocht naar den Seringenberg op het landgoed de Raephorst te Wassenaar. Uit onze gemeente nemen 10 kinderen deel in 3 Schiedamsclie auto's vergezeld door 3 Schiedamsche verpleegsters. De heeren A Jurgens A. ter Horst en H. van Dam (Kethel) stelden hun wagens, met chauffeurs, ter be schikking van het Schiedamsche sub-comité. Om 9.15 ongeveer vertrekken de auto's van de Koemarkt naar Rotterdam, waar op het Willemsplein de groote stoet (39 auto's) wordt opgesteld. De Schiedammers rijden, vlak ach ter de leiding, met de nos. 3, 4 en 5. Vandaar gaat het via Schiedam naar Wassenaar. Behoudens goedkeuring van den commis saris van politie wordt de tocht door onze veste als volgt gemaakt: ICoemarktbrug, L. Nieuwstraat, Tuinlaan, Oranjestraat, N. Ha ven, Schoolstraat, Nassaulan, Burg. Knappert- laau, Sterrebosch, naar de Maaskant, terug langs boschwachterswoning naar den Vlaar dingeirdijk, Westvest, Koemarktbrug, Broers- vest naar Overschie, enz. Door de Wateringsche politie zijn naar hier overgebracht de minderjarigen L. E. Bleeker- straat 25 en P. S. Boterstraat 31, die aldaar zwervende waren aangetroffen. DIEFSTAL Uit de kleedkamer van de filmstudio „Eureka" De heer C. H. J. L. wonende te Amsterdam, leed bij de politie aangifte, dat men te zijnen nadeele uit die kleedkamer van de film-studio .Eureka" aan het Plein Eendragt, vermoedelijk le pantalon van een smoking heeft ontvreemd. De schietoefeningen der Schiedamsche bur gerwacht worden wederom des Vrijdasavonds Sehouden van half 8 tot 9 uur, op de schiet kan aan den Schiedamsehenweg, met Marga, S. O. en buks. De P. D. V. „De jonge liefhebbers,, hield londag een wedvlucht van Sittanl af (139 t.M.) De prijzen werden als volgt toegekend: le W. v. d. Windt; 2e H. Romein; 3e A. troenewegen; 4e Westerholt; 5e A. Boes. Diploma P. v. d. Hoeven. Schiedam 14 Mei. Aangekomen Eng. s.s. dchymist kapt. A. Hadlow, met olie van Har- urg voor N.V. Schieveem aan de Wilhelmina- aven; s.s. Bleuda, van Trapan! om hier ko- »n te bunkeren in de Wilhelminahaven; e. Tjerimal, Rott. Lloyd, van Rotterdam om |er te dokken in de Wiltonhaven. De Schiedamsche „E. H. B. O." gaf Zater dag in den R. K. Volksbond haar tienden jaar. lijkscb.cn feestavond die, evenals andere jaren een aangenaam, vlot verloop had. In zijn openingswoord constateerde de voor zitter, de heer de Goederen, dat de belang stelling voor het jaarfeest grooter is dan in vorige jaren, hetgeen spr. in bijzondere mate verheugt. Het is nog niet gebeurd, dat de vereen!- ging in een zoo kort tijdsbest als nu het ge val was. twee feesten gaf: eerst de dank zij de medewerking van leden en deelnemers, zoo schitterend geslaagde nationale wedstrijden en de daarop volgende feestavond. En enkele weken daarop deze avond, waarop spr. veel nieuwe gezichten ziet. Dat belooft veel voor de toekomst. Spr. behandelt dan meer uitvoerig het nut en de werkzaamheden van „E. H. B. O.", om te eindigen met een opwekking om deel te ne- mn aan den nieuwen cursus, die in Septem ber aanvangt. Aan den heer G. Krabbendam, die enkele dagen na de oprichting lid der afdeeling is ge worden werd met enkele vriendelijke woorden een sigarenkoker, waarop een gouden plaatje met inscriptie overhandigd. De heer Verboon, die eveneens tien jaren lid der afdeeling is, was niet aanwezig. Docter de Leeuw, de docent, had een mooi boekwerk in ontvangst te nemen, terwijl aan zijn echtgenoote bloemen werden aangeboden. De cursus-leider, de heer de Vries ontving een zilveren horloge als souvenir. Nadat een aantal diploma's was uitgereikt en dr. de Leeuw een toespraak had gehouden, werd met het humoristische deel van het pro gramma een begin gemaakt. Naast een groep dames- en heefrencursisten verleende hierbij het gezelschap van Haanteren zijn medewerking. Heerensingles: W. Blaisse si. J. Fock 75, 63; W. Melckers verl. van .T. Verhulst 46, 1—6. Damessingle: mej, L. Melchers sl. mej. J, Peereboom 61, 63. Mixed-doubles: mej. L. Melchers en G. Vos sl. mej. J. Peereboom en J. Verhulst 64, 26 64; mej. A. Beukers en W. Blaisse sl. mej. J. Jong vier en J. Fock 75, 62. Heerendouble: W. Melchers en Cf. Vos sl. J. Verhulst en J. Fock 6—1, 63. Damesdouble: mej. A. Beukers en mej. L. Melchers sl. mej. J. Jongvier en mej. J. Pee reboom 63. Door deze nederlaag zijn de reserves der blauw-witten weer gedoemd een jaartje in de reserve 3e klasse te Spelen. Het vertoonde spel was véél en véél beter dan in Rotterdam tegen R. F. C. Zelden hebben we een elftal op zoo'n onverdiende wijze zien verliezen. Voor rust reeds waren de Schiedammers het mee3t aanvallend en na rust zijn de gasten siechta sporadisch op hun helft geweest. Door 't bui- t engewone verdedigen van den Rotterdamsehen keeper mocht het echter niet gelukken te win- nen. De Rotterdammers trappen af en reeds in de eerste minuut weten ze op fortuinlijke wijze te scoren. De blauw-witten werken dat het een lust is en bestoken geregeld net doel der gasten. De Schiedamsche binnenapelers blijven echter te veel terug en menige goede voorzet van Brandenburg wordt door dit ach. terblijven een gemakkelijke prooi voor de R. F. C.'ers." Eindelijk weten de blauw-witten te gen te scoren, wanneer Jurgens een fraai schot inzendt, dat doel treft. Rust 11. Na de hervatting zijn de gastheeren ai di rect in 't offensief, v. d. Valk krijgt, na goed te zijn opgeioopen een prachtige kans, doch z'n keihard schot vliegt juist over. We no- teeren achter elkaar een geheele serie schoten van het binnentrio, doch op ongelooflijke wijze keert de R. F. C.-keeper de hardste schoten. De scheidsrechter is er dan een paar maal er glad naast, wanneer hij voor buitenspel blaast en den Schiedammers eenige fraaie kansen ont neemt. Langzamerhand nadert het einde. Heel R. F. C. staat te verdedigen en de Schiedam mers begaan de fout om R. F. C. te gaan in sluiten. W. Brounts trekt naar voren en lost een geweldig schot, dat echter keurig gestopt wordt. Een plotselinge doorbraak maakt dau een eind aan de Schiedamsche illusies. R. F. C. soort, voor de 2e maal. Einde 12. De blauw-witte-verdediging was goed op dreef, met Geul als beste. In de halMinie speelde W. Brounts een zeer goede partij, en Beyers paste zich daarbij goed aan. In den aanval vlotte het minder. Daar ontbreekt de finishing-touch, er zit ook niet genoeg „pit" in. Valk voldeed daarin nog wel het bsste. Wanneer gij eenig uitslag bij üw kind waarneemt, laat dit dan direct den dokter zien. Wat vandaag nog een klein plekje is, kan zich morgen a.1 uitgebreid hebben. De kans bestaat, dat het besmettelijk is voor anderen. Stuur daarom nooit een kind met uitslag naar school, zonder den dokter om raad gevraagd te hebben. GEZONDHEIDSRAAD Wij brengen onze lezers in herinnering, dat hedennacht om 2 uur de zomertijd in gaat. Teneinde zich voor ongeivensehte verrassingen te vrijwaren, doet men dus goed reeds hedenavond klokken cn horlo ges een uur vooruit te zetten, R. K HANDELSREIZIGER,S- VER LENIGING Handelsreizigers in functie moeten opti misten zijn die bij hun koopers het minste spoor van een slechte stemming weg moeten werken, om ze daardoor in een meer koop lustige bui te krijgen. Wanneer ze onder elkaar zijn, zooals gisteravond bij de viering van het patronesfeest hunner afdeeling het geval was, hebben de heeren reM8£ers er uitstekend slag van, om hun gasten een vroolijken avond te bezorgen. Nadat de voorzitter, de heer M. J. Vlug', een openingsspeech had gehouden, waarin hij speciaal de twee bestuursleden van de af deeling Rotterdam welkom heette, was het woord aan den geestelijk-adviseur, kapelaan Jos. Bekkers, tot het houdeu (gan een korte feestrede. Spr. ziet met vreugde dat op het verzoek van het bestuur met zoo'n overvloed van bezoek is geantwoord. Het ligt niet op sprekers weg, om 0p dezen avond een betoog te houden over het nut van een Katholieke organisatie, doch dit is zeker, dat de ver- eeniging met een beperkt klein aantal leden, veel kan bereiken. Even wil spr. wijzen op de afdeelings- patrones, de H. Liduina, die door liaar sterk geloofsleven voor ons een voorbeeld is. Wij moeten onze princiepen naar buiten uit dragen; ook in het verdragen van lijden, heeft Liduina de Katholieke princiepen toe gepast. Het zijn vooral de handelsreizigers die door het uitdragen van hun beginselen in de maatschappij, kunnen helpen om Christus' rijk uit te breiden op aarde. Het program vermeldde nu het optreden van den bariton Leo Fredriks, een Schie dammer van origine, die voor de pauze veel succes had met „Benvenuto" van Eugène Dias; „Tuiniertje" van A. Luit en „Matro zenliedje" van J. P. J- Wiets. Later hoorden we nog „Egoismus" van Paul v. d. Putten, „Zwakke beenen" van Wierts, „in de plan tage" van E. Pijzei en het leuke „Kermislied" van Emiel Hullebroeck. De heer Vlug, die zich tijdens de pauze verdienstelijk maakte, door op algemeen ver zoek „The clock is playing" uit te voeren, toonde zioh tijdens den zang een uitstekend, handig begeleider. Ook de door Kees Klare en Bram Flora gezongen liedjes sloegen geweldig in, en het valt te begrijpen, dat de heer Jongepier hen namens de feestcommissie nog eens speciaal dank zei voor de verleende mede werking. De heer Fredriks had eveneens een speciaal bedankje in ontvangst te nemen Een alleraardigste tombola zonder nieten, bracht veel opgeruimde gezichten. De heer A. J. v. d. Berg, die met den heer v. Borggreven de afdeeling Rotterdam vertegenwoordigde, sprak aan het eind van den avond nog enkele hartelijke woorden, waarna men nog eenigen tijd de feestviering voortzette. Te bevragen aan het hoofdbureau van Politie op alle werkdagen van 12 uur 's middags: portemonnaietje, rijwielplaatje, beeld je in kokertje, vulpen, hond, sleutel, ring met 2 sleutels, ft. kousje, kosteloos lij wiel plaatje, pakjo inh. kaarten wol etc., R. K. kerkboekje. Bij vinders: d. handschoen, J. Hosselaar, Hoogstraat 70; vrouwenzak met inh., B. Preijn, Aleidastraat 118a; k. portemonnaie met inh., J. Terbeeto, Bruginaasstrjaat 60; rijwieiplaatje mevtr. (le Wilt, Tielman Oem- straat 2; portemonnaie met inh. J. Roetman, Lange Nieuwstraat S314; doublé armband, W. Maan, Beijerlandschestraat 31; sleutel J. Mazijk, Gedempte Broersvest 34IS; 2 strengen haakzijde, F. Bats, Buitenhavenweg 176b; Witte handschoen M. J. Bokhorst, Hoogstraat 34 jongensjekker P. Kamper, Heerens-traat 53; rijwielplaatje J. Sommer, Rotterdamsehe Dijk 3; kondenhalsband J. Smit, Westfrankenland- schestraat 71; kerkboekje, M. Schuurmans, Mariastraat 93; glacé handschoen, J. Poelstra, Oude Maasstraat 7a; vernikkeld horloge G. v. d. Kruit, Lange Nieuwstraat 89-S; rozenkrans, M. Vermeulen, Korte Kerkstraat 5; griffel- koker, P. v. d. Kruit, IJsselmondschestraat 8a; d. taschje inh. portemonnaie met inli. D. Son- neveld, Bommelschestraat 23; portemonnaie met inh. P. v. d. Haven Broevsveld 30; porte monnaie met inh, H. Meijer, 2e Tuinsingel 24; broche met 2 kinderportretjes, N. Baas, Lekstraat 67; zilveren ringetje B. C. Vogt, Haveudijk 42c; broche, J. v. d. Steen, Nieuvtfe Haven 37d. taschje met inh. A. de Roth, Aleidastraat 58c; zaklantaarn, L. van Rijswijk, v. d. Elststraat 18a; rozenkrans A. Muijlwijk, Anth. Muijsstraat 5a; bijbel, J. v. d. Tuin, Westrfankelanschest.raat 45; lange roede, J. Willemsen, Beijerlandschestraat 5a; gouden h ring, J. Wille, Willemshofje 13; linnen zak met inh. C. v. d. Kaag, Singel 144; geld, J. Voliebregt, Broersveld 8; tompouce, mej. van Waart, Westvest 1; fabriekspennlng, J. Steen- horst, Nieuwe Haven 131; koperen kraansleu tel, C. Conlagli, Roterdamsche Dijk 114; zwarte k muts, J. Schuurmans, Laan ons Genoegen 2; postduif, L. Groeneweg, Goereestraat 20a; ko peren sleutel van een melkkan, L. Toutijn, Kleine Baan 35; bloedkoralen kettinkje, A. v. d. Hof, Hoofdstraat 89; k cape, L. de Jong, Korte Singelstraat 3; sleutel, W. Iloegce, Nieuwe Buurt 7; R. K. Kerkboekje, W. Berk hout, Groflaan 25-17. Zondag 6 Mei 1.1. is door een agent van politie hij het buizen-complex aan den Essen- burgsingel een bruin lederen koffer gevonden met den volgenden inhoud; Enkele couranten plus een couranten-knipsel over een erfenis, een boekje sigarettenpapier, een overhemd met boord, grijze sokken met een blauw streepje, een witte handdoek met rood blok gemerkt V. B., een zakje tabak, een blauw colbert-costuum zonder vest, een pet (wit grijs), zijden das, een wit hemd, nog enkele overhemden en een paar witte zakdoe ken. De commissaris van politie zou gaarne we ten, wie de eigenaar van deze koffer is. 's Maandags repetitie Muziekgezelschap gf. Ambrosius, 8 uur, R K. Volksbond. lederen Maandagavond clubavond R. K. Damclub I D O., Patronaatsgebouw Lange Haven; aanvang 8 uur Dinsdags bestuursvergadering R. K. Metaal- Dewerkerebond „St. Eloy" Gebouw R IC, Volks, bond Eiken Woensdagavond R K_ Burgerjonge- ènfuDTfnigiDS "Kath Streven", Gebouw Kath Kring Aanvang balf zeven. lederen Woensdagavond van 7 uur roi balt 9 zitting bestuur Spaarfonds R K S V Excel sior: Gebouw R K Kring lederen Woensdag Repetitie KonJnkl. Maa- nenzangverec-nlglng „Orpbeus" Gebouw R. K, Volksbond Aanvang balf negen. Eiken 2en en 4en Vrijdag van de maand ver. gadering Katholiek Leven, Gebouw Katholle- ke Kring Sv$ uur precies. j lederen Zaterdagmiddag van 2 tot R uur 's geopend bet Stedelijk Museum, SL Joris Doele, Doelepleln. Heden Tiende jaarlijksche feestavond van E. H. B. O. Gebouw R. IC. Volksbond. Aanvang 8 uur. Zondag 20 Mei. Encycliekmeeting Ned. R. IC. Volksbond. Spreker de Zeereerw, heer pastoor Möller, Boiulsgebouw. Aanvang 8 uur. BEURS VAN SCHIEDAM Moutwijn SCHIEDAM, 14 Mei. Officieele noteeriug van de Commissie uit de Kamer van Koop» handel. Moutwijn 46 pet. 19.— per H. L. Namens de commissie voor de noteering, II. J. JANSEN. Spiritus SCHIEDAM, 14 Mei. Men noteert voor me lasse spiritus 100 pet. 29.— per ILL. Ruwe graanspnnu- hi pCt 17 - per tl L, Spoeling NoteerlDg 1.40. D a g e 1 ij k s: Circusschouwburg, De Rozen krans (Ver Schouwspelers) 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 17 dezer in Grand Theatre; Olympia (voor volwas senen) Royal (voor volwassenen) W, B.-theater (voor volwassenen). TE ROTTERDAM, Wmm OR ZE KATHOLIEKE PADVINDERS HIELDEN GISTEREN HUN JAARLIJKSCHE BE LOFTE-HERN1EVW1NG. Hierboven een over zicht van de twee troepen, met de leden van het bestuurscomitê, gistermorgen na afloop van de Hoogmis gekiekt op de binnenplaat* a yan het R, K. Vëreeniglngsgèbouw, Ham nierstraat

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1