3 2 m m m Maandag 14 Mei 1928 Tweede Blad F aginaj 13 m FEÜENOORD KAMPIOEN VAN NEDERLAND SPEL IN VLOT TEMPO, MET VOETBAL VAN GOEDE KWALITEIT AJAX EN Z.A.C. DEELEN DE PUNTEN ONS OLYMPISCH TÈAM IN ACTIE NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. OM HET KAMPIOENSCHAP VaN NEDERLAND o 4-ü Sdl.T EN OORDN. O. A. D. 2—0 *ÉJnHhÊiÉMI SipiPs HET OLYMPISCH ELFTAL TEGEN DE SPURS. De beslissing is gisteren gevallen: Feüenoord heeft met 20 van Noad gewonnen, bereikte daarmee 12 punten, die door geen der concur renten meer te behalen zijn, en verdient dus den titel van kampioen van Nederland. De laatste wedstrijd, gisteren tussehen de matadoren te Rotterdam gespeeld, is zeker wat de eerste helft betreft, een der fraaiste kampen geweest die we dit seizoen in de Maasstad moch ten aanschouwen. Het spel bereikte dadelijk een vlot tempo met voetbal van goede kwaliteit. De Tilburgers toonden naast een groote dosi3 ent housiasme een baltechniek, die voor de Rotter dammers niet onder behoefde te doen. Vooral de vaardigheid waarmee ze den bal op schou derhoogte in de lucht hanteeren en zonder stop pen ineens correct van richting doen verande ren, was opvallend. Hun af- en doorgeven was ook vlugger dan dat der meeste Feijenoorders en de heele ploeg toonde een soepelen stijl, die hun spel een fraaier aanzien gaf dan bij de gast- heeren het geval was. Franken was hun beste man terwijl ook Bolsius goed voldeed maar het middentrio van do voorhoede schoot voor doel te kort door de verschillende kansen, die de vleugelspelers schiepen, te missen. De Feijenoord voorhoede was in dat opzicht gevaarlijker, twee doelpunten waren er het bewijs van. In de tweede helft echter viel ook in den Rotterdam- schen aanval weinig meer te waardeeren; Pijl werd steeds minder en Barendregt, die dezen y middag al bijzonder sloom en langzaam was, raakte er heelemaal uit. Verbeek was de beste in de voorhoede, Rilcxoord in de middenlinie terwijl de verdedigers elkaar niets toegaven. Ajax en Z.A.C. speelden in Amsterdam met 22 gelijk. De stand is nu: DE KANSPIOENSCOMPETITIE gesp. gow. get. vert. pnL doelp gom. Feijenoord 8 6 2 12 17-9 1.50 Ajax 7 3 2 2 8 14-8 1.14 N O. A. D. 7 3 1 3 11-11 I— Z. A. C. 7 3 1 3 7' 16—17 1.— Voocita- 7 1 6 2 8-21 0.28 a ci O o a 3 'i, Q eè '3 O *3 Z.A.C. 4- 2 C 2 2 9 eiienooro 1-0 2—0 2-1 t 4 VO A.U, •U-U 2-1 4 1 4-1 Velocitas 2-5 2-1 2-3 Z.A.C. 2-6 1 O Reeds lang voordat de groote wedstrijd, die reeds dagen lang de gemoederen in be roering had gehouden, een aanvang moest nemen, bewogen zich vroolijke groepjes jonge lui en evenzoovele bezadigder personaadjes, die bij voetbalgelegenheden hun stijven gczichts- plooi en hun rustige gebaar plegen afgelegd te hebben, in de richting van het terrein aan den Dordtschen straatweg. Men weet nu een maal, dat het Feijenoord-veld den bezoekers geen stadionacconiinodaüe biedt, dat derhalve de goede plaatsen, naar verhouding, dun gezaaid zijn, weshalve men er als de kippen bij moet zijn, anders is de kans verkeken. De vroegkomers hadden inderdaad gelijk, want omstreeks half twee was er reeds op de jongenstribune geen plaatsje onbezet en de z.g. lange zij stroomde ook tot stilckens toe vol. Alleen sommige abonné's van zitplaatsen op de „overdekte" konden zich de weelde ver oorloven precies op tijd te arriveeren. In afwachting van de dingen die komen zouden, hoste een deel van het schellinkje op de maat van „Hela hola, houdt er den moed maar in!", aldus hun kelen vast in training brengend om straks de rood-witten aan te moedigen als de enthousiaste Zuida- lingen het vuur wat na aan de Feijenoord- schenen mochten leggen. Gelegenheldskoop- licden liepen, wel wat voorbarig, rond met foto's van „bet" knmpioens-elftal „in de origineele opstelling". Ook bij de kijklustigen Jieerschte algemeen de verwachting, dat de Tllburgeuaars mochten zij al op eigen veld door hun enthousiasme den wedstrijd uit het vuur hebben gesleept in techniek zich de mindere zouden toonen. Veel zorgen voor de Rotterdammers maakte men zich dus niet. Hoezeer zou blijken, dat men zich vergist had. Want al hebben de rood-witten met twee goals tegen nul de twee puntjes voor zich weten op te eischen, de uitslag geeft in geenen deele de verhouding in het veld weer. We leven blijkbaar nog te zeer in de overtuiging' van de suprematie der Weste lijken en overschatten eigen krachten. Want het spel, dat de lenige N.O.A.D.-mannen giste ren te zien gaven moge van een ander type zijn dan In de Westelijke afdeeling wordt vertoond, technisch is het lang niet van minder kwaliteit en meermalen scheen het, alsof de Feijenoorders zich moeilijk tegen de Zuidelijke methode konden teweer stellen, zoodat, het grootste deel van het rood-witte elftal zich op eigen doel moest terugtrekken om onheilen te voorkomen. Intusschen leek ons in de aanvalsliuie der Tilburgenaars een schutter te ontbreken, want zelfs in de perioden, dat zij minuten lang vóór de Feijenoordveste speelden, kreeg Dekker nóg weinig en meestal ongevaarlijk werk. Hadden echter de Rotterdammers niet na zeven minu ten reeds door toedoen van Barendregt weten te scoren waardoor de zenuwen een weinigje tot bedaren kwamen de uitslag ware wellicht anders geweest. Intusschen hadden de Overmaashewouers bij- de rust een 2—0 voorsprong. Na de thee scoorde geen van beide partijen, zoodat de stand ongewijzigd bleef. Tijdens de rust verscheen de filmoperateur van Tuschinski en vereeuwigde 't Feijenoord- bestuur en talrijke officials. Natuurlijk -wer den ook de overvolle tribunes in trilbeeld vastgelegd. Achter bet opname toestel diri geerde een welgedane heer als regisseur en hij moet wel dankbare sujetten gehad hebben, want hij liet er lustig op los draaien. De jongeren op den goedkoopsten rang zwaaiden en dansten voor de lens, dat 't ecu lieve lust was. Ook de officieele tribune liet zich, zij het in ietwat bescheidener mate, tot dergelijke manifestaties verleiden,, zoodat straks de bioscoopbezoeker wel een experi ment van community-cbarleston moet. ver moeden. Ons zal benieuwen, met welke teksten die springpartijen verduidelijkt zul len worden. Na de big match wilde het publiek het veld opstroomen om de favorieten op de schouders te hijschen. De politie was echter ook op minder vriendelijke betuigingen van aanhankelijkheid voorbereid en had stevige touwen gespannen, waartusscheudoor de twee en twintig plus drie veilig liet kleedlokaal konden bereiken. En ondertusschen galmde over het veld het lied van de wegtrekkende jongensschaar. „Houdt er den' moed maar in!" had afge daan. Uitgelatener dan eerst liet men „de klok maar luiden". We drongen mee door den nauwen uitgang, onze sigaren kapot. Onver stoord stonden ijsco-meisjes, in helder wit, haar koude waren aan te prijzen. Een oud gediende, eveneens in de kleur der onschuld, probeerde vruchteloos tegen zooveel jeugdige schoonheid te concurreeren, door 't debïteeren van onvervalsehten volkshumor. Toch zal menigeen door den zich als „hof jesleverander" aandienende grijzen grappenmaker nog even een stelletje koude tanden hebben opgeloopen. En onderwijl joelde de jeugd maar voort. Nog een kwartier buiten het veld was liet té hooren: „Feijenoord is kampijoehoeu! En nu de wedstrijd: Feijenoord heeft gisteren voor den tweeden keer het kampioenschap van Nederland ver overd. Het doet ons voor deze Rotterdamsche club genoegen dat deze prestatie mocht geleverd worden nu zij zich gereed maakt om het 20-jarig bestaan to vieren. Dubbel feest, dubbele vreugde! Tegelijk z\\ hierbij gememoreerd, dat ook het tweede elftal kampioen is van de reserve eerste klasse afdeeling II, liet vierde elftal van reserve derde klasse C dier afdeeling van den N.V.B. en liet vijfde elftal van de reserve eerste klasse van de afdeeling D van den R.v.B. De overige zeven van de elf ploegen die Feijenoord in het veld brengt, staan in haar diverse afdeelingen voorts op een eervolle plaats in de bovenste helft der ranglpsten. Een club \an prima kwaliteit dus met een keurcorps van reserves, dat belofte inhoudt voor de toekomst. Feüenoord speelde in het seizoen 1915I9t6 nog in de derde klas van den N.V.B. Ze bracht liet toen tot kampioen van die afdeeling en promoveerde naar. de tweede klas, waar zii slechts 66a jaar verbleef. Zij kwam daarop terecht in de toenmalige overgangsklasse doch in het seizoen 1921—1922 promoveerde de club naai de eerste klas en eindigde als nummer twee. In 1922 1923 werd in den eindstand de derde plaats ingenomen. Het daarop volgend seizoen werd een gloriejaar en. 1924 zag de Rat tel damsclie club zich niet alleen als kampioen harer afdeeling doch ooic van heel het land Het volgend jaar 1924—1925 verspeelde zo in den laats ten wedstrijd tegen A.S.C. te Leiden de eerste plaats en eindigde als nummer twee. In de seizoenen 1926—192G en 19251927 werd wederom het kampioenschap der afdeeling be haald. In 19251926 nam Feijenoord in de kam pioenscompetitie de derde plaats in en verleden jaar, gedeeltelijk ten gevolge van gróote onvol ledigheid, de Vierde. Op 12. Februari, J928 ver wierven de Rotterdammers voor de derde maal in successie het afdeelingskampioenschap met 8 punten voorsprong op nummer 2 en gisteren werd andermaal liet kampioenschap van Neder land behaald. Feüenoord won dus in de zeven seizoenen, die ze in de eerste kïas doorbracht, vier maal het kampioenschap van haar afdeeling en twee keer het kampioenschap van Nederland. Voorwaar een staat van dienst waarop de vereeniging trotsch mag gaan. En waarvoor wü haar gaarne bü deze onze hulde brengen! FeijenoordNoad 20. Wanneer scheidsrechter Mutters het beginsein geeft, staan de elftallen van réchts naar links als- volgt opgesteld- Feijenoord: Dekker- (d.), Bul Jr. en van Düka (a.), Rikxoord, Bul Sr. en van Heel (m.), Staal, Koonings, Pijl, Barendrecht en Verbeek (v.). Noad: van Tilbugr (d.), van Pelt en Leen houwer (a.), Jongen, Wagemakers en de Kuyer (m.), Bolsius, Remmers, Bertens, Schellekens en Frankon (v.). Feüenoord trapt tegen de zon in af en zet de eerste aanvallen op; de rechter-vleugelman Staal kan echter moeilük de Kuyer voorbij komen. Do Tilburgsche linkervleugel verplaatst het spel, maar hier blükt Rikxoord het groote struikel blok. Verbeek schiet, als Pül den bal heeft opge bracht, hoog over. De eerste vrije schop is tegen Noad; Barendregt kopt, maar wordt tegelijk door van Pelt uit de richting gezet, zoodat het leer ver naast gaat. De gasten komen nu onstuimig opzetten, Bolsius zet scherp voor, Dekker grüpt mis, van Dijke kan den bal nog even onder scheppen doch niet. afdoende wegwerken, Fran ken loopt toe, kopt naar doel, Dekker grijpt weer mis, doch Bul Jr. is er nu bü en zuivert met een forschen trap het terrein. Even later zün de Tilburgers terug, doch nu verplaatst v. Dyke het spel; hij richt naar Verheek die langs de lün rent, doch de hand van v. Pelt graait den bal uit zijn bereik. Van Dijke komt den vrijen schop voor deze overtreding nemen, maar het harde schot zendt het leer laag langs den paal. Wanneer de wedstrüd 8 minuten oud is, komt Staal in bezit van den bal, hü drijft naar binnen en geeft dan naar het midden door; Pijl mist den pass leelijk, maar Barendregt, die naast hem staat, neemt het ronde dingt op z'n schoen en kanjert het diagonaal in de touwen (10). Do volgende aanval biedt Feijenoord weer een kans, doch Pül verknoeit die door treuzelen. Een voorzet van Verbeek kopt Koonings naar doel, van Pelt stopt maar moet den bal achter werken. De hoekschop wordt slecht geplaatst. In de volgende periode Is Noad in 't veld het beste met listiger en vlugger spel, dat met veler lei variaties wordt gedemonstreerd. Bolsius forceert een hoekschop tegen v. Dijke, de bal wordt weggekopt maar weer door den Tilburg- schen rechtsbuiten voor doel geplaatst, Franken stuwt het leer met z'n hoofd- naar doel doch Dekker klemt hot vast,en werkt weg, Feüenoord wordt nu weef sterker. Verbeek doet fraai werk langs de lün en geeft talrijke mooie voorzetten, doch Koonings schiet naast en Pyl blükt verschillende keeren buitenspel te staan. Bai«endregt mist bij een scherpen voor zet van Pijl, die naar buiten is gezwenkt. Wan neer de Rotterdamsche linksbinnen een schuin schot inzendt, doet v. Tilburg zün plicht. Bul Sr. vangt den bal op, plaatst secuur naar den rech tervleugel, Staal zendt het leer naar den anderen vleugel over, Verbeek zet voor en de vrystaande Koonings schiet in (20). Dit doelpunt was hit resultaat van een prachtig opgezetten, verras send snel doorgevoerden aanval. De wedstrijd is dan een half uur oud. 't Is blükbaar den Tilburgers te bar, de voor sprong is dan ook wel geflatteerd voor de Rotter dammers. Noad valt onstuimig aan. Na een voorzet van Bolsius kopt Schellekens naar doel, Bertens' schot is echter veel te onbesuisd en de bal vliegt hoog over. Van Diike onderbreekt in deze periode verschillende stormloopen met goed kop werk; Dekker slaat ook ecnige malen liet leer boven de hoofden van Bertens en Remmers weg en als Bolsius dan een schot van zijn voet door den paai ziet afgeweerd, verslappen do Tilburgers en is Feijenoord verder tot aan de rust in de meerderheid. De tweede helft begint mot vrij tam en lauw spel. Pül krijgt in veV. vool'Uitgeschoven positie den bal te pakken, drijft nog even op en schiet dan in van Tilburg s banden. Bü een voorzet tan Staal staat Barendregt in te ongunstige positie om te schieten, li tik t het leer voor de voet van Pül, die hard langs de Iatkruising kogelt. Spoedig komt Noad weer op dreef. Bolsius dwingt een hoekschop af en plaatst mooi voor, Franken kopt fraai in maar Dekker lioudt even keurig. De Tilburgsche vlei:gel spelers en vooral Franken, werken uitnemend, doch 't is al yer- geefsch daar de middenmoot van den aanval niet doortastend genoeg is. Het enthousiasme dei- gasten werkt aanstekelük op Feüenoord en liet spelpeil stijgt bij elk der gelük opgaande partyen. Van Tilburg enDekker krygen volop werk, hetgeen beiden goed afgaat, de eerste verdedigt met voel bravour; hfl krügt minder doch wel gevaarlijker ballen te behandelen. De Rotterdam mers worden dan teruggedrongen; hun voor- EEN NIEUW MODEL GLIJBOOT, waarmede gisteren op -den Kralingschen plas werd gedemonstreerd. Het bootje heeft den vorm van een slee. Er werd een snelheid mede bereikt van 44 K.M, - DE PA ARDEN SPORTVEREENIGING ROTT ERDAM" hield gisteren wedstrijden op Woud esteijn hoede bestaat nog uit drie, soms twee spelers en hun krachten zyn noodig om de enthousiaste stormloopen der Tilburgers te weerstaan. Een voorzet van Bolsius mist Bertens schromelijk en als na een hoekschop de bal voor het Feyenoordsche doel gekopt wordt, blundert Remmers door het leer met de hand te slaan. Een ver schot van Jongen - bedwingt Dekker onder de lat en het volgende van Bertens is iets te hoog gericht. Hoewel Franken links binnen gaat spelen, de Rotterdamsche achter hoede weerstaat den druk en werkt zich uit de omklemming los. Verbeek verplaatst het spel, zyn voorzet Wordt door v. Tilburg onderschept. Koonings zet den linksbuiten weer aan 't werk en kopt diens voorzet in, maar van Tilburg redt. Bü een schot van Bolsius moet Bul Sr, een hoekschop cadeau geven; de bal wordt goed geplaatst, Bul Jr. echter kan nog even weg- lcoppen, Wagemakers vangt op, doch schiet over. Na een hoekschop aan de overzijde wordt de Tilburgsch veste lang bedreigd, doch de man onder de lat doet zijn beste werk. Nog eens komt Noad gevaarlijk opzetten, Schellekens schiet, Dekker houdt kleurvast en hoewel dc heele Tilburgsche voorhoede hem op 't lijf valt, glipt hy er tüSBchendoor en werkt weg. Met Feüenoord in <len aanval komt dan het einde van den spannenden wedstrijd, waarvan onge veer 10.000 man -getuigen waren. Ajax—Z.A.C. 2-2. Het is er in dezen wedstrijd wel spannend toegegaan en do Zwollenaars, die zich kranig weerden, zorgden er voortdurend voor, dat Ajax zich niet meester maakte van het terrein. Het voorhoedespel der gasten was hoewel misschien niet zoo fraai om aan te zien, veel gevaarlijker dan dat der Ajaxiedeh, die voor doel wederom in gebreke bleven. In den vorm waarin de Ara- sterdamsche aanvalsliuie speelde, was liet al wel spoedig uitgesloten te achten dat het een herhaling van de in Zwolle gescoorde zes doel punten worden zou. De middenlinie van Ajax stak echter boven clie der Oosterlingen uit; de verdedigingen gaven elkaar niet veel toe en Postma deed niet voor v. Kol onder. De Zwol lenaar speelde een keurige partij. Dy de Am sterdammers was Ingelbleek als middenvoor vervangen door Volkers; de Z.A.C.'ers hadden Broekhuys links buiten. Na de vermelding, dat de Cliileensche voetballers den wedstrijd, die door scheidsrechter Boekman werd geleid, bü- woonden kunnen we tot liet weergeven van het verloop der ontmoeting overgaan. Als Ajax lieeft afgetrapt zet Iseger met een vinnig schot de capaciteiten van Waaijer aan stonds op de proof en al heeft de Zwolsche doel man eenige moeite met den bal, hij weet hem toch te houden. Bü een volgenden aanval komt Jurriaans alleen voor doel te staan, maar zyn schot mist alle richting. Dan zijn de bezoekers aan bod en na een voorzet van Hollander schiet Wtoüters toe en plaatst het leer onberispelijk naast de Boer. Z.A.C. leidt na anderhalve mi nuut spelens. De doelman der Amsterdammers kriigt vlifk daarop een door Broekbuis met een op doel gerichten hoekschop te verwerken het geen liem goed afgaat. De Zwollenaren houden er een vrü forsehe speelwijze op na en om de verstandhouding goed te doen blijven, treedt arbiter Boekman daar krachtig tegen op. Zoo krijgt Ajax dan al spoedig een vrijen scliop te nemen; Hamel schiet recht op doel, maar Waaiier stompt den bal het veld in. Twelker schiet toe, doch uit zyn schot gaat 't leer over. Do vleugelman Hollander krygt verschillende goede kansen, maar door treuzelen verknoeit hij ze. Bij Ajax gaat 't echter niet beter en Volkers faalt hopeloos als liy een bal, dien hü maar voor 't intrappen heeft, lioog over schiet. Een tweede vrü® schop wordt door Sclietters genomen; 't schot is zoo goed gericht, dat Waayer den bal ternauwernood over de lat kan tippen. Na twee hoekschoppen, waaruit de Boer fraai redt, breekt de rust aan. De tweede helft wordt door Ajax fanatiek ingezet, maar voorloopig weet de hechte Zwol sche verdediging don druk te weerstaan. Mooy in de hajflinje echter, die onstuimig speelt, raakt den bal met de hand en hoewel dit ons onopzet- telyk leek, leent do heer Boekman een straf schop toe, waarmee v. Kol een gelyken stand weet te bereiken. (11). Broekhuis gaat nu middenvoor spelen, rnaar dit brengt in liet spel vooralsnog geen verandering en Ajax is in deze periode werkelijk sterker. Voor liet doel echter zün de Amsterdammers volmaakt de kluts kwijt, al moet ook gezegd, dat de verdediging van Z.A.C, prachtig stand houdt. De middenlinie moet alle zeilen in liet defensief bijzetten en tengevolge daarvan krygt (1e Zwolsche voor hoede heel weinig ballen toegespeeld. Een twee de handsgeval, nu door Oosting, geeft Ajax weer liet recht op een strafschop, die andermaal door v. Kol in een doelpunt wordt omgezet. (21). Eenige hoekschoppen brengen dan het Ajax-doel in gevaar, maar de Boer weet de situatie te betieerschen. Na een vrijen scliop tegen Ajax, die door Mooy wordt genomen, kopt Hollander scherp in, zoo scherp, dat de Boer den bal amper baas kan en een hoekschop het gevolg wordt. Mooy maakt dan zün hands- fout goed door met een mooien kopbal den stand weer gelyk te maken. (22). Broekhuis krygt vervolgens den bal toegespeeld ln vrüe, zy 't ook huitenspelpositie. 't Is den scheidsrech ter echter ontgaan en dus gaat de Zwollenaar zyn gang. De Boer loopt uit en ln plaats dat Broekhuis om den Amsterdamschen doelman lieenspeelt, trapt hü den hal reclit voor zich uit waarbij de uitloopende de Boer den bal kranig opvangt. Nog krygen de Zwollenaars, die het laatste deel van den wedstrijd weer liet hunne kunnen noemen, eenige kansen, maar geen er van wordt benut en de wedstrüd eindigt ln gelyk spel, waarmee alles by alles beide parlyen te vreden kunnen zyn. «- Een 3—0 nederlaag. Ongeveer 5000 toeschouwers veel minder dan verwacht werd waren gisteren op het Heraclesterreln te Almelo aanwezig, toen scheidsrechter de Wolf de elftallen ln het veld fioot. Nederland kwam uit met: doel: van der Meulen; achter: van Run en van der Zalm: midden: Krom, van Boxtel en Schreurs; voor: Elfring, Smeets, Tap, Kools en Weber. Lindsay brengt den bal aan 't rollen en de Spurs onder nemen den eersten aanval, die gebroken wordt. Waarna Elfrink er van door gaat en met zün voorzet den doelman onmiddellylc tot optreden dwingt. Na een nieuwen aanval van den rechter vleugel schiet Smeets hard langs het doel. Do Engelschen hebben met hun kort samenspel voorloopig weinig succes en de Hollanders, die vurig op den bal zitten, krijgen verscheiden kansen en zonder ze te benutten. Als er tien mi nuten gespeeld is, kriigt Tap den bal, hü plaatst naar den vrystaanden Kools, die op het open doel aanstormt maar jammerlük over den bal heen loopt, zoodat een zoo goed als zekere kans ver loren gaat Weber, die den gcheelen middag keu rig speelde, rent dan langs dc lyn, plaatst hoog voor en Elfring, lost een schot, dat gestopt wordt. Nu nemen de Spurs den aanval over; Dimmock zet voor, Lindsay vangt den bal voor open doel on zal schieten maar van der Meulen grypt hem het leer voor den neus weg. De Haarlemmer krügt een ovatie voor dit keurig staaltje. Weer komen de Engelschen terug en een schot van Lindsay gaat over. Na enkele goede Hollandsche aanvallen, waarbij Smeets en Elfring harde scho ten losten, die Spiars op zyn post vinden, treden (1e Engelschen overdonderend op. Twee keer redt van der Meulen schitterend, zij het ten kosto van een hoekschop, tot Lindsay hem met een schuiver in den hoek passeert (01). De Hollanders blyven er wakker op zitten. Elfring mist een voorzet van Weber en als Spiars uitgeloopen is en Smeets een schot in zendt, redt Forster op het nippertje. Dan komt plotseling het tweede Engelsche doelpunt. Thompson plaatst een hoogen bal naar Arm strong, die stopt, even naar binnen zwenkt en hard inschiet (0—2). Weber rent nog eenige keeren langs de lijn en geeft goede voorzetten, waarmee liet binnen- trio geen raad weet en dan is het rust. Het begin der tweede helft is sensationeel: bü den eersten Engelschen aanval krygt de geheel vrystaande O'Callaghan den bal toegespeeld en voor va.n der Meulen het weet, ligt het leer achter hem (03). De Engelschen zyn veel sterker nu en de Hol landsche middenlinie bepaalt zich hoofdzakelük tot verdedigen, zoodat de voorhoede weinig steun meer krygt. In (leze periode is van dor Meulen liet groote struikelblok voor de Spura Na onge veer een kwartier werkt Holland zich weer los, maar Poynton c.s. slaan alle aanvallen af. Po gingen van Tap om liet alleen te doen hebben geen schyn van succes. Do tüd verstrükt en de meerderheid der Engel schen wordt voortdurend grooter, maar door goed verdedigen, vooral door van Rune en ln laatste instantie door van der Meulen, kunnen ze niet meer doelpunten, zoodat einde komt met 0—3. Ons elftal heeft voor rust hard gewerkt en do Engelschen goed partij gegeven. Na het derde doelpunt zakte liet spel. In de voorhoede was Weber de beste; herhaaldelijk was hü den Engel schen te vlug af en zyn voorzetten was uitste kend. Elfring kreeg na rust weinig te doen; zün manier van voorzetten, laag en niet hard genoeg, had by de profs, geen kans. Het binnentrio was liet minst, vooral Tap was er hopeloos uit. Als by den bal had, dribbelde hü er zoo lang mee, dat de Engelschen hem 't leer ontnamen. Intusschen moet erkend worden, dat de voorhoede, vooral na lust, weinig steun ontving van de middenlinls die de handen vol liad aan verdedigen. Schreura toonde zich een harde werker evenals van Run in de achterhoede, die door resoluut ingrijpen menigen Engelschen aanval brak. Van der Meu len heeft grooter onheilen voorkomen cn waa met Weber de boste der Hollanders.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 5