VRIJDAG 18 MEI 1928 TWEEDE BLAD PAGINA 3 VOETBAL. KAMP!DENSCHAP VAN NEDERLAND PROMOTIE EN DEGRADATIE PROGRAMMA EERSTE RONDE TOTTENrAM HOTSPUR IN ROTTERDAM de elftallen. RjOTTERDAMSCHE voetbalbond Overzicht C roos wijk zegeviert LUCHTVAART, DE WERELDVLUCHT VAN VAN LEAR BLACK. Een telegram van Geysendorlfer WH" STAATSLOTERIJ. NIETEN. het ten zeerste op prijs stelt dat. öe Prins dit blijk van belangstelling en waaïdeering heeft willen schenken. Vervolgens zette de lieer Lotsy in 't Engelsch het systeem van de leting uiteen. Hierna werden de loten achtereenvolgens uit de kist genomen om te demoustreeren dat alle 18 landen op papier van de partij waren. Daarop werd opnieuw vier maal getrokken om de 4 landen aan te wijzen, die in do voor ronde van de partij moeten zijn. Achtereenvol gens werden ontrold de namen van Chili, Por tugal, Spanje en Estonië. Vooraf was bepaald dat do nummers 12 en 34 tegen elkaar uit komen. Zocdoer.de werd als resultaat verkre gen dat Chili tegen Portugal en Spanje tegen Estonië zal strijden. Daarna ging het voor de derrie maal en nu werd het pas serieus, immers voor de sa menstelling van de eerste ronde. Ook hier Wordt nummer 1 met nummer 2 gekoppeld, nummer 3 komt tegen 4 enz. Eerst kwam uit de bus de winnaar van Spanm Estonië en vervolgens Mexico. Met de kracht van het Eatoneesche voetbalzijn we het worde hier ronduit bekend niet volledig op do hoogte; alleen Weten we dat het nationale elftal van Estonië bij de Olympische Spelen in 1914 to Parijs ook in de voorronde uitkwam en met 1O door Amerika gewipt werd, dat het voorts op 16 Juni 1927 de vertegenwoordi gende ploeg van Letland met 4—1 versloeg. Veel houvast geven intusschen deze feiten niet, maar wel meenen we te mogen gelooven dat Estonië tegen Spanje niet opgewassen zal zijn, "Wat de Mexianen In hun voetbalmars dragen, is voor ons een gesloten boek. Mummer 3, dat getrokken werd, was België en onze Zuiderburen werden gevolgd door no. 4 Luxemburg, zoodat ze met niet te veel in spanning de eerste ronde schitterend zullen overleven. No. 5 was Zwitserland, dat als tweede prijs winnaar van 1924 een zware tegenpartij kan verdragen, welke dan ook niet lang op zich liet wachten, daar Duitschland als zesde zich aanmeldde. Dat kan een spannende wedstrijd w-orden tusschen Germanie en Helvetia! Nummer 7 bracht den winnaar van Chili Portugal uit de voorronde aan bod-, waarvan we de Chileezen de sterksten wanen; de tegen partij zal zijn no. 8 Joego-Slavië. Deze natie, waarvan het uitkomen, gelijk gezegd, betwijfeld wordt, slaan we minder hoog aan dan Chili, maai- toch mag ze niet te veel onderschat wor den, daaar ze het vorig jaar in Boekarest met 3O van Roemenië won, in Sofia met 2 O Bulgarije klopte en in Belgrado met 1—1 tegen Tsjecho-SIowaklë gelijk speelde hoewel ze in Praag daarop door de laatste tegenpartij met E3 verloor. De helft van de deelnemers ongeveer was intusschen al uit de bus gekomen en nog steeds was Nederland niet afgeroepen. Op zich zelf Was dit nog zoo erg niet maar de omstandig heid dat de kwaadste gasten, de Zuid-Ameri- kaansche geweidelingen, zich ook nog niet ge meld hadden, maakte de Hollandsclie gemoede ren ietwat benauwd. Do spanning steeg toen Prins Hendrik het negende lotje tsok en Hol land werd aangekondigd. De stilte viel hoor baar la. Wie zou de tiende zijn, waarmee wij onze krachten moesten meten? De spanning w-as 'n moment den adem-beuejnend. Weer deed de Koninklijke hand haar greep. De lieer Lotsy ontrolde, ietwat zenuwachtig, het geheimvolle papiertje en toen wisten we liet al: zijn oogen staarden de verschrikking uit; hij deed zijn best den natuurlijken klank van zijn stem te bewaren, doch liet verschrik kelijke woord stokte hem in de keel. Hij moest zich zelf geweld aandoen om het Uruguay 1 te prononceeren, maai* zijn geluid was als een schorre kreet van pijn, een smartelijk ontwron gen zucht van een reutelende stervende. Als een vonnis viel de uitspraak den Hollandschen toehoorders op 't lijf; een gerekt.... „hoe" zooals de Belgen dat loeien kunnen bij het uiten van hun teleurstelling op wedstrijden, maar dan gematigder en in 't nette - klonk door het zaaltje eu menigeen was onmiddellijk overtuigd dat. we bij voorbaat reeds voor de troostprijzen konden inschrijven! Nederland tegen Uruguay! In één minuut tijd draaide de heele film van het Parijsche drama onzen geest voorbij. Holland weer tegen de Oeroekweezen! Dat zal een titanen-kamp worden. We komen er.tegen dien tijd nader op terug maar willen nu onzen oranje-mannen toe roepen: Kerels, de gelegenheid tot revanche, de kans om te herstellen wat daar werd neei*- geslagen! Van nu af vast in de hersens: We zullen vechten onder de oogen van 30.000 land- genooten, op eigen dier'bren grondwe moe ten winnen! Van den dag van heden af reeds de geestdrift los geslagen en hoog brandende gehouden; alle trainings voorschriften nauwge zet opgevolgd en dan -den strijd tegemoet, in uitstekende conditie, op het ergste voorbereid, onder de leuze: Nu of nooit, d'r op of d'r onder! We gaan verder met de loting; nummer elf is Italië, Frankrijk maakt het dozijn vol. Deze ontmoeting der Zuidelijke naties belooft een enthousiast, levendigemkamp, waarbij de Italia nen elkander met het consigne, door Mussolini meegegeven, om niet zonder overwinning naar Rome terug to mogen keeren, zullen aanvuren en zooiets, dan is wel het bevel van den opper- fascist in staat, het uiterste van hen te vergen. Hetgeen Frankrijk tot zijn schade zal onder- Vinden. Het volgende duo was: 13 Egypte eu 14 Tur kije. twee buren uit hetzelfde straatje, die elkaar toevallig In Amsterdam zoo klein 's toch de wereld weer ontmoeten. Het laatste paar combineerde Argentinië als 15 met de Ver. Staten als 16, twee leden van de nieuwe wereld, die weten wat een bril kost, "waarbij Amerika wel voor de rekening zal op- draalen. Hiermede was deze gewichtige handeling af- ëeloopen. Neen, gelukkig zijn we ditmaal met de loterij niet geweest. We hebben hij- vroegere Olympi sche tornooien wel eens betere beurten wegge geven! In 1908 te Londen kreeg Nederlimd voor de eerste ronde Hongarije als tegenpartij aange wezen. dat eohter verstek liet gaan. Zoo kwa- rue|n we zonder wedstrijd in de kwart-finale, Waarin Holland met 40 door Engeland werd geslagen, hetgeen niet verhinderde dat we door een zege op Zweden toch den derden prijs in de wacht sleepten. In 1912 te Stockholm wonnen we eerst van Zweden en daarna van Oostenrijk om vervol gens tegen Denemarken te sneuvelen en weer op Finland den derden prijs te verdienen. Ja toen kwam Uruguay. Om van de rest nu xemburg vervolgens Zweden; der traditie ge trouw verloren we daarop (in casu van België) doch andermaal viel ons de de-rde prijs in den schoot. In 1924 te Parijs zetten we achtereenvolgens Roemenië en Ierland aan den kant, en toen, toen kwam Uruguay. Om van de rest nu maar te zwijgen. En ditmaal, -in ons eigen Amsterdam, moe ten we beginnen met dezen hartigen brok! Die zwaar zal zijn om te slikken! Voor het Bergwall-systeem valt toch wel iets te zeggen DE WEDSTRIJDEN DER EERSTE RONDE We laten hier een overzichtelijk schema dei- voor- en eerste ronde volgen: Chili Portugal Voorronde Spanje Estonië Eerste ron de Winnaar Mexico België Luxemburg) Zwitserland) Duitschland) Van de twee uitgeschreven wedstrijden die de kampioenscompetitie zouden beëindigen, ls alleen de ontmoeting in Groningen tusschen Velocitaa en Ajax doorgegaan. De Amsterdammers won nen met 4—1. De wedstrijd Z.A.C.Noad is uit gesteld. H. D. V. S. EERSTE KLASSER. Schiedam kan zich het volgend seizoen ver heugen in het bezit van een eerste-klasser H. D. V. S. heeft gisteren op doorslaande wijze in Amsterdam getoond dat zij er meer aanspraak op maakt dan de huidige titularis de Spartaan. Deze werd gisteren op eigen veld met niet min der dam 51 geslagen Onze hulde a,an de Schiedammers. De eindstand van deze competitie is nu: gesp. gew. gel. veil. pnt. doelp. gem. HDV. S. 4 4 8 16 3 2. Spartaan 4 2 - 2 4 8-12 1- Unitas 4 4 5-14 O. SpartaanH. D. V- S. 15. De belangstelling voor den laatslen wedstrijd was groot.' Een 5<W-tal Schiedammers waren meegekomen om Hermes aan te moedigen en zij hadden succes. H, D. V. S. won met 5 1. Al dadelijk vielen de Schiedammers goed aan en door een' fout van Oerlemans kon Nolet dan ook al spoedig de leiding veroveren. Soederhuyzen miste kort hierna een prachtkans. De aanvallen van do Schiedammers waren talrijk en ook steeds gevaarlijk, vooral v. d. Griend weerde zich ge ducht Van Es wist spoedig hierna de leiding te ve'rm-ooting. Men had blijkbaar den smaak te pakken, want ook de spil van H. D. V. S. wildo een doelpunt maken, maar deed dit echter onge lukkigerwijze in zijn eigen doel. Hoewel Spartaan zoo nu en dan een aanval ondernam, kwam nog maals het suc£es aan den anderen kant door een goeden kopbal van Bronnerman. Met 1—3 ging de rust in. Ook na de hervatting was h„et weer H D V. S., dat het spel in handen nam. Aanval 'cp aanval volgde en de Amsterdamsehe verdediging moest alle zeilen bijzetten. Door Bronnerrnan wisten de Schiedammers een vierde doelpunt te scoren. Hoewel Spartaan nu een verloren strijd speelde, deed men nog alle moeite en wilde men zich nog niet gewonnen geven. Do tactiek van de Amsterdammers was echter te doorzichtig en hun spel te onbenullig dan dat de H D. V. S.-verdediging, die heuseh niet bijzonder sterk is, er beducht voor behoefde te zijn. Kort hierna wist v. d. Griend nogmaals te doelpunten en den stand dus op 1 5 jp brengen. Ge<l»elpunt werd er niet meer, zoodat H. D. V. S. den wedstrijd en daarmede het eerste klasse schap gewonnen heeft. H.D.V.S. DE NIEUWE EERSTE KLASSER. De Spartaan is er niet in mogen slagen zich in de eerste klas te handhaven. Het Schiedam- sehe H.D.V.S. zal nu het volgend seizoen zijn intrede doen in de hoogste afdeeling van den Nederlandschen Voetbalbond. Door groote volharding en gestadige oefening heeft de combinatie dan toch, na een bestaan van ongeveer 44 jaar, bereikt, wat zij zoo gaarne verlangde: het eerste klasse-schap. Indien wij in het kort de geschiedenis nagaan van de -nieuwe eerste klasser, dan dient aller eerst vermeld, dat de tegenwoordige combinatie is voortgesproten uit de Schiedamsche Cricket club Hermes en het Rotterdamsche D.V.S. De vereeniging Hermes werd opgericht 8 April 1984 en reeds van dat jaar af speelt zij op het tegenwoordige terrein aan de Damlaan te Schiedam.- Oorspronkelijk werd alleen cricket gespeeld, maar omstreeks 1S90 deed ook het voethal zijn intrede bij de Schiedammers, waar door de naam veranderd werd en S.C. F.C. Hermes. Als cricketclub heeft H.D.V.S. goeden naam gemaakt. Reeds geruimen tfld ls zij eerste klas ser en momenteel behoort zij tot do sterkste ver- eenigingen hier te lande. Met drie elftallen neemt ze deel aan de competities van den Nederland schen Cricketbond. Als voetbalclub kwam ze in 1906 in de 3de klas N.V.B. uit. Acht jaar later werd ze kam pioen van haar afdeeling, doch struikelde in de promotiewedstrijden. In 1916 werd wederom het kampioenschap behaald en toen volgde dan toch promotie naar de tweede klas. Aangezien Her- mes in 1917 het tot nummer twee van de 2do klas bracht, werd ze in de toenmalige z.g. margarine 1ste klas opgenomen. De Rotterdamsche voetbal vereeniging „Door Vereeniging Sterk", waarmede Hermes zich ge combineerd heeft, werd opgm-icht 1 October 1903 en speelde eerst op den Heuvel en later op het Schuttersveld en toen dit door den bond werd afgekeurd, in Vlaai-dingen. Zij is vele jaren 2de klasser geweest, werd in 1916 kampioen en speelde toen promotiewedstrijden met Ajax, Blauw-Wit en Haarlem. De goede kans op pro motie ontging haar evenwel. In 1917 werd za echter door de algemeene vergadering van den N.V.B. ook naar de „margarine"-afdeeling gepro moveerd. Tn 1919 zou de vermenging van la en 1b plaats. Het terrein van D.V.S. werd afgekeurd Winnaar Joego-Slavië) Nederland Uruguay Italië Frankrijk) Egypte Turkije Argentinië) Amerika Daar nu de wedstrijddata en de tegenpar tijen waren vastgesteld, kon de commissie overgaan tot het opmaken van het programma: 27 Mei: 28 Mei: 29. Mei: 30 Mei: B: D: E: F: G; H: K: L: Voorronde, Chili—Portugal. SpanjeEstonië. Eerste ronde. België—Luxemburg. ZwitserlandDuitsch land. EgypteTurkije. Winnaar A—Joego-Slavië. Italië—Frankrijk. ArgentiniëAmerika. Winnaar BMexico. NederlandUruguay. voor de eerste klas en daar Hermes in dien tijd sukkelde met gebrek aan spelers voor de lagere elftallen, doch wel de beschikking had over een goed terrein en zich bij D.V.S. juist het omge keerde voordeed, werd tot combinatie besloten en ontstond de Cricket, en Football Club Her- mes-D.V.S. Deze combinatie is een succes gewor den; niet alleen konden er acht elftallen in het veld worden gebracht maar ook de geest van de vereeniging bleek uitstekend. Als eerste succes volgde in 1919 het winnen van den „Scheep vaartbeker". In de toen ingestelde overgangsklas kon Her mes D.V.S. 't niet bolwerken en na Sen paar jaar zakte ze weer af naar de tweede klas. Hier was H.D.V.S. steeds een der sterkste clubs. In 1922 wonnen de Schiedammers den Zilveren Voetbal, welke prestatie na dien geen enkele tweede klas ser meer geleverd heeft. De beide vorige seizoe nen ontglipte haar het kampioenschap, aange zien V.U.C. en A.D.O. haar de eer afsnoepten. Dit seizoen is Hermes D.V.S. beter op haar qui- vive geweest en heeft zich een plaatsje In de eerste klas verworven. Het elftal, dat het mooie succes in het afge- loopen seizoen heeft behaald, ziet er als volgt uit: Smoor (doel), J. de Bruyn en Jac. Engering (achter)J. Boon, J. de Hoed en P- Scheffers (midden)Ooumare, Bronneman, van Es, v. d. Griendt en J. Nolet (voor). HET ROTTERDAMSCH ELFTAL VERLIEST MET 3—0. We kunnen niet zeggen, dat het verloop van deze ontmoeting op Spangen, die voor een massa kijklustigen van binnen en buiten de landsgren zen een trekpleister bleek zelfs de Chileensche voetballers waren present ons is mee- of tegengevallen. Wat voor den wedstrijd van de Britsche profs versus onze nationale ploeg scheen te gelden een technisch knap, maar vrij emotieloos systeem ging ten opzichte van dezen kamp niet op: daarvoor zat de wil om goede cijfers te maken te veel voor. Doch aan den anderen kant leek het spel der bezoekers meer op long-passing ingesteld dan we van clubs uit de Engelsche league gewend z(jn. Dit kwam onzen menschen weliswaar ten goede en de Rot terdammers konden er zich zonder veel afjak keren tegen teweer stellen uitgezonderd dan een groot gedeelte van de tweede speelhelft maar voor de fynproe\ ei s braeht het niet de volle bevrediging. Toch zou het onbillijk zijn de volkomen meerderheid der Spurs te willen be twisten. En de zig-zag-opstelling hunner aanvals- linie, waardoor de binnenspelers contact hielden met de half-linie, kan misschien tot leering strekken voor de Rotterdammers, bij wie maar al te dikwijls de voorwaartsen den steun der middenspelers moesten m.ssen. Van de zijde der Maasstadafgevaardigden heb ben we niet het enthousiaste en doortastende spel gezien in de mate, als we van hen uit de goede jaren gewend waren, daarvoor was onze llnkerwing te veel tot werkloosheid gedoemd. De Engelschen ontnamen hun trouwens de gelegen heid hun gewone spel tc spelen. Slechts de vleu gel KnapeKoonings zette kansbiedende aan vallen op, maar werd de bal weer naar links gedirigeerd, dan schenen er alleen Britsche hoofden en voeten te bestaan. Formenoy he'eft bijna het leder niet aangeraakt, evenmin als zijn buitenbuurmau. Van het binnentrio waren de kanthalfs goed in hun verdedigend spel, maar het voeden liet vaak te wenschen. Plaatsen is hun fort ook niet. Urobba leek ons wat loom. Het verdedigen van v. Dyke en van Zwieteren was boven onzen lof verheven. Vooral de eerste onderscheidde zich dooi listig afnemen en in vele moeilijke situaties brachten zijn verre trappen* opluchting. Van den Bergen heeft aan het drietal doelpunten geen schuld. Met veel bravour wist hij nu en dan zijn doel te zuiveren. Even drie uur stellen, onder leiding van scheidsrechter v. d. Bnde, de elftallen zich op. Tottenham speelt in blauw-wltte trui met blauwe broek, de Rotterdammers zijn in 't oranje, met witte pantalons. De opstelling ls van links naar rechts Rotterdam: v. d. Bergen (cl.)Dijke en van Zwieteren (a.)v. d. Broeit, Grobbe en Riltxoord (m.)Huismans, Formenoy, v. <j. Broek, Koo nings en Knape (v.). Tottenham HotspurSpiers (cL); Poynton en Forster (a); Smith, Grimsdeil cn Lowdell (m.) Townley, Dimmock, Skitt, O'Callaghan en Thompson (v.). DE WEDSTRIJD. De bezoekers winnen den opgooi en laten v. d. Brook c.s. met den zwakken wind mee aftrappen. Smith onderschept het leder en laat Thompson al dadelijk een snellen aanval ondernemen, die echter strandt op buitenspel. Een stormloop der oranjebaadjes wordt door Formenoy met een, tam schot besloten. Uit een vrijen schop wegens ongeoorloofd aanvallen tegen Knape, zet Rikx- oord opnieuw voor doel, maar Spiers voorkomt onheilen. Het binnen-aanvalstrio schijnt heel wat van plan. Kwiek samenspelend ziet v. d. Bergen ze naderen, totdat v. Dijke roet in 't eten gooit en op 't beslissende moment het bruine ding wegkogelt. Opvallend is het slechte plaatsen onzer middenlinie, die den bal tc ver naar voren speelt. Langen tijd is de Rotterdamsche voor hoede dan ook tot vrijwel algemeene werkloos heid gedoemd. De Spurs gaan het probeeren met verre scho ten, waar v. d. Bergen vooralsnog geen moeite mee heeft. Uit een verre through pass van Grobbe bemachtigt Knape den bal; hij drijft op, zet voor, Smith springt maar v. d. Broek kopt hem het Iedér uit de handen. Poynton is evenwel op zijn post en werkt weg. Koonings neemt uit een verren trap van Dijke den bal mee, hij lost een vliegend schot, maar heeft niet de goede richting gekozen. Opvallend is, dat de Spurs in afwijking van het league stelsel den bal veelal hoog overgeven. Uit het midden van het veld kanjert Dimmock naar v. d. Bergen, die nog net uit den bovenhoek grabbelt. Hij kan echter niet voldoende wegwer ken, zoodat Thompson weer voor doel kan plaat sen, maar de Excelsior-doelwachter zorgt nu voor afdoende retourzending. Onze voorhoede komt er nu beter in en Knape zet keer op keer voor doel, maar steeds is er een Engelsch hoofd bij om aan het binnentrio scorekans te ontnemen. Toch komen onze man nen telkens moedig terug en bijna heeft Koonings met een kopbal succes. Dan is aan de Spurs weer het woord. Townley zet plotseling scherp voor naar Smith, die met een keihard lang schot v. d. Bergen verrast (01). Er is van de eerste helft nog een goed kwar tier te spelen. De Rotterdammers zetten de tanden op elkaar en trachten direct den gelijk maker te l'orceeren, maar in plaats daarvan volgt een pootlge ren van Dimmock, Van Zwie teren en Dijke zitten hem op de hielen, maar tijdig zwaait zijn rechterbeen en we zien den bal voor de tweede maal in de touwen vliegen (02). Nog geeft Rotterdam niet verloren. Als v. d. Broek in den rug wordt geduwd, komt v. Dijke toesnellen om den vrijen trap te nemen; hij mikt evenwel wat onzuiver. Even later zien we For menoy uit een voorzet van Knape een goed gerichten kopbal geven, waarmee Spiers noch tans geen moeite heeft. Onze rechtervleugel blijft zich onderscheiden en reeds juicht heel het huisgezin als uit een retourzending van Huis mans Koonings op doel kopt, maar de paal brengt redding. Een vliegend schot van Knape zien we tegen het zijnet suizen. Onmiddellijk hij den aanvang van de tweede speelhelft zwermen de Spurs voor v. d. Bergen, maar v. d. Broek ontfutselt O'Callaghan den bal. Een kopbal van denzelfden Brit gaat in de wolken. Herhaaldelijk moet onze doelwachter handelend optreden, wat hij naar behooren doet. Na een langdurig overwicht van de profs kun nen de oranjehemden eindelijk eens doorbreken. Weer is het onze rechtervleugel, die den aanval leidt. Een ver schot van Skitt gaat bergen hoog over en ook Dimmock zoekt het net op de verkeerde plaats. Onze verdediging moet alle zeilen bijzetten om de Engelsche aanvallen af te slaan. Grimsdeil lost een vervaarlijk schot, dat de Excelsiorkeeper met moeite uit den doelmond kan ranselen. Opnieuw gaat Knape er vandoor, luide aangemoedigd uit duizend kelen. Hij zet hoog voor doei, waar drie Rotterdammers gereed staan om in te koppen. Spiers stort zich echter onvervaard tusschen het drietal en redt met veel bravour. Dan zien we van Dijke weer eens fraai een listigen aanval om hals brengen, wat hem een verdiend appjflns bezorgt. Voor de laatste maal probeeren de Rotterdam mers het spel te verplaatsen. Knape zet menigen aanval op, maar zijn voorzetten worden niet benut. Een verraderlijk scliot van Skitt tipt v. d. Bergen nog juist over. Langzamerhand raakt het gedaan met de onzen en nemen de bezoekers het spel geheel in handen. Toch is het eerst tegen het einde, dat O'Qallaghan een scherpen voorzet van Townley Ineens inkogelt (03). Nog een hoekschop voor de onzen, een enthou siaste ren van Dimmock en het einde is daar. DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. Groningen: Velocitas—Ajax Promotie en degradatie. Afdeeling I. Amsterdam: T. O. G—Watergraafsmeer Hilversum: Hilversum IIIT. O. G. II Afdeeling II. Amsterdam» De SpartaanH. D. V. S. 1 5; Leerdam: L. V. S.—Olympia 5—7. Competitie. Afdeeling II. Om den N. V. B-beker. Vijfde ronde. Amsterdam: D. E. C.Alcm. Victr. 2-4; Dordrecht: D, F. C.Feijenoord 42; Haarlem: H. F. C.R. C. H. 11; Hilversum: Hilversum— Heracles 31; Deventer: Go AheadU. V. V. 33; Enschedé: Ensch. BoysEindhoven 32; Zwolle: P. E. C.Be Quick (Gr.) 62. 1—4 4—1 4—3 Het programma van gisteren omvatte slechts enkele wedstrijden en daarvan zijn er nog een paar niet doorgegaan. Voor de promotie- en degradatie 1ste en 2de klas waren twee wedstrijden vastgesteld. N. H. S. kreeg Olivio op bezoek, doch de Bolnessche vereeniging telde slechts 7 man en zoodoende konden de gasten weer onverrickterzake huis waarts keeren en verloren derhalve met 50. In den wedstrijd tegen D. L. V. S. bleef Croos- wijk aan 'de winnende hand door driemaal te scoren, waartegen de leeuwen geen enkel doel punt wisten te maken. Crooswijk telde één Invaller en D. L. V. S. was volledig. Door den regen was het terrein wat modderig geworden, vooral in het midden, maar niettemin was het veld zeer wel bespeelbaar. Crooswijk wint den opgooi en verkiest met wind mee te spelen. Direct zitten do zwart- hemden er goed op en het doel van D. L. V. S. krijgt enkele benauwde momenten te doorstaan De groen-witte achterhoede tracht het spel te verplaatsen doch de linksachter van Crooswijk ls in goeden vorm en retourneert het Ieder onverbiddelijk. Crooswijk speelt goed op den rechtervleugel en Snaar onderneemt eenige goede aanvallen. Reeds na 10 minuten heelt hij succes met een goed scliot, zoodat Croos wijk de leiding neemt. Dit doelpunt inspireert Crooswijk tot grootere inspanning. Wel onder neemt de achtervleugel eenige aanvallen, waar uit Suaar hard op doel schiet; Alrichs stopt het leder onvoldoende eu de stormende Ar nolds brengt den stand op 2—0. Dan is het spel weer meer verdeeld. Eenmaal ontkomt het doel van Crooswijk ternauwernoood aan door boring als Jardin een schot Inzendt, dat de doelman stopt, doch waarhij de hal weer hij de ■vijandelijke voorhoede belandt. Wederom volgt een schot dat op de bovenlat huppelt. IJja deze strubbeling voor het doel van de gastheeren. wordt er in hoofdzaak ln het middenveld ge speeld, maar toch toont Crooswijk zich de sterkste en als het op aanvallen aankomt, is zij het, die het gevaarlijkst ls. Scheidsrechter Holstein, die den strijd goed leidde, moest het spel nog af eens onderbreken, aangezien het publiek hinderlijk over de krijtlijnen stond, maar alles verliep toch ordelijk. De rust ging in met 20 voorsprong voor Crooswijk. Na de rust ondernemen de leeuwen eenige goede aanvallen, doch het hegeerde tegenpunt bleef toch uit. Crooswijk komt dan weer In het offensief en wanneer de verdediging van D. L. V. S. zoo ln het nauw gedreven wordt, trapt van Tilburg in eigen doel (3—0) Dan zakt het spelpeil bedenkelijk, er wordt maar wat heen en weer getrapt en veel bijzonders krijgen we niet meer te zien. Een schot van Hendrikse dat juist naast gaat, is alleen nog de moeite waard om te vermelden. Dat had werkelijk heter lot verdiend. D. L. V. S. veranderde tegen het einde van den wedstrijd nog haar opstelling; Baarda trok zich naar achteren terug en Tilburg kwam in de voorste gelederen terecht, doch dit alles mocht niet baten. Het was 30 en het bleef 30 voor Crooswijk. Korfbalcijfers Op het terrein van R. F. C. is gisteren nog gespeeld de eindstrijd van de extra afdeeling tusschen Fortuna en S. M. V. Niet minder dan 14 doelpunten zijn er in deze ontmoeting ge maakt. De Vlaardingenaars wonnen met 104 en behoefden dus geen spijt te hebben van hun reisje naar Rotterdam. De uitslagen van gisteren zijn ais volgt: Extra afdeeling: Beslissing: FortunaS.M.V. 104. Promotie en degradatiecompetltie lsta en 2de klas: N.H.S.Olivio 05 w. n. oplc.Crooswijk D.L.V.S. 3—0. Promotie- en degradatiecompetie 2de en 3de klas: D.V.Z.—D.D.C. n. d. Reserve 1ste klas C: Ceal II—Hermandad II 31; D: Leonidas IIINeptunus III 116; Xerxes XVNeptunus IV n. <3. Geysendorffer seint uit Athene: Wij zijn vertrokken uit Brindisi om 9 uur, arriveerden te Athene 14.14. Hadden met sterken tegenwind te kampen. Zijn over ver woeste Corinthe gevlogen. Maken alles wel, Morgen gaan wij naar Cairo. Vijfde Klasse. Vierde Lijst. Trekking van 18 Mei. 1000 No. 7998, 14039, 2C635. f 400 No. 4050, 8539. f 200 No. 962, 13700, 20566. 100 No. 2755, 3358, 10007, 12247, 13277, 15237, 15587, 16158. PRIJZEN VAN f 70. 1 232 2737 345 2769 388 2793 614* 2898 542 2940 857 2054 874 3424 919 3497 923 3794 1079 3811 1310 3933 1348 3999 1456 4273 1517 4360 1537. 4509 1602 4617 1644 4782 1980 5072 1931 5005 2220 5263 2632 5348 5370 8061 10579 5525 8269 1069.1 5594 8462 10856 5595 8487 10916 6673 8508 10925 6025 8529 11152 6028 8577 11300 6060 8677 11425 6095 8711 11516 6301 8869 11634 6636 9201 11651 6763 9389 11676 6778 9505 11683 6868 9523 11860 7327 9627 11864 7350 9714- 12187 7469 9780 12194 76S6 9971 12281 7900 10151 12392 7916 1035012445 7945 10468 12502 12528 12588 12792 12896 12990 13251 13311 13536 13580 13839 13989 14034 14106 1414-5 14360 14745 14802 14867 14944 14969 15287 15522 15787 15892 15932 1ÖÜ1Ü 16189 16365 16484 16571 16693 16714 16961 16994 17244 17279 17379 17463 17489 17533 17669 18039 18199 1.8447 I 18813. 18846; 18964I 19163 19419 19438 19572, 19586 196321 19654 196971 19725' 197801 19875] 20087., 201411 20744! I 72 2617 5676 97 2641 5693 103 2763 5698 114 2812 5704 141 2832 5734 152 2836 5785 181 2928 5787 243 2949 5815 259 2975 5827 279 3016 5550 316 3043 5873 337 3094 51900 448 3133 6003 462 3150 6013 541 3181 6214 585 3189 6257 617 3215 6278 697 3249 6291 755 3253 6361 774 3301. 6378 799 3321 6388 835 3361 6393 804 3370 6400 920 3403 6404 974 8411 6516 1049 31.58 6613 1053 3552 6-520 1164 3667 6Ö31 1169 3701 6661 1195 3770 6553 1204 4136 6569 1.206 4163 6692 .1.218 4176 6617 1269 4214 661.8 1273 4287 6629 1347 4303 6751 1367 4368 6853 *1370 4448 6919 1473 4476 6946 1484 4558 7058 1.504 4690 7203 10095 1596 4715 7254 10172 1615 4757 7272 "10200 1673 4773 7289 10664 1706 4.820 7359 10293 1788 4880 7372 10315 1795 4930 7394 10321 1871 4938 7415 10359 1922 4980 7459 10362 1960 6104 7500 10380 1967 5153 7507 10432 1995 5289 7589 10444 2114 530L 7607 10460 2156 5362 7636 10573 2170 5393 7668 10578 21S3 5417 7674 "10324 2216 5421 7696 10711 2226 5448 7761 J0772 2230 5557 7817 10790 2279 5563 7851 10824 2404 5569 7872 1.0835 2412 5622 7990 10866 2426 5642 8012 1096Ö 2042 6649 8016 11010 2598 5659 8045 11117 8206 8379 8395 8415 8448 8505 8570 8-584 8643 8747 8770 8802 8804 88,15 88.18 8838 8816 8847 9076 9123 9146 9206 9237 9294 9; 62 9417 9434 9433 9174 9475 9489 9499 9668 9732 9745 9810 9874 9388 9809 9948 11228 13809 162Ê2 1852.ll 11290 13816 16273 18530 I 11317 U1830 16391 18560 11389 13843 16396 18573] 11455 13905 163S6 18712 11460 13942 16439 18752 11463 14017 16487 1S809 11492 14078 16541 I88I4 11501 14083 10549 18S18 11599 11197 16611 18830 11698 14198 16606 18844 11741 14206 16772 18378 11758 1422S 16790 188S0 11764 14330 10«O3 18983 11772 14328 16866 19073 11821 14383 16934 19129 11927 11416 16070 19145 11942 14-119 17162 19174 11947 14433 17179 19189 11982 14450 17199 19232 12023 14-500 17201 19297; 12033 14556 17230 19301 12083 11563 17256 19305i 12102 14568 17272 19330. 12166 14580 17290 19345 12215 14610 17314 19444 12334 14619 17333 194521 12410 14024 17396 19485 12425 14640 17481 19510 12443 11659 17495 19548 12453 14609 17500 19557 12404 14 712 17635 19075 12469 14730 17627 19089 13479 14759 17664 1969S 12510 14769 17748 19711 13587 14774 17774 19743 12695 11948 17793 19752 12713 14953 17804 19767 12757 15062 J 7822 1979!) 12780 15'>97 17834 1,9861 12810 15125 "17863 19989 13824 15'30 17869 20150 12863 15150 17902 20216 15998 15164 17912 20226. 13028 15284 17972 2022/i 13039 15298 17978 20249 13063 15371 17987 20307 13097 15405 18002 203231 13193 15436 18011 20126 13203 15473 18073 *m»| 13237 15534 18077 2ü!75 13261 15611 Wi 26300 13297 15653 18.137 205 lu 18406 15668 18143 2053U 1352L 15692 18174 205/0 13568 13718 18253 20802 13574 15729 18309 206241 13584 15747 18314 206381 13599 15806 18332 20713] 13601 15883 18373 207551 13678 15880 18435 20838 13721 15894 18491 20354] 13725 15925 18492 20856] 13754 15936 18513 208661 13805 16075 In de vorige lijst stond: 16756 tn. z. 16755.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 7