OLYMPISCHE SNAP-SHOTS TWEEDE BLAD PAGINA 2 8RITSCH-INDIË-DENEMARKEN HET AMSTERDAMSCHE STADION HET VOETBAL-TORNOOI DE WEDSTRIJD NEDERLAND— URUGUAY VOORVERKOOP PLAATSEN. DE AMERIKAANSCHE VOETBALLERS DE DUITSCHE VOETBALLERS HET ZWITSERSCH ELFTAL PRINS HENDRIK ZAL DE SPELEN OPENEN SPORT EN SPEL VOETBAL NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND ROTTERDAMS CHE VOETBALBOND hoede dan vurig aan. Eenige gevaarlijke situaties ontstaan voor liet Belgische doel, met een weinig geluk weten de verdedigers echter het ergste te voorkomen. De groote fout van de aanvallers is het hantecren van den stoa. Steeds wordt deze, vooral door Grojean, den Belgischen linksbuiten, te laag vastgehouden, waardoor steeds weer na een fraaien ren, de handen moeten worden verplaatst, zoodat ae tegenstanders alle gelegenheid hebhen den bal nog terug te slaan. De Zwitsersche doelver- dediger krijgt in deze periode eenige malen een applausje voor zijn fraai verdedigen. Het spel verplaatst zlc,h voortdurend. Toch Is het tsnslotte vweer België dat succes heeft. Met een uitstekend schot vergroot Diercxsens den voorsprong. Het spel van het Zwitsersche elftal is niet veel minder dan dat van de Bel gische ploeg. De laatste Is echter productiever. Met een Belgischen 2—0 voorsprong gaat de rost in. Na de hervatting vallen beide ploegen om beurten onstuimig aan. België heeft echter net grootste aandeel in deze aanvallen. Het spelen wordt er ec.hter niet makkelijker op. De regen valt bij stroomen neer en men heeft moeite op de been te blijven. Geleidelijk weten de Zwitser sche spelers het spel te verplaatsen. Het enthousiasme op de tribune is intusschen zeer groot. Het „Hallo Belgique" schalt voortdurend over het veld en hij eiken aanval brult de Bel gische aanhang „encore, encore''. Daartussciien gillen de Zwitsersche supporters met angst- geluiden „La Suisse, La Suisse". Het mag ech ter niet haten. De Zwitsers kunnen de vijande lijke verdediging niet passeeren. Seeldrayers, de Belgische rechtsbuiten weet eenige malen goed door te breken, doch heeft eveneens weinig succes. Het blijkt meer en meer dat deze ploe gen totaal zonder systeem spelen. Het plaatsen is slecht, de spelers kiezen geen positie, de voorzetten der buitenspelers, hoe goed ook be doeld, hebben daardoor geen of weinig waarde. Het is een lukraak slaan, waarbij het geluk een groote rol speelt. België dat iets gelukkiger daarbij is, weet tenslotte door Vereken den stand op 30 te ibrengen. Het spelpeil daalt dan en de laatste minuten blijden de Belgen nog de Zwitsersche ver dedigers op de proef stellen, doch de laatsten weten weerstand te bieden en verdere score- verhooging te voorkomen. Wanneer het fluit signaal klinkt, rokken de Belgen in, om met hun enthousiaste vrienden do 30 overwinning te vieren. IN Dl RS WINNEN MET 5-0. Verrassend spel der Deensche ploeg. Het weer in den avond was vrij goed. De lucht bleef echter bedekt en dreigend, maar desondanks was de belangstelling voor den wedstrijd Britsch-IndiëDenemarken buiten gewoon groot; het aantal toeschouwers even aarde dat van den vorigen dag bij Nederland Dultschland. Precies op den vastgestelden tijd kwamen do elftallen In het veld. DE ELFTALLEN. Britsch-Indië. Allen Hammond, Jaipal Singh Norris, Pinniger, Yusuf, Shaukat Al?, Feroze Uddin Kahn, Dhyon Chand, Marthins, Seaman. O Hcilbuth, Busch, E. Husted, Black, Praiim, O. Husted, Holst, Momberg, Malling, Koefoed, Dahlmann. Denemarken. DE WEDSTRIJD. De Britsch-Indisehe voorhoede trok na de bully onmiddellijk in pijlsnelle vaart op het Deensche doel af en Dhyan Chand wist, zonder dat een der Denen den bal had geraakt, te scoren, doch hij had den bal in buitenspel positie ontvangen, zoodat dit doelpunt niet werd toegekend. Bij den volgenden aanval kreeg Shaukat Ali even hij den cirkelen vrijen slag te nemen, maar ook deze kans strandde op buitenspel. De Denen lieten zich niet over rompelen door het rappe beweeg hunner tegen standers en endernamen nu enkele aanvallen, die echter niet van dien aard waren dat de Indisch verdediging er door in het nauw kwam. Aan den anderen kant had de achterhoede het heel wat zwaarder en doelman Dahlmann moest er dan ook spoedig aan te pas komen. Tweemaal voorkwam hij een vrij zeker schij nend doelpunt door op het juiste oogenblik uil te loopen en den bal voor den stick van den actieven Uddin Kahn weg to trappen. De derde maal echter wa3 Dahlmann niet bestand tegen het felle schot van Pinniger, den spil der Indiërs, die uit een strafhoekslag de leiding bezorgde. Er warea toen zeven minuten gespeeld. In de periode, die hierop volgde, was van een siei'k overwicht van Britsch-Indië niets te bemerken. De phcnomenen maakten het zich vrij gemakkelijk en nu en dan was hun spel niet vrij van eenige nonchalance. De Deensche spil, Holst, wist hiervan te profiteeren en plaatste den bal herhaaldelijk naar den vrij- staanden linksbuiten, die echter niet snel ge noeg was om de te hard gespeelde baèlen te bemachtigen. Toen Heilbuth kort daarop weer in het bezit van den bal kwam, was hij Ham mond te snel af en rende hij onder luide aanmoedigingskreten van het publiek op het Indische doel afhet binnentrio was echter te voortvarend en verknoeide de kans door buitenspel. Door het uitstekend werk der Denen werden de aanvallen van Britsch-Indië steeds minder talrijk en ondanks de geringere tech nische vaardigheid der Denen wogen de par tijen in deze periode vrijwel tegen elkaar op. Bij een der aanvallen op het Deensche doel kwam de geduchte schutter Feroze Uddin Kahn op onzachte wijze in aanraking met een der Denen, hij verliet het veld en bij onderzoek bleek, dat zijn sleutelbeen was gebroken, Britsch-Indië speelde dus verder met 10 man. (Zcoals bekend, worden in geen enkel geval invallers toegestaan). Deze numerieke minder heid was voor Dhyan Chand intusschen geen beletsel om tegen de rust een door Dahlmann onvoldoende weggewerkten bai in het doel te plaatsen. De Denen gingen nog even tot den aanval over en kregen door talmen van Allen nog kans op een tegenpunt; het harde schot van Prahm vloog echter langs het verlaten doel. De tweede helft begon met een aanval op het Deensche net, welken Dahlmann onscha delijk maakte, doch hiermede was het even gedaan met het overwicht van Britsch-Indië. Denemarken nam het initiatief tot den aanval over en bleef voornamelijk dank zij het schit terend werk van Holst, die zijn tegenstanders dikwijls de baas was, het Indische doel eenigen tijd bedreigen. Het resultaat was echter slechts een strafhoekslag, die tot groote hilariteit van het publiek door het te vroeg uitloopen der Indiërs tot vijf maal toe moest worden over genomen. De defensieve houding begon den Britsch-Indiërs ten slotte te vervelen, het spel werd verplaatst naar de Deensche helft, waar Dhyan Chand eenige schitterende staaltjes van baltechniek ten beste gaf. De Deensche ver dediging wist nog eenige aanvallen onschade lijk te maken, waarbij doelman Dahlmann zich bijzonder onderscheidde, doch toen werd het haar te machtig en in enkele minuten scoorde Dhyan Chand twee fraaie doelpunten. Hiermede was wel de spanning verbroken, maar de kranige Denen bleven werken alsof nog de mogelijkheid bestond om een nederlaag te voorkomen. Herhaaldelijk brak- de rood zwarte voorhoede keurig door, maar zij bleek niet opgewassen tegen de Britsch-Indische ver dedigers, die zich door weloverwogen samen spel uit elke moeilijke gevallen wisten te be vrijden. Tegen het einde ondernam Seaman nog een snellen ren en hij bracht, na ettelijke Denen te hebben gepasseerd, den stand op 50, waarmede de score werd gesloten. (Rzn.) Mijne lezers! Een enkel woord vooraf tot U. Wij gaan namelijk gezamen lijk grasduinen op het Olympisch feest. Gras duinen zooals we grasduinden in Parijs: 'n greep hier en 'n greep daar, zonder veel ge degen ernst. We gaan samen kijken naar de kerels met de hockey sticks, we bekijken Uru guay, dat door den Prins zoo wreed aan ons is overgeleverd, en na een pauze van een week- of-wat staan we samen in stomme verbazing op te staren naar de wereldwonderen van de zen tijd, de zwemmers, hardloopers, boksers, fietsers, en allen, die aan het welslagen van dit festijn zullen medewerken. Deze letteren zullen U een globaal beeld po gen te geven van het geheel, zonder al te veel uit te welden in finesses van velerlei kampen. Wilt n even luisteren. Allereerst: dat Stadion! Men zegt dat het mooi is. Ik heb destijds beschreven het Stadion van Antwerpen en het Stade de Colombes. In deze kolommen heb ik U weergegeven indruk ken van de groote voetbalvelden van Europa, als daar zijn het Müngerdorfer Stadion van Keulen, de sport-arena's van Dusseldorf, Frank furt, Berlijn, Londen (Wembly Stadium!), de Hohe Warte te Weenen, het Stadion te Bo logna. De Polo Grounds in New-York mocht ik U beschrijven, Yankee Stadium, Franklin Field te Philadelphia, de Yale Bowl van New Haveu, Soldiers Field te Chicago Dat alle zijn min of meer grootsch inge richte voetbalvelden, en er zijn er zeer mooie bij. Maar mooier, veel mooier dan al deze is het Olympisch Stadion van Amsterdam. Ik praat nieit over het gras-karpet, over de sin- telbaan of de wieler-ovaal. Dat kan pas be oordeeld worden hij de sport-gebeurtsnissen zelve. Maar menschen-kinderen, dat bouwwerk! Dat is geen plomp stuk steen, dat slechts dient om duizenden te hferbergen. Hier Is inderdaad een kunst-werk gewrocht, met schitterende lij nen, die het kolossale wegnemen ,het geheel zoo heerlijk breken. Dit is een stuk werk, door Nederlanders vervaardigd met vrijwillig, doch spontaan geschonken Nederlandsch geld: 'n beauty! Dit is niet alleen een pracht-werk van binnen, maar in tegenstelling met schier overal elders een meesterwerk van buiten. Wij zijn niet gauw over ffet door ons zelf ge wrochte in de wolken, maar in de wolken over dat Stadion kunnen we wezen! Een Amerikaan zou getuigen: „a peach of a Stadium!" Waarom zouden wij ons enthousiasme moe ten bekoelen en nuchter blijven, wat betreft de plaatsen, waarheen straks de duizenden en duizenden zullen optrekken, om gade te slaan het Olympisch feest? Want liggen zij niet heer lijk gelegen? Rijden niet de trams U tot op het van Tuyll-plein, tegen een vergoeding van 10 spie! Weet ge wel, lezer, dat degene, die naar het Stade de Colombes te Parijs ging, noodgedwongen gebruik moest maken van ra cende auto-cars tegen vijf francs per rit, on dat bet een tocht was van een goed uur! Be grijpt ge wel wat het zeggen wil dat we niet één, maar twee Stadions hebben, slechts een weggetje breed van elkaar! Dat er in Ant werpen geen tweede arena was waar de voetbal- matches konden plaats hebben, zoodat we trok ken naar Brussel en naar Gent. En dat het dichtstbijzijnde tweede Stadion in Parijs pre cies aan het andere eind van de stad lag! Y/ij kunnen ons nog geen oordeel vellen over de regeling der Spelen: wij zijn immers pas op weg. En men prijze nu eenmaal den dag niet voordat de avond gevallen is. Maar alvast zij geconstateerd dat alles klaar was toen het begon. Nu het klaar is, nu wordt er niet meer over gerept. Wij vinden dat „vanzelfsprekend". Maar zoo is het niet, al moest het steeds zoo zijn. Een woord van waardeering, nu al, voor degenen, die zulks zoo van tevoren hebben bepaald, zou zeker niet misplaatst wezen. Want fierheid kenmerkt den Nederlander, en hier kunnen we fier zijn. Een ferm werk, mooi, krachtig van lijn, staat daar klaar, en een roep zal er van uitgaan over gansch de aarde. Naar alle uithoeken der weTeld zal er ge seind worden dat klein Nederland groot is, waarin een klein land groot kan zijn! VERHEFFING VAN DEN GEEST. De stad ter eene zijde, de koeien ter andere. Want blikken we noordelijk dan rijzen daar de huizen in gToote blokken uit den met palen gestevigden bodem; doch wandelen we door de wandel-terrassen van de eere-tribune, dan grazen aan den overkant van het water da vertegenwoordigers van Holland's welvaart. En er is een slootje, waardoor e^n eenzame tjalk zijn weg zoekt. En ginds staat een molen alleen. Ook dit schouwspel is mooi. Omdat da weiden en de slooten en de koeien mooi zijn voor hen, die ook nog voor iets anders be langstelling hebben dan voor Tap of voor Jaap Meyer of voor Nurml VERHEFFING VAN DE MAAG.,. De hongerigen zullen gespijzigd worden. En ik heb me geassocieerd, met kellner 17 van Heck's eet-tent, na het aanschouwen van de spijs-kaart. Een volledig diner, met velerlei zegenrijk vocht, in Antwerpen? Neen. In Parijs? Neen. Maar in Amsterdam moet je wezen! Daar word je niet afgescheept met een armzalige sandwich, maar kan je starten! En meneer Pieterse, die naar HollandFrankrijk- hockey ging kijken, was bij den eersten straf- corner al aan de gekookte tong, nadat hij de hors d'oeuvres zonder zweem van twijfel had soldaat gemaakt en de soep reeds het tijdelijke met het eeuwige had doen verwisselen. En nauwelijks leidde Holland of de gros-pièce kwam ter tafel, en toen Nederland met veel moed aan de tweede helft begon, was hij al aan de derde! Neen, op dit festijn behoeven we niet onzen inwendigen mensch aan zijn lot over te laten. DE PERS-VOORZIENING. Binnen in het Stadion klopt het hart der wereld. Daar spannen zich draden, die hun uiteinde vinden in de uiteinden van dit onder- maansche. Sneller dan wij hetzelfde kunnen denken flitsen daar de tijdingen langs de Iucht-leidingen of onder de aarde en seinen do persmuskieten hun impressies naar hun bladen in Calcutta, in Stockholm, in Zierikzee. Dat hart klopt permanent, ik zeg hot U! Van uit dat hart circuleert het nieuws naar tien tallen millioe-nen van menschen en wat er he den gebeurt, staat morgen volkomen en vol ledig in de ochtendbladen van vijf verschillen de werelddeelen. In het hart der wereld heb ik vertoefd en hoe schitterend is het daar! Wèër vergelijk ik met Antwerpen, wèêr met Parijs! Maar dan dienen we ook hier te ge tuigen dat dit systeem en deze orde alles over treft wat tot op beden denkbaar was. En zij, die zeker zullen klagen over een klein gemis- hier of een foutje-daar, zij vertellen mij dan maar eens waar het beter is! Zij toonen mij dan het Stadion met 50 telefooncellen voor binnen- en buitenland, niet een telegraafkan toor als dit, waar om het volmaakte te benaderen lieftallige juffies een handje meehelpen aan de honderd procent perfectie. HET SPEL VAN STICK EN KLEINEN WITTEN BAL. Wij hebben inmiddels ge-hockeyd! Frankrijk boog gewillig het hoofd en d® Gallische haan kraaide nu eens geen victorie. De Duitsche Adelaar werd zij het met moeite gekluis terd aan zijn voetstuk. En z®el' waarschijnlijk staat komenden "Woensdag een elftal Spanjolen klaar om alle goede dingen, te doen geschie den in drieën. En dan? Dan Britsch-Indië! G isterenavond speelde Britsch-Indië versus de Denen. Die Denen gaven merkwaardig goed partij: hun zij hulde gebracht. Maar wat te zeggen van die kleine kereltjes, construeerend het team uit Azië. Er is toch nog verschil tusschen hockey en hockey, en ik kan me be grijpen dat een der zwartjes van het gezel schap me te vertellen wist dat in Inddë 10.000 tot 20.000 menschen kwamen kijken naar hun hockey. Als ze hier nog e^n paar weken blij ven, komen er ook fn Nederland 10.000 tot 20 000 menschen kijken, en de menigte, die gisteren het Stadion vulde, was van het eer ste aantal zeker niet ver af. Die kerels zijn phenomerien. Zij loopen niet achter een bal en meppen: bal, stick en body zijn één. Z» glibberen en gUjen door elkaar als aalvlugge duivels; de bal glijdt voor hun stick en zij glijen erachter. Er s maar één goede vergelijking: dit is ijs-hoe-ey op gras! De New-York Gients en de Pittsburg Pirates schuiven niet handiger en snel er over den gladden ijs-spiegel van Madison Square Garden In deze Indiërs op het grasveld van Amster dam's Stadion. En bovenaan hen allen staat Dhyan Chand. Dhyan Chand is zoo zwart als de sintelbaan om het voetbalveld. MaaT Dbyand Chand maakt de doelpunten en 'hoe! Hoe kan ik U haast niet beschrijven. Omdat het zoo vlug gaat, zoo duivelsch vlug, dat twee paar mensehenoogen het ronde halletje, dat juinst Dhyan Chand's hockey-stick verlaten heeft, meestal niet te volgen weten. We hooren in bet algemeen een doffen knal tegen het houtwerk, beduidend dat het vonnis voltrokken is. En dan te weten dat Zaterdag een stel Ne- derlandsche knapen hun Olympischen titel wil len gaan winnen tegen deze luitjes. Het is haast even erg als Nederland tegen Uruguay. Wij vreezen met groote vreeze. Het bestuur van den N. V. B. verzoekt ons het vo-lgende te willen mededeel-en: De regeling van den kaartverkoop voor den wedstrijd Nederland:Uruguay op Woensdag 30 dezer ie geheel in handen van het Comité 1928. Het heeft geen zin zich tot den N. V. B. of 2ijn bestuursleden te wenden tot het ver krijgen van toegangskaarten. Aan den N. V. B. is slechts een uiterst gering aantal plaatakaarten toegewezen ten behoeve van zijn vereenigingen en zijn officials. De vele honderden aanvragen, welke reeds tot den N. V. B. zijn gericht, maken het on mogelijk aan leder van de aanvragers het -bovenstaande te berichten. De waarde van de antwoordpostzegels, welke velen insloten, zal voor een liefdadig doel wor den bestemd, M Naar wij vernemen, heeft het aantal aan gevraagde plaatsen voor den voetbalwedstrijd tusachen Nederland en Uruguay op Woensdag avond 30 Mei reede de 150.000 overschreden. De voorverkoop heeft plaats: Van Dinsdag 22 Mei tot en 'met Donderdag 24 Mei, lederen dag van 10 uur v.m. tot 4 uur n.m. in het nieuwe en in het oude gebouw van de Nederlandsche Handel-Maatschappij, voor de wedstrijden: PortugalChili op 27 Mei; Zwit serlandDuitschland op 28 Mei; België Luxemburg op 28 Mei. Voor den wedstrijd SpanjeEsthland en EgypteTurkije wordt niet voorverkocht. Op Vrijdag 25 en Zaterdag 26 Mei voorverkoop voor de wedstrijden Italië—Frankrijk op 29 Mei, ArgentiniëVer. Staten op 29 Mei. Op Maandag 28 Mei en Dinsdag 29 Mei voor verkoop voor de wedstrijden: winnaar Esthland —Spanje tegen Mexico en NederlandUruguay op 30 Mei. Zondagavond te 6.57 uur zijn de Amerikaan- eche voetballers met den Pullman-trein aan hét Centraal Station te-Amsterdam uit Parijs aan gekomen. Er zijn zestien voetballers, van wie vijf onder de 21 jaar. De oudste is 26 jaar. Onmiddellijk na aankomst hadden wij een onderhoud met den manager van de ploeg Mr, Elmer A. Sehroeder, tweede vice-president van de Amerikaansche Football Association. Hij deelde mede, dat de overtocht naar Europa onder gunstige weersomstandigheden had plaats gehad. Alle spelers zijn in uitstekende conditie en het elftal, dat zal uitkomen, zal de beste ploeg der Vereen. Staten vormen. De trainer van het elftal Mr. George Burford, heeft de ploeg der Vereen. Staten ook in 1924 naar Parijs vergezeld. Gisterenavond zijn ook de Duitsche voetbal lers met de treinen van 10.13 en 11.05 te Am sterdam aangekomen. Met auto's begaven zij zich naar Zandvoort, waar zij hun intrek nemen in het Grand Hotel. Aan het Centraal Station werden de voetbal lers door tal van officials verwelkomd. Ónze Zwitsersche correspondent seint: Het Zwitsersche Olympische Elftal heeft Zondag een laatsten oefenwedstrijd gespeeld, tegen de Emgeteche voetbalkampioen-cclnb: Everton, te Genève. De Engelsehen leidden met de rost met 30, doch hij het einde van den wedstrijd was hun voorsprong verminderd tot 3—2. De Zwitsers maakten een goeden indruk en hun spel, vooral dat van de voorhoede, gaf goede hoop voor den zwaren wedstrijd, a.s. Maandag te Amsterdam, tegen Dultschland. De oud-internationaal Dietrigh, die voor het eerst sinds de Olympische Spelen te Parijs wederom met het ZwitserBCbe elftal meespeelde als middenvoor, bleek nog steeds een uitsteken de kracht. Na afloop werd het definitieve elftal voor Amsterdam vastgesteld. De Zwitsers zullen tegen Dultschland spelen in de volgende samenstelling: Seghahays doel; Fagghinet.i en Ramseyer achter; De Lavablaz, Pighler en Baltensberger of Fassler midden; Tschirren Jaggi, Dietrigh, Abegglen en Bailly voor. De Zwitsers zullen Donderdagavond van Bazel naar Amsterdam vertrokken en hopen Vrijdagmiddag kwart voor één te Amsterdam aan te komen. In verhand met het voorgenomen verblijf in Scandinavië van H. M. do Koningin zal Z. K. H. de Prins in opdracht der Koningin de Spelen openen. Feijenoord 8 0 Ajax 8 4 N. O. A. D. 8 8 Z. A. C. 8 3 Velocitas 8 1 Z.A.C werd, doch over het algemeen werd in 't wilde Weg' getrapt, en inzonderheid bezondigde zich de Zwolsche middeniinie hieraan Het was uitsluitend de spanning om het win nende punt, die de tweede helft van den wed strijd interessant maakte. Tweemaal hebben Z, A. G. en Noad ieder de leiding gehad, zoodat het 44 resultaat een normale uitslag mag heeten. Toch heeft v. Tilburg meer en zwaarder werk gehad dan Waayer. Dat Noad ondanks haar minderheid in 't veld toch een gelijk spel wist te bereiken, heeft zij hoofdzakelijk te danken aan de middenlinie van Z. A. C., die totaal da kluts kwilt was. Bovendien hebben de gasten van het begin tot het einde hard gewerkt, het. geen we lang niet kunnen getuigen van de wa pendragers. Noad begint met 10 man, terwijl Z.A.C. vol. ledig is. Het eerste half uur wordt er zeer snel en open spel gespeeld, en ware in dit tempo doorgegaan, dan zou het een fraaie wedstrijd geworden zijn. Direct valt Z.A.C. fanatiek aan, en tot tweemaal toe zet Hollander goed voor. Als even later Kan zich dooi- de achterhoede gewrongen heeft, kan v. Tilburg door uitloo pen op 't nippertje redden. Nu en dan komt ook Noad in den aanval, en als Remmers en Ber- tens alleen voor Waayer staan, talmen zij net zoo lang tot Waayer onverhoeds ingrijpt en red ding brengt. Na 11 minuten volgt een zeer fraaie, snelle aanval van Noad, dien Remmers besluit met een onhoudbaar schot. (01). Als er een kwartier gespeeld is komt de elfde speler van Noad in 't veld. De verhouding blijft echtex- on gewijzigd en nog steeds zijn de Zwolsche aan vallen het talrijkst. Een zonderling moment ontstaat als Wouters alleen voor v. Tilburg staat met den bal voor de voeten en zoowaar „vergeet" te trappen Nau welijks 10 seconden later herhaalt zich dit amu sante spelletje met Kan. Na 25 minuten geeft Hollander fraai door aan v. Bom, die ineens doorschiet, via den paal belandt de bal in doel (11). Tien minuten later denken we Noad op nieuw te zien doelpunten, doch Waayers redt nog juist. De tijd is reeds verstreken als de geheele voorhoede van Z.A.C. gezamenlijk op trekt. Even kan v. Tilburg redding brengen dooi* uitloopen doch zonder moeite plaatst dan Hol lander den bal het het verlaten doel. (Dit ge schiedde ongeveer een minuut over tijd). Na aftrap was het rusten. Als andermaal begonnen wordt is Z.A.C. in den aanval en Bakhuys laat een fraaie kans tot scoren onbenut Er is echter nog geen drie mi nuten gespeeld of de partijen staan weer op gelijken voet door Remmers, die een zeer fraai doelpunt maakt. Spoedig hierna zijn de gasthee- ren weer aan het woord. Bakhuys zet door naar Wouters, die ineens inschiet, doch v. Tilburg kan ten koste van een hoekschop redden. Na 13 minuten knalt Wouters een voorzet van Hol landers onhoudbaar in (32). Dit doelpunt wordt gevolgd door een fanatieken Noad-aanval, die echter op niets uitloopt. Een hernieuwde aanval heeft meer succes als Remmers tusschen de beide backs doorrent en voor de derde maal ge lijk maakt (33). Enkele minuten later zet Bolsius den tel scherp voor doel, Waayer beoor deelt den bal verkeerd en Bertens en Schellekens hebben het vierde doelpunt maar voor 't in- loopen (3—4). Bakhuys en Kan verwisselen dan van plaats. Om beurten worden de voorhoeden aan het werk gezet. 12 minuten voor het einde plaatst Bakker uit een vrijen schop den bal hoog voor doel, en het is andermaal Wouter, die on. der luid gejuich gelijk maakt (41). De strëd om de winnende goal is weinig fanatiek. De Zui derlingen zijn echter het meest vasthoudend. De fut is er uit en meer en meer verloopt de wed strijd, totdat scheidsrechter Beels iets te vroeg inrukken blaast. DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. Zwolle: Z. A. C.—N. O. A. D. Promotie en degradatie. Afdeeling II. Rotterdam: R. F. C.L. S. V. 6—0; Leidenf A. S. C. II—V. U. C. II I—6. Afdeeling III. Coevorden: Germanicus—RiJseen Vooruit 6—0;' Zutphen: Be Quick IIHengelo II 15; Apel- 1 doorn: Quick IITheole II 34. Afdeeling IV. Chèvremont: ChèvremontV. T. V. 31; Te- gelen: Tegelen IIN. O. A. D. II 51; Wal cheren: WalcherenR. B. .C. 14. Afdeeling V. Leeuwarden: FrisiaW. V. V. 35; Steen- wijk: S. S. C.Stadskanaal C0. Competitie. Afdeeling II. Rotterdam: OvermaasS. V. V. 22. Afdeeling III. Hengelo: HengeloGeel Zwart 30. Afdeeling V. Groningen: Be QuickVeendam 44; Assen:; Achilles IIBe Quick II I0; Groningen: Ve- locitas IIHoogezand 61. Om den N. V. B.-beker. Zesde ronde. Enschedé: Ensch. BoysP. E. C. 01; Rot terdam: C. V. V.Hilversum 32; Utrecht:) U. V. V.—D. F. C. 2—4. Om den Onds-beker. Haarlem: A. V. B.—N. H. V. B. 2—1; H. V. B, Leidsche V. B. 7—4. Om den Heidsieck-beker. Tilburg: Willem IIA. D, O. 00 (A. D. O. wint bü loting)HelmondP. S. V. S0finale: HelmondA. D. O. 21 (na verlenging). DE COMPETITIE GEëINDIGD. Gisteren is de laatste wedstrijd van de kam- pioenscompetttie gespeeld en wel te Zwolle waar Z.A.C. en Noad tegenover elkaar kwamen. De punten werden met 4i gedeeld. De eindstand ls nu de volgende: DE KAMPIOENSCOBfl PETITIE gesp. gew. gel. verl. pnt. doe lp gem. JL' ]2 j^_g 10 18-9 2 2 1.50 1.95 s 15-15 1.— 8 20-21 1.— 2 9-25 0.25 - 7 Een gering aantal toeschouwers heeft in dezen laatsten wedstrijd van de kampioenscompetitie weinig hoogstaand spel te genieten gekregen Er waren wel momenten dat er schitterend gespeeld Overzicht De Rotterdamse lie Voetbalbond heeft de di. i verse competities dit seizoen weer uitstekend kunnen afwerken. Nog slechts zeer enkele wed. strijden zijn te spelen en dan hebben de clubs een paar maanden rust. Of zij daarvan zullen genieten, staat te bezien. De voetballers zijn meestentijds zoo gehecht aan hun spelt dat zij 't zelfs bij de grootste hitte nog prettig vinden om te blijven spelen. De promotie- en degradatiecoanpetitie lsta en 2de klas is nu ook teneinde en Crooswijk staat aan het hoofd daarvan. Gisteren won ze van N. H. S. met de klinkende cijfers 70. Voor de rost golfde het spel vrijwel heen en weer, zonder dat er van eenige meerderheid gesproken kon worden. Toch slaagd Crooswijk erin 'n goeden voor sprong van 20 te behalen door toedoen van Hagenaars en Arnolds. N. H. S. miste voor de rost «venwel een strafschop. Na de hervatting is Crooswijk bijna voort durend in het offensief en Pak weet snel ach ter eilkaar twee doelpunten te scoren, hetgeen Arnolds hem nadoet, waardoor Crooswijk een half dozijn doelpunten bijeen heeft. Nog is Crooswijk met haair resultaat niet tevreden en eer de tijd verstreken is, deponeert Hagenaars nog het zevende doelpunt in het net.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 6