m Donderdag 24 Mei 1928 Tweede Blad Pagina 1 mu HET ERGSTE KWAAD? HET VONNIS ONZE DURE SPOORWEGEN REDUCTIE DER TARIEVEN GEVRAAGD VOOR DE GROOTE GEZINNEN DE GASWERELD W- DE VERBREEDING VAN DEN WEG UTRECHT—LEIDEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. "j DE OPVOLGER VAN PROF. SNELLEN. We kunnen heelemaal niet instemmen met den heiden Socrates, als hij het leven noemt „het ergste kwaad". Dat die man zich verbitterd voelde, toen hij moest gaan sterven en dus niet kalm genoeg kon oor- deelen, vergeven we hem; zijn tekort aan inzicht en wijsheid, die het leven ziet zonder verband met het toekomstige, eeuwige le ven, liet hem geen ander inzicht boven komen, doch dat aan de menschen van vandaag zooiets als uiteindelijke wijsheid wordt vooi'gehouden, vinden wij treurig. Zou inderdaad Socrates' afscheidswooid aan ieder van ons tot devies kunnen strek ken? „In ons persoonlijk bestaan, maar ook in het groote menschheidsverband toont zich het leven als meedoogenloos hard. Inderdaad zou men het in vele oogenblik- ken het ergste kwaad kunnen noemen. We kunnen heb tegen zijn aanklagen s moeilijk verdedigen. Hun besehuldiging is onwederlegbaar". Zoo 'n taal vinden we onrechtvaardig, en wanhopig-makend; ontzettend eenzijdig en zonder eenig perspectief. Natuurlijk ook zonder eenig verband met een „later", met een godsdienst. En dat zijn toch ook realiteiten. De magere troost: „toch maar het leven te leiden, alsof het de beste gave ware scha terlacht van onzinnigheid. Moet een mensch zich mtfar bedriegen, of onder auto-sug gestie brengen? Welk verschil is er in zulk een „wijs heid" en de bittere klacht: „dat ik niet ge vraagd heb om op de wereld geschopt te worden, on me dus van heel de poppen kast geen zier aantrek?" We houden vol, dat het leven de beste gave is! Hot leven is goed; is mooi. Niemand ontkent, dat er lijden en leed bestaat. Doch ook voor ieder is er veel vreugde en geluk. Het leven is de grootste gave: het be gin, de grondslag van een eeuwig geluk. Wij houden met Sint Paulus: „dat het lijden van dezen tijd niet in vergelijking kan komen met de toekomstige heerlijk heid, die in ons zal geopenbaard worden! Hier staan we weer voor het feit, dat het katholicisme, altijd gescholden voor een godsdienst, die de vreugde vergalt, die het leven troosteloos maakt, juist als kampioen ïnoet optreden voor de blijdschap en het ge- lok van het. leven. Wie het uitbranden der wonden niet graag verdraagt in bet vooruitzicht van genezing, omdat, liet pijn doet, beeft nog nooit goed gevoeld, wat het zeggen wil: gezond te zijn. aten we die onredelijke zwartkijkerij (,oc,h buiten ons leven houden: we bederven er ons zelf en anderen mee. Laten wij ook den zotten raad buiten ons leven hoiidten: „doe maar alsof!" Boontje komt om zijn loontje. Huichelen gaat. wel een tijd, doch de waarheid breekt door, ondanks alles. Hit is ook het geval met de onwaar achtigheid, de maskerade van de heeren, die met do „neutraliteit" op pad gaan. Wij hadden dié wetenschap al lang, aan den anderen kant heerschte in dit opzicht nog onwetendheid of.... iets anders. We nemen dan ook graag de kans waar. om een veroordeelend vonnis over du hooggeroemde „neutraliteit" mee te doelen .Je neutraliteit, die men ons voor houdt, het gelaat zonder licht of uit- drukking, is slechts een masker en de man, die dat masker opzet, is ook een mensch met een bepaalden kijk op het leven, met een bepaalde voorstelling omtrent tijdelijkheid en eeuwigheid, met bepaalde vijandschappen en Idealen. Nooit hebt gij met het neutraal grijn zende masker te doen, altijd met den man er achter, die z ij n ideeën wil dienen, evenals de andere omroepen, wier stem klaarder klinkt, omdat zij het benauwde masker niet dragen. Neutrali teit is denkbaar, als men met kinderen omgaat, als men z w ij g t over de dingen, waar zy nog niet aan toe zijn. Zóó opgevat, kan er wèl een neutrale radio zijn: een die zwijgt (gelach) over alles wat bruiste ln levende harten, die zwijgt over alles wat dringend een uitweg zocht uit ons hart door het hek onzer tanden. Het grootste wondfer dezer eeuw. Gaat dat zien, gaat dat zien: de zwijgzame radio! (Hilariteit). Natuurlijk kan de pijnlijke stilte ge broken worden door muziek uit te zen den. Maar pas dan al op voor een lied een lied heeft tekst en waar tekst ls, Is een gedachte. En waar een gedachte ls, sterft de neutraliteit (Applaus). Sterker hebben wij het nooit gezegd. En we bevelen deze overwegingen ter over denking aan, aan de leiders der moderne bonden, waarin plaats was voor iedereen (waarom? vergelijk boven); ter over denking aan alle sckuilevinkje-spelers, om anderen er te laten inloopen. Zij zullen dit vonnis met nog meer liefde ontvangen, als ze weten, dat het komt van één hunner leiders: den heer Klcere- kooper en het applaus kwam uit de ver gadering van V.A.R.A. (Voor Alle Rooie Arbeiders, zeide spreker). Het verslag komt van de „Voorwaarts", Dus alle waarborgen aanwezig. We weten niet, of de heer C. v. d. lende ook moegekla.pt heeft en instem- De consumptieprijzen in de Be klasse wachtkamers worden te hoog geacht ACTIE VAN HET R. K. WERKLIEDEN. VERBOND. Door het bestuur van het R. K. Werklieden verbond werden aan de Directie der Nederl. Spoorwegen de volgende verzoekschriften ge richt: U.H.E.G. (hebben er ongetwijfeld kennis van genomen, diat door de Belgische Spoorwegen de zer dagen de reeds bestaande bepalingen om trent reistarieven voor groote gezinnen weer belangrijk zijn verbeterd. Volgens de nieuwe bepalingen wordt aan ge zinnen met minstens vier kinderen beneden den leeftijd van 21 jaar in alle klassen een reductie op de gewone personen-tarieven ge geven van 50 pet. (gehuwde kinderen en kin deren van 21 jaar en ouder worden bij de be oordeeling der grootte van het gezin niet mede- gerekend.) Verder wordt voor kinderen van 4 tot 10 jaar een reductie gegeven van 75 pCt. Voor zoover ons bekend, bestaat in ons land alleen een reductie, dat voor kinderen tusschen 4 en 10 jaar de helft van het gewone tarief berekend wordt. Het gevolg daarvan is, dat voor groote ge zinnen de lasten, aan het reizen verbonden, zoo zwaar drukken, dat slechts zelden gereisd kan worden. Daardoor zijn groote gezinnen, die ook in andere opzichten zoo zwaar den druk van liet leven voelen, slechts weinig in de gelegen, heid familieleden in andere plaatsen te bezoe ken, te proflteeren van natuurschoon, dat bul ten hun woonplaats te vinden is, kunnen kin. deren uit groote gezinnen minder dan anderen gebruik maken van onderwijs-inricktingen, die buiten hun woonplaats bestaan. Is een maatregel, als door de Belgische spoorwegen ingevoerd, van groot belang voor de groote gezinnen, het wil ons voorkomen, dat het belang der Spoorwegen er eveneens door wordt gediend of minstens niet door wordt geschaad. Voor iemand met een groot gezin is het doen van een reis van eenige beteekenis iets, waar- aam alleen hij absolute noodzakelijkheid wordt gedacht. Dit zal o.i. veranderen wanneer de lasten, aan het reizen verbonden, voor hen worden verlicht en zoodoende isohijut 't ons toe, dat de maatregel zelfs tot verhooging van inkomsten kan leiden of althans de uitkomsten van het bedrijf niet ongunstig zial beïnvloeden. Met 't oog op het bovenstaande, bevelen wij den maatregel der Belgische spoorwegen in de bijzondere aandacht van U.H.E.G. aan en ver zoeken U beleefd voor de Ned. Spoorwegen een bepaling in den zelfden geest in te voeren. Het tweede verzoekschrift luidde: Bij dezen hebben wij de eer de aandacht van U.H.E.G. te vragen de tarieven in de 3e klasse wachtkamers der istations, welke oi veel te hoog zijn. Voor zoover ons bekend - wij noemen slechts één voorbeeld, kost op bijna alle sta tions een broodje met kaas ln de 3e klasse wachtkamer 20 et, welke prijs in geen behoor- lyke verhouding staat tot den kostprijs Men kan tegenwoordig ditzelfde artikel in zeer nette eetgelegenheden - o.a. Heck's Lunchrooms - verkrijgen voor 15 cent en dan is de „bedie ning' wel zoo verzorgd als in de 3e klasse sta tions-restauraties in den regel bet geval pleegt te zijn. Wij veronderstellen, dat de prijzen verband houden met de pachtsommen of wellicht omge. keerd, dat hooge pachtsommen betaald worden omdat de restaurateurs d6 kans hebben aan een publiek, dat dikwijls de gelegenheid mist om zich elders van het noodige te voorzien, hooge prijzen m rekening te brengen Het wil ons voorkomen, dat een dergelijke exploitatie der stationsrestauraties niet over- eenkomstig den opzet kan zijn. Deze restaura ties beboeren er o.i. te zijn ten gerieve van het reizend pubhek en mogen niet gebruikt worden ais gelegenheid om de Spoorwegmaatschappij en (of) de restaurateurs ten koste van het rei zend publiek aan onevenredig hooge inkomsten te helpen. Geldt dit voor de stations-restauraties in het algemeen, voor de 3e klasse wachtkamers waar van ook gebruik moet maken degene die een extra-aderlating niet hebben kan, geldt het zeer in het bijzonder. Wij verzoeken U.H.E.G. dan ook beleefd aan deze zaak Uwe aandacht te schenken Is het wellicht onmogelijk, zoolang de thans geldende pachtprijzen gelden, verandering van beteeke nis aan te brengen, wij hopen en vertouwen; dat by voorkomende gelegenheid eventueel® gegadigden voor t pachten van stations.restau raties zullen kunnen Inschrijven op door Uwe Maatschappij vastgestelde lagere prijzen dan de thans goedgekeurde, Aan zijne Excellentie den Minister van Wa terstaat werd verzocht het totstandkomen gevraagde prijsverminderingen te willen be. vorderen en der R, K. VREDESBOND. De werkende leden (Studiesectie) van den R- K. Vredesbond houden een bijeenkomst op Zaterdag 16 Juni, des namiddags te 3.15, in het „Kasteel van Antwerpen" te Utrecht. ming heeft betuigd. Zoo ja, dan moet hij zich toch wel wat raar gevoeld hebben, want wat heeft hij zich een moeite ge geven om de neutraliteit van de moderne bonden, als het eenig-mooic en goede, en juist-geschike. ,Wij oordeelen en vonnissen niet...* Te Vaals DE DIRECTEUR VRIJGESPROKEN De Rechtbank te Maastricht heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen den heer H. J. de G., voorheen directeur van de gasfa briek te Vaals, thans directeur van de gas fabriek te Beverwijk, die terecht stond, ver dacht van het aannemen van steekpenning, terwijl hij nog te Vaals als directeur fungeer de. De Rechtbank Bprak den verdachte wegens gebrek aan bewijs vrij. De eisch was 500 boete subs. 100 dagen hechtenis. MINISTER LAMBOOY NAAR DEN KATHOLIEKENDAG Minister Lambooy zal Dinsdag 29 dezer den te Maastricht tè houden vierden Katholiekendag bijwonen. DE ROOFMOORD TE BLAUWKAPEL. De behandeling van den yerdachte. HEEFT DE BURGEMEESTER VAN MAARTENSDIJK NIET GOED GEHANDELD? De heer Mendelsheeft den minister van Justitie de volgende schriftelijke vragen ge steld: 1. Is het den Minister hekend, dat de burge meester van Maartensdijk aan vertegenwoor digers van dagbladen uitvoerige mededeelingen heeft gedaan van zijn verrichtingen als hulp officier van justitie ter zake van het opspo ringsonderzoek in de recente moordzaak te Maartensdijk, en dat hij volgens die mededee lingen o.a. den verdachte onmiddellijk na diens aanhouding een verhoor heeft afgenomen, dat onafgebroken heeft geduurd van 's avonds 11 uur tot den volgenden ochtend 5 uur, ten einde te trachten dien verdachte tot bekentenis te brengen? 2. Is het den Minister bekend, of deze mede deel ingen juist zijn? 3. Indien zij juist zijn, acht de Minister dan een dusdanig verhoor van zes uren achtereen in den voor nachtrust bestemden tijd in over eenstemming met het bepaalde bij art. 29 van het Nederlandsche Wetboek van Strafvorde ring? 4. Indien de Minister oordeelt, dat hier ge handeld is in strijd met bovengemeld artikel, is hij dan bereid, den desbetreffenden ambte naar zijn meening te dien aanzien kenbaar te maken? 5. Is het den Minister bekend, dat dezelfde hulpofficier van justitie den verdachte vóór het raadhuis in het openbaar, ten aanschouwe van een menigte dorpsbewoners, heeft doen photogr apheeren 6. Zou de Minister willen nuededeelen, of deze wijze van doen in het belang van het on derzoek bepaaldelijk geboden was, en, zoo ja, op welke gronden. 7. Zoo neen, acht de Minister dan een der gelijke publieke verrichting toelaatbaar, althans in overeenstemming mèt den geest en de be doeling van het Wetboek van Strafvordering? HET DRAMA TE ZUNDERT. De taak nog lang niet afgehandeld Zooals men weet, is bij de burgerlijke kamer der Haagsche rechtbank aanhangig de vor dering van de weduwe van den heer C. van Meer te Zundert, die in den nacht van 10 op II Januari 1927 in zijn café te Zundert door eenige marechaussees is doodgeschoten, tegen den Staat der Nederlanden en de belde mare chaussees J. F. C. en Ch, H. C. De weduwe vorderde als schadevergoeding een uitkeering in eens van 50.000 of een jaarlijksche uitkeering van ƒ2000 voor haar en van ƒ500 voor elk harer kinderen. In deze zaak zijn thans de pleidooien be paald op Donderdag 20 September des middags om 2 Vè uur voor de tweedo kamer der recht bank. BRANDSTICHTING OM EEN PREMIE Er werd op een gunstige windrichting gewacht Voor de Utrechtsche Rechtbank stond terecht de 36-jarige slager H. B. te Soest, verdacht zijn huis te hebben in brand gestoken met de bedoeling de verzekeringspremie van ƒ10.500 voor het huis en die van ƒ3000 voor inboedel en slagerij-inventaris binnen te halen. Een motorfiets, het eenige niet-verzekerde voorwerp, werd uit den brand gered. Het huis, voorzien van een rieten dak, werd bewoond door meerdere gezinnen, die zich slechts met de grootste moeite hebben kunnen redden. Eenige medebewoners verklaarden als ge tuigen, dat de verdachte den mond steeds vol had van brand, terwijl liij zijn medebewoners herhaaldelijk aanried zich tijdig te verzekeren. Een der getuigen zeide zelfs, dat verdachte verklaard had een gunstige windrichting af te wachten om den boel in brand te steken. Den avond van de brand had de vrouw van verdachte aan een buurvrouw verteld, dat zij verwachtte, dat dien nacht het huls zou afbranden. Het O. M. eischte, ondanks de ontkenning van verdachte, wegens brandstichting een ge vangenisstraf van drie jaren met aftrek van het voorarrest. Mr. Sieburgh pleitte vrijspraak wegens ge- bvek aan bewijs. Uitspraak over 14 dagen. BRANDSTICHTEN IN EIGEN HUIS Zes jaar gevangenisstraf SEMARANG, 23 Mei. (ANETA). De Raad van Justitie alhier eischte tegen den heer P. J. D„ schoenmaker te Klaten, die beschuldigd was van brand gesticht te hebben in zijn eigen woning, zes jaar gevangenisstraf, met aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorge bracht. De verdediger, Mr. Visser, pleitte vrij spraak, „HOOGE" GASTEN TE BERLIJNDe Berlijnsche Dierentuin heeft met het laatste trans port uit Abessinië eenige waardevolle exemplaren ontvangen. O.a. ontving men eénige giraf, fen, die men sedert geruimen tijd niet bad gehad. Hierboven'een foto van de hooge" gasten bij hun aankomst aan het goederenstation te Berlijn, EERSTE KAMER WIJZIGING LEERPLICHTWET De zeven-jarige leerplicht aangenomen Was er voor een Senaat nog wel aanleiding om over de voorgestelde wijziging der Leer plichtwet, waarhij wederom de 7-jarige leer plicht wordt ingevoerd, te spreken? Wij mee- nen van niet, althans niet in dien zin als door den christelijk-historischen senator, den heer v. d. Hoeven, werd gedaan. Immers omtrent het beginsel van den 7-jarigen leerplicht Is de strijd in 1921, reeds gestreden met een vol strekten nederlaag voor de tegenstanders. Toen ln 1924 de 7-jarige leerplicht tijdelijk werd stopgezet, was dit alleen om financieele rede nen. Komt nu de Regeering met een voorstel tot weder invoering, dan kunnen hoogstens alleen financieele overwegingen gelden bij de beoordeeling van de vraag, of men de regee ring zal volgen en heeft het eigenlijk geen pas om, zooals de heer v. d. Hoeven deed, nog weer eens met andere bedenkingen voor den dag te komen. Dit bleek ook de opvatting der anti-revolu tionairen, die, zooals men weet, principieel tegen leerplicht zijn maar thans bij monde van den heer Veer verklaarden hun stem aan het ontwerp niet te zullen onthouden, omdat de principieels bezwaren thans niet aan de orde zfjn. De heer v. d. Hoeven kon zich tot dat stand punt blijkbaar niet opwerken. De houding van den Christelijk-historischen senator wekt vooral daarom verwondering, om dat zijn op onderwijsgebied bij uitstek deskun dige partijgenoot in de Tweede Kamer dr. de Visser, zich voor de weder-invoering van den 7-jarigen leerplicht heeft verklaard. Minister Waszink bespaarde zich de moeite om de tegenstanders van het wetsontwerp te overreden. Ais zij na al de argumenten, welke in woord en geschrift de heeren Slingenberg, de Jong, Ossendorp en Smeenge gaven er Dins dag nog eens een kort resumé van vóór de wederinvoering van den 7-jarigen leerplicht zijn aangevoerd, nog niet van inzicht veranderd zijn, dan zal het mij ook niet gelukken, rede neerde deze bewindsman. Alleen op het financieele bezwaar ging de mi nister nog even in. Welnu, de financiën er voor zijn beschikbaar. Nu werd wel beweerd dat eerst de belastingen zouden moeten verlaagd worden, voordat dezen maatregel mag worden overgegaan, maar dat is gebeurd, de belastin gen zijn verlaagd en daarna blijkt er nog geld genoeg over te zijn voor de wederinvoering van den 7-jarigen leerplicht. Wat wilt ge nog meer. De heer v. d. Hoeven was echter niet te ver murwen. Hij bleet in zijn afwijzende houding volharden en zijn pair tijgenoot/en de heeren Verlputeren, v. Wassenaar van Catwijck, en da Vos Van Sbeenwijk, sloten zich bij de stemming bij hem aan. Met 27 voor- en 4 tegenstanders werd de 7-jarige leerplicht door den senaat aan genomen. Daarna weid de vergadering geslo ten. Op 12 Juni komt de kamer weer in openbare vergadering bijeen. r Voldoening door het rijk van kooppenningen voor gekochte gronden. Op do vragen van den beer Braat betreffende spoedige voldoening van de door het Rijk nog niet betaalde kooppenningen der gekochte gronden voor verbreeding van den weg Utrecht Leiden onder de gemeenten Zwammerdam, Alphen a/d Rijn e.a. heeft de Minister van Wa terstaat het volgende geantwoord: Bij den aankooip van gronden voor verbree ding van den weg UtrechtLeaden onder de gemeenten Zwammerdam, Alphen a/d Rijn e.a. is niet toegezegd, dat betaling van de koopsom men uiterlijk 1 April j.I. zou plaats hebben. Het doen van zoodanige toezeggingen zou ook minder juist zijn, aangezien de dag, waarop de betaling zal kunnen geschieden, wegens ver schillende omstandigheden niet altijd vooraf nauwkeurig kan worden bepaald. In de koopakten wordt steeds de bepaling op genomen, dat de betaling zal geschieden bin nen vier weken nadat de declaratie bij het De partement zal zijn ingekomen. Met een en ander gaat onvermijdelijk dikwijls vry veel tijd verloren. Voor zooveel mogelijk, wordt bevorderd, dat de kooppenningen spoe dig worden betaald. TUSSCHEN DE BUFFERS BEKNELD. Gisterenmorgen is de 26-jarige C. Oomens te Oosterhout tusschen de buffers van de stoom tram bekneld geraakt, waardoor zijn borstkap werd ingedrukt. EXTRA PINKSTER-UITKEERING BIJ BLOCKER'S CACAOFABRIEKEN Ter gelegenheid van bet Pinksterfeest zal, naar wij vernemen, de volgende uitkeering worden gedaan: Van jaar tot 1-jarigen dienst 1 week loon; van 1 jaar tot 2-jarigen dienst 1% week loon; van 2 tot 5 jarigend lenst 2 weken loon; van 5 jaar tot 10-jarigen dienst 3 weken loon; van 10 jaar tot 20-jarigen dienst 4 weken loon;) boven 20-jarigen dienst 5 weken loon. DE VERDUISTERING IN INDIë. De arrestant binnen enkele dagen in vrijheid Naar wij vernemen, kan binnen enkele dagen de invrijheidstelling worden tegemoet gezien van den heer de B., die in het huis van be waring te Den Haag is opgesloten, als ver dacht van verduistering van een aanzienlijk bedrag, ten nadeele van een onderneming uit Indië. AARDSCHOKKEN IN INDIë MEDAN, 23 Mei. (ANETA). In het Langsar- sche werden Zondag van 5 uur 45 tot 11 uur 45 een reeks aardschokken geconstateerd, welke om half acht het zwaarst waren. De koelies van de onderneming Damar Sipoet in de atd. Bayan in het gouvernement Atjeh en Onder- hoorigheden bivakkeeren in de open lucht. DUISTERE WRAAKGEVOELENS. Er wordt een onderzoek ingesteld BATAVIA, 23 Mei. (ANETA).) Het door den regent van Batavia ingestelde onderzoek op het eiland Poeloe Babi, waar, zooals gemeld, eenige communisten getracht zouden hebben het licht onklaar te maken, wees uit, dat het gebeurde een gevolg was van persoonlijke wraakgevoelens van een Bantammer, die, toen hij op het eiland land bewerkte, onaangenaam heden kreeg met den lichtwachter, waarom hU besloot wraak te nemen. Met dit doel wilde liij het licht onklaar maken. De Bantammer is bereids door den assistent-wedana van het eiland gehaald tot het Instellen van een nader otnderzoek. Vrachtauto door den trein gegrepen. Op den onbewaakten overweg nabij het sta tion Wilnis geraakte gisterenmorgen de vracht auto van den groentenhandelaar van den Heu vel uit Waverveen, onder den trein. De auto werd totaal versplinterd. Wonder boven wonder hadden er geen persoonlijke ongelukken plaats, ZWARE MISHANDELING. Twee en een half jaar gevangenis De Rechtbank te Leeuwarden veroordeeld® gisteren den 17-jarlgen W. H., landarbeider to St. Jacobi-Parochie wegens zware mishandeling ten dood tengevolge hebbend, door zekeren M. A, met een mes in het hoofd te steken, tengevolge waarvan hij i3 overleden, gepleegd op 20 Maart j.I. tot 2 jaar en zes maanden gevangenisstraf, De eisch was vijf jaar gevangenisstraf. DRONKEN AUTOBESTUURDER. Intrekking van het rijbewy9 De Rechtbank te Roermond bevestigde gis- teren het vonnis van den kantonrechter t« Venlo, waarbij J. N. F., koopman te Swolgen was veroordeeld tot 12 boete of 10 dagen hechtenis met intrekking van rijbewijs voor den tijd van zes maanden wegens het besturen van een auto in staat van dronkenschap. OVERREDEN EN GEDOOD. De veehandelaar P. de Taeye uit Eede (Zeel.)] Is gisterenmiddag tusschen Aardenburg en Mal- deghem met zijn rijwiel onder de stoomtram BreskensMaldegbem geraakt. De ongeluk kige was onmiddellijk dood. Prof. Rochat uit Groningen komt als no. Ij /oor op de aanbeveling die door de faculteit der geneeskunde der Utrechtsche universiteit ia opgemaakt ter voorziening in de vacaturl prof. H. Snellen,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 5