DONDERDAG 24 MEI 1928 TWEEDE BLAD PAGINA 2 generaal GOLLETTE t NEDERL. HUISTELEFOON- MIJ. Geregeld normale opdrachten HOLL, KUNSTZIJDE-INDUSTRIE MARGARINE UNIE UIT BLEISWIJK UIT MAASSLUIS UIT OVERSCHIE COÖPERATIEVE VEREENIGINGEN UIT VLAARDINGEN PUBLIEKE VERKOOPINGEN MARKTBERICHTEN. RIVIERTIJ DINGEN. HERDACHT IN HET HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. Bij den aanvang van de Dinsdag gehouden zitting van het Hoog Militair Gerechtshof heeft een herdenking plaats gelia4 van generaal Coliet <te Ds president van het Hof, mr, Schepel, hield een rede, waaraan wij ontleenen: Generaal Collette was de oudste van de actief dienende opperofficierenhij was het in be noeming trouwens ook in leeftijd oudstd lid van het Hoog Militair Gerechtshof, waar van hij sinds 1 Januari 1914, dus gedurende ruim 14 jaren, deel heeft uitgemaakt en waar in hij, naar wij allen hoopten, nog zitting zou zijn bljjven houden tot het einde van dit jaar, als wanneer de wettelijk gestelde leeftijdsgrens hem tot heengaan zou hebben genoopt. Was liet wonder, dat toen met 1 Januari 1914 vacatures in ons Hof ontstonden de toenma lige kolonel Colktte voor het vervullen van een van deze plaatsen in aanmerking werd ge bracht? Want gedurende zijn geheelè loopbaan had de heer Collette niet enkel zich getoond een voortreffelijk officier, die blijkens zijn detacheering aan de Kon. Militaire Academie, zijn benoeming tot adjudant van den inspecteur der infanterie, zijn overplaatsing bij den gene- ralen staf en zijn vlotte bevordering tot de hoogere rangen algemeen als zoodanig werd gewaardeerd, maar had hij ook tijd gevonden tot de grondige beoefening van alles wat het militair strafrecht en den krijgstucht betreft. Ook de Regeering heeft vroeg reeds ingezien, dat van de krachten van den officier Collette kon worden partij getrokken, waar het de her ziening van militair straf- en tuchtrecht betrof. Reeds in 1903 werd kapitein Collette door den Minister vag Oorlog opgedragen zioh met ka pitein Fraser naar België te begeven ten einde aldaar de straf- en tuehtinrichtingen te be zichtigen en hare werking te bestudeeren, waarvan dan een schriftelijk verslag is uit gebracht. Verder heeft de heer Collette deel uitgemaakt van de in 1912 ingestelde Commis sie voor de Invoering van het Wetboek van Mii. Strafrecht en de wet op de Krijgstucht. Het spreekt vanzelf, dat iemand, zoo ervaren in het militair recht en zoo bij voorkeur zich daarmede bezighoudende, daarbij zoo klaar van hoofd, een hoogst waardevol aandeel heeft genomen aan de werkzaamheden van ons Hof. Leger en vloot mogen dan ook dankbaar zijn, dat in de moeilijke Jaren van de mobilisatie en de na-mobilisatie generaal Collette deel van het Hoog Militair Gerechtshof heeft uitge maakt. Hoezeer men zijn diensten ook op ander ge bied nog wist op prijs te stellen, is wei ge bleken uit zijn benoeming in 1916 in de com missie tot onderzoek naar de werking van den geneeskundigen dienst der landmacht en zijn benoeming in 1918 tot hoofd-commissaris, te vens ieger-commissaris van het Nederlaadsche Roode Kruis, welke functie hij tot 1 December 1925 heeft bekleed, terwijl hij later tot eere-lid van het Roode Kruis werd benoemd en hem het kruis van verdienste werd verleend Generaal Collette was een door ons allen hoog gewaardeerd collega en vriend, met wien wij, bij alle verschil van gevoelen, steeds in goede harmonie hebben samengewerkt. Laat ons dankbaar zijn, dat hij zoo lang voor het Hof gespaard is gebleven. Hij ruste in vrede. De advocaat-fiscaal mr. Royer,"sloot zich* na mens het parket aan bij de hartelijke en ge voelvolle woorden van den president. Daarna sprak mr. van der Loo als volgt: Namens de hij het Hoog Militair Gerechtshot ingeschreven advocaten zij het mij vergund, met een kort woord uiting te geven aan den eerbied, die ook de advocaten hadden voor het ontslapen lid, dan luitenant-generaal Collette en uw Hof deelneming te betuigen met het zware verlies, dat u door zijn verscheiden, zoo spoedig na het overlijden van den luitenant- generaal Quack, geleden heeft. Het contact, dat de advocaten met uwe leden individueel hebben is niet zoo groot als dat hetwelk bestaat tusschen uw leden onderling en op grond waarvan u, mijnheer de president, zoo juist zulke vleiende woorden over den be treurden overledene sprak. Maar toch is het mij mogelijk,, mij een denk beeld te vormen van de accuratesse en zorg vuldigheid, waarmede hij aan de beslissingen van uw Hof zal hebben medegewerkt op grond van de ervaringen, die_ ik zelf opdeed. Toen immers in de mobilisatie generaal Col- letta de eervolle delicate opdracht kreeg, een onderzoek in te stellen naar de werking van den geneeskundigen dienst bij het leger, was ik er persoonlijk van getuige, met welke nauw gezetheid hij zich van zijn moeilijke opdracht kweet. Ik heb toen gezien, hoe geen moeiten hem te veel waren, en hij zich, op een leeftijd, waar op de meeste officieren reeds het otium cum dignitate genieten, niet onzag, 's ochtends vroeg onverwacht bij bet ziekenappèl te ver schijnen en tot in bijzonderheden na te gaan, of alles wel in orde was en goed voor de zieke militairen gezorgd werd Voeg ik hier nog aan toe, met wolke opge wektheid en belangstelling hij steeds de ver. hooren en pleidooien volgde, dan moge u er van verzekerd zijn, dat zijn nagedachtenis ook bij de advocaten in hooge eere zal blijven. Hij ruste in vrede. DE OVERLEDEN PORTUG-EESCHE GEZANT. Geeu overbrenging naar zijn land Naar het „Vad." verneemt, zal het stoffelijk overschot van graaf de Martens Ferrao, den overleden Portugeeschen gezant bij het Neder- landsche hof, vermoedelijk niet naar zijn land worden overgebracht. De familie heeft op een daartoe door haar aan de Portugeesche regeering gezonden ver zoek nu twee maanden geleden geen enkel ant woord ontvangen en concludeert hieruit, dat de •Portugeesche regeering zich niet met het trans port van het stoffelijk overschot van den over leden ambassadeur wil belasten. Daar de nagelaten betrekkingen weldra ons land zullen verlaten, Is het hoogst waarschijn lijk, dat het stoffelijk overschot van graaf de Martens Ferrao op het Katholieke Kerkhof aan de Kerkhoflaan in Den Haag zal worden begra ven, waar het thans tijdelijk in de arcade la bijgezet. Aan het verslag over 1927 ontleenen wij: Gedurende het afgeloopen boekjaar was de vennootschap geregeld voorzien van normale opdrachten, waardoor een deel der voorradige postapparateu kon worden geliquideerd. Over het restant dezer apparaten, welke in verband met de bekende maatregelen van het hoofdbe stuur der P., T. en T. thans niet meer door par ticuliere installateurs mogen worden aange bracht, worden met genoemden dienst onderhan delingen gevoerd. Wij meenen te mogen ver wachten, dat uit hoofde van dezen voorraad geen verliezen van beteekenis zullen ontstaan. Na aftrek der verschuldigde dividendbelasting ad 1086 kan van de winst over 1927 het restant ad 13.222 op nieuwe rekening worden overge bracht Te zaraen met het reeds aanwezig saldo ad 26,116 bedraagt de onverdeelde winst dan 39.338. Het pand waarin de werkplaatsen enz. zijn gevestigd, kon tot een billijken prijs in eigendom worden verkregen. Met het oog op de belang rijke bezuiniging, die daardoor ontstond, werd tot aankoop van het pand overgegaan. Na een interne afschrijving uit toevallige baten be draagt de boekwaarde 60.000, DIVIDENDBETALING GESCHORST. Mr. Jürgens heeft in korf geding bij de a president der Rechtbank te Breda gevorderd, dat de uitbetaling van dividend en tantièmes zal worden geschorst totdat over de rechtsgel digheid der op de gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders genomen besluiten door een binnen een korten termijn in te stellen rechtsvordering zal zijn beslist. De Hollandsehe Kunstzijde Industrie heeft verklaard, tegen deze schorsing der bedoelde uitbetalingen op deze wijze geen bezwaar te hebben, en zich mitsdien aan het oordeel van den president gerefereerd. De president heeft bij vonnis van 23 Mei 1928 de vordering toe gewezen. INTERIM DIVIDEND 3>/2 PCT. De Raad van Bestuur der Margarine Unie te Rotterdam heeft besloten op 1 Juni e.k. over te gaan tot de uitkeering van een interim- dividend van 314 «P de 7 pet. cum. pref, aandeelen. PREMIEKEURING VAN MERRIëN. Te Breda had een premiekeuring plaats van merriën, type trekpaard, waarvan de uitslagen zijn: Tweejarige merriën, aangewezen voor de na tionale tentoonstelling: Anna de Bienfait van P. v. d. Mast, Teteringen; Ihma d'Opaal van P. Hazenberg, Oosterhout; Roze de Laboureur van C. Bastiaansen, Princenhage; Dora van L. Hermus, Hoeven; Nelle van J. Snoek, Tete ringen; Janeke van J. Konings, St. Maarteus- polder te Hoeven. Driejarige merriën (geen enkele word aange wezen voor de nationale tentoonstelling)de plaatsing is: Ivonne van J. Konings, Hoeven; Ivonne de Bienfait van kinderen W. van Hooij- donk, Bavel; Johanna van J. Wouters, Hulteu (Gilze); Dina van idem; Caline van P. Hazen berg, Oosterhout. Vier- tot achtjarige merriën: Colla van L. Hermus, Hoeven; Esther van de Schaapshoeve van P. Hazenberg, Oostenhout; Mina de Guer- rier van kinderen van Schendel, Wagenberg; Cora van Kruisland, van J. Koenraadt, Tete ringen; Dina van J. Lauwerijsen, Hoeven; Ceeile de Teteringen van P. Maessen, Teteringen; Nelly van A. Schoenmakers, Chaam. Negenjarige en andere merriën: Cora van J. Konings, Hoeven; Beauté van kinderen van Hooydönk, Bavel; Gesda van J. Konings, Hoeven. ALG. NED. ZUIVELBOND. Jaarverslag over 1927. Verschenen is het jaarverslag over 19fv van den Alg. Ned. Zuivelbond (F. N. Z.), waaraan het volgende ontleend is: Het aantal aangesloten fabrieken ging met 7 vooruit en bedroeg op 1 Januari 1928 451, waar van in GelderlandOverijssel 103, Friesland 84, Zuid-Nederland 107, Brabant 47, Drenthe 47, Noord-Holland 43, Groningen 13, Zuid-Holland 7. Het aantal verwerkte kilogrammen bedroeg 2.079.574.418 tegen 1.957.899.706 K.G. in 1926. De zaken der afdeeling Centrale Aankoop hadden een bevredigend verloop. De geldelijke omzet der afdeeling daalde van f 1.859.439.55 tot f 1.29S.214.05, welke verlaging voor een be langrijk deel moet worden toegeschreven aan de verlaging der steenkolenprijzen. De omzet aan goederen is bij sommigen gestegen hij an deren iets gedaald. Het resultaat der besprekingen met secre tarissen der aangesloten bonden over den gang van zaken bij de uitvoering van het Melkbesluit was, dat aan het bestuur van do F. N. Z. in overweging werd gegeven: a. aan de bonden een aanbeveling te geven om maatregelen te treffen tot uitvoering van de bepalingen van het Melkbesluit in eigen organisatie; b. er bij do Regeering op aan te dringen, dat er meer ruimte komt voor het inrichten van technische diensten op controlestations door de bonden en coöperatieve zuivelfabrieken. In het Duitsche Rijn- en Roergebied en voor namelijk in Keulen en omgeving bleken veel vuldig misleidende opschriften als „allerfijn ste Hollandsehe roomboter'' voor te komen op partijen vervalsehte boter van onbekenden oor sprong. In samenwerking met de Rijkszuivel- inspectie en het Rijkszuivelstation is een on derzoek ingesteld met het gevolg, dat eenige maanden later alleen te Keulen reeds tien pro cessen wegens boterknoeierij en het bezigen van misleidende opschriften aanhangig waren. Wat de zuivelprijzen betreft, wordt opge merkt, dat de gemiddelde boterprijs hooger was dan in het vorige jaar, de prijzen van kaas en melkproducten daarentegen lager. Een oor deel over den economischen toestand van het veehouders- eu zuivelbedrijf In 1927 is nog niet vast te stellen, doch afgaande op de index cijfers zou de conclusie te trekken zijn, dat het veehoudersbedrijf in 1927 in resultaat achter heeft gestaan bij 1926. DE POSITIE DER, RIJKS-WACHTGELDERS Een delegatie der ambtenaren op audiëntie bij den Minister Maandag werd een delegatie van den Centr. Ned. Ambtenaarsbond door den Minister van Financiën, voorzitter van den Raad van Mi nisters, in audiëntie ontvangen, ter nadere bespreking van de positie van de rijks-wacht gelders in het algemeen en die van de in bur gerlijken dienst herplaatste militaire wacht gelders in het bijzonder. De delegatie bracht onder de bijzondere aan dacht van Z. Exc. de moeilijke positie, waarin vele wachtgelders komen te verkeeren, doordat de wachtgeldtermijn afloopt, als gevolg waar van de herplaatsten terugvallen op het lage inkomeh, waarop zij in de nieuwe functie wer den te werk gesteld. Op ruimere toepassing van de bepalingen, welke der Regeering het reeht verleenen den wachtgeldtermijn te ver lengen, werd aangedrongen. Nog werd gewezen op de wenschelijkheid om herplaatste wachtgelders zoo spoedig mogelijk in een aan hun vroegere positie gelijke of gelijkwaardige betrekking te benoemen, welke wenschelijkheid met voorbeelden uit de prak tijk werd aangetoond. En eindelijk werd er bij den Minister op aan gedrongen te zorgen, dat, evenals reeds voor de burgerlijke en militaire wachtgelders hij af zonderlijke koninklijke besluiten geschiedde, door z.g. wachtgeld-gepensionneerdeu met overwerk verdiende inkomsten niet op het wachtgeld-pensioen worden ingehouden. Ten slotte werd verzocht wel te willen bevor deren, dat aan het Rijksinkoopbureau, naar het voorbeeld van andere rijksinstellingen, spoedig zou worden overgegaan tot verleening van vaste aanstellingen aan het schvijverspersoneel. CURSUSSEN IN MOTORKENNIS VOOR POLITIE-BEAMBTEN. Op 22 Mei is de door de K.N.A.C. georgani seerde cursus voor politie-beambten in Zuid-Hol land te Gorcum aangevangen. De eerste les werd bijgewoond door 30 rijksveldwachters en 10 politie-beambten uit Gorinchem. De 2e les had 's middags plaats en werd bijgewoond door 37 politie-beambten van de verschillende om liggende gemeenten en 7 Politie-beambten uit Gorinchem. Den volgenden dag, op 23 Med, werd door den voorzitter der K.N.A.C., den heer ir. E. L. C. Schiff, de cursus te Alphen aan den Rijn geopend. 's Morgens namen aan de eerste les 20 rijks- en 20 gemeente-veldwachters deel, ter wijl 's middags een eerste les gegeven werd, waaraan 44 gemeente politie-beambten der om liggende gemeenten deelnamen. De cursus voor politie-beambten in Limburg zal op 16 Juli een aanvang nemen. EIERENVEILING. De prijzen deT kippeneieren bedroegen 5.256.15 per 100, die der eendeneieren ƒ4,80— 5.15. MUZIEKCONCOURS „KUNST NA ARBEID". Zaterdagavond 8 uur wordt het Groot Na tionaal Muziekconcours, uitgeschreven door de Muziekvereeniging „Kunst na Arbeid", ter ge legenheid van haar 10-jarig bestaan, geopend met een concert, op het bekende Sportterrein aan de Noordvliet. Dit concert wordt gegeven door de jubileerende vereèniging, onder leiding van haren directeur de heer P. J. Wiest. Het programma, bestaande uit een 8-tal nummers, is speciaal voor deze gelegenheid in gestudeerd. De meeste dezer nummers zijn ge heel nieuw, d.w.z. nog nimmer door „Kunst na Arbeid" in het publiek uitgevoerd. Maandag (2e Pinksterdag) vangt om 11 uur v.m. de muziekwedstrijd aan. Door 22 muziek- veroenigingen wordt aan dit concours deelge nomen. Hieronder zijn 9 vereenigingen, die in de afdeeling uitmuntendheid eu de eere-a£- deeiing uitkamen. Tot besluit geeft de Harmo- deeling uitkomen. Tot besluit geeft de Harmo. nie „Meyerbeer" uit den Haag op dezen dag een avondconcert, aanvangende 8 uur. Reeds zal men 's middags de prestaties vau dit corps in de eere-afdeeling Harmonie kun nen hooren. Voor het Westland is „Meyerbeer" geen on bekende, aangezien op verschillende plaatsen in het Westland door haar reeds werd geconcer teerd. In Maassluis evenwel hebben wij deze ver- eeniging nog nimmer gehoord, zoodat haar op treden met belangstelling wordt tegemoet ge zien. Met nummer 100 van de Stcrt. werden verzonden afdrukken van de akten betref fende de Coöp. Vereeniging: No. 9029. Coöp. Malerij en Aankoopvereer.i- ging „Ons Belang", alhier. R. K. VOLKSBOND. In de Dinsdagavond gehouden jaarvergade ring werd door den secretaris, den heer J. G. Nientied het jaarverslag uitgebracht, waar aan het volgende is ontleend: De achteruitgang is tot staan gekomen. We kunnen zelfs een kleine vooruitgang boeken. Afgeschreven werden 25 leden n.l. wegens vertrek 10; bedanken 8, overlijden 5; royement 2, terwijl werden ingeschreven 33 nieuwe le den, zoodat we van 1 April 1927 van 323 tot 231 vooruitgingen. Het vergadertngbezoek ging wederom ach teruit. Het gemiddelde bezoek op de cursussen was 38. De financiën over 1927 gaven wel reden tot tevredenheid. De bezittingen op 31 December 1926 bedroegen ƒ9.767,03 en op 31 December 1927 ƒ10.165,38. Behalve de buitengewone ontvangst van ƒ270 dus een vooruitgang van ƒ128,35. De toestand in de vakafdeelingen laat zich iets gunstiger aanzien, die der fondsen geeft alleszins reden tot tevredenheid Ziekenhuis, fonds „St. Johannes de Deo". Aantal leden 250; ontvangsten ƒ462,41; uit gaven ƒ248,52; kapitaal op 31 December 1927 555,26. Ondersteuningsfonds ,,St. Martinus". Aantal leden 114; inkomsten ƒ1100,74; uitgaven ƒ1246,01; kapitaal-reserve ƒ2666,14%. Weduwensteun „St. Elizabeth". Ontvangsten ƒ319,45; uitgaven 282,50; reserve-kapitaal 3741,95Centrale Volksbank. Toestand op 31 December 1927 kapitaal-saldo ƒ15.380,44 op Dec. '27; rente ƒ439,71. Aantal boekjes 123. Op 31 Maart bedroeg het tegoed van spaarders 22.337,34. Hierna verkreeg het woord de heer C. L. v. d. Bilt, tot het houden van een Feestrede, ge titeld „Om den Encycliek". Spr. begint met er op te wijzen, dat er zoo weinig medeleven be staat met de organisatie. Zooals de sociale toestand eerst was, kon hij niet blijven en Paus Leo XIII begreep dit ten volle. Daarom stelde Hij de lijnen vast, hoe een christelijke samenleving zijn moest en dit deed Hij in zijn Encycliek. De paus sprak har de woorden over den toestand der werklieden, omdat het moest. Spr. noemt dan verschillende pioniers in on derscheidene landen, die al jaren lang ge. werkt hadden voor zich steeds uitbreidende sociale vraagstuk Leo XIII sprak van rechten en plichten en in verband hiermede behandeld spr. de uitgebrachte en besproken prae-advie- zen op den gehouden partijdag der R. K. Staatspartij en vraagt dan of de daarges,telde resoluties er ooit gekomen zouden zijn zonder de vereenigingen. Ook voor ontwikkeling zijn de bonden nood zakelijk. Leert daarom waardeeren wat er is en wordt gedaan en leeft mede met uw orga nisatie. Na hartelijk en dankbaar applaus spraken nog de geestelijke adviseur en de voorzitter" woorden van dank en propaganda. PORTRET WIJLEN BURGEMEESTER PRUIS Het crayon-portret van wijlen burgemeester Pruis, aan het gemeentebestuur geschonken door vereenigingen en corporaties te dezer stede is voorloopig geplaatst in de groote vergaderzaal van het Handelsgebouw, waar het vermoedelijk Wel een blijvende plaats zal vin den. VISSCHERIJ. Betaald werd gisteren aan den afslag voor; Rolmaatsjesharing ƒ3.20 a ƒ8,10 per kantje; zoutevisch 68; keelen en lippen ƒ205,80 per ton. Vertrokken ter beugvisscherij VL 172 C. Poot VL 217 M. Poot VL 80, C. v. Oosten; VL 50, D. v. Santen; VL 29 S. Broek; VL 196 A. Vis ser. Vertrokken ter haringvangst MA 110, A. Visser. TE ROTTERDAM. t Woensdag- 23 Mei n.m. 2 uur. Eindafslag. 1. Pand en erf, Dirk Smitsstraat 65, in bod op 10.100, f 10.100 verk. II. 1. Pand en erf, Bergweg 160 a, b, in bod op 18.400. 2. Pand en erf, Tuinderstraa.t 26, a, b, in bod op 11,900, beide daarop gek. Voorloopige afslag. III. Heerenhuis en erf met tuin etc., „Huize Janny", te Hillegersberg, Straatweg 160. Trek geld 20.400. IV. 1. Pand en erf, Sophiastraat 46. Trekgeld 9.200. 2. Pand en erf, Sophiastraat 48. Trekgeld 9.300. 3. Dubb. pand en erf, Sophiastraat 50 en 52. Trekgeld 14.000. 4. Vrij huis en earf e.s. te Overschle, Nassau- straat 5. Trekgeld 4.900. 5. Pakhuis en erf c.s. te Overschie, Oranje straat 20. Trekgeld 3.750. 6. Vrij huis en erf c.s. te Overschie, Oranje straat 22. Trekgeld 4.800. 7. Landhuis c.s. te Barendrècht, Dorpstraat A 220. Trekgeld 4.000. V. 1. Heerenhuis en erf, OudediJk 152. Trek geld 15.200. 24. 3 panden en erven, Honingerdijk 437 1-3, 439, 441 en 443. Trekgeld 10.500. 5. Pand en erf, Vasteland 7. Trekgeld ƒ12.100. 0 en 7. Pand en erf, Baan 178. en 180 1-2. Trekgeld 11.000. ROTTERDAM, 23 Mei. Do prijzen besteed aan de Coöp. Tuinbouwveiling „De Zuld-Holland- sche Eilanden" G. A„ aan den Persoonsdam waren heden als volgt: Eieren 5.405.80, bloemkool le srt. 2838, 2e srt. 1827, sla le srt. 3.407, 2e srt. 2—3, ales per 100 stuk3 rabarber le srt. 5.906.50, spinazie le srt. 6.2010.60, postelein le srt. 1215, per 100 kg., peen le srt. 2837, radijs le srt. 1.20 1.50 per 100 bos, slavellen 0.851.10 per kist. 2en Pinksterdag geen veiling. ROTTERDAM, 23 Mei. Veilingsvereeniging Vrije aardbeienveiling Charlois: spinazie 8.90 —11.70, id. bont 7.10—7.70, postelein 14— 16, stoofsla ƒ15—17 per 100 kg., sla le soort 5.207.30, 2e soort 2.803.50, bloemkool le soort 2533, 2e soort 1923, 3e soort 11— 18, komkommers le soort 2124, 2e soort 16 18, 3e soort 914, eieren 66.40 per 100 stuks, selderij 2.503.60, peen le soort 22 26, 2e soort ƒ10.12, pteerselie ƒ4.105.70, uien 2.602.80, radijs 1.202.20, rabarber ƒ6 7.70 per 100 bos, zuring 3428 ct, per kist. ROTTERDAM. 23 Mei. De prijzen heden be steed aan de Coöp. tuinbouwveiling Rotterdam en omstreken G.A. waren als volgt: Eng. kas- komkommers le soort 2327, 2e soort 1622, 3e soort 1116, pl. gl. komkommers le soort 2134, 2e soort 1427, 3e soort 1110 per 100 stuks, komkommerstek 12-13 et. per kg., sla kardoes le soort 4.406.70, 2e soort 2.10 3.90, sla meikoning 410.90, 2e soort 2.60 7.20 per 100 krop, slavellen ƒ1131, spinazie 3.9013.40 per 100 kg., bloemkool le soort 18 42, 2e soort 1329, uitschot 3.9017 per 100 stuks, peen la soort 1231, 2e soort 6 14, rabarber 35 per 100 bos, tomaten A 35 38 ct., B 3235 et., C 2932 ct. per pond, postelein ƒ713 per 100 kg., radijs ƒ1.50 per 100 hos, snijboonen 1.101.15, id. stek 85 ct. per kg., selderij 2.904.30, pieterselie 58, per 100 bos, andijvie 4.70, 2e soort 1,80 per 100 krop, spitskool 14 per 100 kg. ZWIJNDRECHT, 23 Mei. Groenten- en fruit veiling: aardbeziën le soort 46—67 et., 2e soort 1232 et. per pond, bloemkool le soort 2637, 2e soort 14—26, 3e soort 5—15 per 100 stuks, bosuien 1.403 per 100 bos, groene komkom mers le soort 24—32, 2s soort 14—18, 3e soort 12. Per 100 stuks, kropsla le soort ƒ2.30 —9.40, 2e soort 1.900—3.50 per 100 krop, stoof sla 11—19 ct. per kg., pieterselie ƒ4.20—7.70, per 100 bos, postelein 9—14 per 100 kg., prei 4.50 —8.10, raapstelen f 1.40—1.90, rabarber le soort 4.80—9.10, 2e soort 2.50—6, roode radijs 0.30 —1.70, id. witpunt ƒ1—2.50 per 100 bos, sel derij 15—46 ct. per dozijn, blad spinazie ƒ5— 8.10, id. knop 0.20—4.10 per 100 kg., tomaten 48 ct. per pond, wortelen 1731 per 100 bos, zuring 4—8 per 100 kg. HANSWEERT, 23 Mei. Geuasseerd voor 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Telegraaf 4, 10 en 16; st. —Charlois 8; Paris, de Block; Maria, Verschure; Rhenania, Claus; Energie, Klap; Confidence, van Nispen; Cosmopoliete, Pols; Nieuwe zorg, Huygen; HOORN: Novalis, Dijkema; LIES HOUT: Arsene, Heyntjens; DELFT: Stella Maris, Kroezen; st. Zeelands Luister; AMSTER DAM: st. Amstel 9; st. Amstel 4; Maria, de Winde; VENLO: st. Catharina; OUDE TONGE: st. De tijd zal 't leeren; ALKMAAR: Geertruida Maas; IJMUIDEN: st. Oome Hein; SLIE- DRECHT: Zuid Holland, v Dijk; DEN HAAG: Angele, Durinck; MEPPEL: st. Spes; DOR DRECHT: Nooit gedacht, Nagtegaak; Lokon,; Klaassen; Belia, van Doodewaard; Marie José, van Doodewaard; Gerpetro, Ketelaar; Raja, Cor- nelissen. DUITSCHLAND: st. Rijn Schelde 6; Aman- dus, SchoenmakersCharles, Tronkqp; Saint Theresia, Vermeulen; Flandria, Willems; Mis souri, Wijckmans; Willem Johan, Bezemerj Scaldis, Rocktus; Koln 44, Anstaat; Johanna, Buriks; Leonie, ten Cate; Emma, Verduyn) Naphta 3, Kuhne; Marcel, Heyntjes. BELGIë: st. Telegraaf 3; st. Amstel 8; st. Jo hanna; st. Cornelia; st. Jacoma; st. Spes Sa- lutis; Elisabeth, Schmidt; Alblasserdam, Schef- fers; Vertrouwen, Otjens; Jules, Cauwenbergh; Donatus, Zimmerman; Teniers, van Heygen; Luik 16, Dierekxens; Diane, Mettlach; Relique, Wijckmans; Petrus, Wljclemans; Thaddea, Heemskerk; Koln 23, Leutz; Koln 22, Albers; Clasina, Doorbach; Jurgens 8, Roding; Clemen tine, van Dinteren; 2 Gebroeders, Romers. LOBITIï, 23 Mei. Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: i ROTTERDAM: st. Noordkaap; Lena; Mol 10; llydra; Cor, Heyboer; Petronclla, van Steen; jlissein, Stumph; 3 Gebroeders, de Bruyn; Louis,1 lie Ridder; Franconia, Leunis; Willibald! Röck- jier; Asteroth 4, Lenz; Joseph Friedrich, Adler; Mea Vota, van Scliöll; Werner Hildegnrd, jlchlode; Anna, Graff; Sehwizerland, Schmitt;, tiibilla, Iloenderop; Richard 3, Wanders; Anna Gertrud, Gestmann; Anna Karl, Brilmayer; ■Urania 2, Erlent>ach; st. Limburg la; Elisabeth;' [Norvi; Hekla; Droma; K. Vaart 16; Vanir; jGrimnir; Fiat 7; Asgard; Wangard; Katla; jAgnard; Escaut 2; St. Odile; Eseaut 1; Credo; Jega; Holland; Fantho 12, Weichel; Anna, v. d. Pluym; Tabanan, Fittler; Wieringen, Huis man; Luik 19, Faop; Allou, v. Essen; Petrus Antonius, Zwaans; Florus, Houthaan; Avantl 2, Weigardt; st. Wewa; Pro et Contra; Emma; Strassburg; Themis, Knapp; Sancta Theresia, v. Ballegooy; st. Willem 3; Wacht 4; Lion; Wacht 5; Harmonie 2; Joma; Barema; Am sterdam: Gerardus, Gerritsen; Supru, de Poorter; Wijkdienst 4, v. d. Velde; st. Klein- wnk; Zuid-Holland, Vonk; Jannetje, Dekker; Kanaalvaart 2, Wigger; Babiusa, Tresch; TER- NEUZHN: Maria Wilhelmlna, van Boeltel; APELDOORN: Vitesse, Buisman; SIRJANS- DAND: de Hoop, Beukelaar; VENLO: Maria, Nuy; ARNHEM: Binigkeit, Scbmitz; Alexan- drina, v. Lier; Elisabeth, v. Leersum; UTRECHT, Door Gunst verkregen, Haas; Alida Cornelia,! Tange; HURWENEN: Risico, Peters; MEP PEL: Dwaal Ik wacht U, Hoeksma; T1EL: i 'Jansje, Brevoord; LOBITH: St. Raplhael, En- jgelaar; GIESBEEK: de Hoop, Kutjes; GO- iRINCHEM: .St, Antoine, Janssen; DEE3T: Stel la, de Jong; VEGHEL: Jacoba, v. Veen; ENK- HUIZEN: Clazina, Goedhart; VLAARDINGEN;; (Assam 1, v. Gameren; Catharina, Visser; DE STEEG: Nenuphar, v. d. Kamp; BEEK EN' (DONK: Soli Deo, Vermeulen; HEENVLIETs Niets bestendig, v. Drie»; LEMMER: Hansen Neuenburg', Gall; KORWEERDERZANDCor- ma, Verhulst; WINSCHOTEN: Reval, Bietze; OUD VOSMEER: Spes Salutis, Theunissen; .OUDE RIJK: Johannes, van Dijk; NEDER- HASSELT: Johanna Geertje, v. Trlcht; NE- DERHEMERT: Resnova, de Bie; ENGELEN:: de Hoop, Pieterse; HEERENVEEN: Dank baarheid, Drent; ZWOLLE: Spes Salutis, Brink;. HEINENOORT: Maria Christina, Vogel; Geer truida Jacoba, Vogel; STREYBNSAS: Neptu- nus, Vogel; Adriana, Ursinus; BONGENAAR: Verandering, Vonk; KORTGENE: Jobina, Klop; OUDERKERK: Johanna, Trouwborst; OUDE WETERING: Hoop op Behoud, v .d. Ham; BONGENAAR: Jenny, Potters; ZOETERWOU DE: Haja, Wieringa; ZWAMMERDAM: Door Vertrouwen, Terlouw. KOPENHAGEN: st. Ilse Reiehel. BELGIë: Blanche, Bruyneels; Eliza, Maas; Bemadotte, Klein; Pallas, Marx; St. Anna, Marx; Ansgar, Haas; Romulus, Timmerman; Java, v. d. Abeele; Transport 34, Boschman; Poolster, Borms; Clementine, WijkmansJenny,- Meirlaen; Ostrea, Krüger; Blücher, Bakker; Milo, Moray; Diane, Mettlach; Atalante, Her mann; Equateur, Pouch; Florantina, Mercltx; Cornelia Maria, Wekkee; Maehiensteen 22, Dob belaars; Onderneming, Koster; Elsje, Wakkee; Trois Freres, Hamel; Helena, LarooyPolar, Butefur; Union, Muller; Cornel, Smits; Ema nuel, Smit; Anna, Kreutsehon; Dusseldorf, Beckhaus; st. Donar; Alecto, Wagner; Amedie, de Ridder; Valuta, van Beers; Arnold, Peulen; Irene, van Dongen; Louise, Breur; st. Montan 19; Montan 18, Kindt; Montan 3, Weylam; Teu- nis, Boele; Schwanhilde, van Ee; Maria, van Sabben; st. Bavaria; Ilos, Hartigh; Margaretha, Bulthuis; Caledonia, Witte. DUITSCHLAND: st. Fiat 8; Flandria; K. Vaart 14; Scahpe; Janna; Sambre; Sully;' D'Alembert; Meuse; Crescendo; Fiat 5; Maria Cornelia; Cornelis Adrianus; Johanna; Goliath; Vili; Walsum 1; Atalante; Progressus; Groa; Victoria; Rakata; Favorite; Fiat 1; Rein Ier;: Pasto; Nelly; Paul, Passman; Maria Anna, Maas; Willibrordus, Berkelman; Hubert 2, Ca- mermiann; Carl Robert, Raudenbusch; Re,y- nolds, Visser; Charlois 12, v. Ouwerkerk; Duett,' v. Diejen; Algeri, Liebmann; v. Dijck, de Jong; Kon. Wilhelmina, de Jong; Stad Dixmude, Ver vliet; Sani 12, Flori; st. Willem 1; Helena, Kuh- berg; Antinea, Fabig; Marnix 3, v. Minnen; Marcellus, Rouge; st. Pollux; Alma, Bijl; He- drina, Koenen; st. Leda; Unterweser, Mitkley;' Elise, Goob; ICoeln 56, 1-Ialm; Onderneming 6, v. Boven; st. Kromwijk; Prins Hendrik; Molen wijk; Koeln 12, Merz; Mannheim 69, Kleef Leendert, Jlskoot; st. Njord 1; Carolina Hen- riett, v. Megen; Energie, Bruyn; Pasteur, Be- zemer; Sani 9, Loonen; Ancor, Oost er waal)' Scarron, Hartenbach; Molenaar, Kempiaieers; Loge, Donzelaar; Theoderlchs, Bronkhorst; Ha- wart, de Roover; Rijn, Heynders; Hoop doet leven 3, Hoenderop; Oram, Gominera; Ostara, KuhnleDelsarto, Rennings; Brigitte, Klad- ders; Marienne, Elvé; Wills, Kirdorf; Stad Strassbourg, Liefbroer; Elisabeth, Fuchs; Jo seph, Möhligh; Regina 2, SellenslaghWilhel- jmine, Niobes; Carl Paul 3, Balek; Richard 4, w. Laak; Cosmopolite, Cleef; Plonia Pieternella, teehippers; Anna, v. d. Sande; Walhalla, Mel- pen ;_Deus Regit 2, Tullemans,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 6