HOOGER! SNELLER! iSTERKER! HET VOETBAL-TORNOOI ZATERDAG 26 MEI 1928 TWEEDE BLAD PAGINA 3 DE WEDSTRIJDEN VAN DE EERSTE RONDE DE GESCHIEDENIS DE KRACHTSVERHOUDING DUITSCHLAND—ZWITSERLAND HET ZWITSERSCHE VOETBALELFTAL. HET WEDSTRIJDPROGRAMMA, DE SPELEN EN DE FILM ADE Het voetbal behoort niet tot de spanen die bij de eerste Olympische Spelen van den modernen tijd op het programma voorkwamen. Athene, Parijs noch St. Louis kregen het bruine monster binnen hun muren, de viering der IVe Olympiade te Londen 1908 omvatte het eerste voethaltornooi. Dat „Koning Soccer toen zijn gracieuzen intocht kon doen, dankte hij niet zoozeer aan de sympathie, welke zijn persoonlijkheid op de toenmalige kopstukken van het Internationaal Olympisch Comité ver mocht te maken, maar meer aan de noodzake lijkheid die zich bij de vorige Spelen had op gedrongen ooi wat meer geld in 't laadje te krijgen, wilde men niet steeds met een finan cieel deficit het plechtige sluitingsfeest vieren. Het voethal, dat In die jaren reeds zich in groote populariteit mocht verheugen, moest in dat opzicht dienen als „pièce de resistance" voor den penningmeester en als we ons niet lieel erg vergissen, zal het ook dit maal in Amsterdam bij de raming der inkomsten ten minste een niet onbelangrijken post op de begrooting innemen. In 1908 was de deelneming nog vrij matig; buiten-Europeesche staten waren niet ver tegenwoordigd. Zes landen schreven in, waar van Frankrijk met twee elftallen, terwijl Hon garije nog verstek liet gaan. Het tornooi werd gespeeld tussohen Engeland, Zweden, Neder land, Denemarken en Frankrijk A en B, In de eerste ronde waren de uitslagen: "Enge landZweden 121, NederlandHongarije Hongarije niet opgekomen, Denemarken Frankrijk B 90.. De tweede ronde leverde de volgende resultaten: EngelandNederland 4O DenemarkenFrankrijk A 171. In den eind strijd wou Engeland met 20 van Denemarken on voor den derden prijs zegevierde Nederland met 2—0 over Zweden. De uitslag was dus: 1. Engeland, 2. Dene marken, 3. Nederland. De Stocküolmsche Spelen in 1912 brachten 11 landen in het veld. In de eerste ronde wer den de volgende resultaten verkregen: Fin landItalië 32 (na verlenging), Nederland Zweden 43 (na verlenging), Oostenrijk Duitschiand 51. De tweede ronde: Engeland -—Hongarije 70, FinlandRusland 2—1, De nemarken—Noorwegen 70, NederlandOos tenrijk 31. In den halven eindstrijd sloeg Engeland Finland met 40 en Denemarken Nederland met 41, terwijl in de finale Enge- land zegevierde met 42. In de ontmoeting voor den derden prijs klopte Holland Finland met 90. De uitslag was dus: 1. Engeland, 2. Dene marken, 3. Nederland. De Olympische Spelen van Antwerpen in 1920 vereenigden 14 landen in het voethaltornooi, Egypte was de eerste niet-Europeesche natie die zich hier mengde in den strijd. De resul taten luiden: eerste ronde: Tsjecho-SIowakië Joego-Slavië 70, NoorwegenEngeland 31, ItaliëEgypte 2—1, Spanje—Denemarken 1—0 NederlandLuxemburg 30, ZwedenGrieken land 90; tweede ronde: Tsjecho-SIowakië Noorwegen 40, Frankrijk—Italië 31, België —Spanje 31, Nederland—Zweden 54 (na verlenging); halve eindstrijden: Tsjecho-SIo wakiëFrankrijk 41, BelgiëNederland 30. In de finale, toen België met 20 voor stond, staakten de Tsjechen nog voor de rust den strijd wegens een geschil met den scheids rechter. Daarop word een soort competitie in elkaar gezet om te beslissen over den tweeden en derden prijs, welke eindigde met een 20 overwinning van Spanje op Nederland. De uitslag werd dus: 1. België, 2. Spanje, 3, Nederland. De Olympische Spelen van 1924 te Parijs sloegen het record, wat het aantal deelnemers betreft: 22 landen waren vertegenwoordigd. De resultaten wareneerste ronde: Uruguay Joego-Slavië 7—0, AmerikaEstland 1—0, Zwitserland—Lithauen 90, Tsjecho-SIowakië Turkije 52, ItaliëSpanje 1—0, Hongarije Polen 50; tweede ronde: UruguayAmerika 3—0, Frankrijk—Letland 7—0, Nederland— Roemenië 60, IerlandBulgarije 1—0, Zwit serlandTsjecho-SIowakië 10, ItaliëLuxem burg 2 0, ZwedenBelgië 81, Egypte Hongarije 3 -0; derde ronde: UruguayFrank rijk 5 1, NederlandIerland 21 (na ver lenging). Zwitserland—Italië 2—1, Zweden— Egypte 50; halve eindstrijden: Uruguay Nederland 2—1, Zwitserland—Zweden 2—1; finale: Uruguay—Zwitserland 30. Om den derden prijs kampten Zweden en Nederland. De eerste wedstrijd eindigde met 1—1, zoodat moest overgespeeld worden, den tweeden won Zweden met 31. De uitslag werd dus: 1. Uruguay, 2. Zwitser land, 3. Zweden. Had men aanvankelijk op een twintigtal deelnemers aan het Amsterdamsche tornooi gerekend, ten slotte blijkt dat 17 naties kaar vertegenwoordigende ploeg in het veld zullen zenden. Hiervan spelen Chili en Portugal in de voorronde om tot een even aantal van vier maal vier tegenpartijen te komen. Bij gelegen heid van de loting hebben we reeds in enkele trekken onze meening over de krachtsverhou ding gegeven, De prestatie door Uruguay in Parijs geleverd, wijst dit land aan als een der sterkste ploe gen. De kleine nederlaag, welks Nederland ónder een noodlottigen samenloop van om standigheden (de scheidsrechter!) tegen haar heeft geleden, doet aan dit feit niets af: de spelkwaliteit der Urugueezen te Parijs was superieur. Onder haar mededingers bèvindt zich dit maal Argentinië. De resultaten, welke dit land behaalde, wijzen er op dat het zeker niet voor haar Zuid-Amerikaansche buurlui behoeft on der te doen. In het vorig jaar kwamen deze staten vier keer tegenover elkaar. Op 17 Juni 1927 speelde Argentinië te Montevideo, de hoofdstad van Uruguay, tegen het vertegen woordigend elftal van dit land om den Targe Newtonbeker en won met 10. Een maand later was het resultaat voor den Newton-beker niet anders. Op 30 Augustus van het zelfde jaar echter zegevierde Uruguay in Buenos- Ayres, de hoofdstad van Argentinië, met 10, doch op 20 November 1927 troffen de landen elkaar voor het kampioenschap van Zuid-Ame- rlka op onzijdig terrein te Lima en nu won Argentinië weer en was 32 de uitslag. Wanneer op deze resultaten eenige voorspel ling mag gebaseerd worden, kan worden ver wacht dat de Argentijnen eveneens een uitne mend partijtje zullen demonstreeren. De iiee- ren komen in de eerste ronde tegenover de ploeg der Vereenigde van Noord-Amerika. Te Parijs hebben de Amerikanen geen te besten indruk gemaakt. Hun spel was meer op lichaamskracht dan op baltechniek gebaseerd; ze kwamen dan ook herhaaldelijk in botsing met de rechtspraak, die hun te forsche opvat tingen niet tolereerde. Ze wonnen met 1—0 van Estland doch verloren in de tweede ronde van Uruguay met 3—0. Wat de Amerikanen aanpakken, plegen ze goed te doen; we ver wachten dan ook dat ze terdege voorbereid binnen de lijnen zullen verschijnen en dat Argentine niet gemakkelijk de zege behalen zai. Chili, dat komt uit de streek waar het beste voetbal der wereld schijnt gespeeld te worden, al staat de kwaliteit beneden die van Argen tinië en Uruguay, lijkt ons wel in staat den wedstrijd tegen Portugal te winnen. Positief zijn we in deze bewering geenszins, daar we niet precies van de kracht dezer Amerikaan- sche editie op de hoogte zijn. Van Portugal weten we dat het op 29 Juni 1927 te Madrid met 20 van Spanje verloor, doch op 8 Janua ri van dit jaar te Lissabon met 22 tegen dit land .gelijk speelde, in dezelfde gemeente op 15 April j.l. met 41 over Italië zegevierde, op 29 April te Parijs tegen Frankrijk met 11 deelde, terwijl het resultaat van een ontmoeting met een ploeg van Argentijnsche Olympische Spelers op 1 April te Lissabon 00 was. Uit welke cijfers blijkt, dat Portugal niet laag verdiend te worden aangeslagen. België zal met Luxemburg niet te veel moeite hebben, hetgeen trouwens in de bedoe ling ligt van de Groot-Hertogdommers, die speciaal de Olympische tornooien afreizen om te leeren. Wanneer dus de krachten hun ten eenen male ontbreken, valt toch de goedé wil te prijzen. ZwitserlandDuitschiand belooft Maandag een spannende wedstrijd te worden. De Ger manen, die te Parijs waren uitgesloten, wen- schen de rest van de wereld te toonen dat zij ook op sportgebied een voorname rol kunnen spelen. Ze hebben zich ter dege voorbereid en Nederland heeft meermalen ondervonden dat ook zonder deze bijzondere preparatieven de Duitschers in het voetballen voorwaar niet de minsten zijn. We slaan hun ploeg dan ook wel iets hooger aan dan de Zwitsersche. De Hel- vetianen wonnen in Parijs den tweeden prijs, zijn dus verplicht een goed figuur te slaan en zullen daartoe ongetwijfeld hun beste krach ten inspannen. Maar dat groote verschil van klimaat en die atmosferische invloeden, als die maar geen rol spelen! Nederland en Zwit serland weten daar elkander heele verhalen van ondervinding en ervaring over op te han gen. Onze Zwitsersche correspondent geeft hieronder nadere bijzonderheden over de kwa liteit van het elftal. Van Egypte—Turkije nemen we eerstgenoem de als sterker aan. Niet dat de annalen van de voetbalgeschiedenis van beide landen voor ons open liggen, maar we baseeren ons gevoe len louter op het feit dat de bewoners van den Nijl in 1924 te Parijs met 30 Hongarije wis ten te kloppen. Van Turkije weten we dat ze bij die gelegenheid met 52 door Tjecho-Slo- wakije verslagen werd, voorts op 17 Juli van het vorig jaar te Sofia met 3—3 tegen dit land gelijk speelde en op 8 April 1928 te Zagres van Joego Slavië met 21 verloor. De a.s. Dinsdag belooft een geanimeerden wedstrijd tusschen Italië en Frankrijk, waarin het enthousiasme hoog zal oplaaien. Gaan we de resultaten na, door beide landen be haald in de periode, welke ligt tusschen 1 Januari 1927 en 1 Mei 1928. Wat Italië betreft: op 30 Januari 1927 een 51 overwinning tegen Zwitserland te Genève, op 20 Februari te Mi laan een gelijk spel (2—2), tegen Tsjecho- Slowakije, op 17 April een 51 meerderheid met bet B-elftal tegen Luxemburg te Esch, een 31 zege met het A-elftal op denzelfden dag te Torino tegen Portugal, een 21 overwin ning op 23 April te Dublin tegen den Ierscben Vrijstaat, 'n puntenverdeeling (3—3) den volgen den dag tegen Frankrijk te Parijs op 29 Mei te Bologna een 20 zege op Spanje, op 23 Octo ber te Praag 22 tegen Tsjecho Slowakije en dan op 6 November een 0—1 nederlaag te Bologna tegen Oostenrijk. Den eersten dag van 1928 versloeg Italië te Genua Zwitserland met 32, op 25 Maart te Rome Hongarije met 43; op 15 April verloor het te Lissabon in- tusschen met 41 van Portugal en op 22 April werd te Gyon tegen Spanje met 1—1 gelijk gespeeld. Een behoorlijke staat van dienst, alles bijeen genomen. Nu Frankrijk: op 13 Februari 1927 (B-elf tal) te Lyon een 52 zege op Luxemburg, op 13 Maart een 4—0 nederlaag te Lissabon tegen Portugal, op 24 April te Parijs een gelijk spel met Italië (33), op 22 Mei een 41 nederlaag te Parijs tegen Spanje, op 26 April te Parijs 06 tegen Engeland, op 13 Juni een onder gang van 1—13 te Budapest tegen Hongarije. Toen had men er voor 1927 genoeg van. Op 21 Februari 1928 wonnen de Franschen met 40 te Parijs van Noord-Ierland, op 11 Maart verloren ze te Lausanne met 43 van Zwitser land, op 15 April te Parijs met 23 van Bel gië, het B-elftal w;on op denzelfden dag te Esch met 31 van Luxemburg, terwijl op 29 April te Parijs tegen Portugal met 11 werd gelijk gespeeld. We honden het maar op Italië, dat bovendien op hoog bevel van Mussolini wel moet winnen. Joego Slavië pleegt zeer ongunstig te loten. Te Antwerpen kwamen de Serven dadelijk tegenover Tsjecho-Slowakije, de latere finalis ten, en werden met 70 buiten gesloten; vier jaar later kwamen ze te Parijs in hun eersten wedstrijd tegen Uruguay en was een even zware nederlaag hun tot, We hopen voor hen, dat ze het te Amsterdam er beter zullen afbren gen doch een kans tegen den overwinnaar van ChiliPortugal kunnen we hun niet geven. Over Argentinië en de Ver. Saten spraken we reeds. Van Mexico weten we, althans wat de voet balprestaties aangaat, te weinig af om het met Spanje te vergelijken doch voorloopig nemen we de Spanjolen als favoriet. Rest nog Nederland in verband met Uru guay. Waarop we nader terugkomen. (Van onzen Zwitserseken correspondent.) De Olympische wedstrijd DuitschiandZwit serland a.s. Maandag in het Stadion zal zeker van de vier wedstrijden, die het Pinkster- programma uitmaken, de meeste belangstel ling trekken, zoowel bij het Nederlandsche publiek als bij de sportvrienden van geheel Europa. Het zal toch de strijd zijn tusschen hen, die in 1924 na moeizamen strijd door fraaie overwinningen op de Tsjechen, de Italianen en de Zweden den officieuze» titel van „kam pioen van Europa" veroverd hebben, de Zwit sers, en hen, die zeker beliooren tot de ernstig ste candidaten voor den nieuwen, officieuzen Europeeschen kampioenstitel, de Duitschers, die mede in verband met de ongelukkige loting van Nederland tegen Uruguay, door een over winning op de Zwitsers vermoedelijk nog slechts Italië als ernstigen concurrent voor het Euro- peesch kampioenschap zouden te dulden heb ben. Tenzij de volgende loting Duitschiand tegen Uruguay doet vallen! De wedstrijd tusschen Duitschiand en Zwit serland kan een der fraaiste van de Olympische Spelen worden. Ik weet het: in Nederland heeft men nog steeds niet al te hooge gedach ten van de spelsfcerkte van Duitschiand, wo-rdt vooral hun gave om de noodige doelpunten te maken, niet bijzondei' groot geacht. Tot voor zes weken deelde ook ik dit gevoelen over de onvoldoende doeltreffendheid (het is, alsof dit woord voor voetbal-beschouwingen uitgevonden is!) der Duitschers, doch na het op 15 April te Bern tegen Zwitserland gespeelde spel oor deel ik anders De Duitschers hebben toen blijk gegeven van grooten vooruitgang en het was niet zoozeer een ongebruikt laten van geboden doelpunt-gelegenheden, als pech en het schit terend verdedigen van Ramseyer en Séckehaye, dat de hoofdoorzaak was, dat de Duitschers slechts 3 doelpunten maakten in plaats van 6, zooals de Zwitsersche pers eenstemmig er kende dat de Duitschers wel verdiend hadden. De duizenden in het Stadion zullen zien, dat niet alleen de beroemde linkervleugel der beide Hoffmann's voortreffelijk speelt en gevaarlijk voor het doel is, doch dat de nieuwe rechter vleugel AlbreehtHornauer haast nog beter is en dat het geheel wordt tezamen gehouden door Pöttinger, die een even schitterend spel- verdeeler als geweldig schutter is! Een herhaling van Duitschland's overwin ning op Zwitserland te Bern, die veel grooter had kunnen zijn dan de cijfers van 32 aan duiden, zou ik dus met volle gerustheid dur ven voorspellen, als ik de Zwitsers niet daarna veel beter had zien spelen, zoowel in den lan- denwedstrijd tegen Nederland te Bazel en voox-al in den wedstrijd j.l. Zondag te Genève tegen de Engelsehe voetbalkampioensclub Ever- ton, die slechts met 32 won, en ditmaal was die 32 cijferuitslag niet geringer dan inder daad verdiend! Zwitserland zal a.s. Maandag tegen Duitsch iand in het veld komen met een elftal, dat niet te vergelijken is met dat, hetwelk op 15 April zoo beslist de mindere van Duitschiand was. Want de geheele Zwitsersche middenlinie zal een andere en veel hetere zijn, terwijl In de voorhoede de oud-internationaal Dietrich weder voor Zwitserland middenvoor zal spelen en bovendien de linksbinnen Abegglen in de laat ste weken weder een spelvorm beeft bereikt, die wel heel erg gunstig afsteekt bij de on gelukkige vertooning, die „het kleine wonder van Parijs" op 15 April te Bern tegen Duitsch iand te zien gaf! Het eenige, dat allen, die Zwitserland gaarne de overwinning zouden toewenschen, nog met bezorgdheid ten aan zien van het spelpeil vervult, is de omstandig heid, dat de Zwitsers nog nimmer In Amster dam goed hebben kunnen spelen. Doch gelukkig is dit nog geen bewijs, dat zij ook thans zullen teleurstellen. Want bij den eersten wedstrijd Nederland-Zwitserland te Amsterdam was het een geweldige Zuidwesterstorm, die de Zwitsers van streek bracht, en daarna bij den tweeden wedstrijd de loome, vochtige, mistige November- atmosfeer, die hen drukte. In den derden wed strijd was Zwitserland verplicht geweest met zooveel invallers naar Amsterdam te komen, dat van dat elftal heusch niets moois te ver wachten was! Thans echter zullen de Zwitsers „au grand complet" den strijd aanvaarden en als het weder ditmaal eens geen booze parten speelt, mag men zeker wel hopen, dat het Nederland sche publiek eindelijk eens de Zwitsers, die reeds Vrijdag te Amsterdam zijn aangekomen om zich te acclimatiseer®», in hun besten vorm zal zien. Dat zij dan tot heel wat goeds in staat zijn, heeft de wedstrijd Zondag j.l. tegen Everton bewezen. Want na een slecht begin, voorname lijk aan de fouten van den invaller De Weck in de verdediging te wijten, hebben de Zwit sers het laatste uur zich werkelijk de gelijkeu- in-kracht van de Engelscken getoond, ondanks het verschil in balbeheersching, waarbij de Engelsehe beroepsspelers natuurlijk nog steeds een grooten voorsprong hebben! Bij de Zwitsers zal men in de eerste plaats dén jongen eerst 20-jarigen Geneefsohen stu dent Séckehaye in het doel kunnen bewonde ren. Hij is van een beweeglijkheid, die men bij weinig doelverdedigers aantreft. In Spanje werd hij verleden jaar voor het eerst als nationaal doel verdediger voor Zwitserland ge probeerd, en het was terstond aan hem groo- tendeels te danken, dat de nederlaag voor Zwit serland tot 1—0 beperkt bleef'! Zelfs de Span jaarden waren enthousiast o-ver Séchehaye's spel, ofschoon men in het land van Zamorra toch wel weet, wat doelverdedigen is! De Zwit sers kunnen op Séehehaye vertro-uwen, zooals wij dat op Van dei' Meulen doen kunnen! Vooral zijn prachtig wegvuisten van gevaarlijke corner- voorzetten is schitterend. Zijn stijl wordt alge meen geprezen. In het verdedigende achtertrio, waar de aan voerder van het Zwitsersche elftal Ramseyer een tweede speler van internationale klasse is, zal helaas misschien één zwakke plek zich voor doen: de reekter-achterspel Facchinetti (Can tonal, Neuchatcl), die als invaller zal moeten optreden voor Dubouchet, die niet naar Am sterdam kon gaan, en voor Jiiggi III, die nog niet heelemaal van een opgeloopen verwonding genezen is. Facchinetti, een hoogblonde jonge knaap vol geestdrift, heeft op 15 April tegen Duitschiand in zijn eersten landenwedstrijd niet slecht gespeeld, doch was toch geen Du bouchet. Het reuzenwerk zal dus wel weder door Ramseyer moeten verricht worden. Zwitser- land's record-internationaal, die hard op weg is naar zijn 50en landenwedstrijd, is daarvoor gelukkig niet bang en is er aan gewend! De middenlinie is in staat, heel wat beter de voorhoede te steunen dan de vorige in id. denlinie op 15 April tegen Duitschiand. Fassler zou men zelfs het verwijt kunnen maken, dat hij wel wat al te veel de voorhoede ondersteunt en daardoor den rechtsbuiten der tegenpartij wat veel vrij spel laat. Het spel van Fassler is stellig ieders aandacht waard: de kleine doch desniettemin lichamelijk krachtige Ber- ner speler houdt van solo-kunststukjes. Zijn uiterst-snel starten zal iedereen opvallen, even als het pleizier en de handigheid waarmede hij, op den grond liggend, toch nog deD bal aan de tegenpartij weet te ontfutselen en reuzensnel opstaand ermede weet vandoor- te rennen! Juist Fassler is een man, om verwar ring te brengen onder de wetenschappelijker Duitsche spelers en daarom zal wel hij, en niet de Geneefsche speler Balteasberger, gekozen worden, om tegen Duitschiand mede te spelen. De beide andere middenspelers Pichler en dg Lavallaz zullen minder de aandacht trek ken, al zal men wel waardeeren de intelligente wijze ran spelen van Pichler, wiens eenige gebrek is dat hij te spoedig buiten adem ge- raakt, en het onvermoeide werken van De La vallaz, die echter te veel neiging tot hoofdza kelijk verdedigen heeft. Merkwaardiger wijze is thans de voorhoede eigenlijk het beste gedeelte van het Zwitser sche elftal, wat lang niet van ieder nationaal elftal kan gezegd worden! De vijf Zwitsersche aanvallers vormen thans een goed geheel en zijn bovendien ieder voor zich goede lndivi- dueele krachten! Ieder hunner is in staat plot seling door een prachtdoelpunt den wedstrijd, ten gunste van Zwitserland te beslissen. De linksbuiten Bailly, die allerminst een prachtige athletenfiguur bezit, is desondanks even snel als de veel meer een sportleven indruk maken de zwartharige Tschirren en heiden zijn, of schoon met geheel andere spel-methoden, even gewaardeerde krachten In de voorhoede. Bail ly is de acrobaat, die, evenals Fassler, uit de zonderlingste standen den hal wegtrapt, de specialiteit in het nog op het laatste oogen- blik naar binnen voorzetten van een hal, waar van publiek en tegenpartij stellig meenen, dat bij „uit" zal gaan. Tschirren werkt met veel normaler methoden, speelt veel dogma tischer en eleganter, is herhaaldelijk de besta man op het terrein. Het binnentrio past zich waardig bij da uiterst snelle en zuiver voorzettende vleugel spelers aan. Jaggi, de jonge rechtsbinnen, de vierde van een reeks van broeders, die een paar jaar geleden het kleine Solothurn aan een eerste klasse-club hielpen, is ln de laat ste wedstrijden misschien de eenige, die aan achteruitgang van vorm lijdende bleek. Zijn prachtpraestaties uit den wedstrijd tegen Frankrijk en uit den eindstrijd om den Zwit- serschen beker, toen Jaggi zijn tegenwoordige club Servette de overwinning bezorgde, heeft bij niet meer bereikt. Hij is wat langzamer geworden, blijft te veel achter, houdt de voor hoede op. Daartegenover Btaat echter, dat hij nog steeds het beste schot in de voorhoede bezit, waardoor vrijwel geen wedstrijd voor bijgaat, zonder dat Jaggi een of meer doelpun ten maakt. De groote aanwinst der voorhoede is Die trich, de oud-speler van Servette, thans van Eintracht te Frankfurt, die ditmaal opnieuw voor zijn vaderland zal uitkomen. De midden voor van het Olympische elftal* te Parijs moge wellicht iets minder snel zijn geworden, zijn technisch kunnen is in Duitschiand nog ver meerderd. Het is thans een meer schitterend spelverdeeler dan ooit te voren! Eindelijk de kleine Abegglen, het „wonder van Parijs". Hoe deze speler plotseling zijn Parijschen vorm weder heeft terugveroverd, is iedereen in Zwitserland een wonder, maar het is in een paar weken gebeurd. Abegglen, met diens fraaie dribbelen en diens onverbe terlijk overzicht over het spel, Is ook ln de tijden van zijn achteruitgang van spelvorm toch nog steeds een der beste Zwitsersche voor hoedespelers geweest. Doch eerst de wedstrijd tegen Everton Zondag openbaarde ons, hoe Abegglen in werkelijkheid sinds Parijs wa3 teruggaan! Zondag, toen wij den Abegglen van Parijs terugzagen, met al die wilskracht, die in het kleine lichaam haast onbegrijpelijk is, met alle doorzettingskracht en technische meesterschap, met al het enthousiasme van Parijs, heeft Abegglen de hoop der Zwitsers doen herleven, dat Amsterdam wat Zwitser sche voetballauweren betreft, misschien toch niet al te zeer bij Parijs zal achterstaan! We laten hier het programma van de ko mende dagen volgen: Zondag 27 Mei, 3 uur: PortugalChili. 7 uur: BelgiëLuxemburg. Maandag 28 Mei. 2 uur: ZwitserlandDuitschiand. 7 uur: Egypte—Turkije. Dinsdag 29 Mei. 2 uur: ItaliëFrankrijk. 4 uur: Chili/PortugalJoego-Slavië. 7 uur: Argentinië—Ver. Staten. Woensdag 30 Mei. 2 uur: SpanjeMexico. 7 uur: NederlandUruguay. De voetbalwedstrijden, die Zondag beginnen, zullen evenals de andere wedstrijden van 28 Juli12 Augustus verfilmd worden door de L. V. C. E. Oorspronkelijk was de filmexploitatie op gedragen aan de Zwitsersche Maatschappij O. F. A., doch daai' deze Maatschappij haar ver plichtingen niet nakwam, moest er een nieuwe overeenkomst gesloten wonden. De L. U. C. E. zal medewerkers uit verschil lende landen voor de opnamen gebruiken, ter wijl het Olympisch Comité geen risico loopt, doeli voor een groot deel de baten van exploi tatie krijgt. Met de Hollandsche filmindustrie zijn ooit de onderhandelingen gevoerd, doch deze moes ten afspringen, omdat de eondities voor het Olympisch Comité te ongunstig waren. Door de mi afgesloten overeenkomst met do L. U. C. E. kan Iedere bioscoop ln Nederland de film yau de Olympische Spelen op haar programma brengen,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 7