's VAN K DE OLYMPIADE HET HOCKEY-TORNOOI HET VOETBAL-TORNOOI .1 DINSDAG 23 ME! 1928 ÊLAD SNELLER! HOOGER! cfo mKÊtrnmammnm STERKER! DE DAG DER EINDWEDSTRIJDEN ENGELSCH-INDIë EERSTE, NEDERLAND TWEEDE, DUITSCHLAND' DERDE PRIJSWINNAAR EEN SUCCESVOL SLOT VAN HET TORNOOI ENGELSCH-INDIË--,NEDERLAND !<A f'-Hsf DUITSCHLAND-BELGIE PAGINA 2 EEN GÜNSTte, ZONNIG ftÊGlN V§T DE EERSTE WEDSTRIJDEN de wedstrijden PORTUGAL-CHILI BELGIË-LUXEM3URG DU ITSCH LAND-ZWITSERLAND DE DUITSCHERS WINNEN MET 4—0 Het eerste tornooi van de Olympische Spelen is met een prachtigen dag besloten: een heer lijk zonnig weer, een alle verwachtingen over treffend aantal toeschouwers. Groote hulde verdienen de Hollandsche spelers voor hun prestatie: ze moesten van de Britsch-Indiërs verliezen, maar hun komt de eer toe het beste figuur tegenover deze hockey- phenomenen gemaakt te hebben. België ging tegen de Indiërs onder met 9—0, Oostenrijk en Zwitserland beide met 60, Denemarken met 50, maar Nederland zwichtte met slechts 30. Hulde den overwinnaars, hulde den over wonnenen! Engelsch-Indië kreeg dus den eerste prijs met den titel Olympisch Kampioen 1928, Ne derland onvng den tweeden prijs, terwijl Duitschland, dat Zaterdag van België won met 30, op den derden prijs beslag legde. Na afloop van de wedstrijden werd de plech tigheid voltrokken van de protocolaire vermel ding der uitslagen. Terwijl de Britsch-Indiërs in het midden ston den opgesteld, rechts en links geflankeerd door de Nederlandsche en Duitsche ploeg, schalde de radio in de Fransche taal den officieelen uitslag uit: 1. Britsch-Indië, 2 Holland, 3 Duitschland. Na elke afkondiging daverde het applaus der menigte en speelde de muziek de volksliede ten. Gelijktijdig gingen de drie vlaggen aan de Olympische masten omhoog: aan den groo- ten In 't midden de Engelse he en ter weers zijden de Nederlandsche en Duitsche. Ontzettend waren de toejuichingen waarmee dit eerbetoon aan de vertegenwoordigende lan den werd ontvangen. HOLLAND VERLIEST DEN EINDSTRIJD MET 3—ff. Fraai spel van onze ploeg. Luide toegejuicht komen eerst de Britsch- Indiscbe en daarna de Nederlandsche spelers in het veld. De tribunes harsten los van enthou siasme, de muziek speelt, de zon omvat het heele Stadion in haar weldadige warmte-koes- tering. Katte, de doelverdediger van de Nederlandsche hockey-ploeg. DE WEDSTRIJD. Na een eersten aanval der Britsch-Indiërs op ons doel, gaan Kop en Jannink er keurig vandoor en weten dicht bij Allen te komen, Hammond echter werkt weg. Direct zijn nu de Indiërs in actie en een paar gevaarlijko mo menten voor het Hollandsche doel ontstaan de Waal en Tresling zijn echter goed op dreef en vooral de laatste redt eenmaal keurig. An dermaal vallen nu Kop en Jannink goed aan, doch met Indische snelheid wordt het spel weer verplaatst naar de andere helft. Gateley breekt schitterend door en schiet op doel, doch Katte redt in deze benauwde oogenblikken. Brand werkt uitstekend en plaatst naar zijn vleugel, een schitterende ren van Visser 't Hooft v-ugt, juist op de lijn komt hij echter te valler De Nederlanders spelen met den moed en de kracht der wanhoop en eenigen tijd achtereen bezetten zij de Indische helft. Dan komen weer de gevaarlijke momenten aan onze zijde. Twee kansen gaan door slecht schieten verloren, zoowel Seamen als Dbyand Chand kogelen namelijk op het Hollandsche doel, doch het geluk is in deze periode niet met hen. Maar ze komen terug èn de kleine middenvoor Dhyand Chand weet op zijn be kende wijze na een kwartier spelen, het eer ste doelpunt voor Indië te scoren. De Hollanders zijn er niet door ontmoedigd, zij hadden dit punt reeds eerder verwacht. Vol moed vallen zij weer aan. Zoowel Kop Jannink als Visser en v. d. Veen rennen dat het een Inst is. De activiteit van onze voorhoede is geweldig. Onder enthousiaste aanmoedigingen van de massa, vliegen steeds weer Kop en Jannink naar voren en meer dan verdienstelijk weten zij de Indische verdediging aan 't werk te hou den. Ook v. d. Rovaert zit er steed3 geweldig tusschen. Eenige malen achtereen willen de kleurlingen doorbreken: onze middenlinie is echter zoo buitengewoon op dreef, dat zfj er niet door kunnen komen. Een prachtige aanval van Holland heeft bijna succes, doch v. d. Rovaert schiet tegen Allen aan. De tweede helft. Met hetzelfde élan valt Holland na de her vatting weer aan en ondeT donderende toejui chingen wordt in de eerste minuut al een bui tenspel-doelpunt gescoord. In de volgende minuut echter is Dhyand Chand reeds aan de Hollandsche zijde en voordat men er op bere kend is, schiet hij in (20). Direct daarna schiet hij een bal naast. Het spel wordt weer even verplaatst, doch ze komen terug, de kleurlingen. Eenige corners hebben voor hen geen succes. Ze zijn nu weer geheel in hun besten vorm en spelen voortdurend op de Hollandsche helft. Bij een van deze onweer staanbare aanvallen kan Marthïns zijn schut- terscapaciteiten toonen en de stand is 3—0 voor Indië. Met animo blijft Holland aanvallen en Allen moet in actio komen voor een goed schot van v. d. Veen. Daarbij is ook het spel van de In diërs in deze periode weer buitengewoon. De aanvallen van Dhyand Chand en zijn bondge- nooten zijn louter staaltjes van goochelkunst, maar onze mannen geven zich in den afweer. Vliegensvlug gaat het spel op en neer. An kerman redt eenige malen keurig, en dan komt onze voorhoede weer in actie. Hoe de Oranjemannen ook zwoegen, 'alles weten de Indiërs weg te werken. Nog eenige oogenblikken zijn te spelen. Een schot op het Indische doel weet Allen juist op do lijn te keeren. Nog een strafcorner, maar ook in deze laatste seconden blijft het succes uit Dan klinkt het eindsignaal. Britsch-Indië heeft den Olympischen titel veroverd! DE DUITSCHERS WINNEN MET 3—0. Een verdiende zege. Deze wedstrijd om den derden prijs ging aan de finale der winnaars in de afdeelingen vooraf DE WEDSTRIJD. Aanstonds ontwikkelt zich een vlot spel, waarbij door heide partijen een élan wordt getoond, dat een fraaie spannende partij doet verwachten. Geleidelijk beginnen de Duitschers meer op den voorgrond te treden, waartoe het hetere spel hunner middenlinie hen in staat stelt. Het is vooral de spil' Haag, die zijn voor hoede opdrijft en tegelijk zijn verdediging krachtig steunt. De Belgische verdediging weerstaat het verwoede offensief der Duit schers echter op kranige wijze en weet hoven- dien nu en dan het spel te verplaatsen. Er ontstaat voor de Beigen een noodlottig moment, als vlak voor doel een overtreding wordt begaan en deze met een strafbully wordt gestraft. Het is even stil. De Duitsche spil Haag en doelman Soubre plaatsen zich In do bullystelling en het volgend oogenhlik ploft een doffe slag: Duitschland heeft de leiding genomen. In de weinig minuten, die voor rust nog resten, werken de Belgen hard voor den gelijkmaker, doch elke poging daartoe wordt gesmoord door de hechte Duitsche verdediging. In de tweede helft trekken de Belgen direct enthousiast ten aanval; de beproefde Duitsche verdediging laat zich echter niet overrompelen en slaagt er in de ietwat onbesuisde voorhoede te bedwingen. De druk op het Duitsche doel vermindert spoedig en dan zien we het spel weer snel zich verplaatsen. Gaandeweg worden de Belgen dan terugge drongen door de steeds heter in vorm komendo Duitsche ploeg, die nu een onweerstaanbaar spel ontwikkelt, waartegen de roodzwarte mid-- denlinie weinig kan uitrichten. Het hinnentrio der Duitschers vertoont wel tal van goede eigenschappen, doch de schot- vaardigheid is niet groot. Dit begint den Duitscheo spil Haag blijkbaar te vervelen. Hij trekt mee ten aanval en wan- neer een goede voorzet van den uitstekenden linksbuiten Ksmmer binnen zijn bereik komt, slaathij den bal onhoudbaar in het Belgische doel. Dit nieuwe succes werkt begeesterend op het Duitsche team, dat nu het spel geheel be- heerscht. De Belgische verdediging krijgt het steeds moeilijker en weet zich niet nieer aan den zwaren druk te ontworstelen. Spoedig volgt dan ook het derde doelpunt, hetwelk door Mül- ler uft een hoekslag wordt gescoord. De eerste wedstrijd van het tornooi gold als voorronde en bracht Portugal en Chili tegen over elkaar. Het is een goed begin geworden, een aardig partijtje voethal, dat wel nu en dan tot middelmatigheid afzakte maar voor het grootste gedeelte werkelijk te genieten gaf. Het was Voor de Chileensche spelers wel een hard gelag om na een reis van 7 weken reeds na 1% uur afgedaan te hebben. Na PortugalChili was de tweede wedstrijd, die België tegenover Luxemburg stelde, een groote teleurstelling. De Belzen rekenden er op, dat ze tegen de Groot-Hertogdommers ge makkelijk zouden winnen en ze werden in de eerste periode in hun verwachting dan ook niet beschaamd, want ze verkregen een 30 voorsprong. Toen achtten de heeren zich wel veilig, doch die dreigde verkeerd uit te loo- pen. Hoewiel do Luxemburgers in techniek de minderen waren, overtroffen zo hun tegen standers verre in enthousiasme en men wierp zich nu met zoo'n geestdrift in den strijd, dat de rust kwam met gelijken stand 33. In de tweede helft zorgden de Belgen voor een 53 overwinning, maar ze hebben er hard voor moeten werken. Hun spelkwaliteit viel zeer tegen. Gisterenmiddag waren er naar schatting 25 a 30.000 menschen in het Stadion verzameld om getuige te zijn van den derden wedstrijd die Duitschland en Zwitserland tegenover el kaar bracht. Opvallend was het verschil in postuur der twee ploegen; de GeTmanen had den een stel reuzen saamgebTacht in wier schaduw de Helvetiërs schier verdwenen. Het was een goede wedstrijd waar van het tempo echter, mede door den invloed van de warmte waarschijn lijk, nog al eens verslapte. De Duitsche ploeg was superieur, eenige fracties vlugger in 't verwerken van den hal, beter plaatsend en schietend, nu en dan wel wat te pootig in haar optreden. Ze won verdiend met 40. De Turken en Egyptenaren, buren, bijna, waren uit het verre Zuid-Oosten naar Am sterdam gekomen om daar den vierden wed- strijd te spelen van 't Olympisch tornooi. De Turksohe heeren hebben van voetbal weinig kaas gegeten, we kunnen hun spei ver gelijken met dat der Nederlandsdhe tweede klasse. De Egyptenaren gaven aanvankelijk ook weinig reden tot bewondering doch In de tweede lielft demonsteerden ze een heel andere partij; toen was hun werk werkelijk bewonderenswaar dig «o vlogen de hallen in het Ottomaansche doel als het mes door de boter. De eindstand weTd 71. PORTUGAL WINT MET 4—2. Even voor tweeën verschijnen eerst de PoTtu- geezen in het veld, gekleed in roede trui en donkere broek; spoedig daarop volgen de Oliileensöh'e spelers in blauw hemd en witte pantalon. Child trapt af, maar ihaar eerste aanval wordt in de kiem gesmoord. De eerste goede storm loop komt van den portugeesobem linker vleugel; deze wordt afgeslagen. Onmiddellijk brengt dan de rechtervleugel °P> ^'e rechts buiten zet voor, de middenvoor kopt hoog naar doel, maar de keeper houdt. Dan is het de beurt van Chili; in goede combinatie gaat de reebterwing op het Portugeeeche doel af, Sdhneaherger zet voor en de middenvoor schiet mooi in. De wedstrijd ia pas drie minuten oud. Ohili blijft door heter combineeren eenigs- zins domineeren. Het sipei staat overigens van weerskanten niet op hoog peil. al verplaatst het zich vlug. Na tien minuten forceert Chili een hoek schop, de hal wordt goed voor doel geplaatst doch Roquefte slaat hoog-op®pringend den bal hoven alle hoofden weg. De Portugeesche voorhoede probeert het eenige malen met verre schoten, doch deze leveren den doelman geen moeite op. Wanneer zo heter samenspelen, krijgen ze eenige goede kansen; de eerste wordt door den rechtsbinnen overgeschoten! en fcij de tweede weet Ibacache liet schot van den ongedekt staanden Martins te houden. De volgende stormlooipen stranden op buitenspel. Dan komt Chili weer eens op zetten en de Amerikanen hebben onmiddellijk succes, dank zij een magnifiek schot van Carbonell. De wedstrijd is thans een kwartier oud, Portugal krijgt na een vinnigen aanval een hoekschop te nemen; de hal wordt in eerste instantie door den doelman afgeweerd, .doch hij kan niet voldoende wegwerken, het leer komt na een schermutseling hij opgedrongen spil Silva, die echter naast schiet. Als ruim een half uur gespeeld is, komt een der Portugeezen, de linksbinnen A. Martins, ia hotsing en moet hij het veld afgedragen wor den. Dit is voor het publiek oen reden om de 'met 10 man verder spelende Zuid-Europeanen nog luider aan te moedigen, het helpt echter weinig, ze loopen tegen de Amerikaansche ver dediging te pletter. Van helde kanten wordt in deze periode vinnig en fanatiek gewerkt en veelvuldig zijn de natrapjes en vieze douwen, waaraan vooral de Chileemen zioh bezondigen. Na 10 minuten verschijnt de herstelde Martins weer in het veld. Dan verandert ineens het aspect van den wedstrijd, de Portugeezen gaan met de minuut beter spelen en schijnen nu eerst in hun goeden, vorm te komen. Hun vlotte rechtsbuiten dwingt onder algemeen applaus een hoekschop af, die niets oplevert. De heeren komen onmiddellijk terug, de linksbinnen passeert naar huiten, J. Martins haalt den hal van de lijn, zet voor oh da Silva trapt biet leer ta H ast. Dadelijk na den aftrap is Portugal Wesf In dèn aanval en weer lukt het direct; de linksbuiten zet voor en L-ouro schiet la. De stand Sa gelijk De tweede helft. Dé tweede helft begint met aanvallen van Portugeesche zijde, welke de Ohileensohe ver dediging druk werk bezorgen; de doelman staat echter pal. Zeven minuten na de hervatting ontstaat na een hoekschop voor Portugal een schermut seling voor het Chili-doel, waaraan de rechts binnen een einde maakt door het leer resoluut langs dan vallenden doelman in te kogelen, Portugal leidt met 32. In tusschen beginnen de trucs der Amerikanen leelijfc in de gaten te loopen, het gaat vaak zeer geniepig. (Portugal blijft miektemin dn de meerderheid. Vooral de vleugelspelers zijn actief en hun voorzetten scheppen menige kans. Een daarvan weet de rechtsbuiten ma 20 minuten te benutten, hij dribbelt den hal eerst nog even tusschen de verdediging door en trapt dan, vlak voor den doelman gekomen, hard in (42). Dit is den Zuid-Amerikanen te har, ze ver dubbelen hun pogingen, de linkervleugelman vooral doet zijn best, doch voor doel krijgen ze weinig kans meer. Het spel zakt in het laatste kwartier tot hot zeer matige af, de partijen gaan In wisse lenden aanval vrijwel tegen elkaar op. De Chileensche linksbinnen schiet na een voorzet van den rechtervleugel rakelings maast. Spoedig daarna wordt het einde gefloten en heeft Portugal met 42 gewonnen. DE BELGEN WINNEN MET 5—3. De opstelling der elftallen is als volgtf B e 1 g 1 e Caudron Lavigne Hoydonckx r P. Braine Vanhalme Boesman Versyp de Vos R. Braine Moesclial Diddens Schütz Weisberger Tlieissen Kirpes Weker Reuter Feierstein Fischer Kolb Kirsch Scliarry Lux ïh b x g: Scheidsrechter is Lorenzo Martinez (Argen tinië). De Belgen verschijnen in witte sweaters, waaruit later de bekende Roode Duivels-baad- jes te voorschijn komen, de Luxemburgers zijn gekleed in licht blauwe shirts. Al spoedig lost Raymond Braine een hard schot, dat keeper Seharry al vallende kranig stopt. Schütz, de linksbuiten der Luxemburgers on derneemt dan een heel fraaien ren en ook zijn voorzet mag er wezen, maar Kirpes kan er met zijn hoofd niet hij. Kort daarop is het weer dezelfde speler, dis een benauwd oogen hlik voor het doel der Belgen veroorzaakt, Theissen schiet onverwacht op doel, maar een der halfs, die zich tusschen de palen heeft opgesteld redt door wegtrappen. De Belgische aanval neemt den bal dan mee en Raymond Braine plaatst tot besluit van dezen uitval het leer onhoudbaar langs Scliarry, die de schoten, welke tot dusver gelost zijn heeft kunnen be dwingen. (10). Er zijn dan nog slechts enkele minuten gespeeld. Kirpes zet een mooien aanval op, maar op 't eind zet hij den bal te ver voor, waardoor hij uitrolt, 'n Kwartier na 't eerste doelpunt volgt 't tweede van den voet van Moesekal, die na een hoekschop Inkopt. De back Kolb doet 't leer nog in 't veld terugspringen, maar de scheidsrechter heeft geconstateerd, dat hij den zijpaal al voorhij geweest is. (20). 'n Vijf minuten daarna gebruikt Moeschal weer goed zijn hoofd en voorbij den uitgeloopen keeper draait de hal het net in (30). Dan plots gaan de blauwbaadjes zich naar de andere helft hegeven. De middenvooT Theis sen lost een schot, dat Caudron ternauwernood houdt. Hij valt. Schütz ontfutselt hem den bal en met een mooien omhaal maakt hij er 31 van. Na den hoekschop op 't Luxemhurgsche doel waaruit Seharry in eerste instantie wegslaat ontstaat een scrimmage en de bal verdwijnt In 't net, maar de Argentijnsche scheidsrech ter heeft buitenspel geconstateerd. Diddens raakt eenigen tijd onklaar, doch de arbiter acht het niet noodig daarvoor te stóp pen; het publiek tracht hem door fluiten op het accident aftent te maken, maar klapt even later back Kirsch toe als deze zich naar den langs de lijn liggenden Belg begeeft en hem de eerste hulp brengt. Moeschal schiet vlak voor doel hoog over en dan krijgen we weer eens een van de spora dische Luxemhurgsche aanvallen. Kirpes krijgt een goede kans, maar treuzelt, waardoor de Belgische verdediging nog juist kans krijgt het gevaar te keeren, zij 't ten koste van een hoekschop. In 2 minuten 33. Uit dien hoekschop doelpunt Weisbergen on houdbaar en weer klatert het applaus. Dat kort daarop nog dubbel geestdriftig weerklinkt als Theissen met een keurig schot den stand gelijk maakt. De tweede helft. Tl Onder applaus betreden de Luxemburgers weer 't veld. De eerste aanvallen zijn voor de blauwhemden en een ervan zou zeker suc ces gehad hebben als Schütz niet den bal te ver naar voren had gespeeld. Dan komen do Belgen voor Seharry, die andermaal keurig redt; als hij wat forseh wordt aangevallen wordt de overtredende Belg op een fluitcon cert getraeteerd. De doelman op zijn beurt krijgt kort daar op een daverend applaus wanneer hij na een hard scherp Schot Van R. Braine den bal keu rig stopt; ook na een hoekschop treedt hij kranig op, hetzelfde verricht hij nog eens als R. Braine alleen op Kfem afstormt en hij den hal voor de voeten van den Belg weggraait. 't Zit den Belgen heel niet mee en het „Hallo Diables!" dat we op de tribune hooren klinkt dan ook lichtelijk vreemd. De middenvoor der Luxemburgers rent dan op Caudron af, dia wel stopt, maar waarna de bal ver in 't veld terugvalt, zóóver, dat Theissen er weer op tóe kan stormen, hij doet dit echter te laat, waar door Hoydonckx gelegenheid krijgt te redden. Dan gaan de Belgen het aan don overkant probeeren. R. Braine schiet alleen voor Seharry staande ver naast Bij een volgenden aanval krijgen de rooden een vrijen schop, waaruit het Moeschal gelukt den doelman van Luxem burg te passeeren. (4—3). Terstond hierna verandert hét spel van de Belgische ploeg, waarin de moed is terugge keerd, doch nog hü lange niet de vlotte com binatie. Zij missen vele kansen en ofschoon zij herhaaldelijk voor doel zijn, gelukt het hun niet een behoorlijk schot te lossen. Tot opeens R. Braine weer door alles heenbreekt en met een hoog schot den kranigen Seharry, die vooral bij het redden uit hoekschoppen een goed figuur maakt het nakijken geeft. (5—3), Nadat de Belgen nog een buitenspeldoelpunt hebben gemaakt kondigt Martinez, die goed leidde den afloop aan. Voor hun kranig partij-geven krijgen dé Luxemburgers als zij het veld verlaten nog een hartelijk applaus. Het eerst verschijnen de Duitscihers in 't veld, onmiddellijk daarop de Zwitsers; heide ploegen worden met luid handgeklap begroet door het publiek, dat iu groot en getale is opgekomen, doch nog lang niet alle plaatsen vult. De Zwitsers zijn in roode trui met witte broek, de Germanen zijn geheel in 't wit met •een rood-zwarte baan om de horst. De Nederlandsche scheidsrechter Eymers zal dezen belangrijken wedstrijd leiden. De eerste aanval wordt dooT Duitschland op gezet maar de hal loopt spoedig over de zijlijn. Het duurt eenige minuten eer er teekening in het spel komt. Dan brengt de Duitsche linker vleugel goed op, een schot volgt, dat door, Sóohehaye gehouden wordt. Zwitserland rea geert direct met een stormloop van Tsohirren zijn voorzet is te scherp en Stuhlfauth onder schept het leer; bij het wegwerken wordt hij op ongeoorloofde wijze aangevalion en met den vrijen schop is het gevaar geweken. Uit een door Kalb genomen vrijen schop komt de hal hij Hoffmann op den linkervleugel, hij zet voor en de Zvvitaerscbe verdediging moet corner trappen. Hieruit ontstaat voor doel een langdurige schermutseling die eindigt met een Ingrijpen van Séchehaye, die wegwerkt. Onmid dellijk daarop wordt deze weer in actie gezet* waarhij hij andermaal uitmuntend optreedt. Even is dan Zwitserland aan 't woord. Abegg- Ien zendt een hoogen hal in, dien Stuhlfauth mooi opvangt. De Zwitsersöhe rechter-vleugel probeert het dan aan den anderen kant doch hier blijft Weber haas. Er is thans een kwartier gespeeld; Duitsch land is een tikje sterker tot nu toe en heeft de meeste kansen gehad. Deze weTden alle ge mist doch eindelijk heeft nu de linksbinnen R. Hofmann met een krachtig schot, op flinken afstand gelost, succes (1.0). Het verband in de Zwitsersöhe voorhoede is verre van volmaakt, bij de Duitschers vlot dé combinatie heter; met afwisselend open en kori samenspel vallen zij herhaaldelijk aan maar in deze periode wordt minder goed geschoten. Dietrich krijgt na uitstekend werk van de vleugels eenige kansen; de Zwitsersöhe mldvoor is echter niet in zijn ouden vorm en toont gef brek aan snelheid. Een hoekschop voor dé Helvetianen wordt door Leinberger weggekOjU, de hal gaat naar de Duitsche linkervleugel, waar R. Hofmann mooi verschillende spelere passeert en dan keihard tegen de latkrnising schiet; de stuiter wordt daarop door Hornr.ucr naast getrapt. Eenigen tijd blijft het Zwitser- sche doel in gevaar; een hoekschop wordt weg gewerkt maar we tellen reeds het tweede Duitsche doelpunt als plots Pöttinger met den hal voor Schehaye staat, doch de Germaan schiet hopeloos naast. Dadelijk daarop zal hij het beter doen; Uij is naar rechts afgezwenkt en lost eon machtig schot. Ramseyer mist, de bal caramboleert van Fassler en vliegt naar doel, echter juist in do omklemmende armen van Séchehaye. Vier minuten voor rust moet de laatste echte1.' zwichten; de Duitsche rechtervleugel breng; Vlug op, L. Hoffmann zet voor, Pöttinger plaatst nog even naar Hornauer die met een kalm trapje den Duitschen voorsprong op 2—0 brengt. De tweede helft. Zwitserland zet den eersten aanval op, dié de Duitsche verdediging weinig moeite oplevert. Langzamerhand groeit weer het Duitsche overwicht; de verdedigers, twee kaalhoofdige mannetjes-putters, staan nu ongeveer op de helft van 't veld. Na opbrengen van Albrecht legt Hornauer het leer voor de voeten van den voor uitgedrongen Pöttinger, die inschiet, doch scheidsrechter Eymers annuleert het doelpun; terecht wegens buitenspel. Bij een Zwitsersche doorbraak krijgt Tsohir ren den hal nog hij de achterlijn te pakken, hij zet onberispelijk voor doel, maar dan blijkt dat de rest der voorhoed© is achtergebleven in de meening dat de hal achter zou gaan. Als een half uur gespeeld is, zien we den linkervleugel van Duitschland schitterend op brengen, R. Hofmann voert het leer in één rush langs de Lavallaz en Weiier, drijft op doel aan en zendt dan een diagonaal schot in, dat via Sêebahaye hoog in het net vliegt (30), Drie minuten voor het einde komt liet vierde Duitsche sucoes na opbrengen van den rechter vleugel, wiens voorzet door Hofmaan wordt benut (4—0). V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 10