DINSDAG 29 MEI 1928 DERDE BLAD PAGINA 3 V EGYPTE-TURKIJE SPORT EN SPEL. VOETBAL HET CONGRES DER F. I. F. A. IL V. B—D. V. B- duivenstein-serie GYMNASTIEK. KON. NED. GYMNASTIEK VERBOND CRICKET. Ajax 10 en 5L in, ftuf 'r' ifti.iiTïlïiii fffliliflBfórr WIELRIJDEN "E ROTTERDAMSCHE WIELERBAAN. SCHAKEN. WEDSTRIJD KRING WESTLAND. LUCHTVAART. DE K. L. M. EN DE HEER VAN LEAR BLACK. RiVIERTtJDINGEN. MODEPRAATJES. DE EGYPTENAREN WINNEN MET 7—1. De belangstelling voor dezen wedstrijd, die te 7 uur Maandagavond in bet Olympisch Stadion gehouden werd, was, waar beide ploe gen hier onbekend zijn, tamelijk gering. De Turken verschijnen in witte shirts met rooden band op de borst en smettelooze broe ken; de onderdanen van koning Foead dragen een hemd in frisch groen en zijn eveneens Wit-gebroekt Scheidsrechter ia de heer Slawick (Frank rijk). De Turken trappen af, maar stuiten aan stonds op tegenstand op de Pharaonen, die een tikje beter zijn dan de mannen uit het an dere sigarettenland, maar die beiden te za- men een partijtje te zien geven dat aardig is om aan te kijken, maar voor een geregeld verslag een te groot gemis aan techniek toont. De Egyptenaren lijden hieraan iets minder dan de lichter-gekleurden. Toch komt de eerste goal voor de Sphinxen uit een strafschop, die door den linksbuiten Zubeir wordt genomen. (10). De doorbraken der Turken zijn zeer spora disch, waarbij Salem met zijn collega Fakmey Abaza het terrein weten schoon te houden, hetgeen hun niet moeilijk valt. Met 2 0 voor Egypte gaat de rust in. De tweede helft. Nauwelijks is het spel weer begonnen of de rechtsbinnen der Egyptenaren zet met een pracktigen pass door naar den linksbinnen, die onhoudbaar inschiet. (30). Het spel der Egyptenaren begint zich nu hoe langer hoe beter te ontplooien, zij we en den bal vlug te bemachtigen en deze met eenige bewegingen verder te dirigeer en. voi,, achter elkaar maken de groedbaadjes er 5 van, respectievelijk door den linksbinnen en den middenvoor. Turkije laat ondanks dat niets af, maar het werk der voorhoede is hier ahsoiuut on voldoende. Ze schieten meestal hoog over en als liet een hunner gelukt een goed schot te lossen, dan is doelman Hamdi in laatste instan tie volkomen betrouwbaar. Eerst nadat de rechtsbinnen der Egyptenaren den stand op 6—0 heeft gebracht, gelukt het den Turk- schen linksbinnen Alaeddin een tegenpunt te scoren. (61). Kort voor het eind maakt een dier schutters, de rechtsbinnen Riad, het zevende doelpunt en de Turken kunnen de reis naar Constantinope weer aanvaarden. De derde zitting. DE ENGELSCHE KWESTIE. Zaterdag morgen is de derde en laatste zit ting van het congres der F.I.F.A. gehouden; als eenig punt ter bespreking was overgeble ven het uittreden van den Engelscken en Sahotsehen Bond. De Engelsch kwestie wordt ingeleid door den voorzitter, den heer Rimet, ter toelichting bp de door het secretariaat terzake gepubli ceerde circulaire. Spr. zet uiteen, dat in de internationale organisatie voor eiken natlonalen bond de zelfde rechten en ook dezelfde plichten bestaan. Met den Engelschen Bond zijn allerlei onder handelingen gevoerd, maar van dien kant bleek geen enkele geneigdheid tot toenadering. Toch wil de internationale organisatie alsnog met alle middelen trachten het verbroken verband weer te herstellen, maar het bureau wenscht de gevoelens van het Congres te vernemen om te weten of het bij zijn bemoeiingen den steun van alle landen heeft. De volgende motie wordt voorgesteld: Do Europeesche, Amerikaansche, Afrikaan- sche en Aziatischs Federaties stemmen eenparig in met de houding der F. I. F. A. inzake het onverzwakte terugtreden der Britsche Fede ratie. Met vol vertrouwen laten zij het aan het Executieve Comité over om zoodanige be sluiten te nemen als het belang van het inter nationale voetbal wenschelijk maakt. Na indiening van deze motie wordt het Con gres ©enigen tijd geschorst. Van Franseho zijde wordt een kleine Wijzi ging voorgesteld in den tekst. Na eenige verklaringen geeft de voorzitter als zijn meening te kennen, dat er wederzijds be lang is bij een contact met de Engelschen en dat er daarom ontheffing zal worden ver leend van de bepaling, dat na 22 Mei geen Wedstrijden meer mogen worden gespeeld tus schen de leden van de Fifa en de vier Brit sche bonden van het Vereenïgd Koninkrijk. Het congres is hierna gesloten. EXCELSIORCLUB PRANfAIS Zaterdag is alhier gespeeld de wed strijd Excelsior—Club Francais. De Rotter dammers wonnen met 40. R O T T ERDAMSCHE VOETBALBOND Overzicht Het Is voor den Rotterdamschen Voetbalbond ben goede Pinksteren geweest, In de bonden wedstrijden, die op het terrein van Sparta ge opend zijn, heeft de vertegenwoordigende psioeg van den R. V. B. beslag weten V leggen op den „Het Oosten beker." Aan de wedstrijden namen deel de Dordtsche Voetbalbond, de Haagsche Voetbalbond, do Leidsche Voethalbond en de Rotterdamsche Voetbalbond. De eerste ontmoeting, die plaats had, ging tusschen Den Haag Is direct aanvallend. Uit een hoek. schop kopt Bijlstra in, doch doelman de Broe der redt. Telkens weer komen de Hagenaars Opzetten en als van Aken eenmaal mist, doel- Vnt Graafland onhoudbaar. (10.) Dan krij. gen wij den eersten aanval op het Haagsche doel te noteeren, doch verder dan een hoek schop, die niets oplevert, brengen de Dordte- naren bet. niet. Evers schiet in het zijnet, maar scheidsrechter Muys geeft doelpunt. Op appèl van de spelers en nadat Evers zelf verklaard heeft, dat het l-eder niet tusschen het latwerk terecht is gekomen, wordt het doelpunt gean nuleerd, Even later schiet Broers van den Dord.tschen Voetbalbond over. Dan volgen er eenige wederzijdeche aanvallen. Plotseling breekt Dordt door en het gelukt Zwetsen langs den uitloopenden doelman, den gelijkmaker in 't net te deponeeren (11). Tot aan de rust blijft de strijd gelijk opgaan, zonder dat in den stand eenige verandering komt. Na de hervatting zit Dordt direct flink op den bal en 't is Boers, die den Dordtenaren 'n voor sprong geeft. (12). De Hagenaars ©pelen wat futloos en vooral de middemllnie is slechts zwakjes. De Haagsche verdediging laat te veel los, waarvan Zweisen profiteert om den stand op 31 te brengen voor Dordt. Dat vinden de geelzwarten wel wat al te bar, en ze pakken nogeens fanatiek aan. Zij zien hun werken met een tweetal doelpunten beloond, zoodat de stand gelijk is. Het zwoegen aan beide zij den is hard doch het lot moet toch de beslis sing brengen en dat is den Hagenaars, die de overwinning geenszins verdiend hebben, gun stig. Daarna kregen we de ontmoeting R, Y. B.—L. V. B- Voor dezen wedstrijd bestond begrijpelijker wijs meer belagstelling dan voor den voor- gaanden. Rotterdam begint direct met een geweldigen druk op de Leidsche veste uit te oefenen, v. d. Spek laat zien, dat hij de kunst verstaat van schieten, want weldra heeft -hij de Rot terdammers een voorsprong van 20 bezorgd. De Leidenaars ondernemen dan eenige aanval len en Quant in het Rotterdamsche doel krijgt zijn eersten bal te verwerken. Er is dan al ge- ruimen tijd gespeeld, wel een bewijs dus, dat de R. V. B. den boventoon voerde. Nog voor de rust scoort Vermeulen het derde doelpunt en met een zeker zelfvertrouwen kan de tweede helft dus door onze stadgenooten worden be gonnen. Na de rust nemen de Rotterdammers -bet wat te gemakkelijk op, hetgeen voor de Leids- naren een aanleiding is om het spel te foroee- ren en zelf aanvallend op te treden. Edoch de Rotterdamsche achterhoede houdt stand, en voorkomt derhalve doelpunten. Aan de andere zijde zien we goed werk van v. d. Spek, die de score tot 40 verhoogt. De keeren, dat de Rotterdammers het doel op een verkeerde plaat-s zoeken, zijn legio, veel gaat naast of over. De Leidsche doelman, die vooral in de tweede helft, keurig op dreef komt weet ervoor te zorg-en dat het. 40 blijft. De verliezers van de vorige wedstrijden D. V. B— L, V- B. trokken daarna ten strijde. Direct neemt Dordt het spel in handen, doch een schot van Naakt geboren gaat naast. - Aan den anderen kant is het Vasel, die faalt. De Leidsche aanvoerder schiet een een vrijen schop naast en Broers plaatst na een fraaien aanval rakelings over. Even daarna zien we Zwijsen voor open doel overschieten. Dan volgt er eenig overwicht van Dordt. Niettegenstaande dat, neemt Leiden toch de leiding als Vase! uit een schermutseling overwinnend te voorschijn komt en onhoud baar scoort. Tot aan de rust blijft het spel nu wat onsamenhangend, de elftallen raken blijkbaar vermoeid, ook al een gevolg van het warme weer. Na de rust begint Dordt weer aan te vallen en spoedig slaagt Zwijsen erin den gelijkmaker ten.' wereld te bremgen (11.) Leiden beant woordt dit doelpunt met een aanval, die even wel niets oplevert. Een hoekschop heeft ook al geen resultaat. De tijd verstrijkt zonder dat we bepaald goed werk te zien krijgen. De par tijen zijn beurtelings in het offensief, maar tot positieve resultaten komt -het niet, zoodat de stand gelijk blijft. Wederom moet Dordt dus loten. Zou van vrouwe Fortuna haar nu wel gevallig zijn? Het muntstuk gaat de hoogte in en het blijkt al weldra, dat Dordt wederom met de loting ongdlukkig is, wat wel groote pech genoemd mag worden. De eindstrijd gaat, gelijk we hierboven verdeT zeiden, tusschen den R. V. B. en den H. V. B, Den Haag heeft nu twee invallers, wijl een gelijk aantal speler:? geblesseerd geraakt zijn. Van begin af aan pakt Rotterdam flink aan. Een schot van de Hoog gaat over en een schot van Vermeulen, even later gelost, redt Tap onder de Haagsche lat uitstkend. Doch ook de Hagenaars zitten niet stil en dringen gevaar lijk op, maar stranden op de hechteRotter damsche verdediging. De Rotterdamsche voor hoede toont zich bedrijvig, doch het schieten laat nogal te wenschen over, zocdat verschil lende schoten naast of over gaan. De Hagenaars worden geheel en al op eigen helft terugge drongen, doch langzamerhand ontworstelen zij zich aan den druk en nemen den aanval over. Een mooi stukje werk geeft Bijl van den R.V.B. te zien als hij het leder via de vin gertoppen van den Haagschen doélman ia het net do-et verdwijnen (10). Even later stopt Tap een keurige omhaal van Vermeulen, Dan gaan eenige kansen door buitenspel verloren. Den Haag wordt weer wat gevaarlijk, maar de achterhoede, en in laatste instantie Quant, weten van geen wijken, zoodat de rust aan breekt met 1—0 voov de R. V. B-ers, Direct na het begin van de tweede helft is Rotterdam weer aanvallend en krijgt Tap druk werkEeu Haagsche aanval van rechts maakt Quant door 't leder weg te stompen, onschade lijk. Na 5 min. spelens vol-gt er een aanval van Rotterdam, waarbij de Hoog het leder te pakken krijgt, handig langs de vijandelijke achterhoede glijdt en den voor-sprong van de R. V. B.-ers tot 2—0 vergroot. Weer is het de Hoog, die even later voor Tap komt te «taan, doch de doelman weet zijn schot te stoppen ten koste van een hoekschop. Even later stopt Tap een keurige schuiver van v. d. Spek. Dan onderneemt den Haag eenige aan vallen, doch de massieve Rotterdamsche ver dediging retourneert alles. Bijl in de voorhoede van den R, V. B. geeft een goeden voorzet, de blnnenspelers zijn op dat oogenblik allen ver dreven. Dan zien wij een stevigen aanval van den Haag. Plas krijgt de gelegenheid om te scoren en hij laat die niet voorbijgaan (2—1.) De Hagenaars blijven nu aanvallend, doch langzamerhand weten de Rotterdammers het spel te verplaatsen, Tegen het einde is het R. V. B.-elftal weer in het offensief; maar óf door buitenspel staan óf door slecht schieten, blijven doelpunten uit, zoodat het R. V. B.-elftal beslag heeft gelegd op den ,,Ilet Oosten" beker. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND. Uitslagen. De uitslagen van de op Pinksteren vastgestel de wedstrijden luiden als volgt: Promotie- en degradatie competitie 2de en 3de klas: D.V.Z.D.D.C. niet doorgegaan Reserve 1ste klas C.: S.M.V. 2Hermandad 2, Hermandad niet opgekomen. Reserve 2de klas E: Xerxes 4Neptunus 4 3—4 Duiven 1 zette haar overwinningsreeks voort in haar nederlaag-serie. Deze keer wewrd het Seheveningsche L. en S. met 63 bet kind van de rekening. Ongeveer 600 man publiek woonde den wedstrijd hij. Lod. III verloor in deze serie met 10 van V.G.M. II terwijl Duiven II na ver lenging Aetivitas met 21 klopte. Lodewijk 1 speelde op Duivestein voor de extra-competitie van de D. H. V. B. Het is de groenwitte Rotterdammers gelukt de groen witte Westlanders er met 31 onder te houden. Bhyand Chand, de befaamde voorhoede speler in het Engelsch-Indische hockey- elftal. De uitslagen der gymnastielcwedstrijden te Utrecht gehouden, ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan der K. N. G. V. zijn de vol gende: Vereenigingsgymnastiek: driekamp: turnsters 1 Turnlust, Rotterdam, 2 Maasnymph, Rotter dam, 3 Bato, Amsterdam, 4 Kracht en Vlug heid, Utrecht. Vrije oefeningen-Niels Bukh, 20 turners: 1 Bato, Amsterdam, 2 Kracht en Vlugheid, Utrecht, Kiiotsoefeningen, 20 turners: 1 Turnlust, Rot terdam, 2 Kracht en Vlugheid, Utrecht. Vrije oefeningen, nieuwe vorm, groepen 20 turnsters: 1 Turnlust, Rotterdam, 2 Kracht en Vlugheid, Utrecht. Vrije oefeningen, oude vorm, groepen 20 turn sters: 1 Turnlust, Rotterdam, 2 Kracht en Vlug heid, Utrecht, 8 Maasnymph, Rotterdam. Volksdansen voor turnsters: 1 Medesburgum, Middelburg, 2 Caina, Zaandam, 3 Hygiea, Haag. Klassikaal brug 20 deelneemsters: 1 Turnlust. Rotterdam 2 Kracht en Vlugheid, Utrecht, 2 Maasnymph, Rotterdam, 4 Bato, Utrecht. Driekamp turners, 2e graad, groepen van zes: tweede prijs Bato, Utrecht. Groepen van twaalf: tweede prijs: Bato. Rot terdam. Groepen van achttien, tweede prjjs Ar nolds, Rotterdam. Eerste prijzen werden niet toegekend. Driekamp turners derde graad, groepen van zes: 1 Thor, Schiedam, 2 Donar, Haag. Groepen van twaalf:' 1 Sparta, Dordrecht. Groepen van achttien: 1 Sparta, Delft. Athletiek, driekamp eerste graad: 1 Sparta, Delft, 2 Sparta, Dordrecht, 3 Bato, Zeist. Tweede graad: 1 Bato, Utrecht, 2 Olympia, Tilburg, 3 Volt, Tilburg, 4 Kunst en Arbeid, Culemborg. Derde graad: 1 Donar, den Haag, 2 Voor waarts, Leerdam, 3 Concordia, Zaandam. 4 Inter Nos, Rotterdam. Pyramides: 1 D. N. O., Dubbeldam, 2 lolt, Tilburg. Volksdansen adspiranten: 1 Bato, Utrecht, Vrije oefeningen veteranen: 1 Udi, Borgen op Zoom, 2 Attlla, Utrecht. Slingerbal: 1 Excelsior, Gouda, 2 Hercules, Hengelo, 3 Olympia, Tilburg. Grensbal: 1 Hellas, Den Haag, 2 Hercules, Hengelo. Estafette 4 maal 100 M. turners: 1 Bato, Utrecht, 47 4/5 sec., 2 Concordia, Haarlem, 3 Donar, den Plaag. Estafette 4 mal 160 M. turnsters: 1 Hellas, den Haag, 58 3/5 sec., 2 Brinio, Leeuwarden, 3 Brunhilde, Leiden. Een prijs van de Koningin, bestaande uit een paar oranjeslippen, waarop een in goud gebor duurde W., viel ten deel aan Turnlust, te Rot terdam. CRICKET Eerste klasse De uitslagen zijn: V. V. V.Phoenix- Gewonnen •door V. V. V. met 16 runs. V. V. .V 39, Phoenix 83. V. O. C.H. D. Y. S. Gewonnen door V. O. C. met 40 runs op de le innings. V. O. C. 164, H. D. V. S. 124. H. C. C. IA. C. C. Gewonnen door H. C. O. met 150 runs, op <1» le innings. H. C. C. 203, voor 8 (gesloten), A. C. C. 53. HaarlemAjax (L.) Gewonnen door Haarlem met 92 runs op de le innings. Haarlem 167, Ajax 55. H. C. C. IIH. D. V. S. Gewonnen door H. C G. met 5 wickets en 139 runs op de le in nings. H. D. V. S. 59, IL C. C. II 198 gesloten. Tweede klasse. R. C. H. Albion. Gewonnen door R. C. H. met 3 runs. R. C. H. 129, Albion 126. Haarlem II—Ajax (A.) Gewonnen door Haar lem met innings en 57 runs. Haariem 118. >.*v v-> De uitslagen zijn: Sprintnummer voor ama teurs over, drie baanronden (750 M.). 1ste serie: 1. Geluk, 2. Heskes; 2de serie: 1. Hendriks, 2. van der Ende; 3de serie: 1. van Rossum, 2. Raay- makers; 4de serie; 1. Govers, 2. N. Krens; 5de serie: 1. van der Leur, 2. Vreeswijk, late halve eindstrijd: Geluk-Raaymakers en van der Ende; 1. Geluk; 2de halve eindtsrtjd: N. Krens-Hen- driks, Heskes en Vreeswijk: 1. Krens; 3de halve einstrijd: van der Leur-Govers en van Rossum: 1. van der Leur. Eindstrijd over 750 M. om den Miss Blanche-prijs: 1. v. d. Leur, 2. Geluk, 1 lengte, 3. N. Krens, Laatste 200 M, 13 2/5 sec. Afvalrace voor in de 5 series sprint uitgeval len amateurs om den „De Veluwe-prijs": (24- rtjders): 1. van Ro3sum in 16 minuten 43 1/5 sec., 2. v. d. Touw, 3. van Myen. Wedstrijd over 15 K.M. (60 ronden) om den openingsprtjs voor stayers: 1. Leddy in 14 min. 41 4/5 sec,; 2. van Ruyssevelt op 3 ronden; 8 Leene op 4y2 ronden; 4. Dobbe op 7 ronden. Wedstrijd over 20 K.M. (80 ronden) om den Pinksterprijs voor stayers: 1. Leddy in 18 min. 9 3/5 sec.; 2. van Ruyssevelt op 230 M.; 3. Lee ne op 4 3/4 ronden; 4. Dobbe op ronde. Wedstrijd over 25 M.K. om den Piet van Nelc- Memorialprjjs1. Leddy in 24 min. 30 3/5 sec., 2. van Ruyssevelt 2 ronden 150 M., 3. Leene 2 rónden 120 M., 4. Dobbe op 8 ronde 100 M. Da totaaluitslag van de motorwedstrijden is: 1. Leddy, 2. van Ruyssevelt, 3. Leene, 4. Dobbe. Klassementwedstrijd over 20 K.M. voor ama teurs om den „Le Veluwe-prijs: totaaluitslag: 1. Hendriks 21 punten, plus een ronde voorsprong in 32 min. 20 1/5 sec„ 2. Govers 33 punten, 3. Wildschut 19 punten, 4. W. Krens 12 punten, 5. Burgerhof 10 punten. De uitslagen van de schietwedstrijden van den Kring Westland van burgerwachten en scliiet- vereenigingen luiden: le afdeeling korps: 3. Burgerwacht Maasland 490 punten: 2. Pro Patria, de Leer, 488 p.: 3. Burgerwacht Monster 482 p.; 4. Wilhelmina, Vlaardingen, 473 p.; 5. Prins Hendrik, Maassluis, 467 p.; 6. Immer Vaardig, Hoek van Holland, 465 p.; 7. Burgerwacht Rozenburg 459 p. 2e afdeeling korps: 1. Prins Hendrik, Maas sluis 480 p.; 2. Burgerwacht Rozenburg 480 p.; 3. Burgerwacht Monster 478 p.; 4. Burgerwacht Maasland 478 p.; 5. Pro Patria, de Lier, 477 p.; 0. Immer Vaardig, Hoek van Holland, 4S7 p.; 7. Burgerwacht Vlaardingen 448 p. DE POOLSCHE OCEAANVLUCHT. WARSCHAU, 26 Mei. (P.T.A.) Om 4 uur zijn •hier de luitenant-vliegers Kalina en Szalas neer gestreken, die met een Fokkervliegtuig van Am sterdam kwamen en van plan zijn over den Oceaan té vliegen, Dinsdagmorgen te 9 uur vertrekt van het vliegveld Waalhaven te Rotterdam een vlieg tuig van de K. L. M., de H-NADR, met Beek man als piloot naar Marseille. Dinsdagmiddag zal vermoedelijk ook de heer Yan Lear Black met Geyssendorfer daar arriveeren, waarna dan Woensdagmorgen vroeg de vlucht Mar seilleLonden zal aanvangen. Of de heer Plas man, directeur van de K. L. M„ den tocht naar Marseille zal meemaken om den heer Van Lear Black daar te verwelkomen, is nog niet zeker. HANSWEERT, 26 Me!. Gepasseerd voor 4 uur en bestemfl'voor ROTTERDAM: st. Telegraaf 3; st. Jacobus; Fijo, Volker; Eintracht 1. Wernstedt; Tahiti, Liehtsteiner; Hllde, Smit; Excelsior, Voorschuur st Era; Brabo 33, Oele; ZWIJNDRECHT: Jur- gens 8, Roding; DONGEN: st. Petronella; st. Broedertrouw 9; DRIMMELEN: st. Pieternella 3; DEN HAAG: Stella Maris, Vermeulen; LEUR st. 2 Gebroeders; DORDRECHT: Josephine, Ouwerkerk; Dranaco 4, Geervliet; Dranaco 8, van Dongen; AMSTERDAM: st Stad Amster dam 4; 3 Gebroeders, Hoeylcens; OUDE TONGE: Cornells, 't Hart; TILBURG: Servatia, Laoh- niet; SNEEK: st. Janna; BERGEN OP ZOOM: Noordland, de Bakker; GEESTBRUG: Specu lant, Roukema; ALKMAAR: st. Gruno; GORIN- CHEM: 4 Gebroeders, v. d. Adel; WARMOND: Hendrika, van Setten; ZWOLLE: Maria, Roth; GOES: Keeltje, Raasse; NUMANSDORP: st. Spes; DORDRECHT: 5 Gebroeders, de Bruyn; PERNIS: Albatros 3, IJselaijk; id. 4, Robbmond ROTTERDAM: Rianeo, Verhulst. DUITSCHllAND: Donon, Maier; Luik 10, Dierckxens; Henri Leys, Jacobs; Maria, v. d. Bosch; Buenon, Andres; Antoinette Marie, Ver hoeven; Karei Miry, v. d. Nosch; St. Paulis, de Wijs; Santa Fé 2, van Gemert; Alice, Acda; Morgenster, Oomens; Piëta, van Holt; Hendrika Wel vis; Rosa 2, de Potter; Eveline, van Houten BELGIë: st. Telegraaf 4; st. Johanna; st. Groningen; St. St. Antonie; st. Amstel 5; st. Niets bestedig; st. Stad Amsterdam; st. Marcel; st. Anna; st. Emily; st. Aaltje; st. Julia; st. Egalité; Alverna, van Diem; Pampopas, Weber; Hendrika Rensen; Elodie, Schoeters; Stad Leu ven, van Hooyweghen; Julia, de Weert; Albert, Muller; Govert Jan Willem, Hokken; Sirene, Boshuizen; Transport 34, Boshuizen; Teirma, Teirllnck; Oso XI, Koenen; Locarno, Schud- dink; Colette, Wjjckmans; Jacobus, Kanters; Johanne3, Wetjt; Rhenania, Claus; Sapho, Ra- hauser; Dlna, v. d. Velde; Michelet, Dorsch; Vertrouwen, van Veen; CorjemI, Smtis; Anna, KreutcbenStad Leuven, Hooyweghen; Julia, de Weert; Constance, Wijckmans; Mignon, Zang LOBITH, 26 Mei. Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Montan 1": Jonann finger; 4 Gebroeders. Monster; Elisabeth, Joos- ten' Nassauhaven, den Hartigh; Anna, Looü- schèlder; Astoria, Lentjes; Seam 1, Wagen- höfer; Neekarstrom, Brouwer; Taine, van Limpt; Musset, Heck; Alcyon, Heil; Lento, de Bot;' Pauline, Sclinuppe; Emma Johann, Beisel; Rijnzeevaart 9, Vos; Kepala, v. d. Pluym; Nep- tun 32, Mussig; Grethe Louise, Weigardt; Odm, Schmitt; Lena, Reitsma; Neptun 72, Weinand; Entil, Wenzel; Hannover 3, ICnupper; Marian ne, Kumpf; Elisabeth, Staubilz; Montan 8, Becker; st. Teutonia; st. Constantlna; Johanna; D'Alembert; Crescendo 3; Vili; Tireur; K. Vaart 11; Elisabeth 2; Lambert; Paste; Willem Ma- rinus 2; Scarpe; Belgique; Kenia; K. Vaart X; Sylvia; Herman; Pr. Juliana; Ukkel; Reinier; Ceres; Bellatrix; Japipo; 'sBosch 2; Walsum 1, Heine; Hendrika, v. Rijn; Rijntrans 6, Lensen; Jantina, Kruidhof; Bulwer, Sclireuders; Seyd- litz, de Kok; Rigi, Itzstein; Silaboe, Joras; Iiu- berdine, Vermeeren; Hendrika, Leuthner; Ba- toer, Bernd; Malabar, ROrsch; Slamat, Hirsch- man; Merbaboe, Both; Grimgerde, Wijs; Gluek Auf, I-IörschenSt. Siegfried; Holland, Kremp; Neptun 14, Heissner; Neptun 32, Mussig; Ma ria, de Haan; st. Joma; 4 Gebroeders. Hofman; st. Njord 4; Maria Hendrika; Mangan; Harmo-; nie 4; Adolfina, Cobbaut; Mannheim 27, Muller; AMSTERDAM: st .Krachtwijk; Wijkdienst 17 Tempelaars; st. Waalwijk; Wijkdienst 3, Bur( gers; Wijkdienst 8, Staal; Wijkdienst 18, v. dJ List; Ida, Sueringh; Katharina, Kemp; Anna Rennings; St. Theresia, Brugman: UTRECHT,1 Verwisseling, Vos; LEKKERKERK: Moselta'ï Schneider; DEN HAAG: St. Maria, Helfffj Kurt, Beekman; KINDERDIJK: Cornelia, vatf Steen; HARLINGEN: Apollo, Weisbarth; Phlf lalethis, Gerlach; NIEUWENDIJK: Drie Ge) broeders, v. D'(|k: DE STEEG: Pro et Contra; Stoter; JUTPHAAS: St. Joseph, Fleischhat? wer; OCHTEN: Diana, Heiderich; ZWOLLE") Odilo, Mötter; Lamgert 1, Heuvelman; GORINif CHEM: AHegonda Johanna, v. d. Hoeven^,, STELLENDAM: Tijd is Geld, Ruytenberg;'; BERGEN OP ZOOM: Catharina, Leenders; AL- PHEN a/d. RIJN: Geertruida Wilhelmina, BuF- gers; ROERMOND: Friederich, Wiswessérf'1 ALPHEN a/d. MAAS: Clara Maria, Langen; BEEK EN DONK: Vier Gebroeders, Huibers;' LEIDEN: Zwei Brüder, Karbach; Gluck Aug, Wendt; GENDT: Hendrika, Hendriks; KRIM PEN a/d. IJSSEL: Verwisseling, Duym; TEÏl- WOI.DETheodora, Waseink; ZWIJNDRECHT: Carl Albert, Genthe; MUIDEN: Goverdiiia, Faii-' rlon; APPELTERN: Vier Gebroeders, Bezeme?;', KAMPEREILAND: Energie, Galon kamp; GOU DERAK: Negen Gebroeders, de Jong; OOS TERHOUT: Bona Fide, Tammes; EWÏ .HO- SLUIS: Onderneming, v. Veen; SLEEUWIJK: Hoop en Vertrouwen, Verhey; VISSCHERTJË:'; Nieuwe Zorg, Hoogendoofn; BUIKSLOOT*:' Leentje Cornelia, Volker; DE HEEN: Tarde, Wygand; SLIEDRECHT: Elisabeth, v. d. Bout; LEEUWARDEN: Risico, v. Dorsten; HAAR LEM: Elisabeth, Cornet; HERBAYEM: Solt' Deo Glora, Brijder; Eendracht, Brtjder. BELGIë: Belgica, Spiesens; Confianza, Pols;' Costan, da Welrt; Frans Mathilde, Grutter;' Eugenie, Kartner; Maria, Klarenbeek; Helena, Slock; Miramar, Molle; Henrica, Koenfandaj1' Anna Catharina,, Butefur; Maria, Magnus; Fiïi- viale 32, Noldes; Floi-ent, Durinck; Themis, Dei- ré; Freya, Albert; Alcyon, Lauter; Franz Joeef, Witjes; Fraca, v. Gemert; Adca, RosenbrtimfO Egon, KJaassen; Hubertina Agnes, v. Dijk; Arfr' tonia. Ar ends; Hamal, v. d. Krans; Döribeaïïi' Tromp; Dankbaarheid, Dodde; st. Rijnscheldd1 1; Dahomey, Ehret; Tremonia, Moraal; Jbhan'H na, de Haas; Dina, Joosten; Porfier, Romcyi^ Alcena, v. Diem; Risico, Koenen. DUITSCHLAND: Melusine, Behrens; Confl- ance, Wubbolt; st. Rotterdam; Zuid wijk; Pfi- j tience, Knip; Valentine, v. Messem; st. Haans- I wijk; Rijswijk; Neptun 44, Kraus; Neptun 52, 1 Frank; Oceana, Landa; Joho, Zens; Dina, Wieg- mans; Fluviale 6, v. Schijndel; Energie, V. d. Sluys; Zuiderzee, Keezer; Zembla, de Bóer)] Elisabeth, Fabri; Paulina, de Jong; Arminius, Keiler; Fluviale 12, v. Winssen; Speculant, v; Wtjngaard; Fortuna. Blom; st. Nassovia; God' met ons 3, Wittmann; Virfi, van Biezen; sf. Newa; God met ons, Wittmann; Vertrouwen 2, Boef; st. Borussia; Desire, Dekker; Willem .TlJ j han, de Bijl; 2 Gebroeders. Bos; Oostersölfeldé, j Domenie; st. Noordkaap; Elsellne, Keienburg!' j st. Henriette; Hydra: Whistler, de Vries!' Vrachtzoeker, v. d. Pot; de Hoop, Schut; Cor- j nelis Johannes, Vredenburg; Reonolda, Evers;' Wawani, Meyer; st. Rijnschelde 12; BouvieË' Groenendijk; Gotho, Westdtik; Mozart, Bof!' Ran to, Teeuw; Volant, Kamerilc; Leonardo, Huysen; Occident, Meyer; Jason, v. Lent; Ard- joeno, v. d. Meyden; Vesta, Schouwstra; Vesa- lia, Hoog; Potgieter, Hoefnagels; Julwina, Un met zee; Ditan, Boljjn; Tiepolo, v. d. Bempt;' Libra, Tuil; Aeolups, Biemans; Simon ds Vlie ger, v. Toorn; Ernst, Sauerbrei; Palestina, He if- 1 velman; Kurwenal, Oosterveen; Tota, Spijkeifs man; Antonius, v. Dijk; Oranje, Troost; Energier, Koet; St. Maria 2, Joosten; Tolo, Gl'óerichj Disponibel, Kamminga; Walsum 8, MeyeFi' Goentoer, Caggia; st. Ernst; Hekla; Meurthe;' Alpha; Asgard; Wangard, Aisne; K. Vaart 16)' Etna; Tolima; Flat 7; Jega; ESyóto; Ëiat Credo; Fiat 3; Nordri; Fransiska Markt; VD tease; Klabat; Willem Anton; Henry," Dtlné- kamp. ■Si'* Para», 12 Mei 1928. Wanneer men zich een. toilet wil kiezen, dat keurig kleedt, maar zonder eenige luxe éïf j niét te kostbaaT, dan valt de aandacht speciaal te vestigen op tolle-de-soie, gestreept of ge ruit, zooals men het in allerlei tinten en va riaties op het oogehblik verkrijgen kan. Toil<£ de-sole heeft nog dit voordeel, dat het zielï uitstekend laat wassolien, zoodat het een bijna' ideale stof is voor do somersche petites-rohes. Charmant i3 ook de toile-de-soie, met stre pen van satijn doorweven, tint op tint, of coit- trasteerend. Het leent zich uitnemend voor een eenvoudig, vlug chemisier-model, waarbij de schikking van de stof al sgarneering 'dient. Bovenstaand teekeningetje geeft eeu |aed idéé van het aardig effect m Jlu-m-vti de-soie toiletje te bereiken. Mat-bruln met vieux-roeo strepen werd als tint gekozen. Do gepliaseerde rok is van voren afgewerkt met een breedo stolpplooi, dwars genomen, evenals het rechte ceintuur. Het corsage heeft een col en plastron, met kristallen knoopjes gesloten en afgelijnd met eeu geïncrueteerde strook, die ook dw&ra genomen i&.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 11