De Katholiekendag te Maastricht - Feesten te Vise - Onthulling. Monument ^2Sssfcssi De commissie van bijstand voor Publieke Werken heeft zich vereenigd met de voor dracht van B. en W. van Amsterdam tot demping van de Vijzelgracht. De voordracht zal binnenkort in behandeling worden geno men en dreigt weder een mooi stukje typisch Amsterdam te verdwijnen. Xe Limmen is Maandag nabij de St. Remigiuskcrk een H. Hart-monument onthuld. Bestuur en commissie voor het Beeld. Een nieuwe Duitsche kruiser in Willemshaf en van stapel geloopcn. In overeenstemming met het Rijksweervcrdrag Is een dezer dagen een nieuwe Duitsche kruiser „Köln" genaamd te Willemshafen van stapel geloopen. 325 Jaar voor Christus leeraarde de koning Phra Chao Sridhamasokaray onder een broeboom, waar Budha zijn studie voltooide. Een van de bijgeloovigheden in die streek Is, dat wanneer een van die takken van den boom breekt, zich in het gebied waar het overblijvende stuk tak heenwjjst, rampen plaats zullen vinden. Dit wordt dan voorkomen door groote plechtigheden onder den boom te houden. De Katholiekendag te Maastricht. Een overzicht tijdens de kinderhulde vöor het Raadhuis op de Groote Markt. De Poolvlucht van de „Italia". Generaal Nobile (voor het venster der cabine) geef? zqn laatste aanwijzingen voor het vertrek uit Spitsbergen. Zooals men weet heeft men gedurende de laatste dagen niets meer gehoord van de „Italia" en vreest mes het ergste. Hulpexpedities zijn uitgezonden, doch knnnen door het dr(jfHs niet verdei komen. De weersgesteldheid maakt het onmogelijk om per vliegtuig onderzoekingen te verrichten. E®° V]1Ie?maC,^,e uitgevonden door Mr. George White, een technologisch student aan de Sb* Universiteit. De machine, welke zonder motor is geconstrueerd, is het 6e type in dat genre. De Terseniging „Gennep c/mhocg" te Gennep, heeft dezer dagen een Algemeene Handelstentoonstelling georgani seerd. Een kijkje op de landbouw-afdceilng. Een kijkje te Maastricht op de afgravingen van den Si' Pietersberg. Op den voorgrond de in aanbouw zijnde cement-fabriek. Katholiekendag te Maastricht. De klndcrbulde op Dinsdag 29 Mei. De kindereu defilccren voor de autoriteiten. Zondag is te Visé door het comité „Visé vient de Renaitre" een luisterrijke optocht gehouden. De „Albatros" in den optocht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 12