DONDERDAG 31 MEI 1928 VIERDE BLAD PAGINA 2 h i I DE RUST E TWEEDE HELFT SPEL EN SPELERS DE NEDERLANDSCHE PLOEG DE URUGUEEZEN SPANJE-MEXJCO WEDSTRIJDPROGRAMMA SPORT EN SPEL ATHLETiEK. LUCHTVAART. DE VLUCHT VAN DEN HEER VAN LEAR BLACK. j buitenspel. Onmiddellijk daarop zitten de on zen voor bet doel der tegenpartij, doch Nasazzi w^kt weg. Buitenweg drijft op, zet over naar Weber, die den "bal echter tegen Andrade niet binnen de lijn kan houden. De Urugueezen zijn het meest in den aan val; onze verdediging, gesteund door de halfs, heeft de handen vol en niet dikwijls zorgt de voorhoede voor opluchting; onze voormannen raken den bal te vlug kwijt; veel hebben ze niet tegen de achterhoede der gasten in te brengen. Eindelijk komt er een vlotte aanval, van Boxtel zet Elfring aan het werk, deze geeft over naar links, waar Nasazzi op afdoende wijze de combinatie onderbreekt. Dadelijk er op een stormloop der Amerika nen; de rechtervleugelman zet over naar de linkerwing, deze naar den middenvoor, maar Borjas schiet over. Eerst van Boxtel eif even later Masisy ver oorzaken een vrijen schop tegen Arremon; ge vaar brengt deze bestraffing echter niet. Freeze krijgt dan kans om te schieten; hij plaatst recht op doel maar op 't laatst weet Masazzi den bal over de lijn te doen rollen. De daaruit ontstane hoekschop wordt door Weber slecht genomen en de bal gaat over. v. Boxtel plaatst dan uit een ons toege- kenden vrijen schop wegens hands van Gestide den bal goed voor, maar de Urugueezen zijn steeds een seconde sneller. We noteeren dan echter een staaltje van vlug spel van Weber, die bij de hioekvlag om Andrade heen draait, alsof deze pootige neger niet in de buurt is. Hij weet den bal mooi vrij te werken en schiet schuin op doel waar Mazali hem zonder veel moeite grijpt. Dit staaitje brengt vuur in de gelederen der Hollanders, die dctr het publiek onstuimig worden aangevuurd. Een goede combinatie tusschen van Heel en Weber stelt den eersten in staat naar binnen te drijven, hij acht de gelegenheid gunstig om een schot te lossen, dat goed gericht is, doch door Mazali uitloopend wordt gehouden. Dadelijk daarna zendt van Boxtel een kei in de Urugueesche richting doch Arispe werkt hem terug. Dan ontstaat een gevaarlijk moment voor ons doel, waar Borjas alleen op v. d. Meulen afstormt. De H.F.C.'er staat pal en of deze onversaagde houding van onzen Cerberus den Uruguees imponeert, we weten het niet, maar wij zien dat hij van enkele meters afstand slechts naast schiet. Holland is nu, dank zij hetactief optreden van den linkervleugel eenige malen achtereen in den aanval. Dan valt plotseling UrdinaTan uit, hij schiet van de zijlijn schitterend en de bal kaatst van den paal tprug. Even later knalt weer een schot van zijn voet, v. d. Meu len houdt met den voet. Massy plaatst den bal verder naar voren, doch de aanval weet geen succes te bereiken. Wanneer de mst komit, is de stand on gewijzigd 10 voor Uruguay. Als we onze gedachten even op het verloop In 't algemeen concentreeren, dan krijgen we de overtuiging dat Uruguay beter voetbal speelt dan Nederland. Over de verdediging van de Hollanders valt niet te klagen, ze heeft zich tegen de overmacht goed geweerd. In de middenlinie is van Heel, de beste man, hij is de eenige die daar tegen het geraffineerde spel van de tegenpartij op kan. Massy kan moeilijk vat krijgen op den bal, zijn springen haalt weinig uit, enkele kopballen slechts gaven staaltjes van zijn vroeger kunnen. Van Boxtel is vrij sloom in het herstellen wanneer hij is gepasseerd. In de voorhoede is de linkervleugel de beste. Weber is actief als steeds, zijn voorzetten hebben de noodige lengte, maar Freeze,Buiten weg en Elfring zijn tot nu toe beneden de ver wachting gebleven. Vooral Buitenweg lijkt te vreesachtig, hij durft niet te koppen of door te zetten, als Arispe op hem afkomt. Onze aanval is in zijn geheel tot nu toe een mis lukking, alleen Weber verdient hier lof, welken hij dient te deelen met van Heel, die door zijn uitmuntend steunend werk zijn stadgenoot, tot veel goede dingen in staat stelt. „Houdt er den moed maar in!" Bij het weder betreden vau het veld worden d.e oranje-mannen hartelijk toegejuicht. Van de tribunes klinkt het luid „Houdt er den moed maar in" Als 't spel een aanvang neemt zien we, dat Buitenweg op de middenplaats speelt. Weber, die den bal bemachtigt, zet hem met een mooien boog voor, maar Buitenweg maait over den ba!, die uitrolt. Dan plots een ren van den rechtsbuiten dei- Amerikanen, hij is de verdediging gepasseerd doch schiet tegen v. d. Meulen aan. .Dadelijk daarop komt onze doelman weer in actie waar bij Borjas hem unfair neemt. Deze krijgt een vrij langdurige schrobbeering van den scheids rechter, die den Urugueeschen aanvoerder bij het geval roept om zijn onderdaan tot fatsoen lijker spel te manen. Weber weet dan weer prachtig voorbij Andrade te komen, andermaal is zijn voorzet subliem, maar de achterhoede der Urugueezen stormt op den bal af en Freeze noch Elfring kunnen er vat op krijgen. Weber raakt even onklaar maar de spons van den helper brengt hem weer o,p dreef. Dan veroorzaakt van Heel een vrijen schop, die door Andrade genomen wordt, maar* waar uit voor de bruine voetballers echter geen succes geboren wordt. Onze achterhoede verde digt uit alle macht en door haar prachtig werk richten de Urugueezen met hun shortpassing niet veel uit. De Urugueezen zijn niet voor ons doel weg te krijgen; het gevaar is het grootst als Arremon scherp voorzet en Borjas in één om haal een ontzaglijk schot op doel lost; van der Meulen is echter hij de pinken en hoog opsprin gend redt hij prachtig, den bal schitterend over de lat stompend. De hoekschop wordt scherp voor den doel- mond geplaatst maar onze doelman is den toestormenden blauwhemden te vlug af, grijpt klemvast in en werkt weg. Denis komt dan in "botsing met een der voorhoedespelers die boven op zijn voeten springt, en de schok 13 zoo aangekomen, dat onze aanvoerder eenigen tijd op den grónd "blijft liggen, masseurs slagen erin hem weer tijdelijk op te knappen. 't Publiek geeft door schel fluiten zijn afkeu ring over het forsche spel der Zuid-Amerika nen te kennen. Dan ondernemen de onzen een mooien open aanval, waaruit Buitenweg Oven- eens fraai overzet naar Gehring, die voorzet, maar in het kluwen van spelers voor doel wordt de hal door een Uruguees weggewerkt. Uruguay verplaatst het spel, van Kol breekt den aanval ten koste van een vrijen schop. Hieruit wordt naast getrapt. Wanneer onze verdediging denkt dat de scheidsrechter voor buitenspel zal fluiten en dit niet geschiedt, stuiven Arremon en Cea op ons doel af, v. d. Meulen loopt reeds uit, doch juist als Cea wil schieten, is van Boxtel hem opzij gekomen, die het leer nog van rich ting doet veranderen, zoodat v. d. Meulen ge makkelijk kan wegwerken. Weer zien we dan Gehring snel langs de lijn gaan, Buitenweg vangt fraai op, maar zijn schot brengt den bal aan den anderen kamt van het veld. Hier staat Weber gereed om met een goed op doel gerichten hal een onzer voorhoedespelers in staat "te stellen het leer in te koppen. In plaats daarvan neemt Buiten weg hem ineens op den voet en het is den Utrechtenaar in deze moeilijke positie niet kwalijk te nemen, dat hij overschiet. 't Enthousiasme onder het publiek stijgt weer na dezen goeden aanval en voortdurend klinken luide aanmoedigingen over het veld. Onze rechtervleugel dwingt een hoekschop af, van Boxtel kopt naar doel, maar Buitenweg trapt naast. Dadelijk daarop zit onze tegenpartij weer voor ons doel. Ze krijgt een vrijen schop, die door Massy wordt onschadelijk gemaakt. Even later moet v. d. Meulen door uitkropen redden. Dan wordt Freeze tegen de vlakte gewerkt, hij blijft liggen. In tusschen gaat Elfring met den bal er tusschen uit, hij lost een scherp schot, dat door den doelman wordt gehouden. Nadat Freeze Is bijgebracht, gaat onze rechtervleugel er weer vandoor, Elfring geeft een pracht-voorzet voor langs doel, helaas Buitenweg mist en de naast hem staande Weber, die op de kans niet verdacht is, even eens. Freeze lost dan, nadat Buitenweg zich nog eens met plaatsen heeft vergist, een schot recht op doel, dat Mazali keurig stopt. De doel- verdediger der Urugueezen redt vlak daarop keuTig uit een door Denis genomen vrijen schop. De volgende aanval der blauw-shirts strandt dan weer op buitenspel; de listige opzet, door de achterhoede der onzen lukt. Holland is in deze periode hevig in den aan val. Weber zendt een hoogen hal in, Freeze kopt naar doel maar Mazali houdt keurig uit het bovenhoekje. Een aanval van de combinatie Andrade Urdinaran wordt door Denis ten koste van een hoekschop gebroken. Deze wordt achter ge- plaatst_ Er is nog een kwartier te spelen. Arremon zet mooi hoog voor, Céa en Borjas loopen toe maar v. d. Meulen zweeft reeds boven hun hoofden en slaat het gevaar schitterend uit de richting. Uit een vrijen schop tegen van Heel wederom door Andrade genomen komt de bal bij Urdi naran, die plots een hard scherp schot lost, dat juist naast gaat. De onzen rennen dan weer naar den Uruguee schen kant, maar telkens is de achterhoede der kroesharigen hun te vlug af. We zien Massy een keer mooi vrijmaken naar Weber, die weer fraai voorzet, maar uit wiens voorzet het binnentrio geen profijt weet te trekken. Juist als er een hoekschop op ons doel moet genomen worden valt van Heel ter aarde en het spel moet eenige oogenblikken wtorden onderbroken. Een hoekschop tegen Nedicrland, de bal wordt in eerste instantie weggewerkt door Massy; Weber trapt hem weer over de zijlijn. Een handig staaltje vertoont onze doelman als eerst Borjas en daarna Céa op hem afkomen als hij het leer heeft opgevangen, doch Van der Meulen is beiden te vlug af, en wipt den bal over hun hoofden heen om het eenige pas sen verder weer op te vangen. Op en neer gaan dan de aanvallen, die der Urugueezen zijn veel gevaarlijker dan de onze, die onvoldoende worden doorgezet. Van Heel tracht een keer goed op te bren gen, doch zet over naar Weber met voorbij gaan van Andrade. De Spartaan echter be grijpt hem verkeerd en weer komt het leder in het bezit van de Urugueezen. Van der Meu len ziet dan plotseling den midvoor,, Borjas, op zich af komen. Onvervaard loopt van der Meulen het doel uit en grijpt den bal voor de voeten van den Zuid-Amerikaan weg. Bravo! Het tweede doelpunt. Weer een aanval der Urugueezen. Dan, of de achterhoede de aanstormende Urugueezen niet meer kan bedwingen of dat zij buiten spel vermoedt: zij blijft staan en Scarone heeft geen moeite van dichtbij voor de tweede maai te doelpunten. Holland, luide aangemoedigd, spant nu alle krachten in om de eer te redden. Het wil niet vlotten; Uruguay slaat ook dezen ver woeden aanval af. Opnieuw geprobeerd. An drade ls nu het struikelblok en bij de derde poging stuit Buitenweg op Gestide. Dan brengt Elfring op. Bij de achterlijn kan hij den bal naar Freeze tippen, die schiet, doch de lat- kruising verhindert het doordringen tot doel. Elfring krijgt in de laatste minuut den hal toegespeeld. Hij rent eerst prachtig langs de lijn, brengt dan even mooi het leder tot voor doel, waar Freeze een unieke kans om een tegenpunt te maken teniet doet door over schieten. Dg laatste minuut! Onze stormloop verstikt In een vrijen schop en dan ls het einde daar. Uruguay heeft verdiend met 20 gewonnen. De sterkste ploeg heeft gewonnen Laden wij het onmiddellijk bekennende sterkste ploeg, de beste voelbal spelende ploeg, heeft verdiend gewonnen. Nu was er geen scheidsrechter, die den uitslag beïnvloedde, gelijk te Parijs, Integendeel, de wedstrijd is door den Belg Langenus op uitstekende, on partijdige wijze geleid. Nu heeft enkel de kwa liteit den doorslag gegeven. Wij hebben ander- maai van Uruguay verloren en wij dienen hun superioriteit te erkenner Voor een groot deel van den wedstrijd viel een aanmerkelijk verschil in spelkarakter hij de twee elftallen waar te nemen_ De Uruguee zen waren het ,die het spel opbouwden, de onzen vermochten vaak niet meer te doen dan het werk af te breken, m.a.w.: de Oranjeploeg moest zich meerendeels tot verdedigen bepa len. Vooral voor de rust was dit het geval. Toen was het één zwoegen bijna om de aan vallers van ons doel te honden. De gasten demonstreerden daarbij een correct sluitend samenspel, met afgepast plaatsen van man tot man, nauwkeurig aangeven en steunen door de middenlinie. En zoo kreeg onze achterhoede minder gelegenheid om op adem te komen dan wel wenschelijk was. Dat ons doel in de eer ste helft dan ook slechts één keer werd ge troffen houdt grooten lof in voor onze achter spelers, die manhaftig hun taak vervulden. Denis en van Kol hebben best gespeeld, maar werden beiden door doelman van der Meulen nog overtroffen. In de tweede helft waren de krachten meer verdeeld. Toen heeft ook de rest van Nederland heter spel gegeven, zoodat er perioden waren, dat de partijen nagenoeg in evenwicht tegen elkaar opgingen. Toen wist ook onze stormlinie herhaalde malen in go'ed overleg het doel dei- tegenpartij te naderen, toen kwamen ook de kansen voor om op z'n minst gelijk te maken, doch toen ook werden de meeste blunders ge maakt en juist wanneer de gelegenheid tot scoren zich ons als het ware opdrong en dit gebeurde heusch meer dan eens dan werd er schromelijk gemist en over den bal heengeinaaid. In de tweede helft waren heide vleugels op dreef gekomen de rechtervleu gel bleef daarvoor beneden de verwachting maar bleek het middentrio der voorhoede abso luut te falen en was zelfs Buitenweg, op wien het voetballend Nederland zijn hope had gesteld en dat hem had teruggeroepen als een Cincin- natus, die alleen den staat kon redden, een volslagen mislukking. Het was jammei-, maar het is nu eenmaal niet anders. "Wij dienen deze nederlaag sportief te aanvaarden. De sterkste partij heeft gewonnen. De voorhoede het groote vraagstuk Een groot deel onzer ploeg heeft zich tegen de superieure techniek van de Urugueezen kra nig geweerd. Onze achterhoede dient daarbij op de eerste plaats te worden genoemd. Van der Meulen heeft gewerkt inet een bravour, dat. volle bewondering verdient en hij had het heusch niet gemakkelijk. Het vlugge voorhoe de-spel der tegenstanders plaatste hem telkens voori onverwachte moeilijke situaties, waaruit hij echter steeds als overwinnaar te voorschijn trad. De twee doelpunten, die er ondanks zijn kranig verdedigen zijn gemaakt, kon hij met geen mogelijkheid houden. Onze doelman verdient voor hetgeen hij in dezen zwaren wedstrijd heeft verricht buitengewonen lof. Aanvoerder Denis was, behoudens enkele oogenblikken van inzinking kort na het begin, weer de oude betrouwbare back, zooals wij hem telkens met plezier aan het werk zien. "Wat de oorzaak van die tijdelijke inzinking wel mag zijn geweest? Wij vermogen 't niet te vermoeden Werd onze captain misschien wanhopig over het minder gelukkig optreden van onze voor hoede? Of hinderde hem het niet fair robuste maar listig vieze spel der Urugueezen, waar van hij in den loop van de match zelf het slachtoffer werd? Wij weten het niet, maar constateeren met genoegen, dat hij zich later weer volkomen gaf en zich met veel volharding tegen de schier onweerstaanbare aanvallen te weer stelde. Daarbij werd bij krachtig gehol pen door van Kol, wiens spel hoe langer hoe meer de kwaliteit van dat van Denis nabij komt. Heden was de Ajaxied minstens even waardig aan den H. B. s.'er en vooral in het laatste deel van den wedstrijd, toen van Heel niet meer opgewassen was tegen den uiterst snellen rechtervleugel van Uruguay, volbracht bijzijn verzwaarde taak zeer prijzenswaardig. Over de middenlinie zijn wij, al erkennen wij ook aanstonds dat deze haar best heeft gedaan, niet voldaan. Van Boxtel was daar onmachtig om de aanstormende Urugueezen te stuiten, veel minder zag hij kans de voorhoede aan het werk te zetten. Zijn eenige verdienste lag in het assisteeren van de achterhoede bij critieke momenten voor doel. Maar hier trad hij herhaaldelijk reddend op. Massy, de im mer onvermoeid?! had op het vlotte combinatie spel der tegenstanders geen vat. Een enkele maal slechts kon hij zich van den bal meester maken en dan deed hij er ook goed werk mee. Van Heel heeft zich gedurende twee derden van den strijd volop gegeven en daarbij meni- gen aanval onderbroken. Zijn duellen met An drade won hij herhaaldelijk, maar op het laatst ontbrak hem de kracht zich verder teweer te stellen. Het vinnige spel had zijn krachten uit geput. En nu de voorhoede, het groote vraagstuk altijd, te interessanter nu, waar de elftalcom missie eerst op den dag van de big match met veranderingen kwam. Wat zouden die verande ringen teweeg brengen? Ijjn wat hebben zij te weeg gebracht? Teleurstelling, een groote tegenvaller, waarvan de volle zwaarte neer komt op het hoofd van Buitenweg, den tenge- ren Utrechtenaar, die tegen de knapen uit Zuid-Amerika niets, maar dan ook volstrekt niets heeft in te brengen gehad. Hij aarzelde, treuzelde, was bang en faalde telkens en on ophoudelijk, zoowei met het doorgeven als in het direct benutten van kansen, die er in dezen wedstrijd toch heusch wel zijn geweest. Het gaat er niet om of wij zouden hebben kunnen Vinnen, maar een verlies na zulk een passieve houding onzer stormlinie, die geen stormlinie was, stemt droevig. En nog eens: de groote schuld daarvan ligt bij hem. Vaak heeft Weber, minder vaak maar toch verschillende malen heeft Elfring met fraaie voorzetten den bal voor doel gebracht. Gehring en Freeze stormden er dan tenminste nog op af, maar Buitenweg bleef werkeloos, machteloos: Het geheele quintet had weinig te vertellen, kreeg zoo goed als geen vat op den bal, maar de enkele kansen die er zijn geweest hadden beter moeten worden be handeld dan het binnentrio heeft gedaan. Ver liezen; all right! Verloren hebben wij, ver diend, ii la bonne heure! MaaT graag hadden wij toch van onze mannen in de aanvalslinie diezelfde doorzetting en vasthoudendheid ge zien als onze eminente achterhoede in dezen strijd heeft getoond. Het werk was wel moeilijk, heel zwaar zelfs, het leek vrijwel onbegonnen, maar-toch: wij houden vol en blijven zeggen: ons spel had anders kunnen, anders moeten zijn! Het result--.t was waarschijnlijk hetzelfde geweest; maar de indruk zou een andere zijn geworden. Het vertrouwen in ons aanvalsstel zou niet zijn geschokt zooals het nu wel is ge schied. Hun kracht school in de saamhoorigheid Wanneer wij onze gasten aan een nadere be schouwing gaan onderwerpen, dan moeten wij vooreerst bekennen, dat ket geheel veel beter dloot, de samenhang veel heter verzorgd was en elk gaatje dat gemaakt werd ook onmiddel lijk werd gestopt en op meesterlijke wijze werd aangevuld. Over doelman Mazali niets dan lof. Zijn opvangen, wegwerken, stoppen enz, was prima verzorgd. Doch laten wij eerlijk zeggen: veel moeilijk werk heeft hij niet te doen gehad. Voor dezen doelman stond een verdediging, die een massieven vorm paarde aan degelijke techniek en buitengewone trap- vastheid, waarbij vooral Nasazzi uitblonk. Deze baek wist kalm en zeker op elk moment in te grijpen, om dan tevens nog wel tijd over te houden met een goed gericht tikje zijn midden- linie een productieven kans te geven. Arispe stond hem keurig terzijde, maar zijn werk was DE SPANJAARDEN WINNEN VAN DE MEXICANEN MET 7—1. Het eerst verschijnen de Spanjaarden in roodo trui met donkerblauwe broek. Nadat zij den Olympisch en groet gébracht hébiben, komt Mexico in gToene trui en witte broek binnen de lijnen. Ze zeggen ais groet een soort gedlch; op, dat nog al hilariteit verwekt onder het puibliek. Veel toeschouwers zijn er intusschen niet bij aanwezig. De eerste aanval werdt door den Spaanschen linkervleugel opgezet en de Mexicaansche doel man komt reeds dadelijk in actie, hij werkt den bal weg maar spoedig volgt weer een goede voorzet van den Spaanschen linksbuiten, de middenvoor kopt naar doel, doch deponeert het leer juist in handen van Bonfiglio. De tegenaanval der Zuid-Amerikanen komt niet verder dan de Buropeesche halflinie; het spel van Mexico heeft niets te beteekemen en mist alle techniek en snelheid. Een mooie overzet van den Spaanschen mid- vooT naar den linkervleugel stelt Iruretagoyena weer in staat een diagonaal schot te lossen, dat den bal de bovenlat rakelings doet passeeren. Wanneer er een kwartier gespeeld is, komt een voorzet van den Spaanschen rechtsbuiten en de rechtsbinnen kept in (10). Even probeert Mexico uit te vallen, doch ze brengt het niet verder dan even over de middenlijn. Spanje neeimt den aanval weer over en Marculeta zendt een onverwacht schot af, dat Bonfiglio veel moeite bezorgt. Het geheel is een saaie vertooning. Wanneer de wedstrijd 25 minuten oud is, weet Mexico voor het eerst ver op de Spaansche helft door te dringen; de linkervleugelman brengt op, maar trapt tenslotte ver naast. Na een half uur komt het tweede Spaansche -doelpunt; de rechtsbuiten zet voor, de hal komt op de bovenlat, huppelt even op en neer en als hij dan naar beneden komt, stuwt bet hoofd van Yermo, den middenvoor, hem in de touwen (20). Mexico brengt het nu tot eenige aanvallen, maar het is hopeloos zooale die pogingen wor den doorgezet. Een keer kunnen we slechts een behoorlijk schot noteeren, het komt van den linksbuiten, die. den Spaanschen doelman voor de tweede maal in actie doet komen. De Spaansche linkervleugel werkt goed als mede de middenvoor, die veel en uitstekend kopt. Van dezen kant komen dan ook verschil lende kansen, doch de rest weet er niet vol doende van te profiteeren. Enkele minuten voor de pauze echter trapt de rechtsbinnen Regueiro den bal, die hem door Marculeta voor de voeten is gekopt, kalm ïn (30). De tweede helft. Na rust krijgt Mexico den wind -mee, doch ook dit schijnt al niet te baten. Spanje Is dadelijk weer in den aanval en het spel is nog geen twee minuten hervat als een voorzet van den linksbuiten den bal onder de lat brengt en de middenvoor weer fraai inko'pt (40). Even daarna lijkt bet er weer op, doch nu weet Bonfiglio het schot van den links buiten achter te werken. Het is echter uitstel van executie: de tweede helft is 7 minuten oud ais Marculeta met een schitterenden omhaal inschiet (50). Anderhalve minuut later een vlug opbrengen van den rechtsbuiten, besloten met een kei van diens voet, die via de vinger toppen van den doelman in het net vliegt (60) Nu geeft de Mexicaansche linkervleugel een goede beurt, de buitenman zet voor en er ont staat een strubbeling voor het Spaansche doel, Quincoces kopt het gevaar In eerste instantie weg, Suinaga vangt ep, doch trapt ver naast. De aanvallen der Zuid-Amerikanen worden nu talrijker en wanneer ze een hoekschop af dwingen, plaatst Terrazas den bal net voor den bovenhoek, de doelman grijpt er naar, doch minder volmaakt en werd ook nogal eens dooi; overdreven forschheid ontsierd. "Van de middenlinie is ons eeTlijk gesproken de geweldige Andrade tegengevallen. Ja waar- lijk, deze negerkolos greep meermalen zeer forsch en resoluut in, doch hij moest het teveel hebben van zijn lichaamspostuur en gewicht, hetgeen -tegen een jongeling als Weber nu niet zoo moeilijk was. Neen, dan Fernande-z. Diens spel was een lust voor het oeg. Kalm be redeneerd was elk tikje, dat deze superieure speler aan het leder gaf. Zijn afnemen, plaatsen, koppen en voeden was alles mathematisch zuiver en hij vormde dan ook de groote kracht voor zijn voorhoede. 'Gestide stond hem flink bij, kalm en rustig, zonder op te vallen, maar oersolide. En dan de stormlinie. Welk een verschil met het HollandS'Cbe gepeuter en geklungel. Hier was alles technisch af, tegen het volmaakte aan. De combinatie sloot als een bus. Het tip pen van man naar man, het koppen van hoofd tot hoofd, het passeeren, het schieten, het was alles keurig. En toch: er kleefden o.i. toch vele fouten aan, anders hadden Denis, van Kol en van der Meulen zeker niet zoo stand kunnen houden. Het was niet bet spel der Tottenham- mers, niet het spel van New-Castlë United, het was veelal te klein, te lang doorgezet comfii- neeren, waarin wij het overrompelend element so-ms juist dan misten wanneer wij het ver wachtten. Doch deze vuurlinie kan naar onze meening heter. Urdinaran is een speler van buitengewone bekwaamheid, snel, handig, forsch, doch ieder schot en elke voorzet zijn ver en zuiver berekend. Scarone vormde met hem den besten vleugel. Daartuss-chen stond Borjas, een pootige knaap, die wist van schieten doch die iets te zelfzuchtig en zeker iets te forsch, ja soms al te forsch was. De linkervleugel was iets minder. Cea was de schutter, Arremon de snelle overrompelende buitenman, die het echter door het doorzichtig en onvoldoende spel van Yan Boxtel wat al te gemakkelijk had. Onze totaal-indruk is, dat de Urugeezen een technisch onderlegde ploeg bezitten met prima getrainde en disciplinair geschoolde spelers, waarvan de kracht in de saamhoorigheid school. de wind drijft het leer over zijn handen heen (61) Spanje komt weldra weer in de meerderheid, harde schoten worden op Mexico afgezonden, doch ze missen veelal de juiste richting. Wan neer de linksbinnen echter goed mikt, slaat de doelman het leer terug, de toeloopende mid denvoor trapt het opnieuw, doch weer redt Bonfiglio, zij het ten koste van een hoekschop. Deze blijft zonder resultaat, evenals andeTè, die spoedig volgen. Als het laatste kwartier intreedt, komt Mexico goed opzetten, er ontstaan eenige ge vaarlijke «iuaties voor het Spaansche doel, doch de verdediging weet het «pel te verplaatsen, de linksbuiten brengt den bal verder, zet naar het midden en Yermo, de midvoor, staat klaar om nummer 7 in de Mexicaansche touwen te jagen (71), Talrijk zijn de Spaansche aanvallen, maar het schieten laat in deze periode te wenscheu over. Het einde komt dan ook zonder dat nog wijziging komt in den stand. Donderdag 31 Mei: geen wedstrijden, TWEEDE RONDE. Vrijdag 1 Juni: 7 uur: Spanje tegen Italië. Zaterdag 2 Juni: 4 uur: BelgiëArgentinië. Zondag 3 Juni: 4 uur: DuitschlandUruguay. Maandag 4 Juni: 7 uur: PortugalEgypte, VIJFDE CONGRES WERELDSCHAAK. BOND Burgemeester Patijn beschermheer Naai- wij vernemen, heeft de burgemeester van 's-Gravenhage, mr. J. A. N. Patijn, het be schermheerschap aanvaard van -het vijfde con gres van den Wereldschaakbond, dat dezen zomer te 's-Gravenhage zal bijeenkomen. DRIE NEDERLANDSCHE RECORDS VERBETERD. Bij de te Dragten gehouden nationale atle tiekwedstrijden zijn 3 records verbeterd. Mej. Giesolff (Den Haag) bracht het record hoog-, springen van 1 M. 39^ op 1 M. 46)4, mej. Dekens (Groningen) gooiden den discus 26.73 M. (oud record 23.85 M., terwijl mej. Aengenendt (Hygiea) de 100 M. liep in 13 sec. (oud record 13 1/5 sec.) Woensdagmiddag te half twee is uit Marseil le het vliegtuig van de K. L. M. H.-N.A.D.R, vertrokken met den heer Van Lea-r Black aan boord. Geyssendorfer, die met den Ameri kaan uit Khartoen kwam, vliegt het toestel zelf. Er wordt regelrecht doorgevlogen naar Londen, waar men gisterenavond tegen acht uur hoopte aan te komen. WILKINS EN EYELSON NAAR BERLIJN. KOPENHAGEN, 80 Mel. (V.D.) Heit DuitschO vliegtuig met de poo'lvMegere Wilkilms ein Eyetl- ëoq aan boord, is ite 14 uur 15 van het Vlieg veld Kastrup naar Berlijn gestart. j .1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 14