i FEUILLETON GEKNAKT ZATERDAG 2 JUNI 1928 PAGINA 2 UIT DE STEENINDUSTRIE DE HOOGOVENS TE IJMUIDEN. BELANGSTELLING VOOR NEDERLAND STAND VAN DE KERSEN EN BESSEN OP 29 MEi 1928 H- BLOEDFEESTEN TE BOXTEL UIT MAASSLUIS UIT VLAARDINGEN ÖM SCHOONER OP TE BLOEIEN t t -42") Dc centrale arbeidsovereenkomst De besturen van de organisaties van werk nemers in de steenindustrie hebben met de commissie uit de fabrikanten een onderhoud verzocht ter bespreking van de zakelijke be drijfsbelasting, die op verschillende fabrieken ^nog steeds op de arbeiders wordt verhaald. Bij den voorzitter der commissie is aange drongen op spoedige teekening van de cen trale arbeidsovereenkomst. HET CONFLICT BIJ „DE SCHELDE". De staking stationnair Het binnengaan der werkwilligen liad een kalm verloop. De staking is stationnair. Enkele machines worden door leden der directie be diend. Wat de directie over 't werk rapporteert Volgens opgaaf van de directie kwamen Vrij dagmorgen 374 werkwilligen, o.w. 70 leerjon gens op het werk; sedert eergisteren waren er 3 afgegaan en 2 bijgekomen. De stakers had den het bevel van de leiders opgevolgd; bij de fabriek wordt niet gepost. De ingangen voor zoover zij open zijn worden door de politie be waakt. Alleen bij het concertgebouw, waar t.e stakers aicih bij de leiding moeten aanmelden, was het druk. Volgens mededeolaiugen van werknemers- zijde werken naar verhouding in de timmer- af deeling hot grootste aantal werkwilligen, doch de afdeelt ng scheepsbouw kan wegens ge brek aan klinkers niet werken. .Geen bijzondere invloed van de staking In Mei werd voor de Hoogovens te IJmuiden êene boeveelheid van 23.300 ton ijzererts aan gevoerd. Uit deze opgave blijkt dus dat de Staking, welke in deze maand bij dit bedrijf uitbrak geen bijzoadereu invloed heeft gehad op den aanvoer der grondstoffen. In vergelij king met den aanvoer in dezelfde maand van het vorig jaar bedroeg deze thans nog 8000 ten erts meer. -^OVINCIAAL MUZIEKCONCOURS TE RIJSWIJK. Ter gelegenheid van het feest van H. M, de Koningin-Moeder. Ter herdenking van het feest, dat de Konin- fein-Moeder 50 jaar geleden haar intrede deed in Nederland, zal, onder auspiciën van den Bond van harmonie en fanfave-vereemigingem in Zuid-Holland, op den laten September, te Rijs wijk, een groot provinciaal muziekconcours worden gehouden. Met dit concours zal tevens het 2.0 jarig bestaan der te Rijswijk gevestigde oranje-vereenlgiag ,,Het Vaderland Getrouw" Worden herdacht. i Gewekt door een filmvoorstelling I Zooals reeds vermeld werd, heeft 't Italiaan- sche Instituut Luce het uitsluitend recht ver worven van de Olympische Spelen filmopne- mingen te maken. Het is misschien interessant ta vermelden dat zooals ons uit Rome wordt gemeld, de vertooning van de Nederlandsche film, eigendom der vereenlging .Nederland in den Vreemde" in Italië de aanleiding is ge weest dat de Luee zoo levendige belangstelling ivoor ons land Is gaan koesteren. Het ligt thans in de bedoeling van genoemd Instituut om in Nederland tevens stadsschoon, natuur, Zuiderzeewerken enz. te verfilmen. Tijdens en na den bloei der kersen en bes sen was de weersgesteldheid bijna voortdurend ongunstig, bovendien hebben nachtvorsten op tal van plaatsen veel schade veroorzaakt. De stand van de Meikersen in Zuidelijk Gelder land is nochtans vrij goed te noemen, evenals die in Noordbrabant en Limburg; in Zuid- Holland en Zeeland is de stand goed, in Utrecht staan de vroege kersen echter matig tot vrij slecht en in de Lijmers matig tot vrij goed. De late kersen vertoonen een matigen Stand In Zuidelijk Gelderland, evenals in Limburg en Utrecht; vrij goed is de stand in de Lijmers en in Noordhrabant! de stand in Zeeland is goed. Kruisbessen staan vrij goed in Zuidholland, Utrecht en in Zeeland; in Noordholland is de stand vrij goed tot matig. Een goede stand wordt aangetroffen in Westelijk Noordhrabant en in Friesland; in Zuidelijk Gelderland en in Limburg moet de stand echter matig worden genoemd. Roode en witte bessen. Deze vertoonen een vrij goeden stand in Zuidelijk Gelderland, in Utrecht en in Noordholland; als goed kan da stand worden aangegeven in Noordbrabant, de Lijmers en Friesland; die in Zeeland is matig. Va.n de zwarte hessen is de stand zeer uit eenloopend tengevolge van nachtvorstschade, die vooral plaatselijk optreedt. De stand in Zuidelijk Gelderland, Limburg en Friesland is vrij slecht, in Noordhrabant slecht tot vrij slecht; alleen in Noordholland kan de stand goed genoemd worden. In Zuidholland ver toonen deze bessen een matigen stand, evenals in Zuidoostelijk Utrecht; in Zeeland is de stand slecht, in de Lijmers slechts tot mislukt, terwijl het gewas in west en zuidwest Utrecht als geheet mislukt wordt beschouwd. DRUKTE OP DE HEILIG-LAND-STICHTING De rondgangen. De twee Pinksterdagen brachten aan de He.i- lig-Land-Süichtang me ar dan tweeduizend be zoekers. Onder dezen. waren tal van Engel- schien, Duitscihers, Amerikanen enz., op weg naair de Olympiade. Sinds Z.D.H. Mgr. Are. F. Diepen heit pel grimshuis „Casa-No va" inzegende en zelf de eerste .pelgrim wilde zijn, wierden de veertig kamertjes reeds door verscheidene personen uit binnen- en buitenland bezet. Zondag 3 Juni openen de parochies van Boxtel wederom de reeks H. Sacramentspro cessies ter gedachtenis aan liet H. Bloed wonder der XlVe eeuw. De voetbalvereeniging „Excelsior" viert dit jaar haar 10-jarig bestaan en heeft gemeend bij deze gelegenheid wedstrijden te moeten uitschrijven, die gehouden worden op Zaterdag 2 Juni, dus morgen om 3 uur zal de huldigings wedstrijd plaats vinden cup het terrein Kapel- polder. In het strijdperk komen; 3 uur Excel sior IMaas I; 4.30 V.D.L. IUnicum I, Er zijn fraaie prijzen beschikbaar. De Muziekvereeniging t,Harpe Davids'' zal de wedstrijden met muziek opluisteren, BURGERLIJKE STAND. Aangiften vau 25 Mei tot en met 13 Mei. GEBOREN: Margaretha, d. v. T. van de Brug en V. J. van Dij, Cronjastraat 2; Petro- nella Franeisca, d. v. A. Molenaar en G. van der Tooien, Esiserslraat 19; Geerard, z. v. D. Vroomhout en G. Taal, Arie Krijgsmanstraat 9; Arend Geert, z. v. M H. J. Bron en H. Jonker, Lijnstraat 12; Pieternella Maatje, d. v. C. Booster en J. A. Gilberg, Piers.onstraat 5S; Aafje Willemijntje,, d. v. J. M.Muis en A. W. Verhoeff, Noordvliet Nz. 109; Johannes, z. v. W. J. van Wasbeek en N. H. Strijbos, Stationsstraat 9rood; Pieter, z v. K. Koffeman en J. WTestei.n, Zuidvliet 45. ONDERTROUWDMaarten de Zeeuw en Jannetje Jaeoba Vroegop; Luut Kamper en Eitje Post. GETROUWD: C. Baatenburg de Jong en J. Boog; M. den Ouden en M. Parre GEMEENTERAAD. In de Donderdagavond gehouden raadsverga dering was o.m. ingekomen: Verzoek van den Ned. It. K. Politiebond Sint Michael om voor 1929 en volgende jaren een subsidie toe te kennen ten behoeve van de politie-vakschool. Zal behandeld worden bij de gemeentebegrooting voor 1929. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. om rechten van brandwacht voor loka liteiten te verlagen doet de heer Buis het voor stel deze rechten geheel af te schaffen en voor rekening van de gemeente te doen komen. Dit voorstel wiordt met 5 tegen 14 st. ver worpen, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Hierna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot vaststelling van de belastingfac tor voor het belastingjaar 1928—1929. De heer Jonker vraagt naar meer cijfers omtrent 1927 en 1928, daar spr. meent, dat wel tot eenige verlaging kan worden overge gaan. De heer A. Hoogerwerf spreekt zich uit voor verlaging van 2.3 tot 2.2. De heer Buis is niet voor verlaging van den factor, zoolang er een Wethouder van finan ciën is, die niet van harte belastingverlaging verdedigt. De heer Buters merkt op, dat van zeer vele woningen de huurwaarde is opgevoerd en als compensatie hiervoor zou eenige verlaging zeer toe te juichen zijn. Nog eenige sprekers merken op, dat verla ging zeer noodzakelijk en wenschelijk is, doch anderen, dat er nog" vele werken op uitvoering wachten en het hun daarom beter voorkomt nog een jaar te wachten. Wethouder Roos is sterk voor belastingver laging, doch hij kan hiertoe niet overgaan daar het onmogelijk is. Dat 1928 zich thans zoo voor- deelig laat aanzien, komt door de gunstige conversie van een groote leaning, waardoor een jaar aflossing en rente niet betaald hoeft te worden, doch wel zal dit natuurlijk voor 1929 gelden. Indien de fimanciëele toestand zich ontwikkelt, zooals het zich thans Iaat aan zien, zal in 1929 hoogst waarschijnlijk tot eenige verlaging kunnen worden overgegaan. Wethouder de Haan bepleit bestendiging van den factor op 2.3, dat we zeer zeker tot uitvoe ring van werken gedwongen zullen worden, die reeds langen tijd om uitvoering roepen. Nadat nog eenige sprekers hierover het woord hebben gevoerd, wordt bet voorstel z. li. st. aangenomen. De heer Moerman bepleit hierna een lioo- gere maximumsnelheid voor motorrijtuigen, terwijl hij, tevens zich verklaart tegen sommige door B. en W. getroffen maatregelen omtrent stilstaan en rechts houden. Spr. is dienaan gaande huiverig van dit college. Goedgekeurd, me.t aanteekeniug dat de heer Moerman tegen is. Met de gemeente Nïeuwen- hoorn wordt een gemeenschappelijke regeling aangenomen inzake het onderwijs aan zwak zinnigen. Uitvoerig wordt gesproken over de nota van B. en W. inzake de organisatie van het zevende leerjaar dei" openbare scholen voor gewoon lager onderwijs, waarbij de heer de Heer zich uitspreekt voor een Centraal zevende leerjaar. De nota wordt voor kennisgeving aan genomen. Dan komt het voorstel van B. en W. aan de orde inzake voorziening schoolruimte voor de Nijverheidsavondschool en tot bijbouw aan de school voor buitengewoon lager onderwijs. Het voorstel luidt om aan de bestaande Nij verheidsavondschool een vleugel aan te-bouwen, waardoor de beschikking verkregen wordt over 15 leslokalen plus 3 kleinere lokalen en om op den rechtervleugel der school voor buitenge woon lager onderwijs twee lokalen te bouwen De geziamelijke kosten hiervoor worden geschat op pl.rn. 90.000. De heer Oon en met hem eenige andere leden klagen er over, dat de voorstellen te laat zijn ontvangen. Hij bepleit dan ook terugname van het voorstel ter nadere bestudeering. De heer Jonker vraagt of het mogelijk ia de nijverheidsavondisiehool en de visscheaijschoo! onder een directeur te comibineeren. De eer J. Hoogerwerf zegt, dat de Raad una niem van overtuiging is, dat er iets mo-et ge daan worden doch zou het voorstel no-g eens nader willen bekijken om te trachten een nog betere oplossing te krijgen. Wethouder Roos begint met op te merken dat deze kwestie reeds zeer oud is. Er moet nu eens een beslissing genomen worden, daar uit stel wel weer eens afstel zou kunnen worden. Om voor de rijkssubsidie over 1929 nog in aanmerking te komen is spoed dringend ver- eiseht. Om echter voor rijkssubsidie in aan merking te komen moet men een vast plan hebben. Spr. verdedigt ten sterkste het voorstel van B. en W., hetwelk z. i. voor thans en voor een reeks van jaren in de behoefte zal voorzien. Dit voorstel heeft ook de volkomen instemming vain de directeuren van gemeentewerken en van de Nijverheidsavondschool en van het hoofd der school voor buitengewoon lager onderwijs. Ook de voorzitter verdedigt het voorstel en dringt aan op spoedige afhandeling. Tot het geven van eenige inlichtingen wordt de open bare zitting eenige oogenblikken geschorst. Na heropening verklaarde de heer de Heer niet overtuigd te zijn en blijft aandringen op nader onderzoek. Het voorstel wordt dan «enigszins gewijzigd, zoodanig, dat alvorens tot eventueelen bouw zal worden overgegaan de raad eerst nog in de gelegenheid gesteld zal worden zich over een vast plan uit te spreken. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. In verband met het gevorderde uur wordt het voorstel tot verhuur van het eilandje in de Vlaard. Vaart (de z. g. kwestie omtrent het eigendomsrecht) van de agenda afgevoerd. Na eenige vragen en opmerkingen bij de rondvraag wordt gesloten. HULDEBLIJK KONINGIN-MOEDER. De gehouden collecte voor het huldeblijk aan H. M. de Koningin-Moeder, heeft alhier opge bracht 350.60. ZONDAGDIENST DOKTOREN. Van Zaterdagavond 8 uur tot Zondagavond 11 uur hebben dienst de doktoren Jacobs en en Kousemaker. Zondag is geopend de apotheek Walrave. PAARDENMARKT. Bij de gisteren alhier gehouden paarden markt, werden aangevoerd 101 paarden, 15 hitten en 1 veulen. Prijzen der paarden van 100.— tot 400.—; hitten 25.— t|ot 175. Handel vrij levendig. POSTDUIVENVER. „DE ADELAAR." Uitslag wedvlucht van uit Roozendaal. In concours 95 vogels. Gelost 8 uur v. m. Aankomst le duif S,43,51; laatste 9,25,18. 1 en 5 Ommering; 2, 11, 16 en 19 A. Heyndijik; 3 en 10 C. Stiolk; 4, 14 en 15 J. v. Noort; 6, 9 en 13 J. Swaneveld; 7. N. Pleyzier; 8. P. v. Gijn; 12. W v. d. Heul; 17 en 18 L Brand. FOOIEN AAN GEMEENTE-AMBTENAREN EN -WERKLIEDEN. Door B. en W. is aan allen die in dienst der gemeente Vlaardingen zijn, de volgende circulaire ter kennis gebracht: Het iis een ieder, in dienst van of een functie bekleedende bij de gemeente, verboden om ge- ischenken of andere steekpenningen, in welken vorm ook, aan te nemen, hem gedaan of aan geboden in of naar aanleiding van zijn betrek king. Onder steekpenningen wordt ook ver staan de aannemingen van geschenken of be- looningcn, ook zelfs waneer deze ais contra prestatie voor werkzaamheden wordt geformu leerd, wanneer het College van B, en W. niet van te voren hiertoe toestemming heeft .ver leend. Indien hem zoodanig geschenk of steek penning wordt aangeboden, is hij gehouden, hiervan volledig mededeeling te doen aan het College van B. en W. Iedere handeling in strijd met deze bepaling zal als een reden voor onmiddellijk ontslag kunnen worden beschouwd. DIPHTERITIS-BESTRIJDING Door B. en W. is een circulaire onder de bevolking verspreid, waarin gewezen wordt op het dipktberitis-gevaar en ais middel om de verbreiding der ziekte in belangrijke mate tegen te gaan wordt aanbevolen de kinderen te laten inenten tegen deze ziekte. De kostelooze behandeling zal plaats hebben des Woensdagsmiddags om 2.30 uur in het Ziekenhuis aan den Hofsingel, alhier. Nader zal worden bekend gemaakt, wanneer met da behandeling zal worden begonnen. VOETBAL. Programma van morgen hier te spelen wed strijden: Nederiaagw.eclsitrijden V. F. C. V. F. C.—HoIlaDdiaan 10.30; V. F. C. III Poseidon 2 uur; V. F. C. IV—Fortuna V 4,30 Haringserie „Fortuna" Fortuna-V. D. C. 2.30 Seriewedstrijden HoULa&diaan: Hoek van HollandSchiedam 2.30 uur. F. S V.II—S. F. C. 10.30 uur. Demosde Hollandiaan III 12.30 uur, BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 29 Mei: Daniel, zoon van A. van der Krans en J. van Dijk, Biklerdijkstraat 27; Willem, zoon vain S. van der Borden en A. de Wit, Parallelweg 13; 27 Mei: Willem, zoon van M. Dijkshoorn en F. Brobbel. Markgraaf- laan 75; 29 Mei: Johanna Hendrilca, dochter van J. H. Prein en M. H. Veltman, Paterstraat 8; 30 Mei': Simon, zoon van H. van Wezel en A. C. van Buuren, Zomoersteeg 3. ONDERTROUWD: Petrus Antlionius Vink 25 j en Hendrika Kop, 22 j.; Ardianus Hofman 35 j. en Wilhelmina van de Waardt 27 j.; Pieter van Assen 28 j. en Elizabeth van Min nen, 25 j. GETROUWD: Gerardits Korswagen 27 j. en Huiberdina Lucia Maria van der Avoird 21 j.; Leendert Pieter van Tienen 24 .j. en Maartje Oprei, 22 j. VISSCHERIJ. Alhier binnengekomen van de haringvis, schcrij VL 93 W. v. d. Velden met 30 last. Betaald wiar'd voor Maatjesharing ƒ6 a ƒ21 per kaatje. Vertrokken ter beugvisscherij VL 156 S. v. Boogteylingen. A'lhier binnengekomen van de beugvisscherij:' VL 156, L. y. Hoogteylingeu, met 181 be. somming aan verscbe visck, 39 kantjes kol. haring eu 8 ton zoutevi&ch. Vertrokken ter haringviascherijVL 211, J Bos; VL 130, H. Westdijk; VL 185, H. de Bode VL 97, A. Storm. Betaald werd voor: koimaatjesharing 7.90 25.90 per 'kantje; zoutevisch 65.5065.90 per ton; koeien en lippen 199.30 per ton. i; Een der ..Levensblijheid"-verhalen van f CEDIL ADAIB .Toen sprak ik er over om wat alleen te zijn. Jij wist niet waarom ik naair mijn broer in En geland ging: Engeland heeft me nooit kunnen bekoren. Thuis heteekende voor mij het plekje waar de wierookboomen groeien en waar onder een lief hart voor mij klopt. Ondei de wierookboomen kregen de dingen voor mij een ander aspect. Maar dat was bet niet alleen. Eenigen tijd later kwam ook Car los terug. Ze hadden zich al afgevraagd af ze ii6nx nog ooit terug zouden zien. t Was of er een geest uit het land der doo- den was teruggekomen, en hij had slechts één arm. Toen ik hem weer zag, wist ik de volle waar heid, ik hield van hem. Ik had altijd van hem gehouden, en ik zou nooit van iemand anders kunnen houden, zoolang ik leefde. En nu Al ton, ben ik aan de plaats gekomen, die mij het meeste moeite heeft gekast. Dit durfde ik je haast niet vertellen. Maar ik zal het do,en: ik hield zooveel van liem, dat ik beslo-ten had den slagboom die tusschen ons was neergevallen, te verbreken. In de benauwende hitte van mijn liefde, vergat ik jou bijna. Ik bood Carlos mijn Jietcl-e aan. Maar hij aanvaardde de gift niet. Daar komt het op neer. Hij bemint me, dat is juist het groote geluk, wat ik nu uo.g .heb. Hij bemint me, maar hij heeft mijn liefde met een edel gebaar opzij geschoven. Hij beweert, mind-r In .woorden dan met zijn zwijgen, door die typi- 3che macht, die hij bezit om alleen met zijn oogen te spreken, dat hij niet meer in tel is en daarom dus niet mag aannemen, wat ik hem bood. Hij heeft me ook heel eerlijk gewezen bp mijn plicht tegenover jou, Alton, en me ge vraagd om jou trouw te blijven en te doen wat goed en rechtvaardig is. Dit is de reden dat ik dezen brief naar je Schrijf, Alton, onder de wierookboomen. Ilc wil hebben dat je precies weet waar het op staat. Ik wil je ook vertellen dat, als je, ofschoon je aU zuIt weteiB> aan miju woord willen houden, ik toch met je trouwen zal «n mijn uiterste best zal doén om een goedé vrouw voor je te zijn. Want, ofschoon je over tuigd zult zijn, dat mijn hart zich nooit heele- maal aan- jou weg zal scheuken, zal ik toch al tijd goed en trouw voor je zijn. Ik zal dan tenslotte immers verwerven, waarnaar ik zoo lang en heet verlangd heb. De prijs, dien ik zoo sterk begeerde, zal me daar worden uitgereikt in het leven dat jij me zult aanbieden. Het leven heeft toch wel aanlok kelijke grillen. Achter de zwarte smart, flik kert hier en daar een ster van ironie. En toch moet ik nog zeggen, dat ik je zoozeer bewonder, Alton, en dat ik dat altijd zal blijven doen dat hoop en vertrouw ik. Je bent er, zooals dat in jouw wereld klinkt. En bij jou heeft dat woord voor mij nog een speciale beteekenis. Gisteren las ik toevallig in Browning en miju oog viel op een paar dichtregels. Die hebben me aan het denken gebracht. In mijn geest zag ik twee mannen, die beiden hun gelaat naar één doel gekeerd hadden. Het eene gezicht dat van jou, Alton was met een vastberaden blik gericht op de dingen dezer wereld en hun roem. Het ander dat van Carlos, zag alleen maar naar den hemel. Zal ik de woorden eens voor je overschrijven? Zullen ze jou hetzelfde zeggen, als zij mij deden? Zullen ze ook voor jou zijn, als een diamant met telkens wisselend aspect. Mij is de levensweg als 't ongebaande pad der [vogels Eens zal ik 't eiude zien. Naar tijd of doling vraag ik niet.... Eens zal ik 't einde zien. Hij leidt mij en den vogel. Volgens Zijn wijs [beraad. Ik geloof, dat in deze regels bet zuiver ver schil is uitgedrukt tusschen de idealen, die we willen bereiken. Er was een tijd dat ik jouw weg veirkoos. Nu Alton, begrijp me goed. Ik vraag niet of je me mijn vrijheid terug wilt geven, om iemand anders te trouwen. Als je mij weer vrijlaat wat je wellicht zult doen nu je alles weet geloof ik niet, dat je mij iets nader zult bren gen tot den man dien ik liefheb. Ik vraag eigenlijk heeletnaal niet om mijn vrijheid. Ik zie zeer duidelijk, welke verplichtingen ik te gen jou heb, en juist die verplichtingen dwon gen mij je te zeggen, dat je moet weten dat de vrouw die je trouwt, je wel bewondert, maar niet bemint. Daarbij weet je nu dus dat ik iemand liefheb die, zoo ver ik weet, nooit mijn man zal worden. Maar ik kan er werkelijk niets aan doen dat ik hem zoo vurig bemin. Ik voel mo tot hem getrokken, als een bloem naar het zonlicht. Nu weet je alles, ik wacht je ant woord. OLIVE EDGERLEY. Het antwoord kwam vlugger, dan ze ver wacht had. Waarschijnlijk was een gedeelte van d;en afstand afgelegd door een specialen koerier, die sneller reisde dan de gewone mail. 't Bevatte maar weinig woorden, wat ze. trou wens van hem verwacht had: BLOND KINDJE! Je bent erg eerlijk geweest. Daar zal ik altijd met genoegen aan terug deuken. En je had groot gelijk, dat je me dat allemaal wilde vertellen. Maar toch voel ik er niets "voor, om je je woord terug te geven. Neen, neen, ik houd je aan je belofte hoor. We zullen er samen iets prachtigs van weten te maken. Er zijn er zooveel, die niet met hun eerste vlam trouwen. Scherpzin nige menschen willen wel beweren, dat de twee de keus de beste is. ik mag dien minnaar van je wei. Da t is ook een fideele vent. Enhij zag den toestand juist in. In New-Yorlc zul je geen last meer hebben van die wierookboomen. Zoodra je maar eens bij mij bent, kleintje, zul je de zaak wel eens anders inzien! Blond meisje, je schrijft dat je op antwoord wacht. Welnu, j.e zu]t nje(; iang in onzekerheid blijven. Ik heb met allen spoed mijn jacht in orde laten brengen, en zoodra het klaar is, kom ik naar je toe. Natuurlijk regelrecht naar San Marco, om daar onmiddellijk met je te trouwen, in den kring vau je vrienden zooals een meisje goed beschouwd ook moet trouwen. Dan mag je met me mee waarheen je maar wilt. Heb je niet eens gezegd, dat je er naar hunker de om een reis naar Perzië te maken? Je hebt maar te spreken en ik neem je mee naar den rand van den afgrond naar den bovensten top van den hoogsten berg, dat alles, liever dan je op te geven. Dat is mijn antwoord. Je zult me waarschijnlijk een week nadat jo dezen brief ontvangt, full speed in de baai zien stoornen. Zorg maar,' dat je bruidscostuum ge reed ligt. Dat is alles wat je noodig hebt. Je echtgenoot (in de naaste toekomst) ALTON RELFE. BOEK VI. HET WONDER DER WIEROOKBOOMEN. XXXVI. Olivia lag onder de wierookboomen met een peinzende uitdrukking in haar oogen een uit drukking, die een element van verbaasdheid en eenigermate ook van droefheid bevatte. Want het scheen haar toe, dat een van haar kinderen nu binnenkort voorgoed uit haar le ven zou gaan en uit haar gezichtskring („als ik eenmaal weg ben, zal ik nooit meer terug durven te komen" had Olive haar verteld. „Al3 ik de wierookboomen verwissel voor het New- Yorksche leven, moet ik er ook voorgoed af scheid van nemen. Dan moet ik niet toelaten, dat mijn hart weer gespleten wordt. Dat zou ontrouw zijn tegenover den man, die mijn echt genoot zal worden," en Olivia had het gedeel telijk begrepen, ofschoon er trillingen van pijn door- haar hart gingen.) Wat den ander betrof ze durfde er soms nauwelijks aan denken wat het voor hem zou beteekeuen, als Olive voorgoed uit zijn leven weg zou zijn. Hij scheen nu al weinig meer om de dingen dezer aarde te geven. Wat zou het gevolg zijn van de alge heel® scheiding van een der zoetste banden die hem hier hielden al was het ook waar, dat liij met eigen hand dien band reeds losser had gemaakt? Want Alton Relfe was gekomen zijn jacht lag in de blauwe baai van San Marco, en hij was al verschillende malen eens aan komen loopen. Op allen had hij een zeer aangenaman indruk gemaakt. Het is een flink man, had Pauline gezegd, en hij is eerlijk. Je kunt echt zien, dat hij erg veel van Olive houdt. Hij zal wel goed voor haar rijn. Ze zal hem leeren respecteeren en bewonderen, en spoedig genoeg geheel opgaan in zijn werk en zijn deel. Dat zal voor een na tuur als de hare heel wat beteekenen. Ik kan best begrijpen, hoe hij haar heeft weten te winnen, en dat hij er op staat om zijn wensch door te zetten. - Ilc vind het een heel bijzonder rrtensch, zei mr. V-reker, het is werkelijk een openba ring voor me, want hij behoort tot dat slag menschen, die mo geheel vreemd waren, en waarvoor ik wat wantrouwen koesterde. Ik moet eerlijk bekennen, dat het wat benepen en in zekere mate dwaas van me was. Ik had voer Olive's toekomst - iets anders geweasckt. Ze was me erg dierbaar geworden, den laasten tijd, maar mijn groote angst voor haar toe komst, is lieei wat verminderd, sinds ik het voorrecht gehad heb met den man van liaar keu ze kennis te mogen maken. Ik vind dat ze geen onwaardige keus heeft gedaan. Ilc ben er wel zeker van, dat ze zich spoedig zal verheugen in een zeer groote en voorname positie. Den vorigen dag had Carlos een lieelen tijd bij haar gezeten; meest hadden ze gezwegen. Van tijd tot tijd had ze iets in zijn oogen zien lichten, dat haar tot diep in het hart trof. Toch was die uitdrukking langzamerhand wegge vloeid. Den meesten tijd had hij met heldere oogen voor zich uit zitten zien, en ze had er weer liet oude licht van zijn jeugd in terug ge- vonden. Het is een flinke kerel, hij heeft me gisterenavond een bezoek gebracht. We hebben tot diep in den nacht samen gepraat. Hij heeft me onmiddellijk zeer sterk geboeid. Ik ben wer kelijk blij, dat ik zoo'n kijk in zijn karakter he gekregen. Het zal me helpen om veel din gen te begrijpen, die tot nog toe verborgen voor me waren. Het heeft me nu al veel duidelijk gemaakt, het geeft me ook meer hoop en ver trouwen. Ik ben zeer blij, dat hij gekomen is. t Is werkelijk een gor.de keirel. De bewonderenswaardige Ravijn, die met veel handigheid en smaak de witte japon naaide en telkens zat te veranderen had ook niet nage laten haar meening te geven. Hij zal er wel voor zorgen, dat zijn vrouw tje het goed heeft, how! Je kunt er van op aan, dat Olive een prachtige toekomst met hem tegemoet gaat. Hij zal steeds het allerbeste voor haar uitzoeken* zooals hij het ook voor zich zelf doet. Hij zal er wel voor zorgen, dat ze het krijgt ook. Hij zal gewoonweg iemand er op uit zenden om het op te snorren, als Olive niet ge lukkig is. Net als een Arabische sultan die bezorgd is voor zijn zieke dochter. Lieve deugd! Wat zal dat kind het goed hebben bij hem! En de menschen mogen beweren dat Alton zijn vleugels 'n heet je te ver uitslaatik zeg maar dat wat ie onderneemt gelukt. Hij is niet zróals zooveel anderen, half gas half schuim, het is bij hem alles staal en ijzer, bij dien Alton. Zijn vrouw zal ondervinden, dat hij voortdurend op d i past. Als haar ooit iets in den weg zal staan, zal Alten het wel even opruimen hij zou in staat zijn om den toren van Babel omver te gooien, zeg ik je, ais die haar toeval lig in liet licht stond. Hij zal machtig goed voor haar zijn; want hij hoort tot dat slag van men schen zooals ik er nog maar weinig gezien heb. Natuurlijk, ik heb ook heel wat gezien, terwijl wij hier waTen, Lady Olivia, ik had mijn oogen ook niet in mijn zak, en ik kon het ook niet helpen dat de tranen van Olive niet zoo spoe dig droogden als zij wenschte. Een keer, en nou moat u niet lachen, maar toen dacht ik' heuscli dat ze Duse was, u weet wel, die groote Ita- liaansohe tooneelspeelster, waarvan ik eens een plaatje gezien heb. Ze stond op een terras over Z6*!,te zien' en w««nde. Zoo heb ik Olive ook ïkwijls aangetroffen, als d<e maan over het water viel. En dat kan ik u wel zeggen, Lady ivia, ik ben altijd voor Olive in d«e bres ge sprongen. De goede vrouw moest even haar gesprek staken, want met de punt van haar schortje veegde ze twee lang weerhouden tranen weg. Olivia zag een droefheid in die werkelijk on- schoone trekken, die het geheele gezicht iet3 buitengewoon sympathieks gaven, maar spoe dig had Ravijn zich hersteld, en ze ging verder. (Wordt vervolgd). 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 10