Maria-optocht te Nijmegen - Groote brand te Leende - Duiker gesprongen üt ■5$»O Aan het vlot van de studenten-roeivereeniging „Nereus" aan den Amsleldijk, kan men op het oogenblik het slagschip „De Zeven Provinciën" van Admiraal de Ruyter zien. Het model is een vijfde van de ware grootte. 2 Jnni j.l. werd het 35-jarig bestaan herdacht der E.H.B.O. met een boottocht naar Zaan dam, alwaar eenige zwem- en reddingsdemonstraties werden gehouden. V.l.n.r. Dr. C. B. Tilanus, voorzitter E.H.B.O., Z. K. H, Prins Hendrik, Beschermheer en K. ter Laan, Burgemeester TOnJ&gnfeBfc De Missie-naaikring te Boxtel houdt aldaar een tentoonstelling van de voorwerpen welke gedurende de laatste twee Jaar door de leden zijn vervaardigd. Een overzicht der zeer bezienswaardige tentoonstelling. Het nummer stijl-roeien voor dames juniores op de IIol landia-roei weds .rijden te Alphen a. d. Rijn, werd gewonnen door „Het Spaarne" Haarlem. De dames met de bloemetjes. Te Anna Pauwlowna is Je auiker bij de kleine sluis in den Oostpolder van den Anna Paulownapolder stukgesprongen, waardoor het water door de schuiven spoot en een gedeelte van den wal verzakte. Zandag is te Oisterwjjk de nieuwe k-k ingewijd. Mgr. Diepen komt bij de kerk aan en treedt blnne:. onder een haag van palmen. De nieuwe H. B. S. tc Oss, welke 15 Juni door Mgr. Diepen zal worden in gebruik gesteld c ia-optooi t Nijmegen. Overzicht bij dc Grot tijdens de feestrede van den Zeerw. Pater H. de Greeve S. J. De Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel te Utrecht, herdacht zijn 25-jarig bestaan o.a. met een optocht van de Kromme Nieuwe Gracht naar Tivoii. Een overzicht van den stoet. Vermoedelijk zijn door het spelen met lucifers te Leende 3 boerderijen in de asch gelegd. De brand ontstond in de boerenhofstede van den Heer P. van Deursen en sloeg vandaar over op de boerderij van den Heer W. v. d. Mijl en op die van L. v. d. Sande. De kruisboogschuttersvereeniging „Oefening Kweekt Kunst" te Gilze, gaf ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan een groot nationaal concours. Een der deelnemende vereenigingen in actie. Aan den steiger van Van Es en Van Ommeren te Amster dam zijn 1 Juni aangekomen de Torpedobooten Z 5 en Z 6. 3 Juni j.l. hield de hengelaarsvereeniging „Ons Genoegen" uit den Haag een groote hengelwedstrijd te Voorschoten. De deelnemers hebben beet!

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 12