a DE OLYMPIADE OLYMPISCHE SNAP-SHOTS MET VOET BALTORN OOI DINSDAG 5 JUNI 1928 TWEEDE BLAD PAGINA 3 l SNELLER!! VA N [hOOGER! STERKER! g8 RUGBY DE TWEEDE RONDE ?ANJE-1TAI 'p PORTUGAL-EGYPTE NEDERLAND-BELG1E HET NEBERLANDSCH ELFTAL. SPORT EN SPEL ATHLETIEK. BELGISCHE TEGEN NEDER- LANDSCHE DAMES BILJARTEN. HET WERELDKAMPIOENSCHAP 192S LUCHTVAART. DE VÓÓRVERKOOP DE HALVE EINDSTRIJDEN 4 TV T (Rzn.) Uruguay Alles is deze dagen Uruguay. Uruguay voor, Uruguay na, Uruguay overal. En toch herinner ik me nog heilig hoe mijn goede aardrijkskunde-leeraar aan de Hobbemakade me altijd op twee Amerikaansche duo's wees: het b-ergen-duo, de Citlaltepettl en de Popocatepetl, en liet staten-duo: Uruguay en Paraguay. Maar van dat arme Paraguay, dat eenzaam en verlaten zijn leven schijnt te slijten onder den evenaar, hoor-en we niets, )mdat het geen elf voetballende knapen naai Parijs zond en niet naar Amsterdam. Daarom is Paraguay een derde rangs-mogendheid en daarom staat Uruguay, dat het wel deed, ln het centrum der interesse. Alles om mannetjes als Andrade, Petrone en Scarone. Bal-trappers Het was ook Zondag Uruguay, maar Duitsch- land eveneens. Ik heb in mijn eentje gekuierd over het Damrak, en wij Hollanders blijven toch maar Hollanders. Ik ben er van het Central Bahnhof tot aan de Dam Platz wel honderd tegengekomen zonder me een keer te vergissen. Je pikte een landsman er direct tusschen-nit, omdat hij geen zwai't-geel-roode vlag droeg, knikken in zijn knieën had, een ongezellig boordje en een, vaal hoedje. Hij deed wijders niet dik, was het evenmin, hij glom niet, was niet kaal geknipt, had geen vier kant hoofd en dronk niets van het vocht waar van Schrijvende Vliegers tegenwoordig het luchtruim beschilderen. Hoe al die Hollanders echter plotseling zoo midden in Duitschland verzeild raakten, is me een raadsel. Maar er was blijkbaar op gerekend, want tusschen Kölnische en andere Zeïtungen, Mittag- en dergelijke, trof ik ook wel een Hollandscue courant en ik hoorde iemand hoog-Haarlem- merdijkach praten. U zult zeggen: zelfstverstan- delijk, maar zoo zelfstverstandelijk was het niet Nu heeft het markante team gevoetbald tegen de goochelaars. De goochelaars wonnen. De goochelaars, met de draaibare beenen, op vouwbare lijven en elastieke hoofden zijn zou- der zweem van twijfel meester gebleven ovci de bonken en blokken waaruit Duitschlan was geconstrueerd. Het zal ons niet vei won deren. Maar de ontmoeting zal in onze herinne ring blijven als geen andere van e ornooi. Het was geen voetbal. Het was geen rugby. Het was erger dan dat Ik 7-al el -~en 0P' om winden, want veertig duizend mensehen hebben met eigen oogen aanschouwd wat bin nen hot Olympisch Stadion, een Stadion opge richt voor kampen waar de volkeren zonden verbroederen, gisteren is voorgevallen. Een schande Een aanfluiting Het heeft in Duitsche bladen gestaan dat Duitschland hier ten strijde trok, overwinnen o£ sterven Welnu, van af het prilste begin •m inir hpt er duimen dik boven van den strijd lag het er uu op dat Duitschland zou aanvullen met lichaamskracht, wat het aan verre verre te kort schoot. Zij hebben - daan En htm aanvoerder Kalb is hun daarin vo-or-gegaan als een aanvoerder van een laten bende. En toen eindelijk diezelfde K toan hij zonder eenige noodzaak een te=ens an der trapte en stompte tegelijkertijd, dooi en referee, die zeer streng, zeer kordaat en zeer onpartijdig optrad, naar de kleedkamers ge wezen werd, toen hebben de duizenden en duizenden Hollanders dien referee toegejuicut om-dat hij een daad verrichtte, waarop wij allang hadden gewacht. Wanneer op dien scheids rechter één aanmerking gemaakt kan worden omtrent deze beslissende wending in den kamp, dan kan het slechts deze zijn, dat hij te lang wachtte met de vingerwijzing naar den uit gang Beslissend was zeker dat moment, want Duitschland was natuurlijk zonder haar spil en caotain, en met een achterstand van een goal, een volkomen geslagen elftal. Ik betreur dat zeer, wij allen betreuren dat. Het was niet noodig geweest. Wanneer die Dui sc e p.o..>, het gemis aan techniek had trachten te v-r effenen met een ongekend enthousiasme, dan was het misschien nog zeer de vraag geweest of Uruguay zoo zeker gewonnen had. Immers Duitschland was die eerste helft toch verre van gemakkelijk te veroveren en hun spel was een klasse hooger dan het Hollandsche op Woensdagavond. Maar Duitschland heeft dien fairen, eerlijken strijd niet willen aanvaarden en een soort bootwerkers-politiek, verkozen en is daarvoor volkomen verdiend gestraft. Het heeft zich daarmee meer dan ooit de antipathie van heel© volken op zich geladen; het k&n niet anders. Ik praat Uruguay niet vrij. Maar men moet wel geweldig zijn zenuwen en wilskracht in bedwang hebben om zichzelf te blijven hij deze kno'k-partij. En ik bewonder Uruguay, het enthousiasme der spelers kennende, dat zij nog zóó zichzelf gebleven zijn. Zeker: ook Uruguay trapte na, en dikwijls leelijk ook. Maar als je Zuidelijk bloed in je aderen hebt stroomen, blijf je geen lammeren gelijk, wanneer daar een troep stieren je bespringen. Ja, lezer, ik weet dat ik scherp ben. Maar mijn pen kan niet vlijmscherp genoeg zijn om te veroordeelen die schandelijke vertooning waarvan Duitsch land de aanleïdende oorzaaik was en Duitsch land alleen. Die tweede helft scheen kalm te beginnen en zonder hun aanvoerder had Duitschland alle zeilen bij te zetten om erger te voorkomen. Toen kreeg Hofmann het een paar maal te kwaad en herhaalde conferenties op het veld maakten de situatie niet beter. Een paar keer dreigde het tot handtastelijkheden te geraken, maar de Hollandsche grensrechter de Wolff kwam telkens tusschen beide en wist het to sussen. Ook doelman Stuhlfaut nam aan de geschiedenis deel, en speelde een beetje Tunney. Het eind van het lied was dat Hofmann ook zijn biezen kon pakken toen hij in een ongure affaire met Nasazzi gewikkeld werd, waarhij de Uruguay-aan voer der het veld werd afge dragen en ook niet meer binnen moebt komen. Ja, het was wel fraai Het publiek, met uit zondering van het Duitsche, heeft Uruguay van het begin tot het einde toegejuicht, en men kan er ons volk toch waarlijk niet van beschuldigen dat ze in hun hart erg pro- Uruguay zijn. Maar wij willen sport zien, voet bal, fair voethal, en fair voetbal werd door Duitschland onmogelijk gemaakt. Nu is dan dat drama voorbij. Laten we het vergeten. Dit moét vergeten worden. Deze wed strijd zou anders een even groote smet zijn op dit Olympisch leest als die rumoerige finale indertijd in Antwerpen, toen de Tsjechen het veld afliepen. Ik heb een oogenblik gevreesd dat hetzelfde ook nu gebeuren zou, en toen de Germanen na de rust zoo tergend' lang op zich lieten wachten, is er misschien binnens kamers over gepraat. Achteraf bezien was het nog niet zoo erg geweest, want dan was ons in ieder geval die verschrikkelijke tweede helft bespaard geworden. Over het spel zelve zal ik het niet hebben. Uruguay bad bet eerste half uur een harden strijd te voeren, maar toen zij eenmaal met een drie-nul voorsprong zeker waren van de zege, weigerden ze zich te laten kneden tot appel moes en ze liepen derhalve niet meer op de vele voorzetten in. Daarenboven waren ze on volledig door het absent-zijn van Andrade en Scarone. Voor eerstgenoemde viel een andere neger in, die nog zwarter was dan zijn voor ganger en even lankmoedig bleef onder hot spektakel. De lieeren aan den overkant konden een voorbeeld nemen aan het faire spel van hun zwarten broeder Inmiddels stevenen we op de finale af. Een finale die allicht zal gaan tusschen de helde Zuid-Amerikaansche staten. Staten die, Parijs ten spijt, onze volle sympathie hebben ver worven. Die finale zal voor den voetbal-kenner goud waard zijn EINDSTAND 1—, Met toch nog eenige honderden toeschou wers is gistermiddag oom 2 uur deze wedstrijd gespeeld, onder leiding van scheidsrechter Hoekman, in het Olympisch Stadion. Reeds in de eerste minuut lost de Spaansche links-binnen een hard, welgericht schot, dat Combi keurig terugkopt. Er wordt zeer vlug gespeeld en om beurten is de bal op de Spaan sche en Italiaansche helft. Beide doelwachters echter toonen zich uiterst betrouwbaar. In het veld domineeren de mannen uit het land der toreadoren, maar voor doel zijn ze even schotloos als de fascisten, die dan plot seling bij een doorbraak aan -en doelpunt komen door Magnozzi, die den bal tot vlak voor Jauregui opbrengt en kalm in het net doet rollen. (01). Het spel is dan een kwartier aan den gang, en nog geen twee minuten verstrijken of Schiavio weet op gelijke wijze den stand op 02 te brengen. Rivolta krijgt dan den hal en brengt hem op langs de lijn, zijn ren be sluitend met een voorzet, die door Balonchieri sche doelman redt tweemaal achtereen fraai. Met 04, in 't voordeel der Italianen, gaat de rust in. De tweede helft. Nauwelijks is het spel even begonnen of na een Spaanschen aanval gelukt het den midden voor den hal met een zacht roilerlje langs Combi te brengen (14). 'n Kopbal van Al- costa belandt in de veilige handen van den doelman der fascisten. 'n Vlugge aanval der Italianen wordt door de Spaansche achterhoede gestuit met een hoek schop als eenig resultaat voor de blauwhe-mden. Vele der Spaansche aanvallen loopen op niets uit d-oor slecht plaatsen, waaraan vooral de rechtsbuiten zich schuldig maakt. De verhou ding tusschen de spelers onderling is zeer vriendschappelijk en als een der Italiaansche voorhoede-mannen geblesseerd voor het doel blijft liggen, buigt een Spaandche achterspeler zich meteen over hem heen en verzoekt dan het spel even te staken, 't Duurt eenigen tijd voor de Italiaan, die Schiavio blijkt te zijn weer aan den wedstrijd deel kan nemen. De supporters zijn minder rustig en op menig, signaal van Boekman volgt een afkeurend fluitconcert. We zien den doelman Combi een prachtig staaltje verrichten als hij den bal voor drie op hem aanstormende Spanjaarden weggraait. Levratto verknoeit aan den anderen kant een kans door een goed vrijgemaakt.cn en tot vlak voor doel opgebrachten hal in het zijnet te schieten. Do Spaansche voorhoede ontneemt zichzelf alle kans op succes door onzuiver aangeven. Een hard schot, dat uit een vrijen schop door de middenlinie wordt ingezonden en waaruit de hal met een boog in den dcelmond belandt, wordt door Combi schitterend gevangen. Drie Spanjaarden stormen op hem in, maar de kleine man weet er zich handig uit te draaien en een der Spanjolen moet zijn onbesuisdheid met eenige oogenblikken rust bezuren. Na een tijdelijk overwicht van de roodbaad- je-s gaat de veel snellere en heter combineeren- de voorhoede der Italianen op Jan Jauregui af en met een onhoudbaar schot van terzijde ver groot Rivolta den voorsprong (15). Ondanas aanmoedigingen van een groep scholieren brengen de Spanjaarden er heel weinig van terecht. Integendeel weten de fascisten nog eenige keeren gevaarlijke uitvallen te doen, waaruit kort achtereen tweemaal wordt gedoel punt respectievelijk door Bernardini en Le vratto (17). Vele malen schieten de Italiaansche voor hoede-spelers daarna over en naast. Ook redt eenmaal de paal. Uit hoekschoppen weten de Italianen zich evenmin de kansen ten nutte te maken en waar van Spaansche zijde geen tegenweer geboden wordt, krijgt de wedstrijd een vervelend aanzien, zoodat het eindsignaal uit Boek man's instrument met vreugde wordt gehoord. De Italianen danken met den fascistengroet voor de hun gebrachte hulde. EGYPTE WINT MET 2—1. Nadat de elftallen hun intrede gemaakt hebben, wint Egypte den opgooi, en kiest den stevigen wind, die van doel tot doel staat, in den rug. De Egyptenaren zijn in groene trui m,et witte broek, Portugal speelt in roode trui met don kere pantalon. Da Silva trapt af en Portugal zet den eersten aanval op, die wordt afgeslagen. Spoedig neemt Egypte het initiatief over en gaat het in vlug tempo op 't Portugeesche doel af. Ook hier staat de verdediging pal, zoodat het gevaar wordt afgeweerd. Het eerste schot dat gelost wordt, komt van den voet van den Egyptischen linksbinnen, het is echter te zacht om Roquette moeite te veroorzaken. Het is een vlotte partij tusschen nagenoeg gelijk opgaande ploegen. Portugal dat vlugger is, mist een kans wanneeer Rodrigues keurig heeft opgebracht en J. Martins den bal voor langs doel zendt; da Silva mist echter. Wel schiet Fonseca den bal in de goede richting maar Hamdi redt ten koste van een hoekschop, die niets oplevert. Even is dan Egypte in den aanval maar de linksbinnen schiet hoog over. wordt benut: 0 3. Het is echter zoowel den grens- -als den scheidsrechter ontgaan dat de bal de uitlijn gepasseerd heeft. De zoo kort achter elkaar verkregen doelpunten vergrooten de geestdrift der Italianen, zoo-dat hun spel over alle linies beter wordt. Op de activiteit der Spanjaarden werkt de voorsrprong deprimeerend en vooral in de mid denlinie zakt het spelpeil. Een volgende kans voor de Italianen wordt door Magnozzi, die zeer dicht voor het doel overschiet, niet benut. De Spaansche rechtsbuiten onderneemt eeni ge vurige aanvallen, maar het binnentrio weet van de kansen, geen profijt te trekken. De middenlinie der Spanjolen steunt de voorhoede trouwens veel te weinig. Zij plaatsen zeer slor dig. Als de Spanjaarden een vrijen schop toe gewezen krijgen, blijft de hal eenigen tijd voor het doel der Italianen, maar de achterhoede en ook eenmaal Comibi, die een keurige safe verricht, verhinderen dat de aanvallers succes hebben. Bij een stormloop, die den Italianen dan ondernemen, schiet Levratto in duidelijk waarneembare buitemspelpositic, hard op doel. De doelman van Spanje redt uitvallend en een hoekschop is het gevolg. Deze wordt fraai ge nomen. De spil vangt het leer op en zendt het ineens met een hard schot in (04). De Spaan- Zubeir naar doel, maar de afstand is te groot om er succes van te verwachten. De wedstrijd is ruim een half uur oud als de rechtsbuiten der Portugeezen het leer naar het midden plaatst, de linksbinnen vangt op, drijft Junior voorbij, de doelman loopt uit en werpt zich manmoedig op den bal doch mist en Mamduh komt aldus voor het leege doel, waar hij maar voor het intrappen heeft, hetgeen hij niet verzuimt te doen. (01) Geruimen tijd is Portugal dan in de meer derheid, maar het middentrio der voorhoede weet niet wat schieten is. De wedstrijd verloopt zeer eentonig en wan neer rusten gefloten wordt, is de stand onge wijzigd (01). De tweede helft. Na eenige wederzijdsche aanvallen lost de liuk-sbuiten der Egyptenaren een goed schot, dat R-oquette uit den bovenhoek van het doe. grabbelt en dan achter gooit, de hoekschop levert niet-s op. Portugal forceert aan de over zijde ook een hoekschop, welke wordt achter geplaatst. Vier minuten na de hervatting loopt op een vooruit gespeelde-li hal Roquette ontac tisch ver uit, maar Mamduh is er eerder hij en wipt het leer over hem heen in 't verlaten doel (0—2). Egypte is nu eenigen tijd in de meerderheid. Bij een ven-assenden aanval schiet do rechts buiten in, maar de uitvallende doelman weert den hal af. Mohame-d vangt hem weer en trapt, andermaal op doel, doch nu stuit het 1-eer van do bovenlat terug. In de volgende periode zit Portugal herhaal delijk voor het Egyptische doel, maar de voor hoede vervalt dan te veel in kort samenspel, waartegen de groene Verdediging wel opge wassen blijkt. Bij een hoekschop voor de Egyptenaren ont staat er groot gevaar, de doelman werkt het leer terug en valt, de hal stuit tegen een der achterspelers, de midvoor der tegenpartij rent toe, maar Roquette kan den bal nog voor diens voeten wegtrappen, waarop Vieira voor verdere espeditie zorgt. De scheidsrechter geeft eenige malen de kromste beslissingen, -to verstandhouding onder de spelers lijdt er echter niet door. Na een hoekscho-p voor Portugal schiet da Silva in, de doelman houdt vallende en wanneer hij met een achterwaartschen armzwaai den hal weggooit, is deze de doellijn gepasseerd, doch ondanks het apelleeren van de Portugeezen geeft de zonderlinge scheidsrechter geen doel punt, hoewel het feit duidelijk te constateeren was en ook de Hollandsche grensrechter Vuyck, die het geval van dichtbij zag gebeuren, het met dien arbiter niet eens is. Spoedig echter komt het verdiende punt als de middenvoor Abaza passeert, en langs den uitloopenden doelman heen trapt (1- 2). Er zijn nu nog 10 minuten te spelen. Portugal zit nu vinnig op den bal en bedreigt het groene doel; een vrije trap hij het strafschopgebied wordt teruggewerkt. Esn schot van A. Martens daarop gaat naast. Bij een schot van Fonseca houdt de doelman vallende onder hij den paal, de t-oere-nnende da Silva wil intrappen, doch hij raakt Hamdi, die het leer reeds heeft achter- geworpen, aan het hoofd, zoodat even -moet ge stopt worden. Het geval blijkt goed te zijn af- gel-oopen. Heel de Portugeesche ploeg staat op Egyp tisch ge-bied. Er komt nu spanning in den strijd. De Nijl-bewoners versterken hun verdediging en er is geen doorkomen aan. Wanneer dan ook het einde gefloten wordt, heeft Egypte met 21 gewonnen. Fahmi EI Hassany, de aanvoerder der Egyptische voetballers. Portugal blijft het beste van het spel houden maar voor het doel der tegenpartij zijn de voor- waartsen de kluts kwijt, althans eenige gemak kelijke kansen gaan door slecht schieten of over het leer heentrappen verloren. De goede wil der spelers aan weerszijden is te prijzen, maar een bijzondere kwaliteit van spel geven ze niet. Het plaatsen lijkt op niets. Wanneer de rechtsbuiten der Egyptenaren den bal naar den anderen vleugel schiet, kopt Naar wij vernemen zal het Nederlandsch elftal, dat -hedenavond te Rotterdam tegen België spelen zal, hetzelfde zijn als dat tegen Uruguay, met dit verschil, dat inplaats van Buitenweg en Freeze, Tap en Smeets zullen spelen. EEN HOLLANDSCHE OVERWINNING. Eenige recordverbeteringen. Te Ukkel bij Brussel hebben Zondag athle- tiekwedstrqden plaats gehad tusschen Belgische en Nederlandsehe dames. De Hollandsche won nen met 52 tegen 43 punten. Mej. Gresoff verbetert bij het hoogspringen het Ned. record door 1.51 meter te halen en daarna verbetert zij het wereldrecord door 1.58 meter te springen. Bij hét discuswerpen brengt mej. Michaelis het Nederlandsch record op 26.82 meter. De uitslagen waren: 800 meter hardloopen: 1. Degrande (B.), 2.41 2. Mallon (N.) op 15 meter; 3. W'ijnandy (B.); 4. Heussons (B,)5. Duchateau <N.); 6. v. Noort (N.). België: 13 punten, Nederland 8 pnt. 100 meter hardloopen: 1. Ter Horst (N.) in 13 sec.; 2. Angenent (N.) op 50 c.M.; 3. Breier (N.) op 10 c.M.4. Gallemaers (B.) in 13% sec.; 5. Maeyer (B.); 6. Petit (B.). Nederland: 15 pnt., België 6 pnt. Hoogspringen: 1. Gresoff (N.), 1.51 meter; 2. Buisma (N.), 1.45; 3. Stevens (B.), 1.40; 4. Ver- schueren <B.), 1.37; 5. Denens (N.). 1.35; 6. Mayer (B.), 1.20. Nederland; 13 pnt., België 8 pnt. Na dit nummer sprong mej. Gresoff 1.582, waarmee ze het wereldrecord voor dames op haar naam bracht. Discuswerpen: 1. Toitgans (B.). 30.18 (Belgisch record verbeterd); 2. Michaelis <N.), 26.82 (Ned. record verbeterd); 3. Paques (B.), 26.70; 4. Dekens (N.), 24.42; 5. Mun (N.), 23.68; 6. Petit (B.), 23.54. België: 11 pnt. Nederland 10 punten. Estafette 4 X 100 meter: 1. Nederland (Groos, Angenent, Briesen en Ter Horst) in 55 sec.; 2. België. Nederland 6 pnt., België 5 pnt. Totaal-uitslagNederland 52 pnt., België 43 pi. Onderstaand overzicht geeft de stand weer na de partijen van Zondagavond. Gew. Pnt. Brt. H.S. Alg. gem. Moons 4 1659 82 176 20.23 Appleby 4 1870 121 248 15.46 v. Belle 3 1664 72 197 23.11 Soussa 3 1818 92 105 19.76 Martenet 2 1442 76 108 18.97 i Chassereau 2 1680 121 122 13.77 Robijns 1 1596 127 71 12.56 Foerster 1 1519 127 75 11.96 Men seint ons uit Amsterdam de volgende uitslagen van gisterenavond: Martenet wint met 400 punten in 30 beurten, h. s. 57, gem. 13.33, van Forster, die 239 punten had in 29 beurten, h. s. 43, gem. 8.24. Robfjns wint met 400 punten in 27 beurten, h. s. 101, gem. 14.81, van Van Belle, die 338 punten had in 26 beurten, h. s. 74, gem. 13. DE POOLVLIEGERS WILKINS EN EYELSON. BERLIJN, 4 Juni. (H.N.) De Poolvliegera Wilkins en Eyelson zijn vanmorgen met het gewone vliegtuig der Lufthansa naar Amster dam vertrokken. HET VLIEGDUUR-RECORD WEER VERBETERD. De kaartenverkoop voor de beide halve eind- wedstrijden op Woensdag 6 Juni om 7 uur (kaart no. 12), Donderdag 7 Juni om 7 uur (kaart no. 13), heeft op dezelfde wijze plaats als voor de kwart finale. Op den dag van den wedstrijd ziju de kaarten aan de loketten van het Nieuwe Stadion van 10 uur af verkrijgbaar. Twee uur voor den wedstrijd mag het terrein niet meer verlaten worden. Voor de finale zullen de beschikbare plaat sen worden gedistribueerd, waarbij getracht zal worden om ook de garantiehouders, aangeslo ten bonden, de provincie en omliggende landen zooveel mogelijk te betrekken. Het is noodzakelijk, dat de aanvragen heden binnenkomen, terwijl de aanvragen, die op geschroefd zijn, d.w.z. de belangrijkheid der organisatie of van het bedrijf te boven gaan, zonder meer op zijde gelegd moeten worden. Geen önkele aanvrage, dan die voor de finale van het voetbaltournooi zal in behandeling worden genomen. Het Comité tracht de kaar ten zoo billijk mogelijk te verdeelen, daarom verzoekt het bij de aanvragen geen geld te zen den, dit verhoogt de werkzaamheden zoodanig, dat het heeft moeten hesluiten \geldzendingen terug te zenden. Deze week zullen de volgende wedstrijden voor de halve beslissingen worden gespeeld. Woensdag 6 Juni des avonds te 7 uur in bet Olympisch Stadion Argentinië tegen Egypte. Donderdag 7 Juni des avonds te 7 uur in het Olympisch Stadion; Uruguay—Italië. 60 uur in de lucht Onze Brusselsche correspondent seint ons.-' De Belgische militaire vliegers, adjudant Cro-oy en sergeant Broenen, zijn Zaterdagoch tend om 6 uur 40 minuten 18 seconden op 'net vliegveld Thienen met een escadrille vliegtuig tEngeische motor Puma) opgestegen, met de bedoeling de recordvlucht-langen duur op hun actief te brengen. Zij kregen viermaal daags boven Thienen benzine door middel van een slang uit een hoven hen vliegende andere machine. Hun raid liep langs de Belgische vliegvelden. Zij kenden, toen zij opstegen, het resultaat der Italiaansche recordvlucht-FerraniDelprete van 58 uur en 37 minuten niet. Toen zij het vernamen, gaven zij als hun voornemen te ken nen zestig uur in de lucht te blijven. Zij zijn in hun voornemen geslaagd; eerst Maandag avond 6 uur 47 minuten 50 seconden zijn zij te Thienen geland. Zij zijn dus gedurende 60 uur 7 minuten 32 seconden in de lucht ge bleven en brachten het wereldrecord langste' vlucht op hun naam, DE OCEAANVLUCHT VAN WILMUR STULTZ. NEW YORK, 4 Juni (H.N.). De vlieger Wil mur Stultz, die gisteren uit Boston is ver trokken voor een vlucht via New Foundlaud naar Londen, doch in de buurt van Halifax moest landen, is voornemens zijn vlucht zoo spoedig mogelijk voort te zetten. Hij wordf vergezeld van een vrouwelijke hulppiloot. AMERIKA-AUSTRALIë. Uit Honolulu wordt gemeld, dat het Amerlt kaansche vliegtuig, dat zich op weg bevind( naar Australië, in zestien uur de helft van d( etappe HonoluluFichy-eilanden heeft afger legd. Door de dichte wolken is het vliegtuf' genoodzaakt zeer hoog te vliegen. LONDEN, 4 Juni (V.D.). De Amerikaanscln. vliegers, die zich op weg bevinden naar Aus tralië, zijn, volgens de laatste berichten, in eei regenstorm geraakt. Tot nu toe hebben zij daan van echter geen moeilijkheden ondervonden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 7