1 FEUILLETON DE PIEPER TWEEDE BLAD DINSDAG 12 JUNI 1928 PAGINA 2 ONGELUK OP DE KERMIS Eon paard door stroom gedood DOOR GAS VERSTIKT Per ongeluk het kraantje opengestooten PRIESTER-JUBILEA zondag vierde de ZeerEerw. Heer Pastoor G. van Heeswijk zijn zilveren priesterfeest in de parochie van het H. Hart te Eindhoven. Donderdag te voren had reeds een huldiging door de schoolkinderen plaats gehad. Het nood- kerkje was in- en uitwendig fraai versierd. Zaterdagavond deed de jubilaris zijn intree in de bevlagde parochie. Zondagmorgen droeg Z.E. een Hoogmis op, geassisteerd door zijn broer den Z.Eerw. Pater P. v. Heeswij k en den Weleerw. Heer Schoenmakers, kapelaan der parochie. Tater Frumentius hield 'n feestrede. Bij het binnenkomen van den stoet voerde het zangkoor een 6-stemmig Magnificat van Baijens uit en onder het Offertorium een 4-stemmig Haec Dies van denzelfde; na de Mis werd een priester-cantate ten uitvoer gebracht van Haagh. Bij het verlaten der kerk werd de psalm „Laetus sum" aangeheven. Om 12 uur bracht de harmonie van „De Jonge Werkman" 'n aubade, er volgde 'n officieele receptie. Tal van cadeaux voor de kerk en de pastorie werden aangeboden. Het cadeau der parochie bestend uit een geldsom voor een communiebank. Van de algemeene receptie, die volgde werd door zeer vele geestelijke en wereldlijke auto riteiten o.w. burgemeester Verdijk, gebruik ge maakt. In het Lof te half 3 heeft de jubilari3 allen dank gebracht. Om 6 uur brachten de har monie Phileutonia en bet kerkkoor een sere nade. Des avonds was de versiering op straat feestelijk verlicht. In de parochie De Weebosch te Bergeijk vier de Pastoor J. Tanken zijn zilveren priesterfeest. De kerk was van binnen en van buiten ver sierd, ook de wegen van 't dorp waren in feest tooi. Te half 10 werd de Pastoor door een fees- telijken stoet kerkwaarts geleid, onderwijl de kinderen hun aubade brachten. De Z.Eerw. Pater Cypriamus O.Carm., Meld 'n feestpreek op den tekst „Ik zal den priester wijden met wijsheid en kennis". Het koor zong een Mis van A. Frans- sen; na den H. Dienst werd een feestlied ge zongen. Te half 2 maakte de pastoor, vooraf gegaan door ruiters en gevolgd door „edei- vrouwen", en spelers van de tooneelclub, een tocht door het versierde dorp. Des avonds brachten de harmonies van Bergeijk en Luyks- gestel serenades. Als cadeau der parochie werd een reproductie van den Kruisweg van Fugel aangeboden, de beschildering der kerk, enz. Ht beYoll Katholieke bevolking had het rood-wit-blauw uitgestoken, ter eere van haar jubileerenden Pastoor, den Z.Eerw. Heer P. J. L. M. Goulmy, die zijn zilveren priesterfeest vierde. De feestelijkheden vingen des morgens om half tien aan. Toen werd de jubilaris onder klare klokkenklanken, in plechtigen stoet door kerkbestuur en feestcommissie, van zijn pastorie afgehaald. Bij het binnenkomen van de kerk voerde de organist, de heer Hoes, een praelude uit en het zangkoor met knapenkoor zong „Haec Dies' van P. Scheudeder. De ZeerEerw. Heer Goulmy droeg naarna, om 10 uur, aan het prachtig versierde altaar een plechtige Hoogmis van dankzegging op. Z.Eerw. werd geassisteerd door den Weleerw. kapelaan E. Rath van de parochie en door den Z.Eerw. Pater Engelmundus van de Paters der H.H. Harten van St. Oedenrode, respectievelijk al3 diaken en sub-diaken. Het koor zong op ver dienstelijke wijze de drie-stemmige Mis „In bonorem Sancti Alphonsi" van Hubert Cuypers, De kerk was geheel met devote geloovigen gevuld. De Weleerw. kapelaan Rath was de feest redenaar. Namens de gansche parochie wenschte deze Pastoor Goulmy van harte geluk met zijn zilveren feest als Priester Gods. Roemen wilde hij den jubilaris niet, want dat had deze hem uitdrukkelijk verboden. Toch wil&e bij even wijzen op de uitbreiding van hei kerkgebouw, op de uitbreiding van het aanta. Heilige Missen op Zondag, ten gerieve der MEJUFFROUW MARGARET HA BULLY, de 24-jarige aatiënce uit Nozcroy (Jura) die op 22 Mei jX, zooals men weef. plotseling genas van de ziekte van Pott, (met abces vorming gepaard) waaraan zij lijdende was. In den morgen van 23 Mei werd zij door de geneeskundigen van het bureau der medische constateeringen t,e Gourdes onder zocht. die eenparig van oordeel waren, dat er geen enkel verschijnsel der ziekte meer viel te constateeren. genbeid kreeg om allen bijzonder te danken voor de eer en hartelijkheid hem bewezen. Om 5 uur liad nog de huldiging plaats, voor de pastorie, van de R. K. gymnastiek-vereeni- ging „O. S. S." en om zeven uur bracht „Wil- helmina" een serenade, waarbij de secretaris der Harmonie, de heer G. Jacobs den Pastoor in gevoelvolle woorden toesprak. Maandag brachten de kinderen der Katho lieke scholen den Z.Eerw. Pastoor een treffen, de hulde. De ZeerEerw. heer J. J. Pulskens, Pastoor van Lage Mierde, vierde, onder vele blijken van belangstelling, hartelijkheid en waardeering, zijn zilveren Priesterfeest. De kerk en ook bet dorp waren prachtig versierd. Na de alge meene H. Communie' der parochie droeg de jubilaris een plechtige Hoogmis op, van dankzegging. Het zangkoor zong op verdienstelijke wijze een mis van Hubert Cuypers en voerde na de H. Mis de Priestercantate van Pater Haagh uit. De schoolkinderen brachten, ter pastoTie, hulde aan den feestvierenden Pastoor en droe gen gedichtjes voor, waarna het hoofd der school, de heer H. v. d. Sande een toespraak hield. Vele gelukwenschen mocht de jubilaris voorts in ontvangst nemen. 's Middags zongen de kinderen der meisjes school hem nog hartelijk toe. IïE RADIO EN HET EUCH. CONGRES TE SYDNEY. parochianen en de Kindermis, door Pastoor Goulmy ingevoerd. Voorts deelde de eerwaarde spreker, in harte lijke bewoordingen, mede, dat de parochianen, allen, bunnen Pastoor een prachtige ciborie hebben willen schenken. Dit geschenk zal den jubilaris zeer aangenaam zijn, vooral omdat het de ciborie moet vervangen, welke te klein is geworden voor de parochie. Namens het parochiale mannen- en jongens koor bood de eerw. spr. een prachtig Evangelie- en Epistelboek aan. Na de feestpredikatie zong het koor voortref felijk: „Hulde, aan het Priesterschap" van 3. Haagh C.ss.R. Na de Hoogmis werd gerecipieerd in de met bloemen en groen versierde zaal aan den Boschpad. De burgemeester, de heer P. A. van den Broek, sprak den Pastoor in hartelijke en waardeerende woorden toe en prees de werk kracht en den goeden wil van den jubilaris. Nog spraken de beer van Heek, namens bet kerkbestuur, de beer Hoes voor het koor- en de Harmonie en de burgemeester van St. Michiels-Gestel, de heer Spierings. Door vele geestelijken en parochianen werd de jubilaris van harte gefeliciteerd. Om drie uur des middags celebreerde Pastoor Goulmy een plechtig Lof, waaronder hij gele- De K. R. O. helpt. Uit San Francisco wordt gemeld, dat de voornaamste plechtigheden van het in Sep tember as. te houden internationaal Eucha ristisch Congres te Sydney draadloos zullen worden uitgezonden door middel der K. R. O. te Amsterdam. Via Indië zal deze uitzending oj> het Westelijk halfrond gevolgd kunnen worden. PASTOOR CHR. G. MUITEMAN f Zondag is in den ouderdom van ruim 82 jaren overleden, de Zeereerw. heer Chris- tianus Gijsbertus Muitemaa, sedert 1890 pas toor te Steenwijkerwold. (Ov.) LOUISE KIEHL f Uit Detroit (Michigan) wordt aan de „Tele graaf" bericht, dat daar in den ouderdom var. 78 jaar overleden is de in ons land eenmaal zeer gevierde operazangeres Louise Kiehl, ge huwd met den heer Benjamin Culp. KONINGIN EN PRINSES TE SOESTDIJK. Op den terugtocht van Amsterdam naar Het Leo vertoefden H. M. de Koningin en Prinses Juliana Zondagmiddag enkele uren ten paleize van H. M. de Koningin-Moeder te Soestdijk, alwaar het déjeuner gebruikt werd. Ruim half drie vertrok Uft Koninklijke gezel schap in een open auto in de richting Amers foort. 1 ■- .h 'G EEN THé OP HET LOO. De Koningin is voornemens Woensdag 13 dezer ten Koninklijken Paleize hèt Loo een thé aan te bieden aan eenige dames en hoeren uit Apeldoorn en omgeving en de niet-dienst- doendo leden van Harer Majesteit's Hofhou ding in Gelderland. MINISTER BEELAERTS VAN BLOKLAND De Minister van Buitonlandscbe Zaken, Jhr. mr. Beelaerts van Blokland is gistel-namiddag van Genève, waar hij de vergaderingen van cleu Volkenbondsraad heeft bijgewoond, te 's-Gra- venhage teruggekeerd. DE NIEUWE SLEEPBOOT t,ANNA. CORNELIA GOEDKOOP" VAN DE N.V. REEDER1J GEBR. GOEDKOOP is thans in dienst gesteld. Dit is de sterkste sleepboot van Amsterdam. De motoren ent wikkelen 730 P. K. „OPSPORING VAN VALSCH GELD" Een pseudo-inspecteur der recherche. Bij een drukker te Leeuwarden vervoegde zich een heer, die voorgaaf te beeten C. A. B. ten Wencel, inspecteur der centrale recherche iii den Haag. Hij toonde zijn visitekaartje en verzocht voor hem een machtiging van den commissaris van politie, chef d,er afdeeling vervalschingen te 's-Gravenhage, over te drukken. In dit stuk werd hem opgedragen, overal in den lande te zoeken naar valsch bankpapier en dit papier, ook als ihij het slechts verdacht vond, in be slag te nemen. Hij had reeds de daarvoor af te geven kwitanties gezegeld bij zich. Ook werd hij gemachtigd de plaatselijke politie te reqni- reeren, om kantoren en woningen tegen den wil der bewoner; binnen te treden. De politie word door den drukker, die de zaak niet vertrouwde, op de hoogte gebracht en a-rresteerdo den man bij zijn komst in de drukkerij. Hij bleek te zijn A. P. de V., 33 jaar, afkomstig uit Zuid-Holland. In zijn be zit werd bankpapier gevonden, benevens aller lei papieren van zijn valsche qualiteit. Hij is voorloopig in arrest gesteld. SCHOORSTEEN INGESTORT. DRONKEMANSRUZIE. Eén persoon levensgevaarlijk gewond. Zaterdagnacht ward op den Lage Rijndijk te Leiden de 28-jarige arbeider P. van D'. uit Ko-udekerk bewusteloos op den grond liggende aangetroffen. Het bleek, dat tijdons een vecht partij tusschen een aantal onder den invloed van sterken drank verkeerende personen een vechtpartij was ontstaan. Daarbij is v. d. met ©en hard voorwerp een slag op het hoofd toe gebracht, ten gevolge waarvan hij een zware hersenschudding en ©en ernstige schedelbreuk heeft O'pgeloopen. In hoogst zorgwekkenden toestand is hij naar het academisch ziekenhuis overgebracht Nader meldt men ons nog, dat als verdacht van deze mishandeling zijn gearresteerd de 32-jarige opperman J. S. en de 30-jarige met selaar J. v. d. B. beiden uit Leiden. OVERREDEN EN GEDOOD Hst 3-jarig dochtertje van K. Koeksema te Loppersum is door een vrachtauto over reden en gedood. Een arbeider ernstig gewond, GUteromrgen circa half twaalf is op het Vrijthof te Maastricht bij een in aanbouw zijnd café een schoorsteen ingestort. Twee arbeiders waren bezig dezen af te bikken en vielen mede naar omlaag. Een van hen, een zekere V., werd. zelen ernstig aan het hoofd gewond en is in, bewusteloozen toestand naar het hospitaal ver voerd. Te Teg et on werd Zondag op de kermis een' paard, dat de kindercaroussel voortbeweegt* door den electrischen stroom gedood. De electrische leiding, die onder den grond was aangebracht, diende om de inrichting van licht te voorzien. Bij het rondloopen heeft het paard den bodem losgewerkt en kwam zoo met een hoef in aanraking met den draaf Do 67-jaiige W. W., die geheel alleen woonde in het per-ceel Driehuizerweg 36, te Apeldoorn is Zaterdagnacht door gasverstikking om het leven gekomen. In zijn slaapkamer be vindt zich een kraantje voor een gas kachel. W, moet dito per ongeluk met zijn voet hebben opengestooten toen hij zich Zaterdag avond ter ruste begaf. De stoel, waarop zijn kleerwn hingen, bevond zich n.l. vlak bij het kraantje. BESCHERMING TEGEN GIFGASSEN. Een commissie van het Rootle Kruis. Naar wij vernomen, is op verzioek van het Internationale Roode Kruis door het Neder-, landsche Rood® Kruis een nationale commis sie ingesteld ter organisatie van de bescher ming van de burgerlijke bevolking in onS vaderland tegen gifgassen. Avonturen - roman van Edgar Wallace 4.) Ze groette hem zonder veel omhaal en hij ging naar boven, naar zijn kamers, om er alles nog te vinden zooals hij het verlaten had. Er was zelfs geen sigaar minder in de cederhou ten kist op den schoorsteenmantel. Hij dacht op dat oogenblik minder aan het geld in de kist dan aan zijn Smitli-Wessen revolver en de doos met zorgvuldig verpakte patronen, want hij was slechts met één doei teruggekomen. Mis schien was zijn opsluiting wat ongewoon af mattend voor hem geweest: hij werd te oud voor de gevangenis. Hij had een hoop zitten piekeren en eez. hoop zitten uitbroeien in de achttien uren van de vierentwintig, als het slot er op was. Het was anders ulets voor Larry om iets uit te broeien, want hij was wat filo^ sofisch aangelegd. De praatjes in het waschhuis hadden er nog toe bijgedragen, om de smeu lende asoh van zijn voorgevoelens gloeiend te houden. Er was iemand in de wasohkamer, die voor tien jaren weggestuurd was door een ,,Piep", en het was niemand minder dan „De Baas", dio hem dat gelapt had. Buiten Larry, wist niemand iets van den „Gebroken Nagel" af. Dit kostbare geheim bad hij voor zichzelf gehouden. Hij wenschte, dat hij het nooit aan Barrabal verteld had, en had er maanden lang spijt van. Het was een vervelende, saaie boel tusschen die bende boeven. De cipiers waren leelijke dienstkloppers hij was bijna twee keer be trapt, dat hij tabak bezat en al de boeven, uit gezonderd de man in de waschkamer waren vreemden voor hem. Hij kwam naar Londen, denkend, denkend, denkend, aan gebroken nagelSj den Pieper, en zijn kleine Smith-Wesson. Do Gebroken Nagel was één sleutel: hij had nog een andere. De „Pieper" was een groote opkooper van gestolen auto's en dreef zijn han del door tusschenpersonen in de buurt van Soho. Larry bewaakte Soho, maar het was door een zuiver toeval, dat hij in een winkel in Regent Street de manicure vond, die bekend was met den Gebroken Nagel en bet witte lit- teeken op het vingerlid. Ik ken zijn naam niet, zei ze, maar ik zie Jiemi wol eens een kantoor in de Mortimer Street binnengaan ik woon in de buurt van Tottenham Court Road en dan moet ik daar voorbij, 't Zou een typische samenloop van om standigheden zijn, indien ik u weer bij uw broer kon brengen, nietwaar? Zeker, zei Larry; de „Sinds lang verdwe nen broer" was de lijn, waarlangs hij werkte. Do goed-betaalde manicure deed haar uiterste best. Ofschoon Larry zich niet kon herinneren den „Pieper" ooit gezien te hebben, zou hij hem ongetwijfeld herkend hebben, door de nauwkeu rige beschrijving, die zij hem telkens deed. Hij begon de buurt van Mortimer Street af te loopen en had alle aandacht voor de men- schen, die mr. Frank Sutton's kantoor binnen gingen, of verlieten. Hij knoopte zelfs kennis aan, met enkele klerken. De laatste twijfel was Verdwenen, toen hij daar in die steeds zwaarder wordende mist, dien avond stond te wachten, een klein pistool In de eene zak van zijn jas, in de andere een portefeuille met trein- en boot biljetten, die hem naar het Hotel in het Zwarte Woud zouden brengen, waar hij een rustkuur- kon beginnen, als Engeland hem het vuur te dicht aan de schenen legde. Da bedienden verlieten het kantoor een kronkelende lijn van heeren en meisjes kwam uit den dienstgang en verdwenen in den vui- len avond. Even voor zes kwam Sutton plotseling in John Lesley's kamer, deed zijn handschoenen aan, bleef er net lang genoeg om er een dozijn boodschappen aan zijn bedrijfsleider achter te laten en was voor dien avond verdwenen. Leslie wachtte, tot het geluid van zijn voet stappen niet langer in de gang weerklonk, en keek toen nog eens uit het venster. Door de dik ke mist kon hij den ander buiten niet meer zien. Hij ontsloot een la van zijn bureau, haaide er een klein automatisch pistool uit en liet het in zijn achterzak glijden. Terwijl hij zijn over jas tot aan de kin dichtknoopte, stapte hij naar buiten on deed zwijgend de deur dicht. Aan het uiterste einde van de gang was een kantoor klaarblijkelijk verlaten, want door den dorpel scheen geen licht. Toch was er nog iemand binnen. Mr. Tillman die op een stoel stond, loerde door het bovenvenster van zijn deur, tot hij zijn onmiddellijken chef in het bovenlicht van de buitendeur zag verdwijnen, waarna hij hem in de mist achterna remde.... Larry Greame was van zijn uitkijkpost aan de overzijde van den weg naar het kantoorge bouw gestapt. Terwijl hij wacbtend tegen den muur leunde zag hij iemand uit liet schijnsel van het ganglicht verdwijnen en hem in de mist passeeren. Larry gooide zijn sigaar op den grond en ging hem achterna. Zoo, ben jij het! zei hij, terwijl hij zijn prooi op den schouder tikte. De man draaide zich om en tuurde naar hem. O, ben jij het, Greame, geloof ik? Ik zag je Zoo, heb je me toch gezien? Larry's stem was laag en dreigend, er was iets doodelijks in zijn toon. Nu zul je naar me luisteren zoolang je tenminste nog kunt luisteren! Nu heb ik je te pakken, Pieper en ik zal je, waar je staat Hij zag slechts de roode vlek van een vlam, voelde gedurende een kort oogenblik een scher pe en hevige pijn en viel toen tot een hoopje op den grond. Tien minuten later werd hij door een agent gevonden. En alleen inspecteur Barrabal wist, of ver moedde, wiens hand hem naar de andere wereld had gezonden. Mr. Joshua Collie kwam in 't kantoor van de Post-Courier en zette zich met een zucht van verveling aam den lessenaar van den hoofd redacteur. Hij was zestig en kaal: een kalm. man, met een engelachtig voorkomen, die zo mer en winter een stvoohoed droeg en een irri- teerende gewoonte had, om al de knoopen van zijn verschoten regenjas in de verkeerde knoopsgaten te steken. Hij had eigenlijk het meest weg van een goedmoedig rentenierend slager; do meest ervaren rechter in gelaats kunde zou in een wijden kring om rnr. Col lie's beroep gegist hebben, zonder het ooit vast te stellen, want er was geen enkele misdrijven journalist in Londen, met een diepgaander kennis van menschelijke wreedheden, dan deze cherubijn. Hij haakte z'n parapluis aan de papiermand van den hoofdredacteur tot mr. Field's hevi ge verontwaardiging, zocht toen in zak na zak, totdat hij er eindelijk een flauw gevallen sigaret uithaalde, die hij aanstak. Het was een moord, zei hij kalm. Field, die al grijs werd, keek hem van onder zijn borstelige wenkbrauwen woedend aan en zijn witte snor kwam overeind staan. Daclit jij soms dat het een bruiloft was? vroeg hij. Maar Joshua was ontoegankelijk voor sar casme. Hij is twee keer achter mekaar met een automatisch pistool geraakt, dat waarschijn lijk van een geluiddemper was voorzien, ging hij onverstoorbaar verder. Zijn naam is of was Larry Greame, en hij was verleden Maandag uit Dartmoor ontslagen. Hij sitali voor den tweeden keer zijn sigaret aan. De hoofd-redacteur was nu plotseling een en al belangstelling. Greame, zei hij, ik herinner me dien kerel. Hij stal do van Rissik juweelen. Joshua knikte bevestigend en zoo ernstig, dat je gedacht zou hebben, dat hij de schuld voor Larry Greame's misdaad op zich nam. En Barrabal denkt, dat hij „gepiept" is, zei hij. Gepiept? Fiekl keek hem scherp aan. Heb je Barrabal gezien? Dat is alleen al een kolom copie. Joshua schudde ontkennend het hoofd. Ik heb Barrabal niet gezien; ik heb met hem door de telefoon gesproken. Hij beeft mij een paar aanwijzingen gegeven, die mis schien zeer nuttig kunnen zijn.... Maar wat bedoel je met „gepiept"? Wil je zeggen, dat de man dien men de Pieper" noemt, dit op zijn geweten heeft? En weer knikte Joshua. De man, dien ik de „Pieper" noem, ver beterde hij vriendelijk. Het is nog geen alge meene bijnaam. Hij keelt zeer nadenkend voorbij den hoofd redacteur, en spitste zijn lippen, alsof hij wou gaan fluiten. Toen hij hem zoo zag, conclu deerde mr. Field, dat hij in zijn hee-Ie leven nog nooit iemand ontmoet had, die er zoo bedrieg lijk uitzag. Joshua Collie had bijna iets kinder lijks over zich. Als je hem zoo besluiteloos aan den rand van het trottoir zag staan, voelde je, dait je verplicht was om hem vriendelijk bij de hand te nemen en hem door de drukte van het verkeer te leiden. Hij behoorde tot dat soort ooms, dien elke gezonde jongen of meisje ge kozen zou hebben, ais zij uit de geheele mensch- heid een keuze hadden moeten doen. Hij had een onbruikbaar, secretaris kunnen zijn van een geheelonthoudersvereeniging voor kinderen. Maar in zijn wildste verbeeldingen zou niemand het in zijn gedachten gekregen hebben, dat mr. Collie's geest op dat oogen blik zeer kieskeurig drie theorieën afwoog, naar do reden van een geheimzinnigeu moord. Barrabal is een raar type, zei hij en schudde zijn hoofd als in verwijt. Hij is geheimzinnig, wat tegen al de tradities van Scotland Yard indruisebt. Ze vertellen je meestal alles wat ze w-eten en dat is niet veel en honden alles ach ter, wat ze vermoeden en dat is niet de moeite waard om er aandacht aan te schenken, dat is bijna een epigram, zou ik zeggen. Ik vind dat mijn grappen met de jaren scherpzinniger wor den. Zooals David Garrick eens zei tegen sir Joshua Reynolds. Laten we ons tot levende misdadigers bepalen, zei mr. Field verveeld. Wat zei Bar rabal je? Waarom vindt je hem zoo'n type? Joshua zocht in de vele zakjes van. zijn vest er waren er niet minder dan zes en. vond een strookje papier, waarop hij, een naam en adres gekrabbeld had. Mr. Barrabal raadde me aan, dezen heer eens te gaan spreken. Hij gaf me ook nog en kele interessante bijzonderheden over hem. Field zette zijn bril op, en las. Captain John Leslie, wie is dat? Joshua nam het papiertje terug, vouwde het op en duwde het voordat hij antwoord gaf weer terug in het vestzakje, waaruit hij het te voor schijn had gehaald. Dat is een geheim, dat ik in allen ernst wen,sell op te lossen, zei hij. Voor de derde maal stak hij zijn cigaret aan. D'r hangt een groote zaak in de lucht, en ik wil er mijn kop onder verwedden, dat de Megaphoon ze wil hebben. Ik heb zoo'n idee, dat zij er drie weken geleden hun bandigsten detec- tive al op afgestuurd hebben. Je herinnert jé zeker nog wel, mr. Field, dat ik toen dacht. Mr. Field voelde er niets voor, om herinnerd te worden aan een groote nalatigheid van zijn kant. Er is geen enkele man in de Street, dien' jij niet met gemak drie weken voorsprong kunt geven, Joshua, zei hij aanmoedigend en Jos hua Collie klaarde zichtbaar op, want bij was erg ontvankelijk voor vleierij. Ofschoon de moord onder zeer bijzondere omstandigheden, had plaats gevonden, bood hij, typisch genoeg, zeer weinig copie voor een reporter. Er was in de mist een man, een zeer berucht inbreker en internationale dief, neergeschoten en het was zoo klaar als een klontje, dat de kranten zouden schrijven, dat de misdaad het gevolg was van oen of andere veete, zooals men een vechtpartij in East End zou vermelden als een „vechtpartij onder een troep bookmen". Het lijk was gevonden vlak bij die beruchte buurt tusschen Tottenham Court Road en Charlotte Street, een wijk, waar bij voorkeur vreemdelin gen kwamen en waar het wemelde van onge- wenschte individuen. Men vindt daar een ontel baar aantal kleine clubs, officieel of niet offi cieel, waar beruchte burgers hun zolderkaj- mertjes en holen hebben. Daar leefde ook een' twintigtal bekende anarchisten en Scotland Yarid had reeds een dozijn van die schurken on dervraagd, die allen van te voren reeds wegens misdaad of weerspannigheid in handen van dé politie geweest waren. Het was wel opmerkelijk, dat geen van beidé klerken, met wie Greame kennis had aange knoopt, kwam opdagen, met de verhalen over het zoeken naar den Gebroken Nagel. Waar- sehijnlijk zochten zij geen punten van overeen komst tusschen het slachtoffer van den moord en den minzamen vreemdeling, die hun gast; geweest was. (Wordt vervolgd.i.|

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 6