HOOG ER ll SNELLER! STERKER! DE EINDSTRIJD VAN HET VOETBALTORNOOI Donderdag 14 Juni 1928Vierde Blad Pagina 1 URUGUAY WINT HÉT OLYMPISCH KAMPIOENSCHAP ARGENTINE MET 2—1 VERSLAGEN DE WEDSTRIJD F IN EN OM HET STADION DE ELFTALLEN DE TWEEDE HELFT Argentinië wint den opgooi en Borjas trapt voor Uruguay af. Dadelijk zetten de Uruguee- zen er een vlug tempo in, in onstuimigen aanval gaat het op het doel der tegenpartij af. Figueroa. geeft dan een klein tikje naar het midden, Borjas kan den bal net bereiken en zendt het leer in de richting van Bosio, doch het stuit teru,g van den zijpaal, de Argentijn- sche verdediging kan even wegwerken doch onmiddellijk is Arremon weer in het bezit van den bal, hij schiet doch Bosio houdt languit vallende en brengt dan met een verren trap opluchting. Dadelijk is Uruguay terug, maar nu bréngen ze het niet zoo ver. Argentinië speelt zich los en bestormt op zijn beurt het doel der tegenpartij;' eenige schoten stuiten terug van de beenen van Nasazzi en Arispe, tot Arremon een hoekschop- afdwingt. Deze wordt mooi geplaatst doch ten slotte wegge werkt. In een hoog opgevoerd tempo zijn de partijen om beurten in den aanval; vermeldenswaard is een ver, hard boogschot van Monti dat den bal voor het Urugueesehe doel deponeert, waar Mazall uitstekend redt. Bij een vooruit geplaatsten bal van Perduca veroorzaakt Arispe, die een vuurpijl de lucht inzendt, een hoekschop; ook het gevaar dat hieruit ontstaat, wordt bezworen. Het 'spel is heel wat enthousiaster dan in de eerste helft van de vorige ontmoeting het geval was, beide ploegen werpen hare volle capaciteit en kracht in den strijd, het is weer een titanenkamp in grootsclien stijl. Er valt weer van keurig samenspel te genieten; bij de Argentijnen wat meer open gehouden dan bij Uruguay. Een vliegensvlugge aanval van Figueroa wordt op het nippertje door Bidoglio gestuit, zij het ten koste van een hoekschop. Deze blijft zonder resultaat maar weldra is Uruguay weer terug; nu is Cea de gevaarlijke man, doch voordat hij wordt "klem" geloopen, schiet hij doch de bal gaat ver naast. URUGUAY NEEMT DE LEIDING. De kwaliteit van Zondag wordt nog overtrof fen in vlugheid en nauwkeurigheid van samen- pel. De Uruguayers zitten als duivels op den bal. Er is 18 minuten gespeeld als hun lin kervleugel weer een stormloop onderneemt. Cea passeert ten slotte naar buiten. Figueroa speelt om Bidoglio heen, zich vrij en trapt in, Bosio probeert nog den bal te grijpen, maar het doel is reeds in zijn hart getroffen (01). Ongelooflijk snel wordt nu het spel, de Ar gentijnen wenschen zoo spoedig' mogelijk gelijk te maken, de Urugueezén zetten er alles op om den voorsprong te behouden. De manschappen blijven bij dat alles volkomen fair Een machtig boogschot van Orsi vangt Van drie uur af waren trams en huurauto's druk bezet met menschen die zich het tijdverlies van eenige uren wilden getroosten om zich te scharen in de rij van gegadigden voor een plaats hij deze finale ontmoeting, waarvoor na het onbeslist .verloop van den op Zondag gespeel den wedstrijd een buitengewoon groote belang stelling bleek te bestaan. Door de zeer krachtige maatregelen van de politie, die als het ware een cordon om het Stadion getrokken had verliep de voorverkoop zonder stoornis. Dat velen teleurgesteld zijn kon natuurlijk niet verholpen worden, maar als geheel heeft deze regeling wel voldaan. Tegen half zes be gonnen de verschillende rangen uitverkocht te raken. Hiervan werd onmiddellijk kennisgeving gedaan, zoodat zij, die nog in file stonden, konden terugkeeren of zich konden verplaatsen naar die ingangen, waar nog kaarten te ver krijgen waren, maar ook daar was het spoedig gedaan. Onder de wachtenden in de lange rijen hadden zich ook Kamerleden en eere-leden van den N\ V. B. bevonden, wel een bewijs hoe demo cratisch het bij dezen voorverkoop is toege gaan. Te verhalen, dat de verkeersregeling weer voorbeeldig wa3, zou eentonig worden; we con- stateeren het daarom nog eens voor de zoo- veelste maal. De thesaurier van het N. O. C. schijnt met vrouwe Zon, althans met het onzijdig iets, dat weer heet, een compromis te hebben aangegaan, dat schitterend wordt nagekomen. Tot den wed strijd blijft de zon schijnen en dan gaat zij, wellicht om de spelen niet te zeer te hinderen door de koestering en de schittering van haar stralen fraai onder. Het Urug'uaysche ell'tal, tegendeel van favoriet is krijgt den hal ia buitenspel positie toegespeeld, 't Leer ver dwijnt uit zijn voorzet in het doel, maar Mut ters heeft de ongerechtigde positie van deu Üruguees gezien en fluit af. De Argentijnen blijven het gevaarlijkst en Nasazzi en consorten hebben hun handen vol om uit de bedreiging brengende voorzetten van Orsi en Perduca red ding te brengen. Eenmaal kunnen zij dit niet anders doen dan ten koste van een hoekschop, waaruit Carrlcaberrl het schijnt een hebbe lijkheid van dezen overigens prachtig werken den speler weer achter schiet. Bij de Argentijnen valt Evaristo weer op eü herhaaldelijk zendt de witgemutste de voorhoe de ten aanval; en deze treuzelt geen oogenblik om van de geboden kansen gebruik te maken, 'n Gevaarlijke Urugueesehe aanval loopt dan op buitenspel staan van twee voorhoede- mannen dood. Uit een hoekschop op het Urugueesehe doel, dat bij herhaling wordt be laagd, om niet te zeggen belegerd, trapt Orsi naast, waarmede weer een kans Is verkeken evenals met het rakelings naast trappen van Ferreira. Dan moet een hoekschop op het Argentijn- sche doel genomen worden. Figueroa plaatst keurig en Bosio kan ternauwernood het listig leer vallend bedwingen, meteen komen enkele Unigueezen op hem af en nog juist kan de kleine kwieke doelman den bal wegwerken. Mazali uitloopend schitterend op. Een vrije schop voor de Argentijnen wordt door Monti naast gezonden. .Wanneer Andrade Orsi het leer ontneemt, passeert hij met een schuiver maar Scarone, deze geeft door aan Arremon, die de goede richting mist. Argentinië krijgt een hoekschop te nemen, Orsi plaats den bal precies voor de lat, maar onmiddellijk is Mazali er bij, die het leer nog verwerkt. De volgende corner blijft evenzeer zonder resultaat. doel, waarbij de doelman ander daverende toe juichingen van het publiek en gevolgd door een gelukwensch van Orsi een geweldigen bal houdt. Machtig mooi wordt er gespeeld; een vlie gensvlugge aanval van den Urugueeschen rech tervleugel wordt door Paternoster gebroken onmiddellijk is nu de Argentijnsche rechter vleugel iu actie. Carricaberri drijft naar binnen en knalt een schot, Mazali stompt geweldig terug, weer is het leer bij den voet van den zelfden Argentijn en andermaal ploft de bal van zijn schoen in de richting van' het Uru- gueezen doel, weer stompt Mazali schitterend terug! Uitstekend voethal, waardoor Carricaberri zoo getroffen is dat hij even het spel staakt om den Urugueesehe» doelman de hand te drukken. Daar is Uruguay weer in gevaar. Andrade kan de rennen van Orsi niet stuiten; herhaal delijk geeft de laatste prachtvoorzetten, eens komt de hal in den linkerbovenhoek der latten Nasazzi en Arispe moeten zich beide met het geval bemoeien, daar het zich buiten het bereik van Mazali afspeelt, Arispe 'trapt het leer omhoog, het dreigt bij het neer komen in doel te draaien, maar de heele Urugueesehe verdediging staat nu bij het bedreigde punt op de doellijn en in eendrachtige samenwer king duwen ze den bal achter de lijn. Ten koste van .een hoekschop ontsnapt aldus het Urugu eesehe doel aan het gevaar. De hoekschop wordt dan weggewerkt. Na een kortdurende poging van Uruguay om de Argejj tijn'sche lielft te bezoeken, waarbij vele malen door uittrappen wordt gered, is weer de beurt aan den onweerstaanbarén Orsi, die met een niet te stuiten ren alles passeert, maar bij het voorzetten geen mannen vindt die evenals hij de Urugueezen kunnen voorbij komen. Prachtig is liet samenspel tusschen Monti EvaristoOrsi, tegen dit drieboeksysteem is Andrade dikwijls niet opgewassen. De Argen tijnen zijn nu het meest in den aanval, hóewei van overwicht van een der partijen niet mag gesproken worden. Wanneer de rust komt ,is de stand onveran derd (11). AKGENTINë MAAKT GELIJK, De druk der Argentijnen wordt steeds groo- ter, de achterhoede der tegenpartij kan door achter of over den zijlijn te trappen, het ge vaar bezweren. Medici nj<>et ingooien; met een verren worp deponeert hij den bal tusschen het spelerskluwen hij het Urugueesehe doel, Arispe kan het leer even raken en in de rich ting van het middenveld zenden; daar echter staat juist Monti, die den bal op zijn schoen neemt en met een ontzaglijk schot over alle hoofden heen het net dreigt te scheuren (1—1), Een gevaarlijke aanval wordt dan door de Argentijnen ondernomen. Orsi de snelle links buiten maakt zich prachtig vrij en zendt van de zijlijn vandaan een prachtigen boogbal in, dien door Borjas meteen wqrdt ingeschoten, maar door Mazali keurig wordt gestopt, 't Leer kan echter niet ver genoeg worden weggewerkt en het blijft dreigen voor het Urugueesehe Argentinië:; Bosio Bidoglio Paternoster Medici Monti Evaristo Carricaberri Tarasconi Ferreira Perduca Orsi Borjas Scarone Arremon Piriz Andrade Nasazzi Mazali Flguero; Gestido Arispe Scheidsrechter is de heer J. Mutters (Neder land); grensrechters zijn H. Maeck (België) en H. Foltijnski (Ned.-Indië), URUGUAY LEIDT OPNIEUW, Uruguay schijnt geïnspireerd door deze nauw ontgane kans en bij een opnieuw opge- zettc-n aanva[] krijgt Scarone den bal toege speeld van Borjas en zonder zich een oogen blik te bedenken schiet hij opnieuw in°Er zijn dan 27 minuten van de tweede speeliielft verstreken. Het enthousiasme op de spelerstribune is zoo groot,*dat de politie iu grooten getale er op af moet om de gemoederen te trachten tot bedaren të brengen. Het lukt, maar men acht het noodig de Argentijnsche en Urugueesehe supporters door een dubbele rij agenten te scheiden. Intusschen is weer afgetrapt. De aanval van den Argentijnschen linkervleugel wordt gestuit en dadelijk neemt Uruguay het leer over. Men. dwingt een hoekschop af doch de bal wordt achtergeplaatst. Onmiddellijk daarop forceerea ook de Argentijnen een corner; hieruit wordt beter geplaatst, terwijl Mazali het leer wil weg- stompen, komt dit juist op de bovenlat, waarna Nasazzi voor wegwerken zorgt. De aanvallen gaan nu weer in vlot tempo heen en weer, bet gevaar dreigt aan allen kant. A!s de Argentijnen een hoekschop toegewezen krijgen juicht het publiek de achterstaande partij luide toe, maar het vlot bij de blauw- gestreepten die lichtelijk gedesillussionneerd schijnen veel minder vlot dan nog even te voren. Na een' hard schot uit de middenlinie van Uruguay gelost kopt de Argentijnsche 3pu Monti prachtig weg. Paternoster redt even later. Aan beide zijden gaan dan kansen ver loren, aan de Urugueesehe door Figueroa, die in buitenspel-positie weliswaar, den hal be machtigt en hem tot vlak voor doel opbrengt, maar vlak voor Bosio gekomen naastschiet, In de laatste minuten krijgt Argentinië een vrijen schop toegewezen, waaruit Evaristo den bal keurig voor doel plaatst, maar waar Arispe door wegkoppen opluchting brengt. Vlak daarop sbkiet Carricaberri In het zijnet. Meteen neemt Argentinië weer deu aanval in handen, maar Andrade en Nasazzi keer n de vurige tegenstanders voorloopig. Maar ook Bidogli weet aan den anderen kant raad met Figueroa en Cea, die geen kans zien een voor zet te plaatsen. Orsi krijgt liet leer dan weer te pakken en op de hem eigen onnavolgbare wijze doet hij den bal voor het doel belanden, waar Ferreira echter een seconde later is dan Arispe, die laat uitrollen. Een schot, van denzelfden looper vangt Mazali weer prachtig. 'n Enkele maal gelukt 't den mannen der Re publiek Oriëntal het gebied van hun geburen te betreden, maar zij zijn niet in staat Bosio voorloopig aan het werk te zetten. Mazaii krijgt andermaal daverend applaus te oogsten als hij weergaloos uit schoten en kopballen, die elkaar zoo vlug opvolgen, dat wij niet bij machte zijn te noteeren wie er de auctoren van zijn redt. Uruguay breekt dan plotseling met een van zijn onverwachte aanvallen door; de linksbui ten, die om zijn vinnig spel bij het publiek het Het Argentijnsche elftal

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 14