pieaei ie ONZE VROUWENRUBRIEK f NOG IETS TER BESTRIJDING VAN RIMPELTJES RECEPTEN. DE GESMADE LIEFDE-KONING JURKJES DE GOEDE MANIER KINDJES VERJAARDAG EEN GEZELLIGE SLAAPKAMER VRIJDAG 22 JUNI 1928 DERDE BLAD AAN van handschoenen wasschen en ver- Stellen. We kunnen tegenwoordig bij een gekleed costuumpje niet meer volstaan met de genoeglijke garen handschoentjes van vroeger en evenmin voelen we nog voor de opgeprikte, gespannen glacé's, die In dien tyd voorgeschreven waren voor alle offieieele gelegenheden. Lichte waschbare zeem- of wildleeren handschoenen zijn te genwoordig wèl 't meest in trek en kunnen letterlijk bij alles gedragen worden; ze staan even chic bij t eenvoudigste zomer jurkje als bij de duurste bontjas. Goedkoop zijn ze niet, wanneer we ze nietj al te lomp van snit en niet al te on sterk van maEfcsel willen hebben en daar om moeten ze liefst zoo lang mogelijk mee. En ze kunnen 't een heelen tijd uithou den, wanneer we er goed mee omspringen. Waseh ze niet overdreven dikwijls. Dit soort handschoenen mag een tikje vuil Zijn. Bij dikwijls wasschen worden ze gauw te bleek om er nog gezellig uit te zien. Wasch ze aan de handen in goed, zacht zeepsop, heet of lauw, naarmate u ze al ;of niet wenscbt te doen krimpen. Wrijf de vuilste plekken met een zacht, doch stevig borsteltje. Gooi daarna het vuile water weg en maak een schoon sopje, waarin u de handen met de handschoenen eraan nog eens dompelt. Dit schoone zeepsop moet in de handschoenen blijven bij het drogen; ze worden niet in schoon water nagespoeld. Dit voorkomt t stijf en hard Worden. Druk de handen stevig in elkaar en pers zooveel mogelijk vocht weg, droog Ze daarna, steeds met de handschoenen jaan, flink drukkend aan een schoonen, Zuigen handdoek af. Trek de handschoe nen voorzichtig uit, rek ze in den goeden Vorm en leg ze op den handdoek te drogen, liefst in de open lucht, maar buiten de Von. Wanneer ze droog zijn, lijken ze soms erg gekrompen, maar wanneer we ze voor zichtig en zonder ongeduld aantrekken, rekken ze onmiddellijk op. TJ kunt de vin gers eerst nog met een dik potlood wat uitrekken. Zijn ze toch nog stijf, wrijf ze dan stevig tussehen een heeten doek. Kleine torntjes worden aan den ver keerden kant met een overhandsch steek je dichtgenaaid. Maar dikwijls vertoonen zeemleeren handschoenen; wanneer ze wat ouder worden, kleine ronde of ovale gaatjes op de plaatsen waar zich geen naad bevindt en die dikwijls de meeste spanning moeten verdragen, b.v. op de muis van de hand. Zijn ze werkelijk heel klein, dan kunnen ze eveneens overhands dichtgemaakt worden, daar het zeemleer zoo buitengewoon elastisch is. Is dit gaatje echter groot en vreest u voor opnieuw uitscheuren, dan doet u 't beste, een heel nieuw stukje In te zetten. Knip dit uit een ouden handschoen van 't zelfde ma teriaal, in den vorm van het gaatje, maar rondom iets grooter. Leg dit op de bloote handpalm, den vinger of waar 't komen moet, en trek den handschoen erover, zóó, dat 't gaatje over 't nieuwe stukje komt. Met kleine, gelijke zoom- of festonneer- steekjes van goede naaizijde werkt u nu langs 't gaatje, 't nieuwe stukje leer stevig meepakkend, tot dit rondom bevestigd is. 't Is opvallend, hoe weinig zichtbaar deze reparatie steeds is, wanneer ze goed wordt uitgevoerd. Voor reparatie aan de vingers zijn kleine miniatuur-maasballetjes verkrijg baar, Misschien kan ook een echte hand schoenennaald, zoo'n heel kromme, bijna halfcirkelvormige, waarmee u de onmoge lijkste toeren kunt uitvoeren, van veel nut zijn. U koopt ze in iederen handschoenen- wintel, VETERAAN 4001. Aardig jurkje. Leeftijd 8 tot 10 jaar. Bovenv4ïdte 73 c.M. Het kan gemaakt worden van dunne, effen wollen crêpe of mousseline, met een apart aangezet onderstuk van stof in een afstekende kleur of van glanzende zijde. Het aparte stuk heeft van voren plooien. Een aardig geheel wordt verkregen door galon-garneering of het opwerken met wol in den platten steek. Kraagje wordt met een strik gesloten. 4334. Vlug jurkje. Leeftijd 4 tot 6 jaar. Bovenwijdte 64 c.M. Het modellejt is uitgeoverd in effen en geruite viyella. Het effen schouder stuk je loopt van voren puntig uit. Zeer origineel zijn de opgestikte zakken van geruite en effen stof. 4235. Jurkje. Leeftijd 6 tot 8 jaar. Bovenwijdte 68 c.M. Van toile de sole of crêpe de chine, ge garneerd met witte puntstukjes, waardoor ceintuur gehaald wordt en smalle galon. Het modelletje is blousend en heeft van voren, vanaf de puntgameering, plooien. 3999. Eenvoudig jurkje. Leeftijd 6 tot 8 j. Bovenwijdte 68 c.M. Van tricot of stof, b.v. roode of donker blauwe cheviot. Het rokje heeft van voren plooien, achter één plooi. Kraagje met strik in een afstekende kleur. Naast de dagelijksche massage met Cold-cream die 't zekertate middel blijft om de vorming van rimpeltjes te voorko men en tegen te gaan, zijn er nog wel enkele eenvoudige middeltjes, die veel kun nen helpen. Zooals Ik al vroeger zei, ontstaan rim pels doordat de natuurlijke oliën van de huid opdrogen of niet in voldoende mate aanwezig zijii. 's Nachts kunnen we hier aan tegemoet komen, door t gezicht goed in de cold-crame te zetten, maar overdag wanneer de huid juist 't meest is bloot gesteld aan wind en zon, weten we zoo weinig te beginnen, we kunnen toch geen vetlaag aanbrengen en vanishing-craem vermag niet, juist omdat ze volstrekt niet vettig is, een bijzonder droge huid voldoende te beschermen en soepel te houden. In dat geval vervangen we ze door een mengsel van gelijke deelen gly cerine en rozenwater, tevens een uitmun tende poederbasis. Wrijf deze vloeistof zachtjes in 't gezicht en poeder er heel luchtigjes overheen, terwijl 't nog vochtig is. Uw gezicht zal er zacht en fluweelig gaan uitzien, zonder eenigen vetglans. Het poeder kan nu uw huid niet uitdrogen, en u kunt zóó ook overdag uw huid met eenig 4006. Jurkje voor meisje van 10 tot 12 j. Bovenwijdte 76 c.M. Dit allerliefst modelletje is uitgevoerd in twee kleuren wollen crêpe. Bleu en donkerblauw of lichtgrijs met bleu staat hiervoor bijzonder lief. Van voren komen twee apart tusschen- gezette banen in cfè donkerder kleur. De ceintuur aan den voorkant wordt aan beide kanten do.or drie bolle knoopen vastgehouden. De rug is recht. De mouw heeft een aangeknipt stukje, waarop ook eenige knoopen. 4004. Jurkje van geruite wollen stof. Leeftijd 8 tot 10 jaar. Bovenwijdte 72 c.M. Het modelletje heeft van voren geheel doorloopende plooien. Rug is glad. Kraag je van effen flanel. Strik en ceintuur van zijde. Ter gameering op mouw en cein tuur; kristallen knoopen. 4007. Jurkje. Leeftijd 8 tot 10 jaar. Bovenwijdte 73 c.M. Van gebloemde voile of shantung, boléro- Hjf je van effen toile de soie, stof of shan tung. De bolero staat heel aardig over het laag blousende jurkje. Het rokje bestaat uit twee ruim aangezette ^rookjes. Ter garneering een strik in de kleur der boléro. v ANEMOON. vet voeden. Het rozenwater voorkomt, dat dit ook maar eenigszins zichtbaar wordt. 's Avonds kunt u af en toe het volgen de toepassen. Verwarm zuiver schapenvet tot het vloeibaar wordt (het mag niet bruin braden natuurlijk!) en klop dit met versch citroensap, tot het heel wit is ge worden. Masseer dit in de rimpels. Het resultaat is bijna oogenblikkelijk! Zure melk met een weinig goed poeder- vormig badzout is eveneens een uitstekend middel, hoewel misschien niet zoo aange naam in 't gebruik. Laat een en ander steeds op uw gezicht drogen. Wanneer u, om rimpels tegen te gaan, de een of andere daarvoor speciaal be stemde crème kant en klaar gekocht hebt, verwarm die dan even voor 't gebruik, door het potje in een pannetje water op te zetten. Ze werkt dan krachtiger. Doe dat ook met uw cold-eraem. Als dit niet helpt, dan helpt niets! Maar er zijn bijna geen rimpels, hoe hard nekkig ook, die 't tenslotte niet moeten afleggen tegen een ernstig-volgehouden behandeling, en zoo ze al niet heelemaal verdwijnen, zult u toch onfeilbaar een be langrijke verbetering kunnen waarnemen. EVA. lijk aanzien te geven. Ons peutertje komt beneden en vindt z'n kinderstoel versierd met takjes green of slingers groen en wat bloemen. V/at een alleraardigst ge schenkje is; een steenen met leuke dierenfiguurtjes geschilderd bordje en bekertje, een eigengemaakt slabbetje van reformstof, wit met in kruissteekjes opgewerkte kinder- of beestmotiefjes. Vooral als 't kind ouder wordt, moet zelfs bij de best gesitueerden eenvoud" een van de hoofdfactoren zijn. Een kind vergelijkt altijd, en voelt zich gauw ver ongelijkt. Ik vind de ouders dom, die hun kinderen overladen met dure, kost bare geschenken, hun zoon of dochter op hun 10de jaar b.v. reeds een kostbare fiets cadeau doen, waarmede ze hun vrienden of vriendinnen de loef afsteken en die ze vaak niet eens verdiend heb ben, om nog niet eens te spreken van 't roekeloos er mede omgaan. Ook de kin derpartijtjes moeten niet te druk zijn .en te overdadig van snoeperij, en 't liefst op een vrijen middag en niet duren tot 't naar bed gaan. Om deze verjaars- partijtjes te doen slagen, zal ik in een volgend artikeltje eenige aardige spelle tjes en gezelligheidjes aan de hand doen. De eigen gekozen spijzen voor 't fami liedineetje, moeders tulband of taart, de versiering van stoel en tafel, de leuke eenvoudige, 't liefst eigengemaakte ge schenkjes, zullen dien dag onvergetelijk maken, als we zelf ter opluistering van 't festijn ons beste opgewekts te humeur medebrengen met een groote dosis har telijkheid. Erf dan zeggen we: „Nog vele jaartjes, hoor"CORMA. OMELETTE AÜ NATUREL 4 Eeieren. 4 Eetlepels melk. Een weinig peper en zout. 30 Gram boter. Bereiding: Klop de heele eieren met de peper, het zout en de melk door elkaar. Laat in de koekenpan de boter smelten, doch niet heet worden. Zorg, dat ook de randen der pan goed vet zijn. Giet er dan het mengsel in; zet de pan eerst een beetje warm, laat de massa even rustig liggen, en schep daarna, met een lepel telkens over den bodem van de pan gaande, de eieren een weinig naar het midden, waardoor de omelette dik en luchtiger wordt. Schuif, na een paar minuten de pan op zij, laat het vloeibare deel dan in de koekenpan rondloopen, om den ronden vorm te behouden. Bak de omelette vervolgens verder gaar. De kleur mag niet bruin zijn. Sla ze in drieën en leg ze cp een verwarmden schotel. Geef ze bij sla of bij brood, of vul ze vóór het opwarmen met een vleeschfarce of een garnalen- regout, of met jam. Laat in het laat ste geval de peper weg en bak in de omelette een weinig suiker. OMELETTE- AUX PINES TIERTTEpi 4 Eeieren 4 Eetlepels melk Een weinig peper en zout iy2 Eetlepel fijngehakte kruiden; in hoofdzaak peterselie, met een paar takjes dragon, kervel of pimpernel vermengd. 30 Gram boter Bereiding: Behandel de eieren als in net vorige recept beschreven is. Klop de grootste helft der fijngehakte kruiden met de eieren, de melk, zout en peper. Strooi de rest der kruiden, na het opvouwen, over de gebakken omelette. Geef deze bij brood of bij sla, OMELET MET KAAS 4 eieren 4 eetlepels melk. 50 gram kaas (oude zoetemelksche kaas) zout, peper 30 gram boter Bereiding Klop de eieren, voeg de melk toe, peper, zout en geraspte kaas en bak de omelet, evenals de omelette au natu rel. Geef ze bij brood. OMELET MET NIERRAGOUT Voor de omelet: 5 eieren 5 eetlepels melk een weinig peper en zout 35 gram boter Voor de nierragout: 1 kalf snier 30 gram boter 15 gram bloem 1 uitje 1 d.L. bouillon van de nier 1 theelepel soja Bereiding: Leg de nier in koud water, tot ze gekookt wordt. Blancheer de nier, d.w.z. zet ze met koud water op, giet dit weg, zoodra het kookt en zet dan de nier opnieuw op met koud water en weer zout. Kook ze gaar in pl.m. 5/4 uur. Verwijder het vet, snijd de nier in kleine stukjes (dobbelsteentjes) en fruit deze met den grof gesnipperden ui in de boter, doch zorg, dat de boter niet bruin wordt. Neem zoowel nier als ui uit de boter, verwijder de ui, voeg de bloem bij de boter, roer dit samen glad en laat ze lichtbruin branden. Giet daarna, langzaam en onder goed roeren, den bouillon bij het papje van boter en bloem en laat het sausje nog 5 10 minuten zachtjes koken. Roer er vervolgens de stukjes nier door. Maak de ragout af met soja. Bak, ter wijl het sausje staat te koken, de omelet als boven is beschfëven. Leg ze op een verwarmden schotel, plaats den ragout in het midden en sla de omelet in drieën dicht. CATHARINA GOEDKQOPE KNIPPATRONEN van al onze modellen zijn verkrijgbaar aan Hei Patronenkantoor", Postbus r.o. t, Haarlem Onbe rispelijke coupe. Dameskleeding in de maten 88 g6, 104 bovenwijdte, a f 0.55. Kinderkleding, alleen voor den in de beschrijving genoemden leeftijd i i 0.35. Bij elk patroon handleiding voor het knippen en naaien, benevens een verkleinde palroonschets ..-..„„wiju.e. men meet deze maat rondom hel lichaam, recht onder de armen door. gewoon glad, zonder extra toegift. Overr.s^f uïi deze rubriek zonder schriftelijke toestemming verboden. H. Hart-vereering Het is ons een gewin hier te mogen schrijven over de H. Hart-vereering om de sublieme belofte van Jezus: Ik zal de namen van hen, die deze devotie verheerlijken, voor eeuwig schrijven in Mijn Hart. Moge onze naam daarin eeuwig te branden staan! Na de heerlijke Eucharistische fees ten, die de kerk viert, is het feest van het Goddelijk Hart wel het schoonste. Ten eerste: om zijn oorsprong. Ten tweede: om 't verheven voorwerp dezer vereering. Ten derde: om de heerlijke beloften, die het vergezellen. Ziju oorsprong. De eerste propagandist van deze de votie wns Immers Jezus zelf. Ze werd ons niet door een Engel van den hemel naar de aarde gebracht, neen, Jezus zelf bracht ze liter, toen Hij 37 Dec. 1673 ver scheen aan die vrome, stille, onbekende zuster MargareUaa Maris Aiacoque met z'n doorstoken Hart, m een krans van vlammende doornen op de Borst, bedelend om de wederliefde der menschen. Voorwerp der vereering. Is er na de H. Eucharistie, deze hoog ste hemelgave, een verhevener vcorv/erp denkbaar, dan 't levend-kloppend Hart van een God-mensch? Dat hart, dat als ieder menschenhart vat baar is voor vreugde en droefheid, dat heeft gekend de smart der verlatenheid en de vreugde der stijgende verrukking! Dat heeft g ld. ais ieder menschen hart, den stryd der bekoring en de bittere pijn der teleurstelling! Dat Hart van dien God-mensch, dat eens was de oneindige Oceaan, waarin iedere beweging van Zijn rijke ziele-le- ven haar golven wierp; de bloeiende paradijstuin, waarin alle deugden en volmaaktheden van God-menschelijken Persoon wortel hadden geschoten; de droeve kampplaats en het bloedig slag veld, waarop die bittere ziele-strijd, die In ieder menschenhart zoo fel kan woe den, werd uitgevochten en die in dat goddelijk Hart zjjn hoogste hoogtepunt bereikte, dien laatsten nacht onder de donkere olijfboomen, toen doods-angst 't bloedig zweet naar Zijn kloppende sla pen joeg! Dat levend kloppend Hart Is t voorwerp van deze devotie. En omdat nu de liefde, de vorstin van alle zielsaandoeningen, in dat Hart, evenals in ieder menschen-hart, haar ▼lamrr.enden i-roen had opgeslagen, daar om vereeren wij dat goddelijk Hart in 't Menschelijke liefde is zoo vergankelijk en onstandvastig; dien wij vandaag bemin nen, vervolgen we morgen met onver- ooiijken haat. Alleen Hij'kon verzeke ren; met 'n eeuwige liefde heb Ik u bemind (Jer. XXI-3). Maar nu weet ieder, die ooit vurig heeft bemind, dat liefde streeft naar we derliefde. Is er 'n deerniswaardiger lot denkbaar, dan 'n verlaten hart, dat gloeit van liefde, doch welks liefde niet wordt begrepen, welks liefde geen wederliefde wekt? Welnu, dan zult ge ook begrijpen, hoe die eeuwige Minnaar, die gesmade Liefde- Koning, er toe kon komen nog eens den" hemel te verlaten om In stille klooster cel. de noodklok te luiden, over de on dankbare, koude, onverschillige wereld, die dien eeuwigen Minnaar bedelend liet staan aan de gesloten poort van haar hart, dat zjj vulde met duizend onbe nulligheden, terwijl er voor Hem geen plaats daarin was! Daarom ls 't wezen van de H. Hart- vereering, die goddelijke, miskende Liefde eerherstel en wederliefde te geven voor den kouden ondank van zooveel onver schillige menschen-harten. De Beloften den H. Hart-vereerders toegezegd. VOO z bijzonder liefde. De liefde is de edelste en sterkste kracht, die er woont in ieder menschen hart en vooral in 't Hart van dien God- mensch! Wat kan de liefde tussehen twee men schen hecht en sterk zijn! Lees maar eens in 't oude Boek der Koningen over de edele liefde tussehen David, den Herderszoon, en Prins Jona- thas, den zoon van Koning Saul. Hoe klagend klinkt in 't „Lied van den Boog" z'n droeve klacht over Israels heuvelen als de jonge held gevallen is op de vlakte van Gelboë. „Jonathas, Jo nathan, m'n vriend, door uw sneuvelen ben ik gedood! Bergen van Gelboë, dauw, noch regen kome over u! Jonathas, om uw dood ben ik droef te moede! Gij waart mij zoo onuitsprekelijk lief! Uw liefde gold mij meer dan alle vrouwen liefde! Gelijk een moeder haar eenigen zoon bemint, zoo had ik u lief" (II Kon.). Hoe heerlijk wordt in het „Hooglied" de liefde van Bruid tot Bruidegom be zongen! „Uw liefde is kostelijker dan wijn, En zoet de geur van uw balsem; Boven uitgegoten olie gaat uw naam! Sterker dan de dood is onze liefde' Geen wateren yermogen haar te blus- schcn. Maar als er al zooveel edele liefde kan wonen in een menschenhart, dat toch slechts een zwakke copie is van dat goddlijk Hart, wat moet dan de Bron aar, waaraan alle aardsche liefde vorm en inhoud ontleent, niet aan liefde be vatten? Aardsche liefde is dikwijls zoo baatzuchtig, belust op eigen voordeel. Hy alleen, die ons niet noodig had om on eindig gelukkig te zijn, kon zeggen met de hand op zijn kloppend Hart: „Ik heb U het eerst bemind." (I Joan. rV-10). 1. Ik zal him alle genaden schen- als symbool der goddelijke ken, welke zij in hun levensstaat noo dig hebben. 2. Ik zal vrede brengen in hun gezin nen. 3. Ik zal hun toevlucht zijn in leven en dood. 4. Ik zal al hun ondernemingen zegenen. 5. Ik zal hen troosten in hun droef heid. 6. De zondaars zullen in m'n Hart een bron van barmhartigheid vinden. 7. De lauwe zielen zullen vurig wor den. 8. De ijverige zielen nog. ijveriger. 9. Aan allen, die werken aan het heil der zielen, zal Ik de gave schen ken, de meest versteende harten te treffen. 10. Ik zal de plaatsen zegenen, waar de Beeltenis van mijn Hart uitgesteld en vereerd wordt. 11. Ik zal al de namen van hen, die deze devotie verspreiden, voor eeuwig in mijn Hart schrijven. 12. Alien, die negen maanden achter een op den eersten Vrijdag ter commu nie gaan, zal 'k de genade der eind- volharding geven; zij zullen niet sterven in Mijn onganade, noch zonder laat ste H. Sacramenten. Mijn Halt zal hun in dit laatste uur een veilige schuil plaats zijn. Menschen beloven zooveel, maar geven dikwijls zoo weinig; wat Jezus belooft, zal Hij ook geven! Hij kan Zijn woord niet breken. Eerder zullen hemel en aarde voorbijgaan dan Zijne woor den! O, Jezus, zachtmoedig en ootmoedig van Harte, maak ook ons hart gelijk aan het uwe! Goes. C. VIS, Rector 25 yzis. „Moedertje, Mams! Hoeveel nachtjes nog slapen?" Hoe vaak hebben we deze vraag niet over de lipjes hooren komen van onze eigen peuters en van 't jonge volkje van familie, vrienden of kennissen. En dan gaan onwillekeurig onze gedachten héél ver terug, naar onze eigen jeugd, waarin de verjaardagen groote feestdagen wa ren, waar we ons maanden en weken van te voren reeds op konden verheugen. Zóó intens, dat we ze bijna niet konden af wachten; van louter verlangen konden we de laatste nachtjes niet slapen. Moe- der vooral wist die dagen tot zoo'n lieve herinnering voor ons verdere leven te maken. En nu is het onze taak om de verjaardagen van onze eigen peuters zoo te doen zijn,' dat ze er een heerlijke blijvende herinnering aan zullen bewaren. En nu wil ik beginnen met er op te wijzen, dat een prettige verjaardag niet afhangt van de grootte of de waarde van het geschenk, dat ze zullen ontvangen, integendeel. Zoo'n dag moet by rijk en arm een intiem, gezellig en vóóral een voudig huiselijk feest zyn met't klinkt misschien gek, met zoo weinig mogelijk vreemden. Aan deze laatste geven we „verplichtingen" en dat moet ten eenen- male worden geweerd. Als onze kleine één jaar oud wordt, zal hy van zoo'n feest niets begrijpen en toch kunnen we zelf zorgen voor een feestelijk bloemetje, een praktisch geschenkje (hygiënisch speel goed, een nieuw pakje of jurkje, zelf ge maakt!) een eigengebakken cake zonder rozijntjes, waarvan we onze baby ook een jjlakje kunnen geven, in plaats van 't ge- bruikeiyke dagehjks weerkeerende boter hammetje. Zoo'n cake garneeren we met vruchtjes en poedersuiker en in 't midden plaatsen we een leuk roze kaarsje in een manchetje van wit papier. En na den feestelyken disch wordt dit kaarsje aan gestoken en midden op tafel geplaatst en dan zult u eens zien, hoe die kleine vraagoogjes zullen gaan schitteren van bewondering en pret, hoe die armpjes worden uitgestrekt naar 't wondermooie lichtje, ge zult uw kleine hooren kraaien van pleizier. Bü zyn tweeden verjaardag zal 't kind u reeds kunnen zeggen dat 't „jarig" is, in 't eigen vaak gebroken kindertaaltje. En nu moeten we zelf er heel erg voor waken, dat 't „feestvarkentje" niet over laden wordt met vele en kostbare, vaak onnuttige, geschenken; met diverse doo- zen chocolade, waar het zich in een on bewaakt oogenblik meester van maken en zich 'n „vuil maagje" aan eten kan, zoo dat de napret minder aangenaam zal zyn. Na 't 2de Jaar gaat onze peuter alles onderzoeken en wil weten, hoe z'n speel goed in elkaar zit. Geef daarom stevig hygiënisch speelgoed, houten beestjes zonder scherpe kanten of hoeken, 't liefst ongekleurd en anders zóó gelakt, dat 't niet afgeeft. Poppen dienen afwaschbaar te zyn en zonder uit te nemen fluitjes of piepertjes, die 't kind natuuriyk in 't mondje kan steken, om van 't stikkings- gevaar niet te spreken. We kunnen nu al 1 eens iets yerzinnen om alles een feeste- We mogen ons tegenwoordig geluk kig wat meer weelde op onze slaap kamer veroorlooven. Het behoeft er niet meer zoo echt slaapkamerachtig uit te zien. De yzeren of houten ledikanten wor den meer en meer weggewerkt door hoe zen of bekleeding. Overdag lijkt het by- na geen slaapkamer meer en kunnen we er heel rustig zitten leeren, hand werken of lezen. Zoo'n rustig hoekje, waar je niet door iedereen gestoord wordt. We kunnen natuurlijk zeer veel met effen kleuren bereiken, maar wat altijd en overal goed aandoet, dat is een be kleeding van ffïssche gebloemde cre tonne. Onze teekening geeft aan hoe we onze kamer gezellig maken. Over het bed ligt een sprei met breede ruim aangezette strook, op de sprei 'n groot kussen even eens met ruime strook. Het toilet-tafel tje krijgt een hoes. We kunnen daar voor een houten tafeltje nemen, doch ook een groote kist kan dienst doen, we zien daar immers toch niets van. Ook voor het boekenkastje kunnen we een gladgeschaafde kist nemen, we geven haar dan 'n verfje. Voor raam en boe* kenkastje gordyntje van cretonne. Voor het raam vindt men weer de ruime strook, hetgeen juist zoo aardig aan doet. Moeder behoeft niet bang te zijn, dat al die stofbekleeding niet frisch is. De hoes om het tafeltje kan gewoon afneembaar zyn, alles, sprei, gordüntjes, hoes en kussensloop kunnen heeriyk in een sopje gewasschen worden; daarom is juist cretonne zoo practisch. En als we het dan nog Indanthren ge verfd nemen, dat is gagarandeerd zon en waschecht, dan kunnen we veel plezier van onze> kamer hebben, en behoudt zij tot het laatst haar frischheid. Verder kunnen we van een groenen gemberpot een heel gezellig electrisch lampje laten maken; het kapje van door- schynend geolied papier, speciaal voor lampjes in den handel, plooien we zelf. Door boven en onderkant wordt een koordje geregen en vastgestrikt. De bo venkant wordt strak aangehaald, den on derkant geeft men de gewenschte wijd te. DINA. g;J»

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 10