Kaboutertje FEUILLETON DE PIEPER ÉÜ3 marktberichten. VRIJDAG 22 JUNI 1928 Voorziet U van goede hulp Houdt steeds 'n bij de hand 'N NIEUWE STRO OC A RTON F ABRI EK IN Z- O. DRENTHE De beteekenis van den landbouw wordt steeds grooter ZUILEN IN MOEILIJKHEDEN SPORT EN SPEL VOETBAL SCHAKEN. DAMMEN. WISSELBEKER VAN ROTTERDAM. LAWNTENNIS. TSJECHO-SLOWAKIË-NEDERLAND DERDE RONDE DAVIS CUP LUCHTVAART. DE „BREMEN"-VLIEGERS. DE SOCIALE CONGRESSEN TE PARIJS. Ook een Nederlandsch armenzorgbelang. Er zullen in de eerste weken van Juli te Parijs Tier internationale sociale congressen worden gehouden. Eén van deze, het interna tionaal congres voor maatsehappelijken steun, zal een. traditie voortzetten. Sinds 1889 wer den er geregeld ongeveer om de 6 jaren der gelijke congressen gehouden (1889 Parijs, 1896 Genève, 1900 Parijs, 1906 Milaan, 1910 Kopen hagen) tot de oorlog de reeks kwam onderbre ken. Dit congres wordt georganiseerd door het Comité International Permanent des Congres Internationaux d'Assistance publique et privëe. Het duurt van 57 Juli. In de plenaire zittin gen zullen de volgende onderwerpen worden be handeld. De voortschrijdende vervanging van steun door preventieve zorg; zorg voor buitenlan ders krachtens de geldende staatsverdragen; zorg voor niet-onvermogende, maar toch behoef tige personen (nieuwe armen)oudeliedenzorg; zorg voor geesteszwakken, waarbij als prae- adviseurs bekende figuren op het gebied van het maatschappelijk werk zullen optreden, o.m. senator v. Overbergh (België) en dr. Polligkeit, de leider van de „Deutscher Verein für öffent- liche und private Fürsorge". Naast dit congres, dat uiteraard slechts een beperkt gebied van maatschappelijk leven over ziet worden nog congressen gehouden voor volkshuisvesting en stedebouw, kinderbescher ming en „maatschappelijk werk" (service so cial). Dit laatste is een wijd en rekbaar be grip en dit congres zal dan ook vrijwel alle onderwerpen behandelen,, waarmee maatschap pelijke werkers in aanraking komen en die de andere congressen onbesproken zullen laten. Vele vooraanstaande buitenlanders, die door hun boeken ook in Nederlandsche armenzorg kringen bekend zijn, hebben voor dit congres prae-adviezen uitgebracht. Aan de vóór den oorlog gehouden internatio nale congressen hebben de Nederlandsche arm- Verzorgers steeds een actief aandeel genomen. Het is daarom te wenschen, dat ook thans velen uit de kringën van armenzorg en maatsehappe lijken steun de congressen zullen bezoeken. DE STAKING TE VLISSINGE' Steeds meer werkwilligen Het aantal werkwilligen aan de Schelde neemt lederen dag met enkele werklieden toe, en bedraagt thans 374, met inbegrip der leerjon gens. DREIGEND CONFLICT. Intrekking der loonsverlaging geëischt Naar de „Volkskr." verneemt, heeft het per soneel der schoenfabriek van Oosterholt-Wiege- tlnck te Groenlo, met algemeene stemmen (één blanco) besloten tot het verzenden van een Ultimatum. Aan de firma is acht dagen gegeven om de 'Opgelegde 5 procent loonsverlaging in te trek ken. Avonturen - roman van Edgar Wallace Zij wilde op één punt vastheid hebben en de eerste gelegenheid die hij haar bood, nam ze te baat om haar vraag te stellen. Heb je Frank alles van mr. Leslie verteld? Hij nam zijn bril af en legde de krant op zijn knieën. Ja; ik vertelde hem zooveel, als ik meende dat hij weten moest, namelijk, dat Leslie be loofd had, jou niet te spreken tot op den voor avond van de bruiloft. Vroeg hij niet waarom? Nee, zei Friedman, hij weet ook niet, waarom of ik zooveel bezwaren heb tegen jouw vriendschap met John Leslie en het was er het oogenblik niet naar, om die zaak verder uit te pluizen. Ze was een beetje ontstemd door dat ant woord. Frank zei nog, dat hij maar niet begrij pen kon, waarom of u niet wilde hebben, dat hij op het kantoor over ons vervroegde huwe lijk sprak. Lew glimlachte eens. Dan ls hij nog een grootere dwaas dan ik ooLt vermoed heb, zei hij in de beste stemming en met dit zeer onvoldoende antwoord, werd de discussie gesloten. Toen ze ln de hall kwam, stond de huis knecht met een telegram-besteller te praten. Hij draalde zich om, toen hij haar vlak bij de bibliotheek hoorde. Een telegram voor mr. Sutton, zei hij. Wil u het hebben, miss? Ze wilde het eerst doorzenden naar Lew, maar toen nam ze de enveloppe en scheurde die open. Wollieht was het de telefonische boodschap die Sutton verwachtte. „Hutten gereserveerd voor Jacksons. Par cifie." Ze bracht het telegram naar Lew, die het las, Een paar plaatsen, die Frank voor een paar klanten gereserveerd heeft, denk ik. Ik «al het maar doorbellen naar zijn kantoor. Ze ging naar boven en vergat Jacksons, Frank pa zijn zaak, alles in een vergeefsche vijf- fti poging, om naar John Leslie te schrijven, UIT DE METAALINDUSTRIE, Actie te Deventer, VERZOEKEN OM VERBETERING AFGEWEZEN De firma Neringboegel en Co. te Deventer heeft de verzoeken harer werklieden, behel zende verhooging der lage uurloonen met reap. 10 en 5 pCt., invoering eener regeling van ver goeding voor wrak gegoten gietwerk en verhoo ging van het aantal vacantiedagen afgewezen. In een drukbezochte vergadering der werk lieden is met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin afkeuring wordt uitge sproken over de afwijzing der alleszins billijke en rechtvaardige verzoeken tot verbetering der arbeidsvoorwaarden en aan de organisaties wordt opgedragen met alle daarvoor gewensch- te middelen te trachten de gedane verzoeken in gewilligd te krijgen. Naar aanleiding van het besluit van die ver gaderingen op 8 Juni te de Krim in het café Horstra gehouden, uitgaande van de leden van heit ibestuutr «Jer N.V^ Aardappelmeelfabriek „Onder Ons" te De Krimp, om pogingen in het werk te stellen een coöperatieve Stiroocarton- fabriek te stichten) ls thans in Zuid Oost Dren the de vraag naar voren gekomen of in verhand met de steeds greater wordende beteekenis van den landbouw in dat gewest, de nieuwe carton- fabriek in het Zuid Oosten van Drenthe b.v. te Nieuw Amsterdam zal gebouwd worden. Mr. Bouma, burgemeester van Emimen heeft thans de belangstellenden opgeroepen op 'n Vrijdag e.k, te houden vergaderingi waar besproken zullen worden de mogelijkheid en wenschelijk- heid van de stichting van een coöperatieve stroo- eartonfabrlek te Nieuw Amsterdam. Omtrent de plannen van het comité te De Krimt vernemen wij, dat deze al geruimen tijd geneed geweest zijn en dat men er het meest voor gevoelt de te stichten fabriek In de Krim te plaatsen. De landbouwers staan sympathiek tegenover het plan. Volgens deskundigen is echter bij den tegen- woerdigen omvang van den korenbouw het niet mogelijk dat belde fabrieken, dat wil zeggen: de nieuw te stichten fabriek en de bestaande te Coevorden thans reeds voldoende stroo In de omgeving van de Krim en Coevorden kun nen betrekken om het geheele jaar geregeld met volle kracht te kunnen produceeren. Vol gens de verwachtingen dezer deskundigen zal bij de stichting van een tweede fabriek de con currentie buitengewoon sdberp worden tusschen belde fabrieken. Bezoek van minister Kan. De Minister van Blnnenlandsche Zaken en Landbouw, mr. Kan, heeft zich heden naar Utrecht begeven tot het houden van een be spreking met Gedeputeerde Staten en met ver tegenwoordigers der geementen Utrecht en Zullen aangaande de moeilijkheden waarin laatstgenoemde gemeente verkeert. RAAD VAN STATE. De eerstvolgende openbare vergadering van de afdeeling van den Raad van State voor de Geschillen van Bestuur zal worden gehouden op Woensdag 27 Juni 1928, des voormiddags te half 11 uur. XV. De Megaphoon was eien zeer groote krant, mot een zeer uitgebreiden staf van personeel en de eigenaar was misschien de grootste ster in de journalistieke wereld. Hij zelf gaf dit herhaaldelijk toe. Zijn krant had maar één ge brek: gemis aan uithoudingsvermogen. Ze kou 's Maandagsmorgens verschijnen met een groo te, wereldschokkende gebeurtenis en reeds Dinsdagmorgen was die bijzonderheid, die met vervaarlijke koppen was aangekondigd, ver geten en vervangen door een ander en nog we reldschokkender feit, dat over het algemeen ge heel afweek van de „primeur" van den vorl- gen dag. Maar ze was zeer vasthoudend wat den Pie per betrof. Dit wa3 een geval, dat men niet mocht laten schieten. Er ging bijna geen dag voorbij, dat er niet een of ander scherpzinnig vermoeden over den Pieper, den omvang en de winst van zijn zaken en zijn enorme weelde verscheen, ln de vonkelende kolommen. De eenlge man, die werkelijk genoeg had van die standvastigheid, was mr. Field den Postkoerier. Ze zullen ons slaan, Collie, zei hij erg woedend, den volgenden morgen; ze zorgen, dat jij en de Postkoerier er even levendig uit zien als een stuk bevroren kaa3. Mr. Collie zuchtte, zocht vluchtig in zijn zak ken naar een cigaret eu daar dit onderzoek vruchteloos geweest was, nam hij heit pakje van de tafel van den hoofdredacteur en hielp zichzelf. Bevroren kaas begon hij. Wees niet zoo nuchter, flapte Field eruit, ga maar naar Scotland Yard en dring er op aan dat je Barrabal wil zien. Mr. Collie zuchtte. Hij wil nooit iemand ontvangen en als ik soms probeer tot in zijn kamer door te drin gen, probeeren zij even hard om mij eruit te gooien. Ik vind het een nuttelooze poging om met aardbevingen te willen redetwisten. De Megaphoon zegt, begon Field, terwijl hij naar een krant greep, en mr. Collie sloot geduldig zijn oogen. Ik sta er werkelijk van te kijken, dat u hier deze krant leest, zei hij, ik vind het een erg slecht voorbeeld tegenover de Jonge reporters. Ken jij de Leopards Club? vroeg Field zon der eenlge reden en mr. Collie keek hem 'eens scherp aan. Ik ken ze niet alleen, maar lk ben er zelfs eere-lid van, zei hij. Het gezelschap Is erg slecht, maar het bier is goed. Waarom vraagt u dat? Field moest een heelen tijd denken, voordat hij de drijvende gedachte had gevonden, dia R. K. LAND- EN TUINBOUWBOND. Algemeene vergadering. Gisteren werd te Haarlem de algemeene ver gadering gehouden van den R. K. Land- en Tuinbouwbond. Aanwezig waren 40 afdeelin- gen. De voorzitter, de heer N, Dekker, heette alle aanwezigen welkom en deelde mede, dat het ledental klimmend Is, een bewijs van meer vertrouwen en samenwerking. De balans en verlies- en winstrekening, slui tende met een voordeelig saldo over 1927 van f 3083,09, worden goedgekeurd. Wegens periodiek aftreden van den bonds voorzitter, die zich om gezondheidsredenen thans niet meer herkiesbaar stelt, wordt als voorzitter gekozen mr. dr. L. N. Deckers. De vice-voorzitter spreekt een kort woord aan het adres van den aftredendein voorzitter, wiens heengaan algemeen wordt betreurd. Namens de leden bood spr. hem een geschenk aan als blijk van waardeering en stelde vervolgens voor den heer Dekker te benoemen tot eere voorzitter, waartoe de Vergadering onder da verend applaus besloot. Nadat vervolgens nog het woord was gevoerd door den geestelijk adviseur, door pastoor Vlek en den heer Ganzeboom, dankte de aftredende voorzitter voor de hem gebrachte hulde en be sloot met het uitspreken van de beste wen schen voor den L. T. B, Daarna hield lr. G. J. Heymeyer een lezing over de noodzakelijkheid van bét land- en tuin- bouwonderwijs, waarna nog enkele heeren den heer Dekker huldigden. Voor het Schaepmanfonds werd tenslotte f 100 beschikbaar gesteld, waarna de vergade ring werd gesloten. UITVOER VAN REUZEL NAAR DUITSCH- LAND EN ITALIë De waarnemend directeur-generaal van den Landbouw brengt ter kennis van belang hebbenden, dat, met Ingang van 1 Juli a.s. ook reuzel, bestemd voor uitvoer naar Dultschland alsmede voor uitvoer naar Italië bestemde reuzel, vergezeld moet zijn van een ambtelijke veeartsenijikutndige verklaring, vermeldende, dat zij afkomstig is van varkens, welke voor en na het slachten zijn gekeurd, en gezond bevonden en, voorzooveel voor Dultschland bestemde reuzel betreft niet geraffineerd is. De voor deze verklaringen benoodigde etiket ten en formulieren werden van Rijkswege aan de betrokkene ambtenaren verstrekt. nx -• T GOOI—ALEXANDRIë 4—4. v. Dolder wint den töss en verkiest wind in den rug. Huda trapt voor Egypte af. De eerste aanval ls voor 't Gooi, maar Meilof schiet naast. Dè gasten komen iets in de meerderheid en na een goeden, voorzet van Mansur scoort Sayed reeds een kwartier na hét be^ln. (01). Mei lof en Wen tink wisseleü Vaii plaatst, laatstge noemde schiet hard oVeh.' Aan den anderen kant lóst Huda een schot, maar v. Rhtin is op zijn post. Nadat belde keepers geréd hebben, gaat Meilot er alleen van door en geeft Rostom geen schijn van kans (11). Een schitterend schot van Sayed wordt door v. Rhljn fraai gestopt Toch kunnen de Hilversummers den druk der Nijlmenschen niet weerstaan. In duidelijk waar neembare buitenspelposltle geeft Huda dan Egypte weer de leiding (12). Daarna is het rusten. Nauwelijks heeft Wentink afgetrapt of de gasten hebben dan bal en 't is weer Huda die schitterend scoort (1—3). Dan weren de Gooiers zich geweldig en na een goeden voorzet van Sölner verkleint Wentink den achterstand (23). Aan de andere zUde kan v. RhUn slechts redden door corner. Wentink maalct dan van deze in het wild weggeschoten kogel, had afge vuurd. O ja, op de persclub zei er iemand, dat de Leopards de gemeenste club was van heel Lon den. Ik vfoeg me af, of daar niet wat copie in zou zitten. Jagerslatijn, mompelde mir. Collie, gezien het feit, dat de voorzitter zich in de beste krin gen van het land beweegt; ik heb dien sluieir al eens opgelicht. En ofschoon ik er heel wat vossen gezien en betrapt heb, mr. Field, heb ik nog maar steeds niet den vos, dien lk wonsch. Ilc ben er ook heelemaal niet zoo zeker van, of het wel een vos is, er is niets zoo ontmoedigend, dan naar een vos' uit te zien en een tijger te vinden. Ga naar Barrabal, raadde mr. Field nog eens aan. Maar Collie deed geen poging om mr. Bar rabal te spreken te krijgen, neen, hij richtte juist zijn stappen ia de richting van Frank Sutton's kantoor. Hij wilde absoluut den nor- schen Tillman nóg eens te spreken krijgen; en waarom hij een onderhoud met Tillman ver koos boven een met mr. Barrabal, zal nog wel duidelijk worden. Van één punt was Joshua absoluut overtuigd Barrabal zou hem niet kunnen vertellen, wat Tillman niet wist. De beste reporter van de Postkoerier zou, als liij alle omstandigheden had voorzien, niet op een onheilspellender oogenblik in mr. Frank Sutton's kantoor hebben kunnen komen. Er waren dagen, dat miss Mlilicent Trent gewoonweg ongenietelijk was. John Leslie zag wel, toen hij 's morgens op zijn kantoor kwam, dat de helleveeg erg door iets werd gehinderd, dat ze in haar zuurste stemming was, wat ook de klerken en kantoorjongens ai hadden on dervonden. Over het algemeen bewaarde ze de onaangename gevolgen van haar slechte stem mingen, voor haar ondergeschikten en maar heel zelden viel ze er den bedrijfsleider bewust mee lastig. Maar dezen morgen was hij nauwe lijks op het kantoor gekomen, of ze beet hem toe: Heb je vandaag je mooie verbandje niet om, captain Leslie? Hij keek naar zijn hand. Een dunne roode streep liep over dein rug. Mijn mooie verbandje is vanmorgen niet meer noodig, zei hij achteloos. En hij was bijna steeds in een beste stemming, als zij tn de te- gengestelde verkeerde. Jodium en gezond vleesch hebben bun best gedaan, Wil je de sleu tels van de- safe? Over het algemeen kwam ze hem 's morgens altijd de sleutels vragen, voor een paar boeken, die ze gebruikte bij haar correspondentie. Tot zijn verrassing zei ze: Nee, In stilte werkten ze een tijd verder, ieder aan grooten afstand een beauty van een doelpunt (33), De Egyptenaren komen nu sterk opzet ten, maar v. RhUn verdedigt met heldenmoed. Tegen alle verwachting neemt 't Gooi even voor 't einde de leiding. Meilof forceert hoek schop, welke door Campman genomen wordt. Hieruit maakt Wentink 4—8. Als er nog 3 mi nuten te spelen zijn, krUgt Egypte een vrijen trap, met een lagen schuiver scoort Musza hieruit 44. CONGRES WERELDSCHAAKBOND. De kampioenswedstrijden. Omtrent het Ve congres van den Wereld schaakbond, dat over een maand in de Ridder zaal op het Binnenhof te 's-Gravenhage begint, kan het volgende worden medegedeeld. Er zuilen twee wedstrijden worden gehouden, één voor het individueels amateur-kampioen schap van de F.. I. D. E., en één voor het amateur-landankamploenschap. In A zullen vertegenwoordigd zijn: Dultsch land, Oostenrijk, België, Denemarken, Spanje, Véreenigde Staten, Finland, Frankrijk, Hon garije, Italië, Letland, Mexico, Nederland, Polen, Roemenië, Zweden, Zwitserland, Tsjecho- Slowakië en misschien ook Brazilië. Voor wedstrijd B zullen viertallen komen uit Duitschland, Argentinië. Oostenrijk, België, Denemarken, Vereenigde Staten, Hongarije, Ita lië, Letlapd, Nederland, Polen, Roemenië, Zweden, Zwitserland, Tsjecho-Slowaklë en mis schien Spanje en Frankrijk. De algemeene vergadering van den Wereld schaakbond zal plaats hebben van 1 tot 5 Augustus in het Nationaal Schaakgebouw, van Speijkstraat 1, te 's-Gravenhage. Twee voor name punten, die ter sprake zullen komen, zijn de herziening der spelregels en het wereldkam pioenschap. Verder zal by deze gelegenheid een tentoon stelling van curiositeiten op schaakgebied wor den gehouden van 21 Juli tot 5 Augustus, even eens in het Nationaal Schaakgebouw. Zü, die by deze expositie belang hebben, kunnen zich wenden tot het secretariaat van den Wereld schaakbond, van Speijkstraat 1, Den Haag. Voor den wedstrijd o-m den zilveren wissel beker van Rotterdam, uitgeloofd door het Rot- terdamsch Dam Genootschap, zijn deze week de volgende partijen gespeeld: Groep 4, B. C. Wouters verloren tegen A. Korstanje. Daardoor komt in deze groep nog in den eindstryd K. F. de Haan Jr.. Voor den eindstrijd heeft zich In groep 1 te ruggetrokken wegens familieomstandigheden A. van Wittens. Iri diens plaats speelt nu mede P. J. de Leeuw. In dezen kamp zUn reeds 2 partyen gespeeld: A C. A. v, d. Ven, won van F, J. Hlllebrand; P. H. Idserda remise tegen K. Boosten. J - - De Tsjechen leiden met 20. Gisteren ving alhier de wedstrijd Tsjecho-Slo- wakië—Nederland aan voor de derde ronde van den Davis Cup. Deze eerste dag bracht Nederland weinig geluk. De twee enkelspelen, de eenlge partijen welke vandaag werden ge speeld, eindigden met een overwinning van den Tsjechischen tegenstander. Macemauer sloeg Timmer met 62, 0—6, 60, 62Kozeluk sloeg van Lennep met 62, 6-0, 62. bun tafel, ieder met zijn eigen gedachten bezig, die niets uit te staan hadden met de brieven en facturen, die ze onderzochten. Toen, onver wacht: Ga je naar de bruiloft? vroeg ze. Hij keek op. Welke bruiloft? O, bedoel je die van Sut ton? Ik denk het niet. Ben je uitgenoodigd? vroeg ze. Er was iets duivelsch in haar toon en hij keek haar oplettend aan. Nu ls er aan de meeste vrou wen, als ze niet goed gemutst zijn, niet veel aardigs te zien, maar Millie Trent was zoo'a ongewoon schepsel, dat ze door een vlaag van woede juist een boosaardige aantrekkingskracht kreeg. Ze zag er toch al mooi uit, ook als ze kalm was, maar ze kon bijna knap zijn, onder den invloed van hevige emoties. Je bent werkelijk schitterend in je woede, vanmorgen. Wat is er aan de hand? plaagde hij haar. Jo zou heusch woedend willen zijn, om van jou dat compliment te ontvangen, antwoord de ze lachend. Ik vroeg je, of je op de bruiloft genoodigd was. Ik word nooit op bruiloften genoodigd, zei hij in de beste stemming. Dan zou ik naar Sutton gaan en probeeren of hij je een uitnoodiging wil zenden, zei ze en opnieuw zag hij dat boosaardige glimlachje. Jij gaat niet, natuurlijk. Waarom natuurlijk? flapte ze er uit. Hij duwde zijn stoel naar achteren, stak zijn handen diep in zijn zakken, zijn hoofd daalde naar één kant, waardoor hij iets uitdagends kreeg en een oogenblik huiverde ze. Ik kwam gisterenavond nogal tamelijk laat op het kantoor, zei hij veelbeteeltenen d en deze aanval benam haar een oogenblik den adem. Was jij hier gisterenavond laat? Wat heeft dat met mij uit te staan? Jij was ook laat hier. En door den bijzon deren geur van ziju Egyptischs cigarefcten was Frank Sutton ook nog laat binnen. Waarom zou dat niet? En waarom zou ik niet laat hier zijn? Haar stem beefde van woe de. Ik ben toch zijn secretaresse, nietwaar? Zit daar iets verkeerds ln? Hier gaf hij geen antwoord op. Hoelang ken Jij Frank Sutton al? Jaren en jaren, ls het niet? Je moet een heel aardig meisje geweest zijn, toen je paa bij hem kwam. Ze stond nu op, wit en bevend. Wat bedoel je? siste ze hem toe. Maar indien ze meende, dat die stormaanval hem van zijn stuk zou brengen, was ze er naast. Ik bedoel, Zei hij langzaam, dat je twee avonden per week Fier bij hem bemt en dat daar niet de minste reden voor schijnt te zijn. Ik Ontvangen door Rijkspresident von Hindenburg De Oceaanvliegers, kapitein b.d. Köhl, frei- herr von Hilhnefeld en majoor Fitzmaurice legden een bezoek af by den president der republiek. In het voorportaal van het paleis van den rykspresident ontving staatssecretaris, dr. Meiss- ner, de vliegers, geleidde hen naar den presi dent en stelde hen voor. De president wenschte de Oceaan vliegers in hartelyke bewoordingen geluk met het geluk ken van hun koene vlucht en sprak tevens ais oud-soldaat zyn bewondering voor hun moed uit. In het onderhoud, dat hierop vólgde, liet de rykspresident zich over de bijzonderheden van den vliegtocht inlichten. By het afscheid over handigde hy de heeren als bewös van waardee ring en als herinnering een door hem onder- teekende en in een zilveren lijst gevatte foto. VLIEGEN BIJ NACHT MOGELIJK Dank zij een nieuwe Philipslamp In den laatsten tijd worden te Soes- terberg zeer succesvolle nachtvluchten uitge voerd, waarbü aan boord van het drie-motorig Fokker-vliegtuig gebruik wordt gemaakt van een nieuwe lantaarn van de Philips Fabrieken te Eindhoven. Het enorme heldere licht, dat deze lantaarn ver voor het vliegtuig uitwerpt en het breede spreidlicht, dat vóór de machine het landingsterrein als in daglicht zet, maakt do landingen met groote zekerheid mogeiyk. Bij deze landingen zyn de lichten op het vliegter rein zelfs geheel overbodig. De K. L. M. heeft groote plannen binnen af- zienbaren tyd haar luchtverkeer ook by duis ternis voort te zetten, waarvan geregelde nacht- vüegdiensten zeker het gevolg zullen zyn. Ook onze lucht vaart maat.schappij heeft reeds het groote belang van de nieuwe Philips vliegtuig- lantaarn ingezien en laat een harer vliegtuigen van een dergeiyke verlichtingsinstallatie voor zien. Verwacht wordt, dat de vooruitstrevende Eindhovensche lampenfirma met haar nieuwe uitvinding het luchtverkeer belangryk zal be vorderen, zoodat wy met groote belangstelling de verdere .proeven tegemoet mogen zien. ROTTERDAM, 21 Juni. Veilingsvereenlging „Vrye Aardbeienveiling Charlois" Veiling 's na middags. Vroege aardbeien 4551 ct., madame cooy 4656 ct., beverw.yk export 4458 ct., jucunda's 4865 ct., deutch evern 6569 ct,, madame Iefebre 4959 ct., roseveld 6064 ct., alles per kg. Aanvoer 6786 kg. aardbeien. ROTTERDAM, 21 Juni. (Coöp. Tuinbouwvei ling „Rotterdam en Omstreken" G.A.) Holland* sche kaskomkommers le soort 10.50, 2e soort 6.40, platglaskamlkommers le soort 01.60— 12.70, 2e sóórt 7.209.40, 3e soort 4.907.10 per 1Ö0 stuk, stek 47 ct. per kg., sla le soort f 1.801.90 per 100 krop, spinazie 720 ct. per kg., bloemkool f 1029, 2e soort f 5.6015.50, Uitschot 26.80 per 100 stuks, peen le soort f 11—19, 2e soort f 4—11 per 10 bos, tomaten A 8437 ct., B 3233 ct., C 3132 ct. per pond, postelein 16 ct. per pond, radys 2.30 per 100 bos, tuinboonen 1 5ct. per pond, snyboonen le soort 6470 ct., 2e soort 53 ct per pond, selderU f 1.802.10 per 100 bos, spitskool f 5.808 per 100 stuks, peulen 2226 ct. per leg., doperwten 2425 ct. per kg. ZWIJNBRECHT, 21 Juni. Groenten- en fruit veiling: aardbeziën Jucunda 5464, la Febre 5058, le Tot 56—03, D Ebery 46—62 per 100 kg„ bloemkool le soort 16125, 2e soort f 813, 3e soort f 5, groene komkommers le soqort 11.80—12.70, 2e soort 7.508.30, 3e soort f 56.10 per 100 stuks, kropsla f 0.702.60 per 100 krop, rabarber f 2, tuinboonen f 1617 per 10 kg., wortelen f 616.60. weet veel te goed, hoe de zaken hier op het kantoor staan en er ls geen voldoende ver klaring voor een verloofden man, om zijn se cretaresse 's avonds nog eens stiekum te ont moeten.... Ik denk, dat ze elkaar beter konden ont moeten In een restaurant, hè? Haar stem tril de van woede. Of bedrieg jij je patroon liever door met zijn meisje ln het park te wandelen, Hoe noem jij dat? Ik hem bedriegen en probee ren haar van hem at te troggelen. Nou jij? Maar hij bleef onbewogen. Ik praat niet over mezelf, ik praat over jou en ik zeg dit alles voor je eigen bestwil. Ik weet toevallig een en ander van Frank Sut ton's particuliere leven. Zijn liefde is even ver anderlijk als de keus van zijn auto's. Hij dacht, dat zij liem aan zou vliegen. Haar gezicht was nu niet mooi meer: het was zoo vertrokken van woede, dat hij haar niet herkend zou hebben. Leugenaar! leugenaar! schreeuwde zij La ge dief! Hij heeft je uit de modder gehaald, rechtstreeks uit de gevangenis en gaf je een eerlijke betrekking dief! Zij hield plotseling op, snakkend naar adem en hij nam de rustpooze te baat. Ik zal je eens iet3 vertellen misschien heb je d'r wel belang bij. Frank Sutton trouwt, of denkt dat hij zal trouwen, met een goed meisje. Nu mogen alle menschen wel beweren, dat hij zoo onschuldig is al3 hij er uit ziet; maar als 'het niet waar is en er Iets gebeurt met Beryl Stedman, moet je maar naar een nieu wen minnaar uitkijken, want dan sta lk hem naar het leven, al zou ik er zelf weer voor in die verdomde cel terug moeten keeren, om hem te pakken te krijgen. Op dit oogenblik, toen zij hem slechts spra keloos aan kon zien, elke spier ln haar gezicht weTkte, haar handen trilden, kwam Frank Sut ton binnen. Hij keek van den man naar het meisje en Bcheen onmiddellijk te vermoeden, wat er voorviel. Kom kom, zei hij scherp en richtte zich toen tot de vrouw. Wat i3 hier aan de hand? Ben je weer in een van je kwade luimen? Wat ls er Leslie? John Leslie haalde zijn schouders op. Miss Trent is een beetje lastig, zei hij, eigenlijk toch onrechtvaardig. Ze wilde tegenspreken en vloog toen, zonder een woord te zeggen, de kamer uit, de deur ach ter zich dichtsmijtend. Beste kerel, Frank's stem klonk be- droefd, maar er was een blij licht in zijn oogen waarom zoek je ruzie met mijn Millie? Leslie's lippen trilden. (Wordit vervolgd), J

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 8