luchtvaart. ZATERDAG 23 JUNI 1928 TWEEDE BLAD PAGINA 2 DE VfcRFiLMING VAN DE OLYMPISCHE SPSLEN BEZOEK AAN GEDETINEERDEN Aan verloofden niet toegestaan PENSIOEN YOCR WEDUWEN EN WEEZEN YAN KLEERMAKERS-BUITENWERKER. CONGRES VOOR OPENLUCHTSCHOLEN. MIJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL Algemeene vergadering VOLKENBONDSVEREENiGINGEN DE INTERNATIONALE UNIE VAN DE LEESTAFEL DE WEDVLUCHT NAAR RHEIMS SPORT EN SPEL ZEILEN. LAWNTENNIS. TSJECHO-SLOWAKIË-NEDERLAND MARKTBERICHTEN. RIJNVAART. AANBESTEDINGEN. V RtViERTIJDINGEN. OPHEFFING FILMBOYCOT. De filmrechten voor Nederland en Koloniën afgestaan aan .den Ned. Bioscoop Bond. Wij ontvingen liet volgend communiqué; Daartoe door derden aangezocht en ter te gemoetkoming aan de wenschen van den Mi nister van Buitenlandsche Zaken, hebben lit* hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop Bond en de vertegenwoordiger van de Italiaan- sche filmonderneming „Luce" nader overleg gepleegd over de tusschen den Ned.Bioscoop Bond en het Nederlandsch Olympisch Comité gerezen moeilijkheden met betrekking tot het verfilmen van de Olympische Spelen. Zij moch- ton daarbij tot een volledige overeenstemming komen, naar aanleiding waarvan het hoofdbe stuur van den Ned, Bioscoop Bond den film- boycot zal opheffen, om daardoor mede te de- monstreeren, dat deze boycot niet tegen de Italiaansche onderneming doch uitsluitend te gen het N. O. C. was gericht. Dit waardeering voor Nederland zal voor noemde Italiaansche Filmmaatschappij aan de Nederlandsche Filmindustrie het uitsluitend filmopname- en vertooningsTechts voor Neder land en Koloniën afstaan. Tusschen de partijen is verder volledige samenwerking verkregen. Het antwoord van den minister van Justitie op de vragen van den heer van Zadelhoff in verband met de weigering eener aanvraag tot bezoek van een gedetineerde in de bijzondere strafgevangenis te 's Gravenhage door diens verloofde, luidt als volgt: Uit de ter zake van het betrokken gestichts- bestuur verkregen inlichtingen blijkt, dat op de aanvraag van de moeder van den gedeti neerde P. Ren, cm diens verloofde afzonderlijtk of in haar gezelschap tot bezoek toe te laten afwijzend is beschikt. Voor alle gestraften geldt als regel, dat het vrij' bezoek beperkt is tot familiebetrekkingen (zie artikel 71 An het Kon. besluit van 31 Augustus 1886, Staatsblad no. 159) Handha ving van dien regel is, mede uit het oogpunt van de moeilijkheid van de controle, of de aan gegeven betrekking van verloofde" inderdaad bestaat, ook tegenover de dienstweigeraars noodig gebleken. Dit neemt niet weg, dat afwij king van den regel mogelijk is, doch van een bepaalde aanleiding daartoe. AVat «Ie minister mededeelt Op de vragen van den heer Hiemstra betref fende het nemen van maatregelen tot toeken ning van pensioen aan de nagelaten betrekkin gen van overleden kleermakers-buitenjverker, werkzaam aan de magazijnen te Delft en Woer den heeft de heer Lambooy, minister van Oor log, bet volgende geantwoord; De kleermakers-buitenwerker der Centrale Magazijnen van Militaire Kleeding en Uitrus ting bewijzen den Staat hun diensten in een qualiteit, welke de meeste overeenkomst ver toont met die van „aannemer". Hun verhouding tot den Staat is er een van zuiver privaatrech- telijken aard. Het Departement van OoTlog is dus met het bewijzen van gnnsten aan bedoelde werkkrachten Teeds zeer ver gegaan, toen het begon met het toekennen van pensioen-gratifi catiën aan de arbeiders zelf. Ondergeteekende is van oordeel, Hat er geen voldoende aanlei ding bestaat om die toekenning uit te strekken tot de weduwen en weezen van overleden kleer makers-buitenwerker, te minder, omdat ten be hoeve van de arbeiders invaliditeitspremiën worden betaald en de nagelaten betrekkingen van meerbedoelde werkkrachten dus verzekerd zijn overeenkomstig de bepalingen van de In validiteitswet. Toekenning van gratificatiën tot matige bedragen aan weduwen is uit den aard der zaak niet uitgesloten, doch deze be hoort dan het karakter to dragen van steun in bijzondere, sterk spTekende, gevallen van be hoeftigheid. In dien zin is dezerzijds reeds in een enkel geval gehandeld. Opgemerkt zij, dat de kleermakers-buitenwer ker dezelfde netto-loonen ontvangen als de vaste Rijkswerklieden. Ook zorgen voor liet gezonde kind Te Amsterdam werd gisteren en heden een congres gehouden voor openluchtscholen. Wegens ongesteldheid van den voorzitter, den heer KI. de Vries werd het congres ge leid door den 2en voorzitter, dr. M. D. Horst. Nadat het congres geopend was verklaard, was het woord aan dr. Eykel, den vertegen woordiger van den Minister van Arbeid. Spr. wees er op, dat er tegenwoordig veel wordt ge daan voor de hygiëne van het kind. Dit congres zegt spr. wil nog een stap verder gaan om ook het gezonde kind te helpen in de schooljaren, Spr. hoopt, dat het congres schoone vruchten mag dragen. De heer Brandts, hoofdinspecteur van het la ger onderwijs en vertegenwoordiger van den Minister deelde mee, dat ook van het minis terie van Onderwijs reeds veel wordt gedaan voor het onderwijs in verhand met de volksge zondheid. De eere-voorzitter, de heer Th. M. Ketelaar zette uiteen, wat de gemeente Amsterdam reeds had gedaan voor het zwakke kind. Reeds be staat een openlnchtschool en een tweede- is in voorbereiding. De vraag doet zich voor of alleen voor zwakke kinderen Oipenluchtscholen moeten gebouwd worden of dat dit stelsel in het alge. meen dient te worden toegepast. Hierna werden inleidingen gehouden oveT voorzorg en nazorg, over het oipenluehtschool- wezen in huiten- en binnenland, over de dag- openluchtscbool, oveT de vraag of openlucht- scholen ook noodig zijn voor zwakke kinderen in kleine steden, over openluchtscholen aan sanatoria, over openluchtscholen voor normale kinderen. Aau het congres is een tentoonstelling ver- >onden v$n teekenrógen, statistieken, fotoi's «wt, betrekking hebbende op de openluchtschool In blnüeh- en buitenland. Gisterenmorgen te negen uur heeft de 151 al gemeene vergadering der Nederl. Mij. voor Nijverheid en Handel te Middelburg een aan vang genomen^ De voorzitter, de heer mr. Gué- pin, heette speciaal welkom de burgemeesters van Middelburg en Vlissingen. Daarna sprak de algeaneene voorzitter mr. C. H. Guépin de openingsrede uit, die gewijd was aan het onderwerp: Vermeerdering van de volkswelvaart. Er wordt vooral in de laatste decennia door sommigen een voorstelling gegeven van onze verhouding tot Nederlandsch-Indië alsof de voorspoed, dien wij, dana zij Indië, genieten, ten koste van de bewoners van Indië zon zijn verkregen. Ook deze theorie is onjuist en In dien dese theorie ingang blijft vinden, dan kan dit slechts geschieden nit onkunde om trent den waren toestand. Integendeel er zijn talrijke voorbeelden aan te halen om aan te toonen, dat de welvaart, die ook in Indië bestaat, door den Invloed en het werk van ons, Nederlanders, is verkre. gen. Denken wij slechts aan hetgeen, dank zij de kennis van onze ingenieurs, is bereikt op het gebied van het irrigatiewezen. En dan mag toch ook dit nog wel bedacht worden, dat een losmaking van den band met Indië nooit ten gevolge zou hebben, dat Indië zelfstandig zou worden. Komende tot het einde zijner rede zeide spr.: Indien wij, mijne heeren, werkzaam willen zijn in het belang der Nederlandsche volkswel vaart, dan moeten wij het oog richten op de toekomst, begrijpen, dat het leven voort, schrijdt, dat de groote maatschappij niet stil staat, dat het maatschappelijk bestel zich ver vormt, dat wij de verpliching hebben mede te werken in opbouwenden zin. Doch dan moeten wij, om de verkregen volkswelvaart te behou den, het oog blijven houden tevens op het he den, dan moeten wij ook medewerken om valsche leuzen als waarvan ik sprak, te be strijden, haar slechten invloed te beperken. Het welzijn van het Nederlandsche volk zal nog steeds het meest gebaat worden door dit heden te handhaven, dat bestaat in het aan houden van den innigen band, die bindt de beide deelen van het groote Nederland. Vervolgens werd bet jaarverslag van het hoofdbestuur uitgebracht. Het aantal leden en donateurs bedroeg op 1 Januari 1927 3843. Sindsdien is het aantal geleidelijk toegenomen, het juiste cijfer is thans echter niet bekend, doch wordt geraamd op 4026, zijnde een vermeerdering met 183. Met waardeering wordt verder melding ge maakt van het feit, dat in een aantal depar tementen het bestuur zich groote moeite ge troost heeft om het ledental uit te breiden. Wat betreft de werkzaamheden in verband met andere lichamen volstaat het verslag roet te wijzen op den Nijverheidsraad, welke tal van onderwerpen in behandeling nam. Hierna weiden de rekening over 1927 en de begrooting over 1929 vastgesteld. Deze laatste sluit met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van ƒ29.650. Voorts werd besloten een bijdrage van f WO uit de centrale kas te verleenen tot het «r- ganiseeren van eenige studiereizen naar het Deutsche Museum te München. Verslag der bczuinigingscommissie. Uit het daarna uitgebrachte verslag inzake de actie der Centrale Commissie voor Bezuini ging laten we het onderstaande volgen: Onder do onderwerpen, die vooral de aan dacht hadden, dient in de eerste plaats ge noemd te worden het vraagstuk der onderwij zersopleiding. De Commissie is overtuigd, dat op den duur reorganisatie van de onderwij zersopleiding als door haar voorgesteld, moet worden verkregen. Een tweede onderwerp betreft de bezoldi ging van het overheidspersoneel. Een doelmatige organisatie en werkwijze der overheid is alleen mogelijk, indien dezo de medewerking heeft van goede ambtenaren en op die medewerking kan men slechts reke nen, indien de ambtenaren ook behoorlijk be taald worden. Daaraan ontbreekt nu vaak nog veel, vooral voor die categorieën, aan wie bij zondere eischen gesteld worden. Van de andere onderwerpen, die de aan dacht hadden, noemen wij in de eerste plaats het vraagstuk van de kostprijzen van den eiec- trischen stroom der groote centrales hier te lande. De Commissie ging hierbij uit van het stand, punt, dat bij deze publieke bedrijven openbaar heid een eerste eisch is. De gestie van open bare bedrijven moet voor de gemeenschap be hoorlijk te beoordeelen zijn. De bezuinigingsactie, zooals de Commissie die tot dusver heeft gevoerd en ook voor de toekomst noodzakelijk acht, wijst echter be. slist af elke hulp en medewerking van dege nen, die bekrompen pogen om overal, waar dit maar mogelijk is, de uitgaven naar beneden te brengen en alles achterwege te laten, wat maar eenigszins kan worden gemist. In dien geest heeft de Commissie nimmer hare actie opgevat. Aan de orde werden nu gesteld mededeë. lingen van de Kamers van Koophandel in het Buitenland en waarschuwde de heer van Roo- segaarde Bisschop tegen het belasten van Ne derlanders in het buitenland en ook om te waken tegen het aanslaan van Nederlandsche firma's door haar buitenlandsche agenten in heit buitenland door vreemde naties. Bij het punt omkooperij In den handel deel de mr van Spaendonck uit Tilburg mede, dat eén onderzoek is ingesteld en gebleken is dat corruptie zóó enorm groot fs, dat een wette lijke bepaling er tegen hoogst noodzakelijk is. De heer Maas bepleitte wettelijke bepalingen en een centraal orgaan dat alle geconstateerde gevallen behandelt. De heer Appel acht het in vel® gevallen moeilijk met de corruptie op te houden. De heer Jansma zou een instituut willen, dat een zaak direct hij de rechtbank kan aan hangig maken, in plaats van het Openbaar Ministerie. Na nog enkele bespreking, waarbij ook da oprichting van een vereeniglng werd bepleit en bestreden, zeide de voorzitter, dat er reeds samenwerking is met de Vereeniglng yan Nederlandsche Werkgevers. De vergadering ging h'errfs»' 30 Juni7 Juli te 's-Gravenhags. Het twaalfde jaarlijksch congres van de In ternationale Unie van Volkenbondsvereenigin- gen komt op 30 Juni te 's-Gravenhage bijeen en zal daar bijeen blijven tot 7 Juli. In verband met deze komende gebeurtenis heeft het hoofd bestuur der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede gisteren de Journalisten op de thee ge- noodigd in restaurant Royal om kennis te maken met de leden van dat hestuur, waarvan mr. J. Limburg voorzitter is en met den secre taris-generaal der Internationale Unie, prof. Th. Ruijssen, die voor deze gelegenheid uit Briissei was overgekomen. Het tweede doel dezer bij eenkomst was den persvertegenwoordigers eenigszins op de hoogte te brengen van hetgeen op het congres staat te gebeuren. Mr. Limburg schetste den aard en den loop van de congressen der Unie, die nagenoeg de werkwijze volgt van den Volkenbond en trou wens ook beschouwd kan worden ais de „avant- garde" daarvan. Het is de gewoonte, dat het congres dezelfde onderwerpen bespreekt, die in de vergaderingen van den Volkenbond ter sprake komen en dat het in commissie-verga deringen de resoluties voorbereidt, waarover in de plenaire zittingen in het openbaar wordt gediscussieerd, alvorens zij worden aangenomen of verworpen. Prof. Ruijssen deed hierna eenige mededee- lingen. Hij legde er den nadruk op, dat de Unie, welke bestaat uit landelijke vereenigia- gen gegroepeerd om een centraal punt, het secretariaat-generaal te Brussel, zeer bijzon der een Unie van vereenigingen vóór den Vol kenbond is, met als taak en doel de propa ganda voor den Volkenbond over de gebeele wereld, vooral daar waar een zékere vijandig heid tegen den Bond bestaat. Natuurlijk rijzen daarbij "moeilijkheden, ook in den boezem der Unie zelve, welker leden in sommige gevallen wel crit.iseh staan tegen over den Volkenbond. Den Bond verdedigen, do begrippen verhelderen, dat is de arbeid der Unie in het belang van een duurzamen vrede. Spr. ging vervolgens in het kort de ontwerp resoluties na, die aan het congres zullen wor den voorgelegd. Een intensieve propaganda door een speciale afgevaardigde zal op het congres wor-len over wogen. Het is een belang dat de Volkenbond universeel en niet alleen Europeesch zij. Een onderwerp, dat mede een zeer belang rijk punt van de agenda uitmaakt, is de ont wapening. De pers-attaché van het congres, dr. E. van Raalte, deed ten slotte nog eenige mededee- lingen over de agenda, die nog een te voorloo- pig karakter draagt om haar reeds definitief te publiceeTen. Voorloopig zijn ook uitstapjes in de omgeving van den Haag, naar Rotterdam, Amsterdam, Delft, Leiden, Utrecht en Arnhem op het pro gramma gebracht, terwijl het plan bestaat op Woensdag 4 Juli des avonds om 8 uur een open bare vergadering te houden in een nader aan te wijzen lokaal, waar sprekeTS van verschillen de nationaliteit zullen optreden. VERGUNNING OVERWERK IN BLOEM BOLLENPELLERIJEN. De Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid heeft ar#i hoofden of bestuurders van bloembolen pellerij en in alle gemeenten des Rijks onder zekere voorwaarden vergund, dat in hunne ondernemingen door arbeiders van 16 jaaT of ouder, werkzaam bij het pellen der ge rooide bloembollen, gedurende het tijdvak van heden tot en met 18 Augustus 1928, in afwij king van het bepaalde bij art. 24 der Arbeids wet 1919, 10 uren per dag en 55 uren per week aTbeid wordt verricht, onder voorwaarde, dat de arbeidstijd van bedoelde arbeiders in zijn gebeel is gelegen tusschen 7 uur des voormid dags en 7 uur des namiddags. CURSUSSEN TER OPLEIDING VAN TUINBOUWVAKONDERWIJZERS. Bij voldoende deelname zullen in de maand October 1928 cursussen ter opleiding van tuin. bouwvakonderwijzers worden geopend. AM RHEIN und main. (Het Duitsche Verkeersboekje Nr. 19) „Am Rhein und Main" (Frankfurt a Main, Hessen und die Taunus,bader) uit de verzameling der bekende door de Reïehszentrale für Deutsche Verkehrswerbung te Berlijn uitgegeven Duit sche Verkeersboekjes is in een nieuw gewaad verschenen. Keurige foto's verluchten den tekst. Bovendien bevat het boekje een duidelijke kaart met de spoor, en autowegen in dit door Hollanders zoo veel bezochte gebied tusschen Koblenz en Heidelberg. Aantrekkelijk is de omslag van dit boekje, die in een zeer fraaie, ornamentale teelcening het silhouet van den man weergeeft, die op de mooiste stad aan den Main zijn stempel heeft gedrukt: Goethe. Achter in het boekje bevindt zich een regis ter van alle plaatsen, die In het gidsje opgeno men en besproken zijn. Ook dit deeltje is, evenals de vroeger ver schenen Duitsche Verkeersboekjes N. 121 bij alle reisbureaux en de Generalvertretungder Reichszentale für Deutsche Verkehrswerbung, Parklaan 28, Rotterdam, kosteloos verkrijg baar. DE WERELDVLUCHT VAN VAN LEAR BLACK. De H.N.A.D.P. te Amsterdam. Naar wij vernemen is gisterenmiddag met het stoomschip „Haveland" van de Hamburg- Amerika-lijn te Amsterdam aangebracht het Fokkervliegtuig F VII H.N.—A.D.P. van de K. L. M., waarmee de heer van Lear Black zijn, in Noord-Afrika afgebroken vlucht naar Kaapstad heeft gemaakt. Het vliegtuig zou per schip naar Rotterdam worden vervoeTd, waar het op Waalhaven door den Technischen Dienst van de K. L. M. zou worden geïnspecteerd en GEYSSENDORFFER EERSTE VAN DE VERKEERSVLIEGERS. De K. L. M. deelt het volgende mede: De uitslag van de stervlucht naar Rheims is thans, vroeger dan verwacht werd, hekend. De vliegtuigbestuurder der K. L. M., de heer Geyssendorffer, is met de HNADR, aan boord waarvan zich o.a. de heer van Lear Black bevond, ais 3e prijswinnaar geplaatst. Den eersten prijs kreeg Delmotte met een Caudron-vlieg-tuig, 60 P.K. Anzani motor, den tweeden prijs Drouhin eveneens met een Cau- dron-vliegtulg 40 P.K. Salmson motor. Deze beide Caudron-vliegtuigen behooren tot het sporttype, terwijl de stervlucht feitelijk be doeld was voor verkeersvliegtuigen. Van deze klasse der verkeersvliegtuigen is dus Geyssen dorffer met den Fokker F VIIA der K. L. M. als eerste geplaatst, daar dit toestel den bes ten tijd heeft gemaakt. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ROTTERDAM. Voor de twaalfjollenwedstrijden om het kam pioenschap van Rotterdam, die de Rotterdam, sche Zeilvereeniging tegen heden en morgen op den Kralingsehen Plas heeft georganiseerd, ■zal men een nieuw puntenstelsel toepassen en wel het volgende Elke deelnemer ontvangt voor eiken start er zullen zooals men weet, zes wedstrijden wor den gehouden 1 punt en voor het zonder fout de haan afzeilen ook 1 punt. De eerstaan- komende ontvangt bovendien een aantal pun ten, gelijk aan het aantal inschrijvers, vermeer derd met 0.1, Nummer twee ontvangt boven dien een aantal punten, gelijk aan het aantal inschrijvers min 1; nummer drie een punt min der dan nummer twee, nummer vier een punt minder dan nummer drie enz. Het slechtste resultaat van een wedstrijd wordt voor iedere jol niet meegeteld. Degene die na 6 wedstrijden het hoogst aan tal punten heeft behaald, is voor een jaar kam pioen en legt voor een jaar beslag op den uit geloofden Miss Blanche beker. Om definitief eigenaar te worden, meet deze beker driemaal achtereen of vijfmaal in het geheel gewonnen zijn. Tot heden waren kampioen: 1925: T. Hin, te Haarlem; 1926: K. Obst te Rotterdam; 1927: P. J. J. Huybers te Rotterdam.- Het wedstrijdcomité zal bestaan uit de heerenJ. L. van Ameyden, G. van Vessem en A. Widenhorn. Voor de derde ronde van den Davis Cup. TIMMER EN VAN LENNEP WINNEN HET DUBBELSPEL. Men seint ons uit Praag: De tweede dag is voor Timmer en van Len- nep fortuinlijker geweest dan de eerste. Samen hebben zij met 63, 36, 62, 64 verdiend gewonnen van Kozeluh en Maoenauer, hun tegenstanders van Donderdag. De beide Neder landers hebben een uitnemenden, taetischen wedstrijd gespeeld. Nu staan nog op bet programma de partijen TimmerKozeluh en van LennepMacenauer. De kans van de onzen Is echter uiterst gering. ROTTERDAM, 22 Juni. Veilings vereeniging Vrtfe aardbeienveiling Charlois: spinazie f 14.70 -18.80, doperwten f 2632, peulen 4553, tuin- boonen 1319, postelein 1418, stamprin- sessen f 8398, snijboonen 6582, stoofsla f 1.30 2.90 per 100 kg., sla le Boort 1.803.60, 2e soort '0.901.50, andijvie 3.70—4.90, bloemkool le soort 25—38, 2e soort 17—22, 3e soort 8 14, komkommers le soort 10.4014.90, 2e soort 7.80—9.90, 3e soort f 5—6.90, spitskool 7 16, eieren 5.206.40 per 100 stuks, rabarber 46.90, peterselie 1.20—3.20, selderij 1.20 2.90, boonenkruid 1.102.80, peen le soort f 11.90—17.90, 2e soort 7.80—10 per 100 bos, zuring 2848 ct. per kist, aardbeien v.m. 5965 ct., id. n.m. 58—89 ct. per kg. Aangevoerd aard beien 5875 kg. ZWIJNDRECHT, 22 Juni. Aanvoer en prijzen waren als volgt; aardbeziën jucunda 53—65,. Ia fèbre 38—62, le töt f 5062, d'- evern 36 55, aardappelen (blauwp.) 1930, ld. (schoolm.) 1619, erwten f 3642, peulen 4355, poste lein 2.90—11, spinazie 8.80—15.20, staaksnij- boonen 8692, stamsuikerboonen 6587, stam snijboonen 52—82, tuinboonen f 1316, zuring 14, alles per 100 kg.; andijvie 1 f 46.60, idem 2 f 1.403.70, bloemkool I f 17—28, idem 2 9—20, witte kom kommers I 12.1014, idem 2 1012.40, groene komkommers 1 10.2012.80, id. 2 6.30 —9, id. 3 5.20—2.20, alles per 100 stuks; bos- uine 1.80—2.90, kroten 2.50—5.60, pieterselie f 0.20—1.20, rabrber 1 2.10—5, radijs (wit- punt) 3, wortelen f 7.2016, alles per 100 bos; kropsla 1 0.502.10 per 100 krop; selderij 733 ct. per dozijn; tomaten A 3738 ct., B 35—39 ct., C 33—34 ct., CC 28 ct., alles per kg. Aanvoer: 7833 kg. aardbeein, 39527 bos wortelen. ROTTERDAM, 22 Juni. Naar den Boven-Rtjn was de waterstand gunstig. Er was matige vraag. Ruimte was voldoende. Stemming onveranderd. Vracht voor ruwe producten 1 en 1.10 met en ya lostijd. Naar den Beneden-Rijn was de waterstand gunstig. Er was matige vraag. Ruimte was voldoende. De stemming was onveranderd. Evtsvrachten 40 en 50 ct. per last en met en lostijd. Sleeploon volgens het 5055 ets. tarief. 640 tons graan naar Rxihrort tot Keulen 150, Rotterdam, 22 Juni. Alhier is aanbe steed het maken van een wagenremise en van 3 huizen met vergrooting van de bakkerij op een terrein aan de Heer Vrankestraat. Laagste inschrijver J. Lans, alhier, voor f 75.585. HANSWEERT, 22 Juni. Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Charlois 8; st. Elisabeth; st. Johannes Cornells; Willem, Lurkien; Gadang Keyzer; Marius, Meyer; Wajang, Melsen; Ary, Quack; Energie, Pruyn; Richard 7, van Dam; Bromo, Netten; Emmanuel 2, Smit; DOR DRECHT: Vertrouwen, de Boer; Orchidee, de Vlieger; BERGEN OP ZOOM: Emmanuel, Faasse DELFT: Ganges, Nipperus; GRONINGEN: st. Almien; ZAANDAM: Helena, Jacoba, Muller; SCHERPENISSE: 2 Gebroeders, van Bleek; BREDA: 2 Gezusters, van Rooy: UTRECHT: st. Ambulant. DUITSCHLAND: st. Rijn Schelde 2; Maria, Verhulst; Clementine, Broeckaert; Henrica, Koenraads; Eduard, Dhondt; St. Antonius, Peters, Charlois 12, Ouwerkerk; Schirol, Pau wels; Pauline, van Ertvelde. BELGÏë: st. Rijn Schelde 10; st. Bergen op Zoom 6; st. 2 Gebroeders; st. Dirkje; st. Ver trouwen; st. Himalaya; st. Johan; st Amtonia; sta Stad Amsterdam 8; Antoon, Kielen; Anna, v. d. Sande; Grace de Dieu, di Bock; Levine, de Paepe; Jeanne, Sjabbens; Sani 16, Ver: .re; Pol, Fraayenhovan; Jurgens 9, de Bruyn, r- truida, Driedijk; Julia, de Weert; PieierneDa Johanna, Goeseye; Elisabeth, Reijerman; Mor genster, Brink; Ambite, de Jonge; Jaca, v. d. Pol; Dirkje, Heykoo-p; Aletta, de Vry; Angele, Durinck; Louisa Gerdina, Viiters); Dorotte, Dungen; Hardi, Sybrands; 2 Gebroeders, de Bruyn; Mouette, Spittaels; Albatros 4, Robbe- mond; Josephine, v. d. WiJgerd; Pieternella Jo- hann, Bijl; Johan, HamermnMurgarant, de Bot; Adriana, Dorst. LOB1TH, 22 Juni. Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Johanna; Skadi; Escaut 2;' jEmma; Laeken; Vara; Sylvia; Rein; Reinier;. IMathilde; O'oernai; Syrius; Logi; Fiat G; Rhein fahrt 3; Presto 4; Edith; Midgart; Atla; Vau- ban; Iduna; Vergennes; K. Vaart 15; Fiat 3;i Bejo; de Hoop; Cornelia; Dujo; Frederike, Pau- lus; Vahalis, den Besten; Ha wart, de Rover; Bamberg, Westbroek; Charlois 10, Jonker; Karl ^Louise, Krauth; Rheinlahrt 4, Rollë; De Hoop, posse; Johanna, v. Oosten; Simon de Vlieger, v. Toorn; st. Newa; Hedwig 2; Maria; Baden 7; 'Paul; Vico, Haarsma; Themsi, Passmannji Cornelia Maria, van Sehijndel; Franconia, Teu- nis; Sietska, Engelsman; Christiaan, Jansenjj Cambodge, Guignier; D.A.U.O, 16, Erustji D.A.P.G. 10, Waltenberger; D.A.P.G, 11, Leh- mann; Burg Klopp, Ren; Alsacia, Lentjes; Bai den 8, Wetzel; st. Höllandi; Hillar, Rutjes;j Anna Elisabeth, Romer; Riks, Rings; Mar- genle, Verberght; Clara, Kirchesch; Marcus; "Vliet; Creuze, Cariteren; Paula Clara, Weinstett;; Paden f, Grieshaben; St. Joseph, Stegemann'ti Elvira, Sauer'.and; Maca, Oomes; Henriette, V, d. Heiden; Mmitan 2,Schmitt; Koes, Rohmanni; Maria Cornelia, Kipchner; Risico, V. d. Piuym Wuta, Miehtelse; Therese, Rings; st. Harmonie 6; Stinnes 15; Njord 3; Stinnes 23; Harmonie Xjf HARLINGEN: Maria, Kleinpas; Fortuna, Zim- merman; KORNWERDEBZAND: Adno, Ven* hulst; WEERINGEN: Henriette, TaekAM STERDAM:. st. Baardwijk; Krach'twijk; Henri, Vlerk; Maria Adolphfna, v ,d. Velde; Binnen vaart 29, Lagerwaard; DELFT: Willlbrorda, Peekstok; ZWOLLE: Emma, Torges; VLAAR- DINGEN: Rheinfahrt 15, Ihrïg; STEVEN- SLUIS: DirkjefcRijkers; DEN HAAG:: San Jo sef, Kieboom; PUTTERSHOEK: W. v. Driel 60, Ariens; APELDOORN: Spera in Deo, Rey- mers; HASSELT: Virgo Fidelis, Spitzlay; VU REN: Tijd is Geld, Ruytenberg; LEEUWAR DEN: Vertrouwen, Bergsma; Ideaal, Botterj. Avontuur, v. Boon; ZUILICHEM: Morgenster, Hemmers; MIDDELBURG: Dillemlna, Over- bosch; ALKMAAR: Maria, Larooy; ZWAM- MERDAM: Twee Gebroeders, Kranenburg; OOSTHUIZEN: Disponibel, Visser; KIEL: st. Continental; DORDRECHT: st. Ceres 2; P. li Blokland; P. 2, Blokland; Klazinaveen, Huiser;: BEVERWIJK: Hendrika Wilheimina, Blokzijl;' LOBITH: CVoncordia, Bergsma; ZWOLLER- KERSPEL: Hoop op Zegen, v. Veen; GOUDE RAK; Tijdstroom, v. Dam; HOOGVLIET: Avon* tuur, Blokland; NIEUW BEIJERLAND: Rantoj Teeuw; SOMMELSDIJK: Vertrouwen, Buskop;] EEMBRUG: Antina, Veldman; ANNA JACOJ BAPOLDER: Chrijo, Vcrslius; ARKEL: Nep- tunis, Leeuwanstein; NEDERIIASSELT: Twee Gebroeders, v. d. Ham; ZOETERWOUDE: Hajo.f Wieringa; DEINUM: Rival, Rook. FRANKRIJK: Scheldelust, Willaert; Le PhaJ re, Struyf. KöNIGSBERp: Gideona 2. FeRJtes; st. SensaL BELGIë: Wartha, Klomp; Beatrix, Wester link; Thames 3, v. Holle; Richard, v. Baden; St. Anna 1, de l'Or; Elida, Marx; Marie Therese, de Bergh; Eureka, Wirtz; Malocha, Wittock; Elisa, Maes; Louise, de Bóck; Celina, de Win ter; Johanna, Goedgezelschap; Philomena, Pau wels; Eliza, SeUenslagh; Albert, Westerlvnk;' Ludovicus, Dils; st. Rijnschelde 4; Saiïtefë, v. Gemert; Stad Meenen, Brouwer; Wildhorn, I-Iaus; Weishorn, Dumont; Schiller, Lenkewitz; Bronzino, Hendriks; Rheinfahrt 13, Gimber; Maria, Lateur; Jeanne, Albrechts; Valentine, van Messem; Laos, Schoots; Wallonia, Bauw- mc-Uter; st. Ii dustrie 11; Charlevilie, van Neyen- riuizen; Clemenz, Kessler; Leon, Dive; Charme, la Konink; Dusseldorf, Eeckhaus; Clorinde, Mehren; Antinea, Fabig; Sardinea, v. Metse- llaer. 1 DUITSCHLAND: Neptun 70, Schvvarz; Nep- (tun 50, Nijssen; Neptun 71, v. d. Wiel; Eros 2, pchol; Cosmopoliet, Pols; M. Stinnes 45, Pink; fd. Stinnes 44, Schuter; M. Stinnes 81, Hem- pcheid; Gerjo, Slierendrecht; Zuiderzee, Keezer; Badenia 52, Eichelhardt; Germajo, Arends; st. Stinnes 12; Vulcan; Meerwijk; Badenia 5; Har- jderwtjk; Kromwijk; Mannheim 47, Maas; st. Math. Stinnes 18; Medrina, Koenen; Felieitas 2, Boss; Hollander, Limburg; st. Harmonie 4; Har- vnon:o 2; Johanna Sophia, Schot; Motoearlïne 6, jWaterschoot; Pico 4, Schreck; Duprez, dc Kei zer; st. Johann Wagner 3; Antonia, Le Sage; St. Leer; Haniel 95, Donnar; Willem, Timmers;, St. Josef, Roseboom; Niagara, Kleine; Catlia- Hna, Hellings; Aare, Handermann; Geertruida Wilheimina, Bugers; Soeculant, Muller; Desde- mona, Distel; Govert Flinck, Köpke; Osna- bruck, Berdolt; Schouwenbank, Kommers; He- copile, van Maaren; Kronos 3, Boere; Louise, Sybrands; van Driel 3", van der Klooster; st. Baden 3; Eintracht, Legrmann; Margaretha, van Schöll; Sophie, Decknatci; Petrolea 10, Schmitt; Hejo, de Bont; St. Joseph, Fleishou- wer; Anna, de Kruik; Hassia 2, Schlebach; Ito- rintje, Verwaayen; Margaretha, Becker; item- bal, Weeks; Petrus, Hubens; Walsum 25, v. Dongen; Jupiter, Bogers; Johanna, de Visser; Lievin, Meirlaen; Emanuel, Smit; Elisabeth Johanna, Drletsen; Dina, Kriessels; Amandine, Oom; Onderneming, Bezemer; Atlantique, Fee- ters; Dageraad, Monfrooi; Piejo, Schutte: St.- Antonius, Kemperman; st. Eendracht; Cuvier;' Malpo; Kibo; Asgard; St. Odile; K. Vaart 9;j Limburgia; Vatna; Groa; Kenia; Bar baClaude Bernard; Asa; K. Vaart 13; Anna. Maria, Neuer;; Marie, Oess; Baloerang, Oess; Walsum 7, Itremp;) Walsum 6, Hoeks; Comptoir 12, Weber; Ser- vatia 5, Lachniet; Astrld, Rams; Alt Heidelberg,; Kléi Theodoor Elise, Kroeze; Felieitas 2, Boost .Nelly, otterspeer; Hubertus, de Ruyter,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 6